Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

....Τι σκέφτεσαι τώρα ;

Sourya

# 15141 στις 25/8/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 4.727
'Aρεσαν+: 0%

Ε   πετω ντε και εφαγα τον τοπο να βρω αγιασμο.. Καλε αυτοι ειναι του γιατρου. Καλου κακου ας πω... πισω μου σ εχω σατανα, στα ορη στ αγρια βουνα

Παράθεση:
Σχόλιο # 15139 από Enikos

Ειναι ενας, σαν τον Σοτος, καλε Κυρια...

Με νικ Τσιτσανης...

Και εχει δηλωθει με τις κοπελες!!!...

Ριχτου ενα διαβασμα παντως...

Μου θελει και γκομενα, με αυτο το μπραζιλιαν που εσκασε μυτη...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Enikos

peripli

# 15142 στις 25/8/2019
author
Γυναίκα / 62 / Διαζευγμένη
Νότια Αφρική
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.819

Οχι φιλε μου! Δεν ειν'ετσι!

Οχι μοκο-σκασε και κολυμπα!  Ναι στο δικο σου, δικο μου τροπο, αρκει να αποδιδει και να πυροδοτει συνειδησεις. Μιλα! Μιλαω... Μιληστε! Κατι θα βγει σιγουρα. Καποιος θα μεταφερει κατι, καποια συνειδηση θα αφυπνιστει! Με την σιωπη τιποτα δεν συντελειται. Πολλα εγκληματα συγκαλυφτηκαν, η σιωπη δεν ειναι παντα χρυσος.

Εαν η σπηλια ειναι το καβουκι μας, ε ας μην μπουμε! Εαν ειναι ενας αλα παλαια τροπος ζωης...μαλλον ειναι η λυση...αλλα δεν αρκεις εσυ, εγω ή καποιος ακομα. Θελει συλλογικοτητα. Δε λεω να παμε ολ τουγκεδερ στις σπηλιες. Αλλά εαν σπηλια λεγεται ενα μερος οπου φωτιζεται με φωτοβολταϊκα, νερο απο πηγη, φυσικο τροπο ζωης, κατασκευες με ανακυκλωσιμα υλικα, τροφη απο καλλιεργεια βιολογικη (κηπος), σεβασμος στη φυση, ζωη χωρις ρολοϊ, αυτοκινητα ολιγιστα, πεζοπορια και ψαρεμα, και ασπασμος των "αγγελων" κατω απο τ'αστρα του Ουρανου παρεα με το ολογιομο φεγγαρι κατα θαλασσα μερια ...ε ξερω ενα Υπεροχο Μερος οπου διαγω οσο γινεται βιον αγνον...συνελοντι ειπειν δεν ειναι δυσκολο να παμε προς φυσικοτερον τροπον ζωης, θελει δουλεια, ναι, αλλα αξιζει και αποδιδει!

Και κανεις μην πει οτι δεν μπορει να φτιαξει το δικο του Παραδεισο. Γινεται και στην πολη με καποιον τροπο. Εαν κατσω να γραψω τροπους και ιδεες να φερουμε οσο περισσοτερη φυση μπορουμε κοντα μας...θα γεμισω πανω-κατωσεντονα ολο το φορουμ! Ολοι μαζι μπορουμε! Ενας δεεεν...

<<Δε χρειαζομαστε περισσοτερες γνωσεις, αλλά περισσοτερη σοφια. Και η σοφια προερχεται απο την παρατηρηση.>> Μη βαρατε εμενα...βαρεστε το Βουδα!

Στροφη "εσωτερικη"...η λυση ειναι μεσα μας: <<Ο νους ειναι το παν. Αυτο που σκεφτεσαι, αυτο γινεται>>!!!

Μη βαρατε λεω...βαρεστε το Βουδα...αυτος τα φταιει... Α, και όποιος δε θελει ας μην...   

Και το σχετικο ασμα, που εμενα μου καθεται:

https://www.youtube.com/watch?v=IuHNMR3gFAA

Παράθεση:
Σχόλιο # 15133 από VASILIS53

Ο προβληματισμός μου εδώ είναι ο εξής: 

Η κατάντια μας είναι κοινή συνισταμένη των 8 δισεκκατομυρίων ανθρώπων του πλανήτη; Ή η ευθύνη ανήκει σε ελαχίστους που έχουν για θεό τους το κέρδος (σε ντολαρσ); και πως μπορούμε εμείς να αντιδράσουμε όταν έχουν τα κουμπιά και μας χειρίζονται; 

Πολλές φορές σκέφτομαι να ακολουθήσω τον δικό μου τρόπο ζωής ενάντια σε όλα αυτά που μας οδηγούν στην πλανητική και ατομική εξαθλίωση αλλά καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ο δρόμος μου θα με οδηγήσει όχι σε μοναστήρι γιατί και εκεί ασυμβίβαστος θα πρέπει να είμαι (μάθανε και αυτοί σε επιδοτήσεις βλέπεις) αλλά σε σπηλιά σαν τον Ζαρατούστρα. 

Κάπως έτσι σίγουρα σκέφτονται και άλλοι. Και τι κάνουμε λοιπόν; Μόκο. Σκάσε και κολύμπα Μπίλι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15133 από VASILIS53

Πολλές φορές σκέφτομαι να ακολουθήσω τον δικό μου τρόπο ζωής ενάντια σε όλα αυτά που μας οδηγούν στην πλανητική και ατομική εξαθλίωση αλλά καταλήγω στο συμπέρασμα ότι ο δρόμος μου θα με οδηγήσει όχι σε μοναστήρι γιατί και εκεί ασυμβίβαστος θα πρέπει να είμαι (μάθανε και αυτοί σε επιδοτήσεις βλέπεις) αλλά σε σπηλιά σαν τον Ζαρατούστρα. 

Κάπως έτσι σίγουρα σκέφτονται και άλλοι. Και τι κάνουμε λοιπόν; Μόκο. Σκάσε και κολύμπα Μπίλι.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Sourya και σε ακόμα 1 μέλος.

VASILIS53

# 15143 στις 26/8/2019
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Νέα Μάκρη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.344

Παράθεση:
Σχόλιο # 15142 από peripli

Οχι μοκο-σκασε και κολυμπα!  Ναι στο δικο σου, δικο μου τροπο, αρκει να αποδιδει και να πυροδοτει συνειδησεις. Μιλα! Μιλαω... Μιληστε! Κατι θα βγει σιγουρα. Καποιος θα μεταφερει κατι, καποια συνειδηση θα αφυπνιστει! Με την σιωπη τιποτα δεν συντελειται. Πολλα εγκληματα συγκαλυφτηκαν, η σιωπη δεν ειναι παντα χρυσος.

Εαν η σπηλια ειναι το καβουκι μας, ε ας μην μπουμε! Εαν ειναι ενας αλα παλαια τροπος ζωης...μαλλον ειναι η λυση...αλλα δεν αρκεις εσυ, εγω ή καποιος ακομα. Θελει συλλογικοτητα. Δε λεω να παμε ολ τουγκεδερ στις σπηλιες. Αλλά εαν σπηλια λεγεται ενα μερος οπου φωτιζεται με φωτοβολταϊκα, νερο απο πηγη, φυσικο τροπο ζωης, κατασκευες με ανακυκλωσιμα υλικα, τροφη απο καλλιεργεια βιολογικη (κηπος), σεβασμος στη φυση, ζωη χωρις ρολοϊ, αυτοκινητα ολιγιστα, πεζοπορια και ψαρεμα, και ασπασμος των "αγγελων" κατω απο τ'αστρα του Ουρανου παρεα με το ολογιομο φεγγαρι κατα θαλασσα μερια ...ε ξερω ενα Υπεροχο Μερος οπου διαγω οσο γινεται βιον αγνον...συνελοντι ειπειν δεν ειναι δυσκολο να παμε προς φυσικοτερον τροπον ζωης, θελει δουλεια, ναι, αλλα αξιζει και αποδιδει!

Και κανεις μην πει οτι δεν μπορει να φτιαξει το δικο του Παραδεισο. Γινεται και στην πολη με καποιον τροπο. Εαν κατσω να γραψω τροπους και ιδεες να φερουμε οσο περισσοτερη φυση μπορουμε κοντα μας...θα γεμισω πανω-κατωσεντονα ολο το φορουμ! Ολοι μαζι μπορουμε! Ενας δεεεν...

<<Δε χρειαζομαστε περισσοτερες γνωσεις, αλλά περισσοτερη σοφια. Και η σοφια προερχεται απο την παρατηρηση.>> Μη βαρατε εμενα...βαρεστε το Βουδα!

Στροφη "εσωτερικη"...η λυση ειναι μεσα μας: <<Ο νους ειναι το παν. Αυτο που σκεφτεσαι, αυτο γινεται>>!!!

Μη βαρατε λεω...βαρεστε το Βουδα...αυτος τα φταιει... Α, και όποιος δε θελει ας μην...   

Έχεις αρχίσει να παγιωνεσαι στο μυαλό μου σαν ο προσωπικός μου Βουδας!!!

Τεστ: θυμάσαι ποια ήταν η πρώτη κουβέντα που είπε ο Βούδας όταν μετά από εφτά χρόνια σιωπής, αφυπνίστηκε κάτω από τη συκιά;

Αρέσει στο μέλος peripli

VASILIS53

# 15144 στις 26/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 15142 από peripli

Αν τα πω αυτά σε θηλυκό Peripli μου, όχι γυναίκα αλλά ούτε κατσίκα δεν θα βρω, και αυτές τώρα έχουν μάθει σε ταιστρες με συνθετικές τροφές. Και κατσίκες και γυναίκες θα μου πουν: άντε βρες καμμία σπηλιά βρε άνθρωπε του Νεάντερταλ.

Αρέσει στα μέλη peripli, Sourya

MadameShuShu40

# 15145 στις 26/8/2019
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.343

Άρθρο της Βίβιαν Ευθυμιοπουλου.

Γιατί να αποκατασταθούν όσοι απέτυχαν να εκλεγούν;

Στην Ελλάδα οι πραγματικά καλές δουλειές που επιτρέπουν στις ικανότητες να λάμψουν και στις φιλοδοξίες να ικανοποιηθούν είναι λίγες. 

Οι μεγάλες εταιρείες δεν είναι πλέον πολλές και σε αυτές πάρα πολύ συχνά οι υψηλές θέσεις στελεχώνονται όπως και τα βουλευτικά έδρανα: μέσω δεσμών αίματος ή ακόμα χειρότερα μέσω δεσμών εξ αγχιστείας (επίσημης ή ανεπίσημης). Κι αυτό το φαινόμενο παρατηρείται μέχρι και σε εταιρείες που απαιτούν πολύ συγκεκριμένες δραστηριότητες (πχ διαφημιστικές εταιρείες).

Την ίδια στιγμή υπάρχει ένα πλήθος νέων και μεσηλίκων με πολλά προσόντα που φυσικά δεν μπορούν να βρουν θέσεις αντάξιές τους.

Σ’αυτό το εργασιακό τοπίο που τα τελευταία χρόνια έγινε πιο ζοφερό, θέσεις που ανήκουν ή εποπτεύονται από τη γενική κυβέρνηση αντί να αποδοθούν στην αγορά και να καλυφθούν με τα ανάλογα κριτήρια από ανεξάρτητες ομάδες αξιολόγησης, δυστυχώς χρησιμοποιούνται από την εκάστοτε κυβέρνηση ως χωματερή  κομματικών στελεχών που απέτυχαν να εκλεγούν ή διαφόρων γραφικών παρατρεχάμενων που οι κομματικές ηγεσίες δεν ξέρουν πως να ξεφορτωθούν αυτούς και τη γκρίνια τους.

Γιατι εταιρείες όπως οι Σιδηρόδρομοι, η Αττικό Μετρό, τα ΕΛΠΕ, να μην στελεχώνονται μέσα από ανεξάρτητες, αδιάβλητες διαδικασίες κι αυτό να γίνεται από την εκάστοτε κυβέρνηση; 

Αν το open.gov πέφτει σε κάποιους πολύ σοσιαλιστικό, γιατί οι ελληνικές κυβερνήσεις δεν αναθέτουν σε πολυεθνικές εταιρείες συμβούλων που δραστηριοποιούνται και στη χώρα μας να στελεχώσουν τους οργανισμούς με στελέχη της ελληνικής αγοράς;

Είναι θλιβερό αυτό που συμβαίνει και μας απογοήτευσε πολύ η κυβέρνηση που ενώ έδειξε τόλμη στον τρόπο οργάνωσης του γραφείου του Πρωθυπουργού, κατέφυγε στον μαυρογυαλουρισμό του ‘60 για να στελεχώσει τους οργανισμούς.

Είναι πραγματικά απογοητευτικό.

Νέοι άνθρωποι, Ελληνίδες και Έλληνες με όνειρα που έχουν επενδύσει στις σπουδές τους να βρίσκουν μπροστά τους διαρκώς γιούς, κόρες και κομματικούς μαυρογυαλούρους και μάλιστα αποτυχόντες.

Και δεν είναι απλώς απογοητευτικό.

Λειτουργεί ως μέτρο της καθήλωσης της ελληνικής κοινωνίας σε αρχαϊκές δομές οργάνωσης. 

Λες και οι Έλληνες είμαστε νομάδες που κατοικούμε στους αμμόλοφους της Αραβίας όπου οι συνθήκες επιβάλλουν την οργάνωση των κοινωνιών σε φατρίες οικογενειών με γενάρχες που μοιράζουν πρόβατα και βοσκότοπους και όχι στην Ευρώπη του 21ου αιώνα!

Ως πότε θα συμβαίνει αυτό; Κι αφού δεν άλλαξε τώρα μπορούμε να ελπίζουμε ότι θα αλλάξει ποτέ; 

Αντιμετωπίζουμε την κυβέρνηση Μητσοτάκη ως μια μοναδική ευκαιρία να εκσυγχρονιστεί η χώρα εκ βάθρων και επί της ουσίας. 

Και εκσυγχρονισμός με αποτυχόντες πολιτευτές ή ακόμα χειρότερα με στελέχη που οδήγησαν τη χώρα στην καταστροφή δεν νοείται.

Αρέσει στα μέλη oytwswste, COSTAS42

Sourya

# 15146 στις 26/8/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Ξερεις κατι;Πολλα θελω μας τα καναμε βηματα προς τα πισω. Αφησαμε να φυγουν ανθρωποι γιατι δεν αντεχαμε την( αληθεια τους). Τους ( φοβηθηκαμε) ,τους πληγωσαμε και πληγωθηκαμε.Πεντε λεπτα μονον καθε ημερα να λεμε τι πραγματικα νιωθουμε, ενα συγνωμη, ενα σ αγαπω ,ενα εγω φταιω, και ολα αλλαζουν.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15144 από VASILIS53

Αν τα πω αυτά σε θηλυκό Peripli μου, όχι γυναίκα αλλά ούτε κατσίκα δεν θα βρω, και αυτές τώρα έχουν μάθει σε ταιστρες με συνθετικές τροφές. Και κατσίκες και γυναίκες θα μου πουν: άντε βρες καμμία σπηλιά βρε άνθρωπε του Νεάντερταλ.

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, peripli και σε ακόμα 3 μέλη.

Hrakleitos3

# 15147 στις 26/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

σκέφτομαι ότι

με την άρση των κάπιταλ κοντρόλς μπορώ πλέον να πηγαίνω στην τράπεζα και να σηκώνω όσα λεφτά θέλω από τα εκατομμύρια που είχα παρκαρισμένα εδώ και 4 χρόνια...

VASILIS53

# 15148 στις 26/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 15146 από Sourya

Ξερεις κατι;Πολλα θελω μας τα καναμε βηματα προς τα πισω. Αφησαμε να φυγουν ανθρωποι γιατι δεν αντεχαμε την( αληθεια τους). Τους ( φοβηθηκαμε) ,τους πληγωσαμε και πληγωθηκαμε.Πεντε λεπτα μονον καθε ημερα να λεμε τι πραγματικα νιωθουμε, ενα συγνωμη, ενα σ αγαπω ,ενα εγω φταιω, και ολα αλλαζουν.

Να' σαι καλά βρε Σουρία ωραία η κουβέντα σου.

Αρέσει στο μέλος peripli

peripli

# 15149 στις 26/8/2019
author
Νότια Αφρική

Καλην εσπεραν! Τί κερδιζω?

Τεστ...για ποιο λογο? Στο δεντρο Μποντχι απο κατω εκατσε μετα απο 6 χρονια περιπλανισης και ενα πρωϊνο με την Ανατολη του Ηλιου σε διαλογισμο, δεχτηκε τη φωτιση, το φως της θειας  γνωσης κι ενα μειδιαμα, το γνωστο, εμεινε για να σφραγισει για παντα την οψη του! Την ενσαρκωση της θειας ευτυχιας και μακαριοτητας.Τοτε εγινε Βουδας, δλδ Πεφωτισμενος.

Αυτα. Σορρυ εαν σε απογοητευω...

Τωρα οσο για τις "κατσικες"...μπαντον...γυναικες...ε τί να πω...σιγουρα κατι θα βρεις...ειπαμε δεν ειναι ολοι/ολες το ιδιο! Κατι θα ξεχωρισει...αλλωστε σ'οποιον αρεσουμε, για τους αλλους δεεεν... Εγω καλη τυχη λεω...και πιανει!!!   

Παράθεση:
Σχόλιο # 15143 από VASILIS53

Έχεις αρχίσει να παγιωνεσαι στο μυαλό μου σαν ο προσωπικός μου Βουδας!!!

Τεστ: θυμάσαι ποια ήταν η πρώτη κουβέντα που είπε ο Βούδας όταν μετά από εφτά χρόνια σιωπής, αφυπνίστηκε κάτω από τη συκιά;

Παράθεση:
Σχόλιο # 15144 από VASILIS53

Αρέσει στο μέλος VASILIS53

COSTAS42

# 15150 στις 26/8/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.368

Παράθεση:
Σχόλιο # 15147 από Hrakleitos3

σκέφτομαι ότιμε την άρση των κάπιταλ κοντρόλς μπορώ πλέον να πηγαίνω στην τράπεζα και να σηκώνω όσα λεφτά θέλω από τα εκατομμύρια που είχα παρκαρισμένα εδώ και 4 χρόνια...

Αρέσει στα μέλη Enikos, peripli

Sourya

# 15151 στις 26/8/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Λεμε μην μιλας πολυ

Παράθεση:
Σχόλιο # 15150 από COSTAS42

Αρέσει στο μέλος peripli

COSTAS42

# 15152 στις 27/8/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση

Λαλαω δεν με παρακολουθεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 15151 από Sourya

Λεμε μην μιλας πολυ

Αρέσει στα μέλη Sourya, peripli

VASILIS53

# 15153 στις 27/8/2019
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 15149 από peripli

Καλην εσπεραν! Τί κερδιζω?

Τεστ...για ποιο λογο? Στο δεντρο Μποντχι απο κατω εκατσε μετα απο 6 χρονια περιπλανισης και ενα πρωϊνο με την Ανατολη του Ηλιου σε διαλογισμο, δεχτηκε τη φωτιση, το φως της θειας  γνωσης κι ενα μειδιαμα, το γνωστο, εμεινε για να σφραγισει για παντα την οψη του! Την ενσαρκωση της θειας ευτυχιας και μακαριοτητας.Τοτε εγινε Βουδας, δλδ Πεφωτισμενος.

Αυτα. Σορρυ εαν σε απογοητευω...

Τωρα οσο για τις "κατσικες"...μπαντον...γυναικες...ε τί να πω...σιγουρα κατι θα βρεις...ειπαμε δεν ειναι ολοι/ολες το ιδιο! Κατι θα ξεχωρισει...αλλωστε σ'οποιον αρεσουμε, για τους αλλους δεεεν... Εγω καλη τυχη λεω...και πιανει!!!   

Κάπου είχα διαβάσει δεν θυμάμαι που (δεν έχω και τα βιβλία μου τώρα πια και ότι γράφω είναι από μνήμης, γιαυτό θα μου συγχωρείς και καμμία ανακρίβεια) ότι η πρώτη του φράση μετά την αφύπνιση ήταν Η ζωή είναι δύσκολη. Και είχα σκεφτεί, τόσα χρόνια διαλογισμού για να πει αυτή τη μεγάλη σοφία; Θα το ψάξω όμως και θα σου πω βιβλιογραφία. 

Τέστ: άλλη μία ατυχής μου έκφραση, μην το παρεξηγείς. Και δεν με απογοητεύεις καθόλου. ίσα ίσα το αντίθετο.

ΥΓ Πέρα από την αγάπη μου που την έχεις κερδίσει έτσι και αλλιώς δεν κερδίζεις τίποτε άλλο.

Αρέσει στο μέλος peripli

peripli

# 15154 στις 27/8/2019
author
Νότια Αφρική

Ταπεινα σ'ευχαριστω.

Σε καλοπροαιρετους ανθρωπους δεχομαι τα παντα...

<<Μοιραζομαστε τον αερα με τα δαση και το νερο με τις θαλασσες. Ειμαστε ενα σωμα.>>

Εδω ειμαι στη διαθεση σου!   

Το να κερδιζεις την αγαπη ενος ανθρωπου (συγκεκριμενου...)...ειναι το peak της ηθικης απολαβης...και η ανταμοιβη σου οτι βρηκες αποδέκτη! Το "εναν στους χιλιους" μετρά...και κανει για μενα τη διαφορα...!

Ανταποδιδω βεβαιως.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 15153 από VASILIS53

. Και δεν με απογοητεύεις καθόλου. ίσα ίσα το αντίθετο.

ΥΓ Πέρα από την αγάπη μου που την έχεις κερδίσει έτσι και αλλιώς δεν κερδίζεις τίποτε άλλο.

Sourya

# 15155 στις 27/8/2019
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ινδία

Χαχαχα, που στο κοτετσι;

Παράθεση:
Σχόλιο # 15152 από COSTAS42

Λαλαω δεν με παρακολουθεις

Αρέσει στα μέλη peripli, COSTAS42

COSTAS42

# 15156 στις 27/8/2019
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 15155 από Sourya

Χαχαχα, που στο κοτετσι;

Αρέσει στα μέλη Sourya, peripli

Enikos

# 15157 στις 27/8/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.860

...oti, με πιασανε τα νεβρα...

...συζητηση δημοσιογραφων, περι πτυχιων και του ποιος θεωρειται επιτυχημενος ανθρωπος στην ζωη του...

...μνημονευουν κατι ουργιους, που τους ειχανε του πεταματου στο σχολειο...

...σημερα ο ενας αποφτους τους ουργιους εχει δωδεκα καταστηματα (δεν ειπαν τι ενδιαφεροντος)...

...και ο αλλος εχει "στολο" με πουλμαν...

...ο ενας δημοσιογραφος μαλιστα δειχνει να ζηλευει το υδραυλικο της γειτονιας του, που πληρωνει λιγοτερη εφορια απο τον δημοσιογραφο γειτονα του και εχει καλυτερο αμαξι...

...στελνω μηνυμα..."Κε ταδε, τι μας λετε τωρα για να καταλαβω και εγω...οτι επειδη δεν σου ηρθε "βολικα" να γινεις με φραγκα, σου φταιει το πανεπιστημιακο σου πτυχιο η το οτι δεν ησουν τοσο οξυδερκης ωστε να γινεις φαναρτζης?"...

...μου απαντησε ον εαρ..."Κε Ενικε, δειχνετε προκατειλημμενος προς το δημοσιογραφικο λειτουργημα"...

...στο μπινελικωτο μνμ που του απαντησα μετα...δεν μου απαντησε καθολου...

Αρέσει στα μέλη peripli, equinox_ και σε ακόμα 1 μέλος.

VASILIS53

# 15158 στις 27/8/2019
author

Σκέφτομαι ότι...

Πάντα απολάμβανω την Γυναίκα να κάθεται μπροστά στην τουαλέτα της και να περιποιείται τον εαυτό της. Είναι σαν να παρακολουθώ ένα μονόπρακτο υψηλής αισθητικής. Νομίζω ότι και ο Eric έχει την ίδια βαρεσιά.
https://www.youtube.com/watch?v=xl7Hd2r0LOs
Αρέσει στα μέλη equinox_, peripli

peripli

# 15159 στις 27/8/2019
author
Νότια Αφρική

Πωωω ζημιααα. . .

Ξημεροβραδιασματα με τουτο...τί μνημες...ενα πολυ αισθαντικο κομματι...

Τί κι αν περασαν τα χρονια...ακομα λειτουργει...οταν ακους τετοιο κομματι...ξαναερωτευεσαι...τί...οχι...?

Enikos

# 15160 στις 28/8/2019
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 20.860

...oti, καθε μερα εχουμε καρναβαλι...

...ολακερα αρματα...

...τροχοφορα...

...καποια βαρεα, εχουν και ερπυστριες...

Αρέσει στο μέλος peripli
Δεν μπορείτε να απαντήσετε