Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σας έχει τύχει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

lovable1

# 41 στις 21/9/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%
Έχεις ένα ταλέντο να μας κρατάς σε αγωνία βρε παιδί μου.......
Άντε θα περιμένω, τι να κάνω...

sunnyeyes-

# 42 στις 22/9/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22
...
α!!
και να μας πεις "ποιος πληρωσε τελικα το μαρμαρο"!

Δε μπιπ το μαρμαρο βρε Κα Κλελια.. Μαρμαρο ηταν εσπασε!

Τι να το κανς!! Σπανε. Ποιος πληρωσε και ποιος εφταιξε...

Εσπασε?

fuc.. k

Πλερωσει δεν πλερωσει.. ευθυνες - ξε ευθυνες..

ε μια ζωη θα κλαιμε και το μαρμαρο...

Ε δε μπιπ και το μαρμαρο...

εδω η ζωη τσουλαει..

και με μαρμαρο και χωρις και με σπασμενο.
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

# 43 στις 22/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by markoulious
Σου ετυχε?
και πως αντεδρασες?
Σε γενικες γραμμες συμφωνω

Δε νομίζω να έχει σημασία πως αντέδρασα... Ο κάθε ανθρωπος αντιδρά διαφορετικά... Απλώς θα σου πρότεινα να αφιερώσεις περισσότερο χρόνο στη σύζυγό σου... Πάτε μια βόλτα οι δυό σας... Έστω κι αν είναι 100 μέτρα... Και συζητήστε πέρι ανέμων και υδάτων... Χαλαρώστε... Δείξ΄της ότι είναι άνθρωπος κι όχι μηχανή που έχει μόνο υποχρεώσεις..
Και βάλε και στο ωρολόγιο πρόγραμμα της εβδομάδας χρόνο για σένα. Μπορεί να είναι κάποιο χόμπυ, μπορεί να είναι κάποιο άθλημα, μπορεί να είναι μια μπύρα με φίλους. Μπορεί να είναι οτιδήποτε, αρκεί να είναι κάτι που θες και θα το χαρείς.... Διεκδίκησε τον χώρο σου, αλλά άφησε χώρο και στους υπόλοιπους....

geoniko

# 44 στις 23/9/2012
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Πάμε λίγο να συνεχίσουμε...
Η κοπέλα πολλά χρόνια συνεργάτιδα στην δουλειά με τέλεια συνεργασία και αμοιβαία εκτίμηση.
Τον τελευταίο καιρό αναπτύχθηκαν χωρίς να το καταλάβουμε και χωρίς να το επιδιώξουμε κάποια συναισθήματα εξάρτησης μεταξύ μας τα οποία ήταν πολύ έντονα όταν ήμασταν μακριά ο ένας απ τον άλλο, όπως όταν έλειπα σε επαγγελματικά ταξίδια η ακόμα και στην διάρκεια του Σαββατοκύριακων.
Τα τηλεφωνήματα του τύπου "Άντε πότε θα τελειώσεις, να γυρίσεις πίσω" έπεφταν βροχή, το μυαλό φτερούγιζε σε ανύποπτο χρόνο, και η ψυχολογική διάθεση ήταν τελείως χάλια μέχρι να πέσει το επόμενο τηλεφώνημα.
Και μετά το κάθε τηλεφώνημα γινόταν πλήρης ανατροπή της ψυχολογικής διάθεσης, κάτι σαν από την καταιγίδα στην ηλιοφάνεια.
Τελικά διαπίστωσα ότι είχα γίνει όμηρος του τηλεφώνου. Αν αργούσε να σκάσει τηλεφώνημα ή αν δεν είχε απαντηθεί η προηγούμενη κλήση μου, έπιανα τον εαυτό μου χωρίς να το θέλω να σκαλίζει μανιωδώς την συσκευή με την ελπίδα να βρεί κάποια αναπάντητη κλήση. Όλα αυτά τα ζούσα και τα ζω, είναι αυθόρμητα, και το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ και να τα αποτρέψω.
Γενικώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα για όλα αυτά που μου συμβαίνουν.
Όταν είμαστε κοντά τα συναισθήματα αυτά είναι σχεδόν μηδενικά και η συμπεριφορά μας φυσιολογική στον εργασιακό χώρο με πολύ καλή απόδοση και των δυο μας στην δουλειά μας.
Δεν θα μπορούσα να το φανταστώ ποτέ ότι θα μπορούσε να συμβεί στον κ...γερο τέτοιος καταιγισμός συναισθημάτων. Μέσα όμως από όλα αυτά προκύπτει και μια πολύ ψυχοφθόρα κατάσταση που δεν ξέρω αν και πόσο θα αντέξω.
Πάμε λίγο τώρα και στα καλά της όλης υπόθεσης.
Όταν είμαστε μαζί, απολαμβάνουμε κάθε δευτερόλεπτο του ραντεβού μας.
Απολαμβάνουμε κάθε βήμα στους περιπάτους μας, κάθε μπουκιά μας στα εστιατόρια, τις συζητήσεις μας, κάθε άγγιγμα, κάθε φιλί, χασκογελούμε και γενικότερα νιώθουμε σαν να είμαστε εικοσάχρονα παιδαρέλια. Σαν να έχει γυρίσει ο χρόνος πίσω.
Σε όλα αυτά βέβαια υπάρχει η αμοιβαία συμφωνία ότι πάνω απ όλα θα είναι τα σπίτια μας και οι οικογένειες μας
Δεν ξέρω αν κρατήσει αυτό που ζούμε και πόσο θα κρατήσει, αλλά το σίγουρο είναι ότι νοιώθουμε ευτυχισμένοι, και ότι μένουν στην μνήμη μας όλες αυτές οι ευτυχισμένες στιγμές.
Γενικό συμπέρασμα: Τελικά πόσο λίγα πράγματα χρειάζεται ένας άνθρωπος για να είναι ευτυχισμένος!!!

eyes_to_kill

# 45 στις 24/9/2012
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Originally posted by geoniko
Αν η συζυγική σχέση μας πάνω-κάτω είναι καλή πιστεύω ότι το σωστό είναι τέτοιες σκέψεις να θάβονται βαθιά και να επικεντρώνουμε τις προσπάθειες μας στην αναθέρμανση της σχέσης με το έτερον ήμισυ.
Τώρα αν ο γάμος μας περνάει κρίση πάλι προτιμότερο είναι να προσπαθήσουμε να τον σώσουμε εξαντλώντας όλες μας τις δυνάμεις.
Αν όμως ο γάμος μας έχει βαλτώσει τελείως εκεί δυστυχώς οι σκέψεις για εξωσυζυγικές σχέσεις σιγά σιγά μας γίνονται εμμονές λόγω της δυστυχισμένης ζωής που ζούμε.
Σ αυτήν την περίπτωση λοιπόν συνήθως είναι αναπόφευκτη μια εξωσυζυγική σχέση....

Διαβάζω με μεγάλο ενδιαφέρον την ιστορία σου. Όπως λες κι εσύ ο ίδιος, όταν έχεις μια καλή σχέση στο γάμο, τέτοιες σκέψεις πρέπει να θάβονται και να επικεντρώνεσαι στα θετικά του συζύγου, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Εξάλλου, για να έχεις έναν ευτυχισμένο γάμο χρειάζεται να τη δουλεύεις τη σχέση σου σε καθημερινή βάση και όχι να αδιαφορείς. Αρκεί βέβαια να υπάρχει αγάπη και ταίριασμα κι από τις δύο πλευρές.
Πιστεύω λοιπόν ότι σε περίπτωση που έχει κανείς έναν ευτυχισμένο γάμο - και δεν αναφέρομαι στις περιόδους ρουτίνας που συμβαίνει σε όλα τα ζευγάρια ύστερα από χρόνια - η εξωσυζυγική σχέση μόνο ευτυχία δε θα φέρει. Είναι ξεκάθαρο ότι μπαίνεις σε μια περιπέτεια που θα έχει άσχημο τέλος. Και όλα αυτά έτσι, χωρίς λόγο, απλώς για να δοκιμάσουμε να βρούμε την ευτυχία αλλού, εκτός γάμου. Αυτό φυσικά δεν πρόκειται να συμβεί. Αυτό που θα συμβεί είναι να καταστρέψεις έναν ευτυχισμένο γάμο ή, στην καλύτερη περίπτωση αν είσαι τυχερός, να σε συγχωρέσει ο/η σύζυγος κι εσύ να ζεις μέσα στις τύψεις σου.

Κι έρχομαι τώρα στη δική σου περίπτωση. Απ' ότι μας λες, έχει χαθεί η επαφή με τη γυναίκα σου, τόσο σε επίπεδο επικοινωνίας, όσο και στη σεξουαλική σχέση. Αν λοιπόν ο γάμος σου είναι μόνο στα χαρτιά, μήπως να το ξανασκεφτείς το θέμα; Υπάρχει περίπτωση να ανατραπεί η κατάσταση ή θα ζεις μια ζωή με το άγχος της παράνομης σχέσης; Φυσικά ένας χωρισμός είναι επώδυνος, ιδίως όταν υπάρχουν και παιδιά.
Όσο για την εξωσυζυγική σχέση, αυτό συμβαίνει πολύ συχνά στο χώρο εργασίας και τότε είναι πολύ δύσκολο να διακόψεις.

nadia77

# 46 στις 24/9/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 313
ΜΕΓΑΛΕ.......ΑΣΤΟ....
ΑΣΤΟ ΛΕΜΕ..
ΦΤΙΑΞΟΥ ΜΕ ΤΗ ΣΚΕΨΗ....ΑΛΛΑ Η ΠΡΑΞΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ...
ΠΟΝΑΕΙ......ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ....ΣΕ ΟΛΑ. ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ.
ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΙΣΩ, ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ''ΚΑΠΟΙΟΣ'' ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ''ΜΗ''....
ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙΣ ,ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΠΛΗΓΩΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑ@ΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ..
ΜΕΙΝΕ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ.....ΠΛΗΖ..

# 47 στις 24/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
οταν το σκεφτεσαι εισαι ο.κ.

μην ανησυχεις αυτα τα πραγματα δεν γινονται με την σκεψη...ισα ισα που η σκεψη τα εποδιζει να πραγματοποιηθουν ....

ξεαγχωσου μην νιωθεις ενοχες και θα σου περασει .....

geoniko

# 48 στις 25/9/2012
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 4
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου eyes_to_kill γι αυτό και μακρηγόρησα στα προηγούμενα ποστ προς γνώσιν και συμμόρφωσιν αυτών που κάνουν αυτές τις κακές σκέψεις. Γι αυτό αναφέρω αναλυτικά τα συναισθήματα και την ψυχοφθόρο κατάσταση που ζω. Ακόμα κι εγώ, (με τέτοιο γάμο) δεν είχα κάνει τέτοιες σκέψεις. Απλώς μου έτυχε και ενέδωσα. Οσον αφορά τώρα το γιατί μένω σ αυτόν τον γάμο, ένας παράγοντας είναι τα παιδιά φυσικά, η δύναμη της συνήθειας και το ευρύτερο οικογενειακό και εργασιακό περιβάλλον.
Όσο δε για την κατάληξη της εξωσυζυγικής σχέσης με πιάνει ΤΡΟΜΟΣ όταν το σκέφτομαι. Ελπίζω όταν θα φτάσει στο τέλος της να έχει σβήσει η φλόγα, να έχουν καταλαγιάσει τα συναισθήματα και ίσως τότε να είναι λιγότερο επώδυνο.
Σκεφθείτε το λοιπόν καλά όλοι οι επίδοξοι μοίχοι και μοιχαλίδες.
Να δώσω και μία συμβουλή... Φαντασθείτε τι θα κάνατε με την κοπέλα στην εξωσυζυγική σχέση και κάντε το με την σύζυγο.

sunnyeyes-

# 49 στις 25/9/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by geoniko
...
Να δώσω και μία συμβουλή... Φαντασθείτε τι θα κάνατε με την κοπέλα στην εξωσυζυγική σχέση και κάντε το με την σύζυγο.

Aφου σε εσενα δεν επιασε, γιατι να πιασει στους αλλους? Ρωταω τωρα εγω..

Γνωμη μου, οταν μπεις στη θαλασσα και κολυμπας, εχεις ηδη αναλαβει το ρισκο. Το ρισκο του να ανατραπουν τα παντα απο τη μια στιγμη στην αλλη. Τωρα βεβαια, αν ειναι καλο ή κακο εξαρταται απο τον ανθρωπο που το περναει... αλλοι μετα βουλιαζουν, αλλοι ξαναχτιζουν.. και αυτη ειναι η ζωη. Αλλοι τη ζουν αλλοι τη βλεπουν να προχωραει.

Το καλο στη δικια σου περιπτωση και πρεπει να το παραδεχτουμε ειναι οτι εχετε κοινες αποφασεις και οτι κανενας σας δεν προσδοκα κατι περισσοτερο απο τον αλλο. Ειστε και οι δυο σε γαμο τον οποιο φαινομενικα δεν θελετε να διαλυσετε και κατα καποιο τροπο εχετε μεταξυ σας ιση τη ζυγαρια. Το ανισο ειναι για τους ανυποψιαστους, αλλά επισης ανυποψιαστοι μπορει να ειστε και εσεις για τις δικες τους ζωες.

Εξαλλου ο γαμος ειναι μια συνεργασια σε πολλα πραγματα. Ο ερωτας και το παθος κατι αλλο. Θεωρω κουλο και ταυτοχρονα ουτοπικο να περιμενουμε απο ενα ζευγαρι 20ετιας να εχει παθος ή να παραμενει ερωτευμενο και δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να στερηθουν στη ζωη τους τον ερωτα επειδη παντρευτηκαν μικροι. Και αφου η κοινωνια μας στην Ελλαδα δεν ειναι ακομα τοσο ανοιχτη στο να ειμαστε οι εαυτοι μας, ναι, θα πρεπει να αποδεχτουμε τις εξωσυζηγικες σχεσεις.. Δεν μιλαω για απλα πηδ@@τα.. μιλαω για σχεσεις ερωτικες παραλληλες!.. Δεν μπορουμε να εχουμε και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.. the end. Αφου ο θεσμος αυτος θεωρειται τοσο "ακεραιος" και ευλογημενος τοτε θα πρεπει να εχουμε και τα guts να τον υπερασπιστουμε με νυχια και με δοντια.. Που σημαινει... αφεση στους απιστους

Υ.γ Μονο προσεχε τωρα που μπαινει ο Κρονος στον Σκορπιο γιατι θα εχει την ταση να αποκαλυψει τα παρανομα..
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

eyes_to_kill

# 50 στις 26/9/2012
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

Και αφου η κοινωνια μας στην Ελλαδα δεν ειναι ακομα τοσο ανοιχτη στο να ειμαστε οι εαυτοι μας, ναι, θα πρεπει να αποδεχτουμε τις εξωσυζηγικες σχεσεις.. Δεν μιλαω για απλα πηδ@@τα.. μιλαω για σχεσεις ερωτικες παραλληλες!.. Δεν μπορουμε να εχουμε και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο.. the end. Αφου ο θεσμος αυτος θεωρειται τοσο "ακεραιος" και ευλογημενος τοτε θα πρεπει να εχουμε και τα guts να τον υπερασπιστουμε με νυχια και με δοντια.. Που σημαινει... αφεση στους απιστους

Αυτή είναι η απόλυτη ΑΠΕΝΟΧΟΠΟΙΗΣΗ των άπιστων!!! Δηλαδή, τι εννοείς; Ότι σε άλλες κοινωνίες που είναι πιο "ανοιχτές" η απιστία είναι αποδεκτή;;; Δε νομίζω ότι υπάρχει καμιά χώρα στον κόσμο που να έχει νομιμοποιηθεί η απιστία!!! Αυτό που συμβαίνει στις πιο "προχωρημένες" χώρες αντίθετα, είναι να χωρίζει κανείς πιο εύκολα γιατί θέλει να ζήσει τον έρωτά του χωρίς κοινωνικούς φραγμούς, ακόμη και όταν υπάρχουν παιδιά.

Κατά τη γνώμη μου, αυτά είναι real guts...

KOYBENTA

# 51 στις 9/10/2012
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Τρικάλων / Ελάτη
Απαντήσεις: 3
ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ! ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΝΟΩ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΣΥΧΝΑ! ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΤΕ ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ, ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΘΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ! ΕΙΣΤΕ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΕΘΕΙΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΠΙΕΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ!
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost