Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ο ψεύτης σύντροφος

Σελίδα : 1

erato24

# 1 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 46
'Aρεσαν+: 0%

ο ψεύτης σύντροφος

Καλημέρα!είμαι καινούργια στην πορεία σας,θέλω την βοήθεια σας!είμαι 2χρόνια με τον αρραβωνιαστικό μου και λέει συνεχώς ψέματα,για σοβαρούς και μη,λόγους..!π.χ.θα γίνει ο γάμος με τα πρώτα χρήματα που θα πάρω και όλο το αφήνει!!βέβαια τώρα δεν με αγγίζει τόσο γιατί δεν είμαι σίγουρη γι'αυτόν!ψάχνουμε εδώ και πολύ καιρό να φύγουμε,να ζήσουμε κάπου πολύ καλύτερα!Έπαιζε με την ψυχολογία μου εδώ και δύο χρόνια..ναι βρήκα θα φύγουμε τέλος του μήνα,θα φύγουμε τέλος καλοκαιριού και πάει λέγοντας!πάντα έλεγε με βρήκε τυχαία στο δρόμο και μου είπε άκυρο η δουλειά κ.π.α.Βέβαια συζητήσαμε αρκετές φορές αυτό το θέμα και πάντα έλεγε εγώ??εγώ προσπαθώ οι άλλοι μου το ακυρώνουν.είχα χρησιμοποιησει όλους τους τρόπους για να μου πει γιατί το κάνει αυτό!μ'έβγαζε τρελή και παρανοϊκή(του έλεγα πως είναι κολλημένος με την οικογένεια του &ότι δεν θέλει να φύγει ενώ είχαμε συμφωνήσει αλλά στην αρχή)Πριν λίγο καιρό πέθανε η πεθερά μου,τότε μου είπε ότι δεν ήθελε να φύγει και ν'αφήσει την μάνα του!Τώρα όμως θέλει αλλά και πάλι...το μπαλάκι το 'χει πετάξει σε μένα και αυτός με γεμίζει ελπίδες που εχω ανάγκη(του είπα ότι τέλος του μήνα θα πάρω το παιδί και θα φύγω γιατί το σπίτι δεν είναι κατάλληλο για τπτ &π.α.)έχει βρει μια δουλειά και του αρέσει παρά πολύ το περιβάλλον &μάλλον πάλι κάτι θα γίνει!να χωρίσω δεν θέλω(ξέρω πολύ καλά πως είναι...)να γυρίσω στην μάνα μου..ούτε να το σκεφτώ!!μου υποσχέθηκε ότι θ'αλλάξει αν και το έχει ξαναπεί!εχω χάσει την εμπιστοσύνη μου!δεν ξέρω πως να αντιμετωπίσω το ψέμα του!!!τα εχω δοκιμάσει όλα..μπορείτε μήπως εσείς να μου πείτε τον τρόπο??σας ευχαριστώ πολύ!

somebody961

# 2 στις 21/8/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Το ενδεχόμενο να έκανες λάθος στο νικ σου το σκέφτεσαι;
Να είχε π.χ. ένα k μπροστά εξ αιτίας του
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Pianist_

# 3 στις 21/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αναξιόπιστος...ανασφαΛής..ευθυνοφοβούλης...βολεψάκιας...ΚΑΙ σου τα φοράει(τα κερατάκια βρε κουτό!!).
Να χαίρεσαι το κελεπούρι που διάλεξες !!!αλλά καλά να πάθεις γιατί δεν φταίει εκείνος..ΕΣΥ φταίς που ενω βλέπει τι χαρακτήρας είναι, κάθεσαι μαζί του.
Για ποιόν λόγο άραγε????
Διαλέγουμε ότι μας αξίζει.
Και κοίτα μην τον χάσεις!Που θα ξαναβρείς άλλον αρραβωνιάρη?

Υ.Γ. Καλό θα ήταν να ξανάνοιγες και κανένα βιβλίο Γραμματικής και Συντακτικού, γιατί για να κατανοήσει κανείς το κείμενο σου πρέπει να είναι ΗΡΩΑΣ.

Dardana

# 4 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by erato24
Καλημέρα!είμαι καινούργια στην πορεία σας,θέλω την βοήθεια σας!είμαι 2χρόνια με τον αρραβωνιαστικό μου και λέει συνεχώς ψέματα,για σοβαρούς και μη,λόγους..!π.χ.θα γίνει ο γάμος με τα πρώτα χρήματα που θα πάρω και όλο το αφήνει!!βέβαια τώρα δεν με αγγίζει τόσο γιατί δεν είμαι σίγουρη γι'αυτόν!ψάχνουμε εδώ και πολύ καιρό να φύγουμε,να ζήσουμε κάπου πολύ καλύτερα!Έπαιζε με την ψυχολογία μου εδώ και δύο χρόνια..ναι βρήκα θα φύγουμε τέλος του μήνα,θα φύγουμε τέλος καλοκαιριού και πάει λέγοντας!πάντα έλεγε με βρήκε τυχαία στο δρόμο και μου είπε άκυρο η δουλειά κ.π.α.Βέβαια συζητήσαμε αρκετές φορές αυτό το θέμα και πάντα έλεγε εγώ??εγώ προσπαθώ οι άλλοι μου το ακυρώνουν.είχα χρησιμοποιησει όλους τους τρόπους για να μου πει γιατί το κάνει αυτό!μ'έβγαζε τρελή και παρανοϊκή(του έλεγα πως είναι κολλημένος με την οικογένεια του &ότι δεν θέλει να φύγει ενώ είχαμε συμφωνήσει αλλά στην αρχή)Πριν λίγο καιρό πέθανε η πεθερά μου,τότε μου είπε ότι δεν ήθελε να φύγει και ν'αφήσει την μάνα του!Τώρα όμως θέλει αλλά και πάλι...το μπαλάκι το 'χει πετάξει σε μένα και αυτός με γεμίζει ελπίδες που εχω ανάγκη(του είπα ότι τέλος του μήνα θα πάρω το παιδί και θα φύγω γιατί το σπίτι δεν είναι κατάλληλο για τπτ &π.α.)έχει βρει μια δουλειά και του αρέσει παρά πολύ το περιβάλλον &μάλλον πάλι κάτι θα γίνει!να χωρίσω δεν θέλω(ξέρω πολύ καλά πως είναι...)να γυρίσω στην μάνα μου..ούτε να το σκεφτώ!!μου υποσχέθηκε ότι θ'αλλάξει αν και το έχει ξαναπεί!εχω χάσει την εμπιστοσύνη μου!δεν ξέρω πως να αντιμετωπίσω το ψέμα του!!!τα εχω δοκιμάσει όλα..μπορείτε μήπως εσείς να μου πείτε τον τρόπο??σας ευχαριστώ πολύ!

Δεν προκειται να αλλαξει, παρτο αποφαση. για να αλλαξει ο ανθρωπος πρεπει να θελει..και να υποστει καποιο μεγαλο σοκ ισως που να τον ταρακουνησει και να τον κανει να αναθεωρησει τη συμπεριφορά του. ΕΣΥ δε θα τον αλλαξεις ποτέ, και κανενας. θα αλλαξει μονο ΑΝ το αποφασισει ο ιδιος, για τον ιδιο. αποδεξου το αυτο και πορευσου αναλογως. ή τον δεχεσαι οπως ειναι, ή φευγεις.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

achinos

# 5 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Το γεγονος κ μονο πως εφτασε σε σημειο να γραψει τοσα...στα οπως οπως ελληνικα...εμενα μου φτανει...απο κει αρχιζουν ολα...μετα της ηρθε...η ερωτηση...σε λιγο θα βρει κ την απαντηση...
Και μετα...Θ ΑΛΛΑΞΕΙ ΝΟΜΟ...νομό δλδ...
Κ μη μας λες κοπελα οτι ξερεις πολυ καλα πως ειναι να χωριζεις...απ αυτα που λες...εχεις ακομα πολλα να μαθεις...
Αλλα για πε...πως ειναι να χωριζεις για σενα...να δω μηπως δεν εχω παρακολουθησει κανενα επεισοδιο...

Dardana

# 6 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Το γεγονος κ μονο πως εφτασε σε σημειο να γραψει τοσα...στα οπως οπως ελληνικα...εμενα μου φτανει...απο κει αρχιζουν ολα...μετα της ηρθε...η ερωτηση...σε λιγο θα βρει κ την απαντηση...
Και μετα...Θ ΑΛΛΑΞΕΙ ΝΟΜΟ...νομό δλδ...
Κ μη μας λες κοπελα οτι ξερεις πολυ καλα πως ειναι να χωριζεις...απ αυτα που λες...εχεις ακομα πολλα να μαθεις...
Αλλα για πε...πως ειναι να χωριζεις για σενα...να δω μηπως δεν εχω παρακολουθησει κανενα επεισοδιο...

δε θελει να παει πισω στη μανα της. κλασσικη περιπτωση "σε ποιον να φορτωθω". αν δεν φορτωθει στον γκομενο, θα φορτωθει στο γονιο. δεν ειναι οτι την εφαγε ο ερωτας, ειναι οτι "που να ψαχνω τωρα χορηγους"

και θα πω και μια αμερικανιά, παει πολυ εδω: once a liar, always a liar.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

tromokratimeni

# 7 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Υπάρχει και ένα παιδί που θα το πάρει και θα φύγει!

Αυτό από που προέκυψε;

A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

achinos

# 8 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Μπορει ακομα...ναναι στην κοιλια...υπηρχε ενα τετοιο θεμα πριν λιγο καιρο...μπορει ναναι η συνεχεια...

erato24

# 9 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα

προβλήματα που κανείς δεν τα ξέρει!!

Καλέ τι χωσιμο είναι αυτό!!κατ'αρχήν ευχαριστώ που μου απαντήσατε!ξέρω πολύ καλά το πως είναι όταν χωρίζεις ενώ έχεις οικογένεια γιατί & οι γονείς μου χωρισμένοι είναι κ γνωρίζω τα προβλήματα!!!όσο γιατί δεν θέλω να γυρίσω πίσω στην μάνα μου είναι γιατί ποτέ δεν με ήθελε πάντα με συναγωνιζόταν κ.π.α. που δεν μπορώ να τ'αναφέρω!!μπορεί να τα γράφω κάπως συγνώμη αλλά.....

erato24

# 10 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Καλέ τι χωσιμο είναι αυτό!!!έχουν χωρίσει οι δικοί μου και τα προβλήματα..όσο για την επιστροφή μου πίσω δεν θα είναι ότι το καλύτερο..ποτέ δεν με ήθελε η μάνα μου με συναγωνιζόταν κ.π.α. που δεν μπορώ να τ'αναφέρω!!!δεν είμαι ο τύπος που θα ψάξει για χορηγούςότι κάνω το κάνω μόνη μου!ζήτησα την βοήθεια σας γιατί είμαι απελπισμένη & πολύ μπερδεμένη!!!εχω ένα κοριτσάκι 17μηνών!Και η τελευταία μου λύση είναι να του τάραξω λίγο τα νερα μπας & καταλάβει!ξέρω ότι δεν θέλει να φύγω και εκεί πόνταρω..

tzoulia49

# 11 στις 21/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ερατω.....ξεκολα .....

αυτος ειναι ψευτης ....ποτε δεν θ αλλαξει ...ενα το κρατουμενο ....

υπαρχει περιπτωση να μην σε παντρευτει κι ολας ......αν το πας ετσι θυματοποιημενα ....

αλλο .....εχεις ενα παιδι ....

και ζεις με την οικογενεια του ......

αυτο παλι ειναι πολυ κακο ....μπερδευονται ξενα προσωπα και επηρεαζουν την σχεση σας ....

αυτος απ οτι καταλαβα τροπο επιβιωσης δεν εχει ....και εξαρταται απο την οικογενεια του .....

στην μητερα σου εσυ δεν πας γιατι σε ανταγωνιζεται ....

εγω τι θα εκανα στην θεση σου .....θα ημουν αποφασιστικη ...θα του εδινα ενα χρονικο περιθωριο να δει τι θα κανει .,....

με δουλεια κλπ ....

κατοπιν θα επαιρνα το παιδι μου κι αυτον και θα πηγαινα ανεξαρτητα να στησω το δικο μου σπιτικο και να παντρευτω .....

αν αυτο δεν γινει ...κι αυτος ειναι ηξεις αφηξεις .....

θα παιρνα το παιδι μου και θα πηγαινα στην μανα μου ....

για οσο χρονο χρειαστω να σταθω στα ποδια μου ....

βρισκοντας μια δουλεια για να ζησω εμενα και το παιδι μου ...μακρια απ αυτον ....

σιγουρα ομως δεν θα καθομουν υπο αυτες τις συνθηκες εκει να περιμενω να με αποτελειωσει ....

πρεπει να καταπιεις το θεμα της μανας σου ....να υποστεις και καποια μουρμουρα εν αναγκη ....ολα δεν μπορουμε να τα χουμε ....

τα παιδια πολλες φορες δεν εχουν πραγματικη εικονα για το τι νιωθει ενας γονιος γι αυτα ....και παρερμηνευουν πραγματα .....

εγω αυτο θα εκανα ....και σου υποσημειωνω οτι αυτος παντα ψευτης θα ναι .....

αν μπορεις να το αντεξεις αυτο ....κανενα προβλημα ....

καλη τυχη ...

erato24

# 12 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Το εχω κάνει αυτό που λες!!το μπαλάκι το έχει πετάξει σε μένα αλλά από αυτόν δεν βλέπω το παραμικρό ενδιαφέρον..είναι δύσκολο να γυρίσω γιατί υπάρχει πρόβλημα με τον πατριό..που για την μάνα μου εγώ φταίω!!!το άλλο θέμα είναι ότι ,ότι και να της εχω πεί όπως και να το εχω χειριστεί κάνει του κεφαλιού της δηλαδή στο παιδί φαίρεται λες κ αυτή είναι η μάνα του κ με μειώνει με βγάζει άχρηστο κ.π.α. στον σύντροφο μου!!αν κ αυτός δεν συμμετέχει πάντα μόνο κανά 5άρη φορές έχει τσακωθεί πολύ άγρια μαζί της για το θέμα αλλά αυτή εκεί ανένδοτη...(προς θεού δεν είπα να τσακώνεται αφού βλέπει όμως ότι δεν ακούγεται η φωνή μου να κάνει κάτι πριν φτάσει στο σημείο να είναι στα μαχαίρια!!)ναι τόσο καιρό περίμενε απ'τον έναν &απ'τον άλλον τώρα κανά 6αρη μήνες δουλεύει..

tzoulia49

# 13 στις 21/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αφου αυτος θελει ταρακουνημα ....

βρες εσυ μια δουλεια για να γινει η αρχη .....να φυγετε απο τους δικους του .....

και να ειστε ανεξαρτητοι εχοντας την δικη σας οικογενεια ....

ταυτοχρονα ψαχνει κι αυτος .....για δουλεια....

υπαρχουν αντρες που ειναι αναποφασιστοι .....

αλλα κανοντας αυτο...

παιρνεις σαν ρισκο να δουλευεις εσυ μονιμως ...και να τον ταιζεις ....

και φυσικα να φορτωθεις εναν ψευτη που θα σε δουλευει μια ζωη .....

εγω σου προτεινα σαν λυση την μητερα σου για να κανεις μια αρχη ....μονη σου ....

αφου δεις οτι αυτος δεν παιρνει τις ευθυνες που του αναλογουν ....

ξεφορτωνοντας τον αυτον μια για παντα ....

να βοηθηθεις για λιγο με το παιδι και για το νοικι ως που να βρεις μια ακρη ....

δεν καταλαβα αν η μητερα σου σε θεωρει αχρηστη κλπ ...και παιρνει πρωτοβουλιες με το παιδι ....

αλλα οκ για καποιο καιρο το τρως .....μπροστα στην αναγκη σου .....

δεν μιλησα για παντα ....

παντως προσεξε τον αυτον ....

ειναι αφερεγγυο ατομο ....αν τον θες ομως ....και θες να εχεις εναν τετοιο τυπο στην ζωη σου ....δικαιωμα σου ....

παρε εσυ πρωτοβουλια τοτε ....δεν εχω κατι αλλο να σε συμβουλευσω....

και το ποσο πολυ η λιγο ειναι καποιες καταστασεις δυσκολες ...

ξερει αυτος μονο που τις βιωνει κι οχι οι απ εξω ....

erato24

# 14 στις 21/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Ευχαριστώ για την βοήθεια σου!!μάλλον έχεις δίκιο..δεν ξέρω τι εντύπωση έδωσα αλλά δεν απαίτησα κάποιος απ'έξω να γνωρίζει τα προβλήματα μου απλά για να δώσω στον άλλον να καταλάβει γιατί δεν κάνω κάποιες κινήσεις(που για άλλους είναι λογικές..)&απλά κάνω υπομονή μέχρι να φύγουμε!!αλλά και πάλι τον χαρακτήρα του μαζί θα τον κουβαλάει!!

alladin82

# 15 στις 22/8/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 333
Λες οτι πεθανε η πεθερα σου και μετα λες οτι ο αρραβωνιαρης σου θελει να ναι με τη μανουλα του. Σε εχασα σ αυτο το σημειο. Τελικα πεθανε η πεθερουλα σου ή ζει και βασιλευει?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost