Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σας έχει τύχει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

markoulious

# 1 στις 17/9/2012
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Σας έχει τύχει?

Καλημερα
Κοντευω πλεον τα 44 και μετα απο 13 σχεδον χρονια γαμου και χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος , διαπιστωσα οτι με εξιταρει πολυ η ιδεα μιας παρανομης σχεσης...
Δεν αναφερομαι σε γνωριμια, ουτε καν εχω φλερταρει, μιλαμε μονο και μονο σαν ιδεα..
Δηλ. μου εχει τυχει να φανταστειτε "φτιαχτω" μονο και μονο στο ακουσμα της λεξης εξωσυζιγικη σχεση κτλ
Το κακο ειναι οτι αυτες οι ιδεες κοντευουν να φτασουν πλεον τον χρονο
Σας εχει τυχει ποτε? εαν ναι πως το αντιμετωπισατε?

Lora9

# 2 στις 17/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by markoulious
Καλημερα
Κοντευω πλεον τα 44 και μετα απο 13 σχεδον χρονια γαμου και χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος , διαπιστωσα οτι με εξιταρει πολυ η ιδεα μιας παρανομης σχεσης...
Δεν αναφερομαι σε γνωριμια, ουτε καν εχω φλερταρει, μιλαμε μονο και μονο σαν ιδεα..
Δηλ. μου εχει τυχει να φανταστειτε "φτιαχτω" μονο και μονο στο ακουσμα της λεξης εξωσυζιγικη σχεση κτλ

Αφου δεν υπάρχει λόγος γιατί το σκέφτεσαι σαν ιδέα??
εεεεε???? μου λες ?
Θέλεις περιπέτειες ??
Είσαι καλό παιδί ....τι θες να έχεις άγχος , στρές να μη σε δουν κλπ ?
Κοίτα να βρεις ιδέες με την γυναίκα σου και να μιλήσετε γιατί και εκείνη μπορεί να σκέφτεται το ίδιο με σένα, και να μη το ξέρεις .

markoulious

# 3 στις 17/9/2012
author
Ναι περναω μια φαση μαλλον λιγο περιεργη ειναι μεγαλη κουβεντα να αναπτυξεις τετοια ζητηματα κατα την γνωμη μου και ειναι σχεδον σιγουρο οτι το πιθανοτερο οσο αφορα το θεμα του εξωσυζυγικου φλερτ η της απιστιας οτι θα διαφωνισουμε. Για μενα ειναι ποιο πολυ βιολογικα αυτα παρα κοινωνικα, αλλα τι να κανουμε ισως ετσι πρεπει να ζουμε κιολας, ετσι μαθαμε
Τωρα οσο αφορα ολα τα πιθανα μερη του να κανεις ερωτα τα εχω προτεινει και δεν ειναι τα μονα, δυστυχως μαλλον εχω μεγαλη φαντασια στον ερωτα.
Ποιο πολυ μου λειπει τελικα το να φλερταρω, η αισθηση χμμμ πως να στο πω, του να νιωθεις αυτον τον γλυκο κομπο στο στηθος, την αγωνια, το πρωτο φιλι, το πρωτο αγγιγμα με τα ακροδαχτυλα να τρεμοπαιζουν, τοκολλημα των κορμιων, η αγωνια του ποτε θα την δω....
Και κακα τα ψεματα αυτο οτι και να λεμε δεν μπορεις να το νιωσεις με την γυναικα σου μετα απο τοσα χρονια, οτι και να εχω ακουσει κατα περιοδους του τυπου να την ξαναφλερταρεις, να πατε σε ενα ξενοδοχειο κτλ κτλ.
Ειναι σαν να κανεις delete ολο τον σκληρο σου, γινεται?
Ειναι αλλο η αγαπη , ο σεβασμος, η συντροφικοτητα και αλλο το παθος, ο ποθος ολα αυτα που περιεγραψα.

alladin82

# 4 στις 17/9/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 333
Αυτα τα ξερες πριν παντρευτεις. Τη γυναικα σου πως τη βλεπεις? Μηπως γινατε αδερφακια?

_xanoumaki_

# 5 στις 17/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΝΑ ΞΑΝΑΜΑΘΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΙΡΙΑΣΜΑ
ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΟΡΜΙ
ΠΩΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΙ
ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ.

Παράθεση:

Ποιο πολυ μου λειπει τελικα το να φλερταρω, η αισθηση χμμμ πως να στο πω, του να νιωθεις αυτον τον γλυκο κομπο στο στηθος, την αγωνια, το πρωτο φιλι, το πρωτο αγγιγμα με τα ακροδαχτυλα να τρεμοπαιζουν, τοκολλημα των κορμιων, η αγωνια του ποτε θα την δω....

Lora9

# 6 στις 17/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι σαν να κανεις delete ολο τον σκληρο σου, γινεται
Ναι γίνετε.... μη βαριέσαι και ξεκίνα ...και μη κοιτάς την εύκολη λύση που κοιτάνε όλοι ....
στα δύσκολα είναι οι σχέσεις .

ROCK-54

# 7 στις 18/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι κατι το συνηθισμενο,μην σε απασχολει.
Εμφανιζεται μετα τα 10 χρονια γαμου κ κυριως μετα την ελευση η μη αποκτηση
παιδιων.
με το λεγε-λεγε......
http://www.youtube.com/watch?v=qwgSgyaf5m4

ROCK-54

# 8 στις 18/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι κατι το συνηθισμενο,μην σε απασχολει.
Εμφανιζεται μετα τα 10 χρονια γαμου κ κυριως μετα την ελευση η μη αποκτηση
παιδιων.
με το λεγε-λεγε......
http://www.youtube.com/watch?v=qwgSgyaf5m4

achinos

# 9 στις 18/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Υπαρχουν πολλοι ιδιαιτεροι λογοι, που δεν σε εξιταρει πλεον η σχεση σου...αυτους τους ξερεις;

Υπαρχει λυση;

Αλλα τι λεω, εδω δεν μπορεις να καταλαβεις γιατι σε αναβουν οι λεξεις..."εξωσυζυγικη σχεση"...

Μπορεις να δεις τον αλλον με τα ματια ενος ξενου;

Παντως ενα ειναι το σιγουρο...αν το κανει αυτο μια γυναικα, ειναι τσουλα κ δεν αξιζει ναναι μανα κ ναχει οικογενεια, αν το κανει ανδρας, ειναι το πιο φυσικο κ αναμενομενο πραγμα του κοσμου, ειναι το "ως γνωστον"...
Πλακα εχετε ρε...

markoulious

# 10 στις 18/9/2012
author
Τελικα να σας πω μαλλον καταληγω στο συμπερασμα οτι σε αυτη την ζωη δεν μπορεις να τα εχεις ολα (δυστυχως η ευτυχως), απλα θα πρεπει κανεις (οσο δυσαρεστο και εαν ειναι) να μαθει να καλλιεργει την σκεψη του προς τις θετικες πλευρες του συντροφου.
Τι στο καλο καποια στιγμη θα μεγαλωσω θα καταλαγιασουν οι επιθυμιες, οι σκεψεις μου και ολα μελι -γαλα

KLELIA22

# 11 στις 18/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Τι στο καλο καποια στιγμη θα μεγαλωσω θα καταλαγιασουν οι επιθυμιες, οι σκεψεις μου και ολα μελι -γαλα

..οταν λεω εγω ζωη ειναι θα περασει.. με λενε πεισιμιστρια ομως...

markoulious

# 12 στις 18/9/2012
author
και εγω λεω τι ψυχη θα παραδωσουμε, μα ακουει και εμενα κανεις?

Rumbi

# 13 στις 18/9/2012
author
Ανδρας / 58 / Σε διάσταση
Ν. Ηρακλείου / Νέα Αλικαρνασσός
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 276

Παράθεση:
Από το μέλος markoulious - 17/09/12 01:47
... Κοντευω πλεον τα 44 και μετα απο 13 σχεδον χρονια γαμου και χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος , διαπιστωσα οτι με εξιταρει πολυ η ιδεα μιας παρανομης σχεσης...
Το κακο ειναι οτι αυτες οι ιδεες κοντευουν να φτασουν πλεον τον χρονο ..
.

Έχεις σκεφτεί την παρακάτω αντίδραση Από τις γυναίκες όλα να τα περιμένεις

http://www.youtube.com/watch?v=bx7V_h26HSw&feature=player_detailpage

# 14 στις 19/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Καλημερα

Θα μπορούσα να σου κάνω ολόκληρη ανάλυση, αλλά δεν είμαι της φιλοσοφικής σχολής και βαριέμαι να το συζητήσω... Ένα θα σου πω μόνο: Κάνε αυτό που θες να κάνεις για να καλύψεις εσένα, αλλά φρόντισε να καλύπτεις και τα αγαπημένα σου πρόσωπα για να μη νοιώθουν το κενό της απουσίας σου (δεν εννοώ της φυσικής απουσίας βέβαια)!!!

ΥΣ.: Απάντηση στο θέμα: "Ναι, μου έτυχε"

AMARYLLIS_30

# 15 στις 19/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κι εγώ απορώ με την ερώτηση, δεν βλέπεις γύρω σου τι συμβαίνει με τους συνομήλικους σου παντρεμένους?Δεν άρχισες ακόμη γυμναστήριο, δεν ξοδεύεις πολύ χρόνο στον υπολογιστή τα βράδια?Και άλλα πολλά, τι σε κάνει να νομίζεις ότι εσύ θα ήσουν διαφορετικός από τους άλλους, γιατί σου κάνει εντύπωση αυτό που αισθάνεσαι?Αυτός είναι ο κανόνας και σε τιμά το γεγονός ότι δεν τα φόρτωσες όλα στην κακή συμπεριφορά της γυναίκας σου...Κλιμακτήριος είναι, θα περάσει, με γκόμενες ή χωρίς, δική σου επιλογή...

markoulious

# 16 στις 19/9/2012
author
Σου ετυχε?
και πως αντεδρασες?
Σε γενικες γραμμες συμφωνω

markoulious

# 17 στις 19/9/2012
author
χαχα εχεις καει στο χυλο που λενε κτλ κτλ ?

eyes_to_kill

# 18 στις 19/9/2012
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 9
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...αλλά στη θεωρία!!! Στην πράξη είναι πολύ δύσκολο να το εφαρμόσεις. Χρειάζεται πολλή εσωτερική δύναμη και αυτοπειθαρχία. Το γεγονός όμως ότι το έχεις πάρα πολύ καιρό στη σκέψη σου σημαίνει ότι δεν το έχεις πάρει απόφαση μέσα σου ακόμη να εγκαταλείψεις την ιδέα.
Από την άλλη μεριά, αν προχωρήσεις βάζεις σε κίνδυνο την οικογένειά σου και ό,τι πιο πολύτιμο έχεις χτίσει όλα αυτά τα χρόνια.
Στο τέλος πρόσεχε μη σου γυρίσει μπούμεραγκ όλο αυτό, γιατί αυτά είναι πολύ επικίνδυνα παιχνίδια και η εξέλιξη είναι απρόβλεπτη και τις περισσότερες φορές ανεξέλεγκτη...

AMARYLLIS_30

# 19 στις 19/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όχι, κάθε άλλο...
Απλά έχει πέσει επιδημία στις συγκεκριμένες ηλικίες...

markoulious

# 20 στις 19/9/2012
author
Τελικα απο την μια το ανθρωπινο μυαλο ειναι μαγικο απο την αλλη πολυπλοκο
Ουτε εγω οταν εννοω οτι θελω να φλερταρω εξωσυζυγικα δεν εχω καποια αλλη
Απλα ειναι ενα φανταστικο προσωπο η μαλλον κατασταση, ολο αυτο δηλαδη που περιεγραψα σχετικα με το φλερτ , ενα παθιασμενο φιλι κτλ κτλ
Πολλες φορες μπορει δηλαδη να το κανω και εντελως ασυναισθητα εκει που βρισκομαι μπροστα απο την TV η απο ενα βιβλιο να ταξιδευω σε κοσμους γεματους φιλια και χαδια
τρελο ε?
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε