Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πώς να σκεφτείς θετικά μετά;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

achinos

# 21 στις 27/5/2012
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.766
'Aρεσαν+: 0%
Αν εισαι βασικα υγιης, το επομενο ειναι να βρεις δουλεια, οσο πιο κοντα ειναι σ αυτο που ξερεις τοσο καλυτερα...σχεδον ολη η ενεργεια παει εκει...Αυτο που περισσευει (γιατι πρεπει να περισσευει δεν την παλευεις αλλιως) το δινεις στη επικοινωνια με ανθρωπους που σ αγαπουν, που στηριζουν, πουχουν ελπιδα, ακομα...γεμιζεις μπαταριες, με τα βιβλια σου, τη μουσικη, τη φυση, τα ζωα, την οθονη...

Δεν γουσταρω μεταγγισεις ουτε δοτες οργανων, τα δικα μου λειτουργουν μια χαρα (ειπαμε...βασικως υγιης).

Εκεινο που μ ενοχλει στα εικοσι δευτερα ειναι οι ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ που καταληγουν εκει ...

Aυτο που βλεπω ειν ενα βαμπιρ, κ ...αναβω απενοχοποιημενα...δε θα παρω...κ το εκφραζω δια της...ψηφου μου...παρτε ναχετε...ειμαι ηδη αλλου...

nuvola

# 22 στις 27/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Αν εισαι βασικα υγιης, το επομενο ειναι να βρεις δουλεια, οσο πιο κοντα ειναι σ αυτο που ξερεις τοσο καλυτερα...σχεδον ολη η ενεργεια παει εκει...Αυτο που περισσευει (γιατι πρεπει να περισσευει δεν την παλευεις αλλιως) το δινεις στη επικοινωνια με ανθρωπους που σ αγαπουν, που στηριζουν, πουχουν ελπιδα, ακομα...γεμιζεις μπαταριες, με τα βιβλια σου, τη μουσικη, τη φυση, τα ζωα, την οθονη...

Δεν γουσταρω μεταγγισεις ουτε δοτες οργανων, τα δικα μου λειτουργουν μια χαρα (ειπαμε...βασικως υγιης).

Εκεινο που μ ενοχλει στα εικοσι δευτερα ειναι οι ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ που καταληγουν εκει ...

Aυτο που βλεπω ειν ενα βαμπιρ, κ ...αναβω απενοχοποιημενα...δε θα παρω...κ το εκφραζω δια της...ψηφου μου...παρτε ναχετε...ειμαι ηδη αλλου...

βρε αχινέ ...έτσι ακριβώς είναι...και με την σειρά που τα βαλες...η δουλεια είναι πολύ σημαντικό κομμάτι ...σε κάποια περίοδο που μου τυχε να ειμαι σε πόστο που δεν ήξερα ...μου έκανε αφαίμαξη...

όσο για τις μεταγγίσεις ...πες με σε παρακαλώ...όταν αυτο γίνεται αντιληπτο...
γιατί ενοχλεί??τι τους πειράζει δηλαδή που δεν θέλω (πως το πες)... δότη βρε παιδί μου ...ας τα κρατησουν γι αυτούς τα ''όργανα'' !!και γιατί κακιώνουν και σε κατηγορούν για αναισθησία και κακία??

τι είναι αυτό που τους κάθεται βαρύ στο στομάχι τους? ότι είδα το ζόμπι που τρέφεται απο μένα??

ρωτώ μηπως το βρήκες ...γιατί εγω ακόμη αναρωτιέμαι...
(αν και 'εχω μια φλασιά... ότι αυτό είναι σταση ζωής...σε όλες τους τις σχέσεις)

cerise

# 23 στις 28/5/2012
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by relax_f
με είπες γραφική αλλά δε παρεξηγούμαι... άλλωστε άνθρωποι είμαστε και έχουμε και τις μάυρες μας...αλλά δε χρειάζεται όπου πηγαίνουμε να τις παίρνουμε μαζι

γραφικό θεωρούσαν και το Διογένη κάποτε....

cerise

# 24 στις 28/5/2012
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by ---magissoula---
και το αραλίκι να μην το υποτιμούμε .. θέλει τέχνη και εξάσκηση .. και είναι σπουδαία υπόθεση να μη νιώθουμε άσχημα γι΄ αυτό ..
και να γελάμε .. όχι να παριστάνουμε πως γελάμε .. να γελάμε πραγματικά .. και να μη λέμε μετά .. μπα σε καλό μας .. θα μας βγει σε κακό .. είναι που ήθελαν από πάντα να μας ενοχοποιήσουν και γι΄ αυτό ακόμη ..

Ακριβώς! Είναι η νέα διεθνής μόδα. Ο φόβος και οι ενοχές.
Φωνάζει δηλαδή ο κλέφτης να φύγει ο νοικοκύρης. Αλλά ....

achinos

# 25 στις 28/5/2012
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.766

Παράθεση:
Originally posted by nuvola

βρε αχινέ ...έτσι ακριβώς είναι...και με την σειρά που τα βαλες...η δουλεια είναι πολύ σημαντικό κομμάτι ...σε κάποια περίοδο που μου τυχε να ειμαι σε πόστο που δεν ήξερα ...μου έκανε αφαίμαξη...

όσο για τις μεταγγίσεις ...πες με σε παρακαλώ...όταν αυτο γίνεται αντιληπτο...
γιατί ενοχλεί??τι τους πειράζει δηλαδή που δεν θέλω (πως το πες)... δότη βρε παιδί μου ...ας τα κρατησουν γι αυτούς τα ''όργανα'' !!και γιατί κακιώνουν και σε κατηγορούν για αναισθησία και κακία??

τι είναι αυτό που τους κάθεται βαρύ στο στομάχι τους? ότι είδα το ζόμπι που τρέφεται απο μένα??

ρωτώ μηπως το βρήκες ...γιατί εγω ακόμη αναρωτιέμαι...
(αν και 'εχω μια φλασιά... ότι αυτό είναι σταση ζωής...σε όλες τους τις σχέσεις)

Ρε νουβω, δεν ξοδευω χρονο πια να βρω το γιατι...ειμαι οποια ειμαι κατοπιν...ωριμου σκεψεως, δεν μπαινω στο κοπο να εμβαθυνω στο...διαφορετικο του αλλου, ποσο μαλλον αφου δεν τρεφω γιαυτο καμμια μα καμμια εκτιμηση, συνειδητα...ξεχναω, σβυνονται ολα, σκοταδι κ κενο, πως το λενε, τα βαμπιρ για μενα ειναι...αορατα...δεν μπορεις να φανταστεις τι εχω ξεχασει...

Αυτο συνειδητα, δεν δυσκολο...το δυσκολο ειναι να μετουσιωσεις αυτη την πικρα, που παει προς το να σε κανει εναν κακο, στριμμενο γερο, σε κατι αλλο, εμενα αυτη η...μετουσιωση μου βγαινει στο να εκτιμω κ να βαθαινω τις ηδη υπαρχουσες σχεσεις μου...να κανω καινουργιες φιλιες με τον ενθουσιασμο ενος εφηβου...να χαιρομαι ακομα περισσοτερο αυτα πουχω καταφερει μονη μου...να απολαμβανω πιο εσωτερικα κ πληρως, οτι με κανει να εκφραζω το συναισθημα μου, αυτο το "σ αγαπω" που βγαινει στο συμπαν, ανεξαρτητο κ ανυποτακτο...να σκεφτομαι ακομα καλυτερα, να βρισκω νεες προκλησεις...να ερωτευομαι...

nuvola

# 26 στις 28/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Ρε νουβω, δεν ξοδευω χρονο πια να βρω το γιατι...
Αυτο συνειδητα, δεν δυσκολο...το δυσκολο ειναι να μετουσιωσεις αυτη την πικρα, που παει προς το να σε κανει εναν κακο, στριμμενο γερο, σε κατι αλλο, εμενα αυτη η...μετουσιωση μου βγαινει στο να εκτιμω κ να βαθαινω τις ηδη υπαρχουσες σχεσεις μου...

κρατάω το ...''πια''...

και το δύσκολο κομματι της μετουσιωσης...

σ' ευχαριστώ για την απάντηση

Vanya

# 27 στις 26/5/2012
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 14
Η αισθηματική ζωή όλων νοσεί επίσης...αυτοί που έχουν σχέσεις είναι προβληματικές και όσοι δεν έχουν είτε το επέλεξαν και είναι μια χαρά με αυτό είτε τραβάνε το ζόρι που λέγεται "μοναξιά" είτε φοβούνται να αφεθούν είτε...
απλά δεν έχουνε μία οπότε μη τους κακοχαρακτηρίσει και η γκόμενα "τσιγκούνηδες"

Πάντα ενστερνιζόμουν το "καλύτερη μόνος/νη από επιλογή παρά να βιώνεις την μοναξιά στην σχέση" η χειρότερη κατά την γνώμη μου.

Ανεργία...μιζέρια...βαρεμάρα...αδιαφορία...πλήξη...κανένα ενδιαφέρον για ζωή...
Περπατάς στο δρόμο και είναι όλοι λες και τους πάνε για σφαγή...
Αυτοκτονίες απο'δω...κρατάς την τυρόπιτα και στην παίρνουν απ'το χέρι απο'κει...

Ήταν ποτέ διαφορετικά τα πράγματα; Πάντα όσο πίσω και να πας... τα ίδια ή παρόμοια... σ@@τα.

δε ξέρω ...μπορεί να με έχει πιάσει τώρα και να λέω μαλακίες...αλλά δε λυγίζω...πιστεύω πως πρέπει να παλέψουμε στη ζωή μας... η ζωή είναι ένας κώλος...γαμησέ τον προτού σε χέσει...

Συμφωνώ απόλυτα

skorpina28

# 28 στις 26/5/2012
author
Γυναίκα / 37 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Originally posted by relax_f

Η αισθηματική ζωή όλων νοσεί επίσης...

Ανεργία...μιζέρια...βαρεμάρα...αδιαφορία...πλήξη...κανένα ενδιαφέρον για ζωή...

Αυτοκτονίες απο'δω...

δε ξέρω ...μπορεί να με έχει πιάσει τώρα και να λέω μαλακίες...αλλά δε λυγίζω...πιστεύω πως πρέπει να παλέψουμε στη ζωή μας... η ζωή είναι ένας κώλος...γαμησέ τον προτού σε χέσει...

Γεια σας,

αυτά που λες (αναφέρομαι στη θεματοθέτρια) τον τελευταίο καιρό τα έχω περάσει όλα. Όλα όμως!
Και κατάλαβα ένα πράγμα, η ζωή περνάει κι εγω δεν ζω, απλά υπάρχω!
Έπρεπε να πάει ο πατέρας μου στο νοσοκομείο για να καταλάβω οτι η ζωή είναι ένα μεγάλο δώρο και πρέπει να το εκτιμάμε!

Έχω την οικογένειά μου, που με στηρίζει και με αγαπάει!
Έχω τους φίλους μου, που είναι πάντα εκεί για μένα!
Έχω το σπίτι μου, δν κοιμάμαι στο δρόμο!
Είμαι τυχερή!

Δν κάνω σε κανέναν τη χάρη να αυτοκτονήσω, δν αξίζει και κανένας δν θα συγκινηθεί.
Θα το παλέψω μέχρι τέλους!

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα!
Πλέον κάνω πράγματα που με ευχαριστούν, βρίσκω οικονομικότερους τρόπους να περνάω καλά!
Και ευχαριστώ κάθε μέρα τον θεό που αναπνέω.
Αισιόδοξη σκέψη και ελπίδα χρειάζεται, αυτά είναι δικά μου και δεν θα αφήσω να μου τα πάρουν
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost