Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Βοήθεια...θα σπάσω το κεφάλι μου(ή της)..

Σελίδα : 1

Romiro

# 1 στις 21/10/2012
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 26
'Aρεσαν+: 0%

Βοήθεια...θα σπάσω το κεφάλι μου(ή της)..

Καλησπέρα μετά από καιρό...θα μπω γρήγορα στο ψητό γιατί συγκεκριμένα ακόμα και τώρα ΒΡΑΖΩ.

Είναι μια κοπέλα με την οποία κάποτε είχαμε "σχέσεις" αλλά δεν υπήρξε εξέλιξη ή κάτι παραπάνω.Μετά από ένα διάστημα,αυτές οι σχεσεις έφτασαν στο τέλος και ακολούθησε η φιλική περίοδος(που όντως ήτανε φιλική)...έπειτα από ένα διάστημα όπου δεν βρισκόμασταν καθόλου,ήρθε η στιγμή ενός ξεσπάσματος από την δική της πλευρά,ότι είναι μόνη της και ότι μόνο με εμένα νιώθει ότι μπορεί να μιλάει κτλ κτλ κτλ..άιντε την δέχτηκα εννοείται και προσέφερα στήριξη...σεξουαλικές επαφές εκείνο το 2μηνο είχαμε ελάχιστες,δεν ξέρω γιατί και πως,αλλά δεν ήτανε κάτι που "ενοχλούσε"...αρκούσε γενικά που βρισκόμασταν...

Στο διαταύτα...μετά από 3-4 μήνες όπου λόγω δουλειών και επαγγελματικού τόπου το καλοκαίρι που δεν είχαμε ειδωθεί ή μιλήσει καθόλου ξαναβρισκόμαστε σε κοινή παρέα,συζητάμε λίγο,λέμε λίγο τα νέα και ως εδώ.
Τις επόμενες ημέρες ακολουθούνε τηλέφωνα,κάποιες δηλώσεις μεταμέλιας για σκηνικά του παρελθόντος και μια προσπάθεια(γιατί είναι ΤΡΟΜΕΡΑ ντροπαλή,και για αυτήν αυτά που κάνει τώρα είναι υπερβάσεις)γενικά να με προσεγγίσει...

Το θέμα είναι ότι,δεν ξέρω πως να το χειριστώ γιατί ΤΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΥ την βλέπω και πέφτω στα πατώματα που λέει ο λόγος.Δεν ξέρω πως να συμπεριφερθώ,περισσότερο νομίζω γιατί πιστεύω πως δεν πρόκειται περί του ερωτικού ό,τι κάνει απλά ψάχνεται να γαντζωθεί από κάπου...και όταν βρισκόμαστε απο δω και απο κει,συνέχεια από πίσω,αλλά δεν μιλάμε,απλά βρισκόμαστε στον ίδιο χώρο και λέμε καμια μαλακία να περάσει η ώρα,άρα τι κουβέντα να ανοίξω ο καραμήτρος???

Και μετά...μήπως απλά εγώ μεταφράζω την συμπεριφορά της ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ από αυτήν που είναι πραγματικά επειδή την βλέπω διαφορετικά?Και αν θέλω να κινηθώ έξυπνα και σωστά(προς την ευνόητη κατεύθυνση)πως να την αντιμετωπίσω???

Roxanne77

# 2 στις 21/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
Καλώς τα προβλήματα....

Ένα είναι το πρόβλημα...Το είπες και μόνος σου....Ότι είναι μόνη της και ψάχνει κάπου να γαντζωθεί....Δεν το συνηθίζω αλλά θα πρότεινα να κάνεις απανωτά κρύα ντους στον εαυτό σου μπας και συνέλθεις....Σε βλέπει μάλλον σαν σανίδα σωτηρίας...Και ακόμα και αν εξελιχθεί η μεταξύ σας ιστορία, είναι μαθηματικά βέβαιο ότι δεν μπορείς να την εμπιστευθείς για τίποτα....Κρύα ντους λοιπόν....

Πάντα είχα μία απέχθεια προς διάφορες συμβουλές...Από μικρή υπήρχαν πολλοί και πολλές καλοθελητές που με συμβούλευαν "μακριά από αυτό, μακριά από το άλλο"....Εννοείται ότι πάντα έκανα του κεφαλιού μου... Αλλά στην ηλικία που είμαι κατάλαβα, μεταξύ άλλων, ένα: μακριά από ανθρώπους που δεν έχουν καλή σχέση με τον εαυτό τους, που δεν μπορούν να διαχειρισθούν τη μοναξιά τους ή τη μοναχικότητά τους....Είναι οι μόνοι που θα σε "πουλήσουν" χωρίς δεύτερη σκέψη....Και θα σε "πουλήσουν" όσο-όσο....Προσωπική μου άποψη και μόνο....

KLELIA22

# 3 στις 21/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Romiro
Και μετά...μήπως απλά εγώ μεταφράζω την συμπεριφορά της ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ από αυτήν που είναι πραγματικά επειδή την βλέπω διαφορετικά?

Και αν θέλω να κινηθώ έξυπνα και σωστά(προς την ευνόητη κατεύθυνση)πως να την αντιμετωπίσω???

1. αυτο που λαμβανεις .. αυτο ισχυει.

δεν ειναι δυνατον να μιλας με συναισθηματικα δεδομενα.. και να βαζεις τον παραγοντα λογικη.

2. λαθος ρημα.

αντι -μετωπισω.

μην την βαζεις ΑΠΕΝΑΝΤΙ.

διπλα ειναι....! φερσου νορμαλ... σα να ηταν μια ζωη .. εκει.. σα να ξερει απο 15 χρονων...
υγ για αλλον μπηκα .. αλλα σε πηρε το ματι μου... πανω στο τρεξιμο!

KLELIA22

# 4 στις 21/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Roxanne77
Ότι είναι μόνη της και ψάχνει κάπου να γαντζωθεί....

βρε Ροξακι...

απο ποια κουβεντα της το καταλαβες αυτο..?

Roxanne77

# 5 στις 21/10/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315

Παράθεση:
.έπειτα από ένα διάστημα όπου δεν βρισκόμασταν καθόλου,ήρθε η στιγμή ενός ξεσπάσματος από την δική της πλευρά,ότι είναι μόνη της και ότι μόνο με εμένα νιώθει ότι μπορεί να μιλάει κτλ κτλ κτλ..άιντε την δέχτηκα εννοείται και προσέφερα στήριξη...
γιατί είναι ΤΡΟΜΕΡΑ ντροπαλή,και για αυτήν αυτά που κάνει τώρα είναι υπερβάσεις)γενικά να με προσεγγίσει...
Δεν ξέρω πως να συμπεριφερθώ,περισσότερο νομίζω γιατί πιστεύω πως δεν πρόκειται περί του ερωτικού ό,τι κάνει απλά ψάχνεται να γαντζωθεί από κάπου...

Καλησπέρα μικρούλα....Το συμπέρανα από τα παραπάνω....Συν το γεγονός ότι είναι απίστευτα ντροπαλή, από τις "υπερβάσεις", όπως δηλώνει ο θεματοθέτης, που κάνει η κοπελιά....Την "κόβω" να είναι μάλλον και κοινωνικά αδέξια....Πάλι κατάλαβα λάθος??????????

KLELIA22

# 6 στις 21/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Roxanne77

Παράθεση:
γιατί είναι ΤΡΟΜΕΡΑ ντροπαλή,και για αυτήν αυτά που κάνει τώρα είναι υπερβάσεις)γενικά να με προσεγγίσει..

Πάλι κατάλαβα λάθος??????????

... σαματις την ξερω... ?
ας μας πει ο Ρομιρος .. που την εχει δει και την εχει νιωσει...!
παντως.. εγω νομιζω... πως ενας ανθρωπος που δεν κανει υπερβασεις.. και τελικα τις κανει...με καποιον συγκεκριμενα...ειναι καθαρα θεμα εμπνευσης. του δινει λογο , τη φορα ρε παιδι μου.. να πει... ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ!

τεσπα.. δεν παιρνω κι ορκο....
ΥΓ. ρε συ εγω τωρα που χω ενοχες που εσπασα τη νηστεια..( μισοκατσικι εχω λιανισει)
δεν ειμαι και στα καλα μου ε.... ?
Νοοοοοοοοοοοοοοοοτυ!

tzoulia49

# 7 στις 21/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
να σου απαντησουμε λοιπον κι εμεις κατ ευθειαν στο ψητο .....

δεν λες καθολου τους λογους που χωρισατε ....

κατοπιν λες οτι ειναι μια ντροπαλη κοπελλα ....

και ειναι υπερβαση της να κανει τηλεφωνηματα και ν αρχιζει να σε προσεγγιζει ξανα ....

και δεν ειναι υπερβαση ενω ειστε φιλοι να σεξουαλιζεται μαζι σου ενιοτε .....

και ολο αυτο τον καιρο ....

επειδη την βαραγε μεγαλη μοναξια θεωρουσε οτι εισαι ο μονος φιλος που μπορει να κανει παρεα και να μιλατε ....

κι εσυ την γουσταρεις τοσο μεχρι και στα πατωματα πεφτεις .....

και νομιζεις οτι αυτη δεν το ξερει αυτο .....

και επισης νομιζεις οτι θα βρει πολλους αντρες να κοπανιωνται για χαρη της στα πατωματα .....

και επισης ποτε δεν ειχα σε εκτιμηση αυτου του τυπου τις κοπελλες που ενω εχουν χωρισει.....

φασωνονται ενιοτε με τους πρωην .....

θα σε συμβουλευα να μην ξαναγυρισεις ...βαραει μοναξια μεχρι το μεδουλι .....

εσυ δεν θα εισαι η εναλλακτικη της .....

κι επειδη ειδε οτι δεν της βγαινει ....σου κολαει παλι .....

και ειναι και ντροπαλη εν τω μεταξυ .....που και να μην ηταν ....

αν και δεν συνηθιζω να το προτεινω ....επωφελησου της καταστασης ,......χωρις δεσμευσεις ....

αλλα για τιποτε σοβαρο δεν κανει .....για κανεαν ξεκαρφωμα μονο ,.......

τα πα .....

Aggelo

# 8 στις 22/10/2012
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
Romiro τι να σου πω μετα απο τοσο καιρο που γνωριζοσαστε και εχετε σχεσεις
με τον εναν η τον αλλο τροπο να βγαινεις να μας ρωτας τι να κανεις μαζι της...
ακουγεται λιγο εξωγηινο... ...επρεπε να τα ειχατε ξεκαθαρισει αυτα αλλα
μαλλον σας βολευε η ασαφεια.Καλο το σεξακι αλλα δεν φτανει......

Βρισκω δε το ποστ που εγραψε πολυ υπερβολικο..πχ δεν εχεις κανει απολυτως
τιποτα και λες οτι βραζεις...τι περιμενεις να λυθουν ολα δια μαγειας....

Τελος παντων φροντισε να ξεκαθαρισεις τα πραγματα το ταχυστο...αν οντως το
θες...γιατι εχω πολλες αμφιβολιες....
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

grbbbw

# 9 στις 22/10/2012
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 111
πω ρε φιλε ποτε δε καταλαβα πως μπλεκουν μερικοι αντρες ετσι. φιλε ξεκαθαρισε τα πραματα μιλα. πες της ειμαι ερωτευμενος μαζι σου σε γουσταρω και τελος. γιατι μπλεκετε στο παιχνιδακι των γυναικων με τους ελιγμους τα μισολογια τις τακτικες "τι να πω" "πως να το πω" "πως θα το παιξω" κτλπ. χωσου κατευθειαν ξεκαθαρισε τα πραγματα μη χανεις χρονο. και οπως ειπε και η κοπελα παραπανω ατομα που δεν τα εχουν βρει πρωτα με τον εαυτο τους ειναι τα πιο επικινδυνα για σχεσεις

dionysos1162

# 10 στις 22/10/2012
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 92
Πράξε ό,τι σε εκφράζει με ειλικρίνεια,κανείς από τους δυό σας δεν πρόκειται να βγεί χαμένος.
Μυαλά και μάτια ανοικτά και σκέψη θετική.

# 11 στις 23/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49

αλλα για τιποτε σοβαρο δεν κανει .....για κανεαν ξεκαρφωμα μονο ,.......

τα πα .....

Πιπεράκι στη γλωσσίτσα Τζούλια!!!!!!!

# 12 στις 23/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ΤΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΥ την βλέπω και πέφτω στα πατώματα που λέει ο λόγος

http://www.youtube.com/watch?v=R27W49WyFbI

Προτείνω να της πεις: "Μωρό μου είσαι να γυαλίσουμε τα πατώματα together???" Εννοείτε ότι το "yes" εκλαμβάνετε ως θετική απάντηση!!! Στο "yes,yes..." λιποθυμάς!!!

KLELIA22

# 13 στις 23/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by black_hole
Προτείνω να της πεις: "Μωρό μου είσαι να γυαλίσουμε τα πατώματα together???"

... μαρη δεν θα τους μεινει γονατο γερο....! τι ιδεες δινεις ? ....

δεν ειμαστε το ΚΑΤ... το Ασυλο Ανιατων ειμαστε!

# 14 στις 26/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22

... μαρη δεν θα τους μεινει γονατο γερο....! τι ιδεες δινεις ? ....

δεν ειμαστε το ΚΑΤ... το Ασυλο Ανιατων ειμαστε!

Μήπως έφτασε η ώρα να αναβαθμιστούμε???

KLELIA22

# 15 στις 26/10/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by black_hole

Μήπως έφτασε η ώρα να αναβαθμιστούμε???

.. η αναβαθμιση.. ειναι καθως φαινεται αναποφευκτη...
στις μακετες ειμεθα καλη μου....

"δει δη χρηματων.... " δεν ξεκινουν τα εργα...

δυσκολοι καιροι.....
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε