Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

14 χρόνια γάμου - τέλος.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

VLEMMA

# 21 στις 12/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by _Lynx_

Δεν είχαμε ...

δεν είμασταν....

οταν η συγ-κινηση
μετατρεπεται σε ασυγ-κινησια

σημαινει οτι "γερασε"..οτι "κοιμηθηκε"..."μαραθηκε"...

ο.κ. δικαιωμα να κλαψεις για την προτερη την συγκινηση σου..
και ν' αναρωτηθεις που πηγε ..και γιατι ...και αν...

αλλα...αν εχει γινει "φωτογραφια".."νεκρη φυση"...
τι αλλο θες να... "της προσθεσεις";;;

υ.γ.1
ασε που...
αν συνεχως...
π.χ.
κρεμας το κεφαλι προς τα κατω σκεπτομενος..
ραγιζει η φωνη σου οταν μιλας γι αυτο...
μας γραφεις για τα ετσι και τ' αλλιως.. της σχεσης...
κανεις και καμμια λυπησιαρικη γκριματσα...

θα πεφτεις σ υ ν ε χ ω ς σ' ακεφιά-κακοκεφιά...

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ...ΕΔΩ που σου γραφω
...αν τα κανω 2-3 φορες..ετσι χωρις λογο...
μπαινει σ' ενεργεια ο μηχανισμος της αυτοματης λειτουργιας του "πέφτω"...
....................
και "πεφτω" ΕΔΩ και ΤΩΡΑ ...

υ.γ.2
Μπα σε καλο ΣΟΥ!!!
Λαδωσε λιγο το μυϊκο σου το συστηματακι
και
ξεκολλα βρε λυγκα μου καλε
... βγες για κυνηγι!!!

Σ' ελευθερωσαν απο το "κλουβι"
τρεξε μακρυα του...
............................................
ΔΕΣ ...το δασος μπροστα σου ...ρε γμτ!!!

Roxanne77

# 22 στις 12/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:

Δεν είχαμε ποτέ μεγάλες εντάσεις, δεν είμασταν από τα ζευγάρια που πετάνε πιάτα και βάζα ο ένας, στον άλλον.. το αντίθετο. Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να προσμετρήσει βάθος συναισθημάτων από τη συχνότητα/ένταση τσακωμών.. Too civilized?

Ως ένταση δεν εννοώ απαραίτητα καυγάδες και αψιμαχίες....Ένταση μπορεί να υπάρχει και σε μία συζήτηση πολιτισμένη μεν αλλά "φορτισμένη" από συναισθήματα τέτοια που μπορεί να "σπάει" η φωνή...να "λυγίζει" η ψυχή....

Με καλύπτει απόλυτα το ποστ της Βλέμμα....σε όλα όσα γράφει περί συν-κίνησης και α-συν-κινησίας....Ελπίζω αυτό το τελευταίο να μην εξελιχθεί σε μία γενικότερη α-κινησία...ιδιαιτέρως α-κινησία ψυχής, σκέψης, συναισθημάτων και δευτερευόντως σωμάτων....

eyes_to_kill

# 23 στις 12/10/2012
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 9

Παράθεση:
Είχαμε τα προβλήματά μας, αλλά επίσης είχαμε πολύ καλή επικοινωνία και χωρίς κερατώματα. Μάλλον έφτασε ο κύκλος να χωρίσουμε,

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται να έχει κανείς καλή επικοινωνία στο γάμο, να μην του λείπει τίποτα και να "φτάνει ο κύκλος" να χωρίσει. Πιστεύω ότι σας έλειπε κάτι από αυτόν το γάμο για να φτάσετε σε αυτό το σημείο της αποξένωσης. Σίγουρα έλειπε ένα παιδί και ίσως αυτό να έλειπε περισσότερο από τη γυναίκα σου. Ενδεχομένως να υπάρχει βιολογικό πρόβλημα το οποίο δε μας έχεις αποκαλύψει. Είναι έτσι; Δε μπορώ να δεχτώ ότι ήταν θέμα επιλογής ύστερα από τόσα χρόνια γάμου. Μήπως κάνατε προσπάθειες και απέτυχαν; Μήπως η σύζυγος έριχνε τις ευθύνες σε σένα για τη μη απόκτηση παιδιού; Μήπως αυτή η έλλειψη σας αποξένωσε;

Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω ότι είναι καλό να ανατρέξεις και να εντοπίσεις τους πραγματικούς λόγους που σας οδήγησαν εδώ. Πρέπει να καταλάβαεις το γιατί. Και η απάντηση που θα δώσεις / δώσετε μαζί θα σας οδηγήσει στο επόμενο βήμα.

_Lynx_

# 24 στις 12/10/2012
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 99

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA
υ.γ.2
Μπα σε καλο ΣΟΥ!!!
Λαδωσε λιγο το μυϊκο σου το συστηματακι
και
ξεκολλα βρε λυγκα μου καλε
... βγες για κυνηγι!!!

Σ' ελευθερωσαν απο το "κλουβι"
τρεξε μακρυα του...
............................................
ΔΕΣ ...το δασος μπροστα σου ...ρε γμτ!!!

Χαχα, με ανέβασες (λίγο), thanks! Είναι νωρίς για κυνήγι όμως, πρέπει να γλύψω μερικές πληγές πρώτα..

Παράθεση:
Originally posted by Roxanne77
Ελπίζω αυτό το τελευταίο να μην εξελιχθεί σε μία γενικότερη α-κινησία...ιδιαιτέρως α-κινησία ψυχής, σκέψης, συναισθημάτων και δευτερευόντως σωμάτων....

Το ελπίζω και γω, είμαι επιρρεπής στη μελούρα

Παράθεση:
Originally posted by eyes_to_kill
Είναι έτσι; Δε μπορώ να δεχτώ ότι ήταν θέμα επιλογής ύστερα από τόσα χρόνια γάμου. Μήπως κάνατε προσπάθειες και απέτυχαν; Μήπως η σύζυγος έριχνε τις ευθύνες σε σένα για τη μη απόκτηση παιδιού; Μήπως αυτή η έλλειψη σας αποξένωσε;

Όχι δεν υπήρχε πρόβλημα, ήταν επιλογή και των δύο να μην κάνουμε παιδί. Σπάνιο για γυναίκα, αλλά έτσι είναι. Ίσως να ήταν διαφορετικά με παιδί/ιά - αν και δεν κάνεις πειράματα με αυτό αν δεν τα θέλεις πραγματικά.

Σας ευχαριστώ όλες και όλους για το ενδιαφέρον, τις συμβουλές και την υποστήριξη (support).
Just remember, if the world didn't suck, we'd all fall off

tzoulia49

# 25 στις 15/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
φιλε η ζωη καθε 7 χρονια κλεινει..... και ανοιγει νεους κυκλους....

ειτε σε προσωπικο .....ειτε σε οικογενειακο.... ειτε σε οικονομικο επιπεδο.....

ηρθε λοιπον η ωρα ν αλλαξει κυκλο και η δικη σου ζωη ....

η σχεση σου μ αυτη τη γυναικα βαλτωσε ...

ηταν μια σχεση κενη χωρις περιεχομενο ....

που περιφεροσασταν και οι δυο εκει μεσα σαν φαντασματα ....

μονο καιι μονο επειδη φοβοσασταν να διανυσετε αυτο το σταδιο της επανενταξης στη νεα πραγματικοτητα ....

και να παρετε αυτη την ριζικη αποφαση ετσι ωστε να σωσετε τους εαυτους σας ....

η ωρα λοιπον ηρθε ....ολα τα ρυθμισε η φυση...

και τωρα ....καλεισαι να δωσεις αυτη τη σκληρη μαχη της μοναξιας γεματος φοβους και ανασφαλειες ....

δεν μου κανει καθολου περιεργο ....

ειναι ενα σταδιο που το εχουμε περασει ολοι ....οσοι ειμασταν σε πολυετεις σχεσεις η γαμους ....

ευτυχως που στη θεση των παιδιων ειναι μια γατα ...για να ειναι τα πραγματα σιγουρα ευκολοτερα για σας ....

θεωρω οτι μεταξυ σας δεν υπηρχε καμια αγαπη ...ουτε σεβασμος ...ουτε κατι βαθυ οπως εσυ θελεις να πιστευεις ....

το οτι δεν υπηρξαν καυγαδες και σπασιμο πιατων αυτο δεν ειναι παντα καλο ....

σημαινει οτι ο γαμος ...σχεση ...ειναι πεθαμενος .....
επισης πιστευω οτι τα πραγματικα ζητουμενα της συζυγου σου ....ποτε δεν τα καταλαβες.....

ακομη επιμενεις οτι κερατωμα δεν υπηρχε ... ασε με να αμφιβαλω γι αυτο ....

επισης εχουμε μια γυναικα η οποια δεν θελει να κανει παιδι οπως συνηθιζεται και λες οτι δεν το επιθυμουσε ....

εγω δεν θα αμφισβητησω οτι υπαρχει μια μικρη μειοψηφια γυναικων που δεν επιθυμειι να γινει μητερα ....

αλλα εμεις οι γυναικες να ξερεις οτι τον πατερα των παιδιων μας τον επιλεγουμε εμεις ....

μηπως δεν ηθελε να κανει παιδι μαζι σου ?

μην εκπλαγεις χωριζοντας ....μαθεις οτι βρηκε καποιον αλλον και απεχτησε μαζι του παιδι ....

το μονο που σου απομενειι να κανεις.... ειναι να χωρισεις ....

να ξαναμπεις σε μια νεα πραγματικοτητα ....και να καταλαβεις οτι ολα αυτα τα χρονια ηταν χαμενα χρονια ....

οι ανθρωπινες σχεσεις που αξιζουν.... εχουν αγαπη ....συντροφικοτητα.... σεβασμο και ειλικρινεια .....

κι οχι μοναχικοτητα ....παγωμαρα ....και ατομικοτητα ......

δεν ξερω αν το βρεις αυτο που αναφερω ...γιατι οι ανθρωπινες σχεσεις σημερα ειναι παρα πολυ δυσκολες .....

αλλα σιγουρα δεν θα πρεπε να αργοπεθαινεις σ αυτο το γαμο ....

γεμισε με ελπιδα την ψυχη σου .....και κοιτα μπροστα ....

σου ευχομαι να βρεις αυτο που σου αξιζει πραγματικα ....
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε