Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Θα την ξεχάσω;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

nefelena

# 61 στις 19/11/2012
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.558
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by maria1900
Νεφελινα τιποτα δεν φοβαμαι νομιζω ξερεις το θεμα ειναι παρομοιο.Δεν εχω κατι να πω το ελυσα μεσα μου και αποτελει παρελθον.Οταν βλεπεις παρομοια λαθη μπορεις απλα να συμβουλεψεις τον αλλον που περναει παρομοιες καταστασεις απο αλλη σκοπια βεβαια.Λαθη που οπως ειπε καποιος ετσι αποκτας πειρα.Τωρα το αν αναστατωθηκα οχι γιατι εκανα οτι εκανα γιατι μπορει να εχεις κανει καποιον αθελα σου και δεν μπηκες στην διαδικασια να δεις αν περναει κατι παρομοιο.Τελος παντων του καθε Αγγελου του ευχομαι να βρει την ηρεμια του και να μην χωρισει.Αν μαθενα οτι χωριζε θα στεναχωριομουν απλα.
Μπορει να πειτε ησουν μεγαλο μπιμπ με αυτα που εκανες το δεχομαι αλλα και αυτα τα ατομα εχουν μια ηθικη που τους σταματησε και τους σταματαει να κανουν πραγματα ασχημα με σοβαρες επιπτωσεις στην διαρκεια της ζωης τους.
Νεφελινα μην κρινεις στην ζωη τιποτα και κανεναν.Να του λες την αληθεια συνφωνα και ας ποναει αλλα μην κρινετε.

Το τι κανει ο καθενας με την ζωη του ειναι δικος του λογαριασμος και δεν κρινω,ουτε κατακρινω καποιον που ερωτευτηκε...τουναντιον το σεβομαι απολυτα οπως ανεφερα παραπανω...προσωπικα εχω θεμα με οποιον αποφασιζει για την ζωη του αλλου ερημην του και εν αγνοια του....ναι εκει εχω προβλημα και δεν γουσταρω κανεις να με κανει συμμετοχο και συνενοχο σε δικα του εγκληματα χωρις την συγκαταθεση μου.....και αν διαβασεις τι εχω γραψει στον θεματοθετη,πουθενα δεν κατεκρινα το γεγονος οτι "ερωτευτηκε" καποια αλλη ενω βρισκοταν σε σχεση......αλλου εστιασα και το ιδιο προτεινα και σε εκεινον.
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

morgoth

# 62 στις 19/11/2012
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by mutomuto
__Μοργκοτ έχεις βιώσει παρόμοια ιστορία στη ζωή σου; Πως μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα; Εδώ δεν θέλω να το συζητήσω άλλο.
Θα απαντήσω σε τελευταίες ερωτήσεις επειδή μπήκατε στο κόπο να ασχοληθείτε μαζί μου αν και εγώ ζήτησα από την αρχή να μου απαντήσει κάποιος άντρας που έχει περάσει τα ίδια και αν κατάφερε να σώσει τη σχέση του με τη γυναίκα του.

__Αγάπη σε διάθεση δεν ανέφερα ότι είμαι με την γυναίκα μου από λύπηση. Παρατηρώ ότι οι γυναίκες βγάζετε συμπεράσματα μόνες σας χωρίς να διαβάζετε αυτά που γράφω και πραγματικά είναι πολύ κουραστικό. Με την γυναίκα μου είμαι μαζί της επειδή την Αγαπάω. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση να σας δώσω. Με τον ερχομό του παιδιού θα αφοσιωθώ στο παιδί. Η γυναίκα μου θα γίνει πολύ καλή μητέρα και θα έχουμε κοινό στόχο πλέον.

__Κλέλια δεν έχω μείνει ποτέ μου μόνος από τότε που άρχισα τη σεξουαλική μου ζωή. Πάντα έβρισκα άλλη φίλη πριν χωρίσω. Δεν θέλω να χωρίσω, δεν παντρεύτηκα για να χωρίσω. Ευχαριστώ για το τραγούδι.

__ Το παιδί Νεφελίνα θα μου δώσει κίνητρο. Γνωρίζω καλά τον εαυτό μου. Είμαι άνθρωπος του καθήκοντος και αν βάλω κάτι στόχο τίποτα δεν με βγάζει από τον δρόμο μου. Αποφάσισα για εκείνη δεν αντιλέγω αλλά έκανα το σωστό. Δεν ήθελα να την χάσω και την απιστία δύσκολα την ξεχνάς. Ίσως η γυναίκα μου να το γνωρίζει ήδη. Φυσικά ποτέ δεν το παραδέχτηκα ακόμα και να με έβλεπε θα της το αρνιόμουν. Η σχέση μας είναι πιο ουσιαστική από μία απιστία. Θα χωρίζαμε χωρίς λόγο.

__ Εσπεράνζα δεν μπορώ να παρακολουθήσω τον ειρμό της σκέψης σου. Έχω την εντύπωση ότι απαντάς σε ένα άλλο πρόσωπο και όχι σε εμένα. Με διάβασες προσεχτικά; Τη γυναίκα μου την Αγαπώ. Αλλά είμαι ερωτευμένος με την άλλη γυναίκα. Γιατί να προσπαθήσω να πείσω τον εαυτό μου για το αντίθετο; Δεν έχει καμία λογική αυτό που γράφεις όσες φορές και να το διάβασα. Δεν έγραψα ότι την γυναίκα μου δεν την θέλω ούτε ότι ψάχνω να φύγω. Γράφω πως δεν υπάρχει περίπτωση να χωρίσω με την γυναίκα μου. Όταν γνώρισα την άλλη κοπέλα, πείστηκα ότι δεν υπάρχει μόνο ένας άνθρωπος για εμάς. Όταν είδα πόσο ταύτιση είχα με την άλλη κοπέλα για τη ζωή, αναθεώρησα. Αλλά επιλέγουμε ένα άτομο να ζήσουμε τη ζωή μας βάση των συγκυριών και την επένδυση που έχουμε κάνει και έχουν κάνει για εμάς. Εγώ δεν ήμουν αρκετός για εκείνη γιατί δεν της έδωσα όσα άξιζε και αξίζει όπως δεν είμαι αρκετός και για την γυναίκα μου αλλά δυστυχώς είμαι μοιρασμένος.

__Μαρία το γνωρίζουν δύο φίλοι μου, (ο ένας δεν γνωρίζει τη κοπέλα) και ο ξάδερφος μου που είναι σαν αδερφός μου. Δεν υπάρχει περίπτωση να το πουν σε κανένα γιατί γνωρίζουν την κατάσταση. Έτσι είναι όπως τα λες. Δεν χαίρομαι με τίποτα.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα προτιμούσα να έχω απαντήσεις από άνδρες στη φάση που βρίσκομαι.
Άγγελος.

ο εαυτος σου θα σου δωσει την απαντηση. και οχι οι αλλοι. Να αναβαλεις την υποθεση παιδι μεχρι να ξεκαθαρισεις μεσα σου παντως. Διοτι το θεμα ειναι ο εαυτος σου. Και το τι θελει πραγματικα.
Στη ζωη σου γενικα πως εισαι? Εχεις αγχος? Εχεις επισκεφτει καποιον συμβουλο ψυχικης υγειας για να εκθεσεις τους προβληματισμους σου?

maryar

# 63 στις 19/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Nefelena

σε παραδέχομαι !!!

και αν κανείς μπει σε αυτό το μονοπάτι...άντε να δει πάλι την... ξαστεριά....
ΣΩΣΤΗ !!!! ...

Παράθεση:
Από το μέλος nefelena - 19/11/12 07:27
... προσωπικα εχω θεμα με οποιον αποφασιζει για την ζωη του αλλου του και εν αγνοια του....ναι εκει εχω προβλημα και δεν γουσταρω κανεις να με κανει συμμετοχο και συνενοχο σε δικα του εγκληματα χωρις την συγκαταθεση μου..... ...

Παράθεση:

nefelena

# 64 στις 20/11/2012
author

Παράθεση:
Originally posted by maryar

Nefelena

σε παραδέχομαι !!!

και αν κανείς μπει σε αυτό το μονοπάτι...άντε να δει πάλι την... ξαστεριά....
ΣΩΣΤΗ !!!! ...

Παράθεση:
Από το μέλος nefelena - 19/11/12 07:27
... προσωπικα εχω θεμα με οποιον αποφασιζει για την ζωη του αλλου του και εν αγνοια του....ναι εκει εχω προβλημα και δεν γουσταρω κανεις να με κανει συμμετοχο και συνενοχο σε δικα του εγκληματα χωρις την συγκαταθεση μου..... ...

Maryar δεν ξερω αν ειμαι σωστη ή λαθος...ξερω τι αντεχει το δικο μου "πετσι" και τι οχι.....για καταστασεις που αποφασιζει η καρδια οπως ο ερωτας δεν υπαρχουν και πολλα που μπορουν να γινουν...ουτε επεμβασεις....ουτε συζητησεις...ουτε γιατι...ουτε πως....μαζευεις τα κομματια σου και αποχωρεις αφηνοντας τον αλλον να ζησει αυτο το υπεροχο που του συμβαινει....

Για καταστασεις που αποφασιζει ομως η λογικη και ειναι στην ευχερεια του καθενος να "παιξει" τιμια και καθαρα....ΝΑΙ εκει εχω θεμα...εκει γινομαι φουρκα...εκει δεν συγχωρω οτι καποιος αποφασισε για μενα σαν να ημουν αναπηρη ή αορατη....ποσο μαλλον την κοροιδια που θα παιχτει εις βαρος μου και θα γινομαι και συνενοχος ερημην μου....
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

morgoth

# 65 στις 20/11/2012
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
καθε αποφαση που περνουμε εχει αντικτυπο στο περιβαλλον μας. λιγο ή πολυ.
οταν πχ αποφασισες να χωρισεις αυτο ειχε αντικτυπο στη ζωη του πρωην αντρα σου και στη ζωη του παιδιου σου, περαν απο τον αντικτυπο στη δικια σου ζωή. Ετσι πανε αυτά. Το δυστυχημα ειναι οταν δεν μπορεις να διαχειριστεις αυτο το δεδομενο και να προσαρμοστεις αναλογα.

nefelena

# 66 στις 20/11/2012
author

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
καθε αποφαση που περνουμε εχει αντικτυπο στο περιβαλλον μας. λιγο ή πολυ.
οταν πχ αποφασισες να χωρισεις αυτο ειχε αντικτυπο στη ζωη του πρωην αντρα σου και στη ζωη του παιδιου σου, περαν απο τον αντικτυπο στη δικια σου ζωή. Ετσι πανε αυτά. Το δυστυχημα ειναι οταν δεν μπορεις να διαχειριστεις αυτο το δεδομενο και να προσαρμοστεις αναλογα.

Κι αυτο λογικη ειναι....και επιβαλλεται να ειναι.....και δεν αφορα μονο την ζωη ενος.....αφορα σε ολων οπως ανεφερες...και αυτο λαμβανεται σοβαρα υποψη και εξεταζεται....και αν δεν "βολευει" τους ολους τοτε εξεταζεται η πλειοψηφια αυτων.....

morgoth

# 67 στις 20/11/2012
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
αναλογα απο ποια οπτικη το βλέπεις, βολευει και αυτους που θες να βολευει για να μπεις στη κολυμπηθρα του σιλωαμ.
οι μισοι με την α΄οπτικη θα σου πουν οτι η πλειοψηφια βολευεται ετσι. οι μισοι με την β' οπτικη θα σου πως πως η πλειοψηφια βολευεται αλλιως.

nefelena

# 68 στις 20/11/2012
author

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
αναλογα απο ποια οπτικη το βλέπεις, βολευει και αυτους που θες να βολευει για να μπεις στη κολυμπηθρα του σιλωαμ.
οι μισοι με την α΄οπτικη θα σου πουν οτι η πλειοψηφια βολευεται ετσι. οι μισοι με την β' οπτικη θα σου πως πως η πλειοψηφια βολευεται αλλιως.

Συμφωνω.....και παντα σε μια αποφαση ζωης υποβοσκει η πιθανοτητα λαθους (τουλαχιστον για τους μη απολυτους ανθρωπους!) και το θεωρω και απολυτα υγιες....στις περιπτωσεις λοιπον διαφορετικων προσεγγισεων και οπτικων εξεταζεται και το "κινητρο" πισω απο την γνωμη....καθαρα αντικειμενικο δεν μπορει να ειναι....ομως μπορει να ειναι περισσοτερο αντικειμενικο απο υποκειμενικο εαν ληφθουν ολες οι παραμετροι υπ οψιν.....

Τελωσπαντων....αρκετα θεωρητικο και δεν τα παω και καλα με δαυτα....
Θα μπορουσα να στο δωσω με παραδειγμα αυτο που εννοω....ομως δεν θελω να επεκταθουμε....

Nice talking to u....

nadia77

# 69 στις 7/12/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 313
αγαπητε μου φιλε...δε θα πω πολλα . οι προηγουμενοι με καλυψαν αρκετα. μια φρασουλα μονο θα σου πω...και να τη θυμασαι παντα. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΟΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ/Ο ΣΟΥ ...ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ/Ο ΣΥΖΥΓΟ ....ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟ....ΣΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ..
η αποφαση δικη σου. η ζωη δικη σου. προσπαθησε να ζεις με αξιοπρεπεια, ειλικρινεια και εντιμοτητα...οχι απεναντι στους αλλους. Απεναντι στον εαυτο σου. Μονο σ αυτον θα απολογεισαι καθε νυχτα που θα προσπαθεις να κλεισεις τα ματια σου και δε θα μπορεις. Γιατι ΑΥΤΗ/ΟΣ θα ειναι ΕΚΕΙ....

annnna

# 70 στις 15/12/2012
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 16

Παράθεση:
Originally posted by nadia77
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΟΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ/Ο ΣΟΥ ...ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ/Ο ΣΥΖΥΓΟ ....ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟ....ΣΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ..

.... διάβασα προσεχτικά όσα σου έγραψαν οι προηγούμενοι και είναι πολύ σωστά όσα σου είπαν ... έκανες πολλα λάθη όπως και το οτι παντρεύτηκες ... είσαι λίγο ανισόρροπος με όλο το σεβασμό ... πως μπορείς φιλε μου να αγαπας και την γυναικα σου και να επιθυμεις ερωτικα την αλλη γυναικα ... η την μια η την αλλη
δεν γινεται και τις δυο και δεν στεκει αυτο που λες ... σκεφτεσαι ερωτικα την αλλη αλλα αγαπας την γυναικα σου κ θες να ζησεις μαζι της την ζωη σου ... ξεκαθαρισε τι θελεις και αφησε αυτα τα μπερδεμενα
.... εγραψες οτι η γυναικα σου ειναι πιο μεγαλη και σκεφτηκα ωχ ... ξερεις οτι η γυναικα γερναει πιο γρηγορα και οσο περνανε τα χρονια η διαφορα σας θα φαινεται πιο μεγαλη τοτε σε βλεπω να τρεχεις παλι στην αλλη καυμενη κοπελα
αγαπητε φιλε μια αγαπας μια σε τρελαινει ερωτικα μια παίρνεις ... ετσι είναι το λογικό ... τωρα όλα αυτα που γράφεις εσυ είναι δικαιολογίες
μεγαλη καρδια πάντως η γυναικα σου που ηξερε οτι εχεις δεσμο με αλλη ... θυματα και οι 2 ηταν οι καυμενες και εσυ ο θυτης ... σορι που στα λεω ετσι αλλα αυτη ειναι η αληθεια
(είχα μπλέξει με εναν που τα ειχε κ με αλλη και μας βασανιζε για καιρο χωρις να το ξερουμε ... στην αρχη ... οταν το εμαθα του εδωσα τα παπουτσια στο χερι)

nadia77

# 71 στις 15/12/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 313
Καλα εκανες αννννα μου...
Οταν το ζεις, μονο τοτε καταλαβαινεις πραγματικα ποσο δυσκολο ειναι.
Μια τετοια εμπειρια σε κραταει για παντα μακρια απο αναλογες καταστασεις.
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ομως...

# 72 στις 13/1/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αγγελε εντελως ακυρο για το θεμα σου αυτο που θα γραψω:αφιερωμενο σε εναν Κωστα απο πολυ μακρυα με μια παρομοια ιστορια..σιγουρα δεν νιωθει ετσι οπως εσυ (που πλεον το εχεις ξεπερασει) και δεν ενιωθε ποτε ετσι για την αλλη κοπελα στην περιπτωση μου εγω...ετσι νοσταλγικα αφιερωμενο και οχι με νοημα πονηρο...απλα και οι δυο τρελενομασταν για ΠΑΟΛΑ...οπου και να σαι Κωστα να σαι καλα.

http://www.youtube.com/watch?v=UOTdZ4IctZk

ML-1984

# 73 στις 30/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Text

Αν και εχει περασει πολυ καιρος για το θεμα.Δεν ξερω ποιος θα το διαβασει ή αν απαντηση κανεις.Θα ηθελα να δωσω την απαντηση μου στην περιπτωση που ειπες οτι περασες ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ εκεινη η κοπελα χωρις να το ξερει σε ειχε βοηθησει τοτε γιατι οπως ειπες οταν την εβλεπες και ησασταν μαζι ηρεμουσες.

Επειδη βρεθηκα να ειμαι οπως και μια αλλη κοπελα εδω το 3ο προσωπο, φυσικα δεν ειναι τιμη μου που το λεω.Εφυγα για τον ιδιο λογο που εφυγε και η κοπελα αυτη στην ιστορια σου.Μια παρομοια ιστορια σε μια μικρη επαρχιακη πολη.Η γυναικα του ειχε κεντρικο μαγαζι σε πλατεια(γνωστη σε ολους μας),εκεινο το διαστημα ηταν καπως εξαποστασεως διοτι περιμεναν το παιδακι τους δεν νιωθω περιφανη για αυτα που λεω,περασα ασχημα μεσα μου παλεψα πολυ με τον ιδιο μου τον εαυτο.Εφυγα γιατι δεν θα εβγαζε πουθενα οπως ειπες αν το καταλαβαινε η γυναικα σου θα το αρνιοσουν.Ετσι σκεφτηκα(κατι το οποιο το σκεφτηκα τελευτα των τελευταιων δεν ηταν ο κυριως λογος) και εγω θα αρνιοταν τα παντα και στην τελικη ποια ειμαι που θα διαλυσω εγω μια οικογενεια δεν θα θελα καν να μου συμβει εμενα την ιδια οποτε γιατι να πληγωνω ανθρωπους και αθωες ψυχουλες.Αν το εκανε αν διαλυσει την οικογενεια του ας το κανει μονος του ειπα χωρις εμενα(για τον οποιονδηποτε λογο)Σεβαστηκα και εγω με την σειρα μου οπως ειπε και μια κοπελα την λεξη ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.
Δεν θα αντεχα να το κανει αυτο σε μια εγκυο γυναικα,δεν το αντεχε η ψυχη μου τετοιο πραγμα.Μετανιωσα και πληρωσα το τιμημα και την αμαρτια μου.Την πληρωσα στην ζωη μου.Χαιρομαι τωρα που μονο εμενα ελιωσε αυτο εδω και δεν ειχε επιπτωσεις στους αλλους.Μεσα στην απολυτη τρελα εκανα και κατι σωστο.

Για το θεμα ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ αν το ηξερα οτι περνουσε τετοια φαση διοτι δεν μου ειχε πει τιποτα θα του λεγα να μην παρει κανενα φαρμακο διοτι αν τα ξεκινησεις μια φορα επιστροφη δεν υπαρχει.Στην δικια μου περιπτωση η αδερφη του δουλευε σε κλινικη με τετοιες περιπτωσεις οπως μου ειχε πει ο ιδιος.Δεν ξερω γιατι μου ειχε πει τοσο προσωπικα του θεματα στις ελαχιστες φορες που ειχαμε βρεθει.

Αν τυχει και το διαβασεις αυτο εδω το μηνυμα ξερω μετα απο τοσους μηνες βρηκες κατι και το ξεπερασες και εισαι τωρα μια χαρα,σου δωσαν δυναμη καποιοι εδω με τα λογια τους,να συνεχισεις,να ξεχασεις,να δεις μονο την οικογενεια σου. Ισως να εδωσες εσυ μονος σου δυναμη στον εαυτο σου και τον επισες οτι ζεις μια χαρα.Για το θεμα αυτο αν ηταν το παλικαρι που γνωριζω σε τετοια θεση θα τον συμβουλευα αν περνει ανχολυτικα να τα σταματησει διοτι δεν εχει αντιδοτο για αυτο νιωθεις καλυτερα αλλα εθιζεσαι επειτα και δεν εχει γυρισμο.Ελπιζω να μην εχει φτασει σε αυτο το σημειο.
Οποτε Αγγελε αν περνεις κατι σταματησε τα τωρα που ειναι νωρις.

Δεν ξερω γιατι στα λεω ολα αυτα,ισως γιατι διαβαζοντας ολο το θεμα σκεφτηκα την εικονα που ειδα μια μερα τυχαια καθοταν στο μικρο μπαλκονακι του σπιτιου του με σκημενο κεφαλι καθησμενος σε μια καρεκλα και το παιδακι του διπλα να κραταει την πορτα και αυτος ακομη με κατευβασμενο κεφαλι. Αισθανθηκα κατι οτι κατι δεν ταιριαζε στην ολη εικονα του (οχι γιατι μπορει να με ειδε που περνουσα) αλλα κατι μεσα μου με σταματησε αν και προχωρουσα κανωνικα στο δρομο μου.Το προσπερασα και το αφησα εκει.Ομως διαβαζοντας την ιστορια σου που ειναι σχετικα παρομοια μου ηρθε αυτη η εικονα.

Εισαι δυναμικο ατομο οπως ειπες εχετε περιπου τον ιδιο χαρακτηρα ετσι πως σκιαγραφεις την δικη σου κατασταση.Αν βαλει κατι (σαν Αιγωκερος που ειναι-δες Πολεμως τον αστρων στο youtube ΚΑΡΚΙΝΟΣ με ΑΙΓΩΚΕΡΟ,εγω Καρκινακι) το πετυχαινει οποτε θα ξεφυγει απο ολα και απο ολους.Ακομη και απο το παρελθον του ειναι δυνατος ανθρωπος.Ευχομαι να εχει ξεφυγει και απο την ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.Το ιδιο και εσυ Αγγελε μακαρι να εχεις ξεφυγει απο αυτην την νευρολογικη ασθενεια.

Τα βιντεακια που ελεγα:

http://www.youtube.com/watch?v=1zg_qeFOryQ
http://www.youtube.com/watch?v=Rn0vyZslXaA

ML-1984

# 74 στις 2/7/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ειναι βραδυ κοιταω τα αστερια!Κωστα απο την Δρ... οπου και να σαι να σαι καλα!και εσυ και η οικογενεια σου!
ετσι απλα το παρακατω ακουσε το!

http://www.youtube.com/watch?v=zjxA_JhyH48

Αγγελε δεν εχει να κανει με εσενα!εχει να κανει με μια παρομοια ιστορια σου!

καληνυχτα σε ολους σας!

alisida

# 75 στις 4/2/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.204

Οιμε...

Ευτυχώς που πριν παντρευτώ δεν είχα γνωρίσει τα φόρουμ...

Ούτε που θα το τολμούσα διαβάζοντας τέτοια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από mutomuto
__Kαλησπέρα σας. Θα ήθελα να απαντήσω σε όλες σας τις ερωτήσεις αλλά δεν έχω πολύ χρόνο. Αλλά έχω μια ερώτηση και εγώ για εσάς. Από πού καταλάβαινεται ότι είμαι οικονομικά εξαρτώμενος από τη γυναίκα μου; Έχουμε κοινό ταμείο και κοινές ζωές. Που έγραψα ότι με ενδιαφέρουν τα χρήματα. Το ίδιο μου είχε πει κάποια στιγμή και η κοπέλα για την οποία γράφω αυτό το πόστ και είχα θυμώσει πάρα πολύ. Πως το κρίνετε; Επειδή δεν χωρίζω την γυναίκα μου σημαίνει οτι έχω οικονομικές απολαβές από εκείνη; Έχουμε οικονομική άνεση και οι δύο αν σας ενδιαφέρει τόσο πολύ το οικονομικό και κάποιες φορές με έχει στηρίξει και κάποιες άλλες την έχω στηρίξει εγώ. Έτσι δεν κάνουν τα ζευγάρια;
__ Την απάντηση μου την έχω πάρει και ήδη είμαι καλύτερα. Είμαι σίγουρος ότι με τον ερχομό του παιδιού μας θα ξεχαστούν τα πάντα.

__Μοργκοτ θα σου απαντήσω γιατί εσύ μόνο δεν μου έχεις επιτεθεί. Με την γυναίκα μου φυσικά και θέλω παιδί γιατί νιώθω πως έτσι θα προχωρήσει η σχέση μας παρακάτω. Την είχα χάσει τελείως τη γυναίκα μου την περίοδο που ήμουν με την άλλη γυναίκα και ήξερα πως μόνο με ένα παιδί θα άλλαζαν όλα. Δυστυχώς δεν έχει συμβεί ακόμα για διάφορους γυναικολογικούς λόγους και το ψάχνουμε. Ωστόσο δεν σου κρύβω πως με την άλλη γυναίκα όταν ήμουν μαζί της η επιθυμία ήταν μεγαλύτερη για την δημιουργία οικογένειας και μάλιστα είχα πει πως κάπως έτσι πρέπει κανονικά να γίνονται τα παιδιά, κάτω απο το φώς ενός μεγάλου έρωτα αλλά δυστυχώς δεν βοηθάνε πάντα οι συνθήκες. Αλλά δεν σου κρύβω πως πολλές φορές είχα πιάσει τον εαυτό μου να θέλει να τα διαλύσει όλα και να καταστρέψω τη σχέση μου με τη γυναίκα μου. Πλέον λέω ευτυχώς. Δεν θα άντεχα να πλήγωνα αυτό τον άνθρωπο.

__ Φίλη Τζούλι μάλλον θα μπορούσα να μένω στα Εμιράτα γιατί θα ήθελα στη ζωή μου και τις δύο γυναίκες.

__ Εσπεράνζα μπορώ να σε διαβεβαιώσω οτι αυτό που έζησα με την άλλη κοπέλα δεν ήταν μόνο πάθος. Με ενδιέφερε σαν άνθρωπος. Την υποστήριζα και με υποστήριζε. Αν δεν ήταν αυτή δεν θα τα κατάφερνα στη δουλειά μου. Της χρωστάω πολλά και σίγουρα δεν της άξιζε μια τέτοια συμπεριφορά. Μου λείπει σαν άνθρωπος πάνω από όλα και κατόπιν σαν ερωτικός σύντροφος. Ήταν η χαρά της ζωής μου. Πάντα χαμογελαστή, ιδιαίτερα δυνατή, την θαύμαζα με τον τρόπο που ξεπερνούσε τις δυσκολίες. Τη θαύμασα και στο χωρισμό μας, ενώ γνώριζα πόσο πολύ με αγαπούσε, έφυγε με τόση ευκολία και συνέχισε τη ζωή της με δύναμη. Για εμένα αυτή η γυναίκα είναι πρότυπο δύναμης. Θα μπορούσε να μου έχει κάνει πολύ ζημιά στη ζωή μου και κάποιες φορές μου άξιζε, όμως εκείνη προτίμησε να χαθεί από τη ζωή μου. Τώρα δεν έχω το θάρρος ούτε μια καλημέρα να της πώ. Με ρωτάς αν έφευγε η γυναίκα μου τι θα έκανα. Μα δεν ανέφερα πουθενά οτι η γυναίκα μου είναι βάρος στη ζωή μου (που το διάβασες. Αν έφευγε επειδή κουράστηκε μέσα στη σχέση μας θα έκανα ότι περνούσε απο το χέρι μου για να της αλλάξω εικόνα. Αν όμως επέμενε δεν θα έμπαινα εμπόδιο. Θα την άφηνα και ας πονούσα.

__Μόνο ένα κορίτσι θα σου απαντήσω. Δεν θα επαναλάμβανα μια παρόμοια ιστορία επειδή τώρα έχω τη γνώση. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μάθει η γυναίκα μου την ιστορία. Είμαι μαζί της, την παντρεύτηκα, την αγαπάω οπότε τι άλλο χρειάζεται για να είναι καλά; Όπως και εγώ δεν θα ήθελα να γνωρίζω έτσι αποφάσισα να μην της πω τίποτα.
Να σου πω γιατί την παντρεύτηκα. Ήταν ένας τρόπος να διασφαλίσω τη σχέση μου. Είχε αρχίσει να υποψιάζεται και δεν ήθελα με τίποτα να βρεθώ αντιμέτωπος με τόσο άσχημες καταστάσεις. Εξάλλου ήταν καιρός να παντρευτούμε.

Αρέσει στο μέλος Betty_83

wish_

# 76 στις 4/2/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.048

βαθιά εκσκαφη! 

(το κειμενο ειναι μικρο για ν αναγνωριστεί)
Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 77 στις 4/2/2020
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.204
Ίσως είναι κάπου εδώ με θέμα "με χωρίζει μετά από 8 χρόνια γάμου ...χωρίς λόγο !! " Πολύ θα ήθελα να μάθω τι τελικά έγινε ...

wish_

# 78 στις 4/2/2020
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.048

χαχαχα λες?

το παθαινω και εγω με μερικα θεματα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από alisida
Ίσως είναι κάπου εδώ με θέμα "με χωρίζει μετά από 8 χρόνια γάμου ...χωρίς λόγο !! " Πολύ θα ήθελα να μάθω τι τελικά έγινε ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost