Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

το παρελθον και το μελλον!

Σελίδα : 1

SuperWoman17

# 1 στις 21/9/2012
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

το παρελθον και το μελλον!

Καλησπερα παιδια! εχω ενα θεματακι με τον δικο μου. Ειναι φιλος του αδερφου μου και γνωριζομαστε 2 χρονια και ημασταν φιλοι. Ενα βραδυ ετυχε να περασω απο κει που δουλευε και στο τελος καταληξαμε σπιτι του αλλα δεν εγινε τιποτα γιατι δε θελαμε να ημασταν μονο για ενα βραδυ θελαμε κατι πιο σοβαρο. Ετσι εκεινο το βραδυ μονο κοιμηθηκαμε. Πριν παμε σπιτι του λεγαμε για τους πρωην μας και μου ειχε πει για μια κοπελα που ηταν μαζι 2 χρονια και οταν πηγαμε σπιτι του, του ζητησα να δω φωτογραφια της αν ειχε και μου εδειξε ενα αλμπουμ που ειχανε μαζι. Τωρα ειμαστε μαζι 2 μηνες και χθες που κοιμηθηκα σπιτι του, πριν κοιμηθουμε βλεπαμε κατι φωτογραφεις και τον ρωτησα αν εχει ακομα τις φωτογραφεις με την πρωην του. και μου ειπε ναι. Εμενα πμως αυτο με πειραξε. Εγω δεν εχω τιποτα του πρωην μου! Τα εχω πεταξει ολα. Ουτε γραμματα εχω, ουτε φωτογραφιες, τιποτα! Εχουμε κανει σχεδια για το μελλον και αλλα πολλα! να του πω οτι εμ ενοχλει που εχει τις φωτογραφιες με την πρωην του? Γιατι αμα του το πω ειναι σαν να τοθυ λεω οτι με ενοχλει το παρελθον σου και θελω να το σβησεις ή να το "πεταξεις". φοβαμαι να μην του κακοφανει. Ειναι λογικο που ζηλευω αυτην και δεν την θελω στη σχεση μου και στο μελλον μου μαζι του 'η οχι? Εστω και με αυτον τον τροπο... :/ Περιμενω απαντησεις. Ευχαριστω

archagellos

# 2 στις 21/9/2012
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.460
Προσπαθησε να μην γινεσαι υπερβολικη και να εχεις τα ματια σου στην "μπαλλα".

Η "μπαλλα" ειναι η σχεση σου και πως θα μπουν γερες βασεις σε αυτη .
Ο καθε ανθρωπος λειτουργει διαφορετικα , απο αυτο που αναφερεις η εντυπωση που δινεις ειναι οτι καπου εχεις καποιες φωτο .
Καπου ....δεν τις εχει φατσα καρτα . Ναι ?

Το παρελθον ειναι παρελθον....και μενει παρελθον .

Καλη σου τυχη

ROCK-54

# 3 στις 21/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Noμιζω πως εισαι υπερβολικη κ ζηλευης ανευ λογου.....

Δηλαδη θελεις ο φιλος σου να διαγραψει δυο χρονια απο την ζωη του(ασχετως καλα η κακα) για δυο μηνες σχεση μαζι σου
Προφανως μετα απο δυο χρονια(μαζι σου) δεν θα πρεπει να μιλαει σε καμμια γυναικα,μηπως.....................

Roxanne77

# 4 στις 21/9/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
Το παρελθόν είναι παρελθόν....ακόμα και αν επηρεάζει το παρόν....Κανείς δεν δικαιούται να απαιτεί από τον νυν "σύντροφο" να απαλλαγεί από τα όποια "ενθύμια" διατηρεί....Είτε πρόκειται για φωτο σε κάποιο ξεχασμένο συρτάρι είτε για έντονες σκέψεις....Αλήθεια, σκέφτηκες ποτέ ότι ακόμα και αν πετάξει όλα τα σουβενίρ που έχει από την προηγούμενη σχέση μπορεί η κοπελιά να έχει χαραχθεί ανεξίτηλα στο μυαλό του??? Τι θα έκανες σε αυτήν την περίπτωση???

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να "κερδίζεις" στιγμές μαζί του...μόνο με αυτές θα διασφαλίσεις ότι ο χώρος που καταλαμβάνεις στο μυαλό του και στη καρδιά του διαρκώς θα αυξάνεται....Οι σκέψεις σου πάντως και η "ενόχλησή σου" δείχνουν ότι δεν ξεκινάτε με τις καλύτερες προοπτικές....Ελπίζω να διαψευσθώ....

KLELIA22

# 5 στις 21/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by SuperWoman17
οταν πηγαμε σπιτι του, του ζητησα να δω φωτογραφια της

... ηλπιζε πως η πρωην θα ειναι "κατωτερη"... εξωτερικα κατ'αρχην.
δεν ηταν.
νιωθει λιγη.

εχει μεριδιο... και ο κυριος....

δεν την προστατεψε ως ωφειλε,
απο τη διαδικασια της συγκρισης....
κοπελια... ζορικη φαση...
δεν ξερω να σε φωτισω...

ROCK-54

# 6 στις 21/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...............Και μην ξεχνας πως τους πρωτους μηνες της σχεσης σας...............
αναποφευκτα θα σε συγκρινει με την πρωην.Δειξε ανωτεροτητα(αν μπορεις) και δεν θα χασεις............

nefelena

# 7 στις 21/9/2012
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.558
Στην ηλικια σου ειναι αναμενομενο να σε ενοχλει.....ομως μην αναλωνεσαι με υποθεσεις...συγκεντρωσου σε αυτο που ξεκινησατε και αφησε το δικο σου πλεον στιγμα στην ζωη του!
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

bathwater

# 8 στις 21/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε θεωρώ λιγάκι υπερβολική. Αν το παιδί δε σου'χει δώσει άλλη αφορμή για να ζηλέψεις τι ασχολείσαι με αυτά? Άλλοι κρατάνε αντικείμενα απ'το παρελθόν, άλλοι τα πετάνε. Εγώ πχ τα κρατάω αλλά δε με επηρεάζουν καθόλου συναισθηματικά. Έχω φωτογραφίες, δώρα κλπ από πρώην μου και κάποια σε κοινή θέα... ακριβώς επειδή δε με απασχολούν πια.

Να κοιτάς το παρόν. Δείχνει ότι σε θέλει? Ότι είναι καλά μαζί σου?

tzoulia49

# 9 στις 21/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
λοιπον διαγνωση .....

ο τυπος ακομα εχει συναισθηματα για την πρωην ....

λεγεταιι αναλογα με τη διαρκεια της σχεσης απαιτειται και ο αναλογος χρονος ληθης .....

2 χρονια θεωρειται μεγαλη σχεση ....και οπως ειδες οταν πηγατε για πρωτη φορα σπιτι του ...σου μιλαγε γι αυτην ....

και ειναι μολις 2 μηνες ....

εσυ πιστευεις οτι εγινε κανενα θαυμα μεσα σε 2 μηνες και την ξεπερασε ?

αποκλειεται ....

οι φωτο παραμενουν εκει για λογους συναισθηματικους ....

εαν την ειχες επισκιασει εσυ θεωρω οτι αυτος θα τις ειχε εξαφανισει .....

εγω θα πω για μενα ...ειχα μεγαλη σχεση με μεγαλα αισθηματα ...κι αυτη τη στιγμη εχω σκισει τα παντα .....

ουτε να τον βλεπω ...περαν του οτι τον εχω ξεπερασει δεν γουσταρω και την φατσα του στα πραγματα μου .....

θα σε συμβουλευα .....να συγκρατηθεις ....να μην του κανεις υστεριες περι του θεματος .....

αλλα να ρωτησω τι ειδους φωτο ειναι αυτες ?

ειναι απο καποια εκδρομη με καποια παρεα ?

ειναι αυτη μονη της ?

ολα παιζουν το ρολο τους ....

αν ειναι απο εκδρομη .....λογικο θελει να θυμαται τον προορισμο ...

αν ειναι αυτη μονη της ...πατα ποδι ....

ειστε 2 μηνες μαζι δεν θα το ελεγα και κανενα σημαντικο διαστημα ....

αλλα εφ οσον ειστε μαζι εξηγησε του οτι δεν ειναι δυνατον να διατηρει τις φωτο της πρωην .....κι οτι σ ενοχλει .....

ναι ζηλευεις ....και καλα κανεις .....

διεκδικησε την μοναδικοτητα για να μην βρεθεις μετα απο καποιο καιρο με τη βαλιτσα στο χερι .....

αν τον ενδιαφερεις θα το δεχτει ....μονο μην τον πιεσεις ...ριξε εσυ την επιθυμια κι ας την να καρποφορησει ....

αν αντιδρασει και σου πει εισαι ετσι γκιουβετσι ....δωστου δρομο ....

αν υπονοησει οτι κατι θα κανει ....γι αυτο ...χαλαρωσε ...και μην του αναφερεις τιποτα ....

περιμενεις και βλεπεις ....

αντρας που σε θελει κανει τουμπες .....και μην ακουσω το αντιθετο....

κατι φιλελευθερες τριχες ....αυτα

Ran_Tan_Plan

# 10 στις 21/9/2012
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Κλαιω απο τωρα τον Διομηδη.....
....ακομα δεν πριονιστηκατε καλα καλα και του ζητας να πεταξει ενα κομματι της ζωης του για να μην "χαλιεσαι" ξεροντας οτι υπαρχει εστω σε φωτογραφιες.
...και που δεν ξερεις κιλας αν σε δυο μηνες θα εισαστε ακομα μαζι....
Η ζηλεια (και λογω συγκρισης?) και η επιπολαιοτητα σε ολο της το μεγαλειο!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

isixos_geroulis

# 11 στις 21/9/2012
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 7.996

Εμ...πρεπει να εισαι...

...λερα για να κυβερνας γαλερα....
Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

# 12 στις 21/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν τον υπολογιζεις ως ατομο τοτε μην υπολογιζεις το παρελθον του..εσυ δεν ησου τοτε μαζι του..στην αρχη μπορει να κανεις τετοιες σκεψεις στη σηνεχεια θα δεις ποσο αυτες οι φωτο θα σε βοηθησουν να τον γνωρισεις..θα παρατηρεις τις εκφρασεις του κ μεσα απο αυτες θα ερμηνευεις το παρον...θα ανακαλυψεις πολλα...ειναι καταπληκτικο το πως μια φωτο μπορει να σου πει χιλιες λεξεις..οπως ομως και να εχει ειναι απαραδεκτο να του το ζητησεις..αν τον υπολογιζεις δεν θα το κανεις..να σκεφτεσαι οτι εσυ τοτε εκενες τα δικα σου..και δεν ησουν μαζι του....τωρα ειναι μαζι σου και αυτο πρεπει να σου αρκει...οι νεκροι. Δεν εχουν παρελθον κ παρον κ μελλον..ειστε μαζι τωρα

Roxanne77

# 13 στις 21/9/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315

Παράθεση:
Από το μέλος Ran_Tan_Plan - 21/09/12 04:44
... Κλαιω απο τωρα τον Διομηδη.....
...

Παράθεση:

Κι εγώ το ίδιο....Φοβάμαι ότι στο τέλος όμως θα κλάψει η κοπελιά έχοντας διαλύσει τα πάντα από "λάθη" του μυαλού της....

# 14 στις 22/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by SuperWoman17
Καλησπερα παιδια! εχω ενα θεματακι με τον δικο μου. Ειναι φιλος του αδερφου μου και γνωριζομαστε 2 χρονια και ημασταν φιλοι. Ενα βραδυ ετυχε να περασω απο κει που δουλευε και στο τελος καταληξαμε σπιτι του αλλα δεν εγινε τιποτα γιατι δε θελαμε να ημασταν μονο για ενα βραδυ θελαμε κατι πιο σοβαρο. Ετσι εκεινο το βραδυ μονο κοιμηθηκαμε. Πριν παμε σπιτι του λεγαμε για τους πρωην μας και μου ειχε πει για μια κοπελα που ηταν μαζι 2 χρονια και οταν πηγαμε σπιτι του, του ζητησα να δω φωτογραφια της αν ειχε και μου εδειξε ενα αλμπουμ που ειχανε μαζι. Τωρα ειμαστε μαζι 2 μηνες και χθες που κοιμηθηκα σπιτι του, πριν κοιμηθουμε βλεπαμε κατι φωτογραφεις και τον ρωτησα αν εχει ακομα τις φωτογραφεις με την πρωην του. και μου ειπε ναι. Εμενα πμως αυτο με πειραξε. Εγω δεν εχω τιποτα του πρωην μου! Τα εχω πεταξει ολα. Ουτε γραμματα εχω, ουτε φωτογραφιες, τιποτα! Εχουμε κανει σχεδια για το μελλον και αλλα πολλα! να του πω οτι εμ ενοχλει που εχει τις φωτογραφιες με την πρωην του? Γιατι αμα του το πω ειναι σαν να τοθυ λεω οτι με ενοχλει το παρελθον σου και θελω να το σβησεις ή να το "πεταξεις". φοβαμαι να μην του κακοφανει. Ειναι λογικο που ζηλευω αυτην και δεν την θελω στη σχεση μου και στο μελλον μου μαζι του 'η οχι? Εστω και με αυτον τον τροπο... :/ Περιμενω απαντησεις. Ευχαριστω

Νομίζω ότι το πρόβλημα το έχεις με τον εαυτό σου κι όχι με τον νυν!!! Ποιος άνθρωπος θα πετούσε κομμάτια της ζωής του?? Δεν είσαι αιώνια καλή μου για να είναι οι άνθρωποι που έζησες μαζί τους κάποιες χρονικά διαστήματα, απειροελάχιστες στιγμές και να τους πετάς στον κάδο αχρήστων!!! Όταν μάθεις να σέβεσαι και να εκτιμάς την κάθε σου μέρα, τότε θα καταλάβεις και θα εκτιμήσεις τον νυν!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε