Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

θελω αλλα δεν ξερω πως να χωρισω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

dirty_klejdis

# 1 στις 18/5/2012
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

θελω αλλα δεν ξερω πως να χωρισω

καλησπερα παιδια
ειμαι νεος στο forum κι ελπιζω να με βοηθεσετε στην επιλυση του προβληματος μου. εδω και 2,5 περιπου χρονια ειχα μια κολλητη με την οποια προχθες αποφασισαμε να προσπαθησουμε να κανουμε σχεση. το θεμα ειναι πως δεν μπορω, δεν τη βλεπω ετσι αν κι εχουν συμβει διαφορα μεταξυ μας. δεν νιωθω καλα στη σχεση κι επισης που αρεσει καποια αλλη. τι να κανω? πως να τη χωρισω?

Aggelo

# 2 στις 20/5/2012
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
dirty_klejdis το θεμα ειναι οτι δν εχεις προσανατολισμο......προχτες
κανατε σχεση, δυο μερες μετα θες να χωρισεις...υπαρχει αλλη που γουσταρεις...
ξερεις πως λεγεται ολο αυτο ??....κουλουβάχατα !!
και ολα ξεκινανε απο σενα που δεν υπερασπιστηκες τις επιλογες σου !!!!
αλλη γουσταρεις αλλα με αλλη πηγες και εκανες σχεση...

ΥΓ Ξεκαθαρισε πρωτα με τον εαυτο σου τι θες...αυτο ειναι η λυση στο προβλημα

Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

naughtyM

# 3 στις 20/5/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Ειναι μικρουλης μωρε αυτος

Λοιπον dirty...αραιωσε λιγο με τη 'φιλη' σου. Παρε το χρονο σου. Σκεψου,μ αποφασισε κ δρασε αναλογα.
Σε περιπτωσεις που τα πραγματα στο μυαλο μας ειανι τουρλου...επαναπροσδιοριζουμε τα θελω μας, μονοι μας με την ησυχια μας!

ΥΓ. ΑΝ γουσταρεις αλλη καλε μου ή δε γουσταρεις στα σιγουρα μια ενδεχομενη σχεση...μη κανεις το βημα ρε γμτ..
Don't forget to fall in love with yourself first...

Aggelo

# 4 στις 20/5/2012
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
Naughty 26 χρονων λεει στο προφιλ τι μικρουλης........
εκτος αν την ωρα που εγραφε το ποστ του ξεφυγε το χερι και αντι
για 1 εγραψε 2 στο 26.........
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

naughtyM

# 5 στις 20/5/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Ωπ
Δεν ειχα δει ηλικια!
Αλλα υπεθεσα...απο το γραπτο του οτι ειναι μικρουλης..
ΛΕς να γλυστρισε το χερι στο 2 κατα λαθος;
Don't forget to fall in love with yourself first...

inioxos52

# 6 στις 20/5/2012
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Θες να πεις, πως μετα απο 2,5 χρονια φιλικων φασωματων, πηδουλων και λοιπων μερεμετισματων, αποφασισατε να κανετε επισημα σχεση. Εσενα ομως, που την εχεις ηδη χορτασει, δεν σου βγαινει ρε γμτ. Εσυ θελεις αλλην. Φρεσκια. Οχι μπαγιατικια 2.5 χρονων.

Ε πως θα την χωρισεις ρε φιλαρακι? Θα της πεις στα ισια και σταρατα οτι ειπες και σε μας. Μονο που για να μην την πληγωσεις, μην της πεις για την αλλην, και μην βιαστεις εαν και εφοσον παιξει κατι μαζυ της, να την κυκλοφορησεις σε κοινα με την κολλητη σου στεκια. Αυτο.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 7 στις 20/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Hσουν η κολλητη μου τοσα χρονια, εισαι πολυ σημαντικος ανθρωπος για μενα, σε θελω στην ζωη μου αλλα δεν βλεπω να ταιριαζουμε τελικα πολυ για σχεση.
Κατι τετοιο.

αν της πεις κατι για την αλλη μια βδομαδα αφοτου φασωθηκατε προβλεπω να βλεπεις αεροθουμενα τασακια πανω απο το κεφαλι σου. (και θα χει και δικιο).

achinos

# 8 στις 20/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Originally posted by Nikitta
Hσουν η κολλητη μου τοσα χρονια, εισαι πολυ σημαντικος ανθρωπος για μενα, σε θελω στην ζωη μου αλλα δεν βλεπω να ταιριαζουμε τελικα πολυ για σχεση.
Κατι τετοιο.

αν της πεις κατι για την αλλη μια βδομαδα αφοτου φασωθηκατε προβλεπω να βλεπεις αεροθουμενα τασακια πανω απο το κεφαλι σου. (και θα χει και δικιο).

Οχι γιαυτους που λενε οτι οι γυναικες δεν τρωνε...χυλοπιτες...μια να βγει τωρα, να μου πει οτι δεν εχει φαει ποτε...μ ι α...

# 9 στις 21/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε αγάπη τώρα το θυμήθηκες? καλά είσασταν και φιλαράκια αν και πάντα υπάρχει το ερωτικό σε μία σχέση ανδρών-γυναικών αλλά λέμε τώρα...
Πές της πως νιώθεις και οτι δέν σου βγαίνει μαζί της...καλύτερα να είσαι ειλικρινής κατ'εμέ και είναι και εκτιμητέο.
Πάντως φίλοι δέν θα παραμείνετε...

Annabellee

# 10 στις 19/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Κύπρος
Απαντήσεις: 21
Να εισαι ειλικρινης μαζι της και να της πει τι πραγματικα νιωθεις.. Εκεινη θα το εκτιμησει αφου εισασταν τοσο καλοι φιλοι! Δες το οτι προσπαθησατε και δεν σας βγηκε, δεν ειστε ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι!

serious2

# 11 στις 21/5/2012
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πολίχνη
Απαντήσεις: 9
2 λύσεις υπάρχουν :

Αν είσαι ειλικρινής , λες τα πράγματα ως έχουν . Αν είναι νορμάλ άνθρωπος θα καταλάβει ότι όλα είναι μέσα στη ζωή .

Αν δεν είσαι ειλικρινής και δεν μπορείς να αναλάβεις τις ευθύνες των πράξεων σου , τότε το κόλπο είναι ένα : Την απογοητεύεις και φεύγει με δική της ευθύνη .

Αλλά όταν ξεμπερδέψεις μ΄αυτό , καλό είναι να κάτσεις να σκεφτείς τι είσαι εσύ .

achinos

# 12 στις 21/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Oxi δλδ, αλλα να μην ακουσω οτι μονο οι γυναικες κανουν...κατινιες...απο τα σπαργανα ξεκιναει κανεις...ειναι να τοχει η κουτρα του να κατεβαζει ψειρες...

Τωρα αυτο στο...αρσενικο πως λεγεται...μητσιες;
Και μη μου πειτε οτι θιχτηκε ο...μητσαρας, γιατι κ η...κατινα τοσα χρονια το τι εχει ακουσει...

serious2

# 13 στις 21/5/2012
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Oxi δλδ, αλλα να μην ακουσω οτι μονο οι γυναικες κανουν...κατινιες...απο τα σπαργανα ξεκιναει κανεις...ειναι να τοχει η κουτρα του να κατεβαζει ψειρες...

Και μη μου πειτε οτι θιχτηκε ο...μητσαρας, γιατι κ η...κατινα τοσα χρονια το τι εχει ακουσει...

Η κατινιά και τα υπόλοιπα , αχινέ , δεν είναι ούτε αρσενικό ούτε θηλυκό κατασκευασμα .

95% των χωρισμών γίνονται χωρίς αποκαλυπτήρια . Μόνο γυναίκες χωρίζουν ;

Αμφιβάλλεις για αυτό ή μήπως δεν πρέπει να το πούμε ;

achinos

# 14 στις 21/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Originally posted by serious2

Παράθεση:

Η κατινιά και τα υπόλοιπα , αχινέ , δεν είναι ούτε αρσενικό ούτε θηλυκό κατασκευασμα .

Σφωνω, γιουνισεξ, απλα οταν επισημαινω εγω τις αντιστοιχιες στις συμπεριφορες, την ακουω...γιαυτο συνηθως χρησιμοποιω ανδρικο νικ...αυτος ο αχινος ειναι το πρωτο...θηλυκο μου...

serious2

# 15 στις 21/5/2012
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by serious2

Παράθεση:

Σφωνω, γιουνισεξ, απλα οταν επισημαινω εγω τις αντιστοιχιες στις συμπεριφορες, την ακουω...γιαυτο συνηθως χρησιμοποιω ανδρικο νικ...αυτος ο αχινος ειναι το πρωτο...θηλυκο μου...

Διακρίνεις θηλυκή σκέψη , ε ;

Καθαρά ανδρική είναι σε βεβαιώ που απλά αντέχει τα αποκαλυπτήρια .

Τώρα τι σώμα τη φιλοξενεί , άγνωστες οι βουλές του κυρίου ή της κυρίας .

Μέχρι τα 40 νικ , έχουμε μέλλον και οι δυο μας .
Αποφεύγεις όμως την ερώτηση γίνεται ή δε γίνεται έτσι και κρυβόμαστε πίσω από τη δικαιολογία να μην την πληγώσουμε ;;

achinos

# 16 στις 22/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Κατινια θεωρω, αυτο την απογοητευεις κ φευγει με δικη της ευθυνη...ειναι τοσο κραυγαλεο το εγχειρημα...που μονο οποιος θελει να κοροιδευτει ασυστολως κανει οτι το πιστευει...η μηπως νομιζεις οτι αυτο δεν πληγωνει τον αλλον;

Καλυτερο ειναι το...μου τελειωσε κυρια μου...δεν νοιωθω πια οπως πριν...σε περιπτωση μακροχρονης σχεσης...(αντε τριμηνου κ πανω)
η κοιτα πρεπει κατι να σου πω...δε μου βγαινει...σε περιπτωση...χτεσινου φασωματος, ολα το ιδιο οδυνηρα στην τελικη, αλλα τουλαχιστον δε μαμανε την ψυχη του/της...

hns1602

# 17 στις 22/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
Οχι γιαυτους που λενε οτι οι γυναικες δεν τρωνε...χυλοπιτες...μια να βγει τωρα, να μου πει οτι δεν εχει φαει ποτε...μ ι α...

Έχω φάει... αλλά το καλό με εμένα είναι ότι χωνεύω γρήγορα... και προχωράω στο επόμενο πιάτο!
I want a perfect body... I want a perfect soul...

achinos

# 18 στις 22/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Καλε χαρουλα, δεν θελαμε μια ναχει φαει...θελαμε μια ν α μ η ν εχει φαει...πισω στι σειρα σου...με μας τους αποδελοιπους...

nuvola

# 19 στις 22/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
Έχω φάει... αλλά το καλό με εμένα είναι ότι χωνεύω γρήγορα... και προχωράω στο επόμενο πιάτο!

Μ' αρέσουν οι άνθρωποι με γερό στομάχι...ξέρουν να τρων καλά

εγώ αφού την φάω στο τέλος χτυπάω και μια ''σοδα'' για να είμαι σίγουρη ότι χωνεύτηκε και βουρρρ για νέο μενού ...

(άμα την βρείτε φωνάχτε...θέλω να την ρωτήσω κανα δυο πραματάκια )

serious2

# 20 στις 22/5/2012
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Κατινια θεωρω, αυτο την απογοητευεις κ φευγει με δικη της ευθυνη...ειναι τοσο κραυγαλεο το εγχειρημα...που μονο οποιος θελει να κοροιδευτει ασυστολως κανει οτι το πιστευει...η μηπως νομιζεις οτι αυτο δεν πληγωνει τον αλλον;

Καλυτερο ειναι το...μου τελειωσε κυρια μου...δεν νοιωθω πια οπως πριν...σε περιπτωση μακροχρονης σχεσης...(αντε τριμηνου κ πανω)
η κοιτα πρεπει κατι να σου πω...δε μου βγαινει...σε περιπτωση...χτεσινου φασωματος, ολα το ιδιο οδυνηρα στην τελικη, αλλα τουλαχιστον δε μαμανε την ψυχη του/της...

Δε διαφωνώ . Το ίδιο έγραψα κι εγώ με άλλα λόγια .Το σχόλιο μου ήταν σαρκαστικό στο σύνολό του και θα το καταλάβεις , εάν διαβάσεις και την τελευταία πρόταση .

Και ήταν καυστικό γιατί η καταπάτηση της ψυχής του άλλου/ης έχει ήδη ξεκινήσει κι ας μην έχει ειπωθεί ακόμα κουβέντα για το χωρισμό .

Από μία επιπόλαιη και ασυνείδητη στάση ζωής , τι είδους χωρισμούς περιμένεις ;
Αφού ούτε κατα διάνοια του πέρασε από το μυαλό να εξηγηθεί στα ίσα .

Τώρα για το αν είναι κραυγαλέο το εγχείρημα , δεν ξέρω . Είναι όμως πολύ συνηθισμένο χωρίς να σημαίνει ότι είναι αποδεκτό από εμένα προσωπικά .

Απλώς είχα μία διαίσθηση , ότι εκεί το πήγαινε ο θεματοθέτης γι΄αυτό και το πρόβαλα τόσο πολύ . Να αποκτήσει ένα μέρος της αυτοεικόνας του και να συλλογιστεί όλα τα παραπάνω που εσύ ανέπτυξες .

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε