Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

προς το παρον διασταση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 23/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τζουλια γρηγορη αν εχει αλλον...οχι ρε συ μπουχτησε την εικονα...αυτην του ναρκισου και δεν ηθελε αλλο...πολυ ναρκισος και εσυ το παιζες ρε φιλε οπως ειπε αυτες οι τσακαλοπαρεες...

Λοιπον καταρχειν γιατι εκανες εγκαταληψη συζυγικης στεγης...δεν το καταλαβα αυτο?πας καλα?υποτιθετε την θελεις σαν τρελος..αστην να ηρεμει οταν λειπεις απο το σπιτι...λαθος κινηση φιλε μου.Σηκωθηκες και εφυγεεες..γυρνα γρηγορα και πες της ειναι σπιτι μου και θελω να το περασουμε μαζιι αυτο που σε εκανα να νιωσεις...ασε τα δεν ξερεις και τα δεν ξερω και τα δεν ειμαι καλα..πες της φερθηκα σαν γαιδουρι το καταλαβα αλλα δεν αξιζω και εγω μια ευκαιρια στην τελικη?λαθος κινηση εφυγες...και ας σου ελεγε φυγε εσυ δεν επρεπε...να κοιμψσουν στο παιδικο ή στο καναπε...αλλα θα ηξερες τωρα τι γινεται μεσα στο σπιτι σου...και θα καταλαβαινες..τωρα εισαι ολο στις αμφιβολιες..

Τελος παντων μην εισαι ζορικος..τοσο καιρο την ειχες οπως ηθελες εσυ..τωρα πανε με τα νερα της αν οντως την αγαπας...και φερθηκες ενταξει...
Πανω απο ολα να σαι ο εαυτο σου ετσι...αν την θελεις αφιερωνε της τραγουδια...παρτην τηλ και λεγε της να βαλει το σταθμο...μπορει να ακουγεται κομικο....ή ξεπερασμενο αλλα πιανει...ή να της λες σε πηρα τηλ ακου μονο αυτο..
σου εχω τραγουδι...

http://www.youtube.com/watch?v=GOcg-WldJ3c

Καλο κουραγιο..τιποτα δεν χανετε αν σαγαπαει θα γυρισεις πισω...γιατι και τα παιδια σε χρειαζονται και σας χρειαζονται...
Θελει χρονο...το θεμα εχεις χρονο?ή απο την αναγκη σου και εσυ για περισσοτερη αγαπη και κατανοηση βρεις καμια αλλη αγγαλια που δεν την πειραζει ουτε που εχεις παιδια ουτε που εισαι σε διασταση...προσεχε τις κινησεις σου και τους φιλους σου....
Δωσε 3 μηνες θα φανει...πως θα καταληξεται..πολυ μεν αλλοι κανουν και 1 χρονο.

evoxfq400

# 22 στις 23/2/2013
author
Ανδρας / 40 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%
μην εχετε στο μυαλο σας εναν τυπο που βολταρει με το αυτοκινητο να πουλαει μουρη και τρεχει ολη μερα στα γυμναστηρια.στο σπιτι εκανα δουλειες και βοηθουσα γιατι και εκεινη εργαζεται.και με τα παιδια φυσικα περνουσα πολλες ωρες.δεν το εκανα αγγαρεια μην παρεξηγηθω.οσο αφορα γιατι δεν την ακουγα ηταν γιατι ποτε δεν μου μιλησε.προσπαθουσε λεει και καθε προσπαθεια που εκανε την εβλεπε σαν ευκαιρια στον γαμο μας.δηλαδη εκεινη προσπαθουσε αλλα για μενα ηταν ολα φυσιολογικα αρα πως να καταλαβω οτι υπαρχει προβλημα;και πως γινεται να δινεις ευκαιρια στον αλλον χωρις να το ξερει;τωρα πως βγηκαν ολα ετσι δεν ξερω.αν το συζητησε με καμια φιλη της και επηρεαστηκε επειδη μπορει να ειναι πιεσμενη απο την δουλεια και απο τα παιδια ουτε αυτο το ξερω.τωρα ουτε να με ακουσει δεν θελει.εχω φυγει απο το σπιτι και συμπεριφερεται σαν να εχουμε χωρισει.μεσα στα νευρα ειναι.εγω παντως την αγαπαω και θα μπορουσα να τα διορθωσω ολα αν μου εδινε την ευκαιρια να με αφησει να προσπαθησω εστω.αν δεν μου την δωσει τι να πω καποια στιγμη ισως καταλαβει αλλα μαλλον θα ειναι αργα.

# 23 στις 24/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν μας ειπες λεπτομερειες...και εμεις καταλαβαμε αναλογα με αυτα που διαβασαμε.
Λοιπον κοιτα να δεις τι παιζει ή ησουν πολυ καλος ,δεν το κανουν ολοι αυτο να βοηθανε στις δουλειες του σπιτιου και τελικα κατεληξες να ησουν πολυ καλος μαλθακος,να λες σε ολα ναι...χατιρι δεν χαλαγες σε ειχε και αυτη στα οπα οπα (σεξουαλικα) ή εχει αλλον...συγνωμη που το διαβαζεις αυτο οπως το πε αλλος εδω ξανα το λεω και εγω.Γιατι τοσα νευρα?τοσο πολυ που να μην δινει δευτερη ευκαιρια?τοσο που να νευριαζει?σιγουρα ειναι προσφατο...αλλα δικαιολογειτε πιστευεις?οκ εχει νευρα τι φταει εσυ?ή και κατι ακομη?
θα σου λεγα δωσε χρονο...μιλα της οχι με νευρα...νορμαλ...δειξτης οτι θα την περιμενεις να ηρεμησει και μετα θα κανετε μια σοβαρη συζητηση...

Στο περιβαλον της τι σου λενε?δεν μιλησες καθολου με τα αδερφια της?να σου πουν την αληθεια...ομως αν σου λενε μισολογα..κατι ξερουν και δεν στο λενε οχι απαραιτητα απιστια...κατι που την ζοριζει μονο αυτην...
Λιγο τραβηγμενο αυτο που θα σου πω για να αποκλεισεις τελειως οτι ΔΕΝ εχει αλλον ,οσο και το κινητο της να μην χτυπουσε μπορει να το ειχε στο αθορυβο δεν το πηρες να το δεις αν το ειχε στο κανωνικο ή αθορυβο...
Για μια εβδομαδα ή δυο παρακολουθησε το σπιτι σου νοικιασε αλλο αμαξι...ή δανησου ενος φιλου σου(που κραταει μυστικα και δεν θα παει να το πει στην γυναικα του κοπελα του που μπορει να ξερει την γυναικα σου ή μια κοινη γνωστη της γυναικας του...μπελας σκετος μετα) για να νοικιασεις σημερα δεν κοστιζει πολυ πλεον..καλυτερα νοικιασε μην μπλεξεις φιλους μικρος ειναι ο κοσμος μπορει να το μαθει κανεις οτι παρακολουθεις την γυναικα σου...Λοιπον καντω δες ποιος μπενει ποιος βγενει και ειδικα βραδυ απογευμα...ακομη και οταν σχολαει απο την δουλεια...αν την στησεις εξω οχι στο σπιτι σου πιο μακρυα ή στο παραπανω στενο καθησε μεχρι αργα...οχι 12 και εφυγα...ολα καλα δεν τρεχει τιποτα κατσε μεχρι 2 με 3 το βραδυ και οχι καθε βραδυ αναλογα με το ωραριο δουλειας...αυτο αν δεν εχεις λεφτα..Αν δεις κατι...μην πας και την πιασεις παρακολουθησε το αμαξι που εφυγε και τον κυριο (αν υπαρξει για να δεις που μενει και να ξερεις μπορει να δεις την γυναικα σου να πηγενει στο ιδιο μερος οποτε να ξερεις τουλαχιστον που μενει...ο αλλος αν υπαρχει).Μετα μην πεις κουβεντα αν δεν εμφανιστεις μπροστα τους τετ α τετ..και εξηγηθεις διοτι της ειχες αγαπη και περιμενες σαν τον μ...ακα!Σορρυ για την λεξη.

Αν εχεις να διαθεσεις καποια λεφτα πανε σε ντεντεκτιβ αν δεν εχει η πολη σου πανε σε διπλανη πολη...λοιπον μην σε πιασει κοροιδο μονο στα λεφτα...θα εχεις αποδειξης μεσα σε 10 μερες και πολυ σου βαζω...αυτο δεν θα το ξερει κανεις...μονο ετσι θα σου φυγει η απορια τοσα χρονια τοσα πολλα σου ειχε μαζεμενα? συνενωησου να τους πιασεις επαφτοφορο που λεμε...αν παλι δεν θες και σου αρκουν φωτωγραφιες..τοτε αν μια στο τοσο σε απατουσε..και το δεις..μην κανεις τιποτα δεν αξιζει.Αν ειναι σε μεγαλη ηλικια οι γονεις της ή εχουν προβληματα υγειας μην μπεις καν στην διαδικασια να μαθουν τον λογο...κριμα θα ναι δειξε ανωτεροτητα.

Ομως φιλε την κακομαθες καπως!Αυτο με την παρακολουθηση ακουγετε τραβηγμενο αν θελεις το κανεις μια ιδεα ειπα...αν παρακολουθησεις εσυ προσεχε μην σε δει γειτονισα την εβαψες..οποτε βαλε αλλον οχι γνωστο σου φιλο...

Εισαι καψουρα με την γυναικα σου...θα πρεπε να χαιρεται η αλλη...λιγοι μενουν ακομη καψουρα...συνηθως τους φθειρει η ρουτινα της ζωης...και η χαζομαρα οι αντρες μια φορα καψουρευονται...φοβαμαι οτι αααν ερθει η επομενη (ευχομαι να τα βρεις με την γυναικα σου) αν ερθει εσυ θα εχεις κολλησει με την πρωην και θα ειναι αδικια για την γυναικα που θα ερθει..θα πρεπει να εχει υπομονη και να προσπαθησει αν υπαρχει αγαπη να αντεξει αρκετα...ομως ποτε δεν ξερεις με εμας τις γυναικες τι γινεται...

Προσπαθησε να σωσεις την κατασταση....στο χερι σου ειναι...το τραγουδι σου ταιριαζει..νομιζω.

http://www.youtube.com/watch?v=VryAS7yH1Zs

evoxfq400

# 24 στις 24/2/2013
author
στους δικους της τους ειπε οτι δεν υπαρχει αλλος και οτι δεν μπορει αλλο να μεινει μαζι μου οτι τα μαζευε ολα μεσα της και ξεσπασε και τετοια.τα ιδια εχει πει και σε μενα.στο τηλεφωνο που μιλησαμε γιατι δεν θελει να βγουμε εξω λεει το πηρε αποφαση.πως γινεται να μην νιωθεις κατι για τον ανθρωπο που ερωτευτηκες και αγαπησες ετσι απλα;δεν μπορω να το καταλαβω.αρα λοιπον πως να σωσω την κατασταση απο μονος μου αν αυτη δεν θελει να σωθει;παντως εγω πραγματικα πιστευα οτι θα μπορουσαμε αν καναμε προσπαθεια να ειμασταν ευτυχισμενοι και να βγουμε πιο δυνατοι και σοφοι απο ολο αυτο.τα παντα θα εκανα για εκεινη...

# 25 στις 25/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος evoxfq400 - 24/02/13 01:43
... Μαλιστα αρα δεν υπαρχει τριτο προσωπο.Την απορια που εχεις την εχω και εγω και αλλοι που θα διαβασουν το θεμα σου.Πως γινεται να τα σβηνει ολα με μιας.Σωστη ερωτηση.Αυτο το ακουσα πριν λιγο καιρο απο συγγενικο μου προσωπο που ελεγε μα ειναι δυνατον σημερα αυτες τις εποχες οταν χωριζουν να μην νιωθουν τιποτα?και να ναι σαν δυο ξενοι?παλια δεν ημασταν ετσι.Αυτο στο λεω για να ανακουφιστεις δεν εισαι ο μοναδικος που περναει κατι τετοιο.

Δεν μπορω να την ψυχολογισω την κατασταση απο την μια μερια εχουμε την γυναικα σου να θεωρει πλεον οτι εχετε ασυμφωνια χαρακτηρων χωρις να θελει να το προσπαθησει αλλο..Απλα της τελειωσες, δεν νιωθει τιποτα γιατι μαζευε μεσα της αρκετα(για τους δικους της λογους).Εσυ ησουν στον δικο σου φανταστικο κοσμο και δεν μιλαω για γυμναστηρια κ.τ.λ αλλα πως να το κανουμε νομιζες οτι ολα ειναι καλα..Εστω και αν κανατε πραγματα μαζι ολοι σαν οικογενεια η γυναικα σου παλι εβραζε δεν μιλαγε και κατι την ενοχλουσε.
Δεν μπορω να το εξηγησω το γιατι δεν σου μιλαγε και πλεον δεν ασχολειτε μαζι σου..να σου λεγε ξερεις με ενοχλει αυτο που εκανες!ή γιατι το ειπες αυτο? ή γιατι το εκανες αυτο? ή δεν ξερω εγω τι αλλο..θα λεγα ειχε λογο.Οποιον αγαπας και τον θελεις του λες κανα δυο κουβεντες ή του συμπεριφερεσαι αναλογα για να συμορφωθει...και σιγουρα δεν θελεις να το διαλυσεις.
Μου μοιαζει η εικονα μιας γυναικας που απλα ηθελε να κανει παιδια βρηκε εναν τον ερωτευτηκε ειπε εδω ειμαστε ας ολοκληρωσω τωρα τηνζωη μου με τα παιδια μου.Μωλις αρχησε να μην της αρεσει η συμπεριφορα σου..την εκανε ή καλυτερα σε εστειλε αδιαβαστο.Με λιγα λογια το βαλε στα ποδια με την πρωρη δυσκολια.Επισης την δουλεια της την εχει οποτε τι να σε εχει και εσενα να την ζαλιζεις.Αυτο για μενα ειναι εκμεταλευση εκ προμελετης και ειναι καθαρα δεν με βολευεις φυγε.Αν εχετε μεγαλη διαφορα ηλικιας και ειναι μικροτερη ε!δεν θελει και πολυ σε στελνει απο εκει που ηρθες.
Δεν θα ηθελα να πιστεψω οτι συμβενει κατι τετοιο απο την πλευρα της αυτο που εγραψα.Μπορει να διαβαζετε τραβηγμενο αλλα ποτε δεν ξερεις γυναικες ειμαστε.Φυσικα εσυ την ξερεις καλυτερα απο τον καθενα μας.

Τωρα το τι να κανεις?Σιγουρα εχεις σκεφτει να πας το βραδυ και να την αρπαξεις, οχι βιαια ,να την φιλησεις να της πεις αυτο δεν σημαινει τιποτα για σενα?αυτο το νιωθεις?Εκει αν σε αδειασει και αρχησει τα εισαι τρελος τι κανεις?κ.τ.λ αστο θα σου λεγα τελειωσε.Μετα να νοιαζεσαι μονο για τα παιδια σου.

Οσο για την μητερα της ξερει τι συμβενει αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Στην μητερα μας οι γυναικες δεν κρυβωμαστε πισω απο το δαχτυλο μας.

Ο χρονος θα δειξει τι θα γινει.Οπως και ο χρονος κλεινει πολλες πληγες.Αν εισαι διατεθημενος να δωσεις εως 1 χρονο παραταση.Μπορει στο 6μηνο να μετανιωσει και να καταλαβει οτι δεν μπορει χωρις εσενα και να σου δειχνει οτι σε θελει διπλα της... αλλα τοτε φοβαμαι μην εχεις κρυωσει εσυ γιατι στην βραση κολλαει το σιδερο..αν περασει χρονος.Παει!

Κανε υπομονη μην ψαχνεις τροπους να την φερεις σε εσενα.Κατσε και εσυ βαλτα κατω και ζυγισε τα,υπερ και τα κατα για σενα ποια ηταν τα σωστα και τα λαθη.Αν θελεις να αλλαξεις κατι αλλαξε πρωτα για εσενα.Μονο για εσενα καντο και μετα θα αλλαξουν ολα και για τους γυρω σου.Η υπομονη φερει καρπους.Το γ....το ειναι οτι εχει πειρασμους εξω...ποσο να αντεξεις την απορηψη της.
Εισαι διατεθημενος να αντεξεις?Τωρα εχεις παθος δεν μπορεις χωρις αυτην μετα?οταν καταλαγιασει ολο...και μιλαω μετα απο ενα 3μηνο που θα τα βλεπεις ολα διαφορετικα,τι κανεις?

Θα σου λεγα σαν τελευταια λυση που βοηθαει σε δυσκολες περιπτωσεις ειναι να πας να εξομολογηθεις τι εννοω!Δεν σου λεω οτι εκανες αμαρτια απλα οπως πανε καποιοι στο ψυχολογο και λενε τα γεγονοτα οπως εγιναν καθεαυτα και τους διχνει εναν τροπο για το πως να το διαχειριστουν.Ετσι πανε σεναν πνευματικο(αν εχεις ηδη) και πες του το προβλημα σου.Θα ξελαφρωσεις και θα πραξεις διαφορετικα και πιο ηρεμα.Θα ξεδιαλυνουν ολα μεσα σου.Δεν εχω τι αλλο να σου πω και να σου προτεινω.Στο χερι σου ειναι παλικαρι μου.Η πιστη βοηθαει πολυ.

Πραγματικα σκεφτεσαι πολυ γλυκα για να προσπαθησεις και δεν θα το βαλεις κατω και μην το βαζεις.Δοκιμαζεσε το ειπες και μονος σου.Μην αφησεις εγωισμους να σας τρωνε.

http://www.youtube.com/watch?v=teleW-JQnDU
...

Παράθεση:

tzoulia49

# 26 στις 26/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μην τρεφεις αυταπατες .....

αν δεν θελει κουβεντα και δεν θελει να γυρισει πισω η εχει αλλον η ονειρευεται αλλον ......

αν δεν συμβαινει αυτο ειναι θεμα ημερων να γυρισει πισω .....

ετσι κανουν κατα κανονα οι γυναικες που δεν εχουν εραστη ...

εφυγες απο το σπιτι ε και ; αυτο μας πειραξε τωρα .....

θα γυρισεις πισω με τα μπαγαζια παραμασχαλα .....

κι επειδη λεει στους δικους της οτι δεν εχει αλλον εσυ το πιστεψες; μα ειμαστε σοβαροι τωρα ;

μ....σμενη ηταν να το πει ....για να την κυνηγατε ολοι μαζι ;

morgoth

# 27 στις 27/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by evoxfq400
στους δικους της τους ειπε οτι δεν υπαρχει αλλος και οτι δεν μπορει αλλο να μεινει μαζι μου οτι τα μαζευε ολα μεσα της και ξεσπασε και τετοια.τα ιδια εχει πει και σε μενα.στο τηλεφωνο που μιλησαμε γιατι δεν θελει να βγουμε εξω λεει το πηρε αποφαση.πως γινεται να μην νιωθεις κατι για τον ανθρωπο που ερωτευτηκες και αγαπησες ετσι απλα;δεν μπορω να το καταλαβω.αρα λοιπον πως να σωσω την κατασταση απο μονος μου αν αυτη δεν θελει να σωθει;παντως εγω πραγματικα πιστευα οτι θα μπορουσαμε αν καναμε προσπαθεια να ειμασταν ευτυχισμενοι και να βγουμε πιο δυνατοι και σοφοι απο ολο αυτο.τα παντα θα εκανα για εκεινη...

κοιτα. με το ζορι παντρεια δεν γινεται. οποτε αν δεν νθελουν και οι δυο σχεση δεν υφισταται.
το θεμα ειναι οτι αυτη ισως δεν πιστευει πως μπορειτε να ζειτε αλλο μαζι. Σοφοτερος σιγουρα θα βγεις. αρκει να το θελησεις και να δεις τα πραγματα πιο ρεαλιστικα.
Και το γεγονος ειναι πως αυτη τη στιγμη ειστε χωρια. Και μονο γονεις. Κοιτα να μην δυναμιτισετε τη σχεση σας για χαρη των παιδιών. Και ο χρονος θα δειξει.
Σαφως μπορεις να της κανεις ξεκαθαρο μια δυο φορες (οχι συνεχεια σα να κλαιγεσαι) οτι σεβεσαι απολυτα την αποφαση της. Ειναι βεβαια κατι που δε το θελες, ομως το σεβεσαι και πλεον εισαι εκει για τα παιδια και οτι χρειαστουν. Επισης εισαι ανοιχτος και να συζητησετε το οτιδηποτε εαν αυτη το θελησει σε σχεση με τη σχεση σας... Απλά ομορφα κατανοητά. Χωρις κλαψες, αγαπες και βαρυγδουπες δηλωσεις (θα κανω τα παντα...) Γιατι ρε φιλε να κανεις τα παντα?? Στις σχεσεις υπαρχουν ορια. Δεν μας χτυπαει ο αλλος το ντεφι και μεις χορευουμε επειδη τον "αγαπαμε"...

morgoth

# 28 στις 27/2/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
και να πας σε εναν δικηγορο για το διαδικαστικο... μη σου χρεωσει και εγκαταλειψη συζυγικης στεγης.

kospet73

# 29 στις 27/2/2013
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Ν. Φθιώτιδας / Λιβανάτες
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.456
Εγώ πάντως, όσα περισσότερα πράγματα γράφει ο θεματοθέτης για την περίπτωσή του, τόσο πιο πολύ πείθομαι ότι "παίζει" (αν είναι κάποιο φλέρτ ή κάτι πιο προχωρημένο δεν μπορώ να ξέρω) τρίτο πρόσωπο, ότι κι αν λέει η ίδια στους γονείς της, στον άνδρα της, στο θεό ή τον διάβολο.

Δεν υπάρχει άλλη λογική εξήγηση, μια γυναίκα να τα βροντάει όλα έτσι ξαφνικά, χωρίς να έχει προηγηθεί καμία σχετική συζήτηση-προειδοποίηση και να είναι κι ανένδοτη στην απόφασή της, όταν μάλιστα δεν μιλάμε για μια απλή σχέση, αλλα για οικογένεια με 2 μικρά παιδιά.....
Μ'αρέσουν οι αριστερές πόρτες. Εκείνες που αναγράφουν "Passport control". Ταιριάζουν με την κοσμοθεωρεία μου. Παντα αριστερα!!!

Pianist_

# 30 στις 3/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΚΑΙ "στα φόρεσε" ΚΑΙ καλά σου έκανε.!!!!
Κάτσε τώρα να περνάς τον καιρό σου με το γυμναστήριο και τα αμάξια....Αυτήν ξέγραψέ την ...και φρόντισε με την επόμενη ,να μην είσαι τόσο παρτάκιας,ανώριμος και μακάκας Ελληνάρας .

Pianist_

# 31 στις 3/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Μαγκα της φορτωσες τα παιδια κι εσυ εμεινες στο γυμναστηριο και στο Evo σου με την δικαιολογια οτι "ετσι σε γνωρισε".
Αμ δεν ειναι ετσι λεβεντη μου!
Αμα τακιμιασεις με καποιον ανθρωπο κι οταν κανεις και οικογενεια δεν εχει "ετσι με γνωρισες"!
Πριν παντρευτεις την εποχη που σε γνωρισε μπορει να 'χες και 5 γκομενες!
Επειδη ετσι γκομενιαρη σε γνωρισε παει να πει οτι ετσι γκομενιαρης θα μεινεις?
Μπορει ολα σου τα φραγκα να τα΄κανες ζαντολαστιχα.Παει να πει οτι θα συνεχισεις τα λεφτα σου να τα κανεις ζαντολαστιχα κι οχι να τα διαθετεις για την οικογενεια σου?
Εσυ μαλλον θελησες να ζεις ζωη ελευθερου κι ωραιου μεσα στα πλαισια ενος γαμου!
Αμ δεν ειναι ετσι Αποστολη!
Στη γυναικα φορτωμενα ολα τα του γαμου και εμεις ευρωγκομενοι
Λαθος και κατσε τωρα να το πληρωσεις και να εισαι πιο προσεκτικος την επομενη φορα.
Γιατι εδω "παπαλααα" που λενε και τα μωρα.
Τελειωσε η ιστορια!
Βρεθηκε καποιος που την ειδε σαν γυναικα και οχι σαν παραμανα Ανδριωτισα και υπηρετρια του κυριου γυμνασμενου γκαζοφονια και πηρε ανασα!
Και ειπε να φυγει απ τη μιζερια(συναισθηματικη περισσοτερο) και την αδιαφορια.
Κοψε και το γυμναστηριο τωρα, πουλα και τις αεροτομες, τα ζαντολαστιχα, τις εξατμησεις Ποπαϋ και τα "τσιπακια" του Evo να πληρωνεις
διατροφη για τα παιδια κι αμα ωριμασεις τα ξαναλεμε!
Εδω θα ειμαστε να σε συνδραμουμε !

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ!!!!!

nadia77

# 32 στις 12/3/2013
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 313
Pianist
''ΚΑΙ "στα φόρεσε" ΚΑΙ καλά σου έκανε.!!!!
Κάτσε τώρα να περνάς τον καιρό σου με το γυμναστήριο και τα αμάξια....Αυτήν ξέγραψέ την ...και φρόντισε με την επόμενη ,να μην είσαι τόσο παρτάκιας,ανώριμος και μακάκας Ελληνάρας'' .

και συμπληρωνω: ΟΛΑ Σ΄ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ!!!!!!!

gyftaki

# 33 στις 12/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε Nadia και Pianist....απ τα μουτρα τον πιασατε τον ανθρωπο...ΕΛΕΟΣ και..ΝΤΡΟΠΗ πια...!!!!Ελα ντε που...σμφωναωω!!!...Αυτος...πολλα κρυβει...λιγα λεει...ετσι να τον...συμπονεσουμε...γιατι φταιει η...Αλλη......Ψαξου μεσα σου...και θα βρεις τι εκανες..ΕΣΥ!!!Ποτε δεν τρελαινεται ετσι...απλα...μια γυναικα...και ασε τα σαπια...

Dardana

# 34 στις 13/3/2013
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by evoxfq400
θα σας πω και εγω το προβλημα μου.ειμαι παντρεμενος 4 χρονια 31 ετων με δυο παιδια.ολα ξεκινησαν 3 μηνες πριν απο ενα τσακωμο για ασημαντο λογο.στην αρχη μου ζητησε να χωρισουμε.εχασα τη γη απο τα ποδια μου.δεν το πιστευα.μετα να μεινουμε λιγο χωριστα να ηρεμησει και θα δουμε.ο λογος οτι δεν επικοινωνουμε οτι με νοιαζει μονο το γυμναστηριο και το αυτοκινητο.η απαντηση στο γιατι δεν μου μιλησε ποτε ηταν οτι δεν την αφησα και νευριαζα οταν πηγαινε να μου μιλησει.ερωτικα ειμασταν πολυ καλα.προσπαθησα να την μεταπεισω της ειπα οτι τωρα που μιλησαμε μπορουμε να τα διορθωσουμε ολα αλλα ματαια.εδω και μερικες μερες εφυγα.ειμαι χαλια ψυχολογικα γιατι την αγαπαω πολυ και την θελω.τηλεφωνο παιρνει μονο οταν εχω τα παιδια.οταν την παιρνω εγω μια μου μιλαει καλα μια νευριασμενα σε σημειο που δεν την αναγνωριζω.τα μαζευε ολα μεσα της και ξεσπασε μου ειπε.παραδεχομαι οτι εχω κανει λαθη αλλα οχι ανεπανορθωτα.ποτε δεν ειναι αργα αμα αγαπιουνται δυο ανθρωποι.δεν γινεται ετσι απλα να τα σβηνεις ολα.ειμαι σιγουρος πως δεν υπαρχει καποιος αλλος.δεν ξερω πως να φερθω πλεον γιατι οταν την παιρνω και της λεω ποσο την αγαπαω εισπρατω αδιαφορια και γινομαι χειροτερα.μου λειπει πολυ δεν ξερω τι αλλο να κανω.εχω σκασει.

με το να της λες οτι την αγαπας και να την πιεζεις δεν βγαζεις τιποτα..προφανως ειχε μαζεψει πολλά και εκανε το μπαμ. δωστης χρονο να ηρεμησει και μην την πιεζεις..δειξε της αγαπη και κατανοηση, εστω κι απο μακρια. πιστευω οτι θα σου δωσει ξανα την ευκαιρια να μιλησετε, απλα τωρα ειναι ακομα φορτισμενη. κανε λιγη υπομονη..και κοιτα να βελτιωσεις τη σταση σου γενικα. προφανως ησουν πολυ 'παρτακιας'. καιρος να αλλαξεις.
υ.γ. εισαι απολυτα σιγουρος οτι δεν υπαρχει τριτο προσωπο;;
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

evoxfq400

# 35 στις 18/3/2013
author
επανερχομαι στο θεμα με νεα δυσαρεστα δυστυχως δεδομενα.αντι να μας δωσει λιγο χρονο απο τοτε που εφυγα εννοω να ηρεμησουμε κανει κατι πραγματα ανεξηγητα.δεν με αφηνει να βλεπω τα παιδια ουτε καν να πηγαινω σπιτι.κατι πραγματα που ειχα μου τα αφησε στην πορτα να τα παρω.το μονο που την νοιαζει να της γραψω το ενα αυτοκινητο και τι διατροφη θα παρει και με εκβιαζει με τα παιδια.(δεν της πηγα ποτε κοντρα και δεν εχω προβλημα να το παρει και το αμαξι και την διατροφη για τα παιδια μου ειναι αλλα να μου συμπεριφερεται σαν να ειμαι κανενας αλητης)εχει και την μανα της να την υποστηριζει φουλ ενω αρχικα δεν ηταν ετσι και γενικα ολοι οι δικοι της με αποφευγουν.παει τρελαθηκε.τι να πω...πως γινεται να μην σκεφτεται ουτε τα παιδια;

# 36 στις 21/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κατι εγινε...κατι εχει πει εναντιων σου στους γονεις της δυστυχως..δεν μπορω να το εξηγησω και εγω την τοση ασχημη συμπεριφορα της...ε!ησουν πολυ καλος τελικα για αυτην!δεν ξερω!θα γελασεις με αυτα που θα σου πω τι σας κανανε μαγια?τι να πω!πλακα κανω δεν υπαρχει περιπτωση αυτα γινοταν στα παμπαλαια χρονια...αν και να εχει γινει κατι τετοιο λενε η καταρα ειναι γαιδαρα και γυρναει στον αφεντη της...μην σκας!

Σοβαρα πρεπει να σαι σμπαραλια..λοιπον συμβουλευσου δικηγορο πριν πεις ναι και υπογραψεις ειλικρινα μην χασεις την επαφη με τα παιδια σου...ειναι ικανη να τα στρεψει εναντιον σου...λυπαμαι που το λεω αλλα..καμια φορα πολλα να περιμενεις...τι να πω...

Σε αδειασε....ολα αυτα που κανει σε πικρενουν ειναι λογικο και εγω ετσι θα ενιωθα...το χειροτερο ολων ειναι να μην ξερεις τι εχεις κανει...αρχησε να βγαζεις και εσυ λιγο γλωσσα...οχι να γινεις κατινα..αλλα πιασε τουλαχιστον τον πατερα της αντρα προς αντρα να του εξηγησεις πως νιωθεις..οσο και να μην σε θελει να σε δει..πιστεψε με θα μπορεσεις τουλαχιστον αν βρεθειτε καπου να μιλησεις να τον κανεις και αυτον να μιλησει και θα σου πει τι τους εχει πει και τι την ενοχλησε..δεν μπορει..πες του αν δεν θελει και νευριαζει πυ σε βλεπει οτι αν εχει ανδρικη τιμη και ειναι τιμιος να βρεθειτε να μιλησετε...και να του εξηγησεις και την δικη σου πλευρα..ετσι θα μαθεις και τι τους εχει πει..και το κανεις αυτο μονο και μονο για τα παιδια σου..να μαθεις τι τους ειπε..ποιος ξερει τι μπορει να λεει στα παιδια..οτι χειροτερο και να δηλητιριαζει τις ψυχουλες τους απο τωρα..κριμα!
Θα ενιωθα αν το εβλεπα απο την μερια οτι μου τα εκανε ο αντρας μου θα ενιωθα οτι τοσα χρονια με χρησιμοποιησε μονο και μονο να κανει παιδια μαζι μου και μετα αντε γεια!
τι να πω!καλο κουραγιο!πανε σε δικηγορο και μιλα μονο με τον πατερα της ή αδερφο...αλλα πιο πολυ με τον πατερα της...μην τον αφηνεις σε ησυχια..μεχρι να του πεις αυτα που αισθανεσαι οτι δεν ξερεις ακομη γιατι εφυγε και τι κακο της εχεις κανει και προπανων τονισε τι κακο σας εχει πει για μενα..
Αν σου κανει τον δυσκολο βαλε στην μεση το θεμα αντρικης τιμης και οτι μετα δεν θα τον ξανα ενοχλησεις...μετα την συνομιλια σας δεν θα τον ενοχλησεις ξανα..αλλα πες του τι κακο σας εχω κανει....ή τι τοσο κακο σας εχει πει για μενα γιατι ολα εγιναν ξαφβηκα με μια γελια αφορμη...μονο αυτο..
Πειτε μου σας παρακαλω γιατι εγω βλεπω μια αλλη γυναικα απο αυτην που παντρευτηκα στην εκκλησια....και δεν την αναγνωριζω τι τοσο κακο της εχω κανει...δεν μου μιλαει καν..τι στο καλο..αναρωτιεμαι πες του..αν δεν σου πει τιποτα ο πατερας στο τελος...και αρχησει εμενα μην με ανακατευεις..αναρωτιεμαι αν δεν εχει ηδη βρει αλλον και τα ριχνει ολα σε εμενα πες του..συγγνωμη που σας το λεω!αλλα δεν ημουν και τοσο τυρρανος περασαμε και ωραια μαζι..και δολοφονος να ημουν δεν μου αξιζει τετοια συμπεριφορα..μου οφειλετε μια εξηφηση...

Λοιπον μεχρι τωρα ησουν μαλακος εως μ.....ας σορρυ πιανε τους και πριζετους μεχρι να μαθεις τι συμβενει τουλαχιστον να εχεις ησυχη την συνηδιση σου και να το πεις στον τεος πεθερο σου..οτι δεν ησχυουν αν σου πει τιποτα...και δοσε τον λογο σου στην αντρικη σου τιμη...παιξτω και θιγμενος προσβεβλημενος...μονο η κυρια θα το παιζει εξυπνη...

Διεκδικησε το να βλεπεις τα παιδια σου....πανε σε δικηγορο...

bougatsa

# 37 στις 27/3/2013
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 18
Oπως εσυ μας παρεθεσες τα γεγονοτα ολοι βγαλαμε το συμπερασμα πως υπαρχει τριτο προσωπο. Ετσι κι εκεινη μιλησε στους δικους της και εκεινη ξερουν μονο η δικη της αποψη. Αρα μπορουν να βγαλουν αλλα συμπερασματα.
Το τριτο προσωπο θελει χωρο για να μπει αναμεσα σε ενα ζευγαρι. Προφανως τον χωρο τον αφησες εσυ. Γιατι ναι μεν καλες οι δουλειες και μπραβο σου που βοηθουσες αλλα χρονο σαν ζευγαρι ειχατε? Κανατε κατι μαζι?Μιλουσατε? Ηξερες αν υπαρχει κατι στη ζωη της που να τη στεναχωρει? Ειχε εκεινη δικο της ελευθερο χρονο ή με το που γυριζε απο τη δουλεια κλεινοταν στο σπιτι με τα παιδια κι εσενα σε εβλεπε για λιγο?Εσυ συνεχισες τις ασχολιες σου. Εκεινη? Μπορει να ειχε την απαιτηση απο εσενα να καταλαβαινεις τα δικα της θελω χωρις να σου ταλεει γιατι κι εσυ αλλιως τη γνωρισες! Δεν ειχε δυο παιδια τοτε..
Προφανως δεν σκεφτηκες πως η γυναικα σου κατι νιωθει και προβληματιζεται γι αυτο επεσες και απο τα συννεφα.Ισως να μην εβλεπες τις αλλαγες της γιατι ησουν απων. Οχι απο το σπιτι αλλα απο τη καρδια της και το μυαλο της.
Δεν νομιζω πως υπαρχει μανα που δεν θελει το καλο των παιδιων της.Μιληστε και ξεκαθαριστε σαν ωριμοι ανθρωποι χωρις να ακουσετε κανεναν αλλο. Ομως αυτη τη φορα ακουσε την και δωσε της χρονο. Καλη σας τυχη.

evoxfq400

# 38 στις 16/4/2013
author
εγω παντως και μετα τα δικαστηρια διατροφες και τετοια εκανα μια τελευταια προσπαθεια.της προτεινα να παμε ενα ταξιδι το πασχα και δεν θελει.μου ειπε να συνεχισω την ζωη μου και οτι δεν με αγαπαει πια παρα μονο με βλεπει σαν πατερα των παιδιων.διαζυγιο δεν μου ζητησε ακομη παντως.μαλλον πρεπει να το παιρνω αποφαση σιγα σιγα και να συνεχισω την ζωη μου.ηταν η τελευταια προσπαθεια που εκανα.μακαρι να της ερθουν τα πραγματα οπως τα σκεφτεται.οπτε και το τραγουδι που μου ταιριαζει ειναι
http://www.youtube.com/watch?v=JmqNa44DL_Q
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε