Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προβλημα με την αδερφη μου!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

POYLAKI-TSIOU

# 21 στις 27/2/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Στήν ηλικία της ,
θα κανει αυτό που τής μπήκε στο μυαλό.
Το εργο σου ειναι να τήν πεισεις πως οι χαρακιές στα χερια ειναι οι πιό ανωδυνες.
Μίλα της για την προφύλαξη και το τελος των σχεσεων.

Liontarina_a

# 22 στις 28/2/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
'Aρεσαν+: 0%
Ευχαριστω πολυ, θα κανω ο,τι καλυτερο μπορω και ελπιζω να πετυχει!
Ρόδα είναι και γυρίζει!

# 23 στις 6/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Liontarina_a
Σας ευχαριστω πολυ!
CU_again: Προσωπικά πιστευω οτι στην οικογενεια μου (παρολο που οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι) υπαρχει πολυ αγαπη ενδιαφερον απο την μητερα μου απο εμενα και τους παππουδες μας. Ο πατερας μου δεν εχει σχεδον καθολου επαφες μαζι μας αλλα δεν νομιζω οτι αυτο την ενοχλει...

Δεν ξέω τίποτα για την οικογενειακή σου κατάσταση,,, Κατά 98% αυτών που λέγονται στα φόρουμ είναι από προσωπική εμπειρία. Έτσι είπα κι αυτό που είπα.. Γενικά τα δευτερότοκα παιδιά του ιδίου φύλου παρουσιάζουν μια προβληματική σε σχέση με την αναμενόμενη συμπεριφορά, ειδικά αν είναι θηλυκού γένους (σκέφτονται περισσότερο...)
Μάθε ότι δεν φέρεις καμιά ευθύνη για την αδελφή σου... Δεν είσαι ούτε μάνα της, ούτε πατέρας της... Άφησε να αναλλαβουν τις ευθύνες τους οι υπόχρεοι...
Κι' άφησεν την να αναπνεύσει!!!!
Όπως έχω αναφέρει, έχω παιδί στην ηλικία της αδελφής σου... είμαι μεγαλύτερη κατά 25 χρόνια τουλάχιστον από σένα. Αναρωτιέμαι γιατί εγώ ποτέ δε θα θύμωνα με την κόρη μου αν έκανε τις μλκ που έκανε η αδελφή σου, ενώ εσύ το κάνεις.
Αν δεν μπορείς 'ν' "αναπνεύσεις", άφησε το δικαίωμα στους άλλους να μπορούν να το κάνουν...

Liontarina_a

# 24 στις 10/3/2013
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
'Aρεσαν+: 0%
Εγω, δεν θυμωσα τοσο οσο στεναχωρεθηκα για την πραξη της. Απλως το βρισκω βλακεια να κανει κατι τετοιο..
Οσο για τις ευθυνες που ανεφερες, επειδη εγω με την αδερφη μου πανω απο 10 χρονια που εχουν χωρισει οι δικοι μας ειμαστε παρα πολυ κοντα, πιστευω οτι η ευθυνη που βαραινει την μαμα μου βαραινει και εμενα. Και δν την νοιαζομαι επειδη πρεπει ουτε ανησυχω για αυτην επειδη πρεπει αλλα επειδη το θελω.
Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.
Ρόδα είναι και γυρίζει!

# 25 στις 13/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Liontarina_a
Εγω, δεν θυμωσα τοσο οσο στεναχωρεθηκα για την πραξη της. Απλως το βρισκω βλακεια να κανει κατι τετοιο..
Οσο για τις ευθυνες που ανεφερες, επειδη εγω με την αδερφη μου πανω απο 10 χρονια που εχουν χωρισει οι δικοι μας ειμαστε παρα πολυ κοντα, πιστευω οτι η ευθυνη που βαραινει την μαμα μου βαραινει και εμενα. Και δν την νοιαζομαι επειδη πρεπει ουτε ανησυχω για αυτην επειδη πρεπει αλλα επειδη το θελω.
Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.

Θεωρείς ότι εγώ δεν θα στεναχωριόμουν αν έκανε κάτι τέτοιο? Δεν θα το έβρισκα σα βλακεία? Απλώς θα είχα διαφορετικό τρόπο αντιμετώπισης.. Δεν θα λειτουργούσα τόσο με βάση τα δικά μου πρέπει... Θα προσπαθούσα να καταλάβω και δικά της γιατί!!!
Το να είσαι κοντά με κάποιον, δε σημαίνει ότι φέρεις κι ευθύνες.. Απλώς μπορείς να του μιλήσεις, να πεις τα επιχειρηματά σου κι αν ο άλλος θέλει να καταλάβει, καταλαβαίνει!!!! Κι όσο για την ευθύνη που νοιώθεις ότι σε βαραίνει, νομίζω ότι βλάπτεις και σένα και την αδελφή σου!!! Ήταν επιλογή των γονιών σου να κάνουν κι άλλο παιδί κι αυτή η ευθύνη επιβαρύνει τους δυό τους. Μην παίρνεις τόσο σοβαρά το ρόλο σου κι ανέπνευσε κι εσύ κι άσε τη μικρή να αναπνεύσει!!! Όσο της το παίζεις ειδήμων, τόσο περισότερη αντίδραση θα προκαλείς... "Αγκαλιάσε" την διακριτικά!!! Σα φίλη κι όχι σαν οπλαρχηγός!!!!!

_aidiothir_1978

# 26 στις 30/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κλασσικη περιπτωση γυναικας που προστατευει την αδερφη της, η οποαδηποτε αλλη γυναικα, απο το να πεσει στα δικτια ενος οποιουδηποτε αντρα.

Ολες οι γυναικες αλληλουποστηριζεστε και δεν θελετε τους αντρες. Μαλιστα προστατευτε η μια την αλλη για να μη σας πλησιασει κανενας αντρας.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε