Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χώρισε κ με βρίζει κ από πάνω!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Rapusel

# 1 στις 27/9/2012
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Με χώρισε κ με βρίζει κ από πάνω!!!

Αγαπητά μέλη,
καλώς σας βρήκα μιας κ είμαι καινούρια στο forum!!
Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα......Ήμουν 10 χρόνια παντρεμένη κ είχαμε ένα καλό κ ήσυχο γάμο,μια καλή σχέση με τα πάνω της κ τα κάτω της αλλά πάντα είχαμε επικοινωνία κ κατανόηση.
Παντρευτήκαμε με πολιτικό το 2005 κ μόλις το Αύγουστο του 2011 κάναμε θρησκευτικό με χαρές κ πανηγύρια .Έχουμε 2 παιδάκια 8 & 2.5!!!
Μέχρι τον Μάϊο του 2011 ήταν όλα όπως πάντα κ κανένα πρόβλημα δεν υπήρχε...ησυχία,τάξη κ ασφάλεια που λένε.
Τον Ιούνιο του 2011 όλα άλλαξαν,αστραπιαία,ακαριαία κ από τότε ζώ ένα δράμα!!Ξεκίνησε ο κύριος τα γνωστά των αντρών -θέλω χρόνο,θέλω χώρο,άρχισε ξενύχτια,μια ανεκδιήγητη συμπεριφορά απέναντι μου απαξίωσης,υποτίμησης,κατηγοριών για την στάση μου μέσα στον γάμο που ποτέ ξανά δεν είχα αντιμετωπίσει....Άπό αγάπη του κ γυναικούλα του έγινα μέγαιρα που του ΄βγαζε την πίστη όλα τα χρόνια,τον καταπίεζε κ του είχε κάνει την ζωή μαύρη...Ποτέ πριν δεν είχε παραπονεθεί για καταπίεση,για αμέλεια,για γκρίνια...Σας ρωτώ δεν θα είχε εντοπίσει πριν κάποια πράγματα?Τι όλα αυτά έγινα μέσα σε έναν μήνα??¨οχι φυσικά...Γκόμενα σκέφτηκα,γκόμενα επικαλέστηκα,τρελή κ ανισόρροπη βγήκα...Το μυαλό μου έτρεχε κ τέλοσπάντων δέχθηκα ένα σωρό κατηγόριες που δεν σας κρύβω ότι στην αρχή,λόγω αγάπης,αποδέχτηκα κ αμφισβήτησα κ εγώ η ίδια το ποιόν του χαρακτήρα μου...Μην μακρηγορώ πέρασα ένα καλοκαίρι κ έναν χειμώνα δράμα,με τσακωμούς κ απόγνωση....του ζητούσα να φύγει από το σπίτι αφού δεν του άρεσε η ζωή μαζί μου δεν δεχόταν...να φύγω εγώ μου έλεγε..Σπίτι χτισμένο πάνω από το πατρικό μου,για το οποίο έχουμε πάρει δάνειο κ οι δύο μισό μισό...Άσχετα με τα γραφεικρατικά όμως για μένα από το σπίτι φεύγει αυτός που δεν θέλει πια την σχέση...Ο κύριος λόγω οικονομικών δυσκολειών προσπαθούσε να μας περάσει σε νέα επίπεδα σχέσεων με κάθε τρόπο...μια μου έλεγε να ανοίξω το μυαλό μου κ να κάνω κ εγώ την ζωή μου όπως κ εκείνος αλλά να συμβιώνουμε κ όταν δεν έπιανε αυτό(συγνώμη δεν μπορούσα να φτάσω να έχω την σχέση Καρβέλας-Βίσση) κ όταν δεν το πετύχαινε αυτό πούλαγε τσαμπουκα κ με το έτσι θέλω με χώριζε αλλά δεν ξεκουβάλαγε.....Με τα πολλά απευθύνθηκα σε δικηγόρο κ του έκανα υποχρεωτική μετοίκηση...Να σημειώσω ότι από τον Ιούνιο που του τα έσκασε δεν ξαναπλήρωσε δάνειο κ ούτε κανέναν άλλο λογαριασμό στο σπίτι του...είχαμε την πολυτέλεια να έχουμε κ δεύτερο ψυγείο (της μαμάς μου) κ ετσι τα παιδιά μας δεν πεινούσαν άρα όλα τα λεφτά για πάρτη του....
Τα κατάφερα,έφυγε κ του έβγαλε το δικαστήριο με έκτκακτα ασφαλιστικά μέτρα διατροφή για τα παιδιά του 200€ το καθένα...σύνολο 400€....Λύσαξε,έφαγα πολύ βρισίδι,δυσκολεύτηκε πολύ να προσαρμοστεί αλλά στο τέλος δεν μπορούσε να κάνει κ αλλιώς...Πείτε μου ειλικρινά 200€ το μήνα για κάθε παιδί κ καμία άλλη οικονομική επιβάρυνση είναι πολλά??Σημειώστε ότι δάνειο από εκείνον δεν ξαναπληρώθηκε έκτοτε...
Τέλοσπάντων κατά τον Ιούνιο του 2012 έκανε ένα πισωγύρισμα...όλο το διάστημα να σας πώ ότι εγώ πέρασα πάρα μα πάρα πολύ δύσκολα συναισθηματικά,έπαθα κατάθλιψη κ ξεφτίλισα πολλές φορές τον εαυτό μου παρακαλώντας τον να σταματήσει όλο αυτό.....να δώσουμε μια ευκαιρία στην σχέση μας κ στην οικογένεια...Στο πισωγύρισμα,λοιπόν που έκανε ήρθε η μεγαλύτερη απογοήτευσή μου...αντί να γυρίσει ένας άνθρωπος το λιγότερο μετανιωμένος,να προσπαθήσει να χτίσει γέφυρες,γύρισε ένας αλαζόνας που είχε την απαίτηση να δεχτώ ότι εγώ τα δημιούργησα όλα,να αλλάξω στύλ,να κάνω κάτι για να του δημιουργηθεί ξανά το αίσθημα,να αλλάξω εγώ το ένα,εγώ το άλλο...όπως καταλαβαίνετε στην αρχή από την επιθυμία μου για επανασύνδεση κ από αισθήματα πάλι τα έβαλά με τον εαυτό μου που δεν μπορούσα να είμαι αυτό που ήθελε,έφτασα να υποτιμώ εγώ η ίδια την εμφάνισή μου,αμφισβήτησα τον ποιόν του χαρακτήρα μου,έγινα ανασφαλής,απισιόδοξη ήταν μία κρύο μία ζέστη κ κατέληξα να γίνω ένα πλάσμα χωρίς χαρακτήρα,χωρίς αυτοπεποίθηση κ γεμάτη ενοχές....Τον Αύγουστο πήγαμε μαζί διακοπές κ τα χρήματα τα έβαλα κατά τα 2/3 εγώ,λόγω βλαμένης ηθικής για το διάστημα που επιχειρήθηκε η επανασύνδεση δεν ζήτησα την διατροφή κ έτσι έμεινα πολύ σύντομα άφραγκη.....Να σημειώσετε ότι στο διάστημα που δεν ήμασταν μαζί είχε κάνει μία κατάχρηση χρημάτων από εισπράξεις τις δουλειάς του 900€,τα οποία έδωσα εγώ για να μην εκτεθεί κ από αγάπη κ συμπόνια στον πανικό του....Μέχρι τα μέσα Σεπτέμβρη μη έχοντας εγώ άλλα χρήματα κ ενώ ακόμα βγαίναμε πλήρωνε τους καφέδες μας,τα τσιγάρα μου κ ότι χαλούσαν τα παιδιά στις βόλτες.Τίποτε παραπάνω...πριν μια εβδομάδα μου ανακοίνωσε ότι τελικά δεν του βγαίνει το συναίσθημα,δεν του αρέσει το στυλάκι μου,είμαι πολύ στενάχωρος άνθρωπος(γιατί άραγε),δεν είμαι χαρούμενη κ έχω πολλές ανασφάλειες...Με άδειασε κανονικά κ επειδή είχα κουραστεί κ εγώ ψυχολογικά από όλον αυτόν τον αγώνα να τον ικανοποιώ μονίμως εγώ κ εκείνος να είναι απέναντι μου σαν κριτής με βρήκε σύμφωνη παρ'όλη την απογοήτευση!!Πριν κλείσουμε,όμως την βραδιά της χυλόπιττας μου είπε ότι για τον Σεπτέμβρη πάλι είχε δημιουργήσει έλλειμμα στο ταμείο της εταιρείας του 1000€ κ πως τα μισά μου αναλογούσαν...περιττό να σας πώ πως ένιωσα εκείνη την στιγμή...όλη την φάση της επανασύνδεσης την είδα σαν την μεγαλύτερη εκμετάλλευση κ γύρισε το μυαλό μου ανάποδα...ψύχραιμα αναφέρθηκα στα λεφτά που του είχα δώσει τον Αύγουστο,στις διατροφές Ιουλίου.Αυγούστου κ Σεπτέμβρη που δεν είχε βάλει κ δεν απαίτησα οπότε ήταν αισχρός όταν απαίτησε κάτι τέτοιο....χωρίσαμε με βρισιές,εγώ να τον λέω νταβατζή κ εκείνος κλέφτρα.....έκτοτε με πυρπολεί με μνματ κ mail να δώσω τα λεφτά που του ¨χρωστάω¨γιατί ήταν της εταιρείας κ σαν άλλος Πάγκαλος μαζί τα είχαμε φάει...Με βρίζει κ μου λέει με θράσος πως δεν του δίνω τα λεφτά για να τον καταστρέψω οικονομικά κ να τον κάνω έτσι να γυρίσει πίσω....με απειλεί ότι θα μου τα κρατήσει από την διατροφή του Οκτωβρίου κ πως όλο αυτό το κάνω από εκδίκηση.Πιστέψτε με θυμό έχω,αδικία αισθάνομαι γιατί είναι κ άλλες οι φορές που τον έχω ξελασπώσει,αλλά αίσθημα εκδίκησης δεν έχω....Απλά δεν έχω πια την διάθεση να βολεύω με όποιον τρόπο αυτον τον άνθρωπο...μου έχει κάνει μεγάλο κακό γιατί στα 35 έμεινα μόνη με 2 παιδιά,με έχει πιάσει πανικός για την πορεία της ζωής μου,έχω εγκλωβιστεί,τον αγαπάω ακόμα τον @@@,εγώ έχω όλες τις υποχρεώσεις της οικογένειας κ αυτός όλα τα δικαιώματα του...είναι καλός μπαμπάς αλλά ελλειπής,θα τα πάρει όποτε τον βολεύει το πρόγραμμά του κ τα οικονομικά του,αν δεν έχει κανονίσει με τους φίλους του ή τις φίλες του κ η ζωή χαρισάμενη.Εγώ έχω να παλέψω με την απόρριψη,την ανασφάλεια,την ζήλεια δεν το κρύβω για όποια τον συναναστρέφεται κ χρίζει της ευγένειας του,της γενναιοδωρίας του κ εγώ της κακίας του,των κατηγόριων του πρώην μέγαιρα,εκβιάστρια,εκδικητική κ άλλα πολλά που μ΄έχει στολίσει...όσο κ αν τα αντικρούω με επηρεάζουν κ με ρίχνουν...από την καρδιά τον αγαπάω ακόμα κ ΥΠΟΦΕΡΩ από την λογική μ εκμεταλλεύεται,σ εμένα ψάχνει βολή κ πρέπει να προχωρήσω....δεν μπορώ να κάνω όμως ούτε μπροστά,ούτε πίσω...έχω σταματήσει την ζωή μου έχω γίνει μίζερη κ γενικά η ζωή μου έχει γίνει ανυπόφορη με όλα τα προβλήματα που έχουν έρθει απ΄όταν έκανε αυτή τη στροφή.....Πείτε μου είμαι μέγαιρα.??είμαι εκδικητική που δεν δέχομαι να εκμεταλλεύεται άλλο τα αισθήματα μου κ να παίρνει από εμένα ότι τον βολεύει μόνο??Έχω αλλάξει σ τάση κ από την γυναικούλα που είχα γίνει να παρακαλάω κ να παίρνω επάνω μου κάθε τι που με κατηγορούσε έγινα απαιτητική απέναντι στις υποχρεώσεις του οικονομικές κ όχι μόνο, απέναντι στα παιδιά κ μόνο...Αυτό τον πιέσει κ τον ξεβολεύει...Τα κάνω όλα λέει από εκδίκηση...Πείτε μου είμαι εκδικητική??Μήπως όντως η απόρριψη με έχει κάνει εκδικητική κ αντί να μεγαλώνω τα παιδιά μου μόνη ψάχνω να τον υποχρεώσω να αναλάβει ευθύνες που δεν θέλει να έχει???αλλά μου την δίνει κιόλας...τραβάω όλο το ζόρι με την καθημερινότητα των παιδιών κ εκείνος μόνο για βόλτες κ καλοπέραση.. Αφήστε που τρώω κ την αδικία τα παιδιά μου να περνάνε πιο καλά με εκείνον αφού είναι ο μπαμπάς του Σκ κ της βόλτας κ εγώ η υπηρέτρια της καθημερινότητας που ο μπαμπάς τα πήγε εκεί,τα πηγε από εδώ......Πώς θα είναι η ζωή μου από εδώ κ πέρα??Νιώθω απεγνωσμένη κ εγκλωβισμένη.....Αλλά πείτε μου μήπως το συναίσθημα μου με κάνει να λειτουργώ όντως εκδικητικά???Βοηθήστε με...έχει περάσει κανείς κάτι ανάλογο???ευχαριστώ για την υπομονή σας.

morgoth

# 2 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.461
αυτα που περιγραφεις να ξερεις οτι συμβαινουν, συνεβησαν και θα συμβουν σε πολλα ζευγαρια. δυστυχως...

γεγονος νο1: καλος και ησυχος γαμος και σε ενα μηνα μεταμορφωση δε παιζει. Ειτε υπηρχαν συνεφα πιο πριν ειτε απλά δεν ειχατε γαμο μεχρι τοτε. η συμβιωση δε πιανεται σα γαμος.
γεγονος νο2: σπιτι δικο σου πανω απο το πατρικο σου... Κακο πραγμα η συμβιωση με πεθερικα...
γεγονος νο3: Χρησιμοποιεις φρασεολογια που δειχνουν εντονη συναισθηματικη φορτιση παρολο που εχει περασει καιρος. Μηπως αυτη η φορτιση ειναι υπευθυνη και για λαθακια διαχειρισης της καταστασης?

Η συμβουλη μου ειναι να μην αναλωνεσαι σε σκεψεις, αν εισαι ετσι γιουβετσι κτλ. Μην αναλωνεσαι σε ανουσιες κοντρες και απωθημενα που ηταν κρυμμενα μεσα σας. διοτι οταν εχεις απωθημενα τσακωνεσαι συνεχεια...
Εχεις 2 παιδακια, που χαιρεσαι να τα βλέπεις να μεγαλώνουν. Και μη νιωθεις καταναγκασμο που ειναι μαζι σου.
Οσον αφορα την αγαπη που του εχεις. Λογικο ειναι. και σιγουρα και αυτος σε αγαπαει.. Μη τρωτε τις σαρκες σας. 2 παιδακια εχετε. για χ ψ λογους χωρισατε. Αναλογισου το μεριδιο που σου αντιστοιχει, απενεχοποιήσου, κοιτα μπροστά.

υ.γ. σκεψου οτι τον εδιωξες με ασφαλιστικα μετρα... Πηρες μια αποφαση σκεπτομενη το καλο σου και το καλο των παιδιών. Και καλα επραξες εφοσον ειχατε τετοια κατασταση στο σπιτι. Αυτο ομως γεννα και ευθυνες καθως και συνεπειες. Σε σχεση με τα παιδια. Οχι σε σχεση μαυτον.
υγ.2 τα παιδια περνανε καλα και με σενα και με τον μπαμπα τους. Αρκει να ειστε καλα και να μη τους μεταφερετε τα προβληματα σας. Δεν εισαι υπηρετρια. εισαι η μανα τους. αν δεν μπορεις να αναλαβεις αυτον τον ρολο τοτε... σκεψου και τη λυση να δωσεις την επιμελεια στο πατερα τους.. αλλά νομιζω πως ετσι το λες απο πικρια και οχι γιατι το αισθανεσαι πραγματικα.

Αποφορτισου συναισθηματικα, δες τα τυχον λαθη σου, αν δεν μπορεις να συννενοηθεις σε ρεαλιστικη βαση κρατα επαφη για τα τυπικα. Μην φορτωνεις στα παιδια θεματα της σχεσης σας. Ο χρονος θα απαλυνει τις πληγες αρκει να μην τις ξυνεις.

alladin82

# 3 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 333
Εισαι τρολ ετσι?

KLELIA22

# 4 στις 28/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by alladin82
Εισαι τρολ ετσι?

... ε ρωτα πρωτα 2..3 πραματα...

ετσι για τα ματια... του κοσμου....

alladin82

# 5 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

anny1568

# 6 στις 28/9/2012
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 55
Αγαπητή rapuzel.
Όταν ένας γάμος φτάνει σ΄αυτό το σημείο σίγουρα προηγήθηκαν καταστάσεις και γεγονότα που τον έφτασαν σε σημείο alarm.
Σίγουρα υπήρχε η κατανόηση που ανέφερες ή έτσι νόμιζες εσύ?
Δεν είχες δει τα σημάδια?Μήπως εθελοτυφλούσες?
Δεν μπορεί κάποιος να ξεσπάσει έτσι από τη μία μέρα στην άλλη.
Σίγουρα πάντως όταν διαλύεται ένας γάμος ΔΕΝ φταίει μόνον ο ένας!
Αυτό το λέω από προσωπική πείρα γιατί όταν διαλύθηκε ο δικός μου γάμος έκατσα και σκέφτηκα οτι δεν μπορώ να ρίξω όλες τις ευθύνες στον πρώην,γιατί άσχετα με την συμπεριφορά του(που μας οδήγησε εκεί),έφταιξα που δεν έκανα τίποτα να το διορθώσω όταν έπρεπε.
Γιατί δεν μπορεί να μην βλέπουμε κάποια σημάδια ¨ξένης¨συμπεριφοράς στον άνθρωπο που υποτίθεται οτι αγαπάμε και να πιστεύουμε οτι δεν θα μας επηρεάσουν στο μέλλον.
Εκτός κι αν στο έκρυψε επίτηδες για να έχει χρόνο να προετοιμάσει το σχέδιό του!
Αυτό που πρέπει να προέχει για σένα τώρα είναι τα παιδιά σου κι όχι η πληγωμένη σου καρδιά.
Συγνώμη που είμαι σκληρή αλλά δώσε προτεραιότητα στα παιδιά σου και βρείτε έναν τρόπο να μην επηρεαστεί η σχέση που έχει ο καθένας σας ξεχωριστά με τα παιδιά σας γιατί αυτά δεν φταίνε σε τίποτα.
Άλλωστε μπορεί να χωρίσατε σαν ζευγάρι αλλά παραμένετε πάντα γονείς και σ΄αυτό το πεδίο κρατήστε χαμηλούς τόνους χωρίς ανταγωνισμούς και ποτέ μπροστά στα παιδιά σας!
Όσο για την αγάπη που λες οτι νοιώθεις ακόμη για τον άνθρωπο αυτό,εγώ δεν πιστεύω οτι είναι αγάπη.
Είναι ο φόβος του να μείνεις μόνη.
Δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις αλλά θεωρώ οτι όταν τα πράγματα φτάνουν σε τέτοιο σημείο κάθε προσπάθεια επανασύνδεσης οδηγεί στην αποτυχία με μαθηματική ακρίβεια!
Εγώ πάντως σου εύχομαι να βρείς τη δύναμη να συνεχίσεις και πίστεψέ με όλα θα περάσουν αν το θέλεις πραγματικά.Την δύναμη θα την βρείς μέσα σου!

KLELIA22

# 7 στις 28/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

... πανω απο το κουτακι που απανταμε...

εχει ενα μικρουτσικο κιτρινο....
κλικ και...
κανεις paste το url της φωτο..
ειπα να βοηθησω...
επειδη εισαι καινουργιος ....

achinos

# 8 στις 28/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764
Ειναι αληθοφανες κ προβλεψιμο το ποστ, ακομα επιπλεον ειναι οι καταστασεις που αντιμετωπιζονται στην πλειοψηφια. Βελουδινα διαζυγια λιγα, συννενοηση μεταξυ των εμπλεκομενων ανυπαρκτη.
Δεν μπορω να το πιασω απο πουθενα...

Αν ολα αυτα ειναι αληθεια, το πρωτο κ ισως μεγαλυτερο φαουλ, ειναι οτι νομιζεις οτι τον αγαπας...επειδη τον αγαπησες πριν καμμια δεκαετια...τιποτα δεν μενει ιδιο ραπουντζελ, το πρωτο που θακανα θαταν ναβρισκα πορους για να ζησω τα τεκνα, για να μην πανε ολα χαμενα δλδ...κ μαζι θαψαχνα για μια φυσιολογικη ζωη...τη δικαιουμαι...

Χωρις πισωγυρισματα...

morgoth

# 9 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.461
και προπαντως να μη τη πληρωσουν παιδικες αθωες ψυχες.... οι μεγαλοι ας κλεισουν ενα ρινγκ και να παιξουν και μπουνιες. μακρια απο τα ματια και τα αυτια των παιδιων.

alladin82

# 10 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ναι ρε κλελια, αλλα χαλας το μυστηριο ετσι...

Ran_Tan_Plan

# 11 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Θυμα υπ΄αριθμον 48 .
Στη σειρα σας παρακαλω.
Ο ιατρος θα σας εξετασει το συντομωτερο αλλα πρωτα πρεπει να συμβουλευτει τα ιατρικα του συγγραμματα γιατι εκεινο το "τον αγαπαω ακομα" τον μπερδευει και του προκαλει αμφιβολιες ως προς την πνευματικη σας διαυγεια και για το αν ρεπει να σας δει εκεινος ή να σας παραπεμψει σε συναδελφο ψυχιατρο.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Rapusel

# 12 στις 28/9/2012
author

Παράθεση:
Εισαι τρολ ετσι?

δεν καταλαβαίνω τον χαρακτηρισμό σου αλλά δεν πειράζει,μερικοί άνθρωποι αντί να επιλέγουν την συζήτηση αναλώνονται σε χαρακτηρισμούς!!
Ανθρωπος να ταλαιπωρει ανθρωπο??

alladin82

# 13 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ειναι αληθινο το θεμα που εθεσες. Αυτο εννοω.

HighLight_

# 14 στις 28/9/2012
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 211

Παράθεση:
Originally posted by Rapusel

....Παντρευτήκαμε με πολιτικό το 2005 κ μόλις τον Αύγουστο του 2011 κάναμε θρησκευτικό με χαρές κ πανηγύρια .......

Εκει σταματησα να διαβαζω.

6 χρόνια μετά το γάμο κάνατε και τον ...θρησκευτικο, με χαρές και πανηγύρια...

Σορυ, αλλά τόση ηλιθιότητα δεν παλεύεται, που να συνεχισω το διάβασμα, ποιος αντεχει τόση μιζέρια...

Α ρε αθάνατη κοντόφθαλμη Ελλάδα

tzoulia49

# 15 στις 28/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ραπουτζελ ...γεια σου ....

εγω θα προσπερασω τις αιτιες και τους λογους που επηλθε αυτος ο χωρισμος ....

για ενα και μοναδικο λογο .....

οτι δεν εχει καμια σημασια τωρα πια .....

για να φτασει ενα ζευγαρι να χωρισει .....αυτο δεν προερχεται απο το πουθενα ....

καποιες αιτιες σιγουρα υπηρχαν .....

τα μικρα παιδια .....τα οικονομικα προβληματα ....το οτι ησουν κοντα στους δικους σου πανω κατω.....

σου αναφερω πιθανες αιτιες ...και φυσικα η αφορμη δοθηκε με την υπαρξη καποιας γυναικας ....

και το φυτιλι πυροδοτηθηκε και ο γαμος τιναχτηκε στον αερα ......

και μετα το γνωστο πισωγυρισμα ....και τωρα το αλλο χοντρο ματς του αγωνα ....

το διαζυγιο ...ο θυμος ...η ακδικηση .....με θυματα τον αμαχο πληθυσμο ....τα παιδια ....

οσοι προερχομαστε απο διαλυμενους γαμους ....

αναγνωριζουμε λιγο πολυ τα στοιχεια αυτα που περιγραφεις .....

σε μενα τουλαχιστον ειναι παρα πολυ γνωριμα καποια απ αυτα ....

και πιστευω σ ολους ....

οι αντρες να ξερεις οταν απομακρυνονται απο την οικογενεια....

λειτουργουν εντελως με τη λογικη.... εγωιστικα και ατομιστικα ....

ειναι ασυνεπεις με τις υποχρεωσεις προς τα παιδια ....

και η πλειονοτητα δεν δινει ουτε τα χρηματα που πρεπει ουτε την ηθικη στηριξη προς τα παιδια του .....

9 στους 10 φερονται οπως σου λεω .....ειναι κλισε συμπεριφορα ....

βαζουν σε προταιρεοτητα τα δικα τους θελω ....την καινουρια γκομενα που αποχτησαν ....

και τα παιδια περνανε σε δευτερη μοιρα ....

στη θεση....

του να ζητιανευουν ...λιγο χρονο απο τον πατερα .....

αρα ολο το βαρος οπως καταλαβες πεφτει στη μητερα ....

να επικεντρωσω στο θεμα σου .....λοιπον ....

το οτι τα παιδια σου ειναι πολυ μικρα ακομη αυτο ειναι ενα στοιχειο επιβαρυντικο .....

αλλα πιστευω οτι με την βοηθεια των γονιων σου που βρισκονται διπλα σου θα τα καταφερεις ......

εισαι πολυ νεα ...αυτο ειναι ενα θετικο στοιχειο ....

πραγμα που σου δινει την δυνατοτητα να ξαναφτιαξεις την ζωη σου ......

αυτο ειναι το παν για σενα ...να μπορεις να ισοροπησεις σε προσωπικο επιπεδο ....

αν τα καταφερεις σ αυτο ...ολα τα αλλα θα νομισεις οτι θα λυθουν ως δια μαγειας ....

γιατι αν κανεις το αναποδο ....να δωσεις βαρος μονο στο μεγαλωμα των παιδιων σου ...πολυ φοβαμαι ....

οτι καποια στιγμη θα μαζευουν και σενα και τα παιδια σου .....

η καλυτερη λυση ειναι να τα συνδιασεις και τα δυο με την στηριξη των γονιων σου .....

αυτον ξεχνα τον μας τελειωσε ......

παψε να πιστευεις οτι τον αγαπας .....

αυτο μπορει να ειναι ενα συναιθσημα συνηθειας ...ισως οφειλεται στην αποριψη που δεχτηκες ....

ειναι πατερας των παιδιων σου ...καταλαβαινω ....

αλλα νομιζω εισαι λιγο μπερδεμενη ....σ αυτη τη φαση ,...

οταν το μυαλο σου καθαρισει ...θα σκεφτεσαι ....καλυτερα που επηλθε ο χωρισμος .....

καταλαβαινω την θεση σου απολυτα ....και ποσο δυσκολα περνας .....ολοι το περασαμε αυτο το σταδιο και για ενα και μονο λογο το οτι υπαρχουν παιδια ......

θα ερθουν κι αλλα δυσκολα ...τοσο που θα μιλας πολλες φορες με τα ορια σου ....

αλλα αν δειξεις υπομονη θεληση και ελπιδα ...να δεις οτι θα ρθει στιγμη που ο ηλιος θα λαμψει .....

θα σε συμβουλευα να μην παρατησεις τον εαυτο σου ....

να βγαινεις εξω ...να εργαστεις ....να κανεις φιλους και παρεες και μολις εισαι καλυτερα ...να βρεις καποιον να κανεις μια νεα αρχη .....

ζητα βοηθεια απο τους δικους σου ...χαραξε πλανο για μια νεα πορεια ζωης και να δεις οτι ολα θα πανε καλα ....

και προς θεου μην χαλας την ψυχη σου καθημερινα μ αυτα τα οικονομικα ......

ποσα μου εφαγε... ποσα εδωσε ....ποσα του εφαγα ....

καποια στιγμη θα καταλαβεις οτι χαλιεσαι τοσο πολυ και αποτελεσμα δεν βλεπεις .....

επειδη τα οικονομικα οσο μεγαλωνουν τα παιδια θα σφιξουν κι αλλο ....

θα σε συμβουλευα αν δεν χαμπαριαζει να πας δικαστικα ......

μονο τον φοβο αυτο εχουν αυτοι οι ταχα μου αντρες που ηθελαν να γινουν πατεραδες τρομαρα τους .....

σκεψου θετικα ....και να δεις οτι θα τα καταφερεις ....

Rapusel

# 16 στις 28/9/2012
author

Παράθεση:
Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ειναι αληθινο το θεμα που εθεσες. Αυτο εννοω. [/quo
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι λέω ψέματα??Δυστυχώς είναι ότι βιώνω εδώ κ ένα χρόνο....

Ανθρωπος να ταλαιπωρει ανθρωπο??

achinos

# 17 στις 28/9/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764
Αυτος καλε ειναι...κλασικος ελληναρας...βαζει χερι στο ταμειο της εταιριας, χωνει στην τσεπη του, "δανειζεται" λεγεται...κερναει διακοπες κ γουστα κ μετα...στελνει το λογαριασμο...εχω να σου δειξω εγω τετοιους ουυυυυ...

Να παιδια για σπιτια...

Μερικες...προηγμενες περιπτωσεις, αναθετουν τα διαχειριστικα στη συζυγο, δουλευει η οχι...αυτοι ειναι οι...επιμορφωμενοι...σπανιο πουλι...

Οι περισσοτεροι ομως ειναι απλως τρυπιοχερηδες...

Georgebest69-

# 18 στις 29/9/2012
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531
προταση γαμου απο ανδρα: "θελεις να με παντρευτεις"???...

προταση γαμου απο γυναικα: "ειμαι εγκυος".....
Ασε την ζωη που κανεις και ψαξε την ζωη που χανεις...

Georgebest69-

# 19 στις 29/9/2012
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531
κοπελια...η εμπιστοσυνη ειναι σαν την παρθενια....
την γαμ@@@σες???....την εχασες....
Ασε την ζωη που κανεις και ψαξε την ζωη που χανεις...

VLEMMA

# 20 στις 29/9/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Rapusel
Με ......... κ με ...........!!!

μαλιστα....

σε.... και σε..... και σε.....

κτλ. κτλ. κτλ.
καταλαβαμε!!!!
.........................................................
ΕΣΥ παλι;;;;;

ΤΙ ;;;

...τι ΣΟΥ κανεις μ ά ν α ΜΟΥ;;;

................................................................

εσυ ενα μιγμα ατομου-ανθρωπου-μανας-θυσιας-υποκειμενου-αντικειμενου.κ.α.
τι ερμηνεια δινεις στα οσα εγραψες;;;
εσυ που μας τα ειπες...ΟΛΑ...

απο την ΠΡΩΤΗ ως την ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ κουβεντα...

μηπως λεω ...μηπως....

σου διαφευγει κατι;;;
ή
σου περισσευει κατι;;;

για ξαναπαρτο απ' την α ρ χ η ...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε