Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα την ξεχάσω;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

star-dust

# 21 στις 6/11/2012
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 990
'Aρεσαν+: 0%
Το πρόβλημα σου μέσα σε όλο αυτό το μπλέξιμο δηλαδή... είναι ΠΟΤΕ και ΠΩΣ θα ξεχάσεις την άλλη... στα είπαν παραπάνω καλύτερα από μένα... οπότε ίσως είναι περιττό να σου επαναλάβω ότι ασχολείσαι με το δέντρο αντί να σε ανησυχεί το δάσος που το περιβάλλει.........

Anyway, εφόσον ρωτάς κάτι εντελώς συγκεκριμένο... θα σου πω πως απ'ότι έχω παρατηρήσει σε φίλους μου που είχαν παρόμοια εμπειρία με τη δική σου... "ξέχασαν" την προηγούμενη... όταν βρέθηκε η επόμενη... τόσο απλό και ήδη έχει αναφερθεί...

όσο για τη θέση που έχουν στην καρδιά τους για τις γυναίκες τους... τις μάνες των παιδιών τους... είναι αυτής της "αδερφής"... (τολμάς άραγε να τη ρωτήσεις αν την καλύπτει?) με πολύ "αγάπη" ναι... αλλά χωρίς ίχνος έρωτα...

αφού το έχεις αποδεχτεί και έκανες έναν γάμο ενώ ήδη δεν την έβλεπες ερωτικά πια την γυναίκα σου, ό,τι και να ακούσεις εδώ μέσα είναι μάταιο προφανώς... προσωπικά βρίσκω τραγικά λυπηρό το να θες να γεννηθεί το παιδί σου σ'ενα τέτοιο περιβάλλον... αλήθεια νομίζεις ότι θα αποδώσετε στο 100% των δυνατοτήτων σας ως γονείς όταν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ θα νιώθετε μέσα σας αυτό το γκρίζο κενό που περιγράφεις?

τέλος πάντων... άδικα φλυαρώ... θα σου επαναλάβω ότι ο δρόμος που βαδίζεις είναι χιλιοπερπατημένος... και κανείς δε χάνεται... πάντα βρίσκεται μια (επόμενη) "άκρη"... ειδικά για τους "συνειδητοποιημένους" σαν και του λόγου σου...

... it's the first day of the rest of your life ...

Mystik_Male

# 22 στις 6/11/2012
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Originally posted by mutomuto
__Μυστικ μειλ η γυναίκα μου είναι γοητευτική είναι πιο μεγάλη από εμένα αλλά δεν σημαίνει κάτι αυτο. Έχω πολύ καλή δουλειά και συνεχώς ανεβαίνω επίπεδα και είμαι ικανός να στηρίξω μία οικογένεια. Μένουμε σε δικό μου σπίτι που ανακαινίσαμε λίγο πριν το γάμο. Οι γονείς της και όλη της η οικογένεια μου έχουν σταθεί και ψυχικά και οικονομικά σε πολύ σοβαρές καταστάσεις στη ζωή μου. Φυσικά και νιώθω ευγνωμοσύνη απέναντι τους. Δεν είμαι κανένα κάθαρμα να τα ξεχάσω όλα αυτά όπως μου λέτε οι περισσότεροι να κάνω.
Ευχαριστώ πολύ
Άγγελος

Λοιπόν, Άγγελε, προσωπικά εκπλήσσομαι...
Γιατί κατάφερες να κάνεις μία δημοφιλή φράση να μην ισχύει (στην περίπτωσή σου).

Το "όλοι οι καλοί χωράνε".
Προφανώς, δε χωράνε.
Η γκόμενα σού έφυγε... και έμεινες με τη γυναίκα, την οποία την αγαπάς μεν, δεν είσαι ερωτευμένος δε...

Απ' ότι μας λες, το βρίσκεις φυσιολογικό... αφού και οι φίλοι σου και ο ξαδερφός σου πιθανόν έχουν κι αυτοί "ξε-ερωτευτεί" και απλά αγαπάνε "αδερφικά" τη μητέρα των παιδιών τους (αν έχουν παιδιά)...

Κι αναρωτιέμαι: Πριν το γάμο, οι περισσότεροι άντρες (μεταξύ αυτών εσύ, οι φίλοι σου κι ο ξάδερφός σου) δηλώνουν ερωτευμένοι με τις γυναίκες τους.
Γι' αυτό και τις παντρεύονται...

Πώς γίνεται μετά το γάμο (και αρκετές φορές και πριν, όπως στην περίπτωσή σου) να εξατμίζεται τόσο γρήγορα ο έρωτας και να μένει η αδελφική αγάπη;
Μήπως μπερδεύουν την έννοια του πραγματικού έρωτα με κάτι άλλο, πιο πρόσκαιρο;
Τη διείσδυση ας πούμε; Ή τον οργασμό;
Αυτά μπερδεύουν με τον πραγματικό έρωτα;

Λοιπόν, ξέρεις τί πιστεύω μετά απ' όλα αυτά;
Ότι ούτε με την γκόμενα είσαι πραγματικά ερωτευμένος.
Σου λείπει το κορμί της... και κάποια άλλα πράγματα που έχει παραπάνω από τη γυναίκα σου, τα οποία εμείς δεν τα ξέρουμε...

Με λίγα λόγια, σας πέρασε το ερωτικό πάθος που είχατε για τις γυναίκες σας...
Το πάθος για έναν άνθρωπο δεν είναι έρωτας.
Γιατί ο πραγματικός έρωτας δεν περνάει ποτέ.
Συνυπάρχει με την αγάπη και δε μετουσιώνεται...

Ως εκ τούτου, το μόνο που έχεις να κάνεις για να σου περάσει η κΑύΛα για τη γκόμενα είναι απλά να τη φανταστείς έγκυο στο παιδί σου... όποτε θα τη δεις σαν τη γυναίκα που έχεις δίπλα σου αυτή τη στιγμή... και θα αναπτύξεις και γι' αυτήν αδελφικά αισθήματα...

Κρίμα όμως που δε μπορώ να σου δώσω κάποια αντίστοιχη συμβουλή για να δεις τη γυναίκα σου ως γκόμενα... γιατί αυτό -για τα δικά σου standards- δε γίνεται...

Και θεωρώ μεγάλο λάθος το ότι θέλεις να κάνετε παιδί / παιδιά ενώ δεν είσαι ερωτευμένος.
Τα παιδιά είναι καρποί έρωτα.
Όχι άψυχες κούκλες που τις παρατάμε όταν δε θέλουμε να παίζουμε άλλο μαζί τους...
Ούτε κάτι που δίνουμε στο "έτερον ήμισυ" από οίκτο ή από ευγνωμοσύνη προς αυτό.

Γιατί ορισμένοι άνθρωποι εγκλωβίζουν άλλους ανθρώπους σε συμβατικούς γάμους;
Εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να νιώσουν πραγματικό έρωτα για κάποιον / κάποια που οι συγκεκριμένοι βλέπουν "αδελφικά"...

Φίλε, μπέσα για μπέσα:
Αν αγαπάς τη γυναίκα σου όπως λες, ελευθέρωσέ την.
Άσ'την να βρει τον πραγματικό έρωτα!

Και κάτι τελευταίο:

Μπορεί να σου φανεί ακραίο, αλλά οι φίλοι σου και ο ξάδερφός σου είναι υποψήφιοι κερατάδες... μόνο που δεν το συνειδητοποιούν...

Από κοντά θα ακολουθήσεις κι εσύ...

Γιατί μια γυναίκα που απατά, ενώ βρίσκεται σε γάμο και υπάρχει μέσα στο σπίτι αδελφική αγάπη και ηρεμία και οικονομική άνεση και σποραδικό σεξ, απατά γιατί της λείπει κάτι βασικό:
Της λείπει ο έρωτας.
Κάτι που εσείς δεν ξέρετε καν τί είναι...

Αρέσει στα μέλη LUDIA1992, alisida

morgoth

# 23 στις 6/11/2012
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:

__Την γυναίκα μου την Αγαπάω με το (α) κεφαλαίο. Δεν θέλω να την χωρίσω και παντρευτήκαμε πολύ συνειδητά. Με αυτήν την γυναίκα θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου με αυτή την γυναίκα θέλω να κλείσω τα μάτια μου. Την άλλη κοπέλα την αγαπήσα, την ερωτεύτηκα και ήμουν έτοιμος να τα θυσιάσω όλα για να μείνω μαζί της. Όπως σας είπα δεν με τράβηξε η εμφανισή της, που ήταν σίγουρα μια ελκυστική γυναίκα, στην πορεία με τράβηξε ο χαρακτήρας της και αυτό είναι που το κάνει δύσκολο σε εμένα. Όταν βρισκόμασταν ηρεμούσα και ένιωθα άλλος άνθρωπος. Της οφείλω και εκείνης πολλά γιατί με βοήθησε να βγω από την κατάθλιψη που είχα πέσει. Είχαν συμβεί πολλά στη ζωή μου και η γυναίκα μου πια δεν μπορεί να μου συμπαρασταθεί όπως έκανε παλιά. Αλλά δεν μπορώ να πετάξω όσα μου έχει δώσει και δεν θέλω να τα πετάξω.

Δεν ξέρω πόσο εύκολο σας φαίνεται εσάς να χωρίζετε, αλλά δεν μπορώ να αφήσω αυτή την γυναίκα. Την αγαπάω, την πονάω και έχουμε κοινά όνειρα. Λυπάμαι πολύ που δεν είμαι ακόμα ερωτευμένος μαζί της αλλά δενθα μπορούσανα είμαι και μετά απο τόσα χρόνια. Είμαι όμως δεμένος μαζί της. Ωστόσο δεν μπορώ να ξεγελάσω τον εαυτό μου. Μου λείπει πολύ η άλλη κοπέλα. Ήμουν χαρούμενος μαζί της. Πλέον νιώθω ότι ζω τη ζωή που είχα φανταστεί αλλά χωρίς χαρά. Δουλειά σπίτι δουλεία σπίτι και το μόνο που περιμένω για να αλλάξουν τα πράγματα με τη γυναίκα μου είναι να κάνουμε ένα παιδί που ξέρω οτι θέλει όσο τίποτα άλλο στο κόσμο. Αυτό μπορώ να της το προσφέρω.
Δεν μένω μαζί της απο συμπόνοια αλλά απο αγάπη. Είναι διαφορετικό αυτό.

στην αρχη κανεις μια δηλωση. θελω, δεν θελω κτλ.
μετα που το αναλυεις λιγο λες μπορώ, δεν μπορώ κτλ κτλ. παει περιπατο το θέλω. η επιθυμια σου δηλαδη που θα σε κανει χαρουμενο.
Ρωτα μεσα σου βαθια. Θες παιδι με τη γυναικα σου? Εισαι νεος ακομα. Τα εκανα εκανες πολλα για μενα σενα, οταν αφορα τη ζωη μας δε πρεπει να μας αγγιζουν. Ευγνωμοσύνη ναι, αλλά οχι να καθοριζουν τη ζωη μας.

celia_

# 24 στις 6/11/2012
author
Γυναίκα / 35 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5.079
katse me tin gunaika sou teleiwse to thema.tin agapas ti se epireazei ena atomo pou efuge apo tin zwh sou xwris na sou kanei kako kalista mporouse na sou katastrepsei tin oikogeneia sou alla epelexe na exafanistei.des to etsi sou ferthike entaxei.esu den katalava giati kolas afou agapas kai latreveis tin gunaika sou kai tin thes dipla sou mexri na kleiseis ta matia sou.monos sou xereis ti na kaneis,an erthoun kai paidia.afosiwsou ekei dixe to kalo paradigma kai voithise tous.stasou sto pevro tous.anti na diorthwseis kai na kalutereuseis tin sxesh sou me tin gunaika sou kathese kai skeftesai tin allh.xeperase to pws to xeperases mexri twra.den eisai tolmiros saresei i statherotita kai fenete.sou katse laxeio pou den dialuthike h oikogeneia sou.opote ektimise auta pou exeis giati vlepw oti mono agapas alla den dineis tipota mono agaph ston eauto sou.
eisai 35 eisai ugieis?skepsou oti alloi pou exoun karkino skeftonde makari na eixa kai allh zwh na zisw kai na xarw ta paidia mou na xarw ta panda.
kai esu ti kaneis?kollas sto parelthon sou.trefese apo auto giati voleuesai na skeftesai etsi.oti provlima exeis me tin gunaika sou katse kai pes tis to...me enoxlei auto kai auto kai auto.eisai kai prosfata pandremenos.teleios o gamos e?super?perases wraia sto partaki?eixe kai potakia?methises kai den ixeres ti ekanes....
an agapas tin gunaika sou krata tin kai prospathise na sai swstos se ola afou niwtheis oti thes na pethaneis mazi tis...
oloi exoume provlimata kai egw kai oloi alla prospathoume gia to kalutero.

aliki55

# 25 στις 6/11/2012
author
Γυναίκα / 67 / Παντρεμένη
Ν. Χίου / Ψαρά
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 75
ουουου στανταράκι... δεν είσαι για πολλά πολλά εσύ...

tzoulia49

# 26 στις 6/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
δεν εχω καταλαβει πιο ειναι αυτο που σε καιει περισσοτερο ......

λες οτι θες να βρεις εναν τροπο να ξεχασεις την ερωμενη ....αλλα εισαι τρελαμενος με την γυναικα σου ....

μα ειμαστε σοβαροι ?

αγαπας και την γυναικα σου.....

αλλα δεν εισαι ερωτευμενος ενω εισαι ερωτευμενος με την ερωμενη .....

την περιπτωση να πας να ζησεις στα αραβικα εμιρατα την σκεφτηκες ?

εκει θα χεις και την γυναικα και την ερωμενη ...και θα ειστε ολοι μαζι σαν μια χαρουμενη οικογενεια ....

εδω φιλε μου ειμαστε πολιτισμενοι .... ελευθεροι ....

δεν ειμαστε ζωα .....

και κανουμε τις επιλογες που μας κανουν ευτυχισμενους .....

εγω δεν κολαω στο γεγονος οτι η γυναικα σου ειναι μεγαλυτερη και οτι αυτο ειναι αιτια να μην νιωθεις τον δυνατο ερωτα .....

αλλα κολαω απλα στο οτι την αγαπας μεν.....

αλλα δεν εισαι ερωτευμενος και εισαι κολημενος με μια αλλη ....

ασε που αντιλαμβανομαι οτι εχεις οικονομικα συμφεροντα απο την γυναικα σου και την οικογενεια της γι αυτο δεν σκεφτεσαι να την χωρισεις .....

κι οσο αυτες τις τακτικες των ελληναραδων σαν τα ξαδερφια σου .....

ελεος πια αυτη η ισοπεδωση των αξιων μεσα στους γαμους ....

οπως πολυ σωστα ειπε ο μυστικ .....

οι γαμοι μπορει να μην εχουν δυνατους ερωτες .....

αλλα εχουν εναν ερωτα μεταλαγμενο σε αγαπη ....

που οσα χρονια και αν περασουν αυτον τον ανθρωπο δεν παυεις να τον επιθυμεις και να τον ποθεις .....

ουτε ψαχνεσαι αλλου και ερωτευεσαι αλλου ....

αφου λοιπον συμβαινει αλλου τελειωσε ο γαμος .....

το παιδι τι το θες ?

πολυ κακο παραδειγμα οι ξαδερφοι .....

κι εσυ αβουλος που παρασυρεσαι ....

και φυσικα συμφεροντολογος μη χασεις την περιουσια ....

και η γκομενα γκομενα .....

τα λεω ολιγον ωμα αλλα εγω αυτα πιανω ....

ενας ακομη ελληναρας παντρεμενος που κερατωνειι .....

γιατι θα ρθει κι αλλη ερωμενη .....περιμενε .....

για να στο πω στα ισια ....

οι λυσεις ειναι 2 .....

η κοβεις τις γκομενες ...και ριχνεις βαρος στην οικογενεια .....

η κοβεις την γυναικα .....αυτα ....

ESPERANTZA

# 27 στις 6/11/2012
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895
Ο ερωτας, δεν ειναι πονοκεφαλος, φερνει πονοκεφαλο, αλλα δεν ειναι. Δεν περνα με τα χρονια, δεν χαλα, δε φθιρεται. Αντιθετα με ο,τι εχεις ακουσει, αυτα που ζουμε με τον ανθρωπο που ζησαμε ενα "μεγαλο έρωτα" δεν αντικαθιστανται, δεν ξεχνιουνται.
Το πάθος; Άλλο θεμα, πονεμενο για πολλους. Με ποικιλια στις λεξεις που το εκφραζουν. Ερχεται και φευγει, αλλαζει προσωπα, κορμια και μυρωδιες.
Παντα το αποζηταμε, ακομα και στα βαθια γεραματα, παντα το κυνηγαμε ή το αναπολουμε γιατι μας κανει να νιωθουμε ομορφοι, και επιθυμητοι, γιατι μυριζει νιατα και τα νιατα σημαινουν ικανοτητα αναπαραγωγης.
Ο ερωτας και η αγαπη ειναι ακριβως οτι σου ειπε ο Mystic. Το παθος; Το βρισκεις παντου. Αρχεγονα ενστικτα, πάντα ετοιμα γυρω σου να ανταποκριθουν.
Μα σβηνει, καποια στιγμη τελειωνει. Ισως οχι για παντα, μα οταν εισαι χρονια με τον ιδιο ανθρωπο παρουσιαζεται σαν αναλαμπη απο καιρο σε καιρο.
Κι εσυ; Το θες συνεχως; Θελεις να ειναι εκει; να σε εξουσιαζει;
Η ζωη ειναι μπροστα σου. Μπορεις να αρχισεις απο την αρχη και μια και δυο φορες, μπορει και περισσοτερες. Καθε ομως φορα, θα ακυρωνεις το ειδος εκεινο του ερωτα που θα γεννησει αγαπη.
Αν θα κανεις παιδι; Μακαρι να με ρωτουσες αν θα παρεις αυτοκινητο. Θα ταν απλο. Να κανεις παιδι... να διαιωνισεις τί; Να επισφραγίσεις τί; Μια απάτη;
Και δεν εννοω το οτι πηγες με αλλη γυναικα, εννοω την απατη που συμβαινει συνειδητα μεσα στην καρδια σου. Απλα δεν εχω πειστει αν εισι ειλικρινης με τον εαυτο σου. δεν εχω πειστει, λυπαμαι.
Μια ερωτηση μονο. Αν αυριο το πρωι σου ζητουσε ξαφνικα και χωρις αιτιολογηση η γυναικα σου διαζυγιο, τι θα ενιωθες; Πως θα αντιδρουσες;
Ανακουφιση; Θυμό; Πανικό; Χαρα;
Και την επομενη στιγμη; Ποια θα ηταν η πρωτη κινηση που φανταζεσαι πως θα εκανες;
Ξερεις, καμια φορά, οταν αγαπαμε εναν άνθρωπο, μετα απο χρονια, ειναι ευκολο να λεμε στους άλλους με περιγραφες το πόσο "βαριδι" ειναι. Όταν όμως τον χανουμε, αλαφραινει ξαφνικα η θυμηση του και όμως, το βαρος εξακολουθει να ειναι στην καρδια μας. Μονο που τοτε, δεν ξερουμε τι αλλο να πεταξουμε πια, κι αρχιζουμε απο τις κακες μας σκεψεις, και πρωτα πρωτα απο τους εγωισμους και το μικρο ανθρωπακι μεσ μας. Καλυτερα να ξεκινησεις απο εκει, κι αν δεις πως οντως δεν "νιωθεις", τοτε να φανεις εντιμος όπως η φιλεναδα σου, και να χαθεις, πριν την καταστρεψεις.
Αρέσει στο μέλος alisida
Μόνο μην προσπαθήσεις να με προσγειώσεις, Ξέρεις, ο κόσμος μου δεν είναι εκεί που κοιτάς.

just_a_girl

# 28 στις 6/11/2012
author
Γυναίκα / 39 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 193
Η αποψη μου ηταν να εισαι ειλικρινης με τη γυναικα σου ως προς τα συναισθηματα σου.

ΛΑΘΟΣ!!!

Επανατοποθετουμαι.

Η αποψη μου ειναι να εισαι ειλικρινης με τον ΕΑΥΤΟ σου ως προς τα συναισθηματα σου. Ανεφερες σε καποια φαση οτι κανεις ολα αυτα που ονειρευτηκες (φανταζομαι μιλας για τη δημιουργια οικογενειας) χωρις ομως να νιωθεις χαρα. Ποσα χρονια βρε παιδι μου θα ζησεις ετσι? 10? 20? 30? Ενταξει, μετα ζωη ειναι, τι στο καλο, θα τελειωσει καποια στιγμη.

Επισης ο λογος που σου προτεινουμε σα λυση το χωρισμο ειναι οτι αυτη ειναι η αποψη μας! Δυστυχως ξερουμε τι σημαινει χωρισμος.Ουτε σου λεω οτι εγω στη θεση σου θα ημουν πολυ δυνατη και θα εκανα αυτο που θεωρω σωστο. Θα ημουν τερμα αδυναμη. Δεν ξερω αν θα καταφερνα να χωρισω. Παρ'ολα αυτα θεωρω οτι ειναι το καλυτερο για ολους.

Σου ευχομαι πραγματικα να κανω λαθος και να παν ολα καλα στο γαμο σου. Αλλα αν τα λογια μας τωρα σου φαινονται περιεργα, ξαναδιαβασε τα μετα απο 5 ή 10 χρονια. Μπορει να σου φανουν πιο λογικα τοτε.

# 29 στις 6/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
egw tha elega an agapaei opws leei tin gunaika tou na gurisei swmatika kai psixika se autin...pws? na tin erwteutei xana..apo tin arxh..na vrei ta kala stoixeia panw tis pou ton ekanan na niwthei zwndano tou edinan zwh.
eipe kapoios na paei na tin vrei tin allh ande tin vrike auth den tou katestrepse tin zwh tou autos pws thelei na katastrepsei tin dikh tis.exafanistike apo oti katalavenw gia na min sou xalasei tin zwh.den exeis nea tis mporei na eftiaxe tin zwh tis.mporei na ekane oikogeneia. mporei na exei paidia.poios xerei polla mporei i na nai monh.esu ti trwgesai me to parelthon sou kai tis stigmes pathous an kai eisastan methismenoi.des kai vres to provlima apo tin riza tou.exete kai eixate provlima san zeugari oloi exoun.tin agapas tin gunaika sou mporei na kanete paidi..min tin afiseis. svise ton pono pou les oti niwthei kai vlepeis sta matia tis.dwse tis kai autin mia eukairia zwis.
mporei paidia na diavazomai polu large tupos alla afou uparxei agaph ase ton erwta..an mporeis foundwse ton..thimisou ta palia me tin gunaika sou..erwtika thes sexoualika thes..tote pou tin itheles san trelos ferne autes tis skepseis..
kai ola tha pane kala.

# 30 στις 6/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος just_a_girl - 06/11/12 02:58
... swsta ta les just a girl. den niwtheis xara giati exeis tupseis polles tupsis kai den xereis ti na kaneis.tin allh den tin thleleis pragmatika einai apla auth pou sou edwse ligh nota stin zwh sou pou isoun tote exapostasews me tin gunaika sou mia idea sto mualo sou einai.se egatelipse?afou den tis uposxethikes tipota kai den se uposxethike tipota xerate oti itan paranomo kai oi duo.ti eisai paidi pou se egatelipsan sto dromo?min me treleneis arxige mou parto alliws.pes oti ekane wraio sexaki pragma pou den to exei i gunaika sou pleon auto kai ase ta mou leipei.oso gia tin psixi pou les oti itan omorfh to vlepeis twra giati den sou dielise auto pou eixes ftiaxei.sou ti varaei giati efuge auth apo tin sxesh kai den eipes esu to telos.
katse stin gunaika sou giati tin agapas me A kefalaio kai to pisteuw auto pou les oti tin agapas. niwse tin thelei paidi apo esena kai sto katw katw den svinonde tosa xronia gia mia stigmh adunamias.
auto pou se turanaei einai oti exeis tupseis...exoume giortes tha erthoun oi giortes min ta les stous filous sou stous suggenis sou alla pane kapou kai pes ta allou den xerw an pisteueis sto theo auto pou thes einai na anakoufistei i kardia sou na xairesai...tha xareis mono an exomologitheis.akougete kapws alla tha mporeseis na deis tote tin gunaika sou opws palia.eisai metaniwmenos fenetai pane pesta se enan papa na xelafrwseis den exw allh sumvoulh.sunexise autin tin idaniki zwh pou perimenes toso kairo tin apektises kai twra den mporeis na tin xareis.ola sto mualo einai thelish na exeis kai mporeis na xairesai me ton anthrwpo sou.h gunaika sou auto thelei agaph afosiwsh kai ena xamogelo sou esu theleis na tis ta dwseis apo tin arxh?i variesai?i mempsimiris?i klaigese?i vazeis ton euato sou se thlipsh?i thlipsh erxete apo tis tipseis sou..
exomologish i apandish mou. ...
TextTextText

nefelena

# 31 στις 7/11/2012
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Απαντήσεις: 1.558

Παράθεση:

. Επίσης οι φίλοι μου δεν βλέπουν πλέον ερωτικά τις γυναίκες τους μετά από χρόνια γάμο. Δεν κάνω κάτι διαφορετικό. Θα κάνουμε οικογένεια και πλέον η γυναίκα μου θα γίνει η μητέρα των παιδίων μου. Θα έχει άλλη θέση στη καρδία μου. Έτσι δεν είναι;

Και λοιπον?.....τι θα σε αναχαιτισει φανταζεσαι την επομενη που θα χρειαστεις "δεκανικι" και εκεινη δεν θα μπορει λογω αυξημενων υποχρεωσεων?

Παράθεση:
Δεν έχω όμως τώρα κάτι να της πω. Όταν αποφάσισα οτι θα παντρευτώ αυτή την γυναίκα είπα οτι κάνουμε μια νέα αρχή. Δεν έχω κάτι να της πω απο το παρελθόν γιατί δεν υπάρχει λόγος. Την άλλη γυναίκα όμως δεν μπορώ να την ξεχάσω.

Βολικο ε?......Ποιος το αποφασιζει το "δεν υπαρχει λογος"?.....Της εχεις μιλησει για αυτη την ιστορια?

Παράθεση:
Να το ζήσω και να επιστρέψω πίσω όπως και έγινε.

Οταν το εζησες δεν ειχες παντρευτει ακομα.Αρα ακυρο αυτο που γραφεις.

Παράθεση:
Δεν ζητάω τη συμβουλή σας να χωρίσω. Παντρεύτηκα πριν από 5 μήνες επείδη γνώριζα τι ήθελα. Ζητάω αν κάποιος έχει βιώσει παρόμοια ιστορία με εμένα να μου πει τι έκανε και πως το ξεπέρασε.

Ειναι τουλαχιστον τραγελαφικο αυτο.Παντρευτηκες γιατι γνωριζες τι ηθελες ή τι εξυπηρετουσε τις ενοχες σου και την βολεψη σου?

Θα θελα πολυ να μου πεις εαν η γυναικα σου γνωριζει αυτη την ιστορια......στην πραγματικη της διασταση...ακριβως οπως την εχεις διατυπωσει εδω σε μας.

Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

sunnyeyes-

# 32 στις 7/11/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925
Πες τα σ'εναν παπα τεκνο μου...

ο παπας θα σου λυσει τις μπιπ σου

Η αληθεια ειναι οτι αυτο το ξεντεριασμα
της λεξης "Αγαπω"...

μου τη δινει πολυ στα νευρα.

Πες το ρε αδερφε ασφαλεια-φοβος μοναξιας-συμφερον-συνηθεια-ανασφαλεια..

πες το οπως θες! Ειναι αναγκη να λεμε αγαπη καθε τι εγωιστικο
που νιωθουμε και δεν μπορουμε να παραδεχθουμε την αληθεια??

Βρεεεε μια ιστορια με την αγαπη..
ο θεος να μην αξιωνει τετοιες αγαπες

Και στη τελικη εγω τον μονο ανθρωπο που ειδα να αγαπαει
σε αυτη την ιστορια ειναι αυτη η κοπελα που εφυγε.
Διοτι αγαπαει τον εαυτο της.

Για εσενα και τη γυναικα σου εχετε μια ωραιοτατη σχεση συμφεροντος!
που την εχετε ονομασει αγαπη...
που αργα ή γρηγορα
θα αποκαλυφθει. Διοτι ουδεν κρυπτον
υπο τον πρισμα του γαμου!!!..
που μεσα εκει ολα γινονται ΔΙΑΦΑΝΑ..

..και καλους απογονους!
Αρέσει στο μέλος alisida
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

sunnyeyes-

# 33 στις 7/11/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by nefelena
...

Γεια σου μωο μου!!!

Συναντηθηκαμε τυχαιως
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

KLELIA22

# 34 στις 7/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

που αργα ή γρηγορα
που μεσα εκει ολα γινονται ΔΙΑΦΑΝΑ....και καλους απογονους!

παρντον!
με ολο το θρασσος...θα κανω λιγο τον τροχονομο...

αυτη η απαντηση... κολλαει.. στον Αντριαννη...
υγ. ο γαμπρος εδω ..ειναι καραμπινατη περιπτωση..." αλλανταλλακουτρουβαλλα"

nefelena

# 35 στις 7/11/2012
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Απαντήσεις: 1.558

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by nefelena
...

Γεια σου μωο μου!!!

Συναντηθηκαμε τυχαιως

Ναι ηταν τυχαιο......και αυτο.....!
Δεν εχουμε αφησει κανενα θεμα χωρις να αγαπηθουμε ε?

Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

sunnyeyes-

# 36 στις 7/11/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22

Παράθεση:

που αργα ή γρηγορα
που μεσα εκει ολα γινονται ΔΙΑΦΑΝΑ....και καλους απογονους!

παρντον!
με ολο το θρασσος...θα κανω λιγο τον τροχονομο...

αυτη η απαντηση... κολλαει.. στον Αντριαννη...
υγ. ο γαμπρος εδω ..ειναι καραμπινατη περιπτωση..." αλλανταλλακουτρουβαλλα"

Γιατι εγω τον ειπα ισορροπημενο?

και πως καλη μου τροχονομα κολλαει στην αντριαννα η απαντηση??

treliblakeia

# 37 στις 7/11/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Με έκανες να ψάχνω τους κωδικούς μου μετά από κάτι χρόνια, για να σου απαντήσω, καθώς έγινα έξαλλη με αυτά που διάβασα.. θα ήθελα να προσεγγίσω το θέμα με μεγάλη αρνητικοτητα, αλλά δεν θα το κάνω.. θα σου πω μόνο να δώσεις χρόνο στον ευατό σου και να μην πάρεις στο λαιμό σου ένα παιδί.. ζήσε το γάμο σου και προσπάθησε για την σχέση με την γυναίκα σου.. βάλε ένα χρονικό όριο.. π.χ. ένα έτος.. αν εξακολουθείας και τότε απλά να την αγαπάς, να μην νιώθεις ερωτική έλξη κλπ να κάτσεις να μιλήσεις μαζί της και να πάρετε από κοινου αποφάσεις ή να φύγεις.. Αν καταφέρεις να "αναστησεις"την σχέση σου, καλώς, κάνετε και παιδάκι... Αλλά γάμος σε αυτή την ηλικία χωρίς ερωτική έλξη είναι καταδικασμένος σε αποτυχία!!!! σε δυστυχία! .. ΚΑΛΗ ΦΩΤΙΣΗ

Roxanne77

# 38 στις 8/11/2012
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Κεφαλληνίας / Αργοστόλι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.315
Apo olh tin istoria h moni pou agapa kai ferthike swsta einai ekeini h kopela.
krima gia tin kopela pou telika den ftaiei se tipota sou ferthike entaxei kai esu tin exetheses se 3 atoma.elpizw na min to gnwrizei oti to xeroun kai perpataei sto dromo.einai h moni pou den se evlapse telika.
kathesai kai vlapteis monos sou ton eauto sou an to dialiseis o monadikos pou tha ftaiei telika se autin tin istroria tha eisai esu.
an thes na peis tin alitheia stin gunaika sou elpizw na min pareis sto lemo sou tin allh kopela den sou ftaiei se tipota kai milame gia prin 3 xronia megalo diastima.
Makari na to palepseis me tin gunaika sou dioti me autin exeis pragmatiko provlima epikoinwnias kai den einai oti sou leipei h allh.Isws epeses pali se katathlipsi k twra den mporei na se voithisei kai skeftese tin allh pou perases kala.
Krima pragmatika krima exeis tupsis polles kai se pane pisw.
exilewsou tha elega opws eipan kai alloi edw mesa.
kane mia nea arxh dwse eukairia ston eauto sou na zisei kala me tin gunaika sou k kopse tis m....ies xana se xalane.

Pianist_

# 39 στις 10/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πολύ"Αγάπη" ρε παιδί μου....Θα ξεράσω!
(Και μετά σου λένε 35 χρονών ΑΝΔΡΑΣ(?)ώριμος(?) !!)
Άντε και καλά μυαλά...!!Προσωπικά αηδίασα!(Πάλι έγινα η κακιά...το ξέρω)

Rumbi

# 40 στις 10/11/2012
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Ηρακλείου / Νέα Αλικαρνασσός
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 276
Μην ανησυχείς μετά τα νέα μέτρα που ψηφίστηκαν σε λίγο θα τις ξεχάσεις και τις δύο
Όρτσα, διάλε την πίστη σου κι όπου το βγάλει η βράση, για που θα σάσει μια δουλειά για που θα σοχαλάσει!
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε