Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ? ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ?

Σελίδα : 1

skorpina28

# 1 στις 24/5/2012
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Γνωριμια απο το ιντερνετ? Ειναι ασφαλες?

Θα ήθελα τη γνώμη σας,
έχω γνωρίσει κάποιον απο το ίντερνετ και μιλάμε, φαίνεται οτι ταιριάζουμε σε αρκετά πράγματα. Βέβαια λέμε κάποια στιγμή να συναντηθούμε.
Εσείς τι λέτε? Είναι γενικά ασφαλείς αυτού του είδους οι γνωριμίες?
Και πόσο καιρό πρέπει να μιλάς με κάποιον για να τον συναντήσεις τελικά?

_Mar1lou_

# 2 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
Γεια σου σκορπινα! κοιταξε να δεις γενικα θα ηταν καλο να αποφευγεισ γνωριμιες μεσο του διαδικτυου γιατι μερικες φορες δεν ξερεις αν το ατομο που συνομιλεις σου προβαλλει τον πραγματικο του χαρακτηρα. Πολλες κοπελες την εχουν πατισει συναντωντας τον διαδικτυακο τους φιλο. Αυτος ο ανθρωπος μπορει να σου παρουσιαζει κατι που σε ελκυει.. αλλα μπορει και να θελει να σου κανει κακο. Βεβαια απο την αλλη μπορει να μην ισχυει κατι τετοιο και να πανε ολα καλα... Ειναι βασικα αν θα το ρισκαρεις ...γιατι πραγματικα θα ειναι ρισκο... Αν το κανεις ομωσ διαλεξε η πρωτη σας συναντηση να μην ειναι σε καποιο ερημο μερος ωστε αν τυχει κατι να μπορεισ να την κανεις... ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ!

barethika

# 3 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 131
ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ? ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ?

-ΟΧΙ!!!!!!
-ΣΙΓΟΥΡΑ?ΝΑ ΜΩΡΕ....ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΚΙΤΣΟΣ......
-ΟΧΙ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩ........ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!!!

ηττπ://αδφ.λυ/5φι5υ ηττπ://αδφ.λυ/?ιδ=1352340

Therion

# 4 στις 25/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by _Mar1lou_
Γεια σου σκορπινα! κοιταξε να δεις γενικα θα ηταν καλο να αποφευγεισ γνωριμιες μεσο του διαδικτυου γιατι μερικες φορες δεν ξερεις αν το ατομο που συνομιλεις σου προβαλλει τον πραγματικο του χαρακτηρα. Πολλες κοπελες την εχουν πατισει συναντωντας τον διαδικτυακο τους φιλο. Αυτος ο ανθρωπος μπορει να σου παρουσιαζει κατι που σε ελκυει.. αλλα μπορει και να θελει να σου κανει κακο. Βεβαια απο την αλλη μπορει να μην ισχυει κατι τετοιο και να πανε ολα καλα... Ειναι βασικα αν θα το ρισκαρεις ...γιατι πραγματικα θα ειναι ρισκο... Αν το κανεις ομωσ διαλεξε η πρωτη σας συναντηση να μην ειναι σε καποιο ερημο μερος ωστε αν τυχει κατι να μπορεισ να την κανεις... ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ!

Δεν ξέρω αν επίτηδες ή γονιδιακά σας ξεφεύγει αλλά ο τύπος που γνώρισες απο το σούπερ μάρκετ ή την παρέα ή το κλάμπ έχει και αυτός facebook. Το θέμα σας είναι απο που έγινε η γνωριμία? Δηλαδή αν γνωρίσει μια κοπέλα μέσω fb είναι ύποπτος ενώ αν το ίδιο άτομο το γνωρίσεις σε παρέα είναι ανύποπτος?

Dardana

# 5 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Γεια σου σκορπινα! κοιταξε να δεις γενικα θα ηταν καλο να αποφευγεισ γνωριμιες μεσο του διαδικτυου γιατι μερικες φορες δεν ξερεις αν το ατομο που συνομιλεις σου προβαλλει τον πραγματικο του χαρακτηρα.

αυτοι που γνωριζεις στο δρομο, στο σουπερμαρκετ, στην καφετερια, σου δειχνουν απαραιτητα τον πραγματικο τους χαρακτηρα; ενας τετοιος/α δεν μπορει να σε ξεγελασει;; καλλιστα μπορει..

δεν υπαρχει ασφαλες και μη ασφαλες μεσο...υπαρχουν ασφαλεις και μη ασφαλεις ανθρωποι. προφανεστατα δεν μπορεις (στη θεματοθετρια απευθυνομαι) να ξερεις αν αυτα που σου λεει ο άλλος ειναι αληθεια ή ψεματα..για να το διαπιστωσεις θα πρεπει να τον γνωρισεις απο κοντα και να του δωσεις μια ευκαιρια. αν λοιπον θες να γνωρισεις αυτον τον τυπο..κλεισε ενα ραντεβου σ'ενα πολυσυχναστο και ασφαλες μερος - μια καφετερια για παραδειγμα. μην του λες που μένεις, ή που εργαζεσαι, μεχρι να νιωσεις οτι ειναι ΟΚ. ακομα και γνωριμια μεσω άλλου γνωστου να ηταν..δε θα επρεπε να κρατησεις μια επιφυλαξη η ιδια μεχρι να αποκτησεις προσωπικη αποψη;; ετσι και με τον "αγνωστο" του διαδικτυου.
προσωπικα εχω κανει πολλες γνωριμιες μεσω διαδικτυου, με γυναικες και αντρες, εχω συμπαθειες και φιλιες , εχω φιλοξενησει στο σπιτι μου φιλη που γνωρισα απο το διαδικτυο, και θα το ξανακανω, ενω ο συζυγος μου των 8 ετων με τον οποιο εχω κι ενα παιδακι, τυχαινει να ειναι επισης γνωμια μεσω διαδικτυου.

κυκλοφορουν σιγουρα και ανωμαλοι στο διαδικτυο, αλλά κυκλοφορουν και εκει εξω, στη δουλεια μας, στη γειτονια μας, στο μετρό, στο λεωφορειο, στην καφετερια, παντου. απο εμας εξαρταται κατα ενα μεγαλο μερος, το πως θα χειριστουμε τη γνωριμια ωστε να ειναι ασφαλης.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

morgoth

# 6 στις 25/5/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by Therion

Παράθεση:

Δεν ξέρω αν επίτηδες ή γονιδιακά σας ξεφεύγει αλλά ο τύπος που γνώρισες απο το σούπερ μάρκετ ή την παρέα ή το κλάμπ έχει και αυτός facebook. Το θέμα σας είναι απο που έγινε η γνωριμία? Δηλαδή αν γνωρίσει μια κοπέλα μέσω fb είναι ύποπτος ενώ αν το ίδιο άτομο το γνωρίσεις σε παρέα είναι ανύποπτος?

# 7 στις 25/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλησπερα Σκορπινα...

Γενικα καλο ειναι να τον εχεις φιλο στο facebook.
αν τον γνωρισες μεσω μπαντου κλπ και σου πει ταχα μου οτι δεν εχει προφιλ στο φμπου λεει βλακειες.

Μετα κοιτα τι παιζει στο προφιλ. Γενικα αμα δεις φωτο με φιλους ,οικογενεια...να υπαρχει γενικα ΚΙΝΗΣΗ στο προφιλ του, να εισαι σιγουρη πως δεν ειναι ψευτικο, να συναδουν οι πληροφοριες μεσα με αυτα που σου εχει ηδη πει... κλπ μπορεις να ψιλοκαταλαβεις εαν ο αλλος ειναι νορμαλ ή οχι....

και το ραντεβου να ειναι σε πολυσυχναστο μερος...και μια νορμαλ ωρα...και εννοειται να γυρισεις εσυ σπιτι σου με αυτοκινητο/μεσα/ταξι...
γενικα απεφυγε να του πεις ακριβως που μενεις κλπ...

αυτα βασικα....

# 8 στις 25/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Nikitta
Καλησπερα Σκορπινα...

Γενικα καλο ειναι να τον εχεις φιλο στο facebook.
αν τον γνωρισες μεσω μπαντου κλπ και σου πει ταχα μου οτι δεν εχει προφιλ στο φμπου λεει βλακειες.

Μετα κοιτα τι παιζει στο προφιλ. Γενικα αμα δεις φωτο με φιλους ,οικογενεια...να υπαρχει γενικα ΚΙΝΗΣΗ στο προφιλ του, να εισαι σιγουρη πως δεν ειναι ψευτικο, να συναδουν οι πληροφοριες μεσα με αυτα που σου εχει ηδη πει... κλπ μπορεις να ψιλοκαταλαβεις εαν ο αλλος ειναι νορμαλ ή οχι....

και το ραντεβου να ειναι σε πολυσυχναστο μερος...και μια νορμαλ ωρα...και εννοειται να γυρισεις εσυ σπιτι σου με αυτοκινητο/μεσα/ταξι...
γενικα απεφυγε να του πεις ακριβως που μενεις κλπ...

αυτα βασικα....

Και να μην ξεχάσεις να προσλάβεις ελεύθερο σκοπευτή.

nuvola

# 9 στις 25/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
προσωπικα εχω κανει πολλες γνωριμιες μεσω διαδικτυου, με γυναικες και αντρες, εχω συμπαθειες και φιλιες , εχω φιλοξενησει στο σπιτι μου φιλη που γνωρισα απο το διαδικτυο, και θα το ξανακανω, ενω ο συζυγος μου των 8 ετων με τον οποιο εχω κι ενα παιδακι, τυχαινει να ειναι επισης γνωμια μεσω διαδικτυου.

κυκλοφορουν σιγουρα και ανωμαλοι στο διαδικτυο, αλλά κυκλοφορουν και εκει εξω, στη δουλεια μας, στη γειτονια μας, στο μετρό, στο λεωφορειο, στην καφετερια, παντου. απο εμας εξαρταται κατα ενα μεγαλο μερος, το πως θα χειριστουμε τη γνωριμια ωστε να ειναι ασφαλης.

θα συμφωνήσω απόλυτα με την Νταρντ
παρόλο που είχα πολλές επιφυλάξεις για πολύ καιρό...εν τέλει είναι όπως και στην έξω ζωή...όπως γνωρίζεις ανθρώπους στην δουλεια ...στο καφε που θα πας ...στο γήπεδο έτσι και εδώ... (εγώ απέκτησα καρδιακή φίλη που είναι πολύ σημαντική για μένα ....γνωρίστηκαν οι οικογενειες μας τα παιδια μας ... και η σχεση μας είναι πλέον ζωής)

methismeno_troufaki

# 10 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Σκορπίνα δεν θεωρώ ότι έχει σημασία που θα γνωρίσεις κάποιον αλλά η εξέλιξη από εκεί και πέρα.

Αν πχ βγεις σε ένα μπαρ και γνωρίσεις κάποιον τι διαφορά έχει από το να γνωρίσεις κάποιον μέσω internet? Ούτε στη μια περίπτωση τον ξέρεις τον άλλον, ούτε στην άλλη!

Είναι θέμα ανθρώπου, που θα πέσεις! Όπως πέφτεις σε "σκάρτο" στην καθημερινή σου ζωή έτσι μπορείς να πέσεις και σε κάποιον "σκάρτο" στο internet!

Προσωπικά, τόσο τον φίλο μου όσο και πολλές καλές μου φίλες τις γνώρισα μέσω internet και δεν θα άλλαζα τίποτε από αυτά!

Αν μιλάτε καιρό και πιστεύεις πως θέλεις να τον γνωρίσεις καλό θα είναι να βρεθείτε, τις πρώτες φορές τουλάχιστον, πρωί/απόγευμα, σε μέρος με κόσμο και να ξέρει κάποιος φίλος σου ή συγγενής σου που είσαι!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

skorpina28

# 11 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 9
Κατ'αρχάς, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.΄
Θέλω να σας πω οτι έχουμε γίνει φίλοι στο fb, έχουμε ανταλλάξει τηλέφωνα και μιλάμε απο το πρωί μέχρι το βράδυ.
Θα επιδιώξω πρώτα να τον γνωρίσω μέσα απο τις συνομιλίες μας και μετά θα βγω μαζί του.
Κάποια στιγμή, μέσα απο την καθημερινή επικοινωνία, θα δείξει αν κάτι δν πάει καλά, έτσι δν είναι?

mini93

# 12 στις 25/5/2012
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 39

αγαπητη σκορπινα γεια σου

kamia fora mporei kai na einai asfales alla uparxoun kai fores pou den einai.H sumvoulh mou einai na prosexeis otan vgeis me to atomo auto kalo 8a einai kapou konta sou na vriskete kai mia filh sou kai prosoxh na vgei se meros me kosmo.Exw vgei kai egw me atomo apo to internet kai euthxos htan enta3ei kai sunexizoume kai milame einai 8ema empistoshnhs an esu krineis oti mporeis na ton empistefteis kane to vhma kai vgais mazi tou
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε