Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Πως να χωρέσει μια ζωή σε λίγες γραμμές?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mariamaraki21

# 21 στις 24/6/2012
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%
καλημερα funny bunny διαβασα αυτα που εγραψες οσο πιο προσεχτικα μπορουσα...και εχω καποιες ερωτησεις να κανω αρχικα λες οτι η ψυχολογος διεγνωσε μεθοριακη διαταραχη πως εφτασε σε αυτο το πορισμα αληθεια μονο και μονο επειδη τσακωνοσουν συνεχεια με τον συντροφο σου?εχω την ιδια διαταραχη και ξερω οτι γενικα οι μεθοριακοι ειναι πολυ δυσκολο να μεινουν σε σχεση πρωτον ειναι ιδιαιτερα επιθετικοι,εχουν τασεις προς την αυτοκαταστροφη ,επιρρεπεια σε αλκοολ σε φαγητο(ανορεξια-βουλιμια),λανθασμενη εικονα εαυτου κλπ...πιστευω λοιπον οτι περα απο τους τσακωμους θα υπηρχαν και αλλα πραγματα που δυσκολευαν την σχεση σας...εχουν ακομη κατι φοβο μην τους εγκαταλειψουν...ετσι τεινουν να μην φευγουν απο σχεσεις που στην ουσια δεν πανε ...αυτο που σε κραταει σε αυτον τον γαμο ισως ειναι και αυτο ο φοβος της εγκαταλειψης ο φοβος μην μεινεις μονη.Τα προβληματα της οικονομικης φυσης που αναλυεις ειναι αρκετα σοβαρα αλλα δεν νομιζω οτι αυτα σε εχουν στριμωξει τοσο ωστε να μην νιωθεις ετοιμη να φυγεις απο τον γαμο αυτο ο οποιος στην τελικη ειναι και τελειωμενος ,και καλα να ηταν τα πραγματα παλι δεν θα εφευγες ειναι μεχρι να παρεις αποφαση η ιδια οτι οπως και να εχει μονη σου θα εισαι καλυτερα....δεν ξερω τι να σου πω για τα αλλα πραγματικα τα εχω στην καθημερινοτητα μου ,εμενα ομως αφορουν μικροτερα δανεια καταναλωτικα οχι στεγαστικα και δεν εχω και τιποτα να μου κατασχεσουν αρα δεν θα κατσω να τρελαθω κιολας....εσυ το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις με καποιον αρμοδιο και να κανεις ενα συμφερον διακανονισμο απο εκει και περα δεν θα τρελαθεις κιολας...οτι ειναι να γινει ας γινει,υστερα βγαλε απο την ζωη σου καθε τι αρρωστο και στηριξου στα ποδια σου ,μην νομιζεις οτι δεν εισαι τοσο δυνατη εισαι τοσο και ακομα περισσοτερο και θα το καταλαβεις στην πορεια....σου αξιζει να περνας καλα και να εισαι ευτυχησμενη γιατι ξερω ποσο δυσκολα σε κανει να νιωθεις αυτο που εχεις ,ποσο σου χαλαει τις ισσοροπιες σου,,,,

funny_bunny

# 22 στις 22/6/2012
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
Hello σε όλους.
Help θα το κοιτάξω όσο πιο γρήγορα μπορώ. Πρέπει όμως να μην με πάρει χαμπάρι γιατί μετά θυμώνει και η καθημερινότητα μου γίνεται χειρότερη. Θα την βρω την άκρη.
Iris...... εσύ είσαι αυτή που ζήτησες τις δικές μας συμβουλές? Εσύ παιδάκι μου είσαι expert δεν χρειάζεσαι συμβουλές από άλλους. Υπέροχη η ιστορία που μου έγραψες. Και μην ζητάς και συγνώμη. Εγώ εγώ είχα καταχραστεί το δικό σου post και συζητούσαμε με την Nefeli τα δικά μου.
Θα τα ξαναπούμε σύντομα. Ευχαριστώ....

funny_bunny

# 23 στις 25/6/2012
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
Mariamaraki σε ευχαριστώ για την τοποθέτηση σου. Να σου πω την αλήθεια με μπέρδεψες λίγο γιατί εγώ είχα αναφέρει ότι μου είχε διαγνωσθεί Μεταιχμιακή προσωπικότητα. Τώρα αυτό που αναφέρεις εσύ δεν το έχω ξανακούσει. Αλλά προς Θεού μην κάνουμε τις γιατρούς εδώ μέσα. Αυτές οι διαγνώσεις γίνονται μόνο από ειδικούς. Το ότι μερικά από τα συμπτώματα που παρουσιάζα εγώ μπορεί να τα έχει και κάποιος άλλος δεν σημαίνει ότι και ο άλλος έχει κάποιο πρόβλημα απαραίτητα. Αυτά είναι λεπτά ζητήματα και δεν θα ήθελα με τίποτα να πάρω κανέναν στον λαιμό μου. Πάντως αυτό που αναφέρεις για τον φόβο της εγκατάλειψης προφανώς και παίζει και με εμένα για να δυσκολεύομαι τόσο να φύγω από μια κατάσταση που είναι τόσο αρρωστημένη.
Για τα οικονομικά - πρακτικά ζητήματα το ξέρω ότι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα λυθούν. Αυτό όμως που έχω προσπαθήσει να εξηγήσω είναι ότι όλα αυτά τα αισθάνομαι σαν ένα επιπλέον βάρος. Θεωρώ δηλαδή ότι ίσως αν δεν είχα να αντιμετωπίσω και αυτά ίσως να έπαιρνα πιο εύκολα κάποιες αποφάσεις.
Σε κάθε περίπτωση θα ακολουθήσω επ' αυτών τις συμβουλές του help για να δω τι απαντήσεις θα πάρω. Και ξαναλέω (γιατί δεν θέλω να το παίζω και έξυπνη), μπορεί μέσα στο μυαλό μου να τα έχω διογκώσει και να τα χρησιμοποιώ σαν δικαιολογίες για να αποφύγω να πάρω μια τελική απόφαση. Δεν ξέρω. Δεν το έχω διελευκάνει ακόμα μέσα μου. Φαντάζομαι κάπως θα βρω ένα τρόπο να βρω την δύναμη να προχωρήσω.

mariamaraki21

# 24 στις 27/6/2012
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
καλησπερα και παλι funny bynny .H μεθοριακη διαταραχη και η μεταιχμιακη ειναι το ιδιο πραγμα απλα παρατηρησα τον τελευταιο χρονο οτι οι ψυχιατροι τεινουν να την πασαρουν σε πολυ κοσμο ,οταν το διαγνωσε σε μενα το ειχα ψαξει πριν μονη μου αρχικα και καταλαβα οτι πραγματι η διαγνωση ηταν σωστη για αυτο και σε ρωτησα πως και εφτασε σε αυτο το συμπερασμα.Σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα απο καρδιας και να βρεις την δυναμη μεσα σου να φυγεις απο αυτην την αρρωστημενη κατασταση...δεν την χρειαζεσαι ,δεν σου κανει καλο
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost