Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Καταραμενα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!!!

Σελίδα : 1

Rozali

# 1 στις 2/6/2012
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 86
'Aρεσαν+: 0%

Καταραμενα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!!!

Δεν λύνονται όλα τα προβλήματα έτσι...πρέπει η "επικοινωνία" να ξεπερνά λίγο τα comments,τα tweets κ.ο.κ. Εδώ και αρκετό καιρό υπάρχει μια κοπέλα που ανέκαθεν δεν με συμπαθούσε και ας είμασταν στην ίδια παρέα λόγω της κολλητής μου. Η εν λόγω "κοπέλα" επιτιθεται εδώ και καιρό δίχως λόγω δημοσιευοντας πράγματα για εμένα, μόνο όνομα δεν βάζει, κοροιδέυει πραγματα το όποια λέω, δημοσιευει την προσωπικη μου ζωή και την υποβιβάζει δίχως καν να με γνωρίζει προσωπικά. Της ζήτησα λοιπον ευγενικά αν υπάρχει καποιο πρόβλημα να μου το πει ευθέως για να το λύσουμε και να μην κανει σαν μωρό. Τότε τα πραγματα χειροτερευσαν αφάνταστα..οι δημοσιέυσεις δεν αφορούν μόνο εμένα αλλα τους πρώην μου, το αγόρι μου, τους φίλους, την οικογενεια μου τα πάντα. Όσο μπορώ δεν της δίνω σημασία γιατι πραγματικά την θεωρώ τρελή(είναι η κοπέλα που είχα αναφέρει στο προηγούμενο θεμα μου). Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει;;; Όσο μπορω την αγνοώ αλλα κανεις δεν θα το άντεχε αυτό σε καθημερινή βάση και ιδιαίτερα όταν εξαιτίας των σχολίων της έχασα 2 καλους μου φίλους επειδή την πίστεψαν, άν και αυτό είναι το τελευταίο που με στενοχωρεί γιατί αν πραγματικά με γνώριζαν δεν θα πίστευαν λεξη. Παρακαλω πείτε μου την γνώμη σας...

flat_line

# 2 στις 2/6/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.966

Αγαπητή Rozali.
Aυτό που κάνει το συγκεκριμένο άτομο, αποτελεί απαράδεκτη συμπεριφορά,
είναι μια μορφή ψυχολογικής βίας.
Θα μπορούσες να ενημερώσεις τους ανθρώπους που θεωρείς ότι είναι
πραγματική φίλοι σου για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, όπως φυσικά και
την κολλητή σου. Θεωρώ επιβεβλημένο να απομακρυνθεί από την
οποιαδήποτε παρέα συναντάς στην καθημερινή σου ζωή.

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο σε ζηλεύει τόσο πολύ, η από πού
προέρχεται ο φθόνος, όμως δεν επιτρέπεται σε καμιά περίπτωση να
παρεκτρέπεται σε τόσο άσχημες ενέργειες. Άμεσα θα πρέπει να την
μπλοκάρεις από τις επαφές σου, και να αναφέρεις και τους λόγους που το
έκανες στους δικούς σου φίλους, ανθρώπους.

Rozali

# 3 στις 2/6/2012
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Σήμερα την μπλόκαρα παρόλο που την είχα σβήσει απο φίλη εδώ και λίγες μέρες. Τα άτομα που με γνωρίζουν πραγματικά δεν τα επηρρέασε τίποτα και είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό. Σκεφτόμουν να της ζητήσω να βρεθούμε να μου μιλήσει στα ίσια αλλά την τελευταία φορά που είμασταν στον ίδιο χώρο όταν με χτύπησε στο κεφάλι για να παώ πιο εκεί και εγω της απάντησα με ένα τι έκανες;; είπε συγνώμη και μετά βγήκε και ξεκίνησε να ουρλίαζει και ανέφερε στον φίλο μου ότι ήταν μεθυσμένη και εγώ την χτυπούσα και την έφτυνα, οπότε εκείνος δεν μου ξαναμίλησε. Θέλω να σταματήσει άμεσα όλο αυτό,καλά οι φίλοι μου με ξέρουν, αυτοί που δεν με ξέρουν;; Γιατί να βγαίνω έξω και να υπάρχει ένα κλίμα αντιπάθειας απο όλους τους γνωστούς της;; Είναι ψυχοφθόρο και κουραστικό..όσο σπουδάζω δηλαδή θα έχω αυτό;; Είναι αδύνατο!!!

methismeno_troufaki

# 4 στις 2/6/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Σε ότι αφορά τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης καλό θα ήταν να αναφέρεις τα post/tweets της ως υβριστικά αν και είναι σχεδόν σίγουρο ότι κάνει το ίδιο και στις προσωπικές της επαφές με τους κοινούς σας φίλους.

Από τη στιγμή που προσπάθησες να δεις τι συμβαίνει και δεν έβγαλες άκρη καλό θα ήταν να το συζητήσεις με τους φίλους σου να τους πεις τι συμβαίνει γιατί σε λίγο καιρό θα τους λες ότι έγινε αυτό και δεν θα σε πιστεύουν.
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

somebody961

# 5 στις 2/6/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Σε άλλη εποχή θα έλεγες:
Καταραμένη γλώσσα που επικοινωνούμε μεταξύ μας!

Με άλλα λόγια, ψάξε να τη βρεις αν έχεις τα guts της σιγουριάς ότι εσύ είσαι 'καθαρή' εντελώς
και έλα μετά να μας πεις τα δικά της 'guts', ή αλλιώς, πόσα απίδια βάνει ο σάκος..

Και προφανώς, και ότι σου είπε παραπάνω ο Flat_line.

Tip: Οσοι σε ξέρουν πραγματικά δε περιμένουν από άσχετους να μάθουν τι είσαι. Εκτός και υπάρχει 'θεματάκι' με αυτό..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 6 στις 3/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεματοθετρια...οσο δινεις πατημα σε καποιους ανθρωπους τοσο σε καβαλανε.
Ο θρασυδειλος...δεν σταματαει ευκολα. Τρεφεται απο τη δικια σου παθητικη σταση....επιδιωξη συμφιλιωσης ...τα μεταφραζει ολα σαν αδυναμια.

Για πηγαινε καμμια βολτα απο την αστυνομια να περασουν μια απο το σπιτι της να της κανουν καμμια συσταση να σε αφησει ησυχη...στειλε κανενα εξωδικο!!! και οι δυο ειναι τροποι που δεν περιλαμβανουν κατι βιαιο ή ακραιο αλλα δειχνουν στην περιπτωση σας την προθεση σου να ληξει μια και καλη η ιστορια.

# 7 στις 3/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Kαι επειδη νομιζω πως αυτα που ανεφερα ισως να ειναι υπερβολικα,

Η γενικη σταση που πρεπει να κρατησεις νομιζω ειναι να εισαι κοφτη και να δειξεις οτι δεν τα σηκωνεις αυτα που γινονται
Νομιζω μονο ετσι θα ξεμπλεξεις γτ η καλη προθεση δεν σε εβγαλε πουθενα αντιθετα της εδωσε θαρρος να το συνεχιζει ολο αυτο.

Rozali

# 8 στις 3/6/2012
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Ελπίζω ότι θα σταματήσει σύντομα, πόσο πια να ασχολήσαι με κάποιον που δεν σου δίνει δικαίωμα να μιλήσεις;; Αν και συνεχίστει θα ακολουθήσω δραστικότερα μέτρα. Έχετε δίκιο και σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε