Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

epidotisi gia kafeteria

Σελίδα : 1

TassosKalamata

# 1 στις 25/7/2012
author
Ανδρας / 26 / Σε σχέση
Ν. Μεσσηνίας / Κοπανάκι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

επιδοτισι για καφετερια

geia sas. o aderfos mou skeftetai na analavei mia kafeteria. na tin agorasei. kai psaxnoume kapoio programma epidotisis sto diadyktio prin strafoume se kapoio eidiko. 8a i8ela opoios gnwrizei kati sxetiko na mou apadisei. epidotisi gia kafe. lifes plirofories . .. . efxaristw

Roxanne77

# 2 στις 26/7/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
Θα πρότεινα να στραφείτε κατευθείαν σε ειδικό και να μην ψάχνετε στο διαδίκτυο....και όχι απλώς έναν ειδικό αλλά να απευθυνθείτε σε κάποιον της περιοχής σας με πολύ μεγάλη εμπειρία....που να έχει αναλάβει την συμπλήρωση φακέλων με επιτυχία...

Ξέρω απειροελάχιστα για το θέμα....Αυτό για το οποίο είμαι απολύτως σίγουρη είναι πως ένας ειδικός με εμπειρία, συνθετική σκέψη και προπαντός ευελιξία,μπορεί να σκεφτεί διάφορες πατέντες για να εγκριθεί ο φάκελος....Έχω ακούσει για πάμπολλες περιπτώσεις χώρων τέτοιου τύπου που επιδοτήθηκαν με μεγάλα ποσά με ευέλικτες κινήσεις....Για παράδειγμα, καφενείο που υποτίθεται προέβαλλε κάποιο παραδοσιακό προιόν της περιοχής (και όταν λέμε προβολή εννοούμε απλώς έναν περιποιημένο πάγκο με το προιόν....) και αυτό μόνο μέχρι να εκταμιευθεί όλο το επιδοτούμενο ποσό και να περάσει από τους ελέγχους του Υπουργείου....ένα χρόνο μετά τη λειτουργία του ο ιδιοκτήτης το "γύριζε" σε κανονική καφετέρια-μπαρ....Πάμπολλες περιπτώσεις ατόμων που τα υποτιθέμενα αγροτουριστικά τους στην πραγματικότητα ήταν πρώτη κατοικία....Στην Ελλάδα ζούμε, αυτό που μέτραγε και μετράει είναι η "ευελιξία"....Αλλά έχω ακούσει και σοβαρούς ανθρώπους με ολόκληρες μελέτες που απορρίφθηκαν λόγω ελλιπών στοιχείων, μολονότι είχαν πάει σε "ειδικό"....Βρες κάποιον σοβαρό άνθρωπο και όχι τσαρλατάνο....

Βέβαια στην μετά Δ.Ν.Τ. εποχή δεν γνωρίζω εάν έχουν "ξεκλειδώσει" τέτοιου είδους προγράμματα....Μεγάλα γραφεία των Αθηνών με αυτό ακριβώς το αντικείμενο έχουν βάλει λουκέτο....

Καλή τύχη στην προσπάθειά σου

somebody961

# 3 στις 31/7/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019
Ζαλίζομαι να διαβάσω στη γλώσσα που γράφεις και προφανώς δε το κάνω.
Ολοι καφετέρια θέλουν να ανοίξουν πια και να φέρνουν μπύρες/καφέδες.
Δλδ, να κάθονται κατ' ουσίαν και να εισπράττουν.

Στο ουστ of the day και αυτό το θέμα.

Πόσο θα ήθελα σε αυτή την ενότητα να βλέπω ανθρώπους δημιουργικούς που να λένε "έχω αυτή την πρωτότυπη ιδέα, πώς προτείνετε να τη κάνω πράξη";

Πάλι όμως, είτε ονειροπολώ, είτε αρνούμαι να δω πως όλη η Ελλάδα είναι μια ατέλειωτη καφετέρια..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tromokratimeni

# 4 στις 31/7/2012
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Ναι σιγά μη γράψει κάποιος την πρωτότυπη ιδέα του στο διαδίκτυο!
Εκτός αν θέλει να πάψει να είναι πρωτότυπη...αφού θα σπεύσουν να την αντιγράψουν !

A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

bandicut

# 5 στις 31/7/2012
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 32
Το θέμα είναι ε'παγγελματικό και θα πρέπει να αντιμετωπιστεί και έτσι....

ESPERANTZA

# 6 στην 1/8/2012
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895
Απο το διαδυκτιο το μονο που μπορεις να ψαξεις ειναι στις σελιδες του εσπα και οαεδ για αντιστοιχα προγραμματα.
Μονο για πρωτη ενημερωση δικη σου.
Κανεις δε θα σου δωσει ΤΗΝ πληροφορια, στην ουσια γιατι δεν υπάρχει.
Τα παραθυρα ανοιγοκλεινουν 3 χρονια τωρα.
Παντως για ενα να εισαι σιγουρη. Αν περιμενει να ανοιξει με την αβαντα της επιδοτησης, καλύτερα να το ξανασκεφτει. Πρεπει να ειναι σιγουρος πως μπορει και θελει να το κανει αναξερτητα του αν θα επιχορηγηθει τελικα ή οχι.
Ακομα και ενα καλο λογιστικο γραφειο θα μπορουσε να σε καθοδηγησει.
Αρχισε να ρωτας αλλα επι του προσωπικου.
Μόνο μην προσπαθήσεις να με προσγειώσεις, Ξέρεις, ο κόσμος μου δεν είναι εκεί που κοιτάς.

somebody961

# 7 στις 2/8/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by tromokratimeni
Εκτός αν θέλει να πάψει να είναι πρωτότυπη...αφού θα σπεύσουν να την αντιγράψουν !

Με αυτό που έγραψες μου έξυσες παλιές πληγές.. Που είχα ιδέες (2-3) και τις είδα μετά από χρόνια υλοποιημένες.. και ας μη τις είπα σε κανέναν παρά μόνον σε πολύ δικό μου άνθρωπο.
Δεν ήταν κάτι του στιλ σερβιέτες με φτερά.. κάτι πολύ προχώ στο χώρο του ήχου (που λατρεύω) και ήταν ιδέα για μια συσκευή που την είχα οραματιστεί το 1997 και την είδα υλοποιημένη το 2006-7 από καταξιωμένη εταιρία του χώρου.
Δε με συγχωρώ για αυτό.. Για όσους θέλουν να το ψάξουν ας δώσουν naim cdx στο γούγλη..

Ισως και για αυτό και να το έγραψα αυτό που έγραψα.
Και δε το παίζω 'εφευρέτης' ούτε 'αδικημένος' απ τη μοίρα..
Δε δικαιούμαι το τίτλο.

# 8 στις 2/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Παράθεση:
Originally posted by tromokratimeni

Με αυτό που έγραψες μου έξυσες παλιές πληγές.. Που είχα ιδέες (2-3) και τις είδα μετά από χρόνια υλοποιημένες.. και ας μη τις είπα σε κανέναν παρά μόνον σε πολύ δικό μου άνθρωπο.
Δεν ήταν κάτι του στιλ σερβιέτες με φτερά.. κάτι πολύ προχώ στο χώρο του ήχου (που λατρεύω) και ήταν ιδέα για μια συσκευή που την είχα οραματιστεί το 1997 και την είδα υλοποιημένη το 2006-7 από καταξιωμένη εταιρία του χώρου.
Δε με συγχωρώ για αυτό.. Για όσους θέλουν να το ψάξουν ας δώσουν naim cdx στο γούγλη..

Ισως και για αυτό και να το έγραψα αυτό που έγραψα.
Και δε το παίζω 'εφευρέτης' ούτε 'αδικημένος' απ τη μοίρα..
Δε δικαιούμαι το τίτλο.

Ιδέες έχουν ολοι. Οποιον και να ρωτήσεις θα έχει καμιά ντουζίνα φοβερές ιδέες για τον τομέα που τον ενδιαφέρει. Εγώ να δεις ιδέες που έχω...Η υλοποίηση ειναι το δύσκολο

somebody961

# 9 στις 5/8/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Πιο πάνω έγραψα naim cdx. Λάθος, αυτό είναι ένα συνηθισμένο εξαιρετικής ποιότητας cd player, από τα λεγόμενα hi-end του χώρου.

naim hdx ήταν εκείνο που είχα στο μυαλό μου..
Και δε μπόρεσε mike να γίνει πραγματικότητα γιατί τα δύο 'μυαλά' που έψαχνα τότε (ουσιαστικά να γραφεί εξειδικευμένο Bios υπολογιστή προσαρμοσμένου στις ανάγκες μιας audio συσκευής) έφυγαν για εξωτερικό... και άλλα τόσο ικανά δεν έκανα προσπάθεια να βρω..

Αν γνωρίζεις άψογα γλώσσα μηχανής που λέμε και να προγραμματίζεις μικροεπεξεργαστές, controllers, displays κλπ,
ο χώρος του hi-end audio είναι αστείρευτος..
και θα ήθελα να τα πούμε κάποια στιγμή.

Γιατί η 'περιουσία' που όλοι αναζητούν με αρπαχτές, πάντα πίστευα ότι υπάρχει και τη κουβαλάμε στο μυαλό μας το ίδιο.. Use your head λένε άλλωστε!

# 10 στις 6/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Πιο πάνω έγραψα naim cdx. Λάθος, αυτό είναι ένα συνηθισμένο εξαιρετικής ποιότητας cd player, από τα λεγόμενα hi-end του χώρου.

naim hdx ήταν εκείνο που είχα στο μυαλό μου..
Και δε μπόρεσε mike να γίνει πραγματικότητα γιατί τα δύο 'μυαλά' που έψαχνα τότε (ουσιαστικά να γραφεί εξειδικευμένο Bios υπολογιστή προσαρμοσμένου στις ανάγκες μιας audio συσκευής) έφυγαν για εξωτερικό... και άλλα τόσο ικανά δεν έκανα προσπάθεια να βρω..

Αν γνωρίζεις άψογα γλώσσα μηχανής που λέμε και να προγραμματίζεις μικροεπεξεργαστές, controllers, displays κλπ,
ο χώρος του hi-end audio είναι αστείρευτος..
και θα ήθελα να τα πούμε κάποια στιγμή.

Γιατί η 'περιουσία' που όλοι αναζητούν με αρπαχτές, πάντα πίστευα ότι υπάρχει και τη κουβαλάμε στο μυαλό μας το ίδιο.. Use your head λένε άλλωστε!

Ενδιαφέρον οπως το λες.

Γλώσσα μηχανής γιατί ομως? Η Assembly δεν κάνει?

somebody961

# 11 στις 6/8/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Εεε, ναι, προφανώς και κάνει, αφού το ίδιο πράγμα στην ουσία είναι!
Χαίρομαι ιδιαίτερα που το βρήκες ενδιαφέρον φίλε μου.

Θα σου στείλω π.μ. πολύ σύντομα να δούμε τι και εάν μπορούμε να κάνουμε κάτι καλό!

Σε ένα πρώτο επίπεδο να σου 'συστήσω' το χώρο του audio όπως τείνει να μεταμορφωθεί σήμερα και ..βλέπουμε.

# 12 στις 7/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Εεε, ναι, προφανώς και κάνει, αφού το ίδιο πράγμα στην ουσία είναι!

E, ελεγα μήπως μερικές απο αυτές τις συσκευές δεν έχουν καν έναν Assembler και πρέπει να τα γράφεις με το χέρι σε καναν hex editor ...να σου πω την αλήθεια Assembly για τέτοια συστήματα με λίγη σχετικά μνήμη έχω ασχοληθεί μόνο στην σχολή...ξέρω Assembly αλλα για υπολογιστές 32-bit και Windows(αλλά για εφαρμογές, οχι kernel mode, drivers και τα λοιπα), που μερικά πράγματα είναι πολύ πιο απλοποιημένα, οπως η προσπέλαση της μνημης...στα παλιά συστήματα ήταν εφιάλτης με τα segments...

Τεσπα, πως απο την καφετέρια τώρα περάσαμε στους...κουμπιουτερ που έλεγε και ένας φίλος μου ένας θεός ξέρει

somebody961

# 13 στις 12/8/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Θα ειχαμε επικοινωνησει αλλα βρισκομαι νοσηλευομρνος στον σχεσεισμποτλισμο! Παροδικο θεμα υγειας. Επιστρεφω συντομα πιο somebody απο ποτε!

HighLight_

# 14 στις 12/8/2012
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 211

Παράθεση:
Ζαλίζομαι να διαβάσω στη γλώσσα που γράφεις και προφανώς δε το κάνω.
Ολοι καφετέρια θέλουν να ανοίξουν πια και να φέρνουν μπύρες/καφέδες.
Δλδ, να κάθονται κατ' ουσίαν και να εισπράττουν.

Στο ουστ of the day και αυτό το θέμα.

Πόσο θα ήθελα σε αυτή την ενότητα να βλέπω ανθρώπους δημιουργικούς που να λένε "έχω αυτή την πρωτότυπη ιδέα, πώς προτείνετε να τη κάνω πράξη";

Πάλι όμως, είτε ονειροπολώ, είτε αρνούμαι να δω πως όλη η Ελλάδα είναι μια ατέλειωτη καφετέρια..

Καφετέρια και Σουβλατζίδικο Σαμ, the Greek Dream!

somebody961

# 15 στις 14/8/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Σωστά! Χωρίς καφέ και με άδειο στομάχι πώς να σκεφτούμε δημιουργικά;

Τελικά νομίζω πως δεν είχα καταλάβει το ρόλο της καφετέριας και του σουβλατζίδικου στην ανάπτυξη και πρόοδο της χώρας!

elix_geo

# 16 στις 14/8/2012
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Σωστά! Χωρίς καφέ και με άδειο στομάχι πώς να σκεφτούμε δημιουργικά;

Τελικά νομίζω πως δεν είχα καταλάβει το ρόλο της καφετέριας και του σουβλατζίδικου στην ανάπτυξη και πρόοδο της χώρας!

Το σουβλατζίδικο και η καφετέρια είναι οι δυο πυλώνες της πολυπόθητης ανάπτυξης της οικονομίας.
Αυτό το ξέρουν οι άνεργοι νέοι και σωστά προσανατολίζονται.

Γιαυτό, στο πρόγραμμα του Λούκι, που ενδιαφέρεται πρωτίστως για τους νέους άνεργους, υπάρχει σχέδιο:

Κάθε οικοδομικό τετράγωνο και μια καφετέρια, κάθε στενάκι και ένα σουβλατζίδικο!

Μάλιστα θα δίνει επιδοτήσεις για τις δύο αυτές δραστηριότητες με μόνη προϋπόθεση, ο ενδιαφερόμενος να ξέρει να φτιάχνει "πολλά βαρύ και όχι" και "σουβλάκι με απ΄όλα" αντίστοιχα.
Να δουμε όμως θα βγει για να υλοποιηθεί το πρόγραμμα;
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

VLEMMA

# 17 στις 14/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Το σουβλατζίδικο και η καφετέρια ...

στην Καλαμάτα...
"πηγαινουν" καλυτερα ....
τα μαγαζια αν βαλουν και γουρνοπούλα...

μονο σουβλακι δε λεει...

somebody961

# 18 στις 20/8/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Κάθε οικοδομικό τετράγωνο και μια καφετέρια, κάθε στενάκι και ένα σουβλατζίδικο!

Βρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει!
Αααα ναι!

Κάθε πόλη και στάδιο, κάθε χωριό και γυμναστήριο!

O tempora, o mores!

# 19 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
άλλη μία καφετέρια.....................

συγνώμη thread-starter αλλά έχουμε πήξει στις καφετέριες, χώρια ότι τις περισσότερες τις βρίσκω ΑΘΛΙΕΣ και με αντιμετώπιση λες και ο άλλος είναι πήθικος... Ελπίζω εσύ να κάνεις την διαφορά και στον χώρο και στην εξυπηρέτηση αλλιώς ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ..

Τίποτα προσωπικό μαζί σου.. εξηγούμαι..
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost