Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

la8os h swsto???

Σελίδα : 1

mini93

# 1 στις 23/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 39
'Aρεσαν+: 0%

λαθος η σωστο???

den 3erw ti na kanw den mporw na elen3w ton eauto mou ekei pou eimai kala 3afnika tsakwnomai fwnazw klaiw den 3erw ti ftaiei eimai 19 xrwnon kai exw dei thn zwh mou mexri twra na katastrefete mesa se mikro xroniko diasthma exw xasei ta panta tous filous mou thn prosoxh ths oikogeneias mou ta panta pleon den mporw na kanw mia sxesei ths prokopeis giati to mualo mou skeftete oti exw perasei kai den 3erw ti na kanw na stamathsw auto pou ginete..... (((( 8elw thn gnwmh sas....

# 2 στις 24/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mini93
den 3erw ti na kanw den mporw na elen3w ton eauto mou ekei pou eimai kala 3afnika tsakwnomai fwnazw klaiw den 3erw ti ftaiei eimai 19 xrwnon kai exw dei thn zwh mou mexri twra na katastrefete mesa se mikro xroniko diasthma exw xasei ta panta tous filous mou thn prosoxh ths oikogeneias mou ta panta pleon den mporw na kanw mia sxesei ths prokopeis giati to mualo mou skeftete oti exw perasei kai den 3erw ti na kanw na stamathsw auto pou ginete..... (((( 8elw thn gnwmh sas....

Καλησπερα Μινι!

Καταρχην τιποτα δεν υπαρχει που να μην φτιαχνεται, που να μην αλλαζει που να μην γινεται καλυτερο....

Ειναι λογικο αν ειμαστε κουρασμενοι ή στεναχωρημενοι-αγχωμενοι απο μια κατασταση... να ειμαστε πιο νευρικοι και να τσακωνομαστε πιο συχνα. Αυτο δεν μας κανει αμεσως ιδιομορφους ή κακους ανθρωπους.

Απο οτι καταλαβα σκεφτεσαι συχνα καποια πραγματα που σε στεναχωρησαν...συνεχεια ομως και εντατικα....σε βαθμο που να δυσκολευεσαι να προχωρησεις και να αναγνωριζεις γυρω σου τα χαρουμενα πραγματα που μπορει να σου συμβουν.

Θες να μας πεις λιγα παραπανω για το τι σου εχει συμβει?
Τι σε στεναχωρει και τι ακριβως νοιωθεις?

Μια συμβουλη...αν θες (οτ)αν απαντησεις να γραψεις στα ελληνικα και με ΗΡΕΜΙΑ....μια μια παραγραφος ξεχωριστα για καθε θεμα , γραφωντας ΚΑΙ με την λογικη σου οχι μονο με το συναισθημα ή παρορμητικα.... αυτο θα σε βοηθησει να καταλαβεις και εσυ καλυτερα καποαι πραγματα..

# 3 στις 24/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
exeis diavasei to the secret ?

oxi ....

eukairia na to diavaseis tha sou aresei para poli kai tha sou allaksei oli sou tin zwi.....

to mono pou exw na pw egw i moni lisi einai na ta vreis me ton eauto sou kai meta erxontai apo mona tous ola ta alla...!!! prospathise na eisai kaliteri apo auto pou pernas....to exw perasei kai egw .....kai merikes fores me pianei kai emena alla distixws etsi einai ta sinaisthimata mia etsi mia alliws .....alla exw vrei ton tropo na sigxwrw kai na apodexomai osa ginontai....kali epitixia!!!

KLELIA22

# 4 στις 24/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kaliteri
na apodexomai osa ginontai....

ε εισαι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ!

ακριβως!!

αυτη ειναι η ουσια! αυτη η λεξη κλειδι!

ΑΠΟΔΟΧΗ!!!
αποδεξου τον εαυτο σου , ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ!
αποδεξου τους γυρω σου, ΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ!
αποδεξου πως δεν εισαι υποχρεωμενη να ανταποκριθεις στις ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ κανενος!
ΜΟΝΟ ΖΗΣΕ!
ελα κι ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΝΕ!
( μηπως να μην πιω δευτερο τσιπουρο..?...)

mini93

# 5 στις 24/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

:(

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ....ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΩΡΘΩΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΕΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΡΟΜΠΟΤ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΟΥΝ ΓΕΛΑΩ ΨΕΥΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ,ΣΤΗΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΤΗΧΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΤΙ ΟΦΗΛΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ

Παράθεση:
Από το μέλος mini93 - 23/05/12 09:54
... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ....ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΩΡΘΩΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΕΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΡΟΜΠΟΤ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΠΟΥΝ ΓΕΛΑΩ ΨΕΥΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ,ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ,ΣΤΗΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΤΗΧΙΑ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΕ ΤΙ ΟΦΗΛΕΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ...

Παράθεση:

# 6 στις 25/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
giati to mualo mou skeftete oti exw perasei

Nομίζω πως την αιτία του προβλήματος σου , την γνωρίζεις και γράφεις και εσύ η ίδια .

¨Όσον αφορά το παρελθόν ....Let it go .

Μόνο έτσι θα σωθείς . Μόνη σου έγραψες την αιτία του προβλήματος , μόνη σου μπορείς να βρεις και να το λύσεις.

Τα υπόλοιπα που λές π.χ οι τσακωμοί κτλ είναι απλά παρενέργειες αυτού του πράγματος.

mini93

# 7 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

λαθος η σωστο???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΩ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ Ο ΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ???? ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΜΑΘΑ......

mini93

# 8 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Αγαπητε/η RazerKnight

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΜ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ????

# 9 στις 28/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΝΜ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ????

Με το να ελευθερώσεις το μυαλό και τις σκέψεις σου .
Με το να συζητάς για αυτά όσο δυνατόν το λιγότερο μπορείς .
Με το να αρχίσεις να ακούς περισσότερη μουσική (που να μην έχει όμως σχέση με αυτά)....
Με το να σκέφτεσαι λιγότερο .
Δεν είναι εύκολο αλλά μπορείς όταν πιάνεις τον εαυτό σου να σκέφτεται ξανά και ξανά ... να λες ένα στόπ .
Πρέπει να λ ες ... "¨οτι έγινε έγινε... δεν μπορώ να αλλάξω το παρελθόν .Πάμε μπροστά.Μπορώ όμως να αλλάξω το μέλλον μου απελευθερώνοντας τον εαυτό μου απο ότι είδη έχει γίνει και από τις χίλιες δύο ανησυχίες..."
Free your mind .
Τα περισσότερα από τα προβλήματα σου είναι η παρενέργεια , όλης αυτής της υπερ-ανάλυσης,σκέψης και ανησυχίας ....
Σταμάτα να τα σκέφτεσαι και τα προβλήματα εξαφανίζονται .

Στην ουσία ,γυρνάω με αυτά που σου γράφω , την ευθύνη , από τους εξωτερικούς παράγοντες ,σε εσένα . Ότι δηλαδή εσύ ευθύνεσαι (μάλλον η υπερβολική σκέψη) για αυτά (ως ένα βαθμό) και ότι είναι στο δικό σου χέρι να διορθώσεις
Δεν σου ρίχνω ευθύνες για τίποτα , γιατί όλα αυτά που σου λέω , ούτε μας τα μαθαίνουν στο σχολείο (ενώ θα έπρεπε) ούτε και μας τα λέει η τηλεόραση (που στην ουσία ,έτσι θέλει να είσαι).
Πολλά πράγματα που συμβαίνουν στην ζωή μας.... μάλλον.... μπορεί να μην έχουμε τον έλεγχο σε πολλά που μας συμβαίνουν . Όμως αυτό που έχουμε 100% είναι ο τρόπος που θα αντιδράσουμε σε αυτά . Εάν είναι σωστός , βγαίνεις πιο δυνατή
Και σε αυτό που έχουμε 100% τον έλεγχο είναι στις σκέψεις μας .
(βέβαια χρειάζεται και λίγο εξάσκηση και προσπάθεια γιατί με τον καιρό χάσαμε αυτή την ικανότητα...)

Ξέχνα τα όλα και πήγαινε για καινούργια

(όλο αυτό το κείμενο , σε μια φράση )

mini93

# 10 στις 30/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

:)

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ ΣΩΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΛΑΘΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ ΟΛΑ!!!!!!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ!!!!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε