Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ολα τελικα εχουν τα ορια τους..τα δικα μου εξαντληθηκαν..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

meli301982

# 1 στις 27/3/2013
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

ολα τελικα εχουν τα ορια τους..τα δικα μου εξαντληθηκαν..

Καλησπερα και παλι ....ειχα αναπτυξει πριν λιγο καιρο το προβλημα μου εδω σε εσας με ειχατε βοηθησει αρκετα ο καθενας με τον τροπο του ...πιστευα για λιγο καιρο οτι τα πραγματα θα φτιαξουν αλλα εκανα λαθος....Πριν περιπου 3 βδομαδες γυρνωντας σπιτι απο την δουλεια βρηκα δυο ''ευχαριστες ''εκπληξεις ..η πρωτη ηταν το φακελακι απο την εφορια με ενα οχι τοσο ομορφο ποσο το οποιο αφορουσε απληρωτα τελη κυκλοφοριας ετων...το δευτερο ηταν το πλεον πιστοποιημενο ποσο οφειλης σε δανεια το οποιο αγγιζει τα 22.000...οφειλω να πω οτι τα εσωτερικα μου εγιναν αμεσως @@@ ..δανεια καταναλωτικα απληρωτα επη ετη ,καρτες απληρωτες επι ετη,αγορες απληρωτες επι ετη...ενιωσα μεγαλος μ...ς που στερουμαι επι 3 χρονια και το παραμικρο για να τον βγαλω λαδι απο τις ατασθαλιες τις οικονομικες...εγινα παγωτο κυριολεκτικα και μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ενα κοματι θελει να τον σκοτωσει ενω το αλλο συνεχιζει και τον βλεπει με λυπη....ναι ειχαμε ολα τα προβληματα επικοινωνιας ,αποριψης συναισθηματικης,σεξουαλικης αλλα πλεον δεν δεν θελω...του μιλησα ανοιχτα του ειπα οτι τον καταλαβαινω αλλα πολυ φοβαμαι οτι η καταληξη θα ειναι ο χωρισμος ,με απειλησε οτι θα μου παρει το παιδι(για 2 φορα)την πρωτη ειχα σιωπησει γιατι ειχα σκεφτει οτι απο τα νευρα του το λεει...αλλα την δευτερη ..βγηκα στην επιθεση...ενταξει ειναι ανωριμος οσο δεν παιρνει αλλα αυτα δεν λεγονται ...να με εκδικηθει γιατι?τι του εκανα τελικα.....απο τοτε ειναι σαφες οτι τα πραγματα βαλτωσαν χειροτερα...τουλαχιστον με συζητηση αποφασισαμε να μην υστεριαζουμε μπροστα στο παιδι και να κραταμε ισορροπιες....το αποτελειωτικο χτυπημα ηταν που ενω ειχε αδεια και ειχε προταση για αλλη δουλεια με καλα λεφτα οχι δεν πηγε...φυσικα και το γνωριζα οτι μπορουσε να εκμεταλευτει την ευκαιρια αλλα τον αφησα....μετα μου ειπε απο μονος του οτι κακως δεν πηγε....το μονο που του ειπα ειναι οτι απλα πλεον σταματω να σχολουμαι με το οικονομικο του θεμα...θα ασφαλισω το παιδι οσο κραταει η εργασια μου γιατι και αυτη δυστυχως δεν ειναι καθολου δεδομενη....εφοσον δεν μπορει να εγγυηθει για τιποτα πια ...απλα τρεχει σε δικηγορους για να ρυθμισει το χρεος....εξαντληθηκα πλεον ...δεν ξερω αν θα ειμαι καλυτερα χωρις αυτον αλλα δυστυχως και με αυτον δεν βλεπω φως....τοσα χρονια τι εκανε?εβγαζε λεφτα και καλα λεφτα γιατι δεν καλυπτε λιγο τις τρυπες αλλα τις αφηνε να ανοιγονται...και εγω τελικα ποια ειμαι σε ολο αυτο η ασφαλιστικη δεικλιδα του..ευχαριστως να αναλαμβανα αυτον τον ρολο αν τον εβλεπα να κανει κατι...εστω να δεχεται τις ευκαιριες οταν του δινονται...ευχαριστως αλλα ετσι δεν κανω τιποτα δεν κουναω ουτε το δακτυλακι μου....να δεκτω οτι τον εχει στιγματισει ολη αυτη η κατασταση μεταξυ μας ,να δεκτω ισως και οτι δεν του δινει κινητρα αλλα δεν μιλαμε για αυτον η για εμενα αλλα και για ενα τριτο ανθρωπο που του χρωσταμε και οι δυο και δεν μας χρωσταει...ευχαριστω και συγνωμη αν φαινομαι λιγο σκληρη αληθεια...αυτο μου βγαινει τωρα ομως

lovable1

# 2 στις 27/3/2013
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
Με λίγα λόγια....

άλλος μαμάει και άλλος πληρώνει!!!

Πιάνει πάτο και μαζί του παίρνει κι εσένα με το παιδί σας.
Πολύ υπεύθυνος άντρας!!!
Κατάλληλος για οικογένεια!

Μπράβο στις αντοχές σου...

Αλλά για πόσο ακόμη...!

VLEMMA

# 3 στις 28/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by meli301982...δεν ξερω αν θα ειμαι καλυτερα χωρις αυτον ...

ααα καλλααα!!!

sunnyeyes-

# 4 στις 28/3/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA

Παράθεση:
Originally posted by meli301982...δεν ξερω αν θα ειμαι καλυτερα χωρις αυτον ...

ααα καλλααα!!!

"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

nefelena

# 5 στις 28/3/2013
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.558
Φυσικα υπαρχουν "ταβανια"......δεν ξερω τι θα αποφασισεις,παντως στο απαραδεκτο,ξιπασμενο και απαξιωτικο "θα σου παρω το παιδι"....οση και ψυχραιμια και πολιτισμο να διεθετα,οσα γαλλικα και πιανο να εμαθα.... θα του απαντουσα "θα μου @@@σεις τα @@δια"......φρουτακια γινονται τα ματια μου με κατι τετοιους φαλλοκρατικους χουλιγκανισμους.

Απο που κι ως που ρε μεγαλε!...Αιντε....πρωινιατικα συγχυστηκα!
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

sunnyeyes-

# 6 στις 28/3/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by nefelena
Φυσικα υπαρχουν "ταβανια"......δεν ξερω τι θα αποφασισεις,παντως στο απαραδεκτο,ξιπασμενο και απαξιωτικο "θα σου παρω το παιδι"....οση και ψυχραιμια και πολιτισμο να διεθετα,οσα γαλλικα και πιανο να εμαθα.... θα του απαντουσα "θα μου @@@σεις τα @@δια"......φρουτακια γινονται τα ματια μου με κατι τετοιους φαλλοκρατικους χουλιγκανισμους.

Απο που κι ως που ρε μεγαλε!...Αιντε....πρωινιατικα συγχυστηκα!

Ναι.. γιατι αν το παρει θα μπορεσει να το ζησει
Την πρωτη εβδομαδα θα της στειλει το παιδι πακετο..
Εκβιασμοι βολεμενακιδων... Το παιδι θελει ή να μην χασει την βολη του?
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

nefelena

# 7 στις 28/3/2013
author

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

Ναι.. γιατι αν το παρει θα μπορεσει να το ζησει
Την πρωτη εβδομαδα θα της στειλει το παιδι πακετο..
Εκβιασμοι βολεμενακιδων... Το παιδι θελει ή να μην χασει την βολη του?

Καθολου δεν με νοιαζει και δεν εξεταζω αν ειναι ικανος ή αν πραγματικα το επιθυμει.....εστιαζω στον εκβιασμο που δεν εχει ταιρι και ειναι τοσο απαξιωτικος και ανανδρος που με κανει φουρκα......ακομα και λογια του αερα να ειναι ,το θεωρω εξοργιστικο.....δεν με νοιαζει τι θα πει για μενα...για τη σχεση μας....ας με αποκαλεσει και χαρακτηρισει οπως του καπνιζει....αλλα αυτα εινα χτυπηματα κατω απο τη μεση που επουδενι δεν εχουν καμια συνδεση με το τι προκαλεσε το τελος.Και ειδικα εαν οι περισσοτερες ευθυνες βαραινουν τον αλλο.

Και κερατας και δαρμενος και ........ανικανοαναπηρος?

Παει πολυ....και το θρασος πρεπει να εχει ταβανι......κι οχι θεα τ αστερια!
Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

morgoth

# 8 στις 28/3/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.461
+φωνω με νεφελενα. και δειχνει εντελως μ@λ@κ@ αντρα στη νοοτροπια.
τα ιδια λεω και για τις γυναικες που λενε στον πρωην αντρα τους (εμμεσως ή αμεσα) οτι δεν θα ξαναδουν το παιδι τους (και πολλες το εφαρμοζουν κιολας)

nefelena

# 9 στις 28/3/2013
author

Παράθεση:
Originally posted by morgoth

τα ιδια λεω και για τις γυναικες που λενε στον πρωην αντρα τους (εμμεσως ή αμεσα) οτι δεν θα ξαναδουν το παιδι τους (και πολλες το εφαρμοζουν κιολας)

Το ιδιο απαραδεκτο και ξιπασμενο.

morgoth

# 10 στις 28/3/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 3.461
η φαση ειναι οτι ενας αντρας αμα πει τη μαλακια αυτη, στη πραξη δε γινεται κατι (δικαστικα κτλ πολυ πολυ πολυ δυσκολα χανει την επιμελεια η μανα). ενω μια γυναικα στη πραξη μπορει πολυ ευκολα να απομακρυνει το παιδι απο τον αντρα. και μη πειτε δε γινεται... κατα κορον...

archagellos

# 11 στις 28/3/2013
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.453
Σαν ζευγαρι εχετε αποτυχει .........
ΣΑΝ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ...........

Ο αντρα σου βρισκετε αλλου για αλλου .......κα ιεσυ σηκωνεις το βαρος πολλων πραγματων τις καθημερινοτητας .

ή κατασταση η οποια βιωνεται σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη για το παιδι .
Διοτι η σχεση σας εχει τελειωση .....εσυ προσπαθεις να την κρατησεις ...αλλα βλεπεις οτι δεν γινεται και τιποτα και ξερεις οτι θα ληξη αργα ή γρηγορα .

Ας επικρατησει η λογικη αναμεσα σας διοτι η ζωη με τον τροπο που κινηστε ....δεν βγαινει ,δεν προχωραει ...............

Παρτε αποφασεις διοτι να τα στριγμωνετε ολα κατω απο το χαλακι συνεχεια ...δεν βγαζει καπου ...ολο επανω σκονταυτετε .

Καλη σας τυχη

archagellos

# 12 στις 28/3/2013
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.453
Σαν ζευγαρι εχετε αποτυχει .........
ΣΑΝ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ...........

Ο αντρα σου βρισκετε αλλου για αλλου .......κα ιεσυ σηκωνεις το βαρος πολλων πραγματων τις καθημερινοτητας .

ή κατασταση η οποια βιωνεται σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη για το παιδι .
Διοτι η σχεση σας εχει τελειωση .....εσυ προσπαθεις να την κρατησεις ...αλλα βλεπεις οτι δεν γινεται και τιποτα και ξερεις οτι θα ληξη αργα ή γρηγορα .

Ας επικρατησει η λογικη αναμεσα σας διοτι η ζωη με τον τροπο που κινηστε ....δεν βγαινει ,δεν προχωραει ...............

Παρτε αποφασεις διοτι να τα στριγμωνετε ολα κατω απο το χαλακι συνεχεια ...δεν βγαζει καπου ...ολο επανω σκονταυτετε .

Καλη σας τυχη

KLELIA22

# 13 στις 28/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

meli301982

# 14 στις 28/3/2013
author
ευχαριτω για ολες τις απαντησεις σας...η αληθεια ειναι οτι οταν ακουσα εις διπλουν τον εκβιασμο αυτο στην αρχη ημουν ηπια του ειπα ξεκαθαρα οτι ποτε μα ποτε δεν θα του στερουσα το παιδι αλλωστε μαζι το μεγαλωνουμε....οτι μπορει να με χαρακτηρισει αξια η αναξια συζυγο και τοι αλλο θελει αλλα οσον αφορα το παιδι να μην τα ανακατευει...αλλος ο ρολος μου ως μανα και αλλος της συζυγου...οταν συνεχισε την ιδια πορεια να λεει το ιδιο πηρα αναποδες και του ειπα οσο το δυνατον πιο ηρεμα οτι θα τον θαψω ζωντανο αν με βαλει σε δικαστικη διαμαχη για επιμελεια...ναι ηταν σκληρο αλλα το εννουσα εξ ολοκληρου...δεν μπορω να καταλαβω αληθεια αν αυτος ο ανθρωπος με αγαπησε ποτε...πως λες κατι τετοιο φανερα εκδηκιτικο σε καποιον που σου προσεφερε οσο μπορουσε στην τελικη...και πως μπορεις να του λες οτι παντα μονος ησουν σε ολο αυτον τον γολγοθα...πως ρε φιλε ησουν μονος?οταν σου εδινα τον μισο μου μισθο να ξεχρεωσεις τις μαλακιες σου ?οταν επι ενα χρονο φωναζα διευθετησε τα οικονομικα σου και με εγραφες γιατι σκεφτοσουν πως θα χαλασεις τα λεφτα σου σε βλακειες...να χαλαει αυτος την εβδομαδα 100 και να χαλαω 10 για προσωπικα εξοδα και να του λες μαζεψου αλλα να μην καταλαβαινει...να στερησε ακομα και το παραμικρο και αυτος να παιζει...ξερω επρεπε να ημουν πιο σκληρη να τον μαζεψω αλλα δεν το εχω αυτο..δεν μπορω να επιβαλλομαι με τετοιο τροπο...ουτε να εξαντλω συνεχεια τον εαυτο μου...ισως αν το ειχα να μην ειχαμε φτασει εδω..προσπαθησα να τα ελεγξω αλλα πλεον ειναι πολλα και ο εγκεφαλος μου μικρος για να τα χωρεσει...δεν ειχα μαθει και ετσι...αν ειχα χαλαγα αν δεν ειχα δεν χαλαγα...καρτες και δανεια ηταν μακρια απο εμενα...δεν εχει απομεινει και τιποτα να παλεψω πια..δεν εχω ονειρα ....**Sxeseis-bot**@κ@ τι σημαινει αυτο ακριβως?γιατι δεν το κατεχω...εν τω μεταξυ δεν καταλαβαινει κιολας του λεω δεν θελω μπουχτησα μαζι σου ,δεν θελω να με ακουμπας να με φιλας δεν θελω τιποτα απλα μια ηρεμια χωρις εξαρσεις μεχρι να δουμε τι θα κανουμε...αυτος το βιολι του ...να ερχεται να @@@ να τον διωχνω και ολη την ημερα το ιδιο σκηνικο...προσαρμοσου αυτο λεει και οχι μονο αυτος γιατι το ακουσα και απο αλλου αυτο....σε τι ομως δεν λεει κανεις στην καταντια ,στην μιζερια....αυτος ετσι ειχε μαθει στην ζωη του στερηση ,προσαρμογη και οταν επιασε λεφτα στα χερια του τα εκαψε...εγω δεν ειχα μαθει ετσι και ουτε εχω σκοπο να ζησω ετσι....

sunnyeyes-

# 15 στις 28/3/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Οι συνεταιρισμοι meli ειναι δυσκολοι
και χρειαζονται καλους συνεργατες.
Άλλο ο ερωτας.. άλλο ο συνεταιρισμος. Μπορει να αγαπιεστε
να πονατε, να νοιαζεστε.. αλλά να μην μπορειτε να συνεταιρισθειτε.
Μην κολλας.. θα βρεθει μια λυση.

Είτε αλλος συνεταιρος
είτε θα τα βαλετε κατω και οι δυο
να σπαζοκεφαλιασετε μαζι απο την α-ρ-χ-η
να δειτε τι μπορει να κανει ο ενας και τι μπορει να κανει ο αλλος.
Και αυτα που λες "εγω δεν ειχα μαθει ετσι"

να τα ξεπεις.. γιατι τωρα εχεις άλλη ζωη.

Και φυσικα δεν γνωριζεις οταν παντρευεσαι αν τελικα
μπορεις να συνεργαστεις με τον αλλο στα κοινα

αλλά απο τη στιγμη που εκανες παιδι, οφειλεις να
σκεφτεις ωριμα.

Αν πιστευεις οτι το να τον παρατησεις και να μεινεις μονη σου
θα ειναι η καλυτερη λυση για το μελλον το δικο σου και του παιδιου σου

τοτε φυγε.

Αλλά εγω δεν ειδα στο γραπτο σου μια γυναικα που εχει κανει
καποια ονειρα για το μελλον της και πνιγεται που δεν τα εκπληρωνει.
Ειδα απλα μια αγανακτισμενη οικονομικα...
Και μηπως εισαι μονο εσυ? Τι θα γινει τωρα..
ολα τα ζευγαρια να χωρισουν? Χαμος γινεται στα νοικοκυρια..
Εμφανιστηκαν χρεη απο εκει που δεν υπηρχαν (επειδη δεν υπηρχε
λογος να ειπωθουν τη περιοδο των παχεων αγελαδων) και
καλουντε τα ζευγαρια να επανατοποθετηθουν στη σχεση τους
και φυσικα απεναντι στο κοινο ταμειο..

Καινουριο ταμειο.. καινουρια σχεση.. καινουρια ολα.

Αν πιστευεις οτι πρεπει να γινεις πιο αυστηρη στο κοινο ταμειο σας
και αυτο μια υπευθυνοτητα ειναι που δεν την ειχες αναλαβει.
Βαλτε απο την αρχη νεους ρολους και τελος.

Ο καλος ο καπετανιος στη φουρτουνα φαινεται..
ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ Η ΤΡΟΪΚΑ..... Μη χεθω....

aladdin30

# 16 στις 28/3/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Ελα λα να παιξουμε κρεμαλα...

βρες τη λεξη, εχεις 3 προσπαθειες...

Θ_ _ Α

nadia77

# 17 στις 29/3/2013
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 313
Σε έχει κερατωσει;;;
Η όχι;;; Ακόμα....

meli301982

# 18 στις 30/3/2013
author
aladin 30 μηπως η λεξη ειναι θυμα?λεω τωρα κατι ουρανοκεταβατο...nadia 77 απο οσο ξερω δεν με εχει κερατωσει αλλα εφοσον εγω εχω τονισει οτι διαθεσιμη δεν ειμαι και να κερατωσει τι ακριβως θα γινει θα ζητησω και εξηγησεις?δεν λειτουργω ετσι καθολου....ονειρα ειχα και δεν αφορουσαν τιποτα μεγαλα σχεδια..αφορουσαν κανα ταξιδακι εκτος ..κανα ψωνιο..οχι τιποτα πανακριβο απλα πραγματα αλλα αυτα δεν τα ειδα πουθενα να γινονται και για εμας η κατασταση ηταν ετσι πριν την κριση αρα δεν μπορω να τα ριχνω εκει...απο αυτα που εχουμε πει μεχρι τωρα καταλαβαινω οτι δεν μπορει να κατανοησει οτι κουραστηκα,αυτο που μου λεει ειναι οτι θυσιαζει και αυτος τα θελω του και ετσι οφειλω να κανω και εγω...δεν ξερω αν μπορω να πω οτι αυτο ειναι απολυτα δικαιο μαλλον καθολου γιατι στην τελικη ηταν δικα του μπλεξιματα οχι δικα μας....αλλα εφοσον υπαρχει το παιδι πρεπει να το διπλοσκεφτω και να βρω λυσεις εκει που θεωρω οτι δεν υπαρχουν...η να βρω νεα υπομονη....δεν

meli301982

# 19 στις 30/3/2013
author
δηλαδη οτι ακουω αφορα θυσια,συμβιβασμο,κανε την καρδια σου πετρα...φυσικα και επομενα και αυτα στην τελικη ουτε και εγω θα εδινα συμβουλη ποτε σε φιλη μου να χωρισει αν υπηρχε και τριτο ατομο(παιδι)...απλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να κανω ολα αυτα η απλα να τα κουκουλωσω μεχρι το επομενο μπαμ...ετσι θα ειναι η ζωη μου απο εδω και περα?τραβα λιγο το σχοινι....τραβα και αλλο...ελα και αλλο λιγο...αυτο ειναι εντελως ψυχοφθορο δεν ξερω τι να πω...και αντε να πεις το οικονομικο που ειναι και το μεγαλο αγκαθι θα το χωνεψω ..ολα τα υπολοιπα που θα δημιουργουνται κατα καιρους απο την ελλειψη χρηματων πως θα τα χωνευω δεν ξερω...ενα δεν ξερω γυρω γυρω ερχεται και μια ελειψη ουσιαστικης δυναμης για να τα παλεψω αυτα...ευχαριστω παντως παιδια να ειστε καλα αληθεια ....ευχαριστω που τουλαχιστον εδω διαβαζω διαφορες γνωμες και δεν ακουω μονο την μια την γνωστη ''η γυναικα πρεπει να θυσιαζεται'' γιατι αυτην την φραση πλεον δεν την σεβομαι καθολου...

_aidiothir_1978

# 20 στις 30/3/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by meli301982
Καλησπερα και παλι ....ειχα αναπτυξει πριν λιγο καιρο το προβλημα μου εδω σε εσας με ειχατε βοηθησει αρκετα ο καθενας με τον τροπο του ...πιστευα για λιγο καιρο οτι τα πραγματα θα φτιαξουν αλλα εκανα λαθος....Πριν περιπου 3 βδομαδες γυρνωντας σπιτι απο την δουλεια βρηκα δυο ''ευχαριστες ''εκπληξεις ..η πρωτη ηταν το φακελακι απο την εφορια με ενα οχι τοσο ομορφο ποσο το οποιο αφορουσε απληρωτα τελη κυκλοφοριας ετων...το δευτερο ηταν το πλεον πιστοποιημενο ποσο οφειλης σε δανεια το οποιο αγγιζει τα 22.000...οφειλω να πω οτι τα εσωτερικα μου εγιναν αμεσως @@@ ..δανεια καταναλωτικα απληρωτα επη ετη ,καρτες απληρωτες επι ετη,αγορες απληρωτες επι ετη...ενιωσα μεγαλος μ...ς που στερουμαι επι 3 χρονια και το παραμικρο για να τον βγαλω λαδι απο τις ατασθαλιες τις οικονομικες...εγινα παγωτο κυριολεκτικα και μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ενα κοματι θελει να τον σκοτωσει ενω το αλλο συνεχιζει και τον βλεπει με λυπη....ναι ειχαμε ολα τα προβληματα επικοινωνιας ,αποριψης συναισθηματικης,σεξουαλικης αλλα πλεον δεν δεν θελω...του μιλησα ανοιχτα του ειπα οτι τον καταλαβαινω αλλα πολυ φοβαμαι οτι η καταληξη θα ειναι ο χωρισμος ,με απειλησε οτι θα μου παρει το παιδι(για 2 φορα)την πρωτη ειχα σιωπησει γιατι ειχα σκεφτει οτι απο τα νευρα του το λεει...αλλα την δευτερη ..βγηκα στην επιθεση...ενταξει ειναι ανωριμος οσο δεν παιρνει αλλα αυτα δεν λεγονται ...να με εκδικηθει γιατι?τι του εκανα τελικα.....απο τοτε ειναι σαφες οτι τα πραγματα βαλτωσαν χειροτερα...τουλαχιστον με συζητηση αποφασισαμε να μην υστεριαζουμε μπροστα στο παιδι και να κραταμε ισορροπιες....το αποτελειωτικο χτυπημα ηταν που ενω ειχε αδεια και ειχε προταση για αλλη δουλεια με καλα λεφτα οχι δεν πηγε...φυσικα και το γνωριζα οτι μπορουσε να εκμεταλευτει την ευκαιρια αλλα τον αφησα....μετα μου ειπε απο μονος του οτι κακως δεν πηγε....το μονο που του ειπα ειναι οτι απλα πλεον σταματω να σχολουμαι με το οικονομικο του θεμα...θα ασφαλισω το παιδι οσο κραταει η εργασια μου γιατι και αυτη δυστυχως δεν ειναι καθολου δεδομενη....εφοσον δεν μπορει να εγγυηθει για τιποτα πια ...απλα τρεχει σε δικηγορους για να ρυθμισει το χρεος....εξαντληθηκα πλεον ...δεν ξερω αν θα ειμαι καλυτερα χωρις αυτον αλλα δυστυχως και με αυτον δεν βλεπω φως....τοσα χρονια τι εκανε?εβγαζε λεφτα και καλα λεφτα γιατι δεν καλυπτε λιγο τις τρυπες αλλα τις αφηνε να ανοιγονται...και εγω τελικα ποια ειμαι σε ολο αυτο η ασφαλιστικη δεικλιδα του..ευχαριστως να αναλαμβανα αυτον τον ρολο αν τον εβλεπα να κανει κατι...εστω να δεχεται τις ευκαιριες οταν του δινονται...ευχαριστως αλλα ετσι δεν κανω τιποτα δεν κουναω ουτε το δακτυλακι μου....να δεκτω οτι τον εχει στιγματισει ολη αυτη η κατασταση μεταξυ μας ,να δεκτω ισως και οτι δεν του δινει κινητρα αλλα δεν μιλαμε για αυτον η για εμενα αλλα και για ενα τριτο ανθρωπο που του χρωσταμε και οι δυο και δεν μας χρωσταει...ευχαριστω και συγνωμη αν φαινομαι λιγο σκληρη αληθεια...αυτο μου βγαινει τωρα ομως

Κλασσικη περιπτωση γυναικας που οταν κανει τη δουλεια της, δηλαδη οταν κανει παιδι, μετα δεν τον θελει τον αντρα της αφου η αποστολη του εξετελεσθη.

Συνεπως αφου κανει παιδι η γυναικα και γινει μανα, μετα τον αντρα δεν θελει ουτε καν να τον βλεπει, και της φταινε ΟΛΑ γθρω της, απο τα οικονομικα, μεχρι το αν τη στραβοκοιταξε, η αν ρευτηκε η αν εκλασε.

Λοιπον.

Νιωθω πολυ τυχερος που δε θα παντρευτω ποτε.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε