Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

προς το παρον διασταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

evoxfq400

# 1 στις 21/2/2013
author
Ανδρας / 40 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

προς το παρον διασταση

θα σας πω και εγω το προβλημα μου.ειμαι παντρεμενος 4 χρονια 31 ετων με δυο παιδια.ολα ξεκινησαν 3 μηνες πριν απο ενα τσακωμο για ασημαντο λογο.στην αρχη μου ζητησε να χωρισουμε.εχασα τη γη απο τα ποδια μου.δεν το πιστευα.μετα να μεινουμε λιγο χωριστα να ηρεμησει και θα δουμε.ο λογος οτι δεν επικοινωνουμε οτι με νοιαζει μονο το γυμναστηριο και το αυτοκινητο.η απαντηση στο γιατι δεν μου μιλησε ποτε ηταν οτι δεν την αφησα και νευριαζα οταν πηγαινε να μου μιλησει.ερωτικα ειμασταν πολυ καλα.προσπαθησα να την μεταπεισω της ειπα οτι τωρα που μιλησαμε μπορουμε να τα διορθωσουμε ολα αλλα ματαια.εδω και μερικες μερες εφυγα.ειμαι χαλια ψυχολογικα γιατι την αγαπαω πολυ και την θελω.τηλεφωνο παιρνει μονο οταν εχω τα παιδια.οταν την παιρνω εγω μια μου μιλαει καλα μια νευριασμενα σε σημειο που δεν την αναγνωριζω.τα μαζευε ολα μεσα της και ξεσπασε μου ειπε.παραδεχομαι οτι εχω κανει λαθη αλλα οχι ανεπανορθωτα.ποτε δεν ειναι αργα αμα αγαπιουνται δυο ανθρωποι.δεν γινεται ετσι απλα να τα σβηνεις ολα.ειμαι σιγουρος πως δεν υπαρχει καποιος αλλος.δεν ξερω πως να φερθω πλεον γιατι οταν την παιρνω και της λεω ποσο την αγαπαω εισπρατω αδιαφορια και γινομαι χειροτερα.μου λειπει πολυ δεν ξερω τι αλλο να κανω.εχω σκασει.

morgoth

# 2 στις 21/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
μην της λες για αγαπες κτλ. διοτι ετσι ρε φιλε δεν επικοινωνεις. την φορτωνεις ενοχες.

εφοσον την αγαπας, προσπαθησε να καταλαβεις τι εφταιξε. ποια τα λαθη σου. ποια η λαθος συμπεριφορα σου που την οδηγησε στο ξεσπασμα.. και αστην να ξεσπασει. μη τη πιεζεις..
Δειξτης εμπρακτως πως σεβεσαι την αποφαση της και πως θελεις να ειναι καλα πανω απολα. ΑΥΤΗ οχι εσύ. διοτι στο κειμενο σου αναφερεις πως την αγαπας και ΕΣΥ εισαι χαλια που ειστε χωρια. Ναι ρε φιλε εισαι, οκ. Αλλά σκεψου οτι αυτη μαζι σου ήταν εξισου χαλια.. Και σου ζητησε να μεινετε χωρια. Δε στο λεω για να παρεξηγηθεις, αλλά για να μπεις σε μια διαδικασια σκεψης και τροπου συμπεριφορας οπου θα καταλαβεις πραγματικά ποια τα σφαλματα σας. Και δικα σου και δικα της.

archagellos

# 3 στις 21/2/2013
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.453
Tυπε ....κοινως τον ειπιες ...........

Αφου ασχολιοσουνα ποιο πολυ με γυμναστηριο κια το αυτοκινητο σου .....τωρα δεν μπορεις να το αλλαξεις .
Την ειχες σαν 3 επιλογη .........τωρα δεν μπορεις να το μαζεψεις .

Πρωτα απο ολα κοψε τα τηλεφωνα και τα σε αγαπαω και σε θελω και δεν μπορω χωρις εσενα .
Πεφτεις περισσοτερα στα ματια της .....το κρινει σαν υποκρισια και δεν κανεις και τιποτα με ολο αυτο .
Απλα τα κανεις χειροτερα .
Το εαν υπαρχει αλλος ....μη περνεις και ορκο ...ποτε δεν ξερεις .

Εσυ βεβαια θα πρεπει να παρεις μια αποφαση .
Θες την οικογενεια σου ? ή οχι .

Το μονο που προσπαθεις αυτη την στιγμη ειναι να ξανα επαναφερεις τα πραγματα οπως ειχαν και να βολευτεις παλι στην κατασταση που γνωριζες καλα .

Δειξε οτι εχεις αλλαξει και οτι εχεις αλλαξει πραγματικα .
Κοψε τα σιρροπια ....οσο σε βλεπει ετσι περνει ποιο πολλες αναποδες και βγαζει ποιο πολυ εκδικηση .
Θελει να σε δει να σερνεσαι ......να σερνεσαι ομως . Και εαν τα ξανα βρειτ με τετοιους ορους ...μαθηματικα θα ξανα χωρισετε .

Οποτε ή θα πρεπει να γινει μια καινουργια αρχη πανω σε υγιεις βασεις και μαλιστα οικογενειακες προδιαγραφες ή καλυτερα να τελειωσετε τωρα .

Κανε μια κουβεντα μαζι της χωρις αγαπες και λουλουδια ....πες αυτο που θες και πως θα ειναι τα πραγματα απο εδω και περα .
Και μετα δωστης χρονο να ηρεμεηση και να το επεξεργαστει......χωρις να την πιεσης σε τιποτα ....σε τιποτα ομως .

Εαν ξαναγυρισει ....ξανα γυρισε ....αλλιως ...ο καθενας τον δρομο του .

Στασου στο υψος των περιστασεων , αναλαβε τις ευθυνες σου και δωστης να καταλαβει οτι καταλαβες τα λαθη σου .
Αφου εσυ τα εχεις πραγματικα καταλαβει .

Καλη σας τυχη

achinos

# 4 στις 21/2/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764
Δε μετράει η κουλούρα, μετράνε τα χρόνια σχέσης, πότε άρχισες να της τα πρήζεις, πότε άρχισες να μην την υπολογίζεις, πότε άρχισε να καταλαβαίνει οτι είναι καλύτερα, να κόψετε την κολλητή παρέα...

Αν τα πηγαίνετε καλά ερωτικά, βάλε τι σκάσιμο έχει από άλλα πράματα για να σε απομακρύνει έτσι...

Η ασήμαντη αφορμή, μήπως δεν είναι τόσο ασήμαντη;
Εσυ εχεις το γυμναστήριο κ τους τροχούς να τη βρίσκεις, αυτή τι έχει;
Πάντως αφού το ερωτικό σας δεν έχει γίνει απαράδεκτο, πιστεύω οτι υπάρχει τρόπος να ξαναγυρίσετε...βασικό κομμάτι στη σχέση, αλλά όχι το μοναδικό...

Τι δεν μπόρεσε ν αντέξει άραγε...

Το κακό είναι οτι βλέπεις τον άλλον να γίνεται ένας ξένος...χρόνια μετά το γάμο...αφού παγιδευτείς με μωρά, δάνεια, κοινωνικά στάτους, αστικές υποκρισίες...κι όταν εσύ τον προσέχεις κ τον νοιάζεσαι, η πίκρα που μαζεύεις απ την αδιαφορία του, είναι κάτι που μένει ανεξίτηλο στην ψυχή...μέχρι να δώσεις μιά κ να τα τινάξεις όλα...κ πάλι να μην σβήνει...

kospet73

# 5 στις 21/2/2013
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Φθιώτιδας / Λιβανάτες
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.456

Παράθεση:
Originally posted by evoxfq400
.ειμαι σιγουρος πως δεν υπαρχει καποιος αλλος.

Εγώ θα σου έλεγα να μην είσαι και τόσο σίγουρος.
Κι αυτό γιατί δεν μπορώ να δεχθώ ότι μια γυναίκα που υποτίθεται αγαπάει τον άνδρα της και την οικογένεια που έχει αποκτήσει μαζί του, ζητάει να χωρίσει απλά και μόνο επειδή ο άνδρα της την παραμελούσε για το γυμναστήριο κα το αυτοκίνητο και μάλιστα μετά απο μόλις 4 χρόνια γάμου. Δεν το ζούσε όλο αυτό καμιά 10 ετία και βάλε ας πούμε, για να ισχυριστεί ότι μπούχτησε τόσο πολύ πια, που τα τινάζει όλα στον αέρα. Σχεδόν νιόπαντροι είστε ακόμα....

Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά στην θέση σου αυτό θα σκεφτόμουν.
Μου φαίνεται πολύ τραβηγμένη η στάση της, για να σκεφτώ απλά ότι μπούχτησε και δεν παίζει κάτι άλλο, όχι απαραίτητα σχέση, κάποιο ενδιαφέρον ίσως.....
Πως τινάζεις έτσι στον αέρα οικογένεια με 2 παιδιά και μάλιστα μετά απο μόλις 4 χρόνια γάμου? Μου φαίνεται υπερβολικό.
Κάτσε πρώτα να συζητήσεις. Η δικαιολογία της "ήθελα να σου μιλήσω αλλά όποτε ξεκινούσα, νευρίαζες", δεν πολυστέκει. Αν "καίγεσαι" να κουβεντιάσεις με τον άλλο, θα τον αλυσοδέσεις αν χρειαστεί προκειμένου να σε ακούσει.
Συνεπώς, μάλλον δεν προσπάθησε αρκετά για να το κουβεντιάσετε....
Σε κάθε περίπτωση πάντως να της αφήσεις χώρο. Αρκέσου στα απολύτως απαραίτητα που έχουν να κάνουν αποκλειστικά και μόνο στην επαφή σου με τα παιδιά σου.
Να μην κάνεις καμία νύξη για οτιδήποτε αφορά εσάς τους δύο, χωρίς αυτό βεβαίως να σημαίνει ότι της δίνεις λευκή επιταγή, δηλ να μείνετε σε διάσταση για όσο αποφασίσει εκείνη κι όταν (αν) αποφασίσει να επιστρέψει εσυ θα είσαι εκεί και θα την περιμένεις με ανοιχτές αγκάλες. Θα της δώσεις ένα λογικό χρονικό διάστημα, για μένα αυτό είναι 3-4 μήνες το πολύ κι αν μέχρι τότε δεν έχει δείξει καμία διάθεση για επανασύνδεση, γνώμη μου είναι να πάρεις το καπελάκι σου και να τραβήξεις τον δρόμο σου χωρίς αυτή...

Αυτά είχα να σου πω με κάθε καλή διάθεση, με κάθε ειλικρίνεια, σαν να είμαι εγώ στην θέση σου....
ΥΓ. Δικαίως περνάς αυτή την δοκιμασία, γιατί έχω την αίσθηση ότι σε έφαγε η πολύ σιγουρία. Δέσαμε τον γάιδαρό μας, το ρίξαμε στα γυμναστήρια και στα αμάξια, παραμελώντας συστηματικά τον άνθρωπο που μας συντροφεύει...
Όμως φίλε μου, οι σχέσεις των ανθρώπων θέλουν καθημερινό χτίσιμο και προσπάθεια. Όποιος επαναπαυθεί, έπαιξε κι έχασε.
Μ'αρέσουν οι αριστερές πόρτες. Εκείνες που αναγράφουν "Passport control". Ταιριάζουν με την κοσμοθεωρεία μου. Παντα αριστερα!!!

morgoth

# 6 στις 21/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
4 χρονια 2 μωρα και να χει και γκομενο?? ποια ειναι?? η supergirl??

kospet73

# 7 στις 21/2/2013
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Φθιώτιδας / Λιβανάτες
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.456

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
4 χρονια 2 μωρα και να χει και γκομενο?? ποια ειναι?? η supergirl??

Δεν είπα ότι έχει γκόμενο. Είπα ένα ενδιαφέρον ίσως......
Κάποιος να της κέντρισε το ενδιαφέρον κι επειδή ένιωθε παραμελημένη απο τον σύζυγο, δεν ήθελε και πολύ για να μπλοκάρει, κάτι καθόλου παράξενο ή αφύσικο.....
Μ'αρέσουν οι αριστερές πόρτες. Εκείνες που αναγράφουν "Passport control". Ταιριάζουν με την κοσμοθεωρεία μου. Παντα αριστερα!!!

lovable1

# 8 στις 21/2/2013
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
Ένα μεγάλο λάθος της είναι που τα κράτησε μέσα της και δεν τα συζήτησε μαζί
σου πιο νωρίς. Δεν μπορεί όμως να έγινε τόσο ξαφνικά, κάποια περίεργη
συμπεριφορά θα είχε τον τελευταίο καιρό εκτός αν είναι τόσο καλή ηθοποιός!!!

Δεν πήρες χαμπάρι ΤΙΠΟΤΑ;

Έχει δίκιο όμως σε αυτά που λέει; Αναγνωρίζεις τα λάθη σου;

evoxfq400

# 9 στις 21/2/2013
author
δεν πιστευω οτι εχει κατι γιατι απο τοτε που ξεκινησαν τα προβληματα αλλα και πιο πριν δεν εβγαινε αλλα ουτε ηταν πανω απο το τηλεφωνο.τωρα για την σχεση μας δεν θεωρησα οτι την παραμελουσα ποτε γιατι και βγαιναμε οσο μπορουσαμε βεβαια λογω των παιδιων αλλα γενικα καναμε πραγματα μαζι.βεβαια αυτα απο την μερια που τα σκεφτομαι εγω.τωρα αν τα εχει συζητησει με καμια φιλη της και της εβαλε "λογια" δεν το ξερω.τωρα οσο αφορα το γυμναστηριο και το αυτοκινητο δεν μου βγηκε ξαφνικα ετσι με γνωρισε,αλλα και παλι δεν τα ειχα ποτε πανω απο την οικογενεια μου.εγω γενικα εχω καταλαβει τα λαθη μου.το θεμα ειναι να καταλαβει τα δικα της γιατι δεν γινεται να φταιει μονο ο ενας.παντως αυτη την στιγμη δεν φαινεται διατεθειμενη να ακουσει τιποτα.

achinos

# 10 στις 21/2/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Ναι ρε φίλε δε φταίει μόνο ο ένας, αλλά αν εφευγες εσύ κι αυτή σούλεγε να δεις τα λάθη σου...δε θάσκαγες στα γέλια;;;
Τα "λόγια" μπαίνουν εκει που χωράνε...

evoxfq400

# 11 στις 21/2/2013
author

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Ναι ρε φίλε δε φταίει μόνο ο ένας, αλλά αν εφευγες εσύ κι αυτή σούλεγε να δεις τα λάθη σου...δε θάσκαγες στα γέλια;;;

Εγω συμφωνω με αυτο που λες το θεμα ειναι τι να κανω;

nadia77

# 12 στις 21/2/2013
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 313
Εμένα παλι
κάτι μου λείπει σε όλη την ιστορία..
Τέσσερα χρονια γάμου, ποτε πρόλαβε και μπουχτησε??
Ποτε προλάβες να την παραμελησεις;;
Ποτε πρόλαβε και νευριασε τόσο πολυ μαζι σου;
Αν ήταν 14 χρονια.. Ναι
Κάτι λείπει απο την ιστορία.
δεν μπορω να σύνθεσω το παζλ..

Ran_Tan_Plan

# 13 στις 21/2/2013
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Μαγκα της φορτωσες τα παιδια κι εσυ εμεινες στο γυμναστηριο και στο Evo σου με την δικαιολογια οτι "ετσι σε γνωρισε".
Αμ δεν ειναι ετσι λεβεντη μου!
Αμα τακιμιασεις με καποιον ανθρωπο κι οταν κανεις και οικογενεια δεν εχει "ετσι με γνωρισες"!
Πριν παντρευτεις την εποχη που σε γνωρισε μπορει να 'χες και 5 γκομενες!
Επειδη ετσι γκομενιαρη σε γνωρισε παει να πει οτι ετσι γκομενιαρης θα μεινεις?
Μπορει ολα σου τα φραγκα να τα΄κανες ζαντολαστιχα.Παει να πει οτι θα συνεχισεις τα λεφτα σου να τα κανεις ζαντολαστιχα κι οχι να τα διαθετεις για την οικογενεια σου?
Εσυ μαλλον θελησες να ζεις ζωη ελευθερου κι ωραιου μεσα στα πλαισια ενος γαμου!
Αμ δεν ειναι ετσι Αποστολη!
Στη γυναικα φορτωμενα ολα τα του γαμου και εμεις ευρωγκομενοι
Λαθος και κατσε τωρα να το πληρωσεις και να εισαι πιο προσεκτικος την επομενη φορα.
Γιατι εδω "παπαλααα" που λενε και τα μωρα.
Τελειωσε η ιστορια!
Βρεθηκε καποιος που την ειδε σαν γυναικα και οχι σαν παραμανα Ανδριωτισα και υπηρετρια του κυριου γυμνασμενου γκαζοφονια και πηρε ανασα!
Και ειπε να φυγει απ τη μιζερια(συναισθηματικη περισσοτερο) και την αδιαφορια.
Κοψε και το γυμναστηριο τωρα, πουλα και τις αεροτομες, τα ζαντολαστιχα, τις εξατμησεις Ποπαϋ και τα "τσιπακια" του Evo να πληρωνεις
διατροφη για τα παιδια κι αμα ωριμασεις τα ξαναλεμε!
Εδω θα ειμαστε να σε συνδραμουμε !
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

pitsirikii

# 14 στις 21/2/2013
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Απαντήσεις: 479
Κοιταξε να δεις..Συγγνωμη κιολας δηλαδη αλλα με τετοιο αμαξι ειναι λογικο να θελει να χωρισετε..Καθε 3 και λιγο σηκωνεις την γειτονια στο ποδι!

Δεν θελω να προβω σε χαρακτηρισμους...αλλα θα προβω!Νομιζω οτι εισαι λιγο καγκουρας

lovable1

# 15 στις 22/2/2013
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
Τι να κάνεις;

Άστην λίγο να ηρεμήσει και κάντε μια ουσιαστική, ήρεμη συζήτηση για να βγάλετε μια άκρη. Συζητήστε για τα λάθη σας, αναγνωρίστε τα ο ένας μπροστά στον άλλο, ζητήστε συγνώμη, συμφωνήστε στα πράγματα που θέλετε να αλλάξετε απο εδώ και πέρα και υποσχεθείτε ότι θα τα κάνετε πράξη και ότι θα προσπαθήσετε.

Τι άλλο απο μια καλή, ήρεμη και εποικοδομητική συζήτηση!

tzoulia49

# 16 στις 22/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ψαξε εξονυχιτσικα .....

υπαρχει αλλο προσωπο ....οσο και να της λες σ αγαπω την εκνευριζεις ....

ειτε δεν το πιστευεις ειτε οχι η γυναικα που φορτωνει τα μπογαλακια της με 2 παιδια και δεν θελει να σε ξαναδει στα ματια της εχει ματια γι αλλον ....

ψαξε και στον γκομενο κατ οικον καναπε ...οπως βλεπε ιντερνετ.....

και δεν μου κανει και σοι ....

οτι να της εκανες μεσα σε 4 χρονια ποτε προλαβε να μπουχτησει ....

το μπουχτισμα θελει και το χρονο του να υπερχειλισει ....

κι εσυ ρε φιλε ....παντρευτηκες ....ειχες μια συζυγο νεα προφανως και δυο παιδια ....

αντι να την βοηθας και να εισαι κοντα της ετρεχες τον ελευθερο χρονο σου στα γυμναστηρια και στ αυτοκινητα ....και προφανως με τιποτα τσακαλοπαρεες .....

ετσι ειμαστε εμεις οι γυναικες ποτε δεν ξεχναμε ....

κι αυτη ηταν κι απ τις γρηγορες ...σε ξεπεταξε στα γρηγορα ....

μην ελπιζεις ...ερχεται το διαζυγιο ....

κοιτα να εξασφαλισεις τα παιδια και μην ξαναεπαναλαβεις τα ιδια λαθη ....

achinos

# 17 στις 22/2/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Originally posted by evoxfq400

Παράθεση:
Originally posted by achinos

Εγω συμφωνω με αυτο που λες το θεμα ειναι τι να κανω;

Tίποτα δεν μπορείς να κάνεις, το θέμα είναι νάσουνα εκεί για κείνην. Ήσουνα;

Τώρα κάτσε ακίνητος, κ ό, τι κ να δεις, μη θυμώσεις, μη τη βρίσεις, μη καταστρέψεις πράματά της, μην την πλακώσεις στο ξύλο...μα ό, τι κ να δεις...
Πιστεύω οτι ακόμα κ σ αυτή τη χάλια φάση, αν δείξεις οτι "είμαι εδω για σένα" θα ξανάρθει για να βεβαιωθεί οτι χωρίσατε...αυτά γιατί λες οτι έχετε το ερωτικό μέρος, αν δεν το είχατε κι αυτό...δεν τόσωζες με τπτ...

wish_

# 18 στις 22/2/2013
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319
Και γιατί ντε καλά πρέπει να υπαρχει άλλος ή να πρέπει να περάσουν 10 χρόνια για να ξυπνήσει η άλλη?

Δηλαδή δεν μπορεί αυτή η γυναίκα να μπούχτησε με μια συγκεκριμένη συμπεριφορά μέσα σε 4 χρόνια σε συνδιασμό με τις ευθυνές που είχε?

Μπορεί αυτός ο άνθρωπος να μην έπαιρνε από λόγια,να του είχε πει χίλιες δυο φορές για την συμπεριφορά του ή να προσπαθούσε να του πει ή να του το δείξει και αυτός απλά να το αγνοούσε ή στη συγκεκριμένη περίπτωση θύμωνε όπως πολλοί άλλοι κάνουν μέχρι το ποτήρι να ξεχυλίσει.

Δηλαδή αυτή γιατί να κάτσει να το προσπαθήσει και να μιλήσει μαζί του όταν ο άλλος τη γράφει,πόση υπομονή και πόσα παραπάνω χρόνια?Μερικές φορές κάποιοι θέλουν πιο δραστικά πράγματα για να ταρακουνηθούν.

Αυτό δε σημαίνει ότι ο γάμος σας τελειωσε απλά ίσως πρέπει να περάσει και από αυτό το στάδιο για να δείξει τι θα γίνει στην πορεία.
Θέλει προσπάθεια και από τους δύο και ξανά από την αρχή βάζοντας πιο γερές βάσεις και διορθώνοντας ότι σας έφερε μέχρι εδώ.Να την αφήσεις τώρα στην ησυχία της αλλά μην επαναπαυτείς,δείξε της ότι προσπαθείς και είσαι διατεθημένος ν΄αλλάξεις.Με πράξεις,μην κάθεσαι και αναλώνεσαι στο μπλα μπλα.
Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

achinos

# 19 στις 22/2/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Originally posted by wish_

Και γιατί ντε καλά πρέπει να υπαρχει άλλος ή να πρέπει να περάσουν 10 χρόνια για να ξυπνήσει η άλλη?

Δηλαδή δεν μπορεί αυτή η γυναίκα να μπούχτησε με μια συγκεκριμένη συμπεριφορά μέσα σε 4 χρόνια σε συνδιασμό με τις ευθυνές που είχε?

Μπορεί αυτός ο άνθρωπος να μην έπαιρνε από λόγια,να του είχε πει χίλιες δυο φορές για την συμπεριφορά του ή να προσπαθούσε να του πει ή να του το δείξει και αυτός απλά να το αγνοούσε ή στη συγκεκριμένη περίπτωση θύμωνε όπως πολλοί άλλοι κάνουν μέχρι το ποτήρι να ξεχυλίσει.

Δηλαδή αυτή γιατί να κάτσει να το προσπαθήσει και να μιλήσει μαζί του όταν ο άλλος τη γράφει,πόση υπομονή και πόσα παραπάνω χρόνια?Μερικές φορές κάποιοι θέλουν πιο δραστικά πράγματα για να ταρακουνηθούν.

Αυτό δε σημαίνει ότι ο γάμος σας τελειωσε απλά ίσως πρέπει να περάσει και από αυτό το στάδιο για να δείξει τι θα γίνει στην πορεία.
Θέλει προσπάθεια και από τους δύο και ξανά από την αρχή βάζοντας πιο γερές βάσεις και διορθώνοντας ότι σας έφερε μέχρι εδώ.Να την αφήσεις τώρα στην ησυχία της αλλά μην επαναπαυτείς,δείξε της ότι προσπαθείς και είσαι διατεθημένος ν΄αλλάξεις.Με πράξεις,μην κάθεσαι και αναλώνεσαι στο μπλα μπλα.

Έλα μου ντε...γιατί τις βρήκαν βολικές κ χάπατα...κι ότι άν τους δώσουνε μια κουλουρα τέλος το θέμα...τις τακτοποιήσανε, θα πέσουν στα παιδιά , τα σφουγγεροσιδερομαγειρέματα...κ θα τους αφήνουν ν αλωνίζουν...κι όταν ξυπνήσει το χάπατο, θάναι πια αργά, θα την έχουν πάρει τα χρόνια...κ που να κουνήσει...στρατιωτάκι θα την έχει...

evoxfq400

# 20 στις 22/2/2013
author
βασικα μην εχετε στο μυαλο σας ενα τυπο που βολταρε με το αυτοκινητο να πουλαει μουρη που ελειπε γυμναστηριο ολη μερα και τετοια χαζα.στο σπιτι βοηθουσα και στις δουλειες και με τα παιδια περνουσα πολλες ωρες γιατι και εκεινη δουλευει.δεν το εκανα αγγαρεια μην παρεξηγηθω απλα λεω πως ειχε η κατασταση.τωρα οσο αφορα το γεγονος οτι δεν την ακουσα ηταν γιατι ποτε δεν μου μιλησε.οταν λοιπον η συμπεριφορα της ειναι φυσιολογικη που να καταλαβω οτι υπαρχει προβλημα;εδινε ευκαιριες λεει γιατι προσπαθουσε.δηλαδη την προσπαθεια την εβλεπε σαν ευκαιρια στον γαμο μας.πως δινεις ευκαιρια στον αλλον οταν προσπαθεις μονη και δεν του μιλας να καταλαβει οτι υπαρχει προβλημα;τωρα πως βγηκαν ολα αυτα δεν ξερω.αν τα συζητησε με καμια φιλη της και επηρεαστηκε επειδη μπορει να εινα πιεσμενη λογω δουλειας και παιδιων ουτε αυτο το ξερω.γιατι σιγουρα η ζωη μας με τα παιδια εχει αλλαξει.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε