Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο πατέρας μου αδιαφορεί για μένα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

nefelena

# 21 στις 16/11/2012
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.558
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-
κανει ακομα πιο αγαπημενους..

Πως τα λες ετσι συγκινητικα ρε τζουτζουκα........

Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

sunnyeyes-

# 22 στις 16/11/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by nefelena

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-
κανει ακομα πιο αγαπημενους..

Πως τα λες ετσι συγκινητικα ρε τζουτζουκα........

Συγκινητικα τα πα?

Κατσε να με ξαναδιαβασω...
Υγ.. εγω σε φιλω στο αλλο ποστ και εσυ εδω..

"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

# 23 στις 17/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το θεμα εινα βαρυ και ασηκωτο αλλα για να ειναι στο δικο σου δρομο κοριτσακι σημαινει οτι μπορεις να το σηκωσεις.

Προσφατα καποιος μου ειπε και το ειπε και η τζουλια πολυ σωστα πρεπει να στηριχθεις στα ποδια σου μονη ειτε εισαι παντρεμενη ειτε εισαι ελευθερη ειτε εισαι παιδι χωρισμενων γονειων ειτε...κ.ο.κ γιατι? πολυ απλα μπορει να βρεθεις εντελως μονη και να μην εχεις κανεναν διπλα σου να σε στηριξει.

Θα σου ελεγα μια στιγμη στην διαρκεια της μερας σου κατσε και σκεψου το αντιθετο οτι αν δεν ειχαν χωρισει οι γονεις σου ποτε οτι ζουσατε ολοι μαζι και οτι οταν θα πηγαινες στο σχολειο θα ειχες τον πατερα σου οπως και τα αλλα παιδακια φαντασου αυτην την εικονα τωρα αλλα με τα συναισθηματα που περιεγραψες του πατερα σου απεναντη στην μητερα σου και το αντιθετο βεβαια.Αναρωτησου τι θα ηταν καλυτερο?εναν πατερα στο σπιτι με παγερη αδιαφορια και καβγαδες και εσυ να το ζεις ολο αυτο απο μωρο ή εναν πατερα μακρυα?Αυτο το λεω γιανα απαλυνω την σκεψη σου απο την ελειψη πατερα που ειχες απο μικρη στο σχολειο.

Για να σπουδαζεις μονη σου και να εχεις κανει τοσα πολυ ωραια πραγματα τοσο ομορφες κινησεις απο την μερια σου εχεις πολυ ΔΥΝΑΜΗ κοριτσι μου.Εχεις τα κοτσια.Συνεχισε να κανεις αυτες τις ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ κινησεις απεναντη στον πατερα σου πιστεψε με τυφλος δεν ειναι να μην βλεπει ουτε κουφος να μην ακουει.Καποια στιγμη μπορει και στα γεραματα του και ας εχει και αλλα παιδια και αλλη συζυγο καποια στιγμη στην ζωη του αυτην την αμεριστη αγαπη θα γυρισει και θα σου την παραδεχτει και ισως σου την δειξει σε πραξη.Θα πεις μα τι ωραια μου τα λες εγω βιωνω κατι ασχημο αυτη η ΑΓΑΠΗ που στις μερες μας δεν εχει ΣΥΝΦΕΡΟΝ ΑΝΤΑΜΕΙΒΕΤΑΙ θα την βρεις μπροστα σου καποια στιγμη απο τα παιδια σου, απο τον αντρα σου.Συνηθως τα παιδια χωρισμενων γονειων κανουν τις καλυτερες οικογενειες πανω σε γερες βασεις.Εχεις δεχτει την απορριψη σκληροτητα μην προσπαθεις να λυσεις αινιγματα.Προσπαθησε να μιλησεις στον πατερα σου ξανα και ξανα πες του αν εχει χρονο να πατε για εναν καφε σαν βολτα. ξανα μετα απο ενα διαστημα δοκιμασε το και πες του οτι θελεις να μιλησετε οπως ειπαν και τα παιδια πες τι νιωθεις.

Αν παλι δεν μπορεις και δεν θα μπορεσεις ποτε οταν θα ξανα βρεθειτε μαζι ειτε στα γενεθλεια του ειτε στην γιορτη του δωσε το δωρο σου και καντου μια αγκαλια οταν θα καθεστε στο τραπεζι φερε το δωρο σου και πανε απο πισω και δωστου μια αγκαλια σφιχτη και ενα φιλι στο μαγουλο και ας ειναι παγοβουνο.Οταν καποιος μας φερεται με αγαπη το θυμωμαστε ο νους το καταγραφει.

Οτι κανεις να το κανεις για τον εαυτο σου απο δω και περα απο τις σπουδες σου μεχρι την δουλεια που θα βρεις και αν καποια μερα φτασεις ψηλα ποτε δεν ξερεις να το εχεις κανει μονο για σενα.Το οφειλεις στον εαυτο σου εισαι ενα σπουδαιο πλασμα που αν δεν το εχεις καταλαβει στηριζεται ηδη στα ποδια σου.

nadia77

# 24 στις 10/12/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 313
Πατερας και μανα κοριτσι μου δεν ειναι αυτοι που απλα μας φερνουν στη ζωη.
Γονιος ειναι αυτος που ξενυχταει οταν εχεις πυρετο ,αυτος που σε αγκαλιαζει οταν γυρνας απο το σχολειο, αυτος που κλαιει οταν ανησυχει για σενα , αυτος που χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο οταν αντιλαμβανεται τα λαθη του.
Ο πατερας σου δεν ειναι γονιος ..ειναι ενα εγωιστικο γουρουνι που οντως βλεπει στα ματια σου εναν ανεπιθυμητο γαμο και ενα ανεπιθυμητο παιδι.
Φθειρεσαι κοριτσι μου με τις τοσες προσπαθειες....μπραβο σου που το παλεψες τοσο.
Εγω προσωπικα θα τον ειχα απορριψει απο την αρχη , οπως αυτος απερριψε εσενα...τι να πω;;; κρατα τη δυναμη που εχεις για τη ζωη σου , φτιαξτην οπως τη θες και μην αναλωνεσαι σε ενα πατερα που παντα θα ειναι αποτυχημενος οσον αφορα τη σχεση του με σενα..
Να εισαι καλα ,παντα ευτυχισμενη και να ξερεις πως συγκινησες ολους εμας που ειμαστε μαμαδες και μπαμπαδες .

# 25 στις 11/12/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Marion μου, διαβασε και ξαναδιαβασε σαν ευαγγελιο τα λογια της Σανυ μας.
ναι. αυτο ειναι! περιπου εναν τετοιο πατερα ειχα και εγω .επελεξα να τον απορριψω,αν και τον αγαπω ακομα πολυ. θεωρω πλεον οτι ηταν λαθος.τον συγχωρεσα μετα τον θανατο του ειναι αργα .οι δεσμοι αιματος ειναι αρρηκτοι
εσυ εισαι η δυνατη αυτος ντρεπεται και φοβαται εσυ θα σας σωσεις
σ αγαπω φιλια

morgoth

# 26 στις 11/12/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by MsAITHRA
Marion μου, διαβασε και ξαναδιαβασε σαν ευαγγελιο τα λογια της Σανυ μας.
ναι. αυτο ειναι! περιπου εναν τετοιο πατερα ειχα και εγω .επελεξα να τον απορριψω,αν και τον αγαπω ακομα πολυ. θεωρω πλεον οτι ηταν λαθος.τον συγχωρεσα μετα τον θανατο του ειναι αργα .οι δεσμοι αιματος ειναι αρρηκτοι
εσυ εισαι η δυνατη αυτος ντρεπεται και φοβαται εσυ θα σας σωσεις
σ αγαπω φιλια

απλά.

οι δεσμοί αιματος ειναι πανισχυροι και οποιος παει κοντρα σε αυτους αργα ή γρηγορα τρωει τα μουτρα του.

annnna

# 27 στις 15/12/2012
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 16
ξεκινώ την απάντηση μου με αυτή την φράση που διάβασα εδω και πολύ μου αρεσε γιατι ειναι μια φραση που λεει πολλα Αντάμοιψε την όποια αδιαφορία με μία αγκαλιά και δεν θα βγείς χαμένη! .... δειξε αγάπη και ας μην σου δείχνει εκείνος .... κράτα την επαφή με τα αδέρφια σου και μην θλίβεσαι ... η ζωή σου δίνει οτι της δίνεις ... μπορεί ο μπαμπάς σου να μην σου δέιχνει ενδιαφέρον μπορεί όμως αυτό το ενδιαφέρον να το πάρεις στο μελλον απο τα μικρα σου αδερφια.
Αγαπημενη φιλη υπάρχουν γονείς που αν και ζουν με τα παιδια τους μαζι δειχνουν την ιδια αδιαφορια ισως και χειροτερη συμπεριφορα και ας μην τα εχουν αποχωριστει και ας μην εχουν χωρισει ... δυστυχως υπάρχουν άνθρωποι στην ζωη που γενιουνται σκληροι και εγωπαθής
καταφερες τοσα μονη σου ... μεγαλωσες σπουδαζεις ... μην λυγιζεις προχωρα μπροστα και κανε αυτο που σου λεει η καρδια σου και η ζωη θα σε ανταμειψει

pitsirikii

# 28 στις 3/1/2013
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Απαντήσεις: 479
Αδιαφορησε κι εσυ!Σε καμια 20αρια χρονια που θα χωρισει και με την τωρινη του γυναικα θα σε θυμηθει και ολα θα ειναι μια χαρα!Σαν να μην περασε μια μερα!
Ρε να δεις τι μου θυμιζει αυτο το θεμα..Τι μου θυμιζει..

macbook

# 29 στις 14/1/2013
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:
Originally posted by Marion12
Γι αυτό είναι στιγμές π σκέφτομαι να κόψω κάθε επαφή μαζι του ,να σταματησω πλέον να περιμένω το οτιδήποτε απο αυτόν.Να λέω πλέον ότι δεν έχω πατέρα.Ακόμη και το επίθετο μου έχω σκεφτεί να αλλάξω ,για να δει πόσο πληγωμενη ειμαι.

Στη θέση σου αυτό ακριβώς θα έκανα. Αν είχε προηγηθεί κάτι σαν κι αυτό που περιγράφεις, θα τον είχα ξεγράψει μια και καλή.

greysanatomy

# 30 στις 28/2/2013
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 3
Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί έχω και εγώ τα θέματα μου με τον πατέρα
μου. Χώρισε με τη μαμα μου όταν ήμουν 20 χρόνων και έριξε μαύρη πέτρα για10
Χρόνια τώρα μιλάμε όχι γιατί θέλω αλλά γιατί ψάχνοντας μέσα μου κατάλαβα
Ότι για να έχω εγώ προσωπικά ψυχική ηρεμία πρέπει να έχω μια σχέση έστω και
Τυπική μαζί του.Ξέρω όμως και το έχω δεχτεί ότι όσο δε ζητάω τίποτα θα μου μιλάει
Μόλις ζητήσω κάτι θα βρει τρόπο να απομακρυνθεί!!!οκ από τότε που το ξεκαθάρισα
Είμαι πολύ καλύτερα και δε νιώθω πια μειονεκτικά.Αν καταφέρεις και συ να δεις σε τι εκτίμηση σε έχει και αν εσύ το ανέχεσαι αυτό τότε θα ξεκαθαρίσεις πολλά πράγματα για σένα και τι σχέση θέλεις να έχεις μαζί του.Αυτό που έχεις τελικά σίγουρα και δε θα χάσεις ποτέ είναι η Αγαπη της μανούλας σου και σου μιλάω σαν μανούλα. Η Αγαπη της μάνας είναι καθαρή σαν διαμάντι και είσαι πολύ τυχερή που την εχεις
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost