Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

κρίση υστερίας!!!!!!!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 21 στις 29/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by erato24

Παράθεση:
Originally posted by lovable1
Εγω απορώ!!! Ήταν πάντα έτσι; Πόσο καιρό τον γνωρίζεις;

Lovable μ,τι να σου πω είμαστε 2 χρόνια μαζί καυτα άρχισε να μ τα κάνει μετά από κανά 4μηνο ήμουν είδη έγκυος!!!!κ όλα αυτα τα έκανε για να με εκδικηθεί επειδή τ έκρυψα μια λεπτομέρεια απ'το παρελθόν μ..μ'αγαπούσε για να με χωρίσει!!!!!(για το κοίταγμα των άλλων γυναικών κ για την αδιαφορία τ!!ΜΠΟΥΡΔΕΣΠΆΝΤΩΣ ΧΩΡΊΣ ΠΛΆΚΑ Κ ΚΑΖΟΎΡΑ ΈΧΕΙ ΠΟΛΛΆ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΆ ΌΧΙ ΓΙΑΤΊ Μ ΦΑΊΡΕΤΑΙ ΈΤΣΙ ΑΠΛΆ Μ ΕΊΧΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΆ ΤΟΥ ΧΡΌΝΙΑ ΑΡΓΌΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΙΚΈΣ ΣΧΈΣΕΙΣ Τ Κ ΓΕΝΙΚΌΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΣΧΈΣΕΙΣ ΠΆΝΤΑ ΕΊΧΕ ΠΡΌΒΛΗΜΑ Τ ΕΧΩ ΕΞΗΓΉΣΕΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΌ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΑΛΛΆ ΤΟ ΑΓΝΟΕΊ ΑΠΌ ΦΌΒΟ?ΑΔΙΑΦΟΡΊΑ?Τ ΑΡΈΣΕΙ ΌΠΩΣ ΕΊΝΑΙ ΑΛΛΆ ΘΈΛΕΙ ΣΤΑ ΔΎΣΚΟΛΑ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΆ????ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ!!

τώρα αυτο τι είναι???

πως μιλάς ετσι για τον άντρα σου?
και ειστε μόνο 2 χρόνια μαζι..και πρόβλημα να εχει δηλ. εσυ τι είσαι ο κριτης του?τι πλάκα και καζούρα.....τι εκφράσεις είναι αυτές?για το προβλημα του ..αν εχει προβλημα....μα ειναι δυνατον να μην καταλαβαινεις???
πρεπει να καταλαβεις όταν λεμε γαμο ή οικογένεια είμαστε συνοδοιποροι και ιδικα στα δυσκολα και στ απροβληματα ,τα οποια δεν τα συζηταμε αλλα προσπαθουμε να βρουμε τι ταιριάζει κάθε φορά να τα λυσουμε

# 22 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πως τολμάς να μην αγαπάς τον άντρα σου γύναιο ???

Μια απλή ξεκουράστρα είσαι .

Πως τολμάς ?????

Κοίτα το παιδάκι σου.... ασχολήσου με άλλα πράγματα και μόκο .

Αυτός είναι ο ρόλος σου... ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΣΤΑ ΣΟΥ....
Ξεκουράστρα γεννήθηκες... ξεκουράστρα θα πεθάνεις ....

ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΙΧ .

ΠΩΣ ΤΟΛΜΑΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ ????????????

ΓΥΝΑΙΟ......

Στην κουζίνα σου και στο παιδάκι σου... ΓΥΝΑΙΟ !!!!!!

Μπράβο Νοναα... ΚΑΛΑ ΤΗΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ !!!!!!!

# 23 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
.....Μάθανε τώρα και οι γυναικούλες.... και τολμάνε και παραπονιούνται....
Δυστηχώς... Μάλλον δεν υπήρχε κάποιος να τους δώσει δυο σφαλιάρες....
Να μάθουν να κάνουν την δουλειά της ξεκουράστρας...χωρίς παράπονα....

Ακούς εκεί..... τολμάει και πααραπονίεται !!!!!!

Που καταντήσαμε.... τα ισοπεδόσαμε όλα ......

Σε λίγο θα ζητάνε να βλέπουν και τα κανάλια που θέλουν , στην τηλεόραση.

Χάλασε ο κόσμος .

# 24 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νοναα σε θαυμάζω.... μόνο εσύ είσαι επαγγελματίας

# 25 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοιτα ιπποτη .....οταν κανεις οικογενεια τα νταιλικια ειναι το λιγοτερο παιδαριοδες οταν υπαρχει προβλημα , η κοπελα δεν ειπα να μην παραπονεθει να μην απαιτησει και να μην διεκδικηση αλλα αυτο θα το κανει απο την θεση που βρησκετε σαν συζυγος ετσι θα εχει το καλυτερο μιας και αυτο επιδιωκει κκαι θελει το καλυτερο για την οικογενεια της ...ο αντρας της δεν ειναι το φλερτ που εχει προβλημα με τις σχεσεις κτλ ...του κ ω λου τα ενιαμερα δηλ...αυτα ειναι ανωριμοτητες ..οταν ιδικα υπαρχει ενα παιδι ....της ειπα να ηρεμισει , οτι μονο ετσι θα μπορεσει να βοηθησει την οικογενεια της και γιατι οχι και τον αντρα της ...να σιωπησει να προβληματιστει και εκεινος να μην δεινει βαση αυτη τη στιγμη στα οικονομικα ..γιατι δεν ειναι εκει το προβλημα το προβλημα ξεκινα απο τους δυο τους ...αφου τα βρουν αν τα βρουν και οπως και να τα βρουν ...να χωρισω ειναι μια λυση εχουμε βρει μια λυση...αφου λοιπον βρουν αυτο που θελουν που ειναι ευχαριστημενοι και οικανοποιημενη και τελως παντων ηρεμισουν τοτε να φτιαξουν και τα οικονομικα και τα κτλ. ειπα εισαι σινοδιπορος οταν εχεις προβλημα ή εχει ο αλλος εισατε μαζι τα προβληματα εννωνουν το ζευγαρι ...αν το χωριζου τοτε εχουν γινει λαθος χειρισμοι και λαθος επιλογες....

καταλαβες ιππότη και ναι δεν ξερω αν ειμαι επαγκελματιας αλλα πιστεψε με ειμαι οτι οφειλω να ειμαι πανω απ ολα Ανθρωπος...και διαθετω οσο γινετε περισσοτερα συναισθηματα και παθη .... αυτο οφειλω στον εαυτο μου ...και βεβαια να μην μ ενοχλουν οπως δεν ενοχλω ....παρερμηνευσες εντελως τα γραφομμενα μπου ..ισως γιατι δεν εχεις κανει οικογενεια .... δεν λανσαρω την γυναικα θυμα ...δεν νοητε θυμα μια γυναικα οταν προσφερει στην οικογενεια της ...αυτο δειχνει οριμοτητα και συνηδηση της θεσης της ..οπως επισεις και ενας αντρας ...για ονομα του θεου ειναι δυνατον ενας αντρας π.χ. που προσφερει και ειναι πανταχου παρον στην οικογενεια του και την εχει ως προτεραιοτητα και κοποιαζει για αυτο που διμιουργησε και το κανει με αγαπη και τρεμει να μην τους λιψει τιποτα και εκεινοι τον φροντιζουν και τον αγαπουν και τον σεβονται ..για ονομα του θεου ειναι θυμα....οχι ειναι ενας πολυ ...μα πολυ ολοκληρομενος ευτυχισμενος και χαρουμενος ανθρωπος χωρις να βγαζει κακιες και μικροτητες.....

δεν ειπα πουθενα να μην εχει αξιοπρεπεια η κοπελα ...αλλωστε η αξιοπρεπεια ειναι βασικο προσον σε μια συζηγο και μανα ...το αντιθετο της λεω ...να ηρεμισει για να ανακτησει την αξιοπρεπεια της....
ΛΟΙΠΟΝΗ ελπιζω να καταλαβες...και αμα και αλλη φορα δεν ζητησεις διευκρινησεις θα σου γραφω
ΚΑΤΕΒΑΤΑ 3ΠΛΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.....
τωρα μαλιστα ...τωρα ειμαι επαγκελματιας....!!!!!!!!!

# 26 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nonaa
κοιτα ιπποτη .....οταν κανεις οικογενεια τα νταιλικια ειναι το λιγοτερο παιδαριοδες οταν υπαρχει προβλημα , η κοπελα δεν ειπα να μην παραπονεθει να μην απαιτησει και να μην διεκδικηση αλλα αυτο θα το κανει απο την θεση που βρησκετε σαν συζυγος ετσι θα εχει το καλυτερο μιας και αυτο επιδιωκει κκαι θελει το καλυτερο για την οικογενεια της ...ο αντρας της δεν ειναι το φλερτ που εχει προβλημα με τις σχεσεις κτλ ...του κ ω λου τα ενιαμερα δηλ...αυτα ειναι ανωριμοτητες ..οταν ιδικα υπαρχει ενα παιδι ....της ειπα να ηρεμισει , οτι μονο ετσι θα μπορεσει να βοηθησει την οικογενεια της και γιατι οχι και τον αντρα της ...να σιωπησει να προβληματιστει και εκεινος να μην δεινει βαση αυτη τη στιγμη στα οικονομικα ..γιατι δεν ειναι εκει το προβλημα το προβλημα ξεκινα απο τους δυο τους ...αφου τα βρουν αν τα βρουν και οπως και να τα βρουν ...να χωρισω ειναι μια λυση εχουμε βρει μια λυση...αφου λοιπον βρουν αυτο που θελουν που ειναι ευχαριστημενοι και οικανοποιημενη και τελως παντων ηρεμισουν τοτε να φτιαξουν και τα οικονομικα και τα κτλ. ειπα εισαι σινοδιπορος οταν εχεις προβλημα ή εχει ο αλλος εισατε μαζι τα προβληματα εννωνουν το ζευγαρι ...αν το χωριζου τοτε εχουν γινει λαθος χειρισμοι και λαθος επιλογες....

καταλαβες ιππότη και ναι δεν ξερω αν ειμαι επαγκελματιας αλλα πιστεψε με ειμαι οτι οφειλω να ειμαι πανω απ ολα Ανθρωπος...και διαθετω οσο γινετε περισσοτερα συναισθηματα και παθη .... αυτο οφειλω στον εαυτο μου ...και βεβαια να μην μ ενοχλουν οπως δεν ενοχλω ....παρερμηνευσες εντελως τα γραφομμενα μπου ..ισως γιατι δεν εχεις κανει οικογενεια .... δεν λανσαρω την γυναικα θυμα ...δεν νοητε θυμα μια γυναικα οταν προσφερει στην οικογενεια της ...αυτο δειχνει οριμοτητα και συνηδηση της θεσης της ..οπως επισεις και ενας αντρας ...για ονομα του θεου ειναι δυνατον ενας αντρας π.χ. που προσφερει και ειναι πανταχου παρον στην οικογενεια του και την εχει ως προτεραιοτητα και κοποιαζει για αυτο που διμιουργησε και το κανει με αγαπη και τρεμει να μην τους λιψει τιποτα και εκεινοι τον φροντιζουν και τον αγαπουν και τον σεβονται ..για ονομα του θεου ειναι θυμα....οχι ειναι ενας πολυ ...μα πολυ ολοκληρομενος ευτυχισμενος και χαρουμενος ανθρωπος χωρις να βγαζει κακιες και μικροτητες.....

δεν ειπα πουθενα να μην εχει αξιοπρεπεια η κοπελα ...αλλωστε η αξιοπρεπεια ειναι βασικο προσον σε μια συζηγο και μανα ...το αντιθετο της λεω ...να ηρεμισει για να ανακτησει την αξιοπρεπεια της....
ΛΟΙΠΟΝΗ ελπιζω να καταλαβες...και αμα και αλλη φορα δεν ζητησεις διευκρινησεις θα σου γραφω
ΚΑΤΕΒΑΤΑ 3ΠΛΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.....
τωρα μαλιστα ...τωρα ειμαι επαγκελματιας....!!!!!!!!!

Δεν μου λες.... Έχεις διαβάσει τα υπόλοιπα που έχει γράψει η κοπέλα ??
Η μόνο αυτό για τα οικονομικά διάβασες ??????
Γιατί αν διάβασες μόνο αυτό... τότε ΝΑΙ .... θα είχες δίκιο .

Το ότι γίνεται της π***ας το κάγγελο απο χίλια δύο και αυτή είναι η ξεκουράστρα
το έχεις αντιληφθεί ???

Ναι ..έστω και αργότερα η κοπέλα αντιλήθφηκε ότι έκανε μια λάθος επιλογή .
Έχεις διαβάσει ότι πήγε εκεί για να ξεφύγει και απο την οικογένεια ?????

Είναι θεμέλιο αυτό γερό ?????

Είπες :
"δεν λανσαρω την γυναικα θυμα ...δεν νοητε θυμα μια γυναικα οτν προσφερει στην οικογενεια της "
---> ¨Οταν προσφέρει μόνο η γυναίκα... τοτε ΝΑΙ ειναι TO..ΘΥΜΑ. (όχι θύμα..αλλά..το θύμα)
Αυτό λέμε όταν χρησιμοποιούμε την λέξη "ξεκουράστρα" ....
Κάνει τα πάντα και ο άντρας σχεδόν τίποτα ...και βρίσκεται ΑΛΛΟΥ.... !!!!!

Σε αυτό εσύ θα πείς : "πως τολμας να μιλάς έτσι" ????
ΣΕ ΡΩΤΑΩ

Αν τα πράγματα ήταν καλά η κοπέλα δεν θα μιλούσε έτσι ....

Είναι άκυρη φράση όπως και να έχει .

Το ότι ....και να μιλήσει η κοπέλα (που το κάνει...) ο αρραβωνιάρης της "κάνει πως δεν ακούει"
και την βγάζει τρελλή/παρανοική κτλ κτλ
Και ανάγκαζεται η κοπελίτσα να έρθει εδώ να μιλήσει...
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ??????
Αν μετά απο όλα αυτά συνεχίζεις να υποστηρίζεις ότι η κοπέλα φτέει....
Τι να σου πω.....

Μερικές φορές ΝΑΙ... ο χορισμός είναι η μόνη λύση και είναι και καλό σημάδι
γιατί δήχνει πως αυτός ο άνθρωπος εξελίχθηκε .

Τι έχεις να πεις ????

# 27 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και σου εξηγώ και πάλι.... τα όσα λές εγώ τα δεχομαι και τα ενστερνίζομαι...

Και δεν είναι ο χορισμός η πρώτη λύση....

Τι κάνεις όμως όταν η άλλη πλευρά ούτε ΘΕΛΕΙ να λύσει προβλήματα
ούτε ΑΚΟΥΕΙ..... Σε ακυρώνει και κάνει τα δικά του ???

Υπάρχει άλλη λύση ???

Προσπαθείς μια... προσπαθείς δυο... προσπαθείς τρείς...
Εεε μετά αν ο άλλος δεν νοιάζεται..... δεν ΘΕΛΕΙ να ακούσει....
Λες ....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!!!

Υπάρχει άλλη λύση ????

Σε αυτές τις περιπτώσεις ο χωρισμός είναι η μόνη λύση...
γιατί και όσο μένεις εκεί....φθήρεσαι ακόμα πιο πολύ.....

# 28 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by RazerKnight
Δεν μου λες.... Έχεις διαβάσει τα υπόλοιπα που έχει γράψει η κοπέλα ??
Η μόνο αυτό για τα οικονομικά διάβασες ??????
Γιατί αν διάβασες μόνο αυτό... τότε ΝΑΙ .... θα είχες δίκιο .

Τα διαβασα αλλα δεν τα πιστευω ...δεν πιστευω οτι μια γυναικα οταν ειναι στην κατασταση αυτη που φαινεται πως ειναι εχει και ορθη κριση και οτι αντιλαμβανετε και αντιδρα σωστα στα ερεθησματα και μπορει να ερμηνευσει ορθα αυτο που ζει... δεν το πιστευω δεν με πειθει ...αξιολογωντας την κατασταση της

Το ότι γίνεται της π***ας το κάγγελο απο χίλια δύο και αυτή είναι η ξεκουράστρα
το έχεις αντιληφθεί ???

ακριβως αυτο δεν αντιλαμβανωμαι και ενω στην αρχη ειχα αυτη την αισθηση διαβαζοντας τη και βλεποντας την συγχιση...την εχασα ...

εσενα σου φαινετε οτι μια ξεκουραστρα ηρωνευετε και ψαχουλευει σαν χαζογκομενα το πορτοφολι του αντρα της????

και μαλωνει μαζι του ..πουλωντας του εκδουλευση και ζητωντας του αναλυτικη αναφορα για τα χρηματα που εκεινος βγαζει?

δεν σου λεω οτι εχει αδικο ...αλλα ο τροπος που περιγραφει μου κανει για γυναικα σε απολοιτη συγχιση που δεν ειναι ικανη να διαχειριστει τιποτα,αυτη τη στιγμη

Ναι ..έστω και αργότερα η κοπέλα αντιλήθφηκε ότι έκανε μια λάθος επιλογή .
Έχεις διαβάσει ότι πήγε εκεί για να ξεφύγει και απο την οικογένεια ?????

Είναι θεμέλιο αυτό γερό ?????

ειναι .....πουθενα καλυτερα απο το σπιτι σου...οταν φευγεις απο καπου φευγεις γιατι εκει που πας λες οτι θα ειναι καλυτερα ..οτι θα περασεις καλα με αυτον τον ανθρωπο, σου ζεστενει την ψυχη ...φτιαχνεις μια φωλια ...οταν λοιπον βλεπεις οτι η φωλια ..ήταν λυκοφωλια ...παθενεις ιστερια ...για να μπορεσει λοιπον να διαχειριστει αυτη την υστερια να μπορεσει να φτιαξει για εκεινη μεσα στην λυκοφολια θα πρεπει να ειναι απολοιτα ψυχραιμη...να παρει το χρονο της ...με το να της λες ποσο αχρηστη ειναι και ποσο ανοητη μανα π.χ. δεν νομιζω να την βοηθας εκεινη που το ζει το ξερι καλυτερα απο εσενα και εμενα ...αν εχεις αλλο τροπο να την βοηθησεις υποδηξετον ..... να φυγει ...να χωρισει ...μιπως θα πρεπει ομως να την ρωτησεις πρωτα ...εχεις καπου να πας? εχεις καποιον να σε βοηθησει με το μωρο να μπορεις να δουλεψεις ...μηπως να την ρωτησουμε πρωτα και αφου ηρεμισει ...???

Είπες :
"δεν λανσαρω την γυναικα θυμα ...δεν νοητε θυμα μια γυναικα οτν προσφερει στην οικογενεια της "

---> ¨Οταν προσφέρει μόνο η γυναίκα... τοτε ΝΑΙ ειναι θύμα .
Αυτό λέμε όταν χρησιμοποιούμε την λέξη "ξεκουράστρα" ....
Κάνει τα πάντα και ο άντρας σχεδόν τίποτα ...και βρίσκεται ΑΛΛΟΥ.... !!!!!!

ναι , το καταλαβα οι εσεις αυτο εννοητε ....εγω ομως οπως εχεις καταλαβει δεν εννοω αυτο..... αυτο ειναι αγγαρεία και χτυπα 3-5 στο στρατο η ζωη της .....και τι θελεις να πω οτι ...διαφωνω? να το ξεκαθαρισω...? δηλαδη θα πρεπει να διευκρινηστει αυτο...ειναι δυνατον να συμφωνει ανθρωπος με κατι τετοιο ?ουτε οι ιδιες που το κκανουν δεν το αποδεχονται....

μιλαμε για νορμαλ και πολιτισμένα πραγματα ...με σεβασμο κτλ
Σε αυτό εσύ θα πείς : "πως τολμας να μιλάς έτσι" ????
ΣΕ ΡΩΤΑΩ

ναι και το ξαναλεω....πως μιλαει ετσι ...για ενα σοβαρο θεμα που θα επρεπε να την προβληματιζει ...οχι να χαριαντιζεσαι ...τα προβλήματα ενώνουν ή χοριζουν το ζευγαρι ...δεν μπορει να λες εχει προβλημα ..κκτλ με αυτο το ύφος..δεν ειναι φιλος της ή γνωστος της

Αν τα πράγματα ήταν καλά η κοπέλα δεν θα μιλούσε έτσι ....

Είναι άκυρη φράση όπως και να έχει .

Το ότι ....και να μιλήσει η κοπέλα (που το κάνει...) ο αρραβωνιάρης της "κάνει πως δεν ακούει"
και την βγάζει τρελλή/παρανοική κτλ κτλ
Και ανάγκαζεται η κοπελίτσα να έρθει εδώ να μιλήσει...
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ??????

ναι μου λεει...οτι θα πρεπει να δουλεψει πρωτα τον εαυτο της και μετα την σχεση της με τον αντρα της ...για να μπορεσει να τον αντιμετωπισει....
Αν μετά απο όλα αυτά συνεχίζεις να υποστηρίζεις ότι η κοπέλα φτέει....
Τι να σου πω.....

δεν ειπα εγω οτι η κοπελα φτεεί οπως το θετεις ...κατηγορηματικα ..κατηγορηματικος και καταπελτης ίσουν εσυ και ο χαι...ή κανω λαθος?

δεν διαφωνησα μαζι σου ....σε αυτες τις κατηγοριες λοιπον που της σουρατε δυο αντρες σε μια γυναικα ...ειπα τι θα πρεπει να κανει για να μην ειναι ετσι ...για να παψουν να ισχυουν ...ο κοσμος δεν γυριζει γυρω απο τον αντρα της εχει μωρο και εχει και τον εαυτο της ...δεν μπορει να υπολογιζει και της φορες που θα παει ο ανθρωπος ..τουαλετα ...δηλαδη εσυ πιστευεις οτι αυτη η γυναικα ειναι ικανη ετσι οπως ειναι να διαχειριστει την ζωη της?

Μερικές φορές ΝΑΙ... ο χορισμός είναι η μόνη λύση και είναι και καλό σημάδι
γιατί δήχνει πως αυτός ο άνθρωπος εξελίχθηκε .

Τι έχεις να πεις ????

οτι ο χωρισμος ειναι η μονη λυση.... εφοσον το εχεις αποφασηση σε απολοιτη ηρεμια ...και ψυχραιμια ...οχι οτι θα αλλαξει το να εισαι μεσα στην τσιτα και να πεις ..αντε γεια ..αλλα οταν εισαι ηρεμος και ηρεμος εισαι οταν εχεις συνηδητοποιησει οτι εκλεισε ο κυκλος ....τοτε χωριζεις και προχωρας παρακατω ...με επιτυχια ..οταν δεν εισαι ηρεμος τοτε προχωρας παρακατω ...και δεν εξελισεσαι .....

δεν θελει κοπο....θελει τροπο....
κατ εμενα ...μονο ετσι εξελισεσαι....αδειαζεις απο τα παντα της προιγουμενης σχεση σου ...η συναναστροφη σου

# 29 στις 30/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Και σου εξηγώ και πάλι.... τα όσα λές εγώ τα δεχομαι και τα ενστερνίζομαι...

Και δεν είναι ο χορισμός η πρώτη λύση....

δεν τα δέχεσαι .
εγω δέχομαι οτι αυτοί οι δυο ιναι κα φερονται ανώριμα οτι ουτε ο ερχομός του μωρού κατάφερε να τους ταρακουνήσει .... και να εξελιχθούν και αυτο λεει πολλά ...

Τι κάνεις όμως όταν η άλλη πλευρά ούτε ΘΕΛΕΙ να λύσει προβλήματα
ούτε ΑΚΟΥΕΙ..... Σε ακυρώνει και κάνει τα δικά του ???

Υπάρχει άλλη λύση ???

Υπάρχει ..αλλάζεις εσυ ... και εκει βλέπεις ...όταν δεν αλλάζεις είναι γιατι εσύ δεν εισαί ετοιμος να δεχτείς αυτον τον άνθρωπο και να τον χωνεψεις και να συμβαδισεις στην ζωη σου...ένας απο τους δυο πρέπει να αλλάξει και αλλάζει εκείνος που ενδιαφερετε απο τους δυο περισσοτερο για την σχέση τους.... αν η κατασταση είναι σταθερη...γραμμενη την έχουν την σχέση και η δυο

Προσπαθείς μια... προσπαθείς δυο... προσπαθείς τρείς...
Εεε μετά αν ο άλλος δεν νοιάζεται..... δεν ΘΕΛΕΙ να ακούσει....
Λες ....ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!!!

Υπάρχει άλλη λύση ????

Σε αυτές τις περιπτώσεις ο χωρισμός είναι η μόνη λύση...
γιατί και όσο μένεις εκεί....φθήρεσαι ακόμα πιο πολύ.....

σε αυτή την περίπτωση ο χωρισμος είναι γεγονος... το αντε γεια ειναι απλά τυπικό και λογου ευγένειας ...μην πει κ ο άλλος οτι είσαι αγενης

αν βεβαια είσαι εκ φυσεως ευγενικος ...γιατι μπορει και να μην πεις καν το αντε γεια ...γιατι πολυ απλα δεν θα το ακουσει και παλι

το θεμα και η λυση βρίσκετε σε μας οχι στον αλλον ... σε μας τι θέλουμε τι περιμένουμε και αν ο αλλος μας τα δινει και μας καλύπτει... οταν δεν μας καλύπτει γιατι δεν θελει ...θα πρεπει να φροντίσουμε μονοι μας να καλυφθουμε ....

erato24

# 30 στις 30/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 46
'Aρεσαν+: 0%
Προσπάθησα πολλές φορές να τον βοηθήσω αλλά δεν άκουγε..έκανε αυτό π ήθελε αυτός και δεν τον ένοιαζε τιποτ'άλλο!!
όταν λοιπόν στα προβλήματα θέλει μόνο να μου τα ανακοινώνει και να κάνει το δικό του χωρίς να συμπεριλαμβάνει την γνώμη μου δεν θα προσπαθήσω να του επιβάλω ότι είμαστε δύο και όχι ένας!!!Κουράστηκα!!!
Θ'ακούσει έναν φιλο,έναν γείτονα,την,πεθερά του,τον πατέρα του,εκτός από μένα!Που τις περισσότερες φορές η γνώμη μου είναι ίδια με τς άλλους!!!
Λογοδώθηκα μαζί του για να τον γνωρίσω πιο εύκολα!!Το ήξερε αυτό,επίσης ήξερε ότι δεν ήθελα να κάνω οικογένεια μαζί του πριν καλά-καλά τον γνωρίσω!
Έμεινα έγκυος και με ασφάλισε δίπλα του!!και για την εκδίκηση που λέω παραπάνω δεν είναι δικα μου λόγια!
ΠΈΡΑΣΕ ΈΝΑ ΜΕΓΆΛΟ ΔΙΆΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΉΓΗΣΕ ΌΤΙ ΜΕ ΆΦΗΣΕ ΈΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΉΣΕΙ ΓΙΑΤΊ ΦΟΒΌΤΑΝ ΌΤΙ ΘΑ ΦΎΓΩ ΕΞΑΕΤΊΑΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑΣ ΤΟΥ!ΚΑΙ ΌΤΙ ΜΕ ΕΚΔΙΚΗΘΗΚΕ ΓΙ'ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΤΟΥ ΈΚΡΥΨΑ ΑΛΛΆ ΔΕΝ ΉΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕ ΧΩΡΊΣΕΙ ΓΙΑΤΊ Μ'ΑΓΑΠΟΎΣΕ!!
Άρχισα να αντιδρώ κάπως αργά γιατί έβλεπα πως ξέφευγε πολύ το θέμα!!(όχι ότι καθόμουν άπραγη απλώς δεν άντεχα να κρατάω μέσα μου τα 20 και να αντιδρώ σε ήπιους πάντα τόνους για τα 5)Δεν του αρέσει που του λέω την αλήθεια σε καθημερινά πράγματα!!!
Έχεις δίκιο νόνααα θα σταματήσω όλο αυτό γιατί ο στόχος μου είναι η οικογένεια έψαχνα λάθος!!
Υ.Σ.Επειδή δεν αναφέρω το παιδί μου σε όλο αυτό δεν σημαίνει ότι δεν με νοιάζει και το έχω αφήσει στην άκρη του!Δεν μ'αρέσει να το ανακατεύω για κανέναν λόγο στις διαφωνίες μου με τον σύντροφο μου!ΚΑΙ ΣΊΓΟΥΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΌΤΗΤΑ ΜΟΥ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΌ ΤΟ ΛΌΦΟ ΝΑ ΤΟ ΒΛΈΠΩ ΒΟΥΝΌ!!ΜΠΉΚΑ ΣΤΑ ΒΑΘΙΆ ΧΩΡΊΣ ΝΑ ΤΟ ΘΈΛΩ ΌΧΙ ΌΤΙ ΜΕΤΆΝΙΩΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΜΟΥ ΑΛΛΆ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΠΙΟ ΑΡΓΆ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΎΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΉΞΕΡΕ ΑΥΤΌ,ΑΛΛΆ ΠΆΡ'ΌΛΑ ΑΥΤΑ ΈΚΑΝΕ ΤΟ ΔΙΚΌ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΧΆΣΕΙ ΌΠΩΣ ΕΊΠΕ ΑΥΤΌΣ!!!

# 31 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νοναα μου... ας την φωτίσει ο Θεός ...
εμείς της δώσαμε πληροφορίες και απο την μια και απο την άλλη πλευρά...
Και εμείς σαν άντρες κάτι κάνουμε...
Μην μας κρίνεις
Τουλάχιστον εγώ δεν το κανω με πρόθεση να της την πώ...
αλλά να την ταρακουνήσω λίγο....
Πιστεψε με ... έχει και αυτό αξία

Επειδή δεν γνωρίζω πως ακριβώς έχει η κατάσταση....
Δεν μπορώ να πώ κάτι παραπάνω
Το έργο απο την δική μου πλευρά το έκανα

Δεν ξέρουμε πως πραγματικά έχει η κατάσταση εκεί....
(άρα είναι λάθος να επιμείνουμε σε κάτι...)
(για παράδειγμα :ακόμα και για την ηρεμία που λες.... που γενικός είναι σωστή συμβουλή...
υπάρχουν περιπτώσεις που δεν είναι σωστή συμβουλη...
π.χ σε περιπτώσεις καθημερινής κακοποίησης :
η σωστή συμβουλή είναι... "σήκωσε το τηλέφωνο και παρε αμέσως την αστυνομία"
Ισως να χρειάζεται και να πάει σε άλλο περιβάλλον για να ηρεμήσει...
γιατί μπορεί εκεί να μην είναι εφικτό....
Εμείς δεν ξέρουμε τίποτα...
Δεν γνωρίζουμε.
Άρα ότι παραπάνω και να πούμε... δεν έχει νόημα )

Μόνο η ίδια ξέρει πως έχει η κατάσταση εκεί και μόνο η ίδια είναι υπεύθυνη για
τις αποφάσεις που θα πάρει και υλοποιήσει...

Δεν μπορούμε εμείς να πάρουμε τις δικές της ευθύνες...
Την ευθύνη την έχει η ίδια .

Η κοπέλα πάντως... μπορεί να μείνει εκεί όσο θέλει... είναι μητέρα...
και κανείς δεν μπορεί να την πετάξει έξω....
Ο πατέρας είναι και αυτός νομικά υπεύθυνος.

Απο εκεί και πέρα... της εύχομαι να βρει την λύση

# 32 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ta idia tis egrapsa k egw...alla den emfanistike..oi adres rinsi pio apolitoi k paraflepoun ptaktikes leptomeries kamia fora..
Erato egw ksero pos tha kataliksi h istoria sou me mathimatiki akrivia..oloi edo pou sou agrapsan exoun dikio..agapa ton eauto sou k prostateuse ton..ton paradisi oikogenia pou exeis oneireuti tha ton ftiaksis moni sou...isos oi apaitiseis pou exounanthropoi san esena na einai polles..opote diskolo na akolouthisei kapios...prospathise na ksexasis k asxolisou me tin kathimerinotita sou vale stoxous ksexora apo ton adra sou k prospathise na kaneis pragmata gia to mellon tou pediou sou k esena...eine diskolo alla oxi akatorthoto..eise mikri k to varos megalo..na thimase oti opios den se sevete kratise ton makria me ton tropo sou.min skorpiese exeis doulia na kaneis me ton eauto sou...an thelis na kataferis k na ftiaksis oti exeis oneireuti...pare to xrono sou anektise tin aksioprepia sou agapa ton eauto sou ..to moro sou se xreiazete sosti k oxi isteriki..den tou aksizei..den eftekse opos k esei..gi auto sou leo exeis doulia...ta kalutera euxomaii

# 33 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ippoti den amfevala oti gi auto tis ta eipate...opos k egw k oi ipolipoi...esi me pateksigises..alla mou atese pou mou edoses tin eukairia na to analiso...
K vevea itan epitixia mou pou mia fora k egw se paraplanisa...

# 34 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
το θεμα και η λυυμση βρίσκετε σε μας οχι στον αλλον ... σε μας τι θέλουμε τι περιμένουμε και αν ο αλλος μας τα δινει και μας καλύπτει... οταν δεν μας καλύπτει γιατι δεν θελει ...θα πρεπει να φροντίσουμε μονοι μας να καλυφθουμε ....

Μια ένσταση.... αν δηλαδή δεν μας καλύπτει σεξουαλικά... βρίσκουμε γκόμενο ??

Δηλαδή... κοιτάμε τις "ανάγκες" μας.... και σώνει και καλά για να μείνουμε εκεί...
αφού δεν μας τις δίνει αυτός ... ψάχνουμε να τις καλύψουμε μόνοι μας ???

Νοναα.... εμένα πάντως μου φέρνεις σε επαγγελματία "ξεκουράστρα"¨...
Το έχεις το άθλημα... και δίνεις σωστές συμβουλές....
Είσαι επαγγελματίας .

Ενω σε άλλα θέματα συμπέυτουν οι απόψεις μας...
Στο συγκεκριμένο είσαι υπέρ του να πέρνεις "lexotanil"/"sthedon" (ηρεμηστικά δηλαδή )
προκημένου.... "να μην χωρίσει κάποιος".
Της εκκλησίας οι παπαρ***ς
Γιατί "'ετσι πρέπει"
"Έτσι είναι το σωστό.... "

Να χάνεις την αξιοπρέπεια σου...

Νοναα η κοπέλα δεν έχει υπερβολικές απαιτήσεις...
Δεν είναι υστερικια... ΈΓΙΝΕ... σε εκείνο το περιβάλλον .
(έφτασε στο ΑΜΗΝ... και δεν είχε που να μιλήσει.... ο συζήγος ΑΠΩΝ...
και να του μιλούσε.... εκείνος ή θα την έβγαζε τρελλή... ή δεν θα την ακύρωνε
ή θα της φώναζε... ή θα της έλεγε τα δικά του...)

Αλλά σαφώς... εσύ θα πείς.....
"έλα μωρέ... κάνε τα στραβά μάτια... συγκεντρώσου σε άλλα πράγματα..."
Επαγγελματίας είσαι....

Συνχαρητήρια .

No respect .

Υ.Γ : Αν κάνω κάπου λάθος... σε αυτά που κατάλαβα για εσένα...
Διόρθωσε με και είμαι έτοιμος να σου ζητήσω συγνώμη .
Θέλω να ελπίζω... ότι δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος....
Μου έδωσες άλλη εντύπωση αρχικά .

# 35 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
το θεμα και η λυυμση βρίσκετε σε μας οχι στον αλλον ... σε μας τι θέλουμε τι περιμένουμε και αν ο αλλος μας τα δινει και μας καλύπτει... οταν δεν μας καλύπτει γιατι δεν θελει ...θα πρεπει να φροντίσουμε μονοι μας να καλυφθουμε ....

Μια ένσταση.... μου αρέσουν οι ενστάσεις σου γιατι μου δείνουν θελω δεν θελω την ευκαιρία να λυθουν παρεξηγησεις ...αυτό το θέλω ή δεν θέλω ειμαι σίγουρι ότι μπορεί να μου δείνει τον τίτλο της ξεκουράστρας ...όπως το εννοείς ....αλλά έχω μια φιλοσοφία ευκολη απο τη μια δυσκολονοητη απο την αλλη..

παμε λοιπόν
αν δηλαδή δεν μας καλύπτει σεξουαλικά... βρίσκουμε γκόμενο ??

Δηλαδή... κοιτάμε τις "ανάγκες" μας.... και σώνει και καλά για να μείνουμε εκεί...
αφού δεν μας τις δίνει αυτός ... ψάχνουμε να τις καλύψουμε μόνοι μας ???

αν δεν μας καλύπτει σεξουαλικα...κατα εμένα κ μιας και το εθεσες σε αυτο το κομματι...κατα εμένα , κοβεις..οχι απαραίτητα γιατι φταίει ο αλλος ..αλλα γιατι εσύ δεν καλυπτεσαι...αν θελεις ν ακαλυπτεις κ αν σε ενδιαφερει και αν εχεις κανει οτι μπορεις για να βελτιωθει το σεξουαλικο κομματι....κοβεις μαχαιρι...τα υποκαταστατα είναι οτι χειροτερο ...ξεγελιεσαι κ εγω δεν εχω μαθει να δουλευομαι μονη μου...μου λεω αληθειες και πολυ μου αρεσει...κοβεις λοιπον..δεν γεμιζεις ενοχες κτλ.κτλ....γιατι οσο και να μην το παραδεχονται οσο καλα και να ππερνουν εκεινη τη στιγμη ...μετα απο λιγο ...σκεφτονται κ αμν δεν σκεφτονται γεμιζουν σκουπιδια ...δεν μπορω να διανοηθω οτι θα κανω κατι που θα μ αρεσει κ μετα θα νιωθω ....ετσι

Νοναα.... εμένα πάντως μου φέρνεις σε επαγγελματία "ξεκουράστρα"¨...
Το έχεις το άθλημα... και δίνεις σωστές συμβουλές....
Είσαι επαγγελματίας .

σε ξεκουραζω..ιπποτη ? πως σου φερνω

ξεκουραστρα ετσι οπως το εννοεις εσυ δεν ειμαι ... φρόντισα στην ζωη μου, κ το φροντισα μονη μου , να εχω απολοιτη ελευθερια και να την εχω φτιαξει ετσι ωστε να μην χρειαζετε να κανω καμοια αγκαρεια ...μιλαω επι του ασφαλους ..γι αυτο μπερδευεσαι και οχι μονο εσυ...δεν εισαι ο πρωτος που το λεει μετα τα γραφομενα μου για τις ξεκουραστρες...αχαχαχαχαχα..μου το ειπαν και αλλοι οτι θα παραξηγηθω...

Ενω σε άλλα θέματα συμπέυτουν οι απόψεις μας...
Στο συγκεκριμένο είσαι υπέρ του να πέρνεις "lexotanil"/"sthedon" (ηρεμηστικά δηλαδή )
προκημένου.... "να μην χωρίσει κάποιος".
Της εκκλησίας οι παπαρ***ς
Γιατί "'ετσι πρέπει"
"Έτσι είναι το σωστό.... "

Να χάνεις την αξιοπρέπεια σου...

ειπα πουθενα να χασει την αξιοπρεπεια της???? εγω δεν το φωναζω????

ειπα αν εχε καπου να μεινει με το παιδι κ αν εχει βοηθεια να προχωρισει...αν ομως δεν μπορει να κανει βημα τοτε εκει που βρισκεται να προσπαθησει να φτιαξει το μελλον της ...δηλ...γμτ το δηλαδη ...να βρει δουλεια να βρει ενα μικρο σπιτι εναν σταθμο να απευθυνθεί καπου που μπορουν να την βοηθησουν ..αυτο ειναι φτιαχνω το μελλον το δικο μου κ του παιδιου μου ...δεν ειναι καθομαι κ τρωω ξυλο και λεω κ ευχαριστω.......να ηρεμήσει και να οργανώσει την δικη της ζωη ξέχωρα απο τον αντρα της ....και αν θελει κ τα βρει μαζι του μετα ας κανει οτι θελει....Μ ΕΣΚΑΣΕΣ>>>>>αχαχαχαχχαχαχα
Νοναα η κοπέλα δεν έχει υπερβολικές απαιτήσεις...
Δεν είναι υστερικια... ΈΓΙΝΕ... σε εκείνο το περιβάλλον .
(έφτασε στο ΑΜΗΝ... και δεν είχε που να μιλήσει.... ο συζήγος ΑΠΩΝ...
και να του μιλούσε.... εκείνος ή θα την έβγαζε τρελλή... ή δεν θα την ακύρωνε
ή θα της φώναζε... ή θα της έλεγε τα δικά του...)

αυτο λεμε της εει σπασει το ηθικο ...δεν ειναι καν γυναικα δεν μπορει να νιωσει μανα και δεν νιωθει συντροφος με εναν αντρα που ειναι υποχρεωμενη να ανεχτει......

Αλλά σαφώς... εσύ θα πείς.....
"έλα μωρέ... κάνε τα στραβά μάτια... συγκεντρώσου σε άλλα πράγματα..."

συγκεντρωσου σε αλλα πραγματα απο την στιγμη που δεν μπορεις να φυγεις ...και τα αλλο πραγματα ειναι αυτα που θα σου ανοιξουν το δρομο να φυγεις και προπαντων η δουλεια...κατανοητο...???ο στοχοπς ειναι να ανεξαρτοποιηθει η γυναικα μιας και ο αλλος ειναι αλλου γι αλλου...να το ξαναπωωωωωωωωωωωω????????κααααλα ....στειλε μου τα λεξοτανιλ αχαχαχαχαχχαχαχαχα (αστειευομαι...γελαω μην παρεξηγησεις)
Επαγγελματίας είσαι.... ε! τι μπριγκια κολλαμε??? μιλας με ανθρωπο που οτι κανει το κανει καλα.....ακομα κ να θελει να σε θωλωσει.......χιχιχι

Συνχαρητήρια .θενκς...θενκς

No respect ....ε! βέβαια ..αφου σε μπέρδεψα ....χιχιχι

Υ.Γ : Αν κάνω κάπου λάθος... σε αυτά που κατάλαβα για εσένα...
Διόρθωσε με και είμαι έτοιμος να σου ζητήσω συγνώμη .
Θέλω να ελπίζω... ότι δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος....
Μου έδωσες άλλη εντύπωση αρχικά .

και τετοιος να ημουν δεν εχει καμοια σημασια ...εγω μιλαω ετσι εφόσον εγραψα για να βοηθηθεί η κοπελα..... τωρα τι ειμαι οτι κ να σου πω.... δεν εχει σημασια ... παντως αγκαρειες δεν κανω... δεν κουναω...ειναι το μονο μου ελάττωμα..ουτε στην δουλεια μου.....αστα να πανε...μιας και ρωτησες ...σου απαντω λοιπον

erato24

# 36 στις 31/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Στο άλλο θέμα έγραψα για την πιθανόν παράλληλη σχέση....όμως όταν έχω κάνει κινήσεις για να φύγω με σταματάει στην πόρτα,με σπρώχνει και με πιάνει απ'το λαιμό λέγοντάς μου ότι θα με σκοτώσει,δεν θα μ'έχει κανείς άλλος και όταν ηρεμεί μου λες πως δεν θέλει να μου φαίρεται έτσι κ ότι εγώ τον ανάγκαζω και ότι αν φύγω θα σκοτωθεί δεν τον πιστεύω βέβαια είναι μέχρι να βρει την παρηγοριά του στην επόμενη......!!Δεν το έχει κάνει πολλές φορές αλλά δεν παύει να είναι επιθετικός και αργότερα που θα καταλήξει????????ΑΛΛΆ ΚΑΤΆ Τ'ΆΛΛΑ ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ Η ΤΡΕΛΉ/ΠΑΡΑΝΟΪΚΉ ΓΙΑ ΤΙΣΔΙΚΈΣ ΤΟΥ ΠΡΆΞΕΙΣ!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!!!!!

# 37 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ιππότη προσεχε τι γράφεις η κοπέλα καταλαβε ...τι ήθελα να πω οτι πρέπει να κανει...

πρόσεξε να μην την μπερδεψουμε....

κ είανι μικρη κ εχει μωρο παιδι...κ βρήσκετε σε σύγχυση

# 38 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by erato24
Στο άλλο θέμα έγραψα για την πιθανόν παράλληλη σχέση....όμως όταν έχω κάνει κινήσεις για να φύγω με σταματάει στην πόρτα,με σπρώχνει και με πιάνει απ'το λαιμό λέγοντάς μου ότι θα με σκοτώσει,δεν θα μ'έχει κανείς άλλος και όταν ηρεμεί μου λες πως δεν θέλει να μου φαίρεται έτσι κ ότι εγώ τον ανάγκαζω και ότι αν φύγω θα σκοτωθεί δεν τον πιστεύω βέβαια είναι μέχρι να βρει την παρηγοριά του στην επόμενη......!!Δεν το έχει κάνει πολλές φορές αλλά δεν παύει να είναι επιθετικός και αργότερα που θα καταλήξει????????ΑΛΛΆ ΚΑΤΆ Τ'ΆΛΛΑ ΕΓΏ ΕΊΜΑΙ Η ΤΡΕΛΉ/ΠΑΡΑΝΟΪΚΉ ΓΙΑ ΤΙΣΔΙΚΈΣ ΤΟΥ ΠΡΆΞΕΙΣ!!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!!!!!

κοτα ειναι θρασύδειλος

θα πρεπει να ανακατευτει καποιος δικο σου ....

αντρας πατερας ..αδερφος κατι ..

να σε αφήσει ήσυχη και να φροντιζει για το παιδι ..

πρεπει να επεμβει αντρας δικο σου να φοβιθει... θα φοβιθει και θα δεις αλλον ανθρωπο...αν φυγεις ετσι και αν εχεις που να πας θα σου δημιουργησει προβληματα ... μην μαλωνεις μαζι του για αλλη γυναικα , εκτως και σε ενδιαφερει ως αντρας .... κοβεις και απαιτεις σεβασμο ...σταματας τα νουμερα και τις ζηλιες ...βαλε τοιχο ..... βασικα σταματα οσο μενεις εκει να προκαλεις καταστασεις αν αυτος δεν σε ενδιαφερει γιατι το κανεις?

και εννοειτε οτι καβεις γενικώς αντρας που απλωσε το χερι πανω σου βιαια δεν μπορει να ειναι συντροφος ....δεν μπορει να τον βλεπεις ετσι.... αλλο η βια αλλο το παιχνιδι αλλο ο εκφοβισμο

τι θελω ν απω δεν θα βρεις το δικιο σου μ αυτον τον ανθρωπο λεγοντας του ποσο σκαρτος ειναι...το ξερει γι αυτο κ φερετε ετσι....

# 39 στις 31/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Συμφωνώ την Nonaa... Άριστες συμβουλές .

Τα ίδια πιστεύω και εγώ ότι πρέπει να κάνεις .

Με ηρεμία πράξε το καλύτερο . .

Συμφωνώ μέχρι τελείας με τις συμβουλές που σου έδωσε η Νοναα

Σου ευχόμαστε απο καρδιάς το καλύτερο
Και ειλικρινά και το άξίζεις και μπορείς να το έχεις
Αν μας χρειαστείς .. θα είμαστε κοντά σου

erato24

# 40 στις 31/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Δεν υπάρχει κάποιος δικός μου είναι ανώφελο!!!ο πατέρας μου έχει χωρίσει χρόνια με την μάνα μου και εμάς μας έβλεπε σαν πιόνια που θα εκδικοταν την μάνα μου,τίποτα παραπάνω!!όσο για τον αδερφό μου είναι παρτάκιας κ γενικότερα δεν είναι άνθρωπος που πρέπει !γ εμπλέκεται στα προσωπικα του άλλου!!
ΚΑΙ ΠΆΛΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΉΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΤΈΤΟΙΟΣ ΜΙΑ ΖΩΉ ΤΑ ΒΓΆΖΩ ΠΈΡΑ ΜΌΝΗ ΜΟΥ,ΈΤΣΙ Μ'ΈΜΑΘΕ Η ΖΩΉ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΠΑΩ ΚΌΝΤΡΑ ΣΤΑ ΠΙΣΤΕΎΩ ΜΟΥ ΌΣΟ ΚΑΙ ΔΎΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΊΝΑΙ!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΠΡΟΔΏΣΩ ΚΑΙ ΕΓΏ ΤΟΝ ΕΑΥΤΌ ΜΟΥ!!!
Σίγουρα εσείς έχετε άλλη γνώμη αλλά εγώ βιώνω την ζωή μου και επιτρέψτε μου να γνωρίζω κάτι παραπάνω!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε