Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΤΡΕΣ!!!!!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 24/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by hns1602

Παράθεση:
Originally posted by nonaa

ευτυχώς ... ευτυχώς!!!!!
ενα ακομα ονειρο ζωης μου ... πραγματοποιήθηκε...

¨οι αντρες δεν θέλουν δέσμευση ¨

Θέλουν δέσμευση που να τους εξασφαλίζει σεξ ή παρέα όποτε έχουν ακαυλίες...

Δε θέλουν δέσμευση με τις "υποχρεώσεις" που αυτή συνεπάγεται... μόνο τα "δικαιώματα" τους ενδιαφέρουν...

ποια δικαιώματα?????

θέλουν και δεσμευση , όποτε την θέλουν ...ασχετο!!!...και δικαιωματα που τους ενδιαφέρουν
μα δεν ξέρουν ότι τα δικαιωματα και οι δεσμευσεις δεν επιβάλλονται αλλα κατακτιουντε?????

αλλιως παπαλα !!!

δεν εχουν τιποτα ????

γι αυτο είναι πληγωμενα τα περισσοτερα...τα αγορακια
οοο! μαι γκατ

nandiagr

# 22 στις 24/9/2012
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%
....Και οι γυναίκες που μπήκαν στην παρέα, θέλουν να με βοηθησουν σε ενα άλλο παρομοιο ποστ??? Στην κατηγορια "σεξουαλικοτητα" έχω ενα ποστ "ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!", που ζητάω βοηθεια για κάτι που αφορά το επόμενο σενάριο μου......

achinos

# 23 στις 24/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Πολυ σεναριο ρε σεναριο...εμ...ναντιαγκρ, ηθελα να πω...

pliktro_

# 24 στις 25/9/2012
author
Γυναίκα / 63 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 112
''Σχέδιο νόμου, βάση του οποίου τα ζευγάρια που συμβιώνουν θα επισημοποιούν τη σχέση τους με μια έγγραφη συμφωνία, προωθεί το υπουργείο Δικαιοσύνης. Η διαφορά του συμφώνου από το γάμο συνίσταται στον τρόπο χωρισμού δηλαδή θα λύνεται μόνο με την υπογραφή ενός εκ των δύο ή εάν ο ένας από τους δύο προχωρήσει σε γάμο με άλλο πρόσωπο. Για να επικυρωθεί το σύμφωνο θα είναι αρκετή η υπογραφή του ζευγαριού ενώ σε περίπτωση θανάτου του ενός εκ των δύο, ο επιζών έχει κληρονομικό δικαίωμα αλλά αυτό ανέρχεται στο ένα έκτο εάν ο αποθανών έχει παιδιά και στο ένα τρίτο εάν υπάρχουν άλλοι συγγενείς κληρονόμοι.'
Η νομοθετική ρύθμιση που προωθείται στηρίζεται σε απόφαση του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, που υπάγει την εξώγαμη συμβίωση στη διάταξη περί προστασίας της ιδιωτικής και οικογενειακής ζωής.''
----Ζουμε αλλες εποχες-----
Παρε κι ενα Σεναριακι αστειο :
Πολλες προτασεις ταυτογχρονες, διαλεγεις την καλυτερη προσφορα- προταση.
Αν ειναι δυνατον η προταση γραπτη κ πληρης. Βιογραφικο- συνηθειες-χομπυ-παραξενιες- σε φακελο παρακαλω.
Επιβαλλεται η φυσικη παρουσια των ενδιαφερομενων κατα μονας αρχικα και αργοτερα ολοι μαζι την ιδια ωρα και μερα.

Τοπος:Μοναστηρακι,Ψυρη,Θησειο.

Ατμοσφαιρα happening

Eπιτρεπονται η φαντασια και ο αυτοσχεδιασμος.(Κλαπατσιμπαλα κ.α)

Σκηνικα-κουστουμια ευφανταστα κι αυτα!

Στο τελος διαλεγεις εναν και οι ρεστοι κουμπαροι-μαρτυρες.

Στους ''αυθορμητους'' καλεσμενους μοιραζονται κουφετα +ρυζι +καρυ.

Ενωπιον θεων και Ανθρωπων τελειται το μυστηριο γιατι ειναι μυστηριο πραγμα ο γαμος τελικα.

Ποτε μου δεν τον αποκωδικοποιησα.
Σκηνες απο Αλμοδοβαρ και βαλε...!

somebody961

# 25 στις 25/9/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
(Memories Mode On)

Τι με έκανες να θυμηθώ τώρα!

Είχαμε κάνει τόσα άλλα που είπαμε να το κάνουμε και αυτό. Πρόταση γάμου!
Μιλάμε για τελείως κουλ άτομο.. ίσως η καλύτερη σχέση που είχα ποτέ μου..

-Αγάπη μου λατρεία μου και φως μου, σου αρέσει όπως σε πhδ@w τώρα;
-ναιιιιιιιι!!!!!
-Ωραία, θέλεις να σε phδ$0 μια ζωή;;;
-Ναιιιιιι ταύλα και ρωμαίε μου!!!!

Σκηνικό διαδραματισθέν στη παραλία της Σκαφιδιάς στον Πύργο με μένα στην -απαραίτητη για τη ..περίσταση- στάση, πεσμένο στα γόνατα να τη κοιτώ με φανερή αγωνία για την απάντηση!.

(Memories Mode Off)
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 26 στις 25/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
(Memories Mode On)

Τι με έκανες να θυμηθώ τώρα!

Είχαμε κάνει τόσα άλλα που είπαμε να το κάνουμε και αυτό. Πρόταση γάμου!
Μιλάμε για τελείως κουλ άτομο.. ίσως η καλύτερη σχέση που είχα ποτέ μου..

-Αγάπη μου λατρεία μου και φως μου, σου αρέσει όπως σε πhδ@w τώρα;
-ναιιιιιιιι!!!!!
-Ωραία, θέλεις να σε phδ$0 μια ζωή;;;
-Ναιιιιιι ταύλα και ρωμαίε μου!!!!

Σκηνικό διαδραματισθέν στη παραλία της Σκαφιδιάς στον Πύργο με μένα στην -απαραίτητη για τη ..περίσταση- στάση, πεσμένο στα γόνατα να τη κοιτώ με φανερή αγωνία για την απάντηση!.

(Memories Mode Off)

...Κάτσε ρε σαμ...

...η κοπέλα δεν ειπε σενάριο για πορνό...

...σενάριο για σειρά ειπε...

...θελει νομιζω να χτυπησει τη τούρκικη ζώνη...

somebody961

# 27 στις 25/9/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Μα ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ έβαλα και το ...ρομαντικό στοιχείο μέσα!

(-Αγάπη μου λατρεία μου και φως μου, και το ..ρωμαίε μου στο τέλος!).

Οσο να πεις, μια παραπομπή σε ρομαντικό τη παθαίνεις!
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

nandiagr

# 28 στις 25/9/2012
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 15
Παιδες, σας ευχαριστώ όλους!!!!!!! Κωμωδία γράφω, και έχω να κουμαντάρω τόσους ήρωες....
Οι κύριοι ήρωές μου είναι μια παρέα 10 παιδιών 25-30 ετών, οι οποίοι ζουν στο 2009-2010 (τότε γεννηθηκε η ιδεα μου γι αυτο έβαλα αυτες τις χρονολογιες). Ειναι 4 γυναικες και 6 αντρες. Ενας απο αυτούς, ο Χρήστος, αποφασίζει να κάνει πρόταση γάμου στην κατά 3 χρόνια μεγαλύτερή του σύντροφό του, καθώς έχουν μακροχρόνια σχέση, αλλά και επειδή θέλει να το παίξει "ο άντρας ο σωστός που νοιάζεται πραγματικά τη γυναίκα του, που 30αριζει και πρέπει να αποκασταθει"!!!!!! Το θέμα είναι οτι επιστράτευσε όλους τους φίλους του (τους υπόλοιπους 5 άντρες και 2-3 ακομα άλλους) να σκεφτούν όλοι κάτι πρωτότυπο και να το συζητήσουν......
Όπως καταλαβαινετε, οι ιδέες σας θα μου φανουν χρήσιμες. Δεν με πειράζει αν η πρόταση είναι λίγο......πονηρή, ή πολυ ρομαντική ή πολύ πεζή. Εξάλλου οι ήρωές μου είναι διαφορετικοι χαρακτηρες. Θα τις επεξεργαστώ κι εγώ και θα τις προσαρμοσω.....Και πάλι ευχαριστω και περιμενω κι αλλες ιδεες!!!!

_Lynx_

# 29 στις 21/10/2012
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 99

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
Θέλουν δέσμευση που να τους εξασφαλίζει σεξ ή παρέα όποτε έχουν ακαυλίες...

Δε θέλουν δέσμευση με τις "υποχρεώσεις" που αυτή συνεπάγεται... μόνο τα "δικαιώματα" τους ενδιαφέρουν...

offtopic και ελαφρώς ετεροχρονισμένο.. : Η δέσμευση για τους άντρες δεν είναι Νο.1 προτεραιότητα (όπως για τις γυναίκες) αλλά γίνεται όταν υπάρχει αληθινή σύνδεση (και όχι μόνο σεξ). Δυστυχώς η 'αγωνία' πολλών γυναικών για δέσμευση, είναι και αυτή που απομακρύνει (αρκετές φορές) τους άντρες..
Just remember, if the world didn't suck, we'd all fall off

tzoulia49

# 30 στις 25/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
επειδη ειμαι ατομο των παθων στα ερωτικα μου ......

θελω να με φιλαει στο λαιμο και να μου ψυθιρισει στ αυτι .....

θες να παντρευτουμε ?

δεν νομιζω να φτιαχτηκε κανεις ?:>:>:>:>:>:>

pythagoras

# 31 στις 16/11/2012
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.585

Συν αθηνα και χείρα κίνει...

Παράθεση:
Originally posted by nandiagr
Καλησπέρα σας!!!!!! Είμαι η Αθηνά και θέλω τη γνώμη των ανδρων κυρίως.
Πως κάνατε πρόταση γάμου στη γυναίκα της ζωής σας??? Η πως θα κάνατε???
Αν τυχόν βρεθεί και καποια γυναίκα στη συζήτηση, ας μοιραστεί κι αυτή τη δικη της στιγμή....
Θα με βοηθήσετε σε ενα σενάριο που γράφω.....
Σας ευχαριστώ!!!!!!!

α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

hns1602

# 32 στις 18/11/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
Originally posted by _Lynx_
Η δέσμευση για τους άντρες δεν είναι Νο.1 προτεραιότητα (όπως για τις γυναίκες) αλλά γίνεται όταν υπάρχει αληθινή σύνδεση (και όχι μόνο σεξ). Δυστυχώς η 'αγωνία' πολλών γυναικών για δέσμευση, είναι και αυτή που απομακρύνει (αρκετές φορές) τους άντρες..

Και έτσι πρέπει... σε κανέναν δεν αρέσουν τα δεσμά... τι νόημα έχει να θέλει μια γυναίκα να δεσμευθεί μαζί σου, πριν σε γνωρίσει καλά; Πριν δει αν της κάνεις, αν σε αντέχει, αν θα της αρέσεις και μετά από λίγο καιρό;

Αλλά βλέπεις, η απόγνωση της προχωρημένης ηλικίας, δεν κρύβεται... αυτό είναι το πρόβλημα...

Παράθεση:
Από το μέλος tzoulia49
... επειδη ειμαι ατομο των παθων στα ερωτικα μου ......

θελω να με φιλαει στο λαιμο και να μου ψυθιρισει στ αυτι .....

θες να παντρευτουμε ?

δεν νομιζω να φτιαχτηκε κανεις ?:>:>:>:>:>:> ...

Οι αρσενικοί μάλλον ανατρίχιασαν...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

TasosD

# 33 στις 27/11/2012
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 6
Να και κατι γλυκο εδω μεσαα..
Πηραζει που ειμαι γυναικα?ελπιζω οχι.Λοιπον καταρχειν δεν θα ηθελα να το ξερω δηλαδη ουτε να το υποψιαστω.Μπορω να σου πω πολλες εκδοχες?

1.Θα θελα να ειμασταν διακοπες σε ενα μικρο νησακι να κανουμε τις διακοπες μας χαλαρα ξερετε ακροθαλασσιες και μια μερα αφου βγηκαμε εξω το βραδυ μετα να την περνουσαμε στην παραλια η ωρα θα ταν ξημερωματα στην θαλασσα στην αμμο αγγαλια και να μου ψυθιρησει στο αυτακι θελεις να με παντρευτεις?και αν μπορουσαμε να καναμε και τον γαμο εκει χωρις κανεναν θειες θειοι κ.τ.λ να πηγεναμε στα σπιτια μας και να λεγαμε παντρευτηκαμε.Ονειρο ναι δεν θα γινει ποτε δε.

2.Αλλη εικονα εγω και αυτος παλι π.χ. για 3 μερες στην τσεχια?πολωνια?πολη με πλακοστροτα,κτηρια σε ρυθμο γοτθικου ή με μπαροκ στυλ και ενα βραδυ μου λεει βαλε κατι ομορφο και σε περιμενω στο εστιατοριο του ξενοδοχειου σε μπαροκ στυλ ετσι με κουρτινες μακριες να κρεμονται μεγαλα παραθυρα αυτος με ενα απλο κουστουμι ουτε γραβατες και εγω με ενα εξωπλατο φορεμα μεχρι ξερετε να φενεται ολη η πλατη μα ολη μεχρι κατω και ενα μαλλι σινιον με αφελιες μπροστα χωρις αξεσουαρ πανω μου καθομαι και δεν χρειαζεται να πεις κατι απλα χαζευει ο ενας τον αλλον χαμογελατε και ξαφνηκα θα λεγατε και τωρα ξυπνα αλλα για καλη μου τυχη μια καλη νεραιδα να πεζει το fly me to the moon με σηκωνει να το χωρεψουμε και στο τελειωμα του song κανει την κλασικη κινηση χορου(πεφτεις λιγο προς τα πισω μεσα στα χερια του) και σε κοιταει μεσα στα ματια και σου λεει εισαι ετοιμη να με παντρευτεις? να μαθεις μετα οτι τα εχει κλεισει ολα τα βασικα εκκλησια ωρα και μερος.Μπορει να ναι υπερπαραγωγη αυτο αλλα τεσπα καπως ετσι οχι σαν της ταινιες δεν θα φορουσα και γαντια με το φορεμα αλλα καπως ετσι.

3.Παλι θα σε ταξιδεψω χειμωνας δωματιο με τζακι ειτε καποιου φιλου ειτε το σπιτι του δεν ειναι λεφτας αλλα ολοι λιγο πολυ εχουν βαλει τζακι η φλωγα να καιει και εγω να εχω χαθει μεσα στο στην εικονα της και ερχεται με δυο ποτηρια κρασακι τζαζ να παιζει,βερτης να παιζει,οτι θες βαλε πες οτι παιζει μουσικη χαμηλα, την συνεχεια την ξερετε κρασακι κ.τ.λ και αφου ειστε στα μελια να σε κοιταει μεσα στα ματια και να σου ψυθηρισει θελω να σε κανω γυναικα μου.ε λιωνεις!

4.Να βρεχει εξω.Δεν μετρανε ποσα χρονια ειστε μαζι αλλα μετρανε μονο οι στιγμες σας,βρεχει ασταματητα εξω , εχετε τσακωθει φευγεις μεσα στην βροχη κατι σαν μια μικρη μπορα καλοκαιρινη να ναι η βροχη και ερχεται φαντασου τετοιο σκηνικο εντασεις αλλα απο παθος βρε παιδι μου και σε μια φαση στην μεση του δρομου αφου σε ακολουθει ενω εισαι βρεγμενη λουτσα σε φερνει πανω του σε κοιταει κραταει αγγαλια τα χερια του στην μεση σου σου δινει ενα τρελο φιλι να μην μπορεις να ανασανεις και σου λεει αυτο το νιωθεις?και επειτα θελω να με παντρευτεις.θελεις?(ακουγονται μονο οι ανασες σας)λες ενταξει τρελα ειναι μεσα στο μυαλο σου οκ τον αφηνεις και παλι σε αρπαζει και σου λεει κοιταμε εδω μεσα στα ματια μου ενω σε κραταει και στο ζηταει ξανα.

Οκ παιδια κατευβενω απο το ροζ συννεφακι μου αυτα δεν γινονται ουτε στα παραμυθια μονο στις ταινιες και στα βιβλια.
το ξερω!
ελπιζω να σου εδωσα μερικες ιδεες.να βοηθησα στο εργο σου και γιατι οχι να γινει και βιβλιο κανωνικο.

http://www.youtube.com/watch?v=mcqoiGqdUTA

macbook

# 34 στις 14/1/2013
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:
Originally posted by nandiagr
Καλησπέρα σας!!!!!! Είμαι η Αθηνά και θέλω τη γνώμη των ανδρων κυρίως.
Πως κάνατε πρόταση γάμου στη γυναίκα της ζωής σας??? Η πως θα κάνατε???
Αν τυχόν βρεθεί και καποια γυναίκα στη συζήτηση, ας μοιραστεί κι αυτή τη δικη της στιγμή....
Θα με βοηθήσετε σε ενα σενάριο που γράφω.....
Σας ευχαριστώ!!!!!!!

Πολύ αργά για το σενάριο, αλλά η απάντησή μου είναι ότι δε θα έκανα τέτοια πρόταση.

Και για την ιστορία, εγώ ήμουν τελικά ο αποδέκτης της πρότασης γάμου και όχι εκείνη.

macbook

# 35 στις 14/1/2013
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:
Originally posted by matoklada
2.Αλλη εικονα εγω και αυτος παλι π.χ. για 3 μερες στην τσεχια?πολωνια?πολη με πλακοστροτα,κτηρια σε ρυθμο γοτθικου ή με μπαροκ στυλ και ενα βραδυ μου λεει βαλε κατι ομορφο και σε περιμενω στο εστιατοριο του ξενοδοχειου σε μπαροκ στυλ ετσι με κουρτινες μακριες να κρεμονται μεγαλα παραθυρα αυτος με ενα απλο κουστουμι ουτε γραβατες και εγω με ενα εξωπλατο φορεμα μεχρι ξερετε να φενεται ολη η πλατη μα ολη μεχρι κατω και ενα μαλλι σινιον με αφελιες μπροστα χωρις αξεσουαρ πανω μου καθομαι και δεν χρειαζεται να πεις κατι απλα χαζευει ο ενας τον αλλον χαμογελατε και ξαφνηκα θα λεγατε και τωρα ξυπνα αλλα για καλη μου τυχη μια καλη νεραιδα να πεζει το fly me to the moon με σηκωνει να το χωρεψουμε και στο τελειωμα του song κανει την κλασικη κινηση χορου(πεφτεις λιγο προς τα πισω μεσα στα χερια του) και σε κοιταει μεσα στα ματια και σου λεει εισαι ετοιμη να με παντρευτεις?

Και τότε εσύ διακρίνεις τους αστραφτερούς κυνόδοντες ανάμεσα στα κάτωχρα χείλη του και μέχρι να καταλάβεις τι έγινε, είσαι στην πλάτη του ενώ πετάει με τα γιγαντιαία φτερά της νυχτερίδας προς τον απρόσιτο πύργο του, όπου θα γνωρίσετε τον αιώνιο (πραγματικά όμως) έρωτα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost