Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

απιστία

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

nefelena

# 21 στις 7/2/2013
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.558
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by MiltosRNLI
Η λεξη κλειδι μεσα στο "σεντονι" της ιστορια σου ,ορος που πρωτοεισηγαγε η φιλη μου η Nefelena ειναι η αποδοχη σου οτι ρουτινιασατε.Δεν χρειαζοταν τοση κλαψα.
Η παλια του γνωριμια ηταν πιο θηλυκο και τον τραβηξε.Αλλωστε η ζωντοχηρες οι χηρες και οι αλανιαρες ειναι αυτες που ικανοποιουν τους ανδρες.
Εσυ ανηκεις στην κατηγορια της νοικοκυρουλας που εδεσε το γαιδαρο της μ'αυτο το γ........νο στεφανι και αραξες.
Γινε λιγο οδαλισκη και θα με θυμηθεις !!!!

Μιλτιαδη.....απλα για την ιστορια.....δεν μου ανηκουν τα πνευματικα δικαιωματα της λεξης "σεντονι".....ισως απλα ετυχε να το πρωτοδιαβασεις σε δικο μου ποστ.
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

nefelena

# 22 στις 7/2/2013
author

Παράθεση:

Η παλια του γνωριμια ηταν πιο θηλυκο και τον τραβηξε.Αλλωστε η ζωντοχηρες οι χηρες και οι αλανιαρες ειναι αυτες που ικανοποιουν τους ανδρες.

Μιλτιαδη δεν ξερω για τις κατηγοριες που αναφερεις...ομως ξεχασες αυτη στην οποια ανηκει η εν λογω μανδαμ........
......τις ΤΣΟΥΛΕΣ!
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

AMARYLLIS_30

# 23 στις 7/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Έρχονται στιγμές στη ζωή μας που βίαια αναγκαζόμαστε να αλλάξουμε τα δεδομένα και τον τρόπο σχέψης μας, να εγκαταλείψουμε την comfort zone.Στην αρχή αισθανόμαστε ότι δεν μπορούμε να συνεχίσουμε, ότι ήρθε το τέλος αλλά αυτό το τέλος πρέπει να το δούμε και ως την ευκαιρία να εξελιχθούμε και να ξεκολλήσουμε από την στασιμότητα στην οποία ΕΜΕΙΣ έχουμε καταδικάσει τον εαυτό μας.Δεν θα κρίνω τον σύζυγο.Δικαιωμά του να ορίζει όπως θέλει τη ζωή του.Δεν εννοώ ότι είναι σωστό, είναι όμως μια αντίδραση.Κορίτσια καιρός να το καταλάβουμε, στην κοινωνία που ζούμε οι άντρες δεν θέλουν τις νοικοκυρές και αφοσιωμένες συζύγους, χρειάζονται γυναίκες για να τους εξιτάρουν.Η καθεμιά από εμάς πρέπει να γνωρίζει ότι ο γάμος και η μητρότητα δεν είναι το τέλος της σταδιοδρομίας ως θυληκά.Τα έχω ξαναγράψει, η εποχή της γυναικείας αυτοθυσίας έχει περάσει, δεν λέω να μην αφοσιωνόμαστε στα παιδιά μας αλλά χαθήκαμε αν ο γάμος γίνει αυτοσκοπός μας.

Stalitsa (αισθάνεσαι μικρή γι αυτό χρησιμοποίησες αυτό το nick...)πάρε βαθιά ανάσα και βοήθησε τον εαυτό σου.Βρες τι πραγματικά σε γεμίζει στη ζωή σου και κυνήγησέ το, μόνο για σένα.Ξέχνα πόσο πληγώθηκες, δεν φταις εσύ, οι άνθρωποι που τα κάνουν αυτά ζητούν ευκαιρία, θα το έκανε αργά ή γρήγορα.
Δεν μπορώ να σου πω τι να κάνεις στο γάμο σου, είναι δική σου απόφαση, το μόνο που σου λέω είναι να φροντίσεις κι εσύ τις ανάγκες σου-διεκδίκησε εγωιστικά κι εσύ την θέση σου στην οικογένεια και όταν σταματήσεις να φοβάσαι να μείνεις μόνη σου τότε θα είσαι έτοιμη και θα έχεις κερδίσει.Η ζωή σου ανήκει, μην αφήνεις να σε στραπατσάρουν.

sunnyeyes-

# 24 στις 7/2/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by nefelena

Παράθεση:

Μιλτιαδη δεν ξερω για τις κατηγοριες που αναφερεις...ομως ξεχασες αυτη στην οποια ανηκει η εν λογω μανδαμ........
......τις ΤΣΟΥΛΕΣ!

Ερωτηση
Αν οι τσουλες περναν καλα στη ζωη τους...

γιατι καποια να προτιμαει να ειναι

αντι-τσουλα???

Αν ειναι δηλαδη για το ευζειν!!! να τσουλι..σουμε !!!

Εγω πλεον ειμαι ανοιχτη σε ολες τις προτασεις ευ-ζειν
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

# 25 στις 7/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

Παράθεση:

Παράθεση:

......τις ΤΣΟΥΛΕΣ!

Ερωτηση

αντι-τσουλα???

Δυστυχως με προλαβες !

giannii

# 26 στις 7/2/2013
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 279

Παράθεση:
......τις ΤΣΟΥΛΕΣ!

Ερωτηση

αντι-τσουλα???

Νομιζω ισχυει οσο μετρας εμφανισιακα.

οταν ομως περασει η μπογια σου, αυτο αντιστρεφεται

ειναι σαν το και φτωχος και φουστης, μετα γαματα.

KLELIA22

# 27 στις 7/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
.. γνωστο ....και χιλιοειπωμενο....
τα καλα κοριτσια....
πανε στον Παραδεισο...
τα κακα πανε ΠΑΝΤΟΥ!
( Αχινε λαμβανεις?)
[img]http://cosgan.de/images/midi/verschiedene/c040.gif[/img]

Mystik_Male

# 28 στις 7/2/2013
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Mystik_Male

Nefelena μας, δυστυχώς, σ' αυτήν την περίπτωση, από τον άντρα δεν μπορούμε να ζητήσουμε ευθύνες.
Γιατί απλά είναι ανίκανος να αντισταθεί στην πολιορκία μιας γυναίκας που θα του γυαλίσει (εφόσον βέβαια νιώθει συναισθηματικά απομακρυσμένος από τη γυναίκα του).
Και αν ένας άντρας είναι ανίκανος όσον αφορά αυτό, δεν μπορείς να του βάλεις με το ζόρι μυαλό...
Το μόνο που χρειάζεται είναι να ξανανιώσει ερωτευμένος με μια γυναίκα που τον ποθεί... κι αν είναι η γυναίκα του, ακόμη καλύτερα...
[/color]

Δεν μπορουμε να ζητησουμε ευθυνες απο εναν ΑΝΤΡΑ που επανελαβε δις το αμαρτειν και που εαν δεν το ανακαλυπτε η θεματοθετρια ,δεν ξερω κι εγω ποσες ακομα!!!!
Οποτε εφοσον,προχτες,εχτες,σημερα και γενικα τελευταια, νιωθω απομακρυσμενη συναισθηματικα απο τον συντροφο μου,ειμαι απολυτα δικαιολογημενη να ανταποκριθω στο φλερτ ενος συναδελφου μου ερχομενη στο γραφειο και να δεχτω και καποια "πικαντικη" ενδεχομενως προταση του......και γιατι οχι να καλυψω και τις επομενες μερες αυτη μου την συναισθηματικη ανεπαρκεια,εως ερθει και γεμισε το "ντεποζιτο" παλι.....

Η ανικανοτητα να αντισταθει καποιος/α σε πειρασμους δεν ειναι αναπηρια.....ειναι ανωριμοτητα...ευκολη λυση....βολεμα...απαξιωση....παρτακισμος και δεν ξερω κι εγω τι αλλο......
Σε ποιο σημειο Mystik μου διαπιστωνεται πως προηγηθηκε συζητηση και προβληματισμος για αυτο που τους συμβαινει?....σε κανενα.....το προβλημα ομως ηταν εκει...δεν εξανεμιστηκε....απλα αυτος που ενιωσε πως του συμβαινει αυτη η απομακρυνση,κατεφυγε στο ευκολακι......

Νομίζω ότι εννοούμε το ίδιο πράγμα.

Όμως, πόσες πιθανότητες υπάρχουν να μη διαλυθεί μια οικογένεια [πράγμα που επιθυμεί η θεματοθέτρια αν εκείνη εστιάσει στο γεγονός ότι ο άντρας της είναι ανώριμος, παρτάκιας, βολεψάκιας, κλπ;]

Το είπα και πριν.
Σε τέτοιους άντρες δεν μπορεί κανείς να βάλει μυαλό.
Πρέπει να καταλάβουν από μόνοι τους το κακό που κάνουν στην οικογένειά τους και στην ψυχολογία της γυναίκας τους.

Και πώς θα το καταλάβουν;
Όχι με τσακωμούς και φωνές, αλλά με "στοργή και προδέρμ".

Το καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι συζήτησαν το θέμα έστω και κατόπιν εορτής.
Και η λύση είναι στο χέρι της θεματοθέτριας.

Φυσικά, πρέπει η ίδια να εισπράττει και τους καρπούς των κόπων της.
Αλλά το σίγουρο είναι ότι πρέπει πρώτα να κοπιάσει.

Ό,τι αφήνεις (έχοντας το δεδομένο) σε αφήνει... δυστυχώς...

morgoth

# 29 στις 8/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
αν ο αλλος ειναι "αλλου" η φαση δυσκολα αντιστρεφεται.

συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις ακους τη γυναικα ή τον αντρα να λεει "ρουτινιασαμε, την/τον παραμελησα για χαρη της δουλειας ή για χαρη των παιδιών. Ναι αλλα εγώ εφερνα τα λεφτα ή τους μαγειρευα επλενα ολους. κτλ κτλ."
υπαρχουν ψειγματα αληθειας στα λογια τους. ξερουν και οι ιδιοι πανω κατω τι πηγε στραβα. αν θα διορθωθει ομως παιζει. Και θελει επαναπροσδιορισμο και αλλαγη ροτας. Περα απο τα κλισε "ΜΕ ΚΕΡΑΤΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕ" και λοιπες γραφικές κορώνες.

morgoth

# 30 στις 8/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by stalitsa2111
καλησπερα..είναι η πρώτη φορα που γράφω,,,είναι η πρώτη φορα που δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου...πριν δυο μέρες επιβεβαίωσα τον χειρότερο εφιάλτη μου..ο άντρας μου με απατα και το παραδέχτηκε. μεγάλωσα ως παιδί χωρίσμενων γονιών..και παρότι οι γονείς μου κατάφεραν με τα χρόνια να έχουν μια καλή ..τουλάχιστον ανθρώπινη ..σχέση..παρόλα αυτά επειδή χώρισαν απο τρίτο πρόσωπο...μου πήρε χρόνια να το απο δεχτώ...και ακόμα και τώρα πιστεύω ότι. ο χωρισμός είναι άσχημο πράγμα. είμαι με τον άνδρα μου έντεκα χρόνια. σχεδόν επτά παντρεμένοι..με τα καλά μας και τα κακά μας...πριν ενάμιση χρόνο η αλήθεια είναι ότι ρουτινιασαμε..και ενώ προσπαθούσα με και για δεύτερο παιδί..δεν ερχόταν. τότε ο άνδρας μου άρχισε να βγαίνει με μια άλλη..η σχέση τους κράτησε δυο μήνες ώσπου του είπα ότι είμαι εγκυος και εκεί τη σταμάτησε. σημείωση ότι αυτή η γυναίκα είχε επίσης μέινει εγκυος και φυσικά το έριξε. ήταν χωρισμένη δις φορές με δυο παιδιά. η γυναίκα αυτή ήταν παλιά σχέση του άντρα μου. που όμως είχαν κρατήσει φιλική σχέση..αυτή την εγκατέλειψε ο άντρας της...και ο δικός μου της βρήκε δουλειά στην εταιρεία του. του τα έριξε και. δικός μου ενέδωσε..διέκοψαν και δυο μήνες αφού γέννησαν πάλι τον πλησίασε ερωτικά και αυτός πάλι ενέδωσε. απο προχθές που το Ανακάλυψα, το συζήτησα πολύ μαζι του. διάβασα την επόμενη μέρα ψυχολογία και πάλι τον συζήτησα. εχω δυο παιδιά και το ενα πέντε μηνων..τον άνδρα μου τον αγαπώ ..έχουμε κανει πολλα μαζι και δεν μπορώ νατα διαγραψω. μου είπε ότι συναισθηματικά ρουτίνιασε σε και απλά έφυγε η ψυχή του απο μένα. μου είπε ότι με αγαπάει και ότι με εκτιμά..αλλά κουράστηκε..μου είπε ότι απο γυναίκα Εγινα μονο μάνα. και όσο και αν τους φρόντιζα όλους..χάθηκε το ερωτικο στοιχείο. ανέλαβα τις ευθύνες μου για τότε...είχα και εγώ βαλτώσει. ...αλλά ποτέ δεν θα τον απατουσα.μου είπε ότι είναι μπερδεμενος...ότι δεν ξέρει πως να επιστρέψει συναισθηματικά..συζητήσαμε πολύ..του είπα ότι μπορώ να τον συγχωρήσει εφόσον σταματήσει με την άλλη..και του ζήτησα να ξανά προσπαθήσουμε.αυτο είπαμε...αλλά κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει..είμαι απεγνωσμένη. διαβάζω συνεχώς άρθρα για την απιστία..σκέφτομαι τα παιδία μου..δεν θέλω να χώρισω..όσο και αν ακούγεται παράλογο. το μόνο που ήθελα ήταν να γερασουμε μαζι...να δούμε τα παιδιά μας όπως θελουμε. ειλικρινά στην εγκυμοσυνη και στην γέννα τον ένιωθα πολύ κοντά μου...είχα σκοπό να προσπαθήσω να μας ανανέωσω..αλλά δεν πρόλαβα..νομίζω ότι κάπου και αυτός βολευτηκε. ανανεώνονται χωρίς όμως να χαλάει την οικογενειακή γαλήνη. μετά τον ερχομό της μπεμπας μας..ήμουν τοοοοσο ευτυχισμένη. όλοι μου έλεγαν ότι έλαμψαν. τον αγαπώ...θέλω την οικογένεια μου μαζι...φοβάμαι..φοβάμαι..

απομονωσα μερικες φρασεις σου.
1) δες αυτες τις φρασεις που ειναι η αιτια που η σχεση σας περναει κριση. Βαλτες κατω και πες οτι δεν υπηρξε κερατο. Πες οτι δε το γνωρισες. Θεωρεις οτι μπορειτε να το αναστρεψετε αυτο? Εκει ειναι η ουσια. το κερατο κλαιν μαιν... κρεας μπαινει βγαινει. Η ουσια ειναι η συναισθηματική αποσταση κτλ κτλ.
2)ο χωρισμος ειναι οντως κατι δυσκολο και επιπονο. Ομως πολλες φορες ειναι και η αρχη για κατι καλυτερο. Κανενα τριτο προσπωπο δε χαλαει σχεσεις. εμεις οι ιδιοι τις χαλαμε... Νομος και αρχη.
3) Πρεπει να απαλλαγεις απο κλισε. Πιστευω πως επειδη ειστε πολλα χρονια μαζι και απο μικροι, δεν χωνεψες τα διδαγματα του χωρισμου των δικων σου. εμεινες στα κλισε (χωρισμος κακο πραγμα τζιζ, 3α προσωπα χαλανε οικογενειες κτλ).
4) αναθεωρησε πραγματα σε σχεση με σενα πρωτα απολα. Πως θες τον εαυτο σου, τον συντροφο σου και κατεπεκτασιν τη σχεση σου. Συμφωνω με καποια κοπελα πως ενας ψυχοθεραπευτης θα σε βοηθουσε να διαχειριστης το τραυμα σου.
5) απο τον αντρα σου τωρα μη περιμενεις πολλα.... τι να του ζητησεις και τι να σου ζητησει... Κοιτα τη παρτη σου προς το παρον να πατησεις στα ποδια σου και βλεπεις...

KLELIA22

# 31 στις 8/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
και ακόμα και τώρα πιστεύω ότι. ο χωρισμός είναι άσχημο πράγμα.
η αλήθεια είναι ότι ρουτινιασαμε.
μου είπε ότι συναισθηματικά ρουτίνιασε σε και απλά έφυγε η ψυχή του απο μένα.
.αλλά κουράστηκε..μου είπε ότι απο γυναίκα Εγινα μονο μάνα. και όσο και αν τους φρόντιζα όλους..χάθηκε το ερωτικο στοιχείο. ανέλαβα τις ευθύνες μου για τότε...είχα και εγώ βαλτώσει.
θέλω την οικογένεια μου μαζι...φοβάμαι..φοβάμαι..
5) απο τον αντρα σου τωρα μη περιμενεις πολλα....

... και ξερεις γιατι....?
διοτι αυτος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΖΙ!

ΟΥΤΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ !!
αν την αγαπουσε εστω και λιγο....
θα της το λεγε!!

ξερεις κατι... εδω λαθος.. εκει.... κι αλλο...
μου γελασε η Πιτσα....
ονειρευομαι την Κιτσα...
θα βαζε κολωνια... θα ξυριζοταν κοντρα μερα παραμεΡα...
μπας και παρει γραμμη.. η μανα των παιδιων του....
αλλα.... ξηγηθηκε μουλωχτα....
εληξε.
μην τρως τα συκωτια σου.

ειναι αλλου.
κι ασε τα πατριωτικα... θα της τον παρω κλπ κλπ....
ή τις ενοχες... που θα μ 'αφησει ...
βαστας να μεινει απο οικτο...ή επειδη ετσι πρεπει ?
θεατρα.....
υγ ρε συ Σαννυ....
η μεταφορα με τις τραπεζες... και τα χρωστουμενα...

ΣΟΦΗ!

KLELIA22

# 32 στις 8/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by AMARYLLIS_30
οι άντρες δεν θέλουν τις νοικοκυρές και αφοσιωμένες συζύγους, χρειάζονται γυναίκες για να τους εξιτάρουν.

ΚΑΛΑ... ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΟΥ!!
ναι τα θελουν ολα αυτα....
αλλα....
οταν κλεινει η πορτα της κρεββατοκαμαρας...
και μαλιστα.. ολα αυτα.. να τα κανει η γυναικα....

απο μονη της!!
να πανε στη δουλεια τους...
να γυρισουν...ο,τι ωρα ... τελειωσουν( καθε φορα και ασχετη)
να χει ετοιμο φαι ..κλπ κλπ...
να παιξουν 15 λεπτα με τα παιδγια τους..
μετα η μανα .. να τα πλυνει ..κοιμισει...

αυτοι... αραξον στον καναπε...

να δουν μπαλα.... ειδησεις ..και τα συναφη...πως παει.. η φαρμα στο φεης...

και κατα τις 12....
που θα πανε στην κρεββατοκαμαρα

αυτη.. να εχει αυτο-πυραυλωθει..και να ειναι πυρκαγια..

και να τους καψει κανα ... μισαωρο...
οχι παραπανω..το πρωι εχουν ξυπνημα....
τοτε ναι. ολα ειναι καλα.
και ναι.. θα κανουν το χατηρι ΝΑ ΜΗΝ ΚΕΡΑΤΩΣΟΥΝ.
( παρατηρησατε.. οτι... η μανα.. -θηλυκο....
ολο το απογευμα.. βραδυ.... δεν εχει πει κουβεντα.. γκρινια....κλπ κλπ..
ειναι χαμογελαστη και τρυφερη.. και γλυκια... )
ΡΕ ΛΕΜΕ ΘΕΛΕΙ ΔΥΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

morgoth

# 33 στις 8/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
το αν θελει τη γυναικα του ή οχι θα φανει εν καιρω και εν ψυχρω. οχι εν βρασμω και με το μαχαιρι στο λαιμο. αυτο ειναι σιγουρο.
οταν απομυθοποιηθει η φαση κτλ.
υ.γ. βλεπεις τα παιδια δε τα βαζω σε εξισωση. Ειναι κατι που καλώς ή κακώς δε τα αφορά (αν θα μεινουν μαζι οι γονεις τους). Αρκεί η καθε αποφαση των γονιών τους να υποστηριχτει σωστά και να περαστει στα παιδιά με το καιρό ΣΩΣΤΑ, ΥΠΕΥΘΥΝΑ και ΜΕ ΛΟΓΙΚΗ.

KLELIA22

# 34 στις 8/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
το αν θελει τη γυναικα του ή οχι θα φανει εν καιρω και εν ψυχρω. οχι εν βρασμω και με το μαχαιρι στο λαιμο. αυτο ειναι σιγουρο.

.... και μεχρι τοτε...?

αυτη θα καθεται με δεμενα τα χερια..?

κι αυτος... θα κανει ο,τι μπορει.. για να καθυστερησει να επιστρεψει σε ενα σπιτι...με μια γυναικα... που δεν την επιθυμει...?

morgoth

# 35 στις 8/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22

Παράθεση:

.... και μεχρι τοτε...?

αυτη θα καθεται με δεμενα τα χερια..?

κι αυτος... θα κανει ο,τι μπορει.. για να καθυστερησει να επειστρεψει σε ενα σπιτι...με μια γυναικα... που δεν την επιθυμει...?

θα κανει αυτο που θελει εκεινη και κεινος. οχι τι θα πω εγω... απλά πραγματα.
εγω προσωπικα δε θα κραταγα κανεναν με το ζορι και 12 παιδια να ειχα. και θα ζητουσα βοηθεια απο ειδικο εφοσον μονος μου δε μπορω να διαχειριστω μια κατασταση. ουτε συμβουλες απο φιλους ουτε απο γονεις. θελει ανοιχτο μυαλο η φαση
επισης ειπα πως να κοιταξει τον εαυτο της. να γινει παλι γυναικα κτλ. αυτο σημαινει ΔΕΝ καθομαι με δεμενα τα χερια. οχι για τον συντροφο μου αλλά για μενα πρωτα απολα.

KLELIA22

# 36 στις 8/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ασχετο-σχετικο...

.. .. 3 κοπελες...του περιβαλλοντος μου....ετοιμαζουν το γαμο τους.....
παει το τηλεφωνο.. συννεφο....
ολα.. τους απασχολουν...

εκκλησιες...
ταξιδια...
τα σπιτια... τα επιπλα....

ποτε να αρχισουν την "ελευθερη" σκοπευση για παιδι...
κλπ κλπ....
ενα πραμα.. μονο... ενα...
δεν εχουν σκεφτει....κι ενω πεταω σποντες...
( δεν θελω και παραπανω.. με λενε κακια...)
να συμφωνησουν .. μεταξυ τους.. καθε ποτε θα ειναι "γκομενοι".

μια νυχτα.. ταδε σημειο ( ας αλλαζει καθε φορα)... καθε μηνα.... ραντεβου.
προσυμφωνημενο. και να κανουν.. ο,τι θα εκαναν....

αν ηταν.. απο τις πρωτες τους συναντησεις...

συνωμοσια.

KLELIA22

# 37 στις 8/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
θα κανει αυτο που θελει εκεινη και κεινος. οχι τι θα πω εγω...

επισης ειπα πως να κοιταξει τον εαυτο της. να γινει παλι γυναικα κτλ. αυτο σημαινει ΔΕΝ καθομαι με δεμενα τα χερια. οχι για τον συντροφο μου αλλά για μενα πρωτα απολα.

.. φανηκε σα να σε πηρα απο τα μουτρα....

συμφωνουμε...

απλα.. ο τονος ειναι μπαρουτιασμενος...
καλα τα λες.
ε ρε αυτη η παρτη...

Pianist_

# 38 στις 8/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Ο χωρισμός είναι άσχημο πράμα, αλλά να ζεις με το φόβο του είναι πιο άσχημο ακόμα, κ να είσαι αναγκασμένος να μένεις με κάποιον που η ψυχή του είναι αλλού, μόνο κ μόνο γιατί φοβάσαι η δεν μπορείς να σταθείς μόνη σου στα πόδια σου, σε κάνει να νοιώθεις εξαρτημένη, άβουλη κ υποχείριο στις διαθέσεις όποιου μπορεί να σε ελεγξει...σε κάνει...κατοικίδιο...
Έχεις δυό παιδιά. Εχουν μια μάνα τρομαγμένη, παραμελημένη, ανικανοποίητη.

Νομίζεις δε θα σε πάρουνε πρέφα; Ωραίο πρότυπο...

Ασε που μετά από μια δεκαετία, το μόνο που θάχει μείνει από τον θεσπέσιο αυτό έρωτα, θάναι μνησικακία, εκδίκηση, κρυμμενη έχθρα, απογοήτευση...
Εχω βαρεθεί να βλέπω΄γύρω μου, ώριμα ζευγάρια να μαχαιρώνονται με πικρό χαμόγελο...αναζητώντας μάταια, την ικανοποίηση κ την πληρότητα που δεν έζησαν όταν ακόμα είχαν την ευκαιρία να το κάνουν...κ δείλιασαν...
Δεν έχεις πρόβλημα με το γάμο σου, με τον εαυτό σου έχεις πρόβλημα, είσαι τρομοκρατημένη, αδύναμη κ ανίκανη ν αναλάβεις τις ευθύνες σου...χρειάζεσαι βοήθεια όπωσδηποτε.

Όχι για να φέρεις πίσω τον άντρα σου, για να βρεις τον εαυτό σου.
Αυτός είναι που θα σου δώσει πίσω την αληθινή σου οικογένεια, όποια κ νάναι...
Μια ζωή είναι μόνο χρυσή μου, σύντομη όσο κάνει μια στάλα να πέσει στο νερο...αξίζει να την περάσεις δεμένη στις προκαταλήψεις σου;

Συμφωνώ και επαυξάνω!!
Άσε δε το άλλο...και να μην χωρίσετε τώρα ..είναι ζήτημα χρόνου να συμβεί.Ο άνθρωπος το είπε...έχει απομακρυνθεί συναισθηματικά..σε βλέπει μόνο σαν μάνα..Αργά ή γρήγορα θα ερωτευθεί κάποια άλλα και τότε...τον ερωτευμένο άντρα δεν τον συγκρατούν ούτε παιδιά,ούτε τίποτα....

nefelena

# 39 στις 8/2/2013
author

Παράθεση:

Ερωτηση

αντι-τσουλα???

Γιατι μωρο μου και οι τσουλες εχουν υπο-κατηγοριες.......

Π.χ

Τσουλα μπορουν να χαρακτηρισουν καποιοι,εκεινη που περναει απο πολλα κρεβατια......αλλαζει ερωτικους συντροφους,οπως αλλαζει τις φουστες της....

Τσουλα με την εννοια που εγω το εννοω ομως ειναι η μανδαμ της ιστοριας αυτης......που δεν την διδαξαν τιποτα οι 2 της γαμοι....ουτε το περασμα απο την οικογενειακη ζωη....και μπλεκει με παντρεμενο απο τον οποιο γκαστρωνεται κιολας!!!!!

Προσωπικα το δικο μου ευζειν δεν μπορω να το χτισω πανω στην δυστυχια του αλλου......δεν το σηκωνει η ψυχη μου!Αν λοιπον ντε και καλα πρεπει να ενταχθω.....διαλεγω να ανηκω στην πρωτη υπο-κατηγορια τσουλας!

morgoth

# 40 στις 8/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
οι τσουλες και οι τσουλοι ειναι ανθρωποι με αδυναμιες και πολλες φορες προβληματα τοσο εντονα που δεν μπορουν να διαχειριστουν τον ιδιο τους τον εαυτο..
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε