Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ρουτίνα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

MeniaAngel

# 1 στις 28/7/2012
author
Γυναίκα / 31 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Ρουτίνα

Γεια σας. Είμαι 2 μήνες παντρεμένη και επικρατεί μια περίεργη κατάσταση μέσα στο σπίτι. Αρχικά ο σύζυγός μου έχει μεγάλη εξάρτηση από τους Η/Υ. Κάθε μέρα ξοδεύει πολλές ώρες μπροστά σε μία οθόνη. Τα πρωινά δουλεύει και μόλις γυρνάει κάθετε προσηλωμένος μπροστά σε μία οθόνη. Επιπλέον εγώ είμαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι συνέχεια λόγω του ότι ο άντρας μου δε με βγάζει καθόλου έξω και παράλληλα λείπει και η παρέα μου διακοπές. Του έχω μιλήσει άπειρες φορές γι' αυτό το θέμα. Του έχω εξηγήσει ότι δεν περνάω καλά και ότι δε μπορώ να είμαι εσώκλειστη μέσα στο σπίτι ότι χρειάζομαι να βγαίνουμε για καμιά βόλτα να βλέπουμε κόσμο. Η δουλειά στην οποία εργάζετε εδώ και λίγο καιρό τον έχει απομακρύνει τελείως από μένα και νοιώθω εντελώς μόνη μου. Δε πάμε ούτε για μπάνιο στην θάλασσα ούτε μια βόλτα ούτε πουθενά. Και είναι καλοκαίρι και πιστεύω ότι σαν νιόπαντροι θα πρέπει να περνάμε μαζί στιγμές να κάνουμε μαζί καινούργια πράγματα να βιώνουμε νέες εμπειρίες.... Όμως τίποτα από όλα αυτά δεν γίνεται. Δε ξέρω τι άλλο να κάνω είμαι στα πρόθυρα κατάθλιψης. Τι με συμβουλεύεται;

KLELIA22

# 2 στις 28/7/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by MeniaAngel
Τι με συμβουλεύεται;

1...να ξεκινησεις αντισυλληπτικα χαπια.
2. ο,τι αγορασεις για το σπιτι να μπορει να μεταφερεται.
μη δωσεις λεφτα για πλακακια και μπογιατζηδες.
3. σε ενα χρονο ξαναελα.

meJoky

# 3 στις 28/7/2012
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ολλανδία
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 717
ερώτηση:
είσαι λες παντρεμένη 2 μήνες και ξαφνικά ανακάλυψες το κόλλημα του άντρα
σου με τον υπολογιστή του

υποθέτω ότι δεν φέρνει δουλειά στο σπίτι, αλλά περνάει την ώρα του
χαζολογώντας (παιγνίδια, σερφάρισμα)

όλον αυτόν τον καιρό που προηγήθηκε του γάμου, δεν το είχες αντιληφθεί ?
στραβωμάρα είχες? ή σκέφτηκες πονηρά ότι μετά τον γάμο θα τον αλλάξεις ?
(ή δεν είστε παντρεμένοι και πρόκειται για απλή δίμηνη γνωριμία ? )
I'm not old, I'm 25 plus shipping and handling ...

inioxos52

# 4 στις 28/7/2012
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Τι εγινε βρε κοπελλια? Σου ειπαν πως τελειωναν οι αντρες και πηγες και παντρευτηκες στα 21 σου, μη τυχον και δεν προλαβεις να κουκουλωθεις? Δεν σου μιλησε η μαμα, η γιαγια, καποια θεια ισως, πως τα κοριτσακια αλλα και τα αγορακια, δεν πρεπει να κανουνε τοσο σοβαρες κινησεις, ενω ακομη δεν εχουν μεγαλωσει αρκετα? Τι καταλαβες τωρα? Παντρευτηκες στα 21, και αργα η γρηγορα θα χωρισεις. Προσεξε λοιπον μη τυχον και μεινεις εγκυος, γιατι αλλοιμονο στο παιδακι που θα γεννηθει. Αυτο θα την πληρωσει την λεζα.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

MeniaAngel

# 5 στις 28/7/2012
author
Ν. Καβάλας / Καβάλα

Ρουτίνα

Παράθεση:
Από το μέλος meJoky - 28/07/12 09:16
... όχι δεν το ανακάλυψα τώρα ήξερα το κόλλημά του με τους υπολογιστές αλλά μου υποσχέθηκε ότι θα το ελαττώσει και η αλήθεια είναι ότι τον πίστεψα. Δεν του ζήτησα ποτέ να σταματήσει τελείως την ασχολία του με τους υπολογιστές απλώς ζήτησα να το ελαττώσει και μου είχε υποσχεθεί ότι θα το κάνει, όμως τίποτα... Και στην τελική το θέμα είναι ότι λόγω του υπολογιστή εμένα με βάζει σε δεύτερη μοίρα και ας λέει συνεχώς ότι με βάζει και πιο πάνω από την ζωή του. Εσύ στη θέση μου πως θα αντιδρούσες δηλαδή; Θα σου άρεζε να είσαι εσώκλειστη μέσα στο σπίτι καλοκαιριάτικα; ...

Παράθεση:

MeniaAngel

# 6 στις 28/7/2012
author
Ν. Καβάλας / Καβάλα

Παράθεση:
Από το μέλος inioxos52 - 28/07/12 09:54
... Το σκέφτηκα πολύ καλά πριν κάνω αυτήν την κίνηση και οοι λόγοι που βιάστηκα όπως λες είναι πολλοί. Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το θέμα μου. Το αν βιάστηκα ή όχι δεν έχει καμία σημασία και για μένα όπως και για πολλούς ακόμη δεν μετράει τόσο η ηλικία όσο η ώριμότητα που έχει κάποιος. μπορεί να είμαι 21 στα χαρτιά όμως οι καταστάσεις που έχω περάσει στην ζωή μου (και δεν μιλάω μόνο για ερωτικές καταστάσεις) με έκαναν από μικρή να βλέπω την ζωή και να αντιμετωπίζω τα προβλήματα με σθένος. ...

Παράθεση:

meJoky

# 7 στις 28/7/2012
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ολλανδία
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 717

Παράθεση:
Θα σου άρεζε να είσαι εσώκλειστη μέσα στο σπίτι καλοκαιριάτικα; ...

ο γάμος δεν είναι παιγνίδι με κουκλόσπιτα - έχει υποχρεώσεις και για τα δύο
μέλη

ούτε η ζωή μετά είναι σα τη ζωή πριν (γιατί πριν για όλα πλήρωναν οι γονείς
και εμάς το μόνο που μας απασχολούσε ήταν πως θα φτιαχτούμε και θα
αρωματιστούμε για να βγούμε στο ραντεβουδάκι μας και να περάσουμε "καλά")
δουλειά έχεις ?
ή με το πριν καλά-καλά τελειώσεις το σχολείο, παντρεύτηκες και τώρα
περιμένεις από τον σύζυγο σου να αναλάβει τις υποχρεώσεις του συζύγου και
του πατέρα σου ?

τι θα πει "εσώκλειστη στο σπίτι καλοκαιριάτικα" ? περιμένεις μετά το τουλάχιστον
8ωρο του να σε βγάλει έξω για να σε διασκεδάσει ? εσύ τι ακριβώς προσφέρεις
σ αυτόν τον γάμο ?
και δεν απάντησες σε αυτό που σε ρώτησα ... τι ακριβώς κάνει με τον
υπολογιστή ? παίζει και σερφάρει ή συνεχίζει να δουλεύει/διαβάζει ?
(ναι, έχουν δίκιο οι υπόλοιποι - αν δεν παντρευτήκατε επειδή είσαι ήδη έγγυος,
καλύτερα να ξεκινήσεις αμέσως αντισύλληψη γιατί ένα παιδί δεν φταίει σε
τίποτα που παντρεύτηκες ενώ ακόμα είσαι εντελώς ανώριμη)
I'm not old, I'm 25 plus shipping and handling ...

achinos

# 8 στις 28/7/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22

Παράθεση:
Τι με συμβουλεύεται;

1...να ξεκινησεις αντισυλληπτικα χαπια.
2. ο,τι αγορασεις για το σπιτι να μπορει να μεταφερεται.
μη δωσεις λεφτα για πλακακια και μπογιατζηδες.
3. σε ενα χρονο ξαναελα.

Υποδειγμα συνταγης...
Θα την βγαλω σε φειγ βολαν κ θα την πεταξω το απογεμα που εχω...αιωροπτερηση...με την αδεια σου κλελια...

achinos

# 9 στις 28/7/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:

... Το σκέφτηκα πολύ καλά πριν κάνω αυτήν την κίνηση και οοι λόγοι που βιάστηκα όπως λες είναι πολλοί. Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το θέμα μου. Το αν βιάστηκα ή όχι δεν έχει καμία σημασία και για μένα όπως και για πολλούς ακόμη δεν μετράει τόσο η ηλικία όσο η ώριμότητα που έχει κάποιος. μπορεί να είμαι 21 στα χαρτιά όμως οι καταστάσεις που έχω περάσει στην ζωή μου (και δεν μιλάω μόνο για ερωτικές καταστάσεις) με έκαναν από μικρή να βλέπω την ζωή και να αντιμετωπίζω τα προβλήματα με σθένος. ...

Για πες μου που ειναι το σθενος...σ ολο αυτο που γραφεις, γιατι η δε λες αρκετα...η δεν σουπαν πως ακριβως λεγεται οτι κανεις...δεν εξηγειται αλλιως...
Α και πες μου ακομα ποιος τον εμποδιζει τον ανδρα σου να μην κρατησει τις...υποσχεσεις του μετα την...κουλουρα...γιατι απ οτι ξερω...αυτα τα πραγματα τα κανουν δυο μεταξυ τους...κ κανεις αλλος...

ESPERANTZA

# 10 στις 28/7/2012
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895
Μπήκα να πω μια καλησπερα σε αχινο και επεσα πάνω στη θεϊκη συνταγη της Κλελιας.
Τελικά ρε Κλέλια απορώ, πού στο καλο τα βρισκεις; Εισαι όντως απίστευτη!

Τωρα οσο αφορά τη μικρη μας νεονυμφη, εχω μια και μοναδική απορια, και αν μπορεις λυστη μου σε παρακαλώ.
ΑΝ θυμαμαι καλά, παροτι περασαν αααρκετααααα χρονάκια, ρε παιδι μου στους 2 μηνες δεν πληττεις μεσα στο σπίτι, θελω να πω, ουτε καν εχεις διαθεση να βγεις λογικά, δεν θα επρεπε να σου μενει ενεργεια, δεν ξερω αν με καταλαβαινεις....

Τωρα, γιατι ενας νιοπαντρος άντρας να ακουει γκρινια αντι να του δινεις να καταλαβαινει τί εστι "νιοπαντρος", ε, κατι θα μπορεις να κανεις κι εσυ.
Δεν δοκιμαζεις να βγαλεις απο το μυαλό σου τη σκεψη της εξωτερικης διασκεδασης πριν σου γινει εμμονη, και να ασχοληθεις με τον καλό σου λίγο πιο... ουσιαστικά;;;;
Ξερεις τί απίθανες διακοπές μπορει να κανει κανεις στο σπίτι;
Λίγη φαντασια χρειάζεται κι οσο τη διαθεση...ε, τρωγοντας ερχεται η ορεξη.
Γυναικα ξερεις δε σημαινει μονο μαγειρεμα, όσο να πεις κάτι θα εχεις να δωσεις παραπάνω, προσεξε κοριτσακι γιατι πολύ νωρις αρχισες να ξεχνας.

Το να ξεκολλησεις εναν αντρα απο τις συνηθειές του δεν ειναι δα κι αδυνατο. Ξεκολλάνε, ακου σου λεω, απλα παρακαλανε μεσα τους να βρεις το μαγικο κουμπί. Βρες το, πατα το, και ολα θα γινουν super. Αλλα σε παρακαλώ, μην το ξεφτυλλιζεις μιλώντας για ρουτινα, ΡΟΥΤΙΝΑ;;;;;;;;;
Τόσο εύκολα ρουτινιαζεις εσυ; Μηπως εισαι καλομαθημένη υπερ του δεοντως;;;;
Γιατι η Κλέλια μαλλον επεσε διανα απο την αρχη.
Μόνο μην προσπαθήσεις να με προσγειώσεις, Ξέρεις, ο κόσμος μου δεν είναι εκεί που κοιτάς.

KLELIA22

# 11 στις 28/7/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ESPERANTZA
Μπήκα να πω μια καλησπερα σε αχινο και επεσα πάνω στη θεϊκη συνταγη της Κλελιας.
Τελικά ρε Κλέλια απορώ, πού στο καλο τα βρισκεις; Εισαι όντως απίστευτη!

.... οχι μωρε και απιστευτη..
απλα καλη μαθητρια...
αναπληρωνω οσο δυναμαι το κενο των "δασκαλων-αρχιατρων" που αδειευουν!

υγ1. ας ελπισουμε το κοριτσι να μην ειναι τρολλ..
να εχει το βασικο I q...
και να "ακουσει"αυτα που της γραφουμε...
υγ2 Αχινε, Εσπε... καμμια βουτιτσα ριχνετε μαρες?

inioxos52

# 12 στις 28/7/2012
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
... Το σκέφτηκα πολύ καλά πριν κάνω αυτήν την κίνηση και οοι λόγοι που βιάστηκα όπως λες είναι πολλοί. Αυτό όμως δεν έχει να κάνει με το θέμα μου. Το αν βιάστηκα ή όχι δεν έχει καμία σημασία και για μένα όπως και για πολλούς ακόμη δεν μετράει τόσο η ηλικία όσο η ώριμότητα που έχει κάποιος. μπορεί να είμαι 21 στα χαρτιά όμως οι καταστάσεις που έχω περάσει στην ζωή μου (και δεν μιλάω μόνο για ερωτικές καταστάσεις) με έκαναν από μικρή να βλέπω την ζωή και να αντιμετωπίζω τα προβλήματα με σθένος.

Κανεις ενα σημαντικοτατο λαθος εδω μικρη κυρια. Δεν αρκουν μονο οι σκεψεις. Ολοι οι λογοι παιζουν τον ρολο τους στο να παει ενα πιτσιρικι οπως εσυ και να παντρευτει. Και οι σκεψεις, και οι προθεσεις, και οι πραξεις. Αρα, σαφεστατα εχουν να κανουν και με το θεμα σου.

Σημαντικοτατος επισης κατα γενικη παραδοχη παραγων σε ενα γαμο, ειναι η ωριμοτητα και των δυο συντροφων, η οποια ειναι συνυφασμενη και με την ηλικια συνηθως. Και οταν εχουμε μικρες ηλικιες και βιασυνη ταυτοχρονα, τοτε η μαγιονεζα που λεγεται γαμος ειναι σιγουρο πως θα κοψει, οπως σε βλεπω και με βλεπεις.

Παρα ταυτα λοιπον, εφοσον τα 21 σου χρονια ειναι μονο στα χαρτια και διαθετεις εμπειριες παραπανω απο την ηλικια σου καθως και σθενος να αντιμετωπιζεις τα προβληματα απευθειας, ολο και καποια λυση θα βρεις και γιαυτο το καινουργιο σου προβλημα. Ειμαι σιγουρος. Οποτε και ολοι εμεις, δεν χρειαζεται να χαλαμε φαια ουσια για το θεμα σου. Δεν συμφωνεις? Η μηπως δεν ταπες σωστα τα γραμματα?
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

ESPERANTZA

# 13 στις 28/7/2012
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22

υγ2 Αχινε, Εσπε... καμμια βουτιτσα ριχνετε μαρες?

[/color]

Να σου πω, μολις εβαλα καινουργια wallpaper. Μου εστειλαν και ενα φρεσκο screensaver ετσι, για εχω επιλογη σε ποια παραλια να βουτηξω, αλλα προς το παρων τιποτις Κανε εσυ καμια βουτιτσα και για μενα ναι;
Μόνο μην προσπαθήσεις να με προσγειώσεις, Ξέρεις, ο κόσμος μου δεν είναι εκεί που κοιτάς.

tzoulia49

# 14 στις 29/7/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μενια .....πως σου συνεβη αυτο ....?

δεν ηξερες δεν ρωταγες οτι στα 22 δεν παντρευομαστε ε ?

αντε και το κανες τωρα αυτο .....

2 μηνες λεει ρουτινα .....

επερχεται ρουτινα μεσα σε 2 μηνες ?

μηπως εισαι υπερβολικη ?

κοιτα να σου πω .....

τιποτα δεν συμβαινει .....

ο συζυγος επειδη φανταζομαι οτι θα ειναι κανενα μικρο .......

οπως την εβγαζε προ γαμου θα την βγαζει και τωρα .....

αν του φταιει και η δουλεια ....τα χρηματα που δεν υπαρχουν .....

λιγο η ζεστη ....λεμε τωρα ......

για συγκρατησου και μην ψαχνεις για δικηγορο ......

ασε να περασει το καλοκαιρακι ...να χει και δροσια ....και βαλτον κατω τον τυπο και εξηγησου .....

τι θα κοψει ....βλεπε υπολογιστη ...τι θα προσθεσει ...βλεπε χρονο και βολτες .....

κι αν πει κατι αλλο που δεν νομιζω ....κοψτον εσυ .....

αλλα με τιποτα μην κανεις παιδι .....

ουτως η αλλως εισαι πολυ μικρη ακομη ....αλλα ασε να δοκιμαστει η σχεση ......

πως κανετε ετσι ....

σ εναν υπολογιστηη καθεται ο ανθρωπος απο το πρωι ως το βραδυ ....που να ειχε και εικονικη γκομενα ....

achinos

# 15 στις 29/7/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Καλα...τωρα νομιζει κανενας οτι αν καθεται με τις ωρες το πισι...δεν εχει κ εικονικη η αληθιμη γκομενα;;;;;

Ποσο να κανεις τη χαζη;;;;;

MeniaAngel

# 16 στις 29/7/2012
author
Ν. Καβάλας / Καβάλα

Παράθεση:
Από το μέλος ESPERANTZA - 28/07/12 12:51
... Έχεις δίκιο 2 μήνες γάμου και να πλήττω; Ακούγεται κάπως... όμως πίστεψέ με έτσι είναι. Δεν με κατάλαβες δεν σκέφτομι μόνο την εξωτερική διασκέδαση γιατί ξέρω και πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα από θέμα χρημάτων, γιατί στην τελική ούτε οι γονείς μου πλέον μπορούν να μας τροφοδοτούν ούτε τα πεθερικά μου. Απλώς και μέσα στο σπίτι που είμαστε είναι κολλημένος σε έναν υπολογιστή και που και που γυρνάει και με κοιτάζει! Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα (αν με καταλαβαίνεις) και συνεχώς προσπαθώ...υπάρχουν φορές που κάτι καταφέρνω αλλά όχι πολλά γιατί πάλι ξανα γυρίζει εκεί στην οθόνη του υπολογιστή.Εεεε οκ είμαι και εγώ κουρασμένη από την δουλειά έχω τόσες υποχρεώσεις να καλύψω δε νομίζω να ζητάω πολλά.... ...

Παράθεση:

MeniaAngel

# 17 στις 29/7/2012
author
Ν. Καβάλας / Καβάλα

Παράθεση:
Από το μέλος meJoky - 28/07/12 11:29
... Γνωρίζω πολύ καλά την σημασία του γάμου όπως και τις υποχρεώσεις που έχει. Αλλά όπως είπεσ οι υποχρεώσεις είναι και για τα 2 μέλη. Ναι δουλεύω σε ένα κέντρο αποκατάστασης ώς φυσικοθεραπεύτρια και κάνω και μασάζ σε σπίτια. Ο μισθός μου είναι πολύ ικανοποιητικός και προσφέρω πολλά σε αυτόν τον γάμο γιατί σχεδόν όλα περνάνε από το δικό μου χέρι. Εξάλλου τα λεφτά στο σπίτι τα φέρνω εγώ και ας δουλεύει και ο σύζυγος, γιατί πολύ απλά δεν τον πληρώνουν δεν του έχουν κάνει καν πρόσληψη και ενώ είχε συννενοηθεί με τον υπεύθυνο να δουλεύει 3 ώρες για 200 ευρώ τις πρωινές ώρες μόνο εκτός του ότι τον χώνουν και απογευματινές ώρες και εκτός του ότι κάνει παραπάνω ώρες τα πρωινά δεν πέρνει και φράγκο και δεν κάθετε να μιλήσει να διαμαρτυρηθεί και δουλεύει τζάμπα. Ποτέ μου δε περίμενα η ζωή που είχα παλιά ποθ δεν ήταν έτσι ακριβώς όπως την περιγράφεις γιατί από 8 χρονών δούλευα ως καθηγήτρια χορού και μόλις τελείωσα το λύκειο πέρασα νομική αθηνών αλλά δεν πήγα γιατί ο πατέρας μου ήταν πολύ βαριά άρρωστος και δεν είχαμε την οικονομική άνεση,επομένως σπούδασα Φυσικοθεραπεία. Με τον υπολογιστή για να σου απαντήσω και στην ερώτηση σου παίζει παιχνίδια και χαζολογάει ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να κάνει κάτι άλλο ή να ψάξει ίσως για μία καλύτερη θέση εργασίας. ...

Παράθεση:

MeniaAngel

# 18 στις 29/7/2012
author
Ν. Καβάλας / Καβάλα

Παράθεση:
Από το μέλος tzoulia49 - 29/07/12 12:39
... Θα διαφωνήσω γιατί δεν είναι κανένα μικρό αντιθέτως είναι 28 χρονών. Και όσο για παιδί όχι δεν σκφτόμαστε για κάτι τέτοιο ακόμη.... είναι πολύ νωρίς όπως λες και εσύ. Δεν είμαι έτοιμη για ένα παιδί. Και δεν σκέφτηκα ποτέ μου να ψάξω για δικηγόρο αν είναι να τα παρατάμε με τις πρώτες δυσκολίες άστο καλύτερα. Θα καθήσω να αντιμετωπίσω το πρόβλημα γιατί τον αγαπάω και ξέρω ότι με αγαπάει και εκείνος απλώς έχει αυτήν την κακή συνήθεια με τους υπολογιστές. Και όσο για εικονική γκόμενα δεν έχει είναι εξακριβωμένο. ...

Παράθεση:

alladin82

# 19 στις 29/7/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 333
Τον εθισμο στο pc το ειχε και πριν?

somebody961

# 20 στις 29/7/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Να πάρετε ένα λαπτοπ με μεγάλη αυτονομία μπαταρίας και να το παίρνετε μαζί στη θάλασσα.

Ακου τώρα: Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι ο σύζυγος για λόγους που δε γνωρίζουμε, έχει 'ευνουχιστεί' από το γεγονός ότι ουσιαστικά φέρνεις εσύ τα λεφτά στο σπίτι
και αντί να κάνει κάτι, που είναι δυστυχώς σήμερα απελπιστικά δύσκολο, για να σε 'φτάσει'
δίνει συνεχώς αναβολές γιατί ξέρει ότι δεν θα τα καταφέρει.
ΚΡΥΒΕΤΑΙ στα παιχνίδια και στο χαζολόγημα, δεν τα προτιμάει και ούτε το βλέπω σαν εθισμό.
Θα 'θελες αλήθεια να είναι κάτι άλλο αντί του pc;

Εκείνο που θα σου πρότεινα είναι αντί να τρώγεσαι με τα ρούχα σου και (στα μάτια του -σε σχέση με το δικό του πρόβλημα- να παιδιαρίζεις) λέγοντας συνέχεια "δε με βγάζεις έξω, εδώ μέσα δε μπορώ", που ουσιαστικά του εντείνουν την άσχημη του ψυχολογία,

θα ήταν μια όμορφη συζήτηση θα του λες ξεκάθαρα ότι τον εκτιμάς και ότι στενοχωριέσαι να τον βλέπεις να χαραμίζεται σε μια οθόνη..
"ανέβασε" τον ψυχολογικά και θα δεις για πότε θα σηκωθεί και να κάνει τα πάντα
για να μη σε διαψεύσει!

Χρειάζεται ΑΝΘΡΩΠΟ δίπλα του και όχι ένα κοριτσάκι που να κλαίει που δε το πάνε βόλτα!!

Ετσι είναι ο γάμος φίλη μας.. Πέφτει ο ένας, τον σηκώνει ο άλλος.

Δε παντρεύονται για πλάκα, γιατί για πλάκα μου φαίνεται παντρευτήκατε.. (τη στιγμή που όσο ήταν η παρέα σου εδώ δεν είχες πρόβλημα).

Ευκαιρία να σοβαρευτείτε και οι δύο λοιπόν!
Και τότε πού ξέρεις, μπορεί και να αγαπηθείτε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και ουσιαστικά.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε