Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΑΖΥΓΙΟ? ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΩ ΜΕ ΤΟ ΔΕΣΜΟ ΜΟΥ?

Σελίδα : 1

anemos42

# 1 στις 8/10/2012
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Πρεπει να παρω διαζυγιο? Να συνεχισω να συγκατοικω με το δεσμο μου?

ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ..ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ (ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ) ΜΕΣΑ ΜΟΥ..ΧΩΡΙΣΑ ΠΡΙΝ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 14 ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ.ΚΑΛΟΣ ΓΑΜΟΣ ΔΕ ΛΕΩ..Κ ΕΡΩΤΑ ΕΙΧΕ Κ ΤΑΞΙΔΙΑ Κ ΧΙΟΥΜΟΡ..ΧΑΛΑΣΕ ΟΜΩΣ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΑΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ Κ ΕΧΑΣΕ Κ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ Κ ΣΤΗΡΙΖΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ..ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΕΗ ΣΕ ΤΕΒΕ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑΜΕΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΖΗΤΟΥΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΑ ΤΑ ΕΛΕΓΧΩ..Κ ΤΩΡΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ (ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ) Κ ΜΑΣ ΤΡΑΒΑ ΣΑ ΒΑΡΙΔΙ ΕΜΕΝΑ Κ ΤΑ ΕΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΑΣΤΑΣΗ Κ ΕΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΩ ΜΕ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ..ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΣΑ ΣΥΖΥΓΟ..ΤΩΡΑ ΕΒΓΑΛΑ ΧΑΡΤΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΕ ΛΙΓΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΕΙ.. ΕΙΜΑΙ Κ ΑΝΕΡΓΗ !!!ΕΔΩ Κ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ ΨΑΧΝΩ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ..ΛΕΣ Κ ΚΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΩ,ΘΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ..ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ 5 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΖΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ..ΕΓΩ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΥΖΥΓΟ Κ ΞΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΙΔΙΑ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ.. ΕΧΕΙ Κ ΟΙΚΟΝΟΜ.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΥΜΒΙΩΣΗ ΟΛΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ..ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Σ/Κ Η ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΟΤΙ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΕΙ Κ ΜΑΣ ΑΝΑΣΤΑΤΩΝΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΤΛ..ΕΚΕΙΝΟΣ ΛΕΕΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΖΩ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ..ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΘΛΙΨΗ Κ ΦΟΒΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΜΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ? ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΔΕΣΜΟΥ ΛΕΤΕ ΝΑ ΦΤΑΙΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ

Roxanne77

# 2 στις 8/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
Όσον αφορά το πρώτο ερώτημα περί διαζυγίου στη θέση σου δεν θα το συζητούσα καν....Τρέχοντας θα πήγαινα για διαζύγιο ακόμα και αν πλήρωνα τον δικηγόρο με δανεικά...Και αυτό γιατί ίσως είναι ο μόνος τρόπος να περισώσεις ό,τι περιουσιακό στοιχείο έχεις....Αν αυτό είναι η μόνη λύση τότε μην το καθυστερείς καν....Έχω ένα φιλικό μου ζευγάρι, από τα πιο αγαπημένα που έχω συναντήσει, που μεταξύ σοβαρού-αστείου σκέφτονται να πάρουν "εικονικό" διαζύγιο για τον ίδιο λόγο....Έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα γύρω μας εκτός από εικονικούς γάμους έχουμε και "εικονικά διαζύγια"....

Εξάλλου η σχέση σου με τον πρώην σύζυγο δεν ήταν και ποτέ ουσιαστική, δεν είχε βάσεις....Και αυτό το λέω γιατί δεν σε ενημερωνε καθόλου για τα οικονομικά σας....Παρά τις ερωτήσεις σου και παρά τη οικονομική σου συμβολή στα έξοδα σε άφηνε να κοιμάσαι ύπνο βαθύ...Έχεις ασφαλώς κι εσύ μερίδιο ευθύνης....Δυστυχώς δεν είναι ο πρώτος και σίγουρα δεν θα είναι και ο τελευταίος....Ειλικρινά, νιώθω αφάνταστη θλίψη για τον τρόπο που βιώνουν κάποιοι άνδρες το οικον.πρόβλημα....Και σε αυτό φταίνε και οι μανούλες τους και οι συντροφοι που κατά καιρούς έχουν....Πάντα οι κουβαλητές, πάντα τα στηρίγματα, πάντα να πρέπει να ανταπεξέλθουν σε όλους τους ρόλους που εμείς τους φορτώνουμε....Πραγματική θλίψη νιώθω....Και πολύ μεγάλη μάλιστα...

Όσον αφορά τη νέα σου σχέση...Η ίδια τον χαρακτηρίζεις " παντόφλα"...Άσε που κι αυτός έχει οικον.προβλήματα.....και μία πρώην σύζυγο που παρεμβαίνει συνεχώς....μπορώ να καταλάβω την ανασφάλειά σου και ότι θες κάποιον δίπλα σου....αλλά πως μπορείς με κάποιον που ούτε εσύ η ίδια τον εκτιμάς???? Αν δεν πρόκειται για σχήμα λόγου και πραγματικά το εννοείς φεύγα γρήγορα....και φεύγα με ταχύτητα φωτός....

nadia77

# 3 στις 8/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 313
ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ,ΑΝΕΜΕ , ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΑΚΙ ...ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΩΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΑ ΣΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΟΥ ''ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟ'' ,ΤΟΝ ''ΠΑΝΤΟΦΛΑ'' ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΝΔΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ . ΖΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ , ΕΡΩΤΑ ΔΕ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΣΕΒΑΣΜΟ...
ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΦΕΥΓΑ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ...
ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΒΟ ΤΗΣ ΜΟΝΑΞΙΑΣ ΚΑΙ ΖΗΣΕ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ... ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ...
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

archagellos

# 4 στις 8/10/2012
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.449
Να ηξερες κα ιτι θελεις . Ε ?

Σου ειπε ο δικηγορος να χωρισεις ....και ετρεξες .
Σου ειπε ο αλλος να μεινετε μαζι και εσυ μια χαρα ........
Τωρα σε ενοχλουν ολα και δεν ξερεις τι να κανεις......
Και εσυ τι ακριβως θελεις ? Ζεις τις ζωες των αλλων λες .
Μεσα στην ανασφαλεια εισαι ....λογικο ειναι να κανεις οτι σου λενε .
Τον πρωην συζυγο οσο ειχε φραγκα μια χαρα ηταν .Ετσι ?
Οταν αρχισαν οι δυσκολιες .....την εκανες .....Ωραια .
Και τοσα χρονια διαζυγιο ...τιποτα. Μηπως σκεφτοσουν μηπως ξανασταθει στα ποδια του ...οποτε θα γυρνουσες .........

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω καποιους ανθρωπους σαν εσενα .
Για ολα παντα οι αλλοι φταινε ...ετσι ?
Παντα οι αλλοι ...εσυ πουθενα ................
Ευθυνοφοβια λεγεται αυτο .

Καλη σου τυχη ............

VLEMMA

# 5 στις 8/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by anemos42
ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΘΛΙΨΗ ...

δες τα ΟΛΑ...

σαν μια καλη παρτιδα σκακι...

(Γενικά το σκάκι καλλιεργεί και αναπτύσσει σπουδαία προτερήματα όπως πειθαρχία, διαπαιδαγώγηση της θέλησης και της αντοχής, ανάπτυξη μνημονικού, ετοιμότητα, εξυπνάδα, λογική σκέψη, κ.λπ.
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%BA%CE%AC%CE%BA%CE%B9)

αν παλι...δεν ξερεις σκακι...

δες το σαν πλακωτο...

(Βασικό χαρακτηριστικό του παιχνιδιού είναι η δυνατότητα αιχμαλωσίας ("πλακώματος") εχθρικών πουλιών ώστε να εμποδίζεται η κίνησή τους για όσο διάστημα βρίσκονται πλακωμένα (εξ ου και το όνομα του παιχνιδιού).

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%89%CF%84%CF%8C)

αν παλι δεν ξερεις να "παιζεις"...
περι-πλανησου..θλιμμενη...

υ.γ.
ζωη ειναι θα περασει...
ή
θα συνηθιστει...

KLELIA22

# 6 στις 8/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA
υ.γ.
ζωη ειναι θα περασει...
ή
θα συνηθιστει...

... ολοι στα λογια μου ερχεστε...
θα συνηθισεις.. μεχρι να ξεψυχησεις...

[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/muede/d040.gif[/img]

tzoulia49

# 7 στις 8/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αν και δυσκολευτηκα λιγο να καταλαβω τι γραφεις ......

το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι εισασταν ενα ζευγαρι με χωρις καποια σοβαρα προβληματα .....

περνουσατε καλα .....ως που μια κακη οικονομικη διαχειριση απ τον συζυγο σας διελυσε ως ζευγαρι και ως οικογενεια .....

ηθελα να ηξερα ...εφ οσον ησουν μια συζυγος η οποια τον βοηθαγες στην επιχειρηση ....τον στηριζες ....

δουλευες απο μικρο κοριτσι κοντα του ....

πως και δεν καταλαβαινες τι γινοταν ολα αυτα τα χρονια και ποσο οικονομικα πηγαινατε κατα διαολου .....

δεν μπορει να μην ηξερες τι γινοταν ....?

εχω την εντυπωση οτι ησουν συνυπευθυνη και εσυ γι αλλο αυτο ....

δειχνοντας ανοχη η πιθανον αδιαφορια ...σε τυχον σπαταλες ....ταξιδια ....κλπ .....

με αποτελεσμα οταν ηρθε ο ολεθρος ....οπως τα ποντικια που εγκαταλειπουν το καραβι εγκατελειψες κι εσυ το πλοιο .....

πουθενα δεν ακουω αυτον τον αντρα να διαμαρτυρεται για κατι να δειχνει τα συναισθηματα του γι αυτο το χωρισμο .....

το μονο που βλεπω εναν αντρα παραδομενο στην μοιρα του .....να περιμενει την καταστροφη του .....

ειλικρινα λυπαμαι ...

.γιατι αγαπητη θεματοθετης ...σε τετοιες στιγμες ....

στηριζουμε τον συντροφο μας ...τον πατερα των παιδιων μας ...οσο κι αν ηταν υπαιτιος για ολη αυτη την οικονομικη καταστροφη .,.....

γιατι εγω πιστευω οτι μαζι τα φαγατε .,,,οπως λεει ο παγκαλος ......

εσυ λοιπον οχι μονο δεν τον στηριξες αλλα την κοπανησες ...

.εισαι ανεργη ....ενω θα πρεπε να βρεις μια δουλεια για να βοηθησεις οσο μπορεις την κατασταση ....

και τωρα κοιτας να σωσεις και το τομαρι σου ...οτι περιουσια δικη σου εχεις ....

γι αυτα που εδωσε αυτος ο ανθρωπος εν τω μεταξυ ουτε λογος ....

και πηγες και συζεις μ εναν αλλον μπατηρη ....ο οποιος εχει τα δικα του βαρη ...

και λογικο το βρισκω ...εχει 2 παιδια κι αυτος με την σειρα του και υποχρεωσεις .....

και δεν αντεχεις να υπογραψεις γι αυτο το διαζυγιο ....γιατι ειναι σαν να ξεριζωνεται η καρδια σου .....

σε καταλαβαινω απολυτα ......

εγω πιστευω οτι ο συζυγος σου απλα ηταν ενα θυμα της οικονομικης καταστασης της χωρας οπως και της κακης του διαχειρησης ....

και προφανως δεν εχεις αρνητικα συναισθηματα προς αυτον γι αυτο και δεν θελεις αυτο το διαζυγιο .....

τι να σε συμβουλευσω .....

ν αφησεις αυτον που εχεις τωρα ....να βρεις μια δουλεια ....να μην παρεις διαζυγιο ......

και να προσεγγισεις ανθρωπινα τον συζυγο σου .....

ειναι ο πατερας των παιδιων σου ...ισως σε χρειαζεται .....

μπορειτε να βρειτε μια λυση απο κοινου .,.....να τον στηριξεις ηθικα .....

κι αν φτιαξουν καπως τα πραγματα ....και οικονομικα αυτος βρει μια ακρη .....

και εχεις ακομα καποια αισθηματα γι αυτον τον αντρα γυρνας ...αλλιως τραβα παρακατω.,......

τα παιδια σου δεν λες τι ηλικια ειναι ....

anny1568

# 8 στις 8/10/2012
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 55
Δύσκολα τα πράγματα άνεμε.
Επειδή πέρασα ακριβώς τα ίδια
στο θέμα του γάμου, σε καταλαβαίνω απόλυτα.
Έλα όποτε θες στο chat να τα πούμε.

demantz

# 9 στις 9/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
αν και δυσκολευτηκα λιγο να καταλαβω τι γραφεις ......

το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι εισασταν ενα ζευγαρι με χωρις καποια σοβαρα προβληματα .....

περνουσατε καλα .....ως που μια κακη οικονομικη διαχειριση απ τον συζυγο σας διελυσε ως ζευγαρι και ως οικογενεια .....

ηθελα να ηξερα ...εφ οσον ησουν μια συζυγος η οποια τον βοηθαγες στην επιχειρηση ....τον στηριζες ....

δουλευες απο μικρο κοριτσι κοντα του ....

πως και δεν καταλαβαινες τι γινοταν ολα αυτα τα χρονια και ποσο οικονομικα πηγαινατε κατα διαολου .....

δεν μπορει να μην ηξερες τι γινοταν ....?

εχω την εντυπωση οτι ησουν συνυπευθυνη και εσυ γι αλλο αυτο ....

δειχνοντας ανοχη η πιθανον αδιαφορια ...σε τυχον σπαταλες ....ταξιδια ....κλπ .....

με αποτελεσμα οταν ηρθε ο ολεθρος ....οπως τα ποντικια που εγκαταλειπουν το καραβι εγκατελειψες κι εσυ το πλοιο .....

πουθενα δεν ακουω αυτον τον αντρα να διαμαρτυρεται για κατι να δειχνει τα συναισθηματα του γι αυτο το χωρισμο .....

το μονο που βλεπω εναν αντρα παραδομενο στην μοιρα του .....να περιμενει την καταστροφη του .....

ειλικρινα λυπαμαι ...

.γιατι αγαπητη θεματοθετης ...σε τετοιες στιγμες ....

στηριζουμε τον συντροφο μας ...τον πατερα των παιδιων μας ...οσο κι αν ηταν υπαιτιος για ολη αυτη την οικονομικη καταστροφη .,.....

γιατι εγω πιστευω οτι μαζι τα φαγατε .,,,οπως λεει ο παγκαλος ......

εσυ λοιπον οχι μονο δεν τον στηριξες αλλα την κοπανησες ...

.εισαι ανεργη ....ενω θα πρεπε να βρεις μια δουλεια για να βοηθησεις οσο μπορεις την κατασταση ....

και τωρα κοιτας να σωσεις και το τομαρι σου ...οτι περιουσια δικη σου εχεις ....

γι αυτα που εδωσε αυτος ο ανθρωπος εν τω μεταξυ ουτε λογος ....

και πηγες και συζεις μ εναν αλλον μπατηρη ....ο οποιος εχει τα δικα του βαρη ...

και λογικο το βρισκω ...εχει 2 παιδια κι αυτος με την σειρα του και υποχρεωσεις .....

και δεν αντεχεις να υπογραψεις γι αυτο το διαζυγιο ....γιατι ειναι σαν να ξεριζωνεται η καρδια σου .....

σε καταλαβαινω απολυτα ......

εγω πιστευω οτι ο συζυγος σου απλα ηταν ενα θυμα της οικονομικης καταστασης της χωρας οπως και της κακης του διαχειρησης ....

και προφανως δεν εχεις αρνητικα συναισθηματα προς αυτον γι αυτο και δεν θελεις αυτο το διαζυγιο .....

τι να σε συμβουλευσω .....

ν αφησεις αυτον που εχεις τωρα ....να βρεις μια δουλεια ....να μην παρεις διαζυγιο ......

και να προσεγγισεις ανθρωπινα τον συζυγο σου .....

ειναι ο πατερας των παιδιων σου ...ισως σε χρειαζεται .....

μπορειτε να βρειτε μια λυση απο κοινου .,.....να τον στηριξεις ηθικα .....

κι αν φτιαξουν καπως τα πραγματα ....και οικονομικα αυτος βρει μια ακρη .....

και εχεις ακομα καποια αισθηματα γι αυτον τον αντρα γυρνας ...αλλιως τραβα παρακατω.,......

τα παιδια σου δεν λες τι ηλικια ειναι ....

AYTO!

Gamer1978

# 10 στις 23/12/2015
author
Ανδρας / 43 / Παντρεμένος
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς
Απαντήσεις: 10

Να πάρεις διαζύγιο να γλιτώσει ο άνθρωπος από μια γυναίκα σαν εσένα μπας και μπορέσει να τα βγάλει πέρα μόνος του γιατί με εσένα θα πάει αυτός στη φυλακή και εσύ ...

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε