Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

flat_line

# 1 στις 10/10/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 5.945
'Aρεσαν+: 0%

Υπαρχει ενας φυσιολογικοσ;

Παρατήρησα πάλι στον χώρο εργασίας μου ότι με παρακολουθούν διαρκώς.
Πέρα από τις κάμερες που υπάρχουν γύρο από το κατάστημα, ο ιδιοκτήτης
κάθεται σε διάφορα σημεία και με κοιτάει ανελλιπώς. Κρύβεται πίσω από
κολόνες ώστε να μην μπορώ να καταλάβω ότι με βλέπει, παρότι πάντα τον
αντιλαμβάνομαι. Στα αποδυτήρια μου είπαν να μην μιλάω διότι οι κάμερες
έχουν και ηχητική ανταπόκριση, και με ακούν από πάνω, οπότε πρέπει να
προσέχω.

Θέλουν να μαθαίνουν ανά πάσα στιγμή που θα πάω, ακόμα και για φυσική μου
ανάγκη να κατέβω στα αποδυτήρια θα πρέπει να τους ενημερώσω. Έρχονται
δίπλα μου διακριτικά διάφοροι να ακούσουν την κάθε μου λέξη, βλέπουν την
κάθε μου κίνηση. Χρονομετρούν ακόμη και πόση ώρα κάνω το πρωί για να
ντυθώ, πόση ώρα κάθομαι για διάλλειμα ώστε να μην καθυστερήσω ούτε λεπτό.

Και τελικά ρωτάω, υπάρχει ένας φυσιολογικός εργοδότης σε αυτό τον τόπο;
μια φυσιολογική δουλειά; που να σου δίνει την δυνατότητα να φερθείς σαν
φυσιολογικός άνθρωπος;

# 2 στις 10/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Έχω ξανακουσει παρομοιες περιπτωσεις απο φιλους μου..
Εχουν ξεφυγει πολυ πλεον οι ελληνοαφεντικαρες..
Απο την αλλη, ε δεν μπορει να ειναι ολοι ετσι..
.........
Τα λεγα πριν χρονια εδω μεσα(λιγο πριν την κριση), τοτε που σκεφτομουν τη μεταβαση μου στο δημοσιο, αλλα καποιοι/καποιες με κραζανε ...

tromokratimeni

# 3 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Και για κάποια προηγούμενη εργασία σου πάλι τα ίδια δεν είχες γράψει;
Η δε θυμάμαι καλά και σε μπερδεύω με κάποιον άλλο;

Ισως είναι γενικευμένη τακτική αυτό στον ιδιωτικό τομέα, για να προλαβαίνουν αυτά που συμβαίνουν στο δημόσιο..που πας και είναι άφαντος ο υπάλληλος και σου απαντούν επιθετικά ότι βρίσκεται σε δουλειά της υπηρεσίας του και φεύγοντας από το κτίριο..τον βλέπεις να χαζεύει κουρτίνες στους πάγκους των πόντιων στη λαϊκή αγορά!
A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

inioxos52

# 4 στις 10/10/2012
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275
Ρε συ Φλατ, σε παρακολουθω τοσο καιρο να γκρινιαζεις με την δουλεια σου, με τους συναδελφους, με την διευθυνση, και καθε αλλο πιθανο για σενα στοχο. Ως προερχομενος απο τον ιδιωτικο τομεα, εχω να σου πω πως.....

....Ειναι απολυτα φυσιολογικο η επιχειρηση στην οποια εργαζεσαι, να παρακολουθει την εργασια του προσωπικου της, και ποσοτικα, και ποιοτικα.

Οταν ενας εργοδοτης αντιλαμβανεται πως ενας εργαζομενος λουφαρει, η εν πασει περιπτωσει προσπαθει με διαφορους τροπους να λουφαρει, τοτε τον απομακρυνει απο την δουλεψη του, και το θεμα θεωρειται ληξαν. Για να διαπιστωσει ομως η επιχειρηση το λουφαρισμα η οχι των εργαζομενων της, ειναι υποχρεωμενη να τους παρακολουθει στον χωρο εργασιας τους. Απλο δεν ειναι?

Βλεπεις φιλε μου, ο ιδιωτικος τομεας δεν ειναι δημοσιο οπου κρυβεται καποιος στο αποθηκακι και κοιμαται, ουτε μπορει καποιος να χτυπησει αντ' εσου την καρτα σου και συ να παραμεινεις ξαπλωμενος στο σπιτι σου να συνεχισεις την κουρα σου.

Σταματα λοιπον να γκρινιαζεις, και κανε την δουλεια σου οσο καλυτερα μπορεις χωρις να νοιαζεσαι για το ποιος σε παρακολουθει, γιατι αν συνεχισεις ετσι, θα το φας το κεφαλι σου, και θα φταις μονο εσυ. Στο λεω και να το θυμασαι.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

demantz

# 5 στις 10/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και ομως ειναι εντελως φυσιολογικο, και θα σε παρακολουθει, και θα ξερει ολα οσα λες.

Υπαρχουν ομως και χειροτερα οπως να προσπαθεις να βγαλεις την εργασια που σου ζηταει για να μπορεσεις να συμπληρωσεις το μεροκαματο.
Για να το καταφερεις αυτο να ξεχνας να πας στην τουαλετα...και οταν καμια μερα καταφερεις να βγαλεις περισσοτερη δουλεια την επομενη να σου ζητα περισσοτερα...και ετσι εσυ να αναγκαζεσαι να τα κρυβεις και να παρουσιαζεις λιγοτερα....Αυτα οταν δουλευεις με το κομματι....

Σταματα να ασχολεισαι με το αφεντικο σου κανε την δουλεια σου οσο μπορεις καλυτερα προσεχε τι λες και ολα θα πανε καλα...Οι ικανοι δεν χανονται ...

KLELIA22

# 6 στις 10/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
... το καλυτερο αφεντικο απ'ολα...ειναι αυτο..

που δεν σου λεει πως θελει να του κανεις τη δουλεια!
δεν θελει να σου μεταφερει την πειρα του... για να σε βοηθησει....

σου λεει αυτοσχεδιασε!!
κι οταν κανεις ... φυσικα ... λαθη!στεκεται αμειλικτος απεναντι σου....
χειροτερο πραγμα .. απο το να νιωθεις στη δουλεια( οταν εχεις ε?)....
πως καθημερινα εξεταζεσαι..
δεν ξερω αν υπαρχει...

archagellos

# 7 στις 10/10/2012
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.138
Το φυσιολογικο ειναι υποκειμενικο .

Δεν ξερω πως ειναι ο χωρος εργασιας σου αλλα εαν δουλευες στο εξωτερικο θα καταλαβαινες την διαφορα απο το δουλευεις στην Ελλαδα .
Οχι μονο στην ποιοτητα των εργοδοτων αλλα και των υπαλληλων .

archagellos

# 8 στις 10/10/2012
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.138

Παράθεση:
Originally posted by demantz
Και ομως ειναι εντελως φυσιολογικο, και θα σε παρακολουθει, και θα ξερει ολα οσα λες.

Υπαρχουν ομως και χειροτερα οπως να προσπαθεις να βγαλεις την εργασια που σου ζηταει για να μπορεσεις να συμπληρωσεις το μεροκαματο.
Για να το καταφερεις αυτο να ξεχνας να πας στην τουαλετα...και οταν καμια μερα καταφερεις να βγαλεις περισσοτερη δουλεια την επομενη να σου ζητα περισσοτερα...και ετσι εσυ να αναγκαζεσαι να τα κρυβεις και να παρουσιαζεις λιγοτερα....Αυτα οταν δουλευεις με το κομματι....

Σταματα να ασχολεισαι με το αφεντικο σου κανε την δουλεια σου οσο μπορεις καλυτερα προσεχε τι λες και ολα θα πανε καλα...Οι ικανοι δεν χανονται ...

Kαι αυτο γιατι στην Ελλαδα δεν εχουμε επιχειρηματιες .....αλλα χαβαλεδες .

Roxanne77

# 9 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
Kι όμως υπάρχει τέτοιοι εργοδότες....Απαντώ στην Κλέλια και όχι μόνο....Είναι οι εργοδότες που είχαν θητεύσει πρώτα στα θρανία του εργαζόμενου....

Είμαι πολύ τυχερή που έχω έναν τέτοιο εργοδότη....Που δεν ήθελε καν να κοιτάξει τις περγαμηνές μου, όταν πρωτοπροσλήφθηκα....Μου απάντησε με ενα νεύρο ότι δεν θέλει να γνωρίζω τίποτα...θέλει να τα μάθω όλα από την αρχή....και σιγά σιγά αναλάμβανα όλο και μεγαλύτερες ευθύνες...και στα πρώτα λαθάκια (τώρα πλέον είμαι αλάνθαστη:lol χαμογελούσε και μου απαντούσε πάντα πως "ό,τι μπορεί να διορθωθεί δεν θεωρείται λάθος, αρκεί να μάθεις από αυτό"....που όταν "νιώθω" ότι πρέπει να κάτσω παραπάνω στη δουλειά έστω ένα τέταρτο για να τελειώσω κραυγάζει, θεωρώντας το απαράδεκτο, το εξής: "έχω υπάρξει εργαζόμενος και ξέρω τι σημαίνει ωράριο....τον καφέ σου στην πλατεία γρήγορα...είναι διαταγή!!!!!" Θα μπορούσα να μιλάω ώρες ατελείωτες για τον υπέροχο άνθρωπο που έχω εργοδότη αλλά δεν θέλω να σας εκνευρίσω άλλο....

Και εννοείται πως η "πληθωρική" προσωπικότητά του εκφράζεται και σε επίπεδο αμοιβής.... Μην με βρίζετε.....
Αρέσει στα μέλη ClaymoreGirl, maraki_lar

KLELIA22

# 10 στις 10/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Roxanne77
Kι όμως υπάρχει τέτοιοι εργοδότες....Απαντώ στην Κλέλια και όχι μόνο....Είναι οι εργοδότες που είχαν θητεύσει πρώτα στα θρανία του εργαζόμενου....

.. αυτο με τσακιζει πιο πολυ απ'ολα!!!

αφου ρε κυριε Μπος μου.. το χεις περασει!!!
απο το ιδιο ποστο ξεκινησες!!

γιατι δεν με βοηθας να στη βγαλω τη δουλεια οπως τη θες!!!
αφου βλεπεις .. τα "παιρνω τα γραμματα " εξηγα μου.. ρε ανθρωπε...
τεσπα...

Roxanne77

# 11 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Koμπλεξισμοί κορίτσι μου....τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο....

Στη δική μου δουλειά, οι συνάδελφοι μετρημενοι στα δάχτυλα του ενός χεριού και οι ικανοί συνάδελφοι ακόμα λιγότεροι, κανένας δεν θέλει να μοιρασθεί τα όποια "μυστικά" του επαγγέλματος....λες και θα τους πάρουν τη θέση....Σε μένα τηλεφωνούν ακόμα και συνάδελφοι εκτός νησιού να πάρουν πληροφορίες....τους ενημερώνω και γι αυτά που πιθανώς δεν θα έπρεπε να λέω....κανείς δεν θέλει να μοιρασθεί την όποια γνώση έχει....Μόνο θλίψη νιώθω....φοβισμένοι άνθρωποι που τη δική τους φοβία θα την "πληρώσουν" κάποιοι άλλοι....αυτοί στους οποίους παρέχεται η όποια υπηρεσία που συχνά χρυσοπληρώνεται....
Αρέσει στο μέλος maraki_lar

inioxos52

# 12 στις 10/10/2012
author
Τι εγινε ρε παιδια? Πατε καποιοι απο σας να ωραιοποιησετε εργασιακες συνθηκες με ακυρα παραδειγματα?

ΔΕΝ υπαρχει ουτε μια εταιρεια, ουτε ενας αφεντικος, που δεν θα δειξει στον νεο υπαλληλο του πως θελει να γινεται επακριβως η δουλεια που του αναθετει, και οχι μονο για μια φορα. Οχι ομως και για πανω απο τρεις. Διοτι τοτε σημαινει, πως ο υπαλληλος δεν κανει γιαυτην την δουλεια, οποτε δεν χρειαζεται να χανετε πολυτιμος χρονος που ειναι χρημα.

ΔΕΝ υπαρχει καμμια εταιρεια στο εσωτερικο η εξωτερικο, που μεσω των αρμοδιων κατα τμημα εργοδηγων-υπευθυνων οι οποιοι λογοδοτουν αμεσα και επι τοπου στον εργοταξιαρχη, δεν ελεγχει λεπτομερειακα, και δεν πιεζει τον εργαζομενο οπου θεωρει πως αυτος καθυστερει. Ειδικα στην Γερμανια. Η παραγωγη ειναι παραγωγη, και πρεπει να βγει. Αλλοιως η εταιρεια μπαινει μεσα.

Τα λεγομενα περι καλων αφεντικων, συνηθως αφορουν εμφανισημες γραμματεις διευθυνσεως, απο τις οποιες οσο να πει κανεις, υπαρχουν μεγαλυτερες απαιτησεις απο τους ενδιαφερομενους. Γιαυτο και το πατρικο τους προς αυτες ενδιαφερον. Μηπως και...... Οταν ομως διαπιστωσουν οτι δεν προκειται να μασησουν, απλως γινεται αλλαγη προσωπων. Φυσικα υπαρχουνε και εξαιρεσεις, που δεν προσδοκουν σε κατι αλλο. Λιγες.

Ειδικως για τα συνεργεια φασον, συνηθως οι ιδιες οι πλακοραφουδες-γαζωτριες πλακωνονται στην παραγωγη, αφου αμοιβονται με το κομματι. Μονο που η παραγωγη τους πρεπει ναναι αψεγαδιαστη καθολα, για να μην επιστραφει σουμπιτη, και φυσικα απληρωτη. Αρα καποιος πρεπει ναναι πανω απο το κεφαλι κυριολεκτικα των γαζωτριων, ελεγχοντας την ποιοτητα της δουλειας τους.

Και οχι, δεν ειμαι αφεντικο. Δεν ειμουν ποτε αφεντικο, παρα μονο του εαυτου μου. Ομως τοσα χρονια, περασα απο πολλα σταδια. Μαθαινεις μαυτον τον τροπο καποια πραγματακια. Λιγα πολλα, δεν εχει σημασια. Μαθαινεις.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 13 στις 10/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
.... μπλα μπλα μπλα.......

Roxanne77

# 14 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ηνίοχε, επειδή μάλλον αναφέρεσαι σε εμένα...ένεκα καλού εργοδότη...δεν εννοώ ότι από την αρχή έχεις απόλυτη ελευθερία...ελευθερία σε τι??? να κάνεις του κεφαλιού σου???? ασφαλώς και όχι....γνωρίζοντας τη δουλειά μπορείς να υποδείξεις διαφορετικούς τρόπους προσέγγισης και επίλυσης προβλημάτων και θεμάτων...το "ανοικτό πνεύμα" του άλλου είναι αυτό που θα βοηθήσει τον κάθε εργαζόμενο να ανοίξει τα φτερά του και να αποδώσει τα μέγιστα....και φυσικά όλοι κρίνονται εκ του αποτελέσματος....σε μία εποχή που οι περισσότεροι ανήκουν στη κατηγορία των "εργατοπατέρων" υπάρχουν κάποιοι απειροελάχιστοι που κάνουν τη διαφορά....απειροελάχιστοι, το αναγνωρίζω αυτό....

Δεν αναφέρομαι σε θέσεις γραμματειακής υποστήριξης, αλλά θέσεις μεγαλύτερης ευθύνης....και επιτρεψέ με να χαρακτηρίσω άκρως σεξιστικό το όποιο σχόλιο γι αυτή την κατηγορία εργαζομένων, καθώς και το "πατρικό" ή όποιο άλλο ενδιαφέρον....άκρως σεξιστικό....απίστευτα σεξιστικό και προσβλητικό....

Roxanne77

# 15 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Και συγνώμη που επανέρχομαι αλλά δεν περίμενα ποτέ από έναν ώριμο και έμπειρο άνδρα τέτοια τοποθέτηση...θέλω να πιστεύω ότι δεν κατάλαβα καλά κάτι....προτιμώ αυτό....τέτοια στερεότυπα αφορούν αποκλειστικά ανθρώπους μίας άλλης κατηγορίας στην οποία αρνούμαι να πιστέψω ότι ανήκεις....

achinos

# 16 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.448

Παράθεση:
Και συγνώμη που επανέρχομαι αλλά δεν περίμενα ποτέ από έναν ώριμο και έμπειρο άνδρα τέτοια τοποθέτηση...θέλω να πιστεύω ότι δεν κατάλαβα καλά κάτι....προτιμώ αυτό....τέτοια στερεότυπα αφορούν αποκλειστικά ανθρώπους μίας άλλης κατηγορίας στην οποία αρνούμαι να πιστέψω ότι ανήκεις....

Την πατησες...

Roxanne77

# 17 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
"Γηράσκω αεί αναθεωρούσα...." Στη συγκεκριμένη περίπτωση θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξει διόρθωση....πραγματικά, το πιστεύω....αν όχι, κρίμα...

inioxos52

# 18 στις 10/10/2012
author

Παράθεση:

Ποια ακριβως ειναι τα στερεοτυπα στα οποια αναφερεσαι αγαπητη? Διοτι προσωπικα δεν τοποθετουμαι βασει στερεοτυπων, αλλα βασει εμπειριων, ως ωριμος στις αποψεις πλεον, και με καποιες -εστω μικρες- εμπειριες οσο να πεις, αντρας.

Το αν συμφωνεις η δεν συμφωνεις με τις αποψεις μου, ειναι δικο σου θεμα και ουδολως με απασχολει. Δεν διατυπωνω εδω τις αποψεις μου για να συμφωνω και να συμφωνουν μαζυ μου, αν και οποτε συμβαινει αυτο ειναι καλο. Ομως κυριως μεσα απο τις διαφωνιες προωθειται ο διαλογος.

Οσο δε για την αγανακτηση σου καθ' οσον αφορα τις σεξιστικες συμπεριφορες των αφεντικων, εχω εφοσον χρειαστει, πληθος παραδειγματων και γεγονοτων να σου παραθεσω περι του τι ακριβως εχουν υποστει πολλες κοπελλες. Τελικα δεν καταλαβα τι ακριβως σε ενοχλησε. Το οτι τα ειπα, η το οτι καποιοι τα κανουν? Η μηπως ισχυριζεσαι οτι δεν συμβαινουν?

Βιαζεσαι λοιπον νομιζω Ρωξαννη να κατακεραυνωσεις και πιθανως να αναθεωρησεις. Ομως σαφεστατα ειναι δικαιωμα σου. Αρκει γηρασκουσα να μαθαινεις.

Εγω παντως οντως γερων και ξεροκεφαλος Μακεδονας, δεν προκειται ουτε να αναθεωρησω, αλλα ουτε και να ανασκευασω εστω και μια τελεια απο οσα εγραψα βασει γεγονοτων.

Roxanne77

# 19 στις 10/10/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Εντάξει Ηνίοχε, πάω πάσο...Συμφωνούμε στο ότι η κοσμοθεωρία μας είναι το απόσταγμα των προσωπικών μας εμπειριών....Σαφέστατα, λόγω ηλικίας και μόνο, έχεις περισσότερες εμπειρίες....Το πως αυτές επεξεργάζονται και τι απόψεις παράγουν είναι ένα άλλο θέμα...Τα ξαναλέμε...

Lora9

# 20 στις 10/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Παρατήρησα πάλι στον χώρο εργασίας μου ότι με παρακολουθούν διαρκώς.
Πέρα από τις κάμερες που υπάρχουν γύρο από το κατάστημα, ο ιδιοκτήτης
κάθεται σε διάφορα σημεία και με κοιτάει ανελλιπώς. Κρύβεται πίσω από
κολόνες ώστε να μην μπορώ να καταλάβω ότι με βλέπει, παρότι πάντα τον
αντιλαμβάνομαι. Στα αποδυτήρια μου είπαν να μην μιλάω διότι οι κάμερες
έχουν και ηχητική ανταπόκριση, και με ακούν από πάνω, οπότε πρέπει να
προσέχω.

Θέλουν να μαθαίνουν ανά πάσα στιγμή που θα πάω, ακόμα και για φυσική μου
ανάγκη να κατέβω στα αποδυτήρια θα πρέπει να τους ενημερώσω. Έρχονται
δίπλα μου διακριτικά διάφοροι να ακούσουν την κάθε μου λέξη, βλέπουν την
κάθε μου κίνηση. Χρονομετρούν ακόμη και πόση ώρα κάνω το πρωί για να
ντυθώ, πόση ώρα κάθομαι για διάλλειμα ώστε να μην καθυστερήσω ούτε λεπτό.

Και τελικά ρωτάω, υπάρχει ένας φυσιολογικός εργοδότης σε αυτό τον τόπο;
μια φυσιολογική δουλειά; που να σου δίνει την δυνατότητα να φερθείς σαν
φυσιολογικός άνθρωπος;

Αυτά υπήρχαν εδώ και πολλά χρόνια στις επιχειρήσεις ...
Μη δίνεις σημασία ...αν είσαι σωστός στη δουλεια σου δεν εχεις να
φοβάσαι κανέναν .
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε