Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πεθερός+οικογένεια σημειώσατε 1-0

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

erato24

# 1 στις 25/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 46
'Aρεσαν+: 0%

πεθερός+οικογένεια σημειώσατε 1-0

Γειά σας!Είναι ένα θέμα π δεν ήθελα να το θίξω αλλά δεν πάει άλλο!!Εδώ κ δύο χρόνια μ'έχει θάψει δέκα μέτρα μέσα στη γη...(βέβαια απ'την αρχή δεν με θέλανε γιατί η μάνα μ είναι απ'το ίδιο χωριό κ ξεραν το σόι μ κ δεν τς άρεσε!!λες κ τς είπε κανείς ότι υπάρχει τέλειο σόι ή κ αυτοί είναι καλύτεροι....)(δεν θέλω να μιλήσω για την πεθερά μ γιατί μς άφησε πριν 3,5μήνες...)Βέβαια όσο ήμουν η κοπέλα τ με είχαν στα όπα-όπα κ όταν ήμουν έγκυος!!!Φανταστείτε ότι ακύρωσαν 2 φορές π ήταν να έρθει να με ζητήσει!!όταν ήρθαμε να μείνουμε στο σπίτι για λίγο καιρό άσχετο π μς πήρε δύο χρόνια άρχισαν τα προβλήματα!!ο πεθερός μ με αγνοούσε τελείως απ'την ζωή τ παιδιού τς!μς έπαιρνε λεφτά γιατί δεν είχαν να φάνε ήγιατί δεν είχαν τσιγάρα με την δικαιολογία ότι τα θέλει για φάρμακα κ.π.α.είχαμε τσακωθεί κ δεν μ μίλαγαν(βέβαια δεν ηξερα το λόγο αυτοί σταμάτησαν να μ μιλάνε)όταν γέννησε πήρα απ'το ταμείο μ κάποια χρήματα σαν ανύπαντρη μητέρα κατάλαβε ότι τα πήρα κ αμέσως ζήτησε είκοσι ευρό για φάρμακα έδωσα!!αργότερα έβαζελόγια στς εργοδότες τ συντρόφου μ να μην πάει για δουλειά όταν είχαμε ανάγκη από είκοσι ή εφτά ευρό μερικές φορές έδινε άλλοτε όχι!όταν όμως έδινε τα ήθελε πίσω δούλευε δεν δούλευε ο Α.κ αν δεν είχαμε να τα δώσουμε φώναζε να φύγουμε απ'το σπίτι ότι αυτός έχει παιδιά να ταϊσει ο μα***ας ο μπιξε κ ο δείξε....μς έκανε πολλά τέτοια ψυχολογικά με έβριζε μς είχε κόψει το ρεύμα ...Τον Απρίλιο π μς πέρασε ήταν να παμε να έλθουμε σε μια θεία τ(λείπει στο εξωτερικό μς άφησε να μείνουμε με την προϋπόθεση να προσέχουμε το σπίτι κ τα ζωντανα κ θα μς πλήρωνε κανονικά μισθός)όταν έμαθε ο πατέρας τ κάτι τέτοιο γιατί μ'έβλεπαν να κουβαλάω κούτες κ περνάμε τηλ απ'το δικό τ την πήρε τηλ(αυτή είναι αδερφή τ πεθερού μ)κ κάτι της είπε κ δεν πήγαμε..κ άλλα τέτοια!!!Ζητούσε συνεχώς λεφτά κ τα απαιτούσε απειλώντας με το ρεύμα ή να μς διώξει!επειδή είναι μεγάλη οικογένεια(12άτομα)καταναλώνουν πολύ ρεύμα ,εμείς έχουμε 2 λάμπες μια τηλεόραση κ ένα ψυγείο τι να κάψόυμε στα 2χρόνια να έχουμε καψει 300€?????στις αρχές τ μήνα μς ζητούσε επείγοντος 100 για να μην κοψόυον το ρεύμα(βέβαια τς εχω μάθει καλά κ ηξερα ότι ήταν μουφα)πριν δύο μέρες έκοψαν το ρεύμα κ όταν πήγε ο Α. να ζητήσει το λόγο αφού πληρώσαμε κ πήγαν υποτίθεται μπροστά τ να πληρώσουν τ είπε δεν εχω λεφτά κ δεν θα το σύνδεσω (τς είχε πει αυτός π έφερε το ειδοποιητήριο ότι αν το κόψουν μπορούν να πατήσουν την ασφάλεια για να ξαναέχουν ρεύμα)εγώ εχω παιδιά κ τα χριστούγεννα θέλω να εχω ρεύμα!!!Βέβαια δεν το συνέχισε γιατί δεν θα έβγαζε άκρη αλλά μετά από αυτό τον καλόπιανε κ πρώτη τ μήνα θα πληρωθω κ θα σ δώσω 150 να το πληρώσεις αφού θα εβρισκε κ τα υπόλοιπα ο πεθερός μ!!!!(όταν άκουσε για λεφτά ξαφνικά έγινα η καλή νύφη..)Μείναμε δύο μέρες χωρίς ρεύμα κ εχθές προσφέρθηκε ένας γείτονας να συνδέσουμε κάτι καλώδια για να έχουμε ρεύμα όχι οι επάνω!!!Αφού βρήκαμε την λύση ο Α. Τα ξέχασε όλα κ αμέσως έβαλε πέντε μπούκλες στην κατάψυξη για τς επάνω(δεν είναι για το νερό)τ την είπα:ότι ο πεθερός μ σκέφτηκε μόνο την οικογένεια τ κ τις δικές τς ανάγκες κ εσυ αμέσως να βοηθήσεις!!μ είπε ότι δεν το κάνει γι'αυτούς αλλά για τα παιδιά(οι 2 αδερφές τ έχουν η μια 2 κ άλλη ένα παιδί 3,5,8χρόνων κ έχει 2 αδέρφια 12,15)κ τ είπα γιατί εμείς π ήπιαμε ζεστό νερό πέθαναμε?????ΠΆΝΤΑ ΑΥΤΌ ΚΆΝΕΙ ΌΤΑΝ ΒΡΊΣΚΕΙ ΤΗΝ ΛΎΣΗ Ή ΠΕΡΙΜΈΝΕΙ ΠΌΤΕ ΘΑ ΤΟΥ ΜΙΛΉΣΟΥΝ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΛΕΦΤΆ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΊΝΕΙ Κ ΤΑ ΞΕΧΝΆΕΙ ΌΛΑ!!Γνωρίζω ότι είναι υπερβολικά κολλημένος με την οικογένεια τ κ πότε δεν κρατάει χαρακτήρα κ δεν διεκδικεί αυτα π μς ανήκουν!!Σε μικρό βαθμό το έχω καταπολεμήσει!!Ξέρω ότι ποτέ δεν θα καταλάβει την διαφορά της μίας κ της άλλης οικογένειας!!θέλω να μπείτε την γνώμη σς εσείς τι θα κάνατε!!!ΣΥΓΝΏΜΗ Π ΣΑΣ ΓΡΆΦΩ ΤΌΣΑ ΠΟΛΛΆ Κ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΆ ΠΩΣ ΜΠΟΡΏ ΝΑ ΤΑ ΣΥΡΡΊΚΝΩΣΩ ΕΊΝΑΙ Κ ΑΛΛΆ ΠΟΛΛΆ Π ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΡΆΨΕΙ Κ ΠΆΛΙ ΣΥΓΝΏΜΗ!!!

achinos

# 2 στις 25/8/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Ερατω...μη γραφεις συγκεκριμενα γεγονοτα απο τη ζωη σου...δεν γινεσαι κατανοητη κ δυσκολευεται κανεις να σου απαντησει...προσπαθησε να χρησιμοποιεις...αφηρημενες εννοιες...οχι για τπτ αλλο, ετσι θα καταλαβεις κ συ καλυτερα τι ναι αυτο που σου λειπει περισσοτερο...
Κ κυριως απο που ν αρχισεις για να βελτιωσεις λιγο τη ζωη σου...
Αυτο που φανταζομαι ειναι οτι ολα ειναι λιγο πολυ, προβληματικα, πας να σηκωσεις μια πετρα κ βρισκεις απο κατω αλλες μικροτερες...κι αυτο γινεται συνεχεια...
Βαλε σε μια σειρα στο μυαλο σου, τι θελεις για νασαι καπως ευχαριστημενη...κι αν γινεται με καποιο τροπο να το πετυχεις...λιγο η πολυ...δε βγαζεις ακρη αλλιως...ουτ εσυ, ουτ οι αλλοι...

Georgebest69-

# 3 στις 25/8/2012
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531
...αθανατη ευτυχ(ε)σμενη ελληνικη οικογενεια...

οι γυφτοι που μενουν στα τσαντηρια στο ζεφυρι, περνανε πολυ καλυτερα και ας εχουν απο 20 παιδια ο καθενας...τουλαχιστον σε αυτους δεν τους κοβει ο πεθερος το ρευμα...το κλεβουν απο το γειτονα...

παντα τετοια κοπελια...να ζησετε, να ευτυχησετε...
Ασε την ζωη που κανεις και ψαξε την ζωη που χανεις...

achinos

# 4 στις 25/8/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Originally posted by Georgebest69-

οι γυφτοι που μενουν στα τσαντηρια στο ζεφυρι, περνανε πολυ καλυτερα και ας εχουν απο 20 παιδια ο καθενας...τουλαχιστον σε αυτους δεν τους κοβει ο πεθερος το ρευμα...το κλεβουν απο το γειτονα...

Ελα καλε κ συ...ζουλιαρη...

Τις γυφτισσες τις ρωτησες;

Georgebest69-

# 5 στις 25/8/2012
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by achinos

Παράθεση:
Originally posted by Georgebest69-

Ελα καλε κ συ...ζουλιαρη...

Τις γυφτισσες τις ρωτησες;

επειδη οι φιλοζωικες εταιρειες απαγορευσαν τις αρκουδες να περιφερονται με τον γυφτο και το ντεφι, την θεση της αρκουδας την πηρε η γυφτισα και χορευει στον ρυθμο "στην καρδια μου βαζω αμπαρες"...οποτε τι να την ρωτησω την φουκαριαρα??? δεν την βλεπω πως περναει???

υ.γ. ωχ κοπελια τωρα το ειδα οτι εισαι απο τον Πυργο Ηλιειας...εκει ο καλυτερος σκοτωσε την μανα του και εσφαξε τον πατερα του...ακυρο το ποσταρισμα μου...μην το λαμβανεις υποψη...

achinos

# 6 στις 25/8/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Εμμμ σουπα εγω...απεξω απεξω...

# 7 στις 26/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
1] ,μας πεθανς στη ''βλαχικη'' γραφη !!! Γραφης οπως μλας??? [χαχα]
2] Ο τοπος και μονο που διαδραματιζωνται αυτα...τα δικαιολογη και ας σηκωσω θυελλα διαμαρτυριων......Ειναι γνωστο οτι εκει οι γυναικες λογιζωνται [λιγο-πολυ] οπως οι γυναικες στο Αφγανισταν. Δεν υπολογιζωνται. Αν υπαρχουν 4 σπιτια για 2 αδερφια ,αγορι & κοριτσι ..το αγορι θα παρη 3 και αν ειναι τυχερο το κοριτσι το 1 !!!! σωστα ?
3] ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ... Ο αντρα σου ...τι σταση κραταει για να σας προστατεψει ? γιατι τα λεφτα ειναι μια δικαιολογια αλλα ως να σημειο.
4] λεπτομερειες δεν χρειαζονται που λεει και η φιλη πιο πανω, αφου δεν περνας καλα...κατι πρεπει να κανης...... μην περιμνεις απο αυτα που θα ακουσεις εδω ! Μπορει να σε βοηθησουν ,μπορει και οχι !

# 8 στις 26/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
.επισης ,εσυ εχεις και αλλα θεματα .....
http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=38501.......που εινα σοβαρα .....καλα σου λεει η φιλη ...''μαζεψετα '' ολα , να βγαλης ακρη ...καποια στιγμη. Τι σου φταιει για ολα αυτα?

Georgebest69-

# 9 στις 26/8/2012
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
αν ζουσε σημερα ο ουγκω, θα εκανε προσπαθεια αλλαγης επιθετου σε ουγκο (πουλος) και με αφορμη το σχετικα κειμενα της θεματοθετριας ΑΝΕΤΑ μπορουσε να γραψει το "les misserables" part II...

erato24

# 10 στις 27/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
'ν το θέμα σς είναι το π ζει ή το π κατάγεται τότε το θέμα δεν είμαι εγώ!!!!!!!!εσείς π το παίζετε παιδιά της πόλης ξεχάσατε από π ξεκινήσατε ή από π κατάγεστε???
Μπήκα στην διαδικασία να γράψω το πρόβλημα μ για κάποιο λόγο..Ζήτησα βοήθεια κ όχι κριτική κ ειρωνεία!!Αν με θεωρείτε βλαχάκι επειδή ζω σ'ένα χωριό κ δεν ξέρω να γράφω,εσείς π είστε παιδιά της πόλης κ γνωρίζετε καλύτερους τρόπους τότε γιατί δεν δίνετε την βοήθεια σε κάποιον π την ζητάει κ ασχολείστε με ανόητα πράγματα????
Αν είστε αργόσχολοι κ δεν έχετε κάτι καλύτερο από το να κριτικάρετε την ζωή τ άλλου τότε συγχαρητήρια κ ένα καθρέφτακι βοηθάει πάντα!!!!
Τα είχα συγκεντρώσει όλα σε ένα αλλά σβήστηκε...Το site γι'αυτό έχει τόσες κατηγορίες θεμάτων για να μπορείς να γράψεις αυτό π θες στο κατάλληλο θέμα!!!
Κάτι τελευταίο,αν βάλετε τον εαυτό σς στην θέση τ ανθρώπου π ζητάει βοήθεια κ οι απαντήσεις π θα περνάτε είναι αυτές π δίνετε πως θα νιώθατε????

# 11 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by passengerlife
1] ,μας πεθανς στη ''βλαχικη'' γραφη !!! Γραφης οπως μλας??? [χαχα]
2] Ο τοπος και μονο που διαδραματιζωνται αυτα...τα δικαιολογη και ας σηκωσω θυελλα διαμαρτυριων......Ειναι γνωστο οτι εκει οι γυναικες λογιζωνται [λιγο-πολυ] οπως οι γυναικες στο Αφγανισταν. Δεν υπολογιζωνται. Αν υπαρχουν 4 σπιτια για 2 αδερφια ,αγορι & κοριτσι ..το αγορι θα παρη 3 και αν ειναι τυχερο το κοριτσι το 1 !!!! σωστα ?
3] ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ... Ο αντρα σου ...τι σταση κραταει για να σας προστατεψει ? γιατι τα λεφτα ειναι μια δικαιολογια αλλα ως να σημειο.
4] λεπτομερειες δεν χρειαζονται που λεει και η φιλη πιο πανω, αφου δεν περνας καλα...κατι πρεπει να κανης...... μην περιμνεις απο αυτα που θα ακουσεις εδω ! Μπορει να σε βοηθησουν ,μπορει και οχι !

..σου απαντω για να το παρης σωστα ,γιατι το πηρες λαθος...
1] Δεν σε κοροιδευω,αλλα το βλεπω πρωτη φορα. Τον προφορικο λογο ,να τον μεταφερης ετσι γραπτα. Για να μην παρεξηγηθης,στο τελος εβαλα τα ''χαχα''.Δεν ειμαι πανεπηστιμιακος.... ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΩΡΩ ΒΛΑΧΑΚΙ οπως το θετης & μια και ρωτας ...ειμαι απο πολη χωρις αυτο να σημαινει κατι σαν αξια ανθρωπου. Σημαινει ομως οτι στις πολεις ...ζεις διαφορετικα , εισαι ανωνυμος αν θες ,εχεις πολλες επιλογες & αλλες εμπειριες[ δεν μιλαω για σεχ] που ,πιστεψε με ,βοηθανε.
2]Αυτα που γινονται στα μερη σου εχουν διαφορα με καποια αλλα μερη, χωρις αυτο να σημαινει κατι ιδιαιτερο.Ολη η Ελλαδα χαρακτηριζει τους Πυργιωτες...δικαια η'' αδικα . Τυχαιο ? τι να σου πω...αλλη μια τρελοιστορια απο κει. αδικα ? Παντου ειναι οι τρελοιστοριες...και λοιπον ?

Ποιος σου ειπε οτι ''εμεις'' δεν εχουμε προβληματα ???? εσυ τι περιμενεις??? να τα λυσης τα δικα σου απο δω ???????????? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SITE ΤΟΥ ΑΣΚΗΤΗ ...... forum ειναι ,που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του. Μπορει να παρης και καμμια ιδεα απο δω αλλα ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΗΣ ΛΥΣΗ Η'' να ζητησης την βοηθεια ειδικων. Οχι απο δω. Καταλαβαινω την δυσκολη σου θεση ....αλλα και συ τα ''πηρες'' αδικα.
..σε αυτο που λες.. ....''αν βάλετε τον εαυτό σς στην θέση τ ανθρώπου π ζητάει βοήθεια κ οι απαντήσεις π θα περνάτε είναι αυτές π δίνετε πως θα νιώθατε???? ... εχεις δικιο , αλλα δες πρωτα τι γραφη & πως, ο κοσμος εδω κ αναλογα φερσου . Τσαντισου με τον εαυτο σου & ξεσηκωσου για να λυσης τα θεματα σου.... καλη τυχη ,αληθινα .

# 12 στις 27/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ισως ''γεμιζεις '' ενα site μονη σου !!!!!!!!!!!!!!

http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=38500

αλλα θες & εναν Ασκητη !!!!!!!!!!!!!!!!!

....κλεμενο ....απο αλλου.....

....''erato ας κανουμε κοπελα μου μια ανακεφαλαιωση...

ο αρραβωνιαστικος σου ειναι ψευτης..
ο πεθερος σου ειναι αστα να πανε...
εσενα σου αρεσει να φλερταρεις αν και δεσμευμενη αλλα ανησυχεις ομως...
και ο οργασμος σου εχει παει διακοπες...

περιμενω την συνεχεια και μετα θα σου απαντησω. ...''

grbbbw

# 13 στις 28/8/2012
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 111
αιωνιο προβλημα τα πεθερικα σχεδον σε ολους τους πολιτισμους. τι να πεις...
καποιες φορες κοπελια ισως χρειαστει να κανουμε ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ θυσιες για το γαμο μας. Εγω απολαμβανω εναν υπεροχο γαμο. περα απο καποιες θυσιες που κανουν ολοι οι παντρεμενοι θυσιασα και κατι ιερο για τη μεγαλη πλειοψηφια των αντρων. Την ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΗ ΜΑΝΑ. Τα πρωτα 2 χρονια τη πηγαιναν σχετικα καλα η γυναικα μου και η μανα μου. Φυσικα για αυτο η αιτια ηταν η γυναικα μου που ανεχοταν τις τρελες της μητερα μου και εκανε υπομονη. Η μητερα μου ειναι ενας ανθρωπος αγραμματος σκληρος παλαιου τυπου πεθερα απο αυτες που βλεπουμε στις ελληνικες σειρες και ταινιες. Τη πιεζε αφορητα τη γυναικα μου. Με τις δουλειες με το πως θα μεγαλωσει το παιδι ανακατευοταν στα εσωτερικα του σογιου της γυναικας μου δημιουργουσε πολλα προβληματα χτυπαγε τα κουδουνια καθε μερα οτι ωρα γουσταρε κτλπ. Και εγω συνεχεια διαιτητης να κραταω τις ισσοροπιες. Πολλες φορες η γυναικα μου εκλαιγε και εβλεπα οτι πιεζοταν αφορητα ψυχολογικα. Δε μπορουσε να συνεχιστει αλλο αυτο. Μιλησα με τη μανα μου ακρη δε βγηκε καμια αρχισε τα δικα της τα τρελα. Με εβριζε εμενα το πατερα μου (εχουν χωρισει) τη γυναικα μου ειπα και εγω σκληρες κουβεντες κτλπ. Πολυ δυσκολος ανθρωπος... την αγαπω μανα μου ειναι αλλα επρεπε να παρω τη πιο δυσκολη αποφαση και κοψαμε καθε επαφη. Και δεν ειναι μονο οτι μου λειπει η μανα μου συναισθηματικα. Μας βοηθουσε πολυ κ οικονομικα κραταγε το παιδι κτλπ. Τα καταφεραμε ομως και χωρις αυτη. Το οικονομικο ακομα υπαρχει εγω ειμαι με 700 ευρω μισθο και η γυναικα πλεον ανεργη απο σεπτεβρη του 11. Τα καταφερνουμε εχουμε την ηρεμια μας και η γυναικα μου πλεον ειναι ευτυχισμενη και αυτο μετραει. Επισης η μανα μου εχει μεγαλη ακινητη περιπουσια και εγω ειμαι μοναδικος κληρονομος αλλα δε θα μου δωσει τιποτα οπως εγιναν τωρα τα πραγματα και θα τα δωσει στα ανιψια της. Εχει περασει ενα χρονος πλεον. Σιγα σιγα αρχιζω να μη τη σκεφτομαι τη μητερα μου ακομα τα βραδια μου λειπει πολλες φορες αλλα οπως λεει και καπου στην αγια γραφη ο ανθρωθος καποια στιγμη θα αποκολληθει απο τους γονεις και θα προσκολληθει στη συζυγο του. Οσοι δε το καταλαβαινουν αυτο καλυτερα μη παντρευονται. Το νεο σου σπιτι ειναι αυτο που ανοιγεις και ειδικα αν εισαι ανδρας εισαι υπευθυνος για την ευτυχια τους και για την ηρεμια τους και πρεπει αυτο να το προστατευεις παση θυσια. Ακομα και αν σημαινει οτι θα χασεις περιουσιες η οτιδηποτε αλλο ακομα και τη μανα σου την ιδια. Αν δεν καταφερετε να απομονωσετε τα πεθερικα ο γαμος σας δεν εχει απολυτως κανενα μελλον και καμια ελπιδα να σου δωσει εστω και λιγη ευτυχια. Και το οικονομικο θα το αντεξετε. Δε τους εχετε αναγκη (ακομα και αν τους εχετε οικονομικα θα τα καταφερετε).

erato24

# 14 στις 27/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Κοίτα "φιλαράκι"εγώ προσωπικα δεν είμαι από χωριό από δω είναι ο αρραβωνιαστικός μ κ η μάνα μ!!γεννήθηκα κ μεγάλωσα στην Πατρα!!
Δεν ζητάω να μλυθούν τα προβλήματα απλά να μ πεις κάποιος πως είναι στην πραγματικότητα γιατί εγώ π το ζω είναι θολά τα πράγματα ενώ κάποιος τρίτος?????????
δεν ξέρεις τι πίεση κ συναισθηματικό πόλεμο έχω,δισταγμούςκ διλήμματα..κ αντιμετώπισα κάτι π δεν περίμενα σε τόσο μεγάλο βαθμό!!Δέχομαι την καζούρα,την πλάκα,την γνώμη τ ατόμου π απαντάει αλλά υπάρχουν κ όρια..!!!!!
Δεν είναι ίδιες όλες οι στιγμές!!
Δεν ξέρεις τα συναισθήματα μ τι σκαμπανεβάσματα έχουν μέρα με την ημέρα!!!
Δεν απάντησες μια φορά στην ουσία παρά έκανες καζούρα για να γέλασετε κ να σς περάσει η ώρα χαρούμενα!!
Γι'αυτό ασχολήθηκες κ αν κάνω λάθος τότε διάβασε πως απαντούσες κ αν ήσουν στην θέση μ πως θα το εκλαμβάνες??????

erato24

# 15 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Ευχαριστώ π απάντησες!!ο Α.είναι υπερβολικά κολλημένος με την οικογένεια τ.
Ζητάω απ'όλους ένα μεγάλο συγνώμη αλλά για να απαντήσω πρέπει ν'αναφέρω 2-3 πραγματακια!!
Ο Α. ήταν τόσο κολλημένος με την πεθερά μ π όσο ζούσε!η πεθερά μ)ο Α. δεν πήγαινε για δουλειά έκανε ότι έψαχνε αλλά ποτέ δεν πήγε!!!Την είχε για στήριγμα σε όλα πάρ'όλο π έκανε φρικιαστικα πράγματα!
Εμείς τσακωνόμασταν συνεχώς έκανε πως δεν μίλαγε μαζί της(μπροστά μ)αλλά ότι την ώρα την έβγαζε επανω κ της μίλαγε κανονικά!!!
Βέβαια τ είχα πει ότι πρέπει να κόψει τον ομφάλιο λόρο μαζί της κ να κρατάει τις ισορροπίες αλλά τίποτα!
Την πεθερά μ την χάσαμε 3,5μήνες περίπου,ο Α. μ είπε πως τώρα π πέθανε το στήριγμα του είμαι εγώ,τώρα θα κάνει κάτι να φύγουμε από δω,τώρα μς αγαπάει κ.π.α.
Φυσικά όλα αυτα π είπε δεν με άγγιξαν καθόλου!!Δηλαδή τι περίμενε??Να γίνει αυτό για να ασχοληθεί με την οικογένεια π αυτός διάλεξε να κάνει???!
Πραγματικά ντρέπομαι για λογαριασμό τ!

Υ.Σ.ΌΣΟ ΓΙ'ΑΥΤΌ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΊΑ ΠΟΥ ΕΊΠΕΣ,ΑΠΌ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΉ ΠΟΥ
ΥΠΆΡΧΕΙ ΑΠΌΓΟΝΟΣ Ο ΝΌΜΟΣ ΥΠΟΧΡΕΏΝΕΙ ΝΑ ΠΆΝΕ ΣΤΟ/Α ΠΑΙΔΊ/Α
ΣΤΗΝ ΜΌΝΗ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΆΡΕΙΣ ΕΊΝΑΙ ΑΝ ΤΑ ΠΟΥΛΉΣΕΙ ΣΕ ΚΑΜΊΑ ΆΛΛΗ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ!!!

# 16 στις 28/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by erato24
Κοίτα "φιλαράκι"εγώ προσωπικα δεν είμαι από χωριό από δω είναι ο αρραβωνιαστικός μ κ η μάνα μ!!γεννήθηκα κ μεγάλωσα στην Πατρα!!
Δεν ζητάω να μλυθούν τα προβλήματα απλά να μ πεις κάποιος πως είναι στην πραγματικότητα γιατί εγώ π το ζω είναι θολά τα πράγματα ενώ κάποιος τρίτος?????????
δεν ξέρεις τι πίεση κ συναισθηματικό πόλεμο έχω,δισταγμούςκ διλήμματα..κ αντιμετώπισα κάτι π δεν περίμενα σε τόσο μεγάλο βαθμό!!Δέχομαι την καζούρα,την πλάκα,την γνώμη τ ατόμου π απαντάει αλλά υπάρχουν κ όρια..!!!!!
Δεν είναι ίδιες όλες οι στιγμές!!
Δεν ξέρεις τα συναισθήματα μ τι σκαμπανεβάσματα έχουν μέρα με την ημέρα!!!
Δεν απάντησες μια φορά στην ουσία παρά έκανες καζούρα για να γέλασετε κ να σς περάσει η ώρα χαρούμενα!!
Γι'αυτό ασχολήθηκες κ αν κάνω λάθος τότε διάβασε πως απαντούσες κ αν ήσουν στην θέση μ πως θα το εκλαμβάνες??????

Η ...''ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ '' , ειναι αυτη που ζεις ! Δεν μπορω να σου πω εγω κατι αλλο . Αυτο που ζεις , ειναι η ''ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ'' ! κανε κατι να την αλλαξης ! Σαν τριτος σου μιλαω ! [ Καζουρα κανω στους φιλους μου ,που χανη η ομαδα τους. ] Για τα σκαμπανεβασματα σου, ξερω . Τα εχω ζησει & γω με μια κοπελα σαν κ σενα ! Ζητας την γνωμη μας , και σου απαντησα αυτο.... ''Ποιος σου ειπε οτι ''εμεις'' δεν εχουμε προβληματα ???? εσυ τι περιμενεις??? να τα λυσης τα δικα σου απο δω ???????????? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SITE ΤΟΥ ΑΣΚΗΤΗ ...... forum ειναι ,που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του. Μπορει να παρης και καμμια ιδεα απο δω αλλα ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΗΣ ΛΥΣΗ Η'' να ζητησης την βοηθεια ειδικων. '' Μην βλεπεις φαντασματα, ασχολουμαι για να περναει η ωρα μου.
ξανα σου λεω ...καλη τυχη ,αληθινα .

Roxanne77

# 17 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Απαντήσεις: 1.315
Bρε παιδιά πολλά τα προβλήματα που περιγράφετε...και όσο πιο πολλές λεπτομέρειες περιγράφετε τόσο διαπιστώνω, εγώ τουλάχιστον, ότι ζείτε ζωές βασισμένες στο απόλυτο τίποτε...εντελώς όμως...και ασφαλώς όλα αυτά τα προβλήματα υπήρχαν και παλαιότερα, απλώς τώρα έχουν γιγαντωθεί..τα αφήσατε να γιγαντωθουν διότι είναι δυσεπίλυτα...και ξαφνικά όλα όσα γνωρίζατε και ανεχόσασταν επί καιρό καλείσθε να τα λύσετε άμεσα...δεν είναι εύκολο....σε ένα περιβάλλον που αγγίζει τα όρια του νοσηρού καλείσθε να εξυγιάνετε τα πάντα....μακάρι να το καταφέρετε...

Όσο για τα πεθερικά έλεος....εννοείται ότι μετά τον γάμο κύρια οικογένειά σου είναι ο σύζυγος και τα παιδιά σου αλλά ξαφνικά αποκόπτεσθε από τους πάντες??? Τι φρικιαστικά πράγματα έκανε η ταλαίπωρη πεθερά???? Και έχεις βρε Ερατώ για σύζυγο κάποιον που ανεχόταν φρικιαστικές καταστάσεις??? Και ενώ τα ξερες προχώρησες σε γάμο με κάποιον που έχει τέτοια προσκόλληση??? Είσαι μόνο 24 ετών, στα 34 τι θα συμβαίνει??? Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν τα κεφαλαία γράμματα που χρησιμοποίησες περί κληρονομικών θεμάτων...Μακάρι να σου πάνε όλα καλά...Ειλικρινά...

erato24

# 18 στις 28/8/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Ανδραβίδα
Συγνώμη ζήτησα απ'αυτούς πθα ενοχληθούν π ανέφερα την πεθερά μ ενώ έχει φύγει προ μηνών!!!
Όσο για τα προβλήματα π αναφέρεις θα έπρεπε να γνωρίζεις!!!ΈΝΑΣ ΤΡΊΤΟΣ ΠΆΝΤΑ ΤΑ ΒΛΈΠΕΙ ΠΙΟ ΞΕΚΆΘΑΡΑ ΑΠ'ΌΤΙ ΑΥΤΌΝ Π ΤΑ ΖΕΙ!!!!!!!!!!!!!ΕΊΝΑΙ ΧΑΖΌ Κ ΑΝΏΦΕΛΟ ΝΑ ΓΡΆΦΕΙΣ ΤΑ ΊΔΙΑ!!!ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΛΌΓΟΣ ΝΑ ΖΗΤΉΣΩ ΣΥΓΝΏΜΗ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΈΓΡΑΨΑ..,ΓΙΑΤΊ ΣΤΟ ΚΆΤΩ-ΚΆΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΉΣ ΔΕΝ ΑΝΆΓΚΑΣΑ ΚΑΝΈΝΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙ!!!!ΚΑΙ ΟΠΟΊΟΣ ΑΠΑΝΤΆΕΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΝΑ ΧΆΝΕΙ ΤΟ ΕΠΊΠΕΔΟ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΤΗΣ ΣΥΖΉΤΗΣΗΣ!!!!αυτα είχα να πω

# 19 στις 29/8/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by erato24
Συγνώμη ζήτησα απ'αυτούς πθα ενοχληθούν π ανέφερα την πεθερά μ ενώ έχει φύγει προ μηνών!!!
Όσο για τα προβλήματα π αναφέρεις θα έπρεπε να γνωρίζεις!!!ΈΝΑΣ ΤΡΊΤΟΣ ΠΆΝΤΑ ΤΑ ΒΛΈΠΕΙ ΠΙΟ ΞΕΚΆΘΑΡΑ ΑΠ'ΌΤΙ ΑΥΤΌΝ Π ΤΑ ΖΕΙ!!!!!!!!!!!!!ΕΊΝΑΙ ΧΑΖΌ Κ ΑΝΏΦΕΛΟ ΝΑ ΓΡΆΦΕΙΣ ΤΑ ΊΔΙΑ!!!ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΛΌΓΟΣ ΝΑ ΖΗΤΉΣΩ ΣΥΓΝΏΜΗ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΈΓΡΑΨΑ..,ΓΙΑΤΊ ΣΤΟ ΚΆΤΩ-ΚΆΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΉΣ ΔΕΝ ΑΝΆΓΚΑΣΑ ΚΑΝΈΝΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΉΣΕΙ!!!!ΚΑΙ ΟΠΟΊΟΣ ΑΠΑΝΤΆΕΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΝΑ ΧΆΝΕΙ ΤΟ ΕΠΊΠΕΔΟ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ ΤΗΣ ΣΥΖΉΤΗΣΗΣ!!!!αυτα είχα να πω

δεν φτανη που δεν ξερεις να γραφης ,δεν ξερεις και να διαβαζης !

[ ...'' Ζητας την γνωμη μας , '' ] !!!!! πολυ ασχοληθηκαμε μαζι σου ! Σου στελνουμε και τις ευχες μας & μας την λες κιολας ???? χαχα!!!
[ ....''.... καλη τυχη ,αληθινα .'' ]

grbbbw

# 20 στις 30/8/2012
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 111

Παράθεση:
Originally posted by Roxanne77
Bρε παιδιά πολλά τα προβλήματα που περιγράφετε...και όσο πιο πολλές λεπτομέρειες περιγράφετε τόσο διαπιστώνω, εγώ τουλάχιστον, ότι ζείτε ζωές βασισμένες στο απόλυτο τίποτε...εντελώς όμως...και ασφαλώς όλα αυτά τα προβλήματα υπήρχαν και παλαιότερα, απλώς τώρα έχουν γιγαντωθεί..τα αφήσατε να γιγαντωθουν διότι είναι δυσεπίλυτα...και ξαφνικά όλα όσα γνωρίζατε και ανεχόσασταν επί καιρό καλείσθε να τα λύσετε άμεσα...δεν είναι εύκολο....σε ένα περιβάλλον που αγγίζει τα όρια του νοσηρού καλείσθε να εξυγιάνετε τα πάντα....μακάρι να το καταφέρετε...

Όσο για τα πεθερικά έλεος....εννοείται ότι μετά τον γάμο κύρια οικογένειά σου είναι ο σύζυγος και τα παιδιά σου αλλά ξαφνικά αποκόπτεσθε από τους πάντες??? Τι φρικιαστικά πράγματα έκανε η ταλαίπωρη πεθερά???? Και έχεις βρε Ερατώ για σύζυγο κάποιον που ανεχόταν φρικιαστικές καταστάσεις??? Και ενώ τα ξερες προχώρησες σε γάμο με κάποιον που έχει τέτοια προσκόλληση??? Είσαι μόνο 24 ετών, στα 34 τι θα συμβαίνει??? Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν τα κεφαλαία γράμματα που χρησιμοποίησες περί κληρονομικών θεμάτων...Μακάρι να σου πάνε όλα καλά...Ειλικρινά...

Δε ξερω τι προβληματα ειχε η θεματοθετρια και πολλες φορες οντως εχουμε τη ταση να μεγαλοποιουμε καποια πραγματα αλλα εμενα η μανα μου οντως εκανε φριχτα πραγματα. Αν δε το ζησεις δε μπορεις να καταλαβεις. Εγω τη καταλαβαινω και τη ποναω τη θεματοθετρια. Εχω γνωρισει φιλους και γνωστους που ειναι παθολογικα και αρρωστημενα ενωμενοι με τις μαναδες τους και εξαρτημενοι ψυχολογικα απο αυτες και καποιες μανες ειναι το ιδιο δεμενες με τους γιους. τριτος δε χωραει σε αυτη τη σχεση. Και αν δεν ηταν η σεξουαλικη αναγκη να εισαι σιγουρη οτι μεγαλο ποσοστο των ανδρων δε θα ηθελαν καμια σχεση με το αντιθετο φυλο γιατι τους καλυπτει απολυτα η μαμακα σε ολα. Η γυναικα μου λεει οτι αν δεν ειχα κρατησει τη σταση που κρατησα θα ζηταγε διαζυγιο. Ναι τετοια δυναμη εχουν οι πεθερες και σπανιοτερα οι πεθεροι. Να κλεινουν σπιτια.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε