Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χαραμίζομαι!!!!

Σελίδα : 1

apogohteush

# 1 στις 28/6/2012
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Βοιωτίας / Λειβαδειά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Χαραμίζομαι!!!

Aγαπητοί μου φίλοι καλησπέρα!!Είμαι 28 χρονών και σχεδόν από τα 17 μου έφυγα από το ήδη διαλυμένο σπίτι μου να ζήσω ελεύθερα και χωρίς προβλήματα!!Δούλεψα πολύ και έκανα πολλές σχέσεις μέχρι να καταλήξω στον άντρα μου πριν 4 περίπου χρόνια!!Γνωριστήκαμε κάτω από πιεστικές συνθήκες και διαδοχικά προβλήματα, συ ζήσαμε από τηνπρώτη μέρα και δουλεύαμε και οι δύο!'Οταν λόγω της δουλειάς του άντρα μου,τότε δεν ήμασταν παντρεμένοι,έπρεπε να μείνει επαρχία,αποφάσισα να μείνω Αθήνα να συνεχίσω να δουλέψω.Δυστυχώς λόγω ανασφάλειάς του και άλλων παραγόντων αποφασίσαμε στον ενάμιση χρόνο να παντρευτούμε και να ξεκινήσω δουλειά εκεί.Ωστόσο έμεινα έγκυος και όλα άλλαξαν!Αναγκάστηκα να μείνω σπίτι και να μεγαλώσω το παιδί μόνη και σχεδόν χωρίς βοήθεια ξεκινώντας την κατρακύλα!!Η πίεση ήταν μεγάλη αλλά η σχέση μας ήταν δυνατή και κάναμε τα αδύνατα δυνατά να πάμε στο χωριό του άντρα μου για δουλειά για να έχω κι εγώ βοήθεια με το παιδί και να βγω από το σπίτι για δουλειά!!Με το που γυρίσαμε όμως στα πάτρια εδάφη άλλαξε εντελώς....έβγαινε με τους παλιούς του φίλους και τον αδερφό του και άρχισε να με παραμελεί!!!Ξεκίνησαν καθημερινοί καυγάδες με αποτέλεσμα να πάθω νευρικό κλονισμό και να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα!!Με το που συνήλθα όμως πάλι τα ίδια!!Εδώ και ένα χρόνο που έχουμε εγκατασταθεί δεν μπορώ να βρω δουλειά παρόλο που τον μικρό τον έστειλα κατευθείαν στον καλύτερο παιδικό σταθμό της πόλης και έχουμε καθημερινούς καυγάδες!!Σαν πατέρας δεν έχω παράπονο,ασχολείται όσο μπορεί και μάλιστα είναι πολύ τρυφερός αλλά η δική μας η σχέση έχει παγώσει!!!Και ένα τριήμερο που φύγαμε για να χαλαρώσουμε πάλι τσακωνόμασταν γιατί έχει αλλάξει πάρα πολύ:με τους φίλους του ζαμαν φου και με εμένα σατράπης!!Τον έχω προσπαθήσει με όλους τους τρόπους να τον συνεφέρω αλλά οι τρίτοι έχουν μπει για τα καλά στην ζωή μας(λόγω της πίεσης των ευθυνών της οικογένειας που δεν αντέχει)αλλά εγώ δεν μπορώ να ξεσπάσω πουθενά και έχω μεταλλαχθεί στην προσωποποίηση της γκρίνιας και του καυγά!Δεν μου αξίζει όλο αυτό!!Συν την ζήλια του που δεν με αφήνει σε ησυχία...τί να κάνω!!Να δώσω ένα τέλος για να μεγαλώσει ήρεμα το παιδί μου?Δεν τον αντέχω άλλο!!!

just_a_girl

# 2 στις 29/6/2012
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 193

Παράθεση:
Originally posted by apogohteush
Aγαπητοί μου φίλοι καλησπέρα!!Είμαι 28 χρονών και σχεδόν από τα 17 μου έφυγα από το ήδη διαλυμένο σπίτι μου να ζήσω ελεύθερα και χωρίς προβλήματα!!Δούλεψα πολύ και έκανα πολλές σχέσεις μέχρι να καταλήξω στον άντρα μου πριν 4 περίπου χρόνια!!Γνωριστήκαμε κάτω από πιεστικές συνθήκες και διαδοχικά προβλήματα, συ ζήσαμε από τηνπρώτη μέρα και δουλεύαμε και οι δύο!'Οταν λόγω της δουλειάς του άντρα μου,τότε δεν ήμασταν παντρεμένοι,έπρεπε να μείνει επαρχία,αποφάσισα να μείνω Αθήνα να συνεχίσω να δουλέψω.Δυστυχώς λόγω ανασφάλειάς του και άλλων παραγόντων αποφασίσαμε στον ενάμιση χρόνο να παντρευτούμε και να ξεκινήσω δουλειά εκεί.Ωστόσο έμεινα έγκυος και όλα άλλαξαν!Αναγκάστηκα να μείνω σπίτι και να μεγαλώσω το παιδί μόνη και σχεδόν χωρίς βοήθεια ξεκινώντας την κατρακύλα!!Η πίεση ήταν μεγάλη αλλά η σχέση μας ήταν δυνατή και κάναμε τα αδύνατα δυνατά να πάμε στο χωριό του άντρα μου για δουλειά για να έχω κι εγώ βοήθεια με το παιδί και να βγω από το σπίτι για δουλειά!!Με το που γυρίσαμε όμως στα πάτρια εδάφη άλλαξε εντελώς....έβγαινε με τους παλιούς του φίλους και τον αδερφό του και άρχισε να με παραμελεί!!!Ξεκίνησαν καθημερινοί καυγάδες με αποτέλεσμα να πάθω νευρικό κλονισμό και να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα!!Με το που συνήλθα όμως πάλι τα ίδια!!Εδώ και ένα χρόνο που έχουμε εγκατασταθεί δεν μπορώ να βρω δουλειά παρόλο που τον μικρό τον έστειλα κατευθείαν στον καλύτερο παιδικό σταθμό της πόλης και έχουμε καθημερινούς καυγάδες!!Σαν πατέρας δεν έχω παράπονο,ασχολείται όσο μπορεί και μάλιστα είναι πολύ τρυφερός αλλά η δική μας η σχέση έχει παγώσει!!!Και ένα τριήμερο που φύγαμε για να χαλαρώσουμε πάλι τσακωνόμασταν γιατί έχει αλλάξει πάρα πολύ:με τους φίλους του ζαμαν φου και με εμένα σατράπης!!Τον έχω προσπαθήσει με όλους τους τρόπους να τον συνεφέρω αλλά οι τρίτοι έχουν μπει για τα καλά στην ζωή μας(λόγω της πίεσης των ευθυνών της οικογένειας που δεν αντέχει)αλλά εγώ δεν μπορώ να ξεσπάσω πουθενά και έχω μεταλλαχθεί στην προσωποποίηση της γκρίνιας και του καυγά!Δεν μου αξίζει όλο αυτό!!Συν την ζήλια του που δεν με αφήνει σε ησυχία...τί να κάνω!!Να δώσω ένα τέλος για να μεγαλώσει ήρεμα το παιδί μου?Δεν τον αντέχω άλλο!!!

Μου φαινεται οτι ειναι ολα μπερδεμενα στο μυαλο σου και πιστευω πως για να βρεις απαντησεις πρεπει να τα ξεμπερδεψεις...Δηλαδη δεν καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα

1. οτι αναγκάστηκες να μείνεις σπίτι και να μεγαλώσεις το παιδί μόνη και σχεδόν χωρίς βοήθεια

2. οτι έβγαινε με τους παλιούς του φίλους και τον αδερφό του και άρχισε να σε παραμελεί

3. οτι εδώ και ένα χρόνο που έχετε εγκατασταθεί δεν μπορεις να βρεις δουλειά

4. οτι ειναι σατράπης

5. οτι οι τρίτοι έχουν μπει για τα καλά στην ζωή σας

6. οτι δεν αντέχει την πίεση των ευθυνών της οικογένειας

7. οτι ζηλευει

Ξεμπερδεψε λιγο ο τοπιο...Ποιο ειναι το βασικο θεμα?

sunnyeyes-

# 3 στις 29/6/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925
apogohteysh ονομα και πραμα.. βαλε σοβαρα στο μυαλο σου
να φυγετε απο το μερος αυτο που τελικα εγινε αιτια να αλλαξει η σχεση σου.
Κριμα ειναι, ενα ζευγαρι που περνουσε καλα, να χαλασει ετσι η σχεση.

Εσυ τι λες?

Οργανωσε στο μυαλο σου, ενα χρονικο περιθωριο "απεγκλωβισης", βγαλε σχεδιο δηλαδη διαφυγης , ετσι και εσυ θα νιωσεις οτι δεν θα εισαι ετσι
για παντα οποτε θα χαλαρωσεις και μετα που θα εχεις ετοιμες λυσεις συζητησε τις με τον συντροφο σου

Ο σατραπης λιγο με τρομαξε να ειμαι ειλικρινης, δεν ξερω τι εννοεις ακριβως
..
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

iloca

# 4 στην 1/7/2012
author
Γυναίκα / 33 / Παντρεμένη
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Πιστεύω γλυκιά μου πως οφείλετε ο ένας στον άλλο να κάτσετε- 1, 2, 3-όσες μέρες σας πάρει αυτό και να κάνετε ένα γερό ξεκαθάρισμα σαβούρας! Να τα βγάλεις όλα από μέσα σου! Από όσα περιγράφεις, φαίνεται ότι είσαι κουρέλι ψυχολογικά! Λοιπόν, το ξεκαθάρισμα λογαριασμών το οφείλεις πρώτα από όλους στον εαυτό σου και μετά στην οικογένειά σου!
Μη φοβάσαι να εκτεθείς και να τον εκθέσεις!
Πιστεύω ότι δεν πρέπει να επικοινωνούσατε σωστά ως τώρα. Αν έχω άδικο διόρθωσέ με! Και γι' αυτό τώρα υπάρχει αυτό το ηφαίστειο, έτοιμο να εκραγεί, που περιγράφεις...
Χωρίς υστερίες και γκρίνιες, κάντε μια ώριμη συζήτηση...

# 5 στις 30/6/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
τι εννοεις ..να τα ξεμπερδεψει..ολα αυτα μαζι αποτελουν το προβλημα...το οποίο κλασσικα χρειάζεται συζήτηση μεταξύ του ζευγαριού...

heineken_30

# 6 στις 18/7/2012
author
Ανδρας / 39 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 32
ολα οσα περιγραφεις ειναι δυσκολα αλλα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως οι αντρες που παντρευτηκατε ξαφνικα μεταλασσονται σε ανθρωπομορφα τερατα...τι να σου πω ετσι οπως τα περιγραφεις πιστευω το καλυτερο ειναι να βρεις μια δουλεια να παρεις το παιδι και να μειντε μονοι για λιγο διαστημα...ισως αυτο να ειναι ενα γερο σοκ στη συμπεριφορα του και να αλλαξει αρδην απεναντι σου...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost