Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

telecommunications

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Φίλε μου θα σου απαντήσω ως συνάδελφος σου (στον ίδιο ή σε άλλον isp).

Κάποτε με έπαιρνε και εμένα από κάτω (δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις στην συγκεκριμένη δουλειά στον πάροχο). Από κάποιο σημείο και μετά έβαλα ΟΡΙΑ, πολλά όρια..
Όποιος πήγαινε να μου την μπει με πλάγιο τρόπο, συνήθως έπεφτε στην παγίδα που έστηνε, μιας και συνήθως (αναφέρομαι σε κάποιους, μόνο) ήξερα το τι θα πούνε και τι θα κάνουν, πριν από αυτούς :p
(απλά είμαι καλός στο social engineering και τα τελευταία χρόνια σπάω πλάκα με μερικούς γραφικούς).

Όσον αφορά τους πελάτες τους "περίεργους" (και καταλαβαίνω πολύ καλά τι εννοείς)..
Τους γράφεις κανονικά (τους περίεργους). Μην το αναλύω, συνάδελφος είσαι, καταλαβαίνεις γιατί μερικοί πελάτες τρώνε μόνο άκυρα.

Αν νιώθεις ότι θίγεται η αξιοπρέπεια σου, συζήτησε το.
Αν δεις οτι δεν βγαίνει άκρη, ψάξε τον αμέσως επόμενο στην ιεραρχία. Αν κανείς δεν σε καταλαβαίνει (το αν θα κάνει κάτι είναι άλλο θέμα δυστυχώς..), τότε ετοίμασε και στείλε ένα ΑΨΟΓΟ fax στην διεύθυνση όπου θα ΑΠΑΙΤΕΙΣ απάντηση και κρατάς όπωσδήποτε το journal του fax γιατί θα χρειαστεί ως αποδεικτικό σε ενδεχόμενο δικαστήριο.

Πες μου αν έχεις κάνει κάτι από αυτά για να συνεχίσω και με τα υπόλοιπα

PS1: Προσφορά θέσεων στους isp's υπάρχει αυτό το διάστημα για first-level and second level technicians και infrastructure engineer..
Αλήθεια, εσύ σε τι θέση είσαι ή τι θέση ψάχνεις;

PS2: Ο οτέ ψάχνει για κάτι τεχνικούς στο rnoc, στα dslams και στα bbras.
Αν ενδιαφέρεσαι, πες μου να δω στο intranet.

Ότι θες, είμαι εδώ και να ξέρεις πως ότι έχεις περάσει, σε ένα παρόμοιο (αλλά όχι ίδιο) βαθμό το έχω περάσει κι εγώ αλλά κι άλλοι. Δηλάδή δεν είσαι μόνος. Το θέμα είναι πως θα το διαχειριστείς.
Θέλει καλό risk management για να βγαίνεις αλώβητος από τέτοιες καταστάσεις και να θυμάσαι πως σε καταλαβαίνω γιατί η δουλειά που κάνεις θέλει πολύ ένταση και όποιος είναι εξω από το χορό κάνει και κωλοτούμπες..
(έχω τσακωθεί εκατοντάδες φορές με πελάτες με iq αγκινάρας...)

texnikos

# 22 στις 5/9/2012
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by epitides
Φίλε μου θα σου απαντήσω ως συνάδελφος σου (στον ίδιο ή σε άλλον isp).

Κάποτε με έπαιρνε και εμένα από κάτω (δεν ξέρω πόσο καιρό έχεις στην συγκεκριμένη δουλειά στον πάροχο). Από κάποιο σημείο και μετά έβαλα ΟΡΙΑ, πολλά όρια..
Όποιος πήγαινε να μου την μπει με πλάγιο τρόπο, συνήθως έπεφτε στην παγίδα που έστηνε, μιας και συνήθως (αναφέρομαι σε κάποιους, μόνο) ήξερα το τι θα πούνε και τι θα κάνουν, πριν από αυτούς :p
(απλά είμαι καλός στο social engineering και τα τελευταία χρόνια σπάω πλάκα με μερικούς γραφικούς).

Όσον αφορά τους πελάτες τους "περίεργους" (και καταλαβαίνω πολύ καλά τι εννοείς)..
Τους γράφεις κανονικά (τους περίεργους). Μην το αναλύω, συνάδελφος είσαι, καταλαβαίνεις γιατί μερικοί πελάτες τρώνε μόνο άκυρα.

Αν νιώθεις ότι θίγεται η αξιοπρέπεια σου, συζήτησε το.
Αν δεις οτι δεν βγαίνει άκρη, ψάξε τον αμέσως επόμενο στην ιεραρχία. Αν κανείς δεν σε καταλαβαίνει (το αν θα κάνει κάτι είναι άλλο θέμα δυστυχώς..), τότε ετοίμασε και στείλε ένα ΑΨΟΓΟ fax στην διεύθυνση όπου θα ΑΠΑΙΤΕΙΣ απάντηση και κρατάς όπωσδήποτε το journal του fax γιατί θα χρειαστεί ως αποδεικτικό σε ενδεχόμενο δικαστήριο.

Πες μου αν έχεις κάνει κάτι από αυτά για να συνεχίσω και με τα υπόλοιπα

PS1: Προσφορά θέσεων στους isp's υπάρχει αυτό το διάστημα για first-level and second level technicians και infrastructure engineer..
Αλήθεια, εσύ σε τι θέση είσαι ή τι θέση ψάχνεις;

PS2: Ο οτέ ψάχνει για κάτι τεχνικούς στο rnoc, στα dslams και στα bbras.
Αν ενδιαφέρεσαι, πες μου να δω στο intranet.

Ότι θες, είμαι εδώ και να ξέρεις πως ότι έχεις περάσει, σε ένα παρόμοιο (αλλά όχι ίδιο) βαθμό το έχω περάσει κι εγώ αλλά κι άλλοι. Δηλάδή δεν είσαι μόνος. Το θέμα είναι πως θα το διαχειριστείς.
Θέλει καλό risk management για να βγαίνεις αλώβητος από τέτοιες καταστάσεις και να θυμάσαι πως σε καταλαβαίνω γιατί η δουλειά που κάνεις θέλει πολύ ένταση και όποιος είναι εξω από το χορό κάνει και κωλοτούμπες..
(έχω τσακωθεί εκατοντάδες φορές με πελάτες με iq αγκινάρας...)

σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές συνάδελφε, αυτό προσπαθώ να κάνω που λές αλλά δεν είναι τόσο εύκολο, ειναί παρα πολλοί αυτοί που έχουν ταλέντο να σπάνε τα νεύρα των άλλων και το καταφέρνουν μιά χαρά, πίεση απο την μία πίεση απο την άλλη, ε άνθρωπος είσαι τρελένεσαι, ειδικά τώρα με την ανασφάλεια να μείνεις άνεργος έχουν αγριέψει τα πράγματα.

αυτη τη στιγμή είμαι 2nd level tech support engineer, βρόγχους, voip, pots, adsl κτλ. τα γνωστά. Για τον ΟΤΕ ξέρω οτι είναι πολύ δύσκολο να σε πάρουν, πάντως θα με ενδίεφερε να δω τι ζητάνε ακριβώς (για noc,dslams και τετοια ζητάνε πτυχίο? γιατι εχω ιεκ και cisco μονο) αν έχεις την καλοσύνη στείλε μου πάντως. σ' ευχαριστώ.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost