Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μία ζωή χωρίς έρωτα; Πως;

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

# 121 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Kapia stigmi o erota sou autos tha ekplirothi..isos me allo prosopo.to ksero pos rsi thes me auto.oxi allo tha geuti ton erota sou k allo tha sou thosi tin glika apo tin heusi autou tou erota...alli einai h tixeri oti sou dimiourgise h proin tha to xari h epomeni pou tja aksizei..esi tha ptepei na to dosid asizititi an to kratiseis tja sou ginei apothimeno..k.den tha mporis na ksanaeroteutis tha ginis misanthropos nekrozondanos..opoios den tjeli ton apeleutheronoume apo ti skepsi mas k to epomeno xamogelo pou tha skasi gia sena frodise na to gnoriseis k zisto..einai dikaioma kathe anthropou

# 122 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
K pes ipoti giati emime anekpliroto..den se ithele eixe psihologika itan padremeni..pethane?..GIATI ANEKPLIROTO..MIPOS TO FOVITHIKES..an thes les

flat_line

# 123 στις 27/8/2012
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by lovable1
Τα έχω γράψει, τα έχουμε συζητήσει... Το θέμα είναι ότι βλέπω συνεχώς ανθρώπους συμβιβασμένους γύρω μου που δεν περνάνε καλά στο γάμο τους και δεν θέλω να έχω κι εγώ την ίδια τύχη!

Κοριτσάκι μου το ότι δεν περνάνε καλά στον γάμο τους, δεν οφείλεται στην
απουσία του έρωτα. Και επίσης δεν σημαίνει ότι και εσύ θα έχεις την ίδια τύχη.
Θέλεις να γράψεις λίγο περισσότερο για όσα σε προβληματίζουν;

# 124 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nonaa
Kapia stigmi o erota sou autos tha ekplirothi..isos me allo prosopo.to ksero pos rsi thes me auto.oxi allo tha geuti ton erota sou k allo tha sou thosi tin glika apo tin heusi autou tou erota...alli einai h tixeri oti sou dimiourgise h proin tha to xari h epomeni pou tja aksizei..esi tha ptepei na to dosid asizititi an to kratiseis tja sou ginei apothimeno..k.den tha mporis na ksanaeroteutis tha ginis misanthropos nekrozondanos..opoios den tjeli ton apeleutheronoume apo ti skepsi mas k to epomeno xamogelo pou tha skasi gia sena frodise na to gnoriseis k zisto..einai dikaioma kathe anthropou

Πω πω τι είπες νοναα..... απιστευτο .
Τρομερό... θα το γράψω και θα το θυμάμαι
Τρομερό... σε ευχαριστώ

# 125 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
K pes ipoti giati emime anekpliroto..den se ithele eixe psihologika itan padremeni..pethane?..GIATI ANEKPLIROTO..MIPOS TO FOVITHIKES..an thes les

Χμμμ..... οχι δεν το φοβήθηκα ...απλά μου έχει συμβεί η άλλη πλευρά να μην ανταποκριθεί....
κοινώς... να πει όχι (να μην θελει να το ολοκληρωσει)
Μπορεί όντως να ήταν αλλου....
Μπορεί μην ειμουν και να μην ηταν ετοιμη ....
Μπορεί να μην ήταν έρωτας (?)
Μπορεί αυτός ο έρωτας να είχε άλλο σκοπό....

Πιστεύω πάντως στην αναλογία ...
Νομίζω έχεις καποιο δίκιο

sotos-1

# 126 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22

υγ. στα 19 αποφασισα πως ερωτας και τυχη δεν υπαρχουν...
κι αν υπαρχουν .... δεν με αφορουν...
σιγα μην αλλαξω γνωμη στα 29...

Το ότι δεν υπήρξαν σε σένα δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.Μπορώ να σου φέρω ένα σωρό κόσμο που θα σε διαβεβαιώσει για το αντίθετο.

Παράθεση:
[/color] μπουχτισα να ειμαι "καψουρα" κι εργατρια μονη μου σε μια σχεση...

ε .. εριξα και μια ματια γυρω μου.... φιλες και γνωστες...
να κοιτανε ενα τηλεφωνο..
να περιμενουν ενα μηνυμα.. ή μια κληση που δεν ερχεται ποτε...
και την ψυλλιαστηκα τη δουλεια...

Άντε πάλι το γνωστό τροπάρι με τις γυναίκες πάντα στο ρόλο του θύματος.Αν εσύ,οι φίλες και οι γνωστές σου ψάχνατε μόνο για τέτοιους,ας προσέχατε.

# 127 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ti eipamipos katalaves tipota lathos. Ta grafo k arlampournezika..grafto opou nomizeis den .min se paro k sto lemo mou

An pados den adapokrithike..par oti to onomazoun anekpliroto erotat ego den to pistevo..den einai erotas gemizeis apogoiteusi...einai to vasanistirio prin to thanato..an upothesoume oti o erotas einai san to thanato..einai h proetimasia sou k h orimansi sou gia na ziseis ton megalo sou erota...k min pis pali ti eipa..otan to ziseis tha katalaveis

naughtyM

# 128 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Εγω παντως πιστευω κ παραπιστευω στον ερωτα
τον θελω...μαρεσει...

Αν και..........ερωτευομαι πολυ δυσκολα
Ισως οντως...να υπαρχει 'περισσοτερο' σε καποιον απο τους 2.
Αλλα εχουμε σκεφτει οτι ισως αυτο οφειλεται κ στη διαφορετικοτητα μας;
Αλλιως αγαπαει ο ενας...αλλιως ο αλλος.
Αλλιως ερωτευεται κ το εκφραζει ο ενας...αλλιως ο αλλος.

Ισως καποιες φορες...οι τροποι 'μας' να μη τα βρισκουν...

Αυτο δε σημαινει οτι ειμαστε υποχρεωμενοι τα συμβιβαστουμε. Ισως ειναι καλυτερο να αποχωρισουμε κ να βρουμε κατι πιο ταιριαστο...σε μας..οσον αφορα αυτους τους ΄τροπους'.

Δε μου χει τυχει να ερωτευτω χωρις ανταποκριση. Η αληθεια ειναι πως δε μπορω να φτασω σ αυτο το συναισθηματικο επιπεδο οταν ο αλλος δε βρισκεται καν ενα σκαλοπατι κοντα στο δικο μου.
Αν δεν ενδιαφερεται πως θα τον ερωτευτω; Εγω θα τον 'τραβαω' κ εκεινος θα 'τραβιεται';
Με απωθει η διαδικασια......

Λετε να μουν απλα τυχερη; Μπορει
Don't forget to fall in love with yourself first...

# 129 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Ti eipamipos katalaves tipota lathos. Ta grafo k arlampournezika..grafto opou nomizeis den .min se paro k sto lemo mou

An pados den adapokrithike..par oti to onomazoun anekpliroto erotat ego den to pistevo..den einai erotas gemizeis apogoiteusi...einai to vasanistirio prin to thanato..an upothesoume oti o erotas einai san to thanato..einai h proetimasia sou k h orimansi sou gia na ziseis ton megalo sou erota...k min pis pali ti eipa..otan to ziseis tha katalaveis

Απόλυτο δίκιο
Να σου πω... αυτο που λες το εχω όντως δει στην πράξη
Σε ευχαριστώ

# 130 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Ισως η ανισοβαρης σχεση...ναναι κατι σα νηπιαγωγειο του ερωτα...αν δεν το περασεις...δεν μπορεις ν ανεβεις λεβελ, να ζησεις κατι πιο πληρες κ ουσιαστικο, μια πιο αληθινη σχεση...ισως σε καποια φαση στην αρχη της ζωης μας εχουμε τετοια αναγκη να δεσουμε για παντα τον αλλον, που ειτε αμετρα προσφερουμε, ειτε αμετρα στερουμε, κ τα δυο τροποι χειρισμου ειναι...
Ο ερωτας ειναι το μονο πεδιο, που μπορεις να μεινεις παντα...μωρο.

Achinos.... έχω αρχίσει να σε ερωτεύομαι

KLELIA22

# 131 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sotos-1

Άντε πάλι το γνωστό τροπάρι με τις γυναίκες πάντα στο ρόλο του θύματος.Αν εσύ,οι φίλες και οι γνωστές σου ψάχνατε μόνο για τέτοιους,ας προσέχατε.

..μαλλον..επειδη δεν με εχεις ξαναπροσεξει...
δεν καταλαβαινεις... το υφος και το νοημα των λογων μου.
λοιπον....

επειδη ακριβως..
δεν ηθελα να ειμαι η γυναικα θυμα..
"πηρα αυτη την αποφαση"...
συνειδητοποιησα..
( κατ' εμε ευτυχως νωρις...)

πως... οι ανθρωποι οι οποιοι μου τραβουν την προσοχη....
ειναι ξεχωριστοι και ιδιαιτεροι.
( στην προκειμενη περιπτωση .. ερωτικα....
- αλλα και στους φιλους πιστο σκυλι ειμαι....)

κατεληξα
μετα απο κοπο και βασανα..και αφθονη σκεψη....

πως εγω... σαν ιδιοσυγκρασια...
δεν αντεχω... τις εξαφανισεις!
χάι, χούι.... και γεια !

και μετα... λογικα γιατι θα χουμε γινει μπαχαλο με καποιον..
να μην εχω το θαρρος.. να μπορω να παρω εν ατηλεφωνο να δω αν ζει ή αν πεθανε...

ή ακομα χειροτερα...
να χρειαζεται..αιμα... να νοσηλευεται σε ενα νοσοκομειο...
και να θελει την παρεα μου... ( δεν περναει η ωρα εκει μεσα ρε συ...)
πιστευω στην Αγαπη.-

να δεις τον αλλο και στις μαυρες του...
και στα ζορια του...
και να εισαι εκει.
αν η ζωη ειναι σαπουνοπερα...
προτιμω το ρολο της μαγειρισσας-καμαριερας...
(10 χρονια μπορει να κρατει το σιριαλ.. μα αυτη ειναι εκει..)
τα μεγαλα παθη ας τα ζησουν οι πρωταγωνιστες....
που καθε 2 χρονια... τους αλλαζουν...

υγ. μου τη δινουν οι εξομολογησεις...
αλλα... μου κακοφαινεται να θεωρουμαι"αναπηρη"...

# 132 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Klelia oi anthropoi pou eksafanizode autoakironode.den uparzi pio kato.an kapote tous agapises meta apo auto ponas.giati vlepis tin autoakirosi tous k kseris pos den boroun na stathoun. Pouthena..autotimoroude den epitrepoun ston eauto tous na apolafsi tipota pragmatika apo ti mia xerode gia tin epitixia tou filou apo tin alli zilevoun k tous vgeni se kakla h diki tous dilia...den einai kako na eise anapiros kako eine na paramenis k anapiros. Eine o stasimos o emonikos pos tha afisis enan tetion na epireasi ti diki sou krisi..pos epitrepis se kapion pou autoakirothike. Na exei epiroi stin ekseliksi sou..akoume klelia tis strapastroukes k nomizoume pos eine mpourlota..sto leo giati theoro ton eauto mou tixero pou. Gnorisa ti tha pei bourloto k glitosa apo tin epiroh tis strakastroukas k tora lsero oti mono to bourloto aksizei. Na me tarakounisei..ola t alla einai kimatakia drosera pou to mono pou sou prosferoun einai diaskedasi otanvariese..to tsounami omosto niothis se perni mazi tou k se sikoni...k auto eine ola ta leuta..min to epitrepis se kimatakia ftiakse mesa sti kouzina sou to diko sou tsounami

achinos

# 133 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
Αντε καλε κλελια κ συ...που θεωρεισαι αναπηρη, απο μια οθονη...κ το παιρνεις κ τοις μετρητοις...
Το νικ σοτος, εχει εμμονες κ παρωπιδες...τουχει καρφωθει οτι οι γυναικες ταχουν ολα κ αυτος κ ολοι οι αντρες ειναι αδικημενοι...ετσι οταν βλεπει μια να παθαινει κατι...χαιρεται πριν κοιταξει γιατι η αν ειχε δικιο η τι αλλο λεει...κ δεν ειναι κ ο μονος...δυστυχως εχει γεμισει ο κοσμος...μισογυνηδες που αντι να φχαριστουνται τη σχεση τους με το αλλο φυλο, ευχαριστιουνται οταν οι γυναικες ειναι μονες τους κ τραβανε ζορια καθε ειδους...ο μαικ τοχε πει καπου..."εγω οταν βλεπω τον αλλο να χει επιτυχιες...φθονω..." περιπου...ε παρτο αναποδα κι εχεις ολους αυτους τους ξινολαπατους να σε πρηζουν...κ καλα το νετ, το κλεινεις κ τελος...που ναναι, αφεντικο, φιλος, συγγενης, αντρας...γμστ...κ αστα...

Δεν καταλαβαινουν, οτι αν δεν ειχαν συναντησει καποιους σαν τις...αφεντομουτσουναρες τους δε θαταν μονες οι μονες τους, ουτε οι υπολοιπες σε σχεσεις...με τους αλλους...
Θεωρεισαι αναπηρη...κ χε στη κε η μυγα πανω στην οθονη...ναουμ...
α

flat_line

# 134 στις 28/8/2012
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.977

Παράθεση:

..μαλλον..επειδη δεν με εχεις ξαναπροσεξει...
δεν καταλαβαινεις... το υφος και το νοημα των λογων μου.
λοιπον....

επειδη ακριβως..
συνειδητοποιησα..

κατεληξα

χάι, χούι.... και γεια !

να μην εχω το θαρρος.. να μπορω να παρω εν ατηλεφωνο να δω αν ζει ή αν πεθανε...

ή ακομα χειροτερα...
πιστευω στην Αγαπη.-

και στα ζορια του...
και να εισαι εκει.

Ξέρεις τι είναι αγάπη....

Μια χαρά σε βρίσκω κοριτσάκι μου.
Ξέρεις να αγαπάς και δεν θέλεις να σε πληγώνουν.

# 135 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

για να δω ...τι αποφαση πήρες....
συνειδητοποιησα..

αυτό είναι ομορφο ...ξεχωριστοί και ιδιαίτεροι για σένα... ετσι θα πρεπει να ειναι οτι μας τραβα την προσοχη...δεν συμφωνείς?

κατεληξα

αυτά τα πραγματα δεν θέλουν σκέψη...νόμος! σκεψή θέλει το Κυπριακο που όπως ξέρεις ακόμα να λυθεί ....

χάι, χούι.... και γεια !

γιατί δεν αντέχεις? ψάξε να βρείς ...γιατί δεν αντέχεις....οχι γιατί εξαφανίστικε κάποιος χωρίς να αφήσει ιχνος ζωης πισω του ,αυτο ειναι επιλογη του ... ας το βρεί μονος του ...εσυ για σένα γιατι δεν το αντεχεις και γιατι δεν το αποδέχεσε και να πας παρακάτω ..

ξεχωρισε γιατι εγινες μπαχαλο... απο ενδιαφερον απο εγωισμο γιατι δεν του αναγνωριζεις το δικαιομα της επιλογης γιατι νοιαζεσαι για εκεινον και νιαζεσαι διχως να περιμενεις να σου δωσει τιποτα διχως να θες να σφετεριστεις τιποτα απο εκεινον...νοιαζεσαι απο περιεργια νοιαζεσαι γιατι θες να ειναι καλα ...και μονο αυτο σου αρκει?..... γιατι εγινες μπαχαλο...? οταν λοιπον ανακαλυψεις οτι το εκανες απο αγνη αγαπη και ενδιαφερον οτι ωρα και να ειναι οποτε και να ειναι δεν θα του επιτρψεις να σκεφτει τιποτε αλλο ...θα επικοινωνισεις ...διχωςνα σε νοιαζει η γνωμη του ...αλλωστε καποια στιγμη ολοι καταλαβαινουν τις προθεσεις του αλλου...κλελια φροντισε να εισαι καλα για να περνουν και αυτοι που ειναι καλα μαζι σου ........ δεσ τι δεινεις στην οικογενεια σου και τι παιρνεις ...αυτοι που ειναι διπλα σου αυτοι ειναι οι ανθρωποι σου ...οποιος εξαφανιστηκε ,εξαφανιστικε...αναγνωρισε του το δικαιομα να ειναι εκει που θελει ....στα γραφω για σενα για να νιωσεις καλα

ή ακομα χειροτερα...
θα επρεπε να εισαι εκει , αν το γνωριζεις αυτο...... εκει απ εξω μηπως και χρειαστει και οχι να περιμενεις να σε καλεσει... διακριτικά και σιωπηλά
πιστευω στην Αγαπη.-

δεν αμφιβαλω... νιωστει και δωστει στην οικογενεια σου φτιαξε αυτο το τσουναμι μονη σου και μετα θα δεις πως θα εξαπλωθει κ στους γυρω σου

και στα ζορια του...
και να εισαι εκει.

αν θελει .... μπορει κ να μην θελει ...κ εσυ πρεπει να το σεβαστεις ...υπαρχουν ανθρωποι που θελουν τα ζορια τους να τα περνουν μονοι τους ....ισως γιατι δεν θελουν να σε ανακατευσουν και να σε μπλεξουν σ αυτο...και εσυ το σεβεσαι γιατι κ εκεινοι ετσι δειχνουν οτι σε σεβονται... δεν σε παιρνανε για γαιδουρι να σε φορτωσουν τα προβληματα τους

δεν υπαρχει καλυτερος ρολος για μια γυναικα.......

εισαι απαραιτητη χονεσαι παντου και ολοι σου ζητανε κ απο κατι κ ολοι φοναζουν το ονομα σου

αυτα δεν ειναι μεγαλα παθη.... αυτα ειναι στρακαστρουκες ,αυτοδιμιουργητα παθη που δεν εχουν αποδεχτει που δεν εχουν διμιουργηθει απο την επιρροη του ενος ή του αλλου πρωταγωνιστη γι αυτο και δεν αντεχουν... οταν δεν μου ειναι απαραιτητος καποιος ετσι ωστε να μην σκεφτομαι να τον αλλαξω , δεν ειναι γιατι φταιει αυτος ή εγω απλα ...εγω σαν προσωπικοτητα δεν ήμουν για το συγκεκριμενο κατι το ιδιαιτερο ή εκεινος δεν ήταν για μένα....ετσι βαριομαστε τον παρτενερ και παμε παρακατω με αλλα ματια αλλα μαλλια κτλ.ομως την ψυχη μας δεν την ακουμπησε.... τασηριαλ ειναι σηριαλ και καποια στιγμη τελειωνουν αυτος ειναι ο σκοπος τους....οι αγαπες και οι μεγαλοι ερωτες δεν τελειωνουν ...ποτε

[/color]

πολυ με κουρασες κουμπαρα ..... κανονισε αλλη φοαρα να προσεχεις ...γιατι βλεπεις τι σε περιμενει

KLELIA22

# 136 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
πολυ με κουρασες κουμπαρα ..... κανονισε αλλη φοαρα να προσεχεις ...γιατι βλεπεις τι σε περιμενει

...καλλα...πλλλακα με καανεις....

αν ξαναγραψω.. πανω απο 5 γραμμες... μεχρι τα Χριστουγεννα..
να με φτυσεις...

# 137 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

...καλλα...πλλλακα με καανεις....

αν ξαναγραψω.. πανω απο 5 γραμμες... μεχρι τα Χριστουγεννα..
να με φτυσεις...

ΟΧΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ......που θα μου γλυτωνες
ε μαααααααααααααα

lovable1

# 138 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Εγω παντως πιστευω κ παραπιστευω στον ερωτα
τον θελω...μαρεσει...

Αν και..........ερωτευομαι πολυ δυσκολα
Ισως οντως...να υπαρχει 'περισσοτερο' σε καποιον απο τους 2.
Αλλα εχουμε σκεφτει οτι ισως αυτο οφειλεται κ στη διαφορετικοτητα μας;
Αλλιως αγαπαει ο ενας...αλλιως ο αλλος.
Αλλιως ερωτευεται κ το εκφραζει ο ενας...αλλιως ο αλλος.

Ισως καποιες φορες...οι τροποι 'μας' να μη τα βρισκουν...

Αυτο δε σημαινει οτι ειμαστε υποχρεωμενοι τα συμβιβαστουμε. Ισως ειναι καλυτερο να αποχωρισουμε κ να βρουμε κατι πιο ταιριαστο...σε μας..οσον αφορα αυτους τους ΄τροπους'.

Δε μου χει τυχει να ερωτευτω χωρις ανταποκριση. Η αληθεια ειναι πως δε μπορω να φτασω σ αυτο το συναισθηματικο επιπεδο οταν ο αλλος δε βρισκεται καν ενα σκαλοπατι κοντα στο δικο μου.
Αν δεν ενδιαφερεται πως θα τον ερωτευτω; Εγω θα τον 'τραβαω' κ εκεινος θα 'τραβιεται';
Με απωθει η διαδικασια......

Λετε να μουν απλα τυχερη; Μπορει

Συμφωνώ απόλυτα. Και πραγματικά αν δεν σου δείχνει και ο άλλος το ίδιο, πόσο ερωτευμένος θα είσαι και για πόσο; Κάποια στιγμή θα ξενερώσεις γιατί δεν γίνεται μόνο ο ένας να δίνει και ο άλλος μόνο να παίρνει...

achinos

# 139 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762
Εχω συναντησει παρα πολλους ανθρωπους που ζουνε ετσι...με συχνη εναλλαγη συντροφων κ μικρα η μεγαλυτερα διαλειμματα μοναξιας... κι οσο τους παει...(εννοω να τραβαει μονο ο ενας...) γυναικες αλλα και ανδρες...ασε που οσο πιο γκαου ειναι...τοσο ψηλοτερα την εχει τη μυτη...απο αντιδραση ισως...αν δεν μπορει να παρει αξια απο τους γυρω του/της...τη δινει μονος/η του/της στον εαυτο του/της...η στην αναγκη ...την αγοραζει...

eyes_to_kill

# 140 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Originally posted by lovable1

Παράθεση:
Originally posted by eyes_to_kill

Νομίζω πάντως ότι δεν έλαβες ακόμη απάντηση από κανέναν στο συγκεκριμένο θέμα που έθεσες.

Κι εγώ αυτό νομίζω! Αν δεν θέλεις να χαλάσεις το γάμο σου, να προσπαθήσεις να τον βγάλεις απτο μυαλό σου. Προσπάθησε να μην κοροϊδέψεις τον άντρα που τόσο αγαπάς, δεν είναι σωστό και θα αισθανθείς χάλια με τα ψέμματα που θα του αραδιάζεις! Προσπάθησε με όλη σου τη δύναμη να το αποφύγεις, πάνω απόλα για να είσαι εσύ καλά με τον εαυτό σου και μετά με τον άντρα σου και την οικογένειά σου.

Ωχ! Υπάρχουν πολλοί πειρασμοί εκεί έξω! Πρέπει να είσαι απο πέτρα για να αντέξεις!

Τείνω να συμφωνήσω με την άποψή σου. Αν και είσαι αρκετά νεώτερή μου και δεν είσαι παντρεμένη, νομίζω ότι μπορείς να καταλάβεις σε κάποιο βαθμό τη θέση μου.

Ελπίζω πράγματι να φανώ δυνατή και ν΄αντισταθώ βάζοντας τη λογική πάνω από το συναίσθημα, γιατί δεν αξίζει να ρισκάρω την οικογένειά μου για μια περιστασιακή σχέση ούτε και να προδώσω τις αρχές μου. Με μαθηματική ακρίβεια αυτό θα οδηγούσε στην καταστροφή!

Δεν μπορείς να τα βρεις ποτέ όλα στη ζωή, μπορείς όμως να είσαι ευτυχισμένος με αυτά που έχεις κι έχεις επιλέξει ο ίδιος. Αλλιώς θα είσαι ανικανοποίητος μια ζωή. Ο έρωτας δεν είναι απαραίτητος στο γάμο. Αυτό που κάνει το γάμο να στεριώσει είναι η αγάπη και η καλή επικοινωνία στο ζευγάρι.

Σ΄ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή σου, είναι καλό να το ακούς και από κάποιον τρίτο...
Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε