Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

φοβοσ!

Σελίδα : 1

kikitsa93

# 1 στις 23/9/2012
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

φοβος!

Γεια σασ καταρχην,ειμαι 19 χρονων και και εχω σχεσει εδω και αρκετα χρονια περισι περασα σε μια αλλη πολη δεν ειχαμε καποιο προβλημα.Στην συνεχεια με εποιασαν φοβιεσ και δεν μπορουσα να κατσω μονη μ στην πολη που περασα με συνεπεια να εχω ανχοσ ετσι αρχισαν ολα ειχα πονουσ ταχυκαρδιεσ και το αγορι μ ειχε φυγει φανταροσ μ ειχε καρφωθει η ιδεα οτι εχω κατι στην καρδια μου ετσι εκανα εξετασεισ δεν εδειξαν κατι δοξα το θεο μετα αργοτερα απο το ανχοσ μ και το φοβο μμην παθω τπτ δεν μπορουσα να κοιμθω ετσι επιστεφτηκα ψυχιατρο μ χορηγησε τα χαναχ τα εκοψα σε 1 μισι μηνα δεν ηθελα να τα συνεχησω περεταιρω και μ εδωσε ο καρδιολογοσ μ να παιρνω ιδεραλ επαιρνα μισο μετα ομωσ εμφανιστηκαν οι εκτακτεσ συστολεσ και παιρνω 1 δεραλ βαβαια απο σημερα θα το κοψω .το μονο που εχω που μ ειπανε ειναι οτι εχω ενα φυσιματακι και μια στενωση δεν ξερω απλα μ ειπε δεν ειναι τπτ...αυτο ολο εχει επιπτωση και στο αγορι μ προσπαθει να με βοηθησει να το ξεπερασω ,αλλα φοβαμαι στο τελοσ απο αυτα τα τρελα μου μην τον χασω και λογικο ειναι ....η ψυχιατροσ μ ειπε οτι εχω ανχςδεσ διαταραχη...εχει συμβει σε κανεναν και αν ναι το εχετε ξεπερασει???? δλδ το καλοκαιρι πηγαμε διακοπεσ και εγω απο εξω επεξω ρωτουσα αν εχει νοσοκομειο ......συγνωμη αν σασ κουρασε το γραπτο μου.

tzoulia49

# 2 στις 23/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ειναι καθαρο αγχος ....

πιεστηκες πολυ απο τις εξετασεις ....απο τις συναισθηματικες ανασφαλειες της ηλικιας σου .....

και μενα μου συνεβαινε στην ηλικια σου ....

και η αναπνοη ενιωθα να μου κοβεται .....

και οτι θα παθει η καρδια μου ....

και προκαλουσα και ταχυκαρδιες μ ολο αυτο το αγχος .....

καθε φορα που θα σε πιανει ....το μονο που θα σκεφτεσαι ειναι.... αγχος ....

θα παιρνεις βαθιες ανασες ...και θ ασχολεισαι μ οτι δηποτε αλλο ...εκτος απο το να σκεφτεσαι αυτο ....

σταδιακα θα μαθεις να το διαχειριζεσαι ...και με τον καιρο θα περασει ...

προφανως εισαι συναισθηματικη .....περισσοτερο απ οτι πρεπει ...χαλαρωσε ...

archagellos

# 3 στις 23/9/2012
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.460
Αντι για ψυχιατρο μηπως ειναι καλυτερο να επισκευτει ψυχολογο ?

Σε απασχολουν πολλα τα οποια σε φερνουν σε αυτη την κατασταση .
Ολα αυτα που σε πιεζουν καλο θα ειναι να τα πεις .

Καλη σου τυχη

kikitsa93

# 4 στις 23/9/2012
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
ναι ειχα και το θεμα με τηναναπνοη μου αλλα πηγα σε πνευμονολογο το εξετασα(περιεργο ε?) ναι αυτο σκεφτομαι να κανω να παω σε ψυχολογο ασ πουμε σημερα ειπα θα σταματησω το ιδεραλ αλλα εκεινη την στιγμη που καθαρισα το δωματιο μου πιανω τισ σφυξεισ μ ητανε πανω απο 100
και λεω ασ τα παρω ....ΕΥΤΥΧΩΣ το αγορι μ εχει υπομονη και μ ειπε να παμε μαζι στον ψυχολογο ξερει πωσ να διαχειριστη λιγο την κατασταση γιατι υπεφερε και η μητερα του ...

bathwater

# 5 στις 23/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by archagellos
Αντι για ψυχιατρο μηπως ειναι καλυτερο να επισκευτει ψυχολογο ?

Σε απασχολουν πολλα τα οποια σε φερνουν σε αυτη την κατασταση .
Ολα αυτα που σε πιεζουν καλο θα ειναι να τα πεις .

Καλη σου τυχη

Συμφωνώ.

Πάντως kikitsa μπορώ να εντοπίσω πολλά από τα στοιχεία που αναφέρεις και στη δική μου συμπεριφορά αλλά και σε συμπεριφορές άλλων στην ηλικία μου. Σε πολλούς μπορεί να βγει με σωματικές διαταραχές αλλά στον καθένα βγαίνει διαφορετικά. Είναι συνηθισμένες οι φοβίες σου απλώς πρέπει να προσπαθήσεις να τις ξεπεράσεις για να'σαι εσύ καλά!

alladin82

# 6 στις 23/9/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 333
Γτ δεν ξαναδινεις ή με 10% να περασεις στην πολη σου ή κοντα?

kikitsa93

# 7 στις 23/9/2012
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
bathwater εσυ τι ειχεσ? δεν ξερετε ποσο θελω να το ξεπερασω... !!

bathwater

# 8 στις 23/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kikitsa93
bathwater εσυ τι ειχεσ? δεν ξερετε ποσο θελω να το ξεπερασω... !!

αντίστοιχες φοβίες!να μείνω μόνη μου και τέτοια!κάποιες φορές μου έβγαινε και με ταχυκαρδία αλλα δεν κράτησε και δεν το έψαξα!

αλλά είναι ξεκάθαρα ψυχολογικό οπότε καλό θα ήταν να μιλάς σε κάποιον!

όσο για το φύσημα όντως δεν είναι τίποτα..αφού στο πε και ο γιατρός σου δηλαδή! οι περισσότεροι έχουν!

tzoulia49

# 9 στις 23/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
φυσημα εχουν πολλοι ανθρωποι ....

ειναι εκ γεννετης ....αυτο με τον καιρο εξαλειφεται και δεν προκαλει κανενα προβλημα .....

οσο για τον ψυχολογο .....να πας ....ισως σου κανει καλο του οτι μιλας μ εναν ειδικο .....

κι με το φιλο σου να τα συζητας .....

αν σ αγαπαει θα δειξει κατανοηση .....

ανθρωπινα ειναι .....

μπορει να συμβει σ ολους ....

με την βοηθεια του ψυχολογου και κυριως την δικη σου προσπαθεια ολα θα πανε καλα .....

πολλοι ανθρωποι εχουν περασει απ αυτα ....μην τρομαζεις .....

το πολυ στρες δημιουργει ψυχοσωματικα ....

κρισεις πανικου ταχυκαρδιες αυπνιες ....

αν δεις οτι επιμενει να συμβουλευτεις ακομα και ψυχιατρο ......

αυτο δεν σημαινει οτι εισαι τρελη .....

kikitsa93

# 10 στις 23/9/2012
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
allantin82 den ekana 10 % dioti kai auto pou m aresei tha fygei apo thn polh moy tha to pane alloy opote adikos xronos eidh sthn sxolh m eimai pav 3 eksamhno tha prospathisw na katv giati kai oi goneis m den einai twra kala oikonomika gia na exw thn dynatithta na erxomai synexws kathe ebdomada....
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε