Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

Σελίδα : 1

MYRTA

# 1 στις 12/3/2013
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Στέφανος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Θελω την βοηθεια σας!

Καλησπέρα.
Είμαι νέα στο forum και θα ήθελα τις απόψεις σας. Είμαι 20 χρόνια μαζί με τον άνδρα μου από τα οποία τα 15 παντρεμένη και έχω 2 παιδιά.

Πάντα θεωρούσα ότι είμαστε ένα ζευγάρι σαν τα περισσότερα με τα πάνω τους και τα κάτω και σε γενικές γραμμές ευτυχισμένοι, τουλάχιστον μέχρι πριν λίγα χρόνια.

Τα τελευταία χρόνια όμως οι σεξουαλικές μας σχέσεις άρχισαν να γίνονται από
αραιές μέχρι και ανύπαρκτες για μεγάλα χρονικά διαστήματα.Προσπάθησα πολλές φορές να του μιλήσω, αλλά πάντα οι δικαιολογίες ήταν οι ίδιες - πολλή δουλεία, άγχος , κούραση και ότι έχει πλέον μεγαλώσει, είναι 45.

Πίστευα ότι είναι λογικά όλα αυτά, αλλά και πάλι δεν μπορούσα να το δεχθώ.
Δεν έχω εγκαταλείψει καθόλου τον εαυτό μου και πάντα είμαι περιποιημένη και διαθέσιμη. Ακόμη και όποιες φόρες ερχόμαστε σε επαφή τις περισσότερες έχει στυτική δυσλειτουργία.

Πριν ένα μήνα όμως εντελώς τυχαία ανακάλυψα ότι σχεδόν κάθε μέρα μπαίνει σε sites με πορνογραφικό υλικό και ότι αυτό γίνεται για χρόνια. Το να βλέπει πορνό ένας άνδρας ξέρω πως είναι συνηθισμένο, για τους περισσότερους τουλάχιστον αλλά - εδώ θέλω κυρίως την γνώμη ανδρών - μέσα στα υπόλοιπα sites ήταν και μέλος σε σελίδες και forum που παρέχουν πληροφορίες για οίκους ανοχής και συναφή καταστάσεις.

Του μίλησα βεβαίως αλλά αρνείται κατηγορηματικά οτιδήποτε άλλο εκτός του ότι μόνο βλέπει. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος απλά και μόνο βλέπει διευθύνσεις και πληροφορίες για τις υπηρεσίες που παρέχονται σε οίκους ανοχής αν δεν θέλει να πάει ή έχει ήδη πάει. Το συγκεκριμένο σπορ το θεωρώ άκρως εξευτελιστικό για μένα και ακυρώνει την γνώμη που είχα για αυτόν τόσα χρόνια με πολύ οδυνηρό τρόπο.

Επειδή όπως δεν μπορώ να πάρω απόφαση να διαλύσω την οικογένεια μου παρορμητικά και να τον καταδικάσω χωρίς να είμαι 100% σίγουρη για την πραγματικότητα, θα ήθελα να ακούσω διάφορες απόψεις.

Για μένα το μόνο ίσως ελαφρυντικό του είναι ότι φοβάται πάρα πολύ τις αρρώστιες και διατείνεται ότι γιαυτό και μόνο δεν θα το έκανε ποτέ.

Σας ανέφερα συνοπτικά κάπως τα πράγματα αλλά νομίζω ότι μπορεί να βγάλει κανείς κάποιο συμπέρασμα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

achinos

# 2 στις 12/3/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Δεν είναι κακό να βλέπει τσόντες, το χάλι είναι που δεν λειτουργεί εκεί που θέλεις...
Ποιός έλεγε για τον άνδρα σε "χρόνια στύση"...αυτό εννοούσα...οτι δεν βρήκα ακόμα γυναίκα, που δεν τον φαντάζεται...

metaldreamer

# 3 στις 12/3/2013
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.361
Σωστή η σκέψη σου ότι δεν πρέπει να λειτουργήσεις παρορμητικά.

Το πρώτο που χρειάζεται να (ξανα)κάνεις είναι μια ειλικρινή συζήτηση μαζί του για να καταλάβεις τα πραγματικά αίτια της συμπεριφοράς του. Ειναι αλήθεια ότι όλοι οι άντρες βλέπουν πορνό, προφανώς όμως ο δικός σου έχει ξεπεράσει κάποια όρια και ίσως κινείται στα όρια του εθισμού.

Μία εξήγηση που πιθανόν δεν έχει περάσει από το μυαλό σου είναι ότι το πορνό (και ο συνεπακόλουθος αυνανισμός) είναι ένας τρόπος εθελοτυφλίας απέναντι στα προβλήματα στυτικής δυσλειτουργίας που πιθανόν αντιμετωπίζει. Το πορνό είναι ένας τρόπος (αυτο)ικανοποίησης χώρις το άγχος της απόδοσης και έτσι αποφεύγει την (αυτο)απόρριψη που ίσως νιώθει όταν δεν μπορεί να αποδόσει ικανοποιητικά στις επαφές σας. Και έτσι μπαίνει στο φαύλο κύκλο της αποφυγής των επαφών μαζί σου και της ενίσχυσης της εξάρτησής του...

Θεωρώ επιβεβλημένο να απευθυνθείτε και σε κάποιο ανδρολόγο-σεξολόγο ώστε να γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις και να αποκλειστούν πιθανά παθολογικά αίτια.

20 χρόνια μαζί είναι πολλά και θεωρώ ότι αν και οι δυο σας δείξετε καλή θέληση και διάθεση για επαναπροσέγγιση, δεν υπάρχει λόγος να μπείτε σε περιπέτειες που θα υπονομεύσουν το κοινό σας μέλλον.

Καλή τύχη.
Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

nefelena

# 4 στις 12/3/2013
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.558
Ρε παιδια δεν τη πειραζει να βλεπει καμια τσοντουλα που και που.....αυτο που θελει να καταλαβει ειναι εαν επισκεπτεται και τα "στουντιο γυρισματων"!

Θεματοθετρια δεν προκειται να το παραδεχτει αν το εχει κανει.......τωρα εαν σε ενδιαφερει να ξερεις.....φροντισε μονη σου πως.

Σε οτι αφορα στο προσωπικο σας θεμα,η παραπανω αναλυση του metal ειναι αρκετα ακριβης......πρεπει να υπαρχει διαθεση και κατανοηση και απο τις 2 πλευρες για να λυθει το θεμα.....και φυσικα αποδοχη της υπαρξης προβληματος.....συζητηστε εαν ειναι διαθεσιμος κι εκεινος και βρειτε λυση που σας ταιριαζει και κουμπωνει με την ερωτικη σας ιδιοσυγκρασια και γουστο.Στην τελικη επισκεπτεστε κι εναν ειδικο να ακουσετε μια αλλη γνωμη-συμβουλη.
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

Dardana

# 5 στις 12/3/2013
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
δεν εχω εμπειρια απο τοσο μακροχρονο γαμο/σχεση οποτε απεχω απο να ειμαι ειδημων..
νομιζω απλα οτι ο ιδιος δεν 'νιωθει' ικανος να σε ικανοποιησει οπως παλια..και καταφευγει στα πορνογραφικα σαϊτς απλα για να εκτονωθει και να τονωσει λιγο τον ανδρισμο του..εκει δε χρειαζεται να αποδωσει ή να αποδειξει κατι. επιπλεον οι αντρες δεν μιλανε ευκολα γι αυτα..δεν ειναι οπως εμας τις γυναικες που τα κουβεντιαζουμε ολα.
το καλυτερο θα ηταν να πατε μαζι σ'εναν συμβουλο ή και γιατρο πρωτα για να αποκλεισει αρχικα το ενδεχομενο καποιου παθολογικου αιτιου.. ομως για να γινουν αυτα πρεπει πρωτα να παραδεχτει οτι υπαρχει προβλημα και να θελει να γινει μερος της λυσης του. αυτο ειναι και το δυσκολοτερο κομματι κατ' εμενα.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

morgoth

# 6 στις 12/3/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
εισαστε πααρα πολλα χρονια μαζι. απο παιδια...
ειλικρινα ειναι ζορικη κατασταση. μην το βλεπεις ως ακυρωση σου το γεγονος οτι βλεπει τσοντες. ή ακομα και το γεγονος να χει επισκεφτει στουντιο... διοτι ετσι το χασες το παιχνιδι..
το θεμα ειναι ειστε εσεις μεταξυ σας καλα? εχετε κοινα ενδιαφεροντα? επικοινωνια? στιγμες χαλαρωσης και γελιου? ή απλά ειστε δουλεια σπιτι φαι υποχρεωσεις κτλ?

aladdin30

# 7 στις 12/3/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Αν ειναι καλος ανθρωπος και εχει και μια καλη δουλεια και το προβλημα ειναι μονο στο οτι δεν κανετε σεξ, τοτε μη χωριζεις εφοσον το σεξ δεν ειναι τοσο σημαντικο για σενα στη ζυγαρια με τα υπολοιπα. Βρες γκομενο κατα προτιμηση νεοτερο ή παρτο αποφαση οτι θα το βαλεις στο χειροκινητο. Το πραγματικο προβλημα ειναι οτι εθελοτυφλει, δεν παραδεχεται οτι εχει προβλημα και δε θελει να το συζητησει. Αυτο δεν ειναι καλη νοοτροπια στο γαμο. Το να συνεχισεις το μπουρου μπουρου ειναι ανωφελο. Σε καταλαβαινω παντως γτ στην ηλικια σου η γυναικα πιανει πικ στη σεξουαλικοτητα της. Κανε κατι λοιπον πριν τα νευρα σου γινουν κροσια και δεν κανετε τιποτ αλλο εκτος απ το να τσακωνεστε. Τωρα πως περιμενει να κρατησει τη γυναικα του χωρις να την ικανοποιει, δε μπορω να καταλαβω τη λογικη. Μη νομιζεις παντως, για να βρεις ευτυχισμενους παντρεμενους στην ηλικια σου ειναι τοσο πιθανο, οσο να ξαναγινει πρωθυπουργος ο τζεφρυ.

macbook

# 8 στις 12/3/2013
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:
Originally posted by MYRTA
Τα τελευταία χρόνια όμως οι σεξουαλικές μας σχέσεις άρχισαν να γίνονται από
αραιές μέχρι και ανύπαρκτες για μεγάλα χρονικά διαστήματα.

Κάτω από τις συνθήκες που περιέγραψες, αυτό είναι μια απολύτως φυσική εξέλιξη (δεκαετίες συμβίωσης, παιδιά, ηλικία). Μη σου φαίνεται περίεργο.

Παράθεση:
Προσπάθησα πολλές φορές να του μιλήσω, αλλά πάντα οι δικαιολογίες ήταν οι ίδιες - πολλή δουλεία, άγχος , κούραση και ότι έχει πλέον μεγαλώσει, είναι 45.

Πίστευα ότι είναι λογικά όλα αυτά, αλλά και πάλι δεν μπορούσα να το δεχθώ.

Γιατί να μην το δεχτείς; Δεν μας τον περιέγραψες όμως: είναι καλοστεκούμενος για την ηλικία του; Ευκίνητος, δραστήριος, με ενέργεια; Αν όχι, τότε είναι λογικό να μην μπορεί πλέον τακτικά.

Παράθεση:
Δεν έχω εγκαταλείψει καθόλου τον εαυτό μου και πάντα είμαι περιποιημένη και διαθέσιμη. Ακόμη και όποιες φόρες ερχόμαστε σε επαφή τις περισσότερες έχει στυτική δυσλειτουργία.

Πώς είναι η γενική υγεία του και πιο ειδικά το καρδιαγγειακό; Αν κάτι δεν πηγαίνει καλά εκεί, μην περιμένεις και πολλά. Άντρες αυτής της ηλικίας που ελέγχονται για στυτική δυσλειτουργία παθολογικής προέλευσης περνούν και γενικές καρδιολογικές εξετάσεις διότι, ως γνωστόν, η βάση της στύσης είναι η ομαλή ροή του αίματος στα σηραγγώδη σώματα του πέους.

Παράθεση:
Πριν ένα μήνα όμως εντελώς τυχαία ανακάλυψα ότι σχεδόν κάθε μέρα μπαίνει σε sites με πορνογραφικό υλικό και ότι αυτό γίνεται για χρόνια. Το να βλέπει πορνό ένας άνδρας ξέρω πως είναι συνηθισμένο, για τους περισσότερους τουλάχιστον αλλά - εδώ θέλω κυρίως την γνώμη ανδρών - μέσα στα υπόλοιπα sites ήταν και μέλος σε σελίδες και forum που παρέχουν πληροφορίες για οίκους ανοχής και συναφή καταστάσεις.

Οι περισσότεροι εδώ φαίνονται ιδιαίτερα επιεικείς πάνω σ' αυτό. Το αν δέχεσαι ή όχι ο άντρας σου να παρακολουθεί πορνογραφικό υλικό είναι ασφαλώς δικό σου θέμα. Όμως ιστοσελίδες και συζητήσεις γύρω από οίκους ανοχής είναι για μένα κόκκινη σημαία. Ο οίκος ανοχής δεν παρέχει απλά θέαμα, όπως πολλές άλλες "υπηρεσίες" σήμερα, αλλά φυσικό "προϊόν" που το αγγίζεις. Το να έχει απλά ένα ... ακαδημαϊκό ενδιαφέρον για το θέμα θα το καταλάβαινα αν ετοίμαζε κάποια δημοσίευση ή ένα βιβλίο σχετικά (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα) και είχε εκδηλωθεί μόνος του χωρίς να χρειαστεί να περέμβουν οι μυστικές υπηρεσίες παρακολούθησης. Αλλιώς όχι, και είμαι κατηγορηματικός σ' αυτό. Μετά από αυτό, και δοθέντων όλων των προηγούμενων συνθηκών (ηλικία, δουλειά, οικογένεια, ρουτίνα), δεν θα απέκλεια η εξάντλησή του να οφείλεται σε επισκέψεις σε τέτοιους οίκους. Εσύ βέβαια γνωρίζεις τα ωράριά του για να σκεφτείς αν μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Παράθεση:
Το συγκεκριμένο σπορ το θεωρώ άκρως εξευτελιστικό για μένα και ακυρώνει την γνώμη που είχα για αυτόν τόσα χρόνια με πολύ οδυνηρό τρόπο.

Σε καταλαβαίνω. Καλό κουράγιο.

Παράθεση:
Επειδή όπως δεν μπορώ να πάρω απόφαση να διαλύσω την οικογένεια μου παρορμητικά και να τον καταδικάσω χωρίς να είμαι 100% σίγουρη για την πραγματικότητα, θα ήθελα να ακούσω διάφορες απόψεις.

Στη θέση σου και σε αυτή τη φάση της ζωής, αν ήταν ένας ευχάριστος άνθρωπος με τον οποίο να μπορούσα να μοιραστώ την καθημερινή ζωή μου σε όλα τα υπόλοιπα, δε θα έφευγα. Απλά θα έπαυαν οι σχέσεις μας και θα ήμασταν δυο καλοί φίλοι και συγκάτοικοι. Αυτό δε θέλει και ο ίδιος με όλον αυτόν τον αρνητισμό γύρω από το σεξ; Εσύ ξέρεις καλύτερα πάντως.

Παράθεση:
Για μένα το μόνο ίσως ελαφρυντικό του είναι ότι φοβάται πάρα πολύ τις αρρώστιες και διατείνεται ότι γιαυτό και μόνο δεν θα το έκανε ποτέ.

Ναι, αλλά τι συμβουλές έχει πάρει από δω κι από κει σχετικά με το θέμα αυτό και τι γνώμη έχει σχηματίσει, δεν μπορεί κανείς να ξέρει.

nadia77

# 9 στις 12/3/2013
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 313
Παντως η ηλικια των 45 για εναν αντρα
δε σημαινει με τιποτα οτι ''εχει μεγαλωσει''.
Με τα ''καταλληλα ερεθισματα''...
γινεται ο καλυτερος εραστης.
Τωρα...αν εχει ξενερωσει με τη γυναικουλα του...
αυτο ειναι αλλο θεμα.

diaswsths

# 10 στις 12/3/2013
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 65
Ή θα βρεις/βρείτε τρόπο να ανανεώσετε το ενδιαφέρον στην σχέση σας, ή δεν βλέπω διαφορετική εξέλιξη από τέλμα που έχετε εισέλθει.
Είναι πρόβλημα ότι δεν δέχεται συζήτηση ώστε κι εσύ να ξέρεις τι κάνεις, όμως δεν αποκλείω, επειδή την δική σου αλήθεια μόνο γνωρίζουμε, να επιτείνεις το πρόβλημα με τον τρόπο σου χωρίς να το καταλαβαίνεις. Δεν θα μου έκανε εντύπωση π.χ. να αισθάνεται πως τον παρακολουθείς με το βλέμμα σου όταν πρόκειται να βγει έξω, τι θα φορέσει, πως τον υποδέχεσαι όταν γυρίζει κλπ. Εξάλλου ένα ψάξιμο το κάνεις και σε αυτό οφείλονται οι... ανακαλύψεις σου!
Καμιά φορά οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά, αν και στην προκειμένη περίπτωση μου φαίνεται πως τουλάχιστον εκείνος είναι κατάκοπος από την σχέση σας.

macbook

# 11 στις 12/3/2013
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.579

Παράθεση:
Originally posted by nadia77

Ναι, δε σημαίνει και δε θα έπρεπε να σημαίνει αυτό. Στην πράξη όμως, και ειδικά στην Ελλάδα που η υπέρβαση των υγιών ορίων σωματικού βάρους ανθεί ιδιαίτερα, συμβαίνει συχνά. Έχω δει 45ηδες που είναι σαν μπαμπάδες μου. Γι' αυτό και ρώτησα σε τι κατάσταση βρίσκεται ο άνθρωπος.

Παράθεση:
αυτο ειναι αλλο θεμα.

Ή μάλλον ΤΟ θέμα. Μετά από τόσα χρόνια ρουτίνας τι φλόγα να μείνει; Κάρβουνα μήπως; Ή μόνο στάχτη;

# 12 στις 13/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μετά από κάποια χρόνια τυπικής σχέσης, είναι όπως την βρίσκει ο καθένας...
Εσύ έκανες κάτι για να βελτιώσεις τη ρουτίνα της κθημερινότητάς σας ή παρέμενες μόνο στη γκρίνια? Το συζήτησες "ανθρώπινα" μαζί του ή μόνο του έλεγες τα αμάρτημά(?) του και τον έκανες να νοιώθει άσχημα?
Πολλοί και πολλές από εμάς, ειδικά στη δεκαετία των 40, αλλάζουν τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς. Υπάρχουν πολλά έγκριτα άρθρα για την κρίση της μέσης ηλικίας. Διάβασε κάποιο απ' αυτά και ίσως να μπορέσεις να κρίνεις πιο λογικά τη συμπεριφορά του... Ίσως να μπορέσεις έτσι να αντιληφθείς γιατί έπραξε όπως έπραξε... Μην βλέπεις μόνο ότι σε ξεφτίλησε... Ο ίδιος μπορεί να νοιώθει ότι ξεφτιλίστηκε πολύ παραπάνω!!!

soulmemory

# 13 στις 14/3/2013
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 406
Κατανοείς κι η ίδια πως 20 χρόνια είναι τεράστιο διάστημα για ένα ζευγάρι, όπου λογικό είναι να επέλθει ρουτίνα με αποτέλεσμα τη μείωση σεξουαλικών συνευρέσεων.

Άποψή μου είναι πως δυστυχώς δε σε βλέπει πλέον ερωτικά.. Λες πως φροντίζεις τον εαυτό σου και είσαι διαρκώς διαθέσιμη.. έτσι καταλήγουμε πως σε βαρέθηκε (σεξουαλικά) με τη διάρκεια των χρόνων.
Αν δεν υπάρξει λίγο "ταρακούνημα" κι απ'τη πλευρά σου, προτάσεις πειραματισμού διαφορετικών καταστάσεων, δύσκολα.. και ακόμη πιο δύσκολα φυσικά αν δεν υπάρχει διάθεση βελτίωσης απ'τη πλευρά του (που όπως αναφέρεις, δεν υπάρχει..)

Ελπίζω να μην τον έχεις πιέσει πολλές φορές με τις συζητήσεις σου περί του θέματος, διότι κι ο ίδιος μετά θα αγχωθεί περαιτέρω για την απόδοσή του και θα το τρενάρει ακόμη περισσότερο αγχωμένος για το αν θα καταφέρει να σε ικανοποιήσει.. κι όσες φορές παρουσιάζει στυτική δυσλειτουργία, άλλο τόσο αυξάνεται η απογοήτευσή του.
Χρειάζεται ισορροπία στο πόσες φορές του κάνεις νύξη..
Και φρόντισε, όταν βρίσκεστε σεξουαλικά, ακόμη κι αν παρουσιάσει πρόβλημα, να μη δείξεις την απογοήτευσή σου, αλλά να τον ενθαρρύνεις ώστε με τον καιρό να πάρει τα πάνω του.

Τέλος, σε επόμενη (ήρεμη κι όχι απογοητευμένη) συζήτηση, στάσου στα λόγια του, σε αυτό που παραδέχτηκε.
Τι θέλω να πω. Παραδέχτηκε μόνο ότι παρακολουθεί πορνό, αλλά όχι πως ψάχνεται σε ότι έχει να κάνει με οίκους ανοχής.
Επίσης, μια απ'τις δικαιολογίες του για την έλλειψη σεξ, ήταν πως έχει μεγαλώσει, είναι 45άρης.
Ε, λοιπόν όχι! Το γεγονός πως βλέπει πορνό, δείχνει πως είναι ακόμη σεξουαλικά ενεργητικός. Ας αποδώσει απ'αυτή του την ενέργεια, μαζί σου.
Πες του το, ότι φυσικά και δε μεγάλωσε, φυσικά και έχει ακόμη ορμές, διαφορετικά δε θα έμπαινε σε τέτοια sites. Πρότεινέ του να δείτε μαζί

Όσο για τους οίκους ανοχής, δε μπορείς να γνωρίζεις. Μόνο αν "τσεκάρεις" συμπεριφορές, ώρες που λείπει, λεφτά αν μειώθηκαν ξαφνικά κλπ..
Νομίζω όμως πως είναι αρκετά ψυχοφθόρα διαδικασία.
Καλύτερα να δουλέψεις,-ετε το μεταξύ σας πρόβλημα ώστε ψυχολογικά να αισθανθείς καλύτερα και να αφήσεις στην άκρη μαύρες σκέψεις..

Καλή δύναμη

POYLAKI-TSIOU

# 14 στις 14/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
εισαστε πααρα πολλα χρονια μαζι. απο παιδια...
ειλικρινα ειναι ζορικη κατασταση. μην το βλεπεις ως ακυρωση σου το γεγονος οτι βλεπει τσοντες. ή ακομα και το γεγονος να χει επισκεφτει στουντιο... διοτι ετσι το χασες το παιχνιδι..
το θεμα ειναι ειστε εσεις μεταξυ σας καλα? εχετε κοινα ενδιαφεροντα? επικοινωνια? στιγμες χαλαρωσης και γελιου? ή απλά ειστε δουλεια σπιτι φαι υποχρεωσεις κτλ?

POYLAKI-TSIOU

# 15 στις 14/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Με τα ''καταλληλα ερεθισματα''...
γινεται ο καλυτερος εραστης.
αυτο ειναι αλλο θεμα.

Δεν σε γνωρίζω μα δείχνεις και μιλάς ως εξω απο τις καταστάσεις και πιθανότατα ως ερωμένη καποιου παντρεμενου 45αρη.
Η ηλικία των 45 (των χορτάτων 45 ) δεν εχει προτεραιότητα το αιδοίο.
Περνάει την κλιμακτήριο του και πολλά απο τα παραπάνω ισως να μην ειναι ενοχα μυστικά μα αναζήτηση καποιας λύσης.

Αγαπητη θεματοθετρια ακόμη κι αν δοκίμασε τον οικο ανοχής κλπ οπως λές η θεση σου ειναι διπλα του.
Δεν φταις σε τιποτα εσυ και την μη λειτουργία του.. και καλο ειναι να μιλήσετε ως φιλοι που χρειάζονται βοήθεια ειδικού.
Δεν θα εχετε ποτε το σεξ των 20 αλλα ειναι κρίση και θα περάσει

nadia77

# 16 στις 18/3/2013
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 313
POYLAKI-TSIOU

"Δεν σε γνωρίζω μα δείχνεις και μιλάς ως εξω απο τις καταστάσεις και πιθανότατα ως ερωμένη καποιου παντρεμενου 45αρη.
Η ηλικία των 45 (των χορτάτων 45 ) δεν εχει προτεραιότητα το αιδοίο."

Δε σε γνωρίζω μα δείχνεις να μιλάς εντελώς μονόπλευρα και πιθανότατα να βρίσκεσαι στη θέση του συζύγου της θεματοθετριας, που με Ίντερνετικο πορνο προσπαθείς να καλύψεις τις
ανάγκες της κλιμακτηριου σου (τις οποίες δε γνωρίζω ούτε ενδιαφέρομαι
να μάθω ακόμα..). Σίγουρα όμως καλύπτονται όλα με το άλλοθι του "των χορτάτων 45" lol
Έχεις ταυτιστεί με το σύζυγο.. Οπότε υποθετουμε όλοι σε τι κατάσταση
βρίσκεσαι
Οπότε δε θα ασχοληθώ περαιτέρω με την περίπτωση σου...
γιατί δε μου αρέσει να εκθετω συνανθρώπους μου.

inioxos52

# 17 στις 18/3/2013
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Αντρας 45αρης και γυναικα 40αρα, ειναι το καλυτερο σεξουαλικο κοκταιηλ το οποιο θα μπορουσε να φανταστει κανεις, και ακομη καλυτερα, το συναρπαστικοτερο και εκρηκτικοτερο κρεβατομπερδεμα. Υπο μια προυποθεση. Να μην μοιραζονται το ιδιο κρεβατι εδω και 20 ολοκληρα χρονια. Διοτι τοτε η ρουτινα και η βαρεμαρα εχει τιναξει στον αερα καθε τι το συνδεομενο με παθος, και εχει αφησει καποιους συζυγους να αυτοσυγκεντρωνονται στην τουαλετα προκειμενου να τους σηκωθει, και καποιες συζυγους να κοιτουν το ρολοι στο κομοδινο μεχρι να τελειωσει ο ντερβισης το συζυγικο του καθηκον. Δυστυχως. Ομως ας παρηγορουνται οι παραπονουμενοι. Υπαρχουν και εξαιρεσεις! Ω ναι!! Υπαρχουν!!! Και ζουν μαλιστα και αναμεσα μας!!!!!

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

POYLAKI-TSIOU

# 18 στις 18/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
POYLAKI-TSIOU

"Δεν σε γνωρίζω μα δείχνεις και μιλάς ως εξω απο τις καταστάσεις και πιθανότατα ως ερωμένη καποιου παντρεμενου 45αρη.
Η ηλικία των 45 (των χορτάτων 45 ) δεν εχει προτεραιότητα το αιδοίο."

Δε σε γνωρίζω μα δείχνεις να μιλάς εντελώς μονόπλευρα και πιθανότατα να βρίσκεσαι στη θέση του συζύγου της θεματοθετριας, που με Ίντερνετικο πορνο προσπαθείς να καλύψεις τις
ανάγκες της κλιμακτηριου σου (τις οποίες δε γνωρίζω ούτε ενδιαφέρομαι
να μάθω ακόμα..). Σίγουρα όμως καλύπτονται όλα με το άλλοθι του "των χορτάτων 45" lol
Έχεις ταυτιστεί με το σύζυγο.. Οπότε υποθετουμε όλοι σε τι κατάσταση
βρίσκεσαι
Οπότε δε θα ασχοληθώ περαιτέρω με την περίπτωση σου...
γιατί δε μου αρέσει να εκθετω συνανθρώπους μου.

Δεν εχεις αδικο στα περισσότερα
Κατι αναλογο εχω στην ζωή μου και φυσικά καταλαβαίνω την περίπτωση απο μέσα...
Συμφωνα λοιπόν με την αποδοχή μου αυτή δεν εχω λόγω απόκρυψης και για τα υπόλοιπα γραφώμενα μου.
Δεν θεωρώ οτι εκτείθεται καποιος λέγοντας απλα την αλήθεια αν και σεβομαι το γεγονός τού οτι εσυ δεν επιθυμείς να πείς ξεκάθαρα οτι υπήρξες και στον ρολο τής ερωμενης ενός τετοιου ανθρωπου (μιά και απο τα δικά σου επσης λόγια αυτο φαίνεται ).
Σόρρυ ε...

ML-1984

# 19 στην 1/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θελεις να πεις ινιοχε οτι στα 20 χρονια σχεσεις το καλυτερο ειναι να εχουν εραστες αλλα επιστρεφουν σπιτι.Ενα τονοτικο ρε παιδι π...ατακι και ολα καλα.Μετα στα 45 θα ειμστε οπως και στα 20.Δεν κατακρινω αυτο που λες αλλα οι περισσοτεροι χωριζουν γιατι στα 35 ή 38 απατηθηκαν λογο αυτου που λες μπηκε καποιος αλλος.Η εν λογο κυρια ειναι περιποιημενη και δεν αφηνει τον εαυτο της και πολυ καλα κανει.Μπραβω της!Νομιζα τοσο καιρο οτι αν δεν εισαι περιποιημενη οπως εγραψα σε ενα θεματακι εδω μεσα οτι τελος παντων ξεχναμε να δουμε τον εαυτο μας και μετα οι αντρες κοιτανε αλλου.Τελικα δεν ισχυει παντα αυτο.
Λοιπον κυρια μου φυσικα και δεν δυαλας το σπιτακι σου.Τι κανεις?Κατι δεν κανεις σωστα.Η συμπεριφορα σου ,ο τροπος που μιλας(π.χ. αποτομος),θες η ρουτινα?μπορει να βαζεις σεξι εσωρουχα αλλα δεν εισαι 20 χρονων ή 30! Δεν θα γινεις με τιποτα αλλα οι αντρες περνανε κλιμακτηριο σε αυτην την ηλικια και για τα επομενα χρονακια!Οποτε θα δεις θα του περασει.Το θεμα ειναι σε αυτο το διαστημα μην λυγισεις εσυ.Πες του να δειτε μια μαζι.Κανε την αρχη ισως σας ερθει και τους δυο ορεξη και θυμηθειτε τους παλιους καλους καιρους.Αν δεν πιασει.
Με ολο το θαρρος που μπορει να μου δινει σαν ανωνυμη μην παρεξηγηθεις για την ιδεα που θα διαβασεις παρακατω:

Πως θα ξεδωσεις ε? ο αντρας σου τα ΣΚ λειπει?Εχεις καποιες ωρες για εσενα και εχεις καπου ν'αφησεις τα παιδια(δεν ξερω τι ηλικιες ειναι)? αφου βλεπει τσοντες κανε και εσυ κατι.Βρες ενα τεκνο πληρωσε το και ξεδινε ρε παιδι μου.Τοσες αγγελιες εχει κλεφτες να γινουν και αυτα τα παιδια.Θα ανανεωθεις! Ομως προσεξε μην την πατησεις ή μην τον κανεις να την πατησει αγρια μαζι σου.Γιατι οι ηλικιες σας εσυ 40 εισαι ακομη στα ντουζενια σου και το παλικαρι αντε 25-28 δεν ξερω κατα εκει λογικα το κοβω μην τον κανεις να την πατησει ασχημα.Ξεδινε με προσοχη.

Σορρυ που στο λεω αλλα ο δικος σου ηδη σε απαταει με την σκεψη ή μπορει να εχει περασει απο κανενα κοκκινο φαναρι (δεν ειναι ντροπη).Τοσες μερες πως αντεχει? ποτε δεν θα σου πει οτι πηγε.Οποτε δεν κανεις αντιποινα δικαιουσε να ανανεωθεις λιγο,να μπεις σπιτι σου με αλλον αερα.Να εκτονωθεις αναγκες εχεις και εσυ.Δεν εισαι ενα νεκρο ον! ή δεν εισαι αντικειμενο διακοσμητικο μεσα στο σπιτι εχεις καποια θελω.Συζυγικες υποχρεωσεις δεν ειναι και τοσο σταθερες οποτε που και που βρες καποιον και ξεδινε.
Προσεχε ομως επειδη υπαρχει ανεργια επειδη πιναει ο κοσμος να γινει σωστα η δουλεια μην σε βγαλει καμια φωτω και σε εκβιαζει μετα..σκεψου και αυτες τις παραμετρους.Δεν λες πραγματικο ονομα,δεν εχεις ταυτοτητα μαζι σου.Στο ξενοδοχειο ζητας απο τον τυπο να δωσει την δικη του ταυτοτητα.Εσυ μια ξενη.

Πολυ τραβηγμενα σου διαβαζονται ολα αυτα αλλα εχει ενα δικαιο ο Ινιοχος.Ξερω ζευγαρι που τωρα ο αντρας ειναι ακομη τρελα ερωτευμενος με την γυναικα του.Ο κυριος για ενα διαστημα δουλευε εξωτερικο βαλκανια και η κυρια εμενε αρκετο διαστημα χωρια.Και οι δυο κερατωσαν ο ενας τον αλλον αλλα ειχαν το νου και διεκοψαν.Αν δεις πως ειναι τωρα που αυτος ηρθε μονιμα.Μες στις τρελες σαν μικρα παιδια.Τυχαια ακουσα οτι αυτος εκανε οτι εκανε και αυτη εκανε οτι εκανε..αλλα οταν ερχοταν η κυρια τα πιοοο σεξι εσωρουχα τα πιο προκλητικα.Οπως και εσυ παντα περιποιημενη γενικως.Αυτη ηξερε πως να τον κερδισει.Ηλικες σαν τις δικες σας πλεον.Μπορει να μην ξερει κανεις απο τους δυο οτι καν αυτο που εκαναν αλλα ειναι ευτυχισμενοι.Ανωμαλο αλλα το αποτελεσμα μετραει μαζι και ευτυχισμενοι.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost