Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ;

Σελίδα : 1

xasapotaverna

# 1 στις 6/10/2012
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 36
'Aρεσαν+: 0%

Να χωρισω;

Eίναι καλύτερα να χωρίσω;

Σας διαβάζω καιρό και βλέπω αρκετούς που απαντούν σοβαρά, και για μένα έχουν ενδιαφέρον αυτές οι απαντήσεις. Βέβαια μάλλον θα βρεθούν κάποιοι να κάνουν πλάκα με τον πόνο μου, αλλά δεν πειράζει εγώ θα κρατήσω τις ενδιαφέρουσες απαντήσεις.

Όσοι έχετε εμπειρία χωρισμού κυρίως επειδή αισθάνεστε ότι ο γάμος σας στερεί την ελευθερία, αν και η σχέση με το έτερον ήμισυ είναι γενικά καλή αλλά με παρόμοια συναισθήματα, θα παρακαλούσα να μου πείτε την γνώμη σας. Είναι καλύτερα να χωρίσω και να πάρω έναν άλλο δρόμο ή να μείνω στον γάμο και να συνεχίσω μια μίζερη ζωή;

Για να μην γράφω πολλά και σας κουράζω, αυτά που λέει ο Βαλάντης εκφράζουν κι εμένα!

"Ο Βαλάντης σε συνέντευξή του εξομολογήθηκε ότι με την σύζυγό του είναι σε διάσταση αλλά δεν έχουν πάρει ακόμα διαζύγιο. «Είμαστε σε διάσταση. Δεν χωρίσαμε ακόμα. Δεν έχουμε πάρει διαζύγιο». Ακόμη εξομολογήθηκε αν τον στενοχώρησε ο χωρισμός του. «Ήταν προσωπική μου επιλογή. Με στενοχωρεί φυσικά, γιατί συνειδητοποίησα πόσο κρίμα είναι, ενώ κάθε φορά έβρισκα έναν άνθρωπο και έλεγα "είμαι ερωτευμένος", πάντα αυτό τελειώνει». Ποιος ήταν ο λόγος που έφτασαν στο χωρισμό; «Δεν άντεξα τη δέσμευση». Συνεχίζει να διατηρεί φιλικές σχέσεις με την εν διαστάσει σύζυγό του. «Έχουμε φιλικές σχέσεις και είναι το καλύτερο για να μπορέσει να μεγαλώσει σωστά η κόρη μας. Όπως και με την πρώην σύντροφό μου, την Έλενα Γκρέκου, που έχουμε το γιο μας, οι σχέσεις μας έχουν φτιάξει. Κοινός μας στόχος είναι να μεγαλώσουμε το παιδί μας σωστά», δήλωσε στο περιοδικό «ΕΓΩ».
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την φώτιση που θα μου δώσετε!

Roxanne77

# 2 στις 6/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
Xασαποταβέρνα μου, τη συνέντευξη του Βαλάντη τι μας την έβαλες???? Βιώνεις κάτι παρόμοιο και σε εκφράζει???? Γιατί αν είναι έτσι υποθέτω ότι σκέφτεσαι να χωρίσεις επειδή δεν αντέχεις τη δέσμευση....Μα και οποιαδήποτε άλλη σχέση προϋποθέτει δέσμευση...Νομίζω δηλαδή....Απαξ και νιώσεις ερωτευμένη με τον οποιονδήποτε, με γάμο ή χωρίς γάμο, είναι λογικό με το πέρασμα του χρόνου να επέρχεται και μία σχετική φθορά....Στο χέρι και των δύο είναι να κάνετε διορθωτικές κινήσεις...Να ποτίζετε το λουλούδι που έχετε αναπτύξει μπας και διατηρηθεί ανθισμένο....Δεν διακρίνω από όσα γράφεις να έχει γίνει κάποια προσπάθεια προς αυτό....Ο έρωτας δεν φεύγει έτσι ξαφνικά όπως εμφανίζεται...Φεύγει λίγο-λίγο....Και σε αυτό το "φεύγα" του στέλνει ηχηρά σημάδια εκατέρωθεν....Όποιος τα αντιλαμβάνεται και εξακολουθεί να ενδιαφέρεται για τη σχέση πράττει αναλόγως...Νομίζω....

tzoulia49

# 3 στις 6/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
φιλε .....ο γαμος ειναι απλα μαθηματικα ........

αν εχεις παιδια ειναι πιο συνθετα τα πραγματα ....

σκεφτεσαι σφαιρικα ....ηθικα ....υλικα .....ηλικιες παιδιων .....αν ειναι η καταλληλη ωρα κλπ .....

αν δεν εχεις παιδια ....κανεις αυτο που οριζει η καρδια σου .....

γουσταρεις μενεις ....δεν γουσταρεις φευγεις .....

lovable1

# 4 στις 6/10/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
Έχεις κι εσύ παιδί;
Πόσο καιρό είστε μαζί;

archagellos

# 5 στις 6/10/2012
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.449
Οταν ενας αντρας λει ας πουμε σαν τον Βαλαντη σκεφτεται με αυτο τον τροπο τι θελει να μας πει ?

Θελω να παω να κανω τις μαγκιες μου αλλα σε καποια στιγμη ,μια που εχω φιλικες σχεσεις με την πρωην συζηγο μπορει και να ξαναγυρισω οταν θα ειμαι ξωφλιμενος .

Ακου τυπε , εαν δεν περνας καλα και θελεις να κανεις την ζωουλα σου ....τελος και εφυγες .
Αλλα δεν ξαναγυρνας και μαλιστα ωθεις και την πρωην συζηγο να ξαναφτιαξει την ζωη της .
Ολα τα υπολοιπα ειναι καραγκιοζιλικια για αγορακια που νομιζουν οτι θα κανουν την αταξια τους αλλα.....θα ειναι εκει η "μαμα" να τα μαζεψει .

Και αφου λες οτι δεν περνας καλα ,εισαι μεσα στην μιζερια και ολα τα υπολοιπα .....γιατι το σκεφτεσαι ?
Ποιος ειναι ο λογος να παρεις την βοηθεια του κοινου για μια τετοια σοβαρη αποφαση ?
Εσυ δεν ξερεις τι θες να κανεις ?
Και πως το θελεις ? Τι σου αρεσει και τι δεν σου αρεσει ?

xasapotaverna

# 6 στις 6/10/2012
author

Παράθεση:
Originally posted by lovable1
Έχεις κι εσύ παιδί;
Πόσο καιρό είστε μαζί;

Έχουμε δύο παιδιά 6 χρόνια παντρεμένοι αλλά βάλε κι άλλα 4 σε σχέση.
Μάλλον είναι πολλά θα μου πεις, ε;

xasapotaverna

# 7 στις 6/10/2012
author

Παράθεση:
Originally posted by archagellos
Οταν ενας αντρας λει ας πουμε σαν τον Βαλαντη σκεφτεται με αυτο τον τροπο τι θελει να μας πει ?

Θελω να παω να κανω τις μαγκιες μου αλλα σε καποια στιγμη ,μια που εχω φιλικες σχεσεις με την πρωην συζηγο μπορει και να ξαναγυρισω οταν θα ειμαι ξωφλιμενος .

Ακου τυπε , εαν δεν περνας καλα και θελεις να κανεις την ζωουλα σου ....τελος και εφυγες .
Αλλα δεν ξαναγυρνας και μαλιστα ωθεις και την πρωην συζηγο να ξαναφτιαξει την ζωη της .
Ολα τα υπολοιπα ειναι καραγκιοζιλικια για αγορακια που νομιζουν οτι θα κανουν την αταξια τους αλλα.....θα ειναι εκει η "μαμα" να τα μαζεψει .

Και αφου λες οτι δεν περνας καλα ,εισαι μεσα στην μιζερια και ολα τα υπολοιπα .....γιατι το σκεφτεσαι ?
Ποιος ειναι ο λογος να παρεις την βοηθεια του κοινου για μια τετοια σοβαρη αποφαση ?
Εσυ δεν ξερεις τι θες να κανεις ?
Και πως το θελεις ? Τι σου αρεσει και τι δεν σου αρεσει ?

Τον Βαλάντη τον έβαλα γιατί αυτά περιγράφει εκφράζουν κι εμένα κι εκτός αυτού εγώ θα έγραφα περισσότερα για να πω τα ίδια πράγματα και στο τέλος μπορεί και να μην γινόμουν τόσο κατανοητός.
Εγώ λοιπόν δεν είμαι τόσο έξυπνος, ικανός, δυνατός, αποφασιστικός, ξεκάθαρος, άνετος, όσο εσύ και δεν ισχυρίζομαι πως ξέρω τόσο καλά τι πρέπει να κάνω ακούγοντας μόνο τον εαυτό μου. Η ανωνυμία με βοηθάει να εκθέσω το πρόβλημα μου και μου επιτρέπει να ακούσω ανθρώπους μέσα από μια σελίδα εξειδικευμένη στις σχέσεις. Στην ζωή μου έχω μάθει να ακούω κι άλλες γνώμες πριν αποφασίσω, τώρα προς τι η δική σου επίθεση και οι χαρακτηρισμοί, δεν ξέρω κι εδώ που τα λέμε δεν με νοιάζει να μάθω.
Εξάλλου η τύχη των δυο παιδιών μου είναι ένα θέμα που ούτε τώρα ούτε στο μέλλον μπορεί να σε απασχολήσει…

xasapotaverna

# 8 στις 6/10/2012
author

Παράθεση:
Originally posted by Roxanne77
Xασαποταβέρνα μου, τη συνέντευξη του Βαλάντη τι μας την έβαλες???? Βιώνεις κάτι παρόμοιο και σε εκφράζει???? Γιατί αν είναι έτσι υποθέτω ότι σκέφτεσαι να χωρίσεις επειδή δεν αντέχεις τη δέσμευση....Μα και οποιαδήποτε άλλη σχέση προϋποθέτει δέσμευση...Νομίζω δηλαδή....Απαξ και νιώσεις ερωτευμένη με τον οποιονδήποτε, με γάμο ή χωρίς γάμο, είναι λογικό με το πέρασμα του χρόνου να επέρχεται και μία σχετική φθορά....Στο χέρι και των δύο είναι να κάνετε διορθωτικές κινήσεις...Να ποτίζετε το λουλούδι που έχετε αναπτύξει μπας και διατηρηθεί ανθισμένο....Δεν διακρίνω από όσα γράφεις να έχει γίνει κάποια προσπάθεια προς αυτό....Ο έρωτας δεν φεύγει έτσι ξαφνικά όπως εμφανίζεται...Φεύγει λίγο-λίγο....Και σε αυτό το "φεύγα" του στέλνει ηχηρά σημάδια εκατέρωθεν....Όποιος τα αντιλαμβάνεται και εξακολουθεί να ενδιαφέρεται για τη σχέση πράττει αναλόγως...Νομίζω....

Έχουμε προσπαθήσει πολύ και οι δύο αλλά δεν έχουμε κουράγιο για άλλο κουπί. Νοιώθουμε εγκλωβισμένοι σε κάτι που δεν μας επιτρέπει να δημιουργήσουμε και φαίνεται πως καταλήγουμε να χωρίσουμε.
Για τον Βαλάντη που μου λες, ναι χωρίς να καταλαβαίνουμε πως, αισθανόμαστε ότι ο ένας στερεί την ελευθερία στον άλλο και αυτό είναι μια δέσμευση, ένα βάρος δεν ξέρω πως να το εκφράσω.
Κατά τα λοιπά η ζωή μας έχει πάει καλά, και καλή δουλειά έχουμε και σπίτι που δεν χρωστάμε αποκτήσαμε, και ερωτευμένοι φουλ υπήρξαμε, και όλα τα κάναμε.

tzoulia49

# 9 στις 7/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοιτα φιλε οσο κι αν η διαλυση του γαμου ειναι απλα μαθηματικα .....

το θεμα παιδια δεν ειναι τοσο απλο ..........

και τα 10 χρονια γαμου μαζι και σχεση δεν ειναι επισης τοσα πολλα .....

οταν καποιοι αλλοι εχουν πολλα περισσοτερα .....

αλλα οταν καποιος δεν γουσταρει την δεσμευση πρωτον δεν μπαινει μεσα σ αυτην ....

κι αφου δεν το χεις με την δεσμευση τα παιδια τι τα θελες ?

διοτι τα παιδια φιλε μου ειθισθε το σωστο ειναι ....

να μεγαλωνουν σε μια ολοκληρωμενη και ισοροπημενη οικογενεια .....

και οχι αιντε βαρεθηκαμε παμε γι αλλα .....

και δεν μας προβαλεις εναν λογο μια αιτια που χαλαει αυτος ο γαμος .....

αλλα μας παραδειγματιζεις τον βαλαντη που δεν αντεχε την δεσμευση .....

κι αυτος αφου δεν το χει τι σκ.....α παντρευεται και παιρνει στο λαιμο του αθωες κοπελλες και κυριως παραγει κι αθωα παιδια .....

αντε ολα τα απενοχοποιουμε ......

σαφως και τα δικα σου παιδια δεν θα τα νιαστει ουτε ο αρχαγγελος ουτε ο οποιοσδηποτε αλλος .....

αλλα μηπως τη βλεπεις την ζωη λιγο ελαφρια ......

και οταν εισαι μονος σου ......

μπορεις να χορευεις οσο θελεις και να πηδας αλλο τοσο .....

αλλα εδω εισαι πατερας 2 παιδιων ......

τωρα να σου πω να αναθεωρησεις ειναι αργα .....

να σου πω να σοβαρευτεις ......περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .....

αντε να σου πω να εισαι οσο καλυτερος πατερας γινεται για τα παιδια σου .....

κι ζησε ελευθερο πουλι απο εδω και περα αφου δεν το χεις .....

Roxanne77

# 10 στις 7/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315

Παράθεση:
Originally posted by xasapotaverna

αισθανόμαστε ότι ο ένας στερεί την ελευθερία στον άλλο και αυτό είναι μια δέσμευση, ένα βάρος δεν ξέρω πως να το εκφράσω.

Χασαποταβερνα, προσπαθώ αλλά αδυνατώ να σε καταλάβω...γιατί δεν αναφέρεις συγκεκριμένα προβλήματα πέραν της στέρησης της ελευθερίας...μα όλων των ειδών οι σχέσεις εμπεριέχουν μια κάποια στέρηση ελευθερίας...ακόμα και οι επαγγελματικές....έχω την αίσθηση ότι κάτι άλλο θέλεις να πεις....και αν υπάρχει ο φόβος της δέσμευσης τώρα τον αναγνωρίζεις???? τι υπήρξε αφορμή γι αυτό????? γενικότερος φόβος δέσμευσης ή προς τη συγκεκριμένη γυναίκα???? Η ρουτίνα φταίει???? Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω....έτσι γενικά και αόριστα όπως το εκφράζεις δεν σε κατανοώ....Μήπως ο φόβος της δέσμευσης περιλαμβάνει και δεσμεύσεις προς τον εαυτό σου τον ίδιο????

nadia77

# 11 στις 7/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 313
χασαποταβερνα...
η τζουλια με καλυψε πληρως....η βαρεμαρα δεν ειναι λογος χωρισμου.
τη δεσμευση επρεπε να τη σκεφτεις πολλα χρονια πριν, αλλα ποτε δεν ειναι αργα..
σκεψου πριν αποφασισεις αν μπορεις να γινεις ευτυχισμενος μεσα σε αυτο το γαμο...εκδρομες ,ταξιδια, χομπυ , οτιδηποτε σε κανει να ξεχνιεσαι και να εισαι καλα εσυ ο ιδιος..
αν δεν υπαρχει σοβαρος και συγκεκριμενος λογος , παλεψε το οσο μπορεις..
βγες με τους φιλους σου στο κατω κατω, χωρις να χωρισεις βεβιασμενα..
και θα δειξει μονο του το πραγμα πώς παει , ο χρονος ολα τα δειχνει..
καλη τυχη.

inioxos52

# 12 στις 7/10/2012
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Ρε φιλε, ειναι δυνατον αντι του προβληματος που σε απασχολει να παραθετεις ως κυριο θεμα αποψεις καποιου Βαλαντη? Εσυ δεν εχεις προσωπικοτητα και θαρρος ωστε να πεις τι σε απασχολει, αν οντως κατι σε απασχολει?

Τελος παντων. Τις απαντησεις που ψαχνεις, ρωτα τον Βαλαντη να σου τις δωσει.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

nefelena

# 13 στις 8/10/2012
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Απαντήσεις: 1.558
....σαφως και θα ταν υπεροχο να μεναμε για παντα ερωτευμενοι και να ζουμε στο ροζ συννεφακι μας με ελαχιστες επισκεψεις στα υπολοιπα εγκοσμια....ομως οι σχεσεις δεν εμπεριεχουν μονο ερωτα.....εμπεριεχουν και ερωτα.....και προσωπικα το θεωρω πολυ καλα καμωμενο,μιας και η υπερ-εγκεφαλικη δραστηριοτητα και οι επαλξεις στις οποιες βρισκεσαι βιωνοντας τον ερωτα ,ειναι κομματακι αποσυντονιστικες,με αποτελεσμα να δυσκολευει το focus σε αλλες "δραστηριοτητες"....οσο για το οτι παρεθεσες τα λογια και την προσωπικη κατασταση του Βαλαντη ως αντιπροσωπευτικα της δικης σου περιπτωσης,το μονο που μου ενισχυει ειναι η πεποιθηση που εχω οτι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ικανοι να δεσμευτουν ,οχι με την εννοια του γαμου και λοιπων θεσμων,αλλα με την ουσιαστικη .....και αυτο ειναι μια παρενεργεια του ερωτα ,να σε κανει να υπερεκτιμας τις δυνατοτητες σου....και να σε υποτασει τελικα ....οταν λειτουργεις καθαρα απο παρορμηση του....δεν ειναι οτι πιο ωριμο για εναν ανθρωπο να παντρευεται και να σπερνει παιδια ελαφρα και ευκολα....δειγμα ελλειψης αυτογνωσιας και εγκρατειας σε συνδυασμο με αρνηση συμμορφωσης απο τις ιδια την εμπερια ζωης.....

Οσο γενικα τιθεται ενα θεμα....αλλο τοσο γενικα υποχρεωνομαστε να απανταμε...
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

morgoth

# 14 στις 8/10/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by xasapotaverna
Έχουμε προσπαθήσει πολύ και οι δύο αλλά δεν έχουμε κουράγιο για άλλο κουπί. Νοιώθουμε εγκλωβισμένοι σε κάτι που δεν μας επιτρέπει να δημιουργήσουμε και φαίνεται πως καταλήγουμε να χωρίσουμε.

την απαντηση την δινεις μονος σου. Απλα κοιταξτε για χαρη των παιδιών να ειστε σωστοι στις μεταξυ σας σχεσεις καθως και στις σχεσεις με τα παιδια σας.

KLELIA22

# 15 στις 8/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by morgoth

.. ρε συ Μο(υ)ργο!
δεν εχεις αφησει θεμα με διαζυγιο..στην ησυχια του...
κολλημα?
υγ
... μου θυμιζεις φοβερα... εναν μπαρμαν που ειχα γνωρισει στο Μιτσιγκαν...

morgoth

# 16 στις 8/10/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
συμφωνεις ή διαφωνεις?

KLELIA22

# 17 στις 8/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
συμφωνεις ή διαφωνεις?

.. με αυτα τα γενικα κι αοριστα... που λες....
τυπου" φροντιστε να εχετε καλη σχεση μεταξυ σας..."...
"τα παιδια δεν φταινε"
κλπ κλπ...

ε συμφωνω.
και...?
ο κυριος εδω ομως... με μπερδευει...
κι αφηνω να δω που το παει...

θελει λεει..." να ακολουθησει.... εναν αλλο δρομο"....
δηλαδη....?
να "κλεισει το σπιτι του..." λογω πληξης... και ν' "ανοιξει χασαποταβερνα"...?

βαρεθηκε να ειναι δημοσιος υπαλληλος στη σχεση....
και θελει να βγει στην ελευθερη αγορα... ως επιχειρηματιας??

βρηκε αλλο αφεντικο?

θα παρει μεταταξη σε αλλη υπηρεσια παλι ομως μονιμου απασχολησεως...?
και ξαφνικα του συνεβη αυτο το "δεν αντεχω αλλο"?

τι εκανε μεχρι τωρα για να το απποτρεψει?

εχει μετρο συγκρισης...?

υπαρχει καπου αυτο το "τελειο.. ενδιαφερον... εντονο.. ονειρικο.."?

ή ειναι του μυαλου του φαντασματα?
μηπως "νομιζει", "ελπιζει" , "θαρρει" πως η λυση ειναι καπου εκει εξω?????

_Lynx_

# 18 στις 12/10/2012
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 99
Θα έλεγα ότι τα πάντα είναι θέμα προτεραιοτήτων, αρκεί να αναγνωρίζεις ποιές είναι αυτές σε σένα. Αν για σένα ο γάμος είναι μια 'μίζερη ζωή' τότε: ή θα πρέπει να δεις τι είναι αυτό που την κάνει μίζερη (και να το διορθώσεις) ή να φύγεις (αν δεν μπορείς να το διορθώσεις). Φαντάζομαι το να περνάς μίζερα δεν είναι προτεραιότητα (εκτός αν είσαι μαζόχας ), άρα πρέπει να αλλάξει.

Επίσης, διαδεδομένη (και από ψυχολόγους) άποψη είναι πως το κεράτωμα σώνει γάμους. Με βρίσκει απόλυτα αντίθετο αυτό, αλλά για πολλούς είναι σαν τη βαλβίδα της χύτρας - αρκεί να μην το μάθει το έτερον ήμισυ και πληγωθεί.
Just remember, if the world didn't suck, we'd all fall off

# 19 στις 16/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε Φιλε μας εσκασες.Τελικα ποιος ειναι αυτος ο Βαλαντης?Βαρελας στα Σπατα,Αγαπητικος στα Γλυκα Νερα,Πριονιστης στη Βεροια,Τεντοποιος στην Κυψελη,Φουρναρης στην Παληνη.Ποιος εναι τελος παντων εξηγησε μας πρωτα.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost