Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

είναι μπερδεμένος δεν ξέρει αν θέλει να είμαστε μαζί

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 41 στις 26/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ηλιε συμφωνω μαζι σου....

Μονο που δεν το περιοριζω η στο ενα η στο αλλο

Το βασικο το ζητουμενο σε τετοιες περιπτωσεις ειναι να μην χασεις τον εαυτο σου για την επιλογη του αλλου...

Αδικο ..αλλος να κανει την επιλογη κ αλλος να χανει τον εαυτο του απο αυτο....
Οτι εκγραζει στιριζει κραταει ..ας το κανει

Αφου πρωτα γινει κουβεντα σοβαρη μεταξυ τους...

achinos

# 42 στις 26/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%
Παντως αυτος που μ ε σ α σ αυτο που λεμε γαμο, ανοιγει την πορτα κ φευγει, αφηνει στον αλλον, ενα περιθωριο ελευθεριας, που αν τοχε σκεφτει καλυτερα, ισως κ να μην του αρεσε τοσο.

Ασχετα με το συμβολισμο μιας τετοιας αποχωρησης, κ με το γεγονος οτι μονός καυγας δε γινεται...
Το γραμμα του νομου, ευνοει αυτον που μενει...
Τωρα η αρχοντουλα μπορει να κανει οτι θελει, ας ειναι σιγουρος αυτος οτι το μυρμηγκι δεν εχει φτερα...
Αν φτερωσει...την πατησε...κ αναμενομενο...

sunnyeyes-

# 43 στις 26/9/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Ολα λεγονται εκδικηση...αν τα κανεις μ αυτο το σκοπο...τωρα να σουρθει αιφνιδιως να ερωτευτεις μολις μαθεις για το κερατο...λιγακι κουφο...ενω να σηκωθεις κ να πας να παιξεις αλλου, μπορει πολυ ωραια ναναι αυτο που στ αληθεια επιθυμεις...χωρις καμμια διαθεση να παρεις το αιμα σου πισω...
Η μαλλον για να μη βρεθεις ποτε στη δυσαρεστη θεση ν αναγκαστεις να παρεις το αιμα σου πισω...φθοροποιος κ κουραστικη διαδικασια, που κατα τη γνωμη μου, σε στερει απο τη χαρα της ζωης...κ απο την απροσκοπτη...αναζητηση της ευτυχιας.
ΟΥΦ...τελεία...

Το κοψιμο ηταν προσδιορισμος του δραστικοτερου...

Koιτα υπαρχουν πολλες αντιδρασεις.

Διαλεγεις.. και παιρνεις.

Υπαρχουν τα πατωματα!
Υπαρχουν και τα ταβανια..

Οταν σου βγαινει πατωμα, εννοειτε δεν πας να σεξουαλιστεις με αλλον για να τον εκδικηθεις και μονο.

Εγω διαφωνω με το πατωμα. Οκευ.. συμφωνω στο σοκ οταν εχεις εναποθεσει τη ζωη σου στα χερια καποιου αλλου... (και δεν υπαρχει αυτοπροστασια) ... συμφωνω και στο κλαμα και στο βρισιδι και στο μπινελικι και κανα δυο κατσαρολες να εκσφεντονιστουνε δεν ειναι κακο.
Το μετα?

Θα κλαις? θα ξανακλαις? θα νιωθεις ενοχες? Το τι θα νιωθεις μετα ειναι μια επιλογη!.. Κατα τη γνωμη μου.
Προσωπικα θα εκανα το ιδιο. Οχι για την εκδικηση, αλλά για να νιωσω ισοτιμα μεσα στη σχεση. Μετα θα επαιρνα αποφασεις. Οταν η σχεση θα ειχε παει παλι σε ισους ορους. Οταν θα τον κοιτουσα και θα ειμασταν ισοτιμοι.

Το χωρισμο τον βαζω σε δευτερη μοιρα. Δεν εχει τοσο σημασια. Σημασια εχει να ειναι καλα η καρδουλα μου. Και σε μερικες περιπτωσεις, οπως η απιστια, εγω νομιζω οτι το οφθαλμον αντι οφθαλμου, Ναι φερνει αποτελεσματα.

Μετα χωρισε.. μεινε μαζι του.. κανε οτι θες. Αλλα το ισο ειναι ισο.. οπως και να το κανεις.
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

inioxos52

# 44 στις 26/9/2012
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Originally posted by nonaa
Ηνιοχε ετσι ειναι οπως τα γραφεις.για τις περιπτωσεις που αναφερεσαι.ετσι αντιδρουν αντρες κ γυναικες οταν προδηδουν θες απο ενοχες θες για να ριξουν σταχτη στα ματια..γινονται σκυλακια στους συντροφους τους..γιατι αλλωστε λεμε οτι ο εραστης η η ερωμενη κρατα το γαμο...ειναι αυτος/η που αν δεν χωρισει το ζευγαρι σε λιγο χρονο απο τη δημιουργια της εξοσυζηγηκης σχεσης..ειναι γιατι εκμεταλευετε. Την παρουσια της θυματαρας..της εν γνωση του/της θυματαρας..

Γι αυτο ειπα οτι δεν εχει ερωμενη...

Αν συμβαινει ομως αυτο που ισχηριζεσαι οτι η ερωμενη εχει προβληματισει τον ανθρωπο κ θελει ηρεμια για να σκεφτει...τοτε η κοπελα θα πρεπει να κανει στην ακρη...δεν μπορεις να θες τιποτα πια..απο αυτον τον ανθρωπο γιατι εκ των πραγματων δεν μπορει να εχει...
Αν ειναι αυτο που λέι ο μιλτος..οτι κομπλαρει..το φυσιολογικο θα ηταν να την ειχε απο κοντα..δηλ.να καμαρωνει..αντρας της ειναι δεν ειναι κανενας τυχον..μα επρεπε να ειναι κοντα της να μην τη χασει..ξερω κ εγω..τωρα αμα τη δει με αλλον δηλ.πως θα νιωθει..και να ξερει οτι φταιει εκεινος..γιατι εκεινος εφυγε
Καλο ειναι πιστευω να μιλησουν μεταξι τους να δουν τι ειναι αυτο που θελουν να ενημερωσουν τι σκοπευουν να κανουν απο εδω κ περα...για να ηρεμισου..μεγαλοι ανθρωποι εινα

Παντως εγω ηνιοχε γνωριζω οτι μια γυναικα ξερει καταλαβαινει την υπαρξη αλλης το διαισθανετε κ οταν δοθει κ αφορμη επιβεβαιωνετε η οχι...οχι γιατι αυτο σκεφτεσαι πρωτα...με την αλλαγη του αλλου..ξερεις οτι παιζει κ αλλου....κ κανει τα κουμαντατης.
Που θα πει εκεινος πια ειναι στον κοσμο του..κ δεν ξερει τι του γινετε...στα γραφω γιατι τα εχω δει....οχι

Τι λεει ρε γμτ μου, και δεν καταλαβαινω ντιπ κατα ντιπ ο ταλας? Λες να μουκατσε βαρυς ο μουσακας?

Ρε συ Νοναα, κανε μου την χαρη και στειλε μου εκεινο το λεξικο κατανοησης και ορθογραφιας των κειμενων σου που εξεδωσες τελευταια, μηπως και πιασω τον συρμο των σκεψεων σου!!!!

Οχι τπτ αλλο, αλλα για να μπορω να σου αντιπαρατεθω ρε συ.......
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

achinos

# 45 στις 26/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Δεν ξερω ρε σανυ, αυτο ποτε δε μ ενοιαξε...δεν εχω βιωματα απο τετοια φαση, μπορει κ ναχεις δικιο...εμενα δε θα μ ενοιαζε τοσο οτι ειναι με αλλη, οσο το οτι δεν ειναι μαζι μου...αυτο θυμαμαι να ποναει...τ αλλα...ψιλα γραμματα μου φαινονται...εκεινο που ενοχλει ειναι η απουσια του αλλου, το κενο που ειναι τοσο δυνατο, σα πονος σωματικος, που τρυπαει, χαραζει, ματωνει, ξεσκιζει... που δεν αντεχεται, πουναι πανω απ τα ορια, οχι το που εχει παει...

Δε ξερω...ανεξερευνητες περιοχες...

sunnyeyes-

# 46 στις 26/9/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925
ωραια
θα μας διαβαζει η "Ι love him" και θα βγαλει τη φλεβα της να τη σφαξει ...
Αι λαβ χιμ...

Αι λαβ χιμ...

Μην ακους.. ολα περνανε και το αι λαβ και το χιμ
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

achinos

# 47 στις 26/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-
ωραια
θα μας διαβαζει η "Ι love him" και θα βγαλει τη φλεβα της να τη σφαξει ...
Αι λαβ χιμ...

Αι λαβ χιμ...

Μην ακους.. ολα περνανε και το αι λαβ και το χιμ

Οχι ρε σανυ...το χιμ περναει κ ερχεται αλλο, σαν ιωση κατι...το λαβ ειναι νοσος εκ γενετης...ανιατη...

# 48 στις 26/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ηλιε σε καταλαβαινω εγω..

Αυτο αρκει για την ωρα.

Οταν ερθει η ωρα θα καταλαβεις..κουλαρισε

Γενικα να ξερεις οτι σε τετοιες περιπτωσεις συμφωνω με αυτα που εγραψες...

# 49 στις 26/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ηλιε σε καταλαβαινω εγω..

Αυτο αρκει για την ωρα.

Οταν ερθει η ωρα θα καταλαβεις..κουλαρισε

Γενικα να ξερεις οτι σε τετοιες περιπτωσεις συμφωνω με αυτα που εγραψες...

inioxos52

# 50 στις 26/9/2012
author
Καλε Νοναααα, τι λες καλε? Ποιος ηλιος δεν σε καταλαβαινει και θα σε καταλαβει εν ευθετω χρονω? Ηλιος με τετοιο μουντρουχικο αβαταρ? Καλε ο Ηνιοχος ειμαι που δεν σε καταλαβαινει σε λεω!!!!! Ακου ηλιος!!!!!
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Roxanne77

# 51 στις 26/9/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315

Μπα σε καλό σας βραδιάτικα..... Δεν παίζεστε.....

# 52 στις 26/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
α...καλα

Ηνιοχε ειμαι εξω κ απο εδω που γραφω δεν ειναι ευκολο ....να δω τι κ ποιος...γραφω κ πολυ γρηγορα...

Γι αυτο δεν με καταλαβαινεις....

Κ αν δεν το διευκρινιζες αυριο θα το εβλεπα....
Καλα εκανες σε ευχαριστω

inioxos52

# 53 στις 26/9/2012
author
Εισαι εξω? Που εξω εισαι καλε τετοια ωρα? Τουλαχιστον αξιζει τον κοπο ο παιχτης, η προκειται για κλασσικη περιπτωση μαμακια οποτε τζαμπα καινε τα κερια και παγωνει η σαμπανια?

ArthourosGR

# 54 στις 27/9/2012
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Απαντήσεις: 134
Σε κανέναν σύμβουλο γάμου πήγατε?.....

cerise

# 55 στις 28/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Οταν δεν υπάρχουν παιδιά και δεδομένης αυτής της αλλαγής και της αστάθειας των συναισθημάτων του θα πρέπει να κάνεις κάτι πολύ δραστικό που θα ξεκαθαρίσει την κατάσταση άμεσα.

Θα του κλείσεις τη πόρτα χωρίς όμως να γίνεσαι εσύ κομμάτια και να μοιρολογάς.

Είσαι 32. Εχεις το χρόνο να ξαναβρεις την ευτυχία που σου αξίζει πραγματικά.

Ζήσε λίγο τη δική σου ζωή και αγνόησέ τον για κάποιο διάστημα. Να την ακούσει που λένε....και να καταλάβει πως δεν είσαι δεδομένη. Κι ότι δεν περιμένεις κάποιον που αμφιβάλλει για τα αισθήματά του. Μια και η ζωή είναι μπροστά σου.

Αν επανέλθει δριμύτερος και μετανοιωμένος (θα το καταλάβεις ....) τότε δώστε μια ακόμα ευκαιρία στη σχέση. Διαφορετικά βάλε το καπελάκι σου στραβά και πες του το γειά σου!

Μην ψαχνεις τους λόγους που άλλαξε . Τουλάχιστον αυτά τα χαζά με το γυμναστήριο κλπ (εκτός κι αν είσαι υπέρβαρη..) μην τα μασάς. Ούτε για άλλες να ψάχνεις γιατί δεν έχει νόημα αν έπαψε να σε βλέπει σαν την αγάπη και τον έρωτά του. Μην χαλιέσαι με ενοχές , υποψίες και εικασίες. Πίστεψέ με ...είναι χάσιμο χρόνου και κάνεις κακό μόνο στον εαυτό σου και κανέναν άλλον.

Καμμιά και κανένας δεν θέλει να μένει κάποιος δίπλα του χωρίς αισθήματα.

Είναι δύσκολο αλλά οφείλεις στον εαυτό σου να βρεις το τρόπο να συνεχίσεις.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε