Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Θέλω βοήθεια επειγόντως

Σελίδα : 1

Dellater

# 1 στις 4/3/2013
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Θέλω βοήθεια επειγόντως

Νομίζω ότι έχω σοβαρό πρόβλημα με ένα κορίτσι και τα πράγματα είναι πολύ μπερδεμένα ...

Από όταν ήμουνα μικρός όλο και κάποιο κορίτσι στην τάξη θα μου άρεσε το οποίο κλασικά και λόγω της ηλικίας θα άλλαζε απο βδομάδα σε βδομάδα . Όλα αυτά βέβαια μέχρι την δευτέρα γυμνασίου όπου και θα γνώριζα το εν λόγω κορίτσι. Η αλήθεια είναι ότι κόλλησα από την πρώτη στιγμή μαζί της , και αργότερα την ίδια χρονιά τα φτιάξαμε και βγήκαμε μερικά 'ραντεβού' ( μιλάμε για δευτέρα γυμνασίου ) και γενίκά είμασταν κάθε μερα μαζι . Όλα αυτά βέβαια μέχρι που έφαγα μεγάλη καζούρα από τους συμμαθητές μου τότε και σαν μ@λάκας , ντροπαλός και αδύναμος χαρακτήρας υπέκυψα στην καζούρα και την χώρισα κάπος απότομα . Εγώ μετά απο 3 μήνες άλλαξα σχολίο ( πήγα σε διαφορετικό λύκειο) και οι δρόμοι μας χαθήκανε .
Στο λύκειο είχα μερικές σχέσεις που εξελίχθηκαν πολύ καλά αλλά πάντα είχα στο μυαλό μου αυτό το κορίτσι ( το έβλεπα στα όνειρά μου , την σκεφτόμουνα κτλ) .Αφού έδωσα πανελλήνιες και μην μπορώντας να την ξεχάσω , εψαξα και βρήκα το κινητό της , μιλήσαμε και κανονίσαμε να παμε για καφε. Εκεί απο την πρώτη στιγμή κατάλαβα ότι ούτε και αυτή με είχε ξεχάσει μετά από τόσο καιρό , βέβαια δεν είχε κάνει άλλη σχέση ποτέ ( παρόλο που έχει πολύ ωραίο σώμα , πρόσωπο και πολύ γλυκό και ωραίο χαρακτήρα ) . Εννοείτε οτι τα φτιάξαμε ξανά από την πρώτη μέρα για μία περίοδο 4 μηνών .
Αυτή η περίοδος ίσως και να είναι η πιο ευτυχισμένη περίοδος της ζωής μου . Πραγματικά δόθηκα με όλη μου την καρδιά , άφησα τον εαυτό μου να ερωτευτεί τρελά και στην κυριολεξία της έλεγα κάθε μέρα σ'αγαπώ ασυνείδητα γιατι το εννοούσα . Εδώ να πω διό λόγια για την πρόιν κοπέλα μου . Είπαμε είναι πολύ ωραία , παρθένα , όχι πολυ ντροπαλή ( αρα μάλλον συνειδητα παρθένα ) , ένα χρόνο μικρότερη απο εμένα και είχε 2 κολλητούς , μια ξαδέρφι της παχουλούλα και ένα αρκετα χοντρο αγόρι με διάφορακόμπλεξ όπως το ότι ένιωθε άβολα μεσα στον πολύ κοσμο και άλλα ...
Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα παιδιά . Επίσης να πώ οτι με την κοπέλα αυτή δεν ολοκλήρώσαμε ποτέ την σχέση μας . Φασωνόμασταν σκληρά ( κυρίως επειδή εγώ το προκαλούσα ) αλλά παρόλο που είχα δημιουργήσει και τισ κατάλληλες προϋποθέσεις δεν έγινε ποτέ . Ήταν και παρθένα 17 χρονών οπότε ... καταλαβαίνετε , άμα σου λέει όχι είναι όχι ...
Ξαφνικά λοιπόν μια εβδομάδα πριν χωρίσουμε έγινε λίγο απόμακρη και κάθε φορά όταν βγαίναμε ερχόντουσαν μαζί και τα 2 αυτά παιδιά . Την ημέρα λοιπόν που χωρίσαμε , βγαίνουμε πάλι όλοι μαζι ( της πέταξα και ένα παραπονάκι για το πότε θα την δω μόνη της ) , και το βράδυ μου έρχεται μήνυμα ότι θέλει να χωρίσουμε γιατί ένας φίλος μου/της της είπε ότι είμαι γκέι και ότι του την έπεσα ...
Εγώ το πήρα για αστείο αλλα όταν κατάλαβα οτι το εννοούσε τρελάθηκα , κυρίως γιατί δεν χωρούσε στο μυαλό μου πως μπορεί να υπάρχει κάποιος τόσο κακιασμένος για να κάνει κάτι τέτοιο αλλά και πως είναι δυνατόν η κοπέλα μου να το πίστεψε . Την πίεσα συναντηθήκαμε και εκεί με κλαματαμου είπε πάλι το ίδιο και ότι δεν θέλει να μου πει πιος είναι . Αφού χωρίσαμε και αργότερα που έχω πάει να ηρεμήσω με τους κολλητούς αφου για εμένα δεν θα μπορούσε να γίνει κάτι χειρότερο καταλαβάινω απο τα συμφραζόμενα οτι υπεύθυνοςγια όλα αυτα είναι ο χοντρός φίλος της . Επιτόπου τον παίρνω τηλ και του λέω να συναντηθουμε σε 5 λεπτα γιατι έχω κάτι να του πω. 5 λεπτα με πετάει ένας φίλος κάτω απο το σπίτι του και τον πετιχένω εκεί με την ξαδερφη , και μου το πέζει οτι δεν ξερει τίποτα και τώρα το ακούει πρώτη φορά και μου κάνει και επίθεση . Το αφήνω εκεί και παίρνω τηλ την κοπέλα μου η οποία αρχίζει να μου λέει κατι μισόλογα και απο εκεί και απο εδώ και εκεί είναι που αντιλαμβανομαι οτι ολα αυτα μπορεί να είναι απλός δικές της βλακείες για να με χωρίσει . Οπότε το κλείνω με πολλά νεύρα . Τις ημέρες που περάσανε προσπάθούσα να ξαναμιλήσω μαζί της αλλα δεν την έβρισκα πουθενά . και έμαθα απο φιλούς οτι έκλαιγε όλη μέρα κτλ και οτι δεν ήταν καλά .
Τέλος πάντων τώρα έχουν περάσει κοντά 3,5 χρόνια από τότε , τα 2 πρώτα χρόνια τα πέρασα με αρκετά σοβαρή κατάθλιψη , την οποία κιόλας δέν κατάλαβε κανείς απο την οικογένειά μου , παράτησα την σχολή ( χρωστάω τα πάντα σχεδόν ) , δέν είχα όρεξη να κάνω τίποτα , δεν κοιμόμουν τα βράδια κτλ... Βέβαια οι φίλοι μου με βοηθούσαν ( με τσίντλαγαν βγαίναμε και την πέφταμε παντού κτλπ) και έτσι έχω κάνει 2 σχέσεις ψιλο μακροχρόνιες και έχω γνωρίσει αρκετές άλλες κοπέλες , πράγμα που σύμφωνα με τους φίλους μου θα έπρεπε να με κάνει να την ξεχάσω . Τα τελευταία 1,5 χρόνια όμως είμαι καπως καλυτερα και έχω διάθεση που και που με κορύφωση τους τελευταίους μήνες που αν εξαιρέσεις μερικές στιγμές που χανομε κε με πιάνει μελανχολια είμαι οκ . Ομως παρόλα αυτα ακομα και σήμερα συνεχίζω να την σκέφτομαι κάθε μερα ( παρολο που δεν την έχω ξαναδεί απο τοτε ) , να την βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου και γενικά όταν είμαι κοντα σε γυναίκα ( φίλη ή όχι ) . Εδώ και 2,5 χρόνια δεν το έχω πει σε κανέναν οτι την σκεφτομαι ακόμα , μπορεί να παραμιλαω μονος μου με τις ώρες λέγοντας άπειρα πράγματα που θα τις έλεγα άμα ήταν εδώ .
Πριν μια βδομάδα όμως την είδα στον δρόμο και κατάλαβα οτι γράφτηκε πριν 1 μήνα σε ένα ιεκ δίπλα απο το σπίτι μου ! Έχω να κοιμηθώ 3 μέρες και δεν ξέρω τι να κάνω . Απο την μία θέλω και μια απάντηση γιατο το τί πραγματικα έγινε τοτε , απο την άλλη δεν ξέρω αν θα αντέξω μια άρνηση ( ακομα και για συζητηση ) . Δεν το έχω πει σε κανέναν ( και ούτε πρόκειται ) . Θέλω βοήθεια επειγόντως , πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ... Κάποια συμβουλή κάτι !!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για το τεράστιο κείμενο !!! Text

KLELIA22

# 2 στις 4/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
.... παρ'το απο την αρχη.....
ασε οσα εγιναν..... πισω....

ειστε δυο διαφορετικοι ανθρωποι πια.
και καλημερα να πεις.... και καλο μεσημερι....
κι αν σου αφησει χωρο....
προτεινε της να βγειτε.....
πες ενα "ψεμα" στον εαυτο σου.
ενα κοριτσι απο το ιεκ.... μου αρεσει.
και ρεγουλαρε.. λιγο τα νευρα σου.....και τις σπασμωδικες κινησεις...
αν τοτε..... δεν τσαμπουκαλευοσουν.. αλλα προσπερνουσες...
τις χαζομαρες του καθε τριτου... μπορει να μην .."χανοσασταν"....
ξαναρθε στη ζωη σου.

3 η ευκαιρια δεν εχει.

archagellos

# 3 στις 4/3/2013
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.526
Τυπε καλα τα λες .
Το θεμα ειναι να παρεις μια ποιο γενικη βοηθεια ....για σενα .
Το οτι μετα απο τοσα χρονια την σκεφτεσαι ακομα σαφως προβλιματιζει .
Κοιτα να δεις . Στη ζωη , μερα που περνα ....δεν ξανα περνα .
Και εσυ εχεις εδω και καποια χρονια ...παρκαρει την ζωη σου για καποια η οποια δεν σε σεβαστηκε .
Τι εγινε και τι δεν εγινε ειλικρινα στο λεω δεν εχει σημασια .
Το αποτελεσμα εχει κανει , σε χωρισε για τους δικους της λογους και μαλιστα σου πεταξε και μια χαζομαρα διοτι ετσι ελεγε το λιγοστο μυαλο της .
Την ειδες τωρα μετα απο καποια χρονια ....και σκεφτεσα ιτι να κανεις.
Πιστευεις οτι εαν την πιασεις να μιλησετε και να σου πει τι εγινε τοτε ....θα σε απελευθερωσει ?
Θα ελευθερωθεις απο τις αλυσιδες που σε κρατανε ?
Καντο εαν πιστευεις οτι αυτο θα σου κανει καλο .
Αλλα πιστευω οτι παλι εξηγησεις δεν θα παρεις . Ισως τις εξηγησεις που θα ηθελες εσυ .
Καλο θα ειναι την ολη υποθεση να την κλεισεις εσυ με τον δικο σου τροπο .
Οχι μονο να γυρισεςι σελιδα ...αλλα να αλλαξεις και βιβλιο κιολας .
Παρε και μια επαγγλαμτικη βοηθεια .....εχεις πολυ ...μα παρα πολυ ζωη μπροστα σου για να σταματησεις να ζεις απο τωρα .

Keep Walking

inioxos52

# 4 στις 4/3/2013
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Φιλε μου, εαν ειμουν 22 που εισαι εσυ, και αν οντως αισθανομουν απο πιτσιρικας οτι αισθανεσαι εσυ ακομη και σημερα, θα πηγαινα και θα στηνομουν εξω απο την σχολη της, καπου που ναμαι σιγουρος οτι θα με δει, για 3 μερες συνεχομενα. Χωρις να την πλησιασω, χωρις να της μιλησω. Μονο θα την κοιταγα. Ανεκφραστος, αλλα καρφωμενος. Εαν μεσα σε αυτες τις 3 μερες δεν σε πλησιασει, η δεν επικοινωνησει, θα σημαινει πως εχει ηδη προχωρησει, και ετσι θα προχωρησεις και συ την ζωη σου παρακατω. Εαν ομως σε πλησιασει με οιονδηποτε τροπο, σε πρωτη ευκαιρια που θα την εχεις απεναντι σου να σε βλεπει και να την βλεπεις, και εφοσον θα υπαρχει χρονος, θα της πεις ακριβως οτι ειπες και σε μας. Χωρις σαλια και περικοκλαδες. Απλα, και οπως τα εζησες και τα ζεις. Απο κει και περα, εκεινη θα αποφασισει.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

achinos

# 5 στις 4/3/2013
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
Κοίτα να το ξεπεράσεις με κάθε τρόπο, πριν σου φύγουν κι άλλα χρόνια από τη ζωή σου κ χάσεις ευκαιρίες που μετά δεν ξαναβρίσκονται.
Μερικοί συμμαθητες μου, φέρονται ακόμα σα βλαμμένα, για έναν λόγο σαν αυτόν...κι ας πλησιάζουν τα πενήντα...

Dellater

# 6 στις 4/3/2013
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 2
Σας ευχαριστώ πάρα πολυ για τις απαντήσεις . Νομίζω με βοηθήσατε αρκετά ! Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα πιο ήρεμα και μετά θα δω τι θα κάνω . Σας ευχαριστώ και πάλι !

tzoulia49

# 7 στις 4/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εγω θα σε συμβουλευα να πας να την βρεις ......

να την περιμενεις εξω απο το ιεκ και να της ζητησεις να βγειτε για εναν καφε να μιλησετε .....

να πιασετε την φαση απο εκει που σταματησε και να εξηγηθειτε ειλικρινα για τα αισθηματα σας ......

εσυ τουλαχιστον αυτο να κανεις ......

αυτη η συναντηση πιστευω οτι θα ειναι καθοριστικη για την ζωη σου για να σου απομυθοποιησει ολο αυτο το αρωστημενο πλανο που εχεις χαραξει μεσα στο μυαλο σου γι αυτη την κοπελα .......

επιβαλεται να το κανεις τωρα αυτο που σου δινεται ευκαιρια ......

ετσι θα καταλαβεις μια για παντα αν αυτη σε ηθελε πραγματικα η την ηθελες μονο εσυ .......

κι αν σιγουρευτεις για το αποτελεσμα τοτε θα λυθουν ολα μεσα σου και θα πας παρα κατω εξιλεωμενος και ελευθερωμενος και να δοθεις σε μια αλλη γυναικα .....

θα σε συμβουλευα να μην εχεις υψηλες φιλοδοξιες .....και να κρατας μικρο καλαθι για μα μην απογοητευτεις .....

αλλα τολμησε το ....

γιατι οπως και να χει θα βγεις κερδισμενος ......

ακομα και να την ξεπερασεις .....

# 8 στις 5/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

συναυλία...

...έχω χρόνια να πάω...
...ήταν μαγικές....

....όλο κάτι απίστευτο συνέβαινε....
http://www.youtube.com/watch?v=6kNZUi0CjYI

preifipe

# 9 στις 28/3/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Κόρινθος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 63
Υποθετω πως τρεφεισ φλουδεσ ελπιδεσ για αυτην κοπελα και πιστευεισ οτι αν πασ και τησ μιλησεις θα τησ ξανα ξυπνισεισ παλια συναισθηματα αγαπησ ειναι ψυχοφθορο να μενει κανεισ με την ελπιδα του εαν ομωσ μπορεισ να πασ να τησ μιλησεισ για να σταματησεισ να τη σκεφτεσαι αλλα ακομα και αν σου δωσει μια δευτερη ευκαιρια θα πρεπει να γνωριζεισ οτι αφου βρηκε το πατημα και σου ειπε να χωρισετε με αυτον τον τροπο σημαινει οτι απλα εψαχνε μια αφορμη και την βρηκε και αυτο το σκηνικο μπορει να ξανα επαναληφτει

Panossena

# 10 στις 3/4/2013
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 261
Συμφωνώ με Τζούλια.
Πρέπει να γίνει ένα ξεκαθάρισμα, απόλυτο, το οποίο πιθανότατα θα 'ναι οδυνηρό για σένα.
Όμως και καθαρτήριο.

lonelyme

# 11 στις 5/4/2013
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 71
Απαντήσεις: 1.657
σκεφτηκες να πας και να της συστηθεις? γεια σου, ειμαι ο ταδε και σε βλεπω, καθε μερα. θα ηθελες να παμε για ενα καφε???

να παιξεις δλδ το δεν σε ξερω - δεν με ξερεις - θελω να σε γνωρισω - θελεις???

μια νεα αρχη. η αληθεια ειναι πως μετα απο τοσα χρονια, θα ειναι σαν να γνωριζετε νεα ατομα, καθως ουτε εσυ και σιγουρα ουτε και εκεινη εισαστε ιδιοι οπως εισασταν στα 17-18. ριχτο στην τρελα και δεν ξερεις, μπορει και να πιασει....
μπορα ειναι θα περασει, αρκει να μην μας πνιξει...
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.