Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

απο που να αρχισω.....?

Σελίδα : 1

mariamaraki21

# 1 στις 29/6/2012
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

απο που να αρχισω...?

Καλησπερα σε ολους ,ειμαι νεο μελος και πραγματικα μα πιο πραγματικα δεν γινεται πρεπει να πω καπου ολα αυτα που αισθανομαι γιατι νιωθω οτι θα σκασω...
Ειμαι παντρεμενη εδω και 2,5 χρονια εχω και ενα αγγελουδι που αν δεν το ειχα ειμαι σιγουρη οτι θα ειχα σκασει.Ο γαμος μου δεν ηταν αγγελικα πλασμενος και ηταν και αναμενομενο λιγο μετα αφου καναμε σχεση εμεινα εγκυος και παντρευτηκαμε ,χωρις στην ουσια να ξερουμε καλα ο ενας τον αλλον.Τα προβληματα ηταν παντα πολλα και διαφορα με κυριο προβλημα ενα την ελλειψη ουσιαστικης επικοινωνιας.Το πολεμησα οσο μπορουσα αλλα να το αλλαξω δεν καταφερα ,εμαθα να ζω με αυτο και μεσα σε αυτο,εμαθα να ζω και στην απορριψη του.Αυτα ειναι τα κυρια θεματα που με οδηγησαν να κανω παλινδρομηση(μεθοριακη διαταραχη προσωπικοτητας)και ενω ειχα καποιες ισσοροπιες τωρα τις βλεπω να χανονται.Εχω σαν να παγωσει μαζι του,τα συναισθηματα μου ειναι τοσο ανακατεμενα ,νιωθω μοναξια,νιωθω πονο ,και ακομα και ερωτα μαζι του κανω με το ζορι.Ειχω προσπαθησει να του εξηγησω τι μου συμβαινει αλλα δεν θελει να ακουσει λεει οτι αυτα δεν τα καταλαβαινει αυτος και δεν τον ενδιαφερουν,προσπαθησα να τον πεισω να παμε μερικες μερες καπου αλλα μου ειπε οτι δεν το εχει αναγκη.Καλα λεω που εχω το παιδι και καπως συνερχομαι.Ειλικρινα υπαρχουν ωρες πλεον που δεν θελω ουτε να τον βλεπω.Με εχει κουρασει απιστευτα η ολη κατασταση, με κουρασαν τα προβληματα που αφηνε στους τριτους να μας δημιουργουν,με κουρασε να τον κυνηγαω να μου μιλησει,με κουρασε που παντα οταν ειχα κατι σοβαρο να του πω η δεν ακουγε η μου ξεκαθαριζε οτι δεν το ενδιαφερει.Να μου πειτε καλα να παθω εφοσον τοσο απερισκεπτα εμεινα εγκυος και μπηκα σε ολες τις υπολοιπες καταστασεις,οπως και να εχει το παιδακι μου δεν το μετανιωνω.Δεν ειναι τοσο που θελω λυση ομως στον γαμο μου γιατι και αυτη με θαυματουργο τροπο δεν θα ερθει ειναι που θελω να πω αυτα που με σκανε,που νιωθω πολλες φορες πλεον οτι θελω να τον χτυπησω ,που κλαιω χωρις λογο,που νιθω κενη και μονη,που εχω αναγκη σαν ανθρωπος να ζησω 5 πραγματα και αυτος δεν τα νιωθει.Που πλεον μετα απο τοσο καιρο αδιαφοριας τωρα με θελει(για να ξεκαθαριζουμε μονο ερωτικα μιλαω) και τωρα δεν θελω εγω και πιεζομαι .που εχω αρχισει και φοβαμαι πλεον μην κανω καμμια σοβαρη βλακεια.Ευχαριστω εκ των προτερων γιατι και μονο που τα εγραψα νιωθω καπως καλυτερα

penoulaL

# 2 στις 4/7/2012
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7
το οτι εμεινες εγκυος θα μπορουσε να συμβει στην καθε μια κοπελα,δεν ειναι εκει το θεμα.απο τον τροπο που περιγραφεις την κατασταση σου διακρινω μια κουραση ψυχικη,πραγμα το οποιο συμαινει οτι εχεις προσπαθησει για κατι πολυ κ απλα κουραστηκες να προσπαθεις.οι αντρες εχω καταλαβει οτι οταν θελεις να τους πεις κατι το περνουν σαν γκρινια.το σοβαρο που λες ειναι οτι κατι μεσα σου δεν παει καλα.νομιζω οτι μεσα σου εχει τελειωσει το θεμα...σκεψου απλα πως θελεις τα πραγματα να ειναι στην ζψη σου σε 5 χρονια κ θα την βρεις την απαντηση...

lovable1

# 3 στις 4/7/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
Τέτοια αδιαφορία δεν την καταλαβαίνω. Ήταν έτσι απο την αρχή της σχέσης σας ή άλλαξε μετά; Και αν άλλαξε μετά, τι συνέβει και εγινε αυτή η αλλαγή;

# 4 στις 4/7/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
αφού βλέπεις οτι δεν πάει..κι αφου όλο αυτό σε κλανει πλέον να έχεις οργανικά προβλήματα..γιατί δεν το σταματάς? αφου λές οτι παντρευτήκατε διότι έμεινες έγκυος....

καταλαβαίνω οτι με ένα παιδί δεν είναι και εύκολο και ειλικρινά αν δεν έλεγες οτι πλέον έχεις και σωματικά προβλήματα εξαιτίας της σχέσης σας θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή ..αλλα..όταν φτανεις σε αυτό το σημείο είναι πλέον θεμα επιβίωσης...

mariamaraki21

# 5 στις 4/7/2012
author
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.penoulaL η αληθεια ειναι οτι πραγματικα κουραστηκα. Αν ηθελα να ξεκουραστω η εστω και τωρα να προσπαθησω να δωσω χωρο και χρονο και υπομονη μηπως και σωθει αυτος ο γαμος τωρα πια το βλεπω και ανωφελο.Δυστυχως τα προβληματα μας προλαβαινουν. Οσο σκεφτομαι οτι με τα λεφτα που θα καναμε δυο μερες εστω διακοπες καποιοι αλλοι που δεν κοπιασαν ,που εδω και 20 χρονια δεν δουλευουν χωρις προφανη λογο,που δεν προσεφεραν ποτε εστω μια καλη κουβεντα .Οσο σκεφτομαι οτι αυτοι οι ανθρωποι τωρα επωφελουνται ενω εγω καθομαι σπιτι δεν βρισκω και λογο να προσπαθησω τιποτα...για αλλη μια φορα οι δικες μου αναγκες ηρθαν δευτερες.Σχετικα με αυτο που ρωτησες πως δηλαδη σκεφτομαι τον εαυτο μου μετα απο 5 χρονια ,δεν τον σκεφτομαι ,δεν θα ειμαι σε αυτον τον γαμο μετα απο 5 χρονια.Αμφιβαλω αν θα παραμεινω ακομα και για αυτον τον χρονο.lovable παντα ετσι ηταν νομιζω ,καταλαβαινε αυτα που αφορουσαν τους αλλους δηλαδη φιλους ,οικογενεια οταν ερχοταν το πραγμα σε εμενα παντα ετρωγα ακυρο.Δεν ξερω γιατι ,δεν καταλαβα και ποτε .Ηταν η ελλειψη αγαπης και ενδιαφεροντος.Ηταν και τα δικα του κομπλεξ δεν ξερω .Η αδιαφορια του ειναι το κατι αλλο πραγματικα και δυστυχως αφορα μονο εμενα.Σκεφτομαι εν τω μεταξυ οτι αυτην ειδικα την περιοδο θα πιστευει οτι μπορει και να ειμαι ευτυχησμενη επειδη εχουμε πολυ συχνα επαφη,Θα νομιζει οτι με καλυπτει αυτο.Οτι μπορει να καλυψει την ελλειψη ουσιαστικης επαφης,την αδιαφορια ως προς τις αναγκες μου,.Καθησα και σκεφτηκα και τα δικα μου σφαλματα .Δεν ειμαι τελεια προς Θεου .Εχω κανει και εγω λαθη αλλα οχι τετοιου μεγεθους .Δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να ζητησει κατι και να μην προσπαθησω να το καλυψω,ακομα και σε χομπι ακριβα που ξεκινησε και γνωριζοντας τον χαρακτηρα του ξερω οτι θα τα παρατησει ημουν διπλα του.Σε οτι ζηουσε ημουν εκει αλλα ως εδω ηταν....

mariamaraki21

# 6 στις 5/7/2012
author
Akire το μονο που σκεφτομαι πραγματικα ειναι το παιδι και τιποτα αλλο.Αν και ειναι μικρο φοβαμαι τι κακο μπορει να προκαλεσω στην ψυχολογια του μιας και το παιδι λογω το οτι το κραταμε μια ο ενας και μια ο αλλος λογω της εργασιας μας μας εχει μαθει και τους δυο και οταν λειπει ο ενας η ο αλλος τον αναζηταει.Για μενα αυτα τα δυο χρονια ηταν ενας αγωνας δρομου που λογω πεισματος περισσοτερο ηθελα να τον κερδισω.Ηθελα οσο τιποτα να στρωσουν τα πραγματα μεταξυ μας και πανω εκει που θα μπορουσα να δω κατι να αλλαζει ,πανω εκει που ειπα μηπως να παλεψω λιγο ακομα τα πραγματα ,εκει τα ισοπεδωσε γιατι ειδα πραγματα που δεν τα περιμενα .Αυτη την στιγμη ενω θα επρεπε με δυο μισθους που μπαινουν στο σπιτι να ημασταν σε μια ισσοροπημενη κατασταση λογω της ανεμελιας και της βλακειας του ειμαστε χρεωμενοι μεχρι πανω,το ρευμα θα το κοψουν τις επομενες μερες και τα υπολοιπα εξοδα τρεχουν με ταχυτητα φωτος .οι δυο μισθοι δεν φτανουν ουτε για το καλημερα.Θα μου πεις και αλλα νοικκοκυρια ειναι ετσι.Ναι ειναι ετσι οταν υπαρχουν στεγαστικα δανεια και το σεβομαι ,οταν ο ενας απο τους δυο ειναι ανεργος,οταν ομως μπαινουν σε ενα σπιτι 1900 και ξαφνικα μαθαινεις για δανεια καταναλωτικα και καρτες που συνολικα φτανουν στο ποσο 450 ,οταν μαθαινεις οτι αλλο ενα δανειο τρεχει και ειναι απληρωτο 2 χρονια τωρα ,οταν τον παιρνουν τηλεφωνα απο δικηγορικα γραφεια και του λενε οτι θα παει το θεμα στα δικαστηρια,οταν μεσα σε ολα αυτα,αυτος αποφασιζει να χαλασει εναν ολοκληρο μισθο μεσα με 10 μερες για ανθρωπους που μεν ειναι δικοι του αλλα στην τελικη δεν του προσεφεραν ουτε ενα χερι βοηθειας οταν παντρευοταν.Και αυτος αποφασιζει να στερησει του παιδιου του τα αναγκαια για αυτους εγω τι αλλο να κανω και να πω.Αυτο δεν μπορω ουτε να το αποδεκτω, ουτε και να το παλεψω.Ειχα σκοπο να το παλεψω ,τωρα πλεον δεν βλεπω και το λογο,να κατσω να χαλασω και αλλο τον εαυτο μου οταν εκεινος δεν βλεπει καν τις προτεραιοτητες που υπαρχουν, και οταν βλεπω το ακομα χειροοτερο οτι να χρωσταει δεν τον πειραζει και πολυ.Δεν μπορω να ζησω ετσι.

tzoulia49

# 7 στις 13/7/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
μαρια μου οταν ακουω μικρες κοπελλες να πιεζονται τοσο πολυ.....
και να αγχωνονται μεσα στο γαμο τους ειλικρινα στεναχωριεμαι .....

κανεις μας δεν ξερει μπαινοντας σε μια σχεση γαμος ....

και κανοντας στην πορεια οικογενεια ....

ποσα πραγματα δυσκολα και αδιεξοδα θα βρει εκει μεσα μπροστα του ...

θα σου πω οτι ολοι οι γαμοι εχουν τις δυσκολιες τους...

αλλοι λιγοτερο αλλοι περισοτερο....

και σημερα οι νεοι ....καθ οτι καλομαθημενοι....

το βαζουν πολυ ευκολα στα ποδια....

και διαλυουν πανευκολα γαμο και οικογενεια ....

αυτα στα λεω για να ξερεις οτι οι γαμοι ετσι ειναι .....

αλλος εχει δανεια ...αλλος ειναι βιαιος ...αλλος ειναι τσιγγουνης ...αλλος αδιαφορος ....πολλα και διαφορα .....

επελεξες λοιπον τον αντρα αυτον ....ισως βιαστικα και επιπολαια ...ηρθε και το παιδι ....

και στην φαση που ειστε τωρα ....

μ ενα παιδι 2 ετων....

εσενα να αφιερωνεις πολυ χρονο στο μεγαλωμα του παιδιου ....αγχος πιεση και τα προβληματα να διογκωνονται βεβαιως .....

διοτι κι ο συζυγος σου εισπρατει ολο αυτο το κλιμα και το επιστρεφει σε σενα και παει λεγοντας ....

εκεινος μη μπορωντας να το διαχειριστει σε γραφει και αδιαφορει ....

θα σε συμβουλευα να κανεις υπομονη .....

και να σου πω γιατι .....

διοτι δεν βλεπω κατι το οποιο να δειχνει οτι αυτος ο αντρας δεν νιαζεται για σενα .....

ειναι λιγο φλου ...ας το δεχτω ....ειναι και ευθυνοφοβος ας το δεχτω .....

δηλαδη πιστευεις καποιον αλλον που θα γνωρισεις αν φυγεις απο εκει θα εχει ολα τα προτερηματα του κοσμου ?

θα διαλυσεις και την οικογενεια σου .....και τα επακολουθα ενος διαζυγιου οταν υπαρχει ενα παιδι δεν ειναι απλα .....

θα σου συνιστουσα να πατε σ ενα συμβουλο γαμου ....

ισως του μιλησει καποιος ειδικος του συζυγου σου και το δει απο αλλη οπτικη ολο το θεμα ....

αν δεν θελει ....μιλησε του ομορφα ...εξηγησε του αυτο που σ απασχολει .....

ειστε πιεσμενοι ειναι η φαση που περνατε .....δουλεψε το λιγο .....και μην βιαστεις να χαλασεις την οικογενεια σου .....

γιατι να θυμασαι εξω το χαλι που θα σε περιμενει δεν θα ειναι στρωμενο με ροδοπεταλα ....

janeeyre

# 8 στις 14/7/2012
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Ν. Σάμου / Πυθαγόρειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.474

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
....

.

.....και μετά από καμία εικοσαριά χρόνια , θα συνειδητοποίησες ( Μαρία) πως το "φωτοστέφανο" που απέκτησες δεν θα φωτίσει καμία στιγμή σου , ούτε θα σου χαρίσει γαλήνη.
Απεναντίας, τα χαμένα χρόνια και οι χαμένες ευκαιρίες ( και δεν αναφέρομαι μόνο σε κάποιον σύντροφο που θα σου ταίριαζε καλύτερα) θα σε βαρύνουν συνεχώς ...

Δεν αναιρώ την σημασία της προσπάθειας και ούτε και είμαι οπαδός της παραίτησης με την πρώτη δυσκολία , αλλά υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που είναι ανίατες .
Εσύ ξέρεις ( Μαρία ) αν η η δική σου , ανήκει σε αυτή την κατηγορία η οχι.

Σου εύχομαι καλή δύναμη σε ότι και αν αποφασίσεις.
μου μιλάς με κάκτους και γίνομαι έρημος...

A-GNOSTOS

# 9 στις 14/7/2012
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 129

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
μαρια μου οταν ακουω μικρες κοπελλες να πιεζονται τοσο πολυ.....
και να αγχωνονται μεσα στο γαμο τους ειλικρινα στεναχωριεμαι .....

κανεις μας δεν ξερει μπαινοντας σε μια σχεση γαμος ....

και κανοντας στην πορεια οικογενεια ....

ποσα πραγματα δυσκολα και αδιεξοδα θα βρει εκει μεσα μπροστα του ...

θα σου πω οτι ολοι οι γαμοι εχουν τις δυσκολιες τους...

αλλοι λιγοτερο αλλοι περισοτερο....

και σημερα οι νεοι ....καθ οτι καλομαθημενοι....

το βαζουν πολυ ευκολα στα ποδια....

και διαλυουν πανευκολα γαμο και οικογενεια ....

αυτα στα λεω για να ξερεις οτι οι γαμοι ετσι ειναι .....

αλλος εχει δανεια ...αλλος ειναι βιαιος ...αλλος ειναι τσιγγουνης ...αλλος αδιαφορος ....πολλα και διαφορα .....

επελεξες λοιπον τον αντρα αυτον ....ισως βιαστικα και επιπολαια ...ηρθε και το παιδι ....

και στην φαση που ειστε τωρα ....

μ ενα παιδι 2 ετων....

εσενα να αφιερωνεις πολυ χρονο στο μεγαλωμα του παιδιου ....αγχος πιεση και τα προβληματα να διογκωνονται βεβαιως .....

διοτι κι ο συζυγος σου εισπρατει ολο αυτο το κλιμα και το επιστρεφει σε σενα και παει λεγοντας ....

εκεινος μη μπορωντας να το διαχειριστει σε γραφει και αδιαφορει ....

και να σου πω γιατι .....

διοτι δεν βλεπω κατι το οποιο να δειχνει οτι αυτος ο αντρας δεν νιαζεται για σενα .....

ειναι λιγο φλου ...ας το δεχτω ....ειναι και ευθυνοφοβος ας το δεχτω .....

δηλαδη πιστευεις καποιον αλλον που θα γνωρισεις αν φυγεις απο εκει θα εχει ολα τα προτερηματα του κοσμου ?

θα διαλυσεις και την οικογενεια σου .....και τα επακολουθα ενος διαζυγιου οταν υπαρχει ενα παιδι δεν ειναι απλα .....

θα σου συνιστουσα να πατε σ ενα συμβουλο γαμου ....

ισως του μιλησει καποιος ειδικος του συζυγου σου και το δει απο αλλη οπτικη ολο το θεμα ....

αν δεν θελει ....μιλησε του ομορφα ...εξηγησε του αυτο που σ απασχολει .....

ειστε πιεσμενοι ειναι η φαση που περνατε .....δουλεψε το λιγο .....και μην βιαστεις να χαλασεις την οικογενεια σου .....

γιατι να θυμασαι εξω το χαλι που θα σε περιμενει δεν θα ειναι στρωμενο με ροδοπεταλα ....

Σου απαντά όπως θα σου απαντούσα και εγώ, (άσχετα που επέλεξα να χωρίσω ...)
Ναι καλή μου όλοι ζούμε μέσα στα προβλήματα, (που άλλοι το λόφος τους το βλέπουν βουνό..) όλα γύρο σου σου φαίνονται βουνό τώρα και αυτό το καταλαβαίνω ..

Κοίτα τα αισθήματα ο Άντρας δεν μπορεί να τα εκφράσει όπως μια γυναίκα και πολλές φορές ενώ υπάρχει αγάπη χαλάει η "μαγιά".

Δώσε χρόνο στην σχέση σου και κοίτα πιο θετικά τον Άντρα σου (σε όλους τους τομείς .) κουβέντιασε με ήρεμο τρόπο και στην ανάγκη με κάποιον/α σύμβουλο ακόμα.
Είναι τα οικονομικά που χαλάνε τις σχέσεις, γιατί το κάθε τι δεν το μετράμε σωστά .. (Αγάπη μπορεί να υπάρχει ακόμα και μέσα σε μια μικρή κάμαρα 1Χ1 γιατί δεν ζητά χρήματα..) αρκεί την στιγμή που είναι ο ένας κοντά στην άλλη να ξεχνάνε Όλα τα παραπέρα...

ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΥΜΑ.. ΣΤΟ ΠΕΛΑΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΦΟΥΡΤΟΥΝΕΣ ΚΑΙ ΠΕΛΩΡΙΑ ΚΥΜΑΤΑ...

Ο γάμος μπορεί να διαλύσει όταν το ζευγάρι δεν έχει την "θεμέλιο λίθο" που είναι το σεξ .. (πάνω σε αυτό αρχίζουν όλα, ως και η οικογένεια..)
αν δεν υπάρχει όσο είμαστε νέοι, τότε είναι σαν να ζούμε με συγγενείς..

xedos

# 10 στις 16/7/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
εξηγησε μου κατι.αφου ο γαμος σου απο την αρχη δεν ειχε βασεις και σιγουρα απο την αρχη της σχεσεςις σας δεν 8α ειχε σωστες βασεις γιατι μπηκες καν στην διαδικασια να μεινεις εγγυος?και καλα σου ετυχε το δεχομαι.αφου εδειχνε δειγματα οτι δεν τραβαει το ολο 8εμα γιατι δεν πηρες το παιδι σου και να φυγεις?ειναι καλυτερα να εισαι σε ενα γαμο μονο και μονο για το παιδι?το παιδι ειδικα στην αρχη χρειαζεται και μια μανα που να ειναι ισσοροπημενη μεσα της.αυτο 8α γινοταν αν ησουν μονη σου χωρις τον αντρα σου.

lovable1

# 11 στις 20/7/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
Πολύ στενοχωριέμαι να βλέπω ανθρώπους δυστυχισμένους κι εσύ Μαράκι μου φαίνεται να έχεις φτάσει στα όριά σου! Καλή η ανοχή αλλά έχει και τα όριά της. Κανονικά θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή, να το συζητήσετε, να το προσπαθήσετε αλλά καταλαβαίνω απο αυτά που λες ότι δεν σου έχει μείνει δύναμη στο να το παλέψεις και το βρίσκω φυσιολογικό γιατί τόσο καιρό το πάλευες μόνη σου κι έτσι δεν σώζεται ένας γάμος, μία σχέση. Και η αδιαφορία και η ανευθυνότητα του άλλου είναι ότι χειρότερο, σας καταστρέφει.

Αφού βλέπεις ότι δεν πρόκειται να διορθωθεί τίποτα, μάζεψέ τα και φύγε. Θα στοιχίσει στο παιδί αλλά τουλάχιστον δεν θα βλέπει τους γονείς του δυστυχισμένους. Δεν το αξίζει αυτό ούτε το παιδί, ούτε εσύ. Βλέπω ότι πλέον δεν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με το γάμο σου και μετά απο τόση προσπάθεια το βρίσκω φυσιολογικό να έχεις αποδυναμωθεί και ξενερώσει. Eίσαι νέα ακόμη, θα τον βρεις τον δρόμο σου. Τέλειωσέ το για να μη σε τελειώσει τώρα που μπορείς. Την δουλειά σου την έχεις, αν συνεχίσεις θα χάσεις την υγεία σου.

mariamaraki21

# 12 στις 20/7/2012
author
Ευχαριστω ολους που ασχοληθηκατε με το θεμα μου.Ειλικρινα ευχαριστω.Αν κρατηθηκε αυτος ο γαμος μεχρι τωρα ηταν θεμα καθαρα υπομονης και ευκαιριων που δοθηκαν.Σαν ανθρωπος στις σχεσεις μου παντα ειχα υπομονη και παντα εδινα ευκαιριες στον αλλον.Εχοντας και ενα παιδι μαζι του αυτα ηταν δεδομενα.Συζητησα μαζι του τα παντα και μου ειπε οτι καταλαβε τα λαθη του και εχει σκοπο να τα διορθωσει .Εγω απο την δικη μου πλευρα προσπαθω να ειμαι πιο συνεργασιμη και πιο οικεια απεναντι του.Δεν ξερω αν πραγματι εχει καταλαβει η θα ειναι για ενα διαστημα σωστος μεχρι να μου αποδειξει παλι οτι τελικα τιποτα δεν καταλαβε.Ξερει ομως πλεον οτι ειναι πραγματικα η τελευταια ευκαιρια που εχει απεναντι μου αν την καψει τελειωσε.Γυρισμοι δεν υπαρχουν μετα.Απο πλευρας μου θα διορθωσω οσο μπορω τα κακως κειμενα που αφορουν το οικονομικο κομματι αφου τελικα δεχτηκε να το αναλαβω.Για τα υπολοιπα κακως κειμενα μονο ο χρονος θα δειξει.Αυτο που καταλαβα στην πορεια για αυτον τον ανθρωπο ειναι οτι δυσκολευοταν να παρει αποφαση οτι εχει κανει δικη του οικογενεια και πρεπει να κοιταει τις αναγκες της δικης του οικογενειας με οτι συνεπαγεται αυτο .Παντα γινονταν δυσκολα τα πραγματα οταν επρεπε να επιλεξει αναμεσα στους δικους του και σε μενα και στο παιδι.Παντα επελεγε τους δικους του με τελευταιο γεγονος αυτο που με οδηγησε να πω τελος οταν αποφασισε να χαλασει ολο τον μισθο του συν τα λεφτα για το ρευμα για να καλυψει αναγκες δευτερευουσες των δικων του.Ενω ηξερε τις τρεχουσες αναγκες της οικογενειας του.Αν τωρα λεει οτι καταλαβε εγω απλα περιμενω να το αποδειξει.Τουλαχιστον τωρα δεν θα εχει να μου χτυπαει οτι ημουν παγωμενη απεναντι του και στην ουσια με τιμωρουσε ....
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε