Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προβλημα με την αδερφη μου!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Liontarina_a

# 1 στις 21/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
'Aρεσαν+: 0%

Προβλημα με την αδερφη μου!

Αγαπητά μέλη, καταρχήν καλησπέρα.
Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας σε ένα θέμα που εδώ και 2 μέρες με βασανίζει.
Εχω μια αδερφή (14 χρονών) η οποία άρχισε από νωρίς να ασχολείται με τα γκομενικά. Εγώ της έλεγα οτι δν είναι ακόμα η ώρα της άλλα όπως καταλαβαίνεται είναι πάνω στην εφηβία και δεν ακούει κανέναν!
Προχθές τυχαία είχαμε μια κουβέντα, κάναμε πλάκα και γελούσαμε ώσπου μου λεει στην πλάκα
"Ελενα, εκανα σχηματάκια στα χερια μου με το κοπιδι."
Εγώ όπως ήταν φυσικό έμεινα. Εσπασε η καρδια μου σε χιλια κομματια. Της ζήτησα ήρεμα να μου τα δειξει και φυσικα ειδα χαραγμενο το ονομα του αγοριου που της αρεσει. Για την υπολοιπη ωρα δεν της μιλησα. Δεν ξερω αν η αντιδραση μου ηταν υπερβολικη παντως εγω κατι τετοια δν τα σηκωνω και ειναι φυσιολογικο πιστευω να μην δεχομαι η αδερφη μου να κανει τετοια πραγματα. Χθες λοιπον, αφου το θεμα γυρνουσε στο κεφαλι μου αποφασισα οταν ελειπε στο σχολειο να μπω στον λογαριασμο της στο facebook και να δω τι συμβαινει. (δν ξερω αν θα με κρινετε αλλα δν υπηρχε αλλη λυση για μενα!) εμαθα λοιπον οτι της το προτειναν πολλες φιλες της για να "δοκιμασει" αυτον που γουσταρει. Σας παρακαλω, πειτε μου πως να την αντιμετωπισω, πως να την βοηθησω; Πανω απο ολα για την υγεια της το λεω! Καθε απαντηση ειναι δεκτη! ευχαριστω πολυ
Ρόδα είναι και γυρίζει!

star-dust

# 2 στις 22/2/2013
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 990
....Liontarina

είναι λογικό να σου βγαίνει αυτό το ισχυρό αίσθημα προστασίας... έχεις αρκετούτσικα χρόνια διαφορά μαζί της....

είμαι σίγουρη όμως πως ξέρεις ότι αν θες να είσαι βέβαιη για το τι θα κάνει ένας έφηβος... απλά άρχισε να του απαγορεύεις πράγματα...

θυμάσαι τον εαυτό σου στην ηλικία της? ή έστω στη φάση που βρίσκεται?
προσπαθεί απεγνωσμένα να διαχωρίσει τον εαυτό της από τα παιδάκια... να δείξει ότι μεγάλωσε... να μιμηθεί τις cool φίλες της ίσως...

τώρα σε αυτές τις ηλικίες... είναι περίεργα τα πράγματα... υπάρχουν "ζευγαράκια" (συνομήλικα) του τύπου "τρώμε μαζί στα γκούντις κανα σαββατο"... και υπάρχουν και κοριτσια που κοιτάζουν μεγαλύτερους κατά 4-5 χρόνια... (and that's a problem indeed....)

πάντως απότομες και ακραίες αντιδράσεις από μέρους σου το μόνο που θα κάνουν είναι να μην σου εμπιστευτεί το παραμικρό... να νιώσει μόνη... να λειτουργήσει εντελώς αντιδραστικά...κάτι που είναι πολύ πιο επικίνδυνο...δε νομίζεις?

στη θέση σου θα προσπαθούσα να έχω όση περισσότερη επικοινωνία γίνεται μαζί της... συγκρατώντας την ανησυχία μου όσο μπορώ (μπροστά της έστω)... συζητώντας πολύ μα πάρα πολύ μαζί της... by the way.... ενημερωμένη είναι για το τι εστί σχέση ακριβώς? ΣΜΝ και τα συναφή τα έχει ακούσει ποτέ? πώς προκύπτει και κυρίως πώς αποφεύγεται μια εγκυμοσύνη? θεωρώ καταλυτικό το να μπορεί να μιλήσει ανοιχτά μαζί σου για όλα αυτά τα θέματα ...

είσαι η σταθερά της... ως μεγάλη αδερφή... όσο και να μη στο δείχνει... την επηρεάζεις όσο δε φαντάζεσαι... μην μπαίνεις άδικα στο ρόλο της μαμάς... (εκτός αν είναι απαραίτητο να το κάνεις)...
... it's the first day of the rest of your life ...

Ran_Tan_Plan

# 3 στις 22/2/2013
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Ηρεμα και ψυχραιμα και προ παντων χωρις να σε παρει χαμπαρει οτι την κατασκοπευεις και την κηδεμονευεις ψαξε καλα τις παρεες της.

Δεν ξερω πως ακριβως και τι σημασια εχουν καποιες κινησεις των νεων σημερα (ειμαι απο αλλη εποχη βλεπεις) αλλα στην εποχη μου οι "τσαμπουκαδες" ηταν ενδειξη "μπλεξιματος" με ουσιες.

Δεν θελω να σου βαζω ιδεες, πιθανον να μην τρεχει κατι (πραγμα που ευχομαι) αλλα δεν χανεις τιποτα να διαπιστωσεις τι τρεχει πραγματικα.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

somebody961

# 4 στις 22/2/2013
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Μην προσπαθήσεις να λύσεις το πρόβλημα με τη μεθοδολογία της καταστολής των 'συμπτωμάτων'. Ερμήνευσε τα πρώτα με ανοικτό, και ΚΥΡΙΩΣ με ψύχραιμο μυαλό, δλδ μην αφεθείς στο 'πωω πωω τι κάνει η αδελφή μου'..

Ψάξε τη ρίζα θα πρότεινα.
Τι προσπαθεί να "πει" με όλα αυτά; Για μένα ερμηνεύεται ότι είτε δεν βίωσε όπως όλα τα παιδιά την κάθε ηλικία της (παιχνίδι, χαρά, ζεστασιά), πράγμα που την οδήγησε στο να νιώθει να την καταπίνει ένα κενό και να βρίσκεται σε μια ηλικία που νιώθει σα να βρέθηκε 'ξαφνικά' σε αυτή,
είτε ότι δεν πήρε αγάπη.. ή και τα δύο.

Το κορίτσι φωνάζει για αγάπη που ίσως δε τη συνάντησε ακόμα.

Δώσε της να έχει και περίσσευμα.. Νιώσε τις συναισθηματικές ανάγκες της και τότε θα βρεις από μόνη σου τον τρόπο.

Να θυμάσαι πάντα πως: ΟΛΑ τα προβλήματα λύνονται με υπομονή και αγάπη.. με υπομονή και αγάπη..

και αγάπη.
Καλή πορεία σου εύχομαι.

Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Liontarina_a

# 5 στις 22/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Σας ευχαριστω όλους για τις απαντησεις σας και τον χρονο που διαθεσατε! Πραγματικα με βοηθησατε. Θα ακολουθησω τις συμβουλες ολων σας.
ΥΓ πιστευω οτι οι παρεες της την επηρεαζουν γιατι οι φιλες της ειναι μεγαλα φρουτα...
Σας ευχαριστω και παλι!
Ρόδα είναι και γυρίζει!

tzoulia49

# 6 στις 22/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ενα παιδι 14 ετων ειναι παρα πολυ ευκολο να ελεγχθει απο την οικογενεια ....

διοτι δεν λειτουργει ακομα ανεξαρτητα .....

δεν εχει ελευθερια απεριοριστη ....εχει φιλους στο σχολειο αντε και στην γειτονια και δυστυχως στο φβ που εχουν ακομα και του δημοτικου .....

οι παρεες γι αυτες τις ηλικιες ειναι μεγαλη επηροη κι αν το παιδι ειναι ευαλωτο απο χαρακτηρα ειναι πολυ ευκολα να ξεσηκωσει συμπεριφορες ....

κι απο εδω και περα να περασει κι ενα στυλ ξεχωριστο .....

ακομα αυτο το σταδιο επεται ....τα παιδια την επιδειξη την βιωνουν μεταξυ 15-18 ...

θα σε συμβουλευα πρωτ απ ολα να μιλησεις στους γονεις σου .....

για οτι εχεις ανακαλυψει .....

να της περιορισουν αυτες τις παρεες ....

να της ελεγχεις το φβ .....

τι θα πει αδιακρισια ....εχεις ιδεα τι κινδυνοι ελοχευουν στο νετ για τα ανηλικα παιδια;

κι ασε τις ανωτεροτητες του τυπου δεν ειναι σωστο κλπ ....

εξηγησε της οτι με καποιο τροπο ανακαλυψες ολα αυτα που κανει ....

και να την ενημερωσεις για το ποσο κακο ειναι και ποσο μπορει να την βλαψουν ....

λιγα εχουν ακουστει για θρησκευτικες αιρεσεις .....χαραζουν συμβολα πανω τους ...παιδεραστιες ....ουσιες ......σατανιστικες ομαδες κι ολα αυτα τα ανατριχιαστικα ;

ειναι βεβαιο οτι επηρεαζεται απο τους φιλους της .....

κοψτε της αυτες τις παρεες ...και το νετ να το ελεγχεις συνεχεια και να το γνωριζει οτι το κανεις ....

να της πεις οτι θα ελεγχω μ οποιον μιλας απο εδω και περα ....

τα παιδια θελουν ορια ...κι αυτα τα βαζουν οι γονεις ....

αλλα επειδη πιστευω οτι με την τεχνολογια εισαι εσυ σαν νεοτερη πιο ενημερωμενη το αναλαμβανεις εσυ το κοματι αυτο ....

αλλα οι γονεις σου πρεπειι να ξερουν .....

μην βρεθειτε προ εκπληξεων ....

Liontarina_a

# 7 στις 22/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
οι γονεις εννοειται οτι ξερουν και μαλιστα απο την πρωτη μερα. Πιστευω οτι αν της παω τοσο κοντρα και της ελεγχω τα παντα θα αντιδρασει μετα. Ετσι γινεται και σε αυτην την φαση, και εγω την περασα και εσυ και ολοι μας. Αν αντιδρασει ασχημα μετα ολα θα ειναι πιο δυσκολα. Η μαμα μου της μιλησε με ηρεμο τροπο χωρις να της απαγορευσει κατι απλως περιοριζοντας καποιες ελευθεριες και με διακριτικο ελεγχο στο φβ.
Ρόδα είναι και γυρίζει!

tzoulia49

# 8 στις 22/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
λιονταρινα εχω κορη 21 και γιο 14 αν σου λεει κατι .....

τα ορια να ξερεις τα παιδια τα εχουν αναγκη χωρις να σου το λενε .....

αλλο σου επιβαλομαι .....

αλλο σε πειθω οτι εισαι μικρη .....ειναι λαθος.... και σε ελεγχω για να σε προστατευσω απο τις κακοτοπιες ....

γι αυτο πρεπει να της μιλησετε ....

υπαρχουν καταπιεστικες και καταπιεστικες συμπεριφορες ....ολα εχουν οριο....

somebody961

# 9 στις 22/2/2013
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
να της πεις οτι θα ελεγχω μ οποιον μιλας απο εδω και περα ....

Ο ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ να το χάσουν το παιδί για πάντα..

Ο ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος να απορρίψει χωρίς περιστροφές το άτομο (και το περιβάλλον του) που του ξεστόμισε κάτι τέτοιο.

Ο ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος να κάνεις έναν άνθρωπο φοβισμένο για μια ζωή.
Και ο φοβισμένος άνθρωπος γίνεται απρόβλεπτος..
Συγγνώμη αλλά με αυτές τις τακτικές περασμένων αιώνων προσωπικά δε συμφωνώ Τζούλια.

Και επιπλέον, δεν ξέρουμε τα παιδιά σου για να τα χρησιμοποιείς ως πειστήριο των λεγομένων σου (που τις περισσότερες φορές τα βρίσκω σωστά).

Σήμερα "δεν 'παίζει' το απαγορεύεται.. αλλά παίζει το επέλεξε" στα παιδιά.
Λιονταρίνα, 'παίξε' πάνω στην προεφηβική αντίδραση ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ.
Tip: Ο Πατέρας μας, σε μένα και στον αδελφό μου έλεγε: ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ αλλά με ΕΝΑΝ όρο: Οταν θα σας ρωτήσω γιατί το κάνετε, να έχετε έναν σοβαρό λόγο και επιχείρημα.

Ούτε μας απαγόρεψε ποτέ τίποτα, ούτε μας έλεγξε. Ο,τι κάναμε (σαν παιδιά) ξέραμε ότι έπρεπε να έχουμε έναν υπεύθυνο και σωστό λόγο.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Liontarina_a

# 10 στις 23/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
αυμφωνω απολυτα μαζι σου.
Τελικα, της μιλησαμε ολοι με ηρεμο τροπο και της εξηγησαμε οτι αυτο που εγινε μονο κακο στον εαυτο της εκανε και δεν οφελησε πουθενα αλλου και ειπε οτι το καταλαβε και πως δεν θα το ξανακανει. Ελπιζω να το καταλαβε οντως, γιατι ειναι καλο παιδι και ειμαι σιγουρη οτι επηρεαζεται απο τις φιλες της. Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας! Να ειστε παντα καλα!
Ρόδα είναι και γυρίζει!

# 11 στις 23/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
λιονταρινα εχω κορη 21 και γιο 14 αν σου λεει κατι .....

τα ορια να ξερεις τα παιδια τα εχουν αναγκη χωρις να σου το λενε .....

αλλο σου επιβαλομαι .....

αλλο σε πειθω οτι εισαι μικρη .....ειναι λαθος.... και σε ελεγχω για να σε προστατευσω απο τις κακοτοπιες ....

γι αυτο πρεπει να της μιλησετε ....

υπαρχουν καταπιεστικες και καταπιεστικες συμπεριφορες ....ολα εχουν οριο....

Τα όρια τα έχουν ανάγκη, αλλά όχι τον πλήρη έλεγχο... Μπορείς να έχεις τον πλήρη έλεγχο, αλλά δεν πρέπει να τους το δείχνεις... Πρέπει ότι αποφασίζουν να το αποφασίζουν γιατί θεωρούν αυτά ότι είναι καλύτερο κι όχι από φόβο... Αυτό μπορείς να το καταφέρεις Τζούλια??? Αυτή είναι η μαγκιά... Οι απαγορεύσεις ποτέ δεν φέρνουν το επιθυμητό αποτέλεσμα... Συζήτηση θέλουν με λογικά επιχειρήματα!!! Μπορείς να τους τη δώσεις??? Το αποφασίζουμε και διατάζουμε συνήθως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα!!!!!

# 12 στις 23/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε νομίζω ότι το έκανε για τον γκόμενο... Περισσότερο το έκανε γιατί ήθελε την αναγνώριση. Πριν κάποιους μήνες, η κόρη μου που είναι στην ηλικία της αδελφής σου (Β' γυμνασίου) μου ανέφερε 2-3 περιστατικά παρόμοια με της αδελφής σου Απ' ότι κατάλαβα χαίρουν εκτίμησης απ' τους συμμαθητ-ές/ρίες αυτοί που φτάνουν σε ακραίες καταστάσεις.
Δεν μπορώ να σου δώσω κάποια απάντηση στο πρόβλημά σου, αλλά σκέφτομαι ότι αν είχε την αναγνώριση από την οικογένεια της, ίσως να μη χρειαζόταν να εφαρμόσει παράλογες ενέργειες για να δείξει ότι υπάρχει...

master19

# 13 στις 24/2/2013
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 358
αγαπητη και νευριασμενη αδελφη σε καταλαβαινω αλλα εκανες λιγα λαθακια στην αντιμετωπιση αυτου του γεγονοτος....οντως εχοντας ασχοληθει με την εξελικτικη ψυχολογια θα σου πω το εξης

1)η αδλεφουλα σου στο εδειξε και εσυ πως αντεδρασες? δεν ειπες τιποτα και δεν της μιλαγες για πολυ ωρα λαθος ...εκεινη την στιγμη που σου αποκαλυψε το γεγονος θα επρεπε να την πιασεις κατευθειαν με ΗΡΕΜΟ τροπο και να της εξηγησεις και οχι να μεινεις πολυ ωρα χωρις να μιλησεις...το μπερδευεις το παιδακι ετσι

2)οτι και να γινοταν δεν θα μπορουσες να το αποτρεψεις...ειναι μια βλακεια που την ακουσε απο τις φιλες της και την εκανε...δεν εχει το μυαλο να σκεφτει αν ειναι καλο η κακο

3) για μενα πηγαινε πιαστην και εξηγησε της με ωραιο τροπο για αυτο το θεμα και οτι και αν ακουσεις απο εκεινην μην εξαγριωθεις γιατι το εχασες το παιχνιδι...πεστης ελα εδω γλυκια μου γιατι ολο αυτο..και μιληστε και κατευθηνε την

υπαρχουν 1000 λογοι για να μην πλησιασεις μια γυναικα αλλα ενας για να το κανεις

Liontarina_a

# 14 στις 24/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Σας ευχαριστω πολυ!
CU_again: Προσωπικά πιστευω οτι στην οικογενεια μου (παρολο που οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι) υπαρχει πολυ αγαπη ενδιαφερον απο την μητερα μου απο εμενα και τους παππουδες μας. Ο πατερας μου δεν εχει σχεδον καθολου επαφες μαζι μας αλλα δεν νομιζω οτι αυτο την ενοχλει...
master19: εχεις δικιο για την αρχικη μου αντιδραση απλως σοκαριστικα επειδη η αδερφη μου δεν ειχε δωσει ποτε δειγματα τετοιας συμπεριφορας παντα μιλαμε, μου τα λεει ολα και εμεινα οταν το ακουσα αυτο περισσοτερο οχι επειδη νευριασα αλλα επειδη στεναχωρεθηκα παρα πολυ. Της μιλησα με πολυ ηρεμο τροπο και της εξηγησα, ελπιζω να καταλαβε =)
Σας ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας.
Ρόδα είναι και γυρίζει!

KLELIA22

# 15 στις 24/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by master19
αγαπητη και νευριασμενη αδελφη σε καταλαβαινω αλλα εκανες λιγα λαθακια στην αντιμετωπιση αυτου του γεγονοτος....οντως εχοντας ασχοληθει με την εξελικτικη ψυχολογια

...ναι .. Piaget..... αλληλεπιδραση.... προσαρμοστικοτητα....
οταν ..εχουμε να χτισουμε προσωπικοτητα... ειναι πολυτιμη η καθοδηγηση των αναπτυξιολογων....

( προσωπικα..... και στους μαθητες μου.... και στο παιδι.. και στο σκυλι...
ακολουθω τις τακτικες.. των μπιχεβιοριστων....

θελω αποτελεσμα.... αμεσα!

Pavlov.... )
αλλα... εδω ....το κοριτσι....
θελει να τραβηξει την προσοχη!!!
οποτε..
την "εκπαιδευουμε" να μας την τραβαει με αλλους τροπους!!

"ηδιστον ακουσμα επαινος"!!

ας της δημιουργησουμε εθισμο...( νοητικο) στο μπραβο!
αυτο να διεκδικει!
διοτι.... θεε μου....
αν αρχισει η αδεφουλα... να την πηγαινει με το καλο...
και μπιρι μπιρι... δεν θα πετυχει τιποτα...
( κανονικα ηθελε ενα χαστουκι να ρθει γυρω.. κι ας ειναι αντιπαιδαγωγικο..
αλλα τεσπα...)

πληρης αδιαφορια το λοιπον....

και αντιπερισπασμος!!

να ψαξει να βρει τομεις που τα καταφερνει... θετικα στοιχεια ..που εχει η αδερφη της και να τα τονισει!!!
κομπαρα....
δεχομαι διορθωσεις..

# 16 στις 24/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
..το να χαράξει τα χέρια του ένα παιδάκι το έχω δει αρκετές φορές....

...ο τρόπος αυτός δίχνει αντίδραση σε αυτούς που την κατακρίνουν για τα συναισθήματά της....σαν να μην είναι φυσιολογικά

λιονταρίνα πιο πολύ απορώ με σένα... και όχι με την αδελφούλα σου...

θεωρώ εγκληματικό να της λες πως τα γκομενικά δεν είναι για την ηλικία της.....της σπέρνεις ενοχές και οι ενοχές φέρνουν χαραγματιές στα χεράκια...

από πού και ως πού θα κρίνεις πότε ξυπνάει η λίμπιντο σε μια ψυχή?

εγώ προσωπικά θυμάμαι πως μου είχε ξυπνήσει στο νηπιαγωγείο ...όταν πήγαινα δημοτικό είχα γράψει σε μια κόκκινη κορδέλλα τις φαντασιώσεις μου... την είδε η μαμά μου και γελούσαν με την αδερφή μου για αυτά που έγραφα...γελλοιοπούσαν τον υπέροχο κόσμο που ανακάλυπτα...

...μη δημιουργείτε ενοχές στα παιδάκια βρε....αμαρτία!..πονάνε πολύ οι ενοχές ειδικά στην εφηβεία...και τότε έχουν κάθε λόγο να θέλουν να τιμωρήσουν τον εαυτό τους χαράζοντάς τον, από τους πιο ανώδυνους τρόπους αυτοτιμωρίας....

σεβάσου τον ερωτισμό της και βοήθησέ την να τον χειριστεί ώστε να μην πληγωθεί

# 17 στις 24/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...τώρα που το θυμήθηκα
λιονταρίνα και η μεγάλη μου αδερφή
...το πόσες ενοχές μου έχει δημιουργήσει... δεν λέγεται....στην προσπάθειά της πάντα να με προστατέψει.....
...τη μάνα μου την ξεπέρασα, την αδερφή ακόμη όχι....με κυνηγάει ακόμη και στα όνειρά μου

Liontarina_a

# 18 στις 25/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Kiki επειδη ειμαι αρκετα μεγαλυτερη απο την αδερφη μου οπως θα ειδες, και εχω πληγωθει αρκετα δεν θελω με τιποτα να πληγωθει απο τωρα απο μια "σχεση" ειναι πολυ νωρις για εμενα. ισως εγω το βλεπω ετσι επειδη εμπλεξα απο την 1η λυκειου πρωτη φορα με μια σχεση.
Ρόδα είναι και γυρίζει!

achinos

# 19 στις 25/2/2013
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
Kόψε λίγο τη φόρα της, αλλά μην την σπρώξεις πίσω.

Τα χαστούκια σπρώξαν πίσω τη γενιά μας, κ την προηγούμενη...χρόνια έκανα να τα ξεπεράσω...η γενια της μάνας μου νομίζω ακόμα δεν τα ξεπέρασε...κρίμα, ζωες κατεστραμμένες, για κάτι που τώρα είναι πια τίποτα...

Liontarina_a

# 20 στις 26/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! =)
Ρόδα είναι και γυρίζει!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε