Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
μπερδεμένη κατάσταση

Σελίδα : 1

nia83

# 1 στις 7/6/2012
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Δωδεκανήσου / Κως
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

μπερδεμένη κατάσταση

Γεια σας.
Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο πρόβλημα μου.
Πριν 2 χρόνια έκανα σχέση με τον «Γ» ο οποίος ήταν παντρεμένος σε διάσταση (οι δύο σύζυγοι έμεναν και μένουν σε διαφορετικές πόλεις λόγω δουλειάς).
Για τη σχέση αυτή είχα πολλούς ενδοιασμούς όμως ο ίδιος με διαβεβαίωνε πως όλα σύντομα θα τελείωναν αφού ήδη συζητούσαν για το διαζύγιο. Έτσι η σχέση μας συνεχιζόταν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα αφού πάντα ήμασταν διακριτικοί και δεν δώσαμε ποτέ αφορμή.
Πέρσι έμεινα έγκυος και πριν λίγους μήνες αποκτήσαμε ένα υπέροχο πλασματάκι που μας γέμισε χαρά. Δυστυχώς βέβαια μέχρι και σήμερα δεν έχει γίνει αναγνώριση του λόγω των γεγονότων.
Επειδή όμως τυχαίνει εγώ με εκείνη να έχουμε κοινούς γνωστούς / γνωστές (πράγμα που δεν γνώριζα) κάποια στιγμή έμαθε για μένα και φυσικά για το παιδί. Από τότε έχουν γίνει διάφορα από μέρους της όπως το ότι έφτιαξε ψεύτικο προφίλ στο facebook στέλνοντας αίτημα φιλίας μόνο σε μένα και σε ένα συγγενικό μου πρόσωπο στο οποίο με βρίζει (χωρίς να αναφέρει το όνομα μου), διαδίδει διάφορα ψευδή γεγονότα για μένα μέσω των κοινών γνωστών ανακατεύοντας πολλές φορές και τους γονείς μου στις μυθοπλασίες της και κάθε φορά που συνομιλούν με τον σύντροφο μου στο τηλέφωνο τον απειλεί πως θα έρθει να κάνει φασαρία κι ακόμα πως κατά τη διάρκεια της σχέσης μας εγώ έβγαινα με άλλους.
Πριν λίγες μέρες νόμιζα πως όλα θα άλλαζαν γιατί επέμενε να συναντηθούν ώστε να προχωρήσουν τη διαδικασία του διαζυγίου με αποτέλεσμα να την επισκεφτεί ο σύντροφος μου στην πόλη που διαμένει. Δυστυχώς και πάλι δεν έγινε απολύτως τίποτα. Τώρα μας ζητά (το είχε πει ξανά και στο παρελθόν) να γίνει τεστ DNA (υποτίθεται για να σιγουρευτεί αν το παιδί είναι δικό του) αν θέλει να του δώσει διαζύγιο. Το αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να δημιουργηθεί ένταση μεταξύ μας και τώρα περιμένει να του πω αν δέχομαι να γίνει το τεστ.
Ποια είναι η γνώμη σας; Ξέρω και παραδέχομαι τα δικά μου λάθη! Απλώς θέλω να ακούσω και τις δικές σας απόψεις. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Υπάρχει κάτι που μπορώ εγώ να κάνω ώστε να βγει κάτι θετικό σε όλο αυτό;
Σας ευχαριστώ!!

barethika

# 2 στις 8/6/2012
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 131
κοπελια σου για ποιο λόγο να κάνεις το τέστ????επειδή το θέλει η εν λόγω κυρία και έχει σκάσει απο την ζήλεια της????να πάει στα διάλα και οι απειλές της δεν πιάνουν να πεις στον σύντροφό σου....

ο σύντροφός σου απο την άλλη μπορεί να κάνει αναγνώριση του παιδιού σας χωρίς να παντρευτείτε αλλά και χωρίς να χωρίσει......για ρώτα στο ληξιαρχείο της περιοχή σου βρε κοπελιά για τις διαδικασίες.........

ααααα!και διέγραψε την απο το φατσοβιβλιο .......μην ασχολείσαι!
ηττπ://αδφ.λυ/5φι5υ ηττπ://αδφ.λυ/?ιδ=1352340

# 3 στις 8/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κοπελια μου αναγνωριση μπορει να κανει ανα πασα στιγμη....γιατι δεν το εχει κανει μεχρι τωρα?Μηπως εχει κι εκεινος "υποπτες" σκεψεις?

Ran_Tan_Plan

# 4 στις 8/6/2012
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Προετοιμασου ψυχολογικα Αντιοπη να μεγαλωσεις μονη σου το παιδι σου και μην ελπιζεις.
Ο Μπαμπης θα γυρισει στην κυρατσα του κι εσυ στον τακο να παλευεις με ενοχες και τυψεις.
Μπορει και να μην γυρισει στην Αφροξυλανθη του αλλα διαθεση να μεινει και με εσενα δεν βλεπω.

Κουραγιο και καλα μυαλα.

Υ.Γ Για το DNA μην ενδωσεις.Ξεφτιλα ειναι και ξεφτιλας κι αυτος που στο ζηταει!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 5 στις 8/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nia83
οΤώρα μας ζητά (το είχε πει ξανά και στο παρελθόν) να γίνει τεστ DNA (υποτίθεται για να σιγουρευτεί αν το παιδί είναι δικό του) αν θέλει να του δώσει διαζύγιο. Το αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να δημιουργηθεί ένταση μεταξύ μας και τώρα περιμένει να του πω αν δέχομαι να γίνει το τεστ.
Ποια είναι η γνώμη σας; Ξέρω και παραδέχομαι τα δικά μου λάθη! Απλώς θέλω να ακούσω και τις δικές σας απόψεις. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Υπάρχει κάτι που μπορώ εγώ να κάνω ώστε να βγει κάτι θετικό σε όλο αυτό;
Σας ευχαριστώ!!

δηλαδη θελει να χρεισιμοποιησει το παιδι ως εισητηριο για το διαζύγιο?

επαθα πλακα τωρα.....

και εκεινος στο ανεφερε? πιθανών να ειναι χαμενος... μιλαμε για μέγερα

ποιος ξέρει τι ακουει και την τρεμει...

εχουν οικονομικες διαφορες?
πως τον εκβιαζει ετσι? με ποιο δικαιωμα ανακατευει το μωρο , και δηλ, αν δεν ηταν δικο του θα τον δεχονταν πισω?

καλα που πηγες και εμπλεξες? ερμαιο των καταστασεων ειναι ο πατερας του παιδιου σου....

αντε να παρει αποφαση, λυπηρο να ακους οτι γυναικες φτανουν στο σημειο να θελουν με οποιονδηποτε τροπο να χρεισιμοποιεισουν τα παιδια , δικα τους ή ξενα..

τι να κανεις? τιποτα να μην κανεις οτι ήταν να παθεις το επαθες, προφυλαξε το παιδι σου ...και ολα με τον καιρο θα στρωσουν

αν κανεις το τεστ γιατι το ζητησε εκεινη , θα εχεις προβληματα μετα στον τροπο που θα αντιμετωπιζεις τον πατερα του....

δεν ξερω καλο ειναι να μην ανακατευονται τα παιδια..,σε αυτες τις καταστασεις

αλλο να εκανες το τεστ , γιατι θα το ηθελε εκεινος, και θα ήταν μεταξυ σας δεν θα εβλεπα καπου το κακο και αλλο ως προυποθεση εκβιαστηκα ,για να του δωδει το απολυτήριο...αν ειναι δυνατον

εχει αποθρασυνθεί ο κοσμος....

# 6 στις 10/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nia83
Γεια σας.
Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο πρόβλημα μου.
Πριν 2 χρόνια έκανα σχέση με τον «Γ» ο οποίος ήταν παντρεμένος σε διάσταση (οι δύο σύζυγοι έμεναν και μένουν σε διαφορετικές πόλεις λόγω δουλειάς).
Για τη σχέση αυτή είχα πολλούς ενδοιασμούς όμως ο ίδιος με διαβεβαίωνε πως όλα σύντομα θα τελείωναν αφού ήδη συζητούσαν για το διαζύγιο. Έτσι η σχέση μας συνεχιζόταν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα αφού πάντα ήμασταν διακριτικοί και δεν δώσαμε ποτέ αφορμή.
Πέρσι έμεινα έγκυος και πριν λίγους μήνες αποκτήσαμε ένα υπέροχο πλασματάκι που μας γέμισε χαρά. Δυστυχώς βέβαια μέχρι και σήμερα δεν έχει γίνει αναγνώριση του λόγω των γεγονότων.
Επειδή όμως τυχαίνει εγώ με εκείνη να έχουμε κοινούς γνωστούς / γνωστές (πράγμα που δεν γνώριζα) κάποια στιγμή έμαθε για μένα και φυσικά για το παιδί. Από τότε έχουν γίνει διάφορα από μέρους της όπως το ότι έφτιαξε ψεύτικο προφίλ στο facebook στέλνοντας αίτημα φιλίας μόνο σε μένα και σε ένα συγγενικό μου πρόσωπο στο οποίο με βρίζει (χωρίς να αναφέρει το όνομα μου), διαδίδει διάφορα ψευδή γεγονότα για μένα μέσω των κοινών γνωστών ανακατεύοντας πολλές φορές και τους γονείς μου στις μυθοπλασίες της και κάθε φορά που συνομιλούν με τον σύντροφο μου στο τηλέφωνο τον απειλεί πως θα έρθει να κάνει φασαρία κι ακόμα πως κατά τη διάρκεια της σχέσης μας εγώ έβγαινα με άλλους.
Πριν λίγες μέρες νόμιζα πως όλα θα άλλαζαν γιατί επέμενε να συναντηθούν ώστε να προχωρήσουν τη διαδικασία του διαζυγίου με αποτέλεσμα να την επισκεφτεί ο σύντροφος μου στην πόλη που διαμένει. Δυστυχώς και πάλι δεν έγινε απολύτως τίποτα. Τώρα μας ζητά (το είχε πει ξανά και στο παρελθόν) να γίνει τεστ DNA (υποτίθεται για να σιγουρευτεί αν το παιδί είναι δικό του) αν θέλει να του δώσει διαζύγιο. Το αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να δημιουργηθεί ένταση μεταξύ μας και τώρα περιμένει να του πω αν δέχομαι να γίνει το τεστ.
Σας ευχαριστώ!!

πρωτον επρεπε απο τη στιγμη που εμεινες εγκυος να τον πιεζες να μπει σε διαδικασια διαζυγιου...καλα γεννηθηκε το παιδι και αυτος ουτε καν το αναγνωρισε?και εσυ με ολη αυτη τη κατασταση δεν ειχες προβλημα παρα μονο με τη μεγαιρα πρωην?

Η πρωην προσπαθει να τον πεισει οτι το παιδι δεν ειναι δικο του. Και του λεει εγω ξερω για αυτην οτι πηγαινε μ αυτον και μ αυτον α ρε βλακα σιγα μην ειναι δικο σου. Πες της να κανετε ενα τεστ dna να δεις που θα πει οχι...

εγω θα εκανα το τεστ dna. θα εβγαινε δικο του το παιδι θα το αναγνωριζε και μετα θα τον χωριζα

# 7 στις 10/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κατ' αρχας πες του οτι ειναι υποχρεωση του να αναγνωρισει το παιδι. δεν αποτελει εμποδιο οτι ειναι παντρεμενος. μπορει και πρεπει να το αναγνωρισει.
ρωτησε τον ευθεως αν θελει να γινει τεστ πατροτητας για να ειναι σιγουρος ο ιδιος και να παψει να καλυπτεται πισω απο τη φουστα της συζυγου! τι σημαινει η συζυγος θελει τεστ πατροτητας??
αν σου πει οτι ο ιδιος δεν εχει αμφιβολια, να παει αμεσως να αναγνωρισει το παιδι και μετα να κανει αγωγη διαζυγιου. θελει δεν θελει η συζυγος θα το παρει το διαζυγιο.
αν δεις οτι και ο ιδιος εχει αμφιβολιες, τοτε η σχεση σας μπαζει, δεν σου εχει εμπιστοσυνη ρε κοπελια. δεξου να γινει τεστ πατροτητας, μετα να αναγνωρισει το παιδι και μετα βλεπεις.....
αυτη η λογικη οτι φταιει η πρωην του που μας ανακατευει κλπ καπου μπαζει.... μαλλον ο δικος σου φταιει....... δεν ειναι καιρος να φερθει σαν αντρας?????

tzoulia49

# 8 στις 10/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εγω συμφωνω με ρατα πλαν ....

προφασεις εν αμαρτιες ....

μην ελπιζεις ...το μαγειρεμα πεφτει προς την συζυγο ....

προφανως της λεει παραμυθια οτι δεν ειναι δικο του και τετοια κι αυτη θελει αποδειξεις ....

εαν δεν τον ενδιεφερε η πλευρα της ...
θα ηταν στο πλευρο σου ...θα εγκατελειπε αυτην... και θα αναγνωριζε το παιδι ....

ουτε διπλα σου ειναι ...

ουτε το παιδι αναγνωρισε... και τα βαζει και μαζι σου για το dna...

τα λαθη κι ο δολος ....κι αυτο το λεω γιατι πουθενα δεν διαβασα αυτος οτι ηθελε αυτο το παιδι ... πληρωνονται ...

και το κακο ειναι οτι την πληρωνει το παιδι ....

και στην τελικη παντρεμενος ηταν ....επειδη λογω δουλειας ηταν σε διαφορετικη πολη με την συζυγο ....

κοιτα την επομενη να προσεχεις διοτι τα παιδια δεν τα κανουμε για πλακα ....

# 9 στις 10/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βασικα το παλικαρι αλλιος τα ηθελε κ αλλιος του βγηκαν. Μονο αυτος ξερει αν ηταν σε διασταση
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost