Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξερω τι να κανω!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Proudence

# 1 στις 15/4/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ξερω τι να κανω!

Λοιπον, ειναι ενα παιδι με το οποιο εχουμε γνωριστει προσφατα και μου ειχε αρεσει απ τν πρωτη στιγμη που τον ειδα αλλα πιστευα πως μπορει να μν εχω ελπιδες.
Την μεθεπομενη μερα πηγα και βρηκα μια κοπελα που ειναι φιλη του και τν ρωτησα αν ειναι ελευθερος και αυτη μου απαντησε πως το ιδιο ακριβως την ρωτησε κι αυτος και χαρηκα.Επειτα εμαθα πως και σε αλλες 2 κοπελες αρεσει και με την μια ειχε βγει αλλα αυτος ξενερωσε και δεν εγινε τιποτα ενω με τν αλλη δεν ηξερε ακριβως τι γινετε.Κανονισα λοιπον να βγουμε εγω αλλες 2 φιλες μου η οποια η μια ηταν αυτη που μας ειχε γνωρισει και οταν ειμασταν εξω μου ειπε πως τελικα με εκεινη την αλλη τα εφτιαξε και με στεναχωρησε παρα πολυ αυτο αλλα αυτη του ειπε να παμε εγω με αυτον βολτα μονοι μας και αψηφησε το οτι εχει κοπελα και δεχτηκε και ετσι με γεμισε ελπιδες πως μπορει να σκεφτηκε πως η αλλη ηταν λαθος επιλογη, πηγαμε σε κατι σκαλες που ειχε σε κατι σκοτεινα μερη και αρχισαμε να φιλιομαστε και πιο μετα μας πηρε η αλλη κοπελα τηλ να ρθουμε επειδη μας χρειαζοταν.Ολο το βραδυ μου συμπεριφεροταν σαν να ειμαι κοπελα του και μου ειχε δωσει θαρρος αυτο και με πηγε επισης σπιτι χωρις ομως να με φιλησει στο τελος που με ξενερωσε λιγο αυτο αλλα το αγνοησα και το ιδιο βραδυ τον ρωτησα στο Facebook αν εχει κοπελα και ειπε πως ναι εχει και με ρωτησε αν εχω αγορι και λεω οχι και ειπε αληθεια;πως γινετε αυτο εισαι τοσο ομορφη και εισαι μονη;και λεω ναι και λεει αα ωραια και λεω γιατι ωραια λεει ε μπορεις να σκεφτεις πως εχεις το κεφαλι σου ελευθερο τωρα και λεω ναι αλλα δεν ειναι ωραιο να εισαι παντα μονη και λεει ναι αλλα πρεπει να βγω τωρα καληνυχτα και ονειρα γλυκα.Την αλλη μερα βγηκαμε και παλι αλλα οχι οι 2 μας και γενικως μιλουσαμε πολυ ανετα ομως εμαθα πως την κοπελα που ειχε την ηθελε αλλα ηθελε και εμενα αλλα δν ηξερε αν επρεπε να τα χαλασει με την αλλη και ενας φιλος μου τν ρωτησε αν θα προχωρησει σε σχεση μπροστα μου και απλα γελασε και οταν ενας αλλος τν ρωτησε ειπε πως θελει τον χρονο του να το σκεφτει.Αλλα απο τα δικα μου συμπερασματα καταλαβα πως μαλλον με τν αλλη ειναι σοβαρο και δν προκειτε να τν παρατησει αλλα οπως λενε και πολλοι ''Αν εχεις για επιλογη 2 ατομα διαλεξε το 2ο γιατι αν αξιζε το 1ο δν θα υπηρχε το 2ο'' δεν ξερω αν ομως υσχιει στην προκειμενη περιπτωση.Ειχαμε παραμεινει προς το παρον στο δευτερο βραδυ που αφου ειμασταν σε μια παρεα η φιλη μου επρεπε να φυγει και προτεινε αυτος να τν παω εγω με αυτον σπιτι της και μετα να παμε οι 2 μας να φαμε, με χαροποιησε αυτη η ιδεα αλλα ενα παιδι αποφασησε να ερθει μαζι μας, την πηγαμε τελοσπαντων ως ενα σημειο και κατσαμε να φαμε, προς καλη μου τυχη ο αλλος επρεπε να φυγει νωρις οποτε μειναμε οι 2 μας μονοι επιτελους λεγοντας διαφορα πραγματα και κανοντας πολυ ωραιες συζητησεις και ισχυριστηκε πως ειμαι πολυ καλη παρεα, μετα σηκωθηκαμε πηγαμε για καμια μια ωρα βολτα λεγοντας διαφορα και επισης ειχαμε αναφερει το θεμα της αθλησης και επειδη ειπα πως θελω να χασω καποια κιλα μου προτεινε να παμε για τρεξιμο οποτε θελω.Στο τελος με πηγε ως το σπιτι με αγκαλιασε αυτη τη φορα και με ρωτησε αν θα μπω στο Facebook ειπα ναι και εφυγε.Δεν μπηκε τελικα Facebook μπηκε ομως την επομενη μερα και μιλησαμε αλλα δεν ειπαμε πολλα οπως τις προηγουμενες φορες πραγμα που με απογοητευσε αλλα προσπαθησα να το αγνοησω ομως ενω τις αλλες φορες μου ελεγε καληνυχτα τωρα δεν μου ειπε σαν να ξεχασε και τν επομενη μερα δν μου μιλησε.
Δεν ξερω τι να κανω με αυτο το θεμα επειδη μου αρεσει παρα πολυ και δεν ειμαι χαρακτηρας που θα κανει ευκολα σχεση, δηλαδη αμα μου κολλησει καποιος θελω ντε και καλα με αυτον και με κανεαν αλλον πραγμα που ποτε δεν εχει γινει γιατι με οσους εχω κολλησει για τα καλα δεν εχουν ανταποκριθει και οσους αγνοω κολλανε με εμενα και με στεναχωρει αυτο το γεγονος.
Σκεφτομαι πως μπορει να θελει να με γνωρισει καλυτερα για να μπορει να κρινει ποια αξιζει να διαλεξει και αν οντως δεν με ηθελε οταν τον ρωτουσαν οι αλλοι θα μπορουσε να πει πως ηταν μια φαση και τελειωσε αλλα ολο ελεγε πως θελει να το σκεφτει.Μηπως να του μιλησω εγω η θα φανω κουραστικη και φορτικη;Πειτε μου τι να κανω.

archagellos

# 2 στις 15/4/2013
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.291
Τι να κανεις ?

Να τον στειλεις στο διαολο βρε καλο μου . Τι θες να κανεις ?

Εχει σχεση , φιλαει εσενα ,σε παραμυθιαζει .....τι λες τωρα ?
Ειναι αντρας που τιμαει τα παντελονια του ?
Και εσυ τι θες ? να εισαι η 2η επιλογη του ?

Εαν σε γουσταρει πραγματικα να παει να χωρισει την αλλη και ας ερθει να σε βρει αλλιως ,ας κατσει εκει που ειναι .

Στειλτον και κοψτου και την καλημερα .

Keep Walking

tzoulia49

# 3 στις 15/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
κοψε .....

θελει την αλλη .....

δεν νομιζω οτι υπαρχουν ελπιδες .....

και οι σχεσεις δεν ειναι ετσι ακριβως .....

μπορει ενα αγορι να τα χει με μια κοπελλα σοβαρα και να φλερταρει κι αλλου .....

αλλα οπως ειδες στο δια ταυτα εκανε πισω .....

και τ αγορια εχουν ενοχες τι τα περασατε;

αν πεσεις σε ανθρωπο βεβαια .....

ML-1984

# 4 στις 16/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Με καλυψαν οι προλαλισαντες.Βρε κοπελα μου διαβαζεις αυτα που γραφεις?ή σου ξεφευγουν? την δευτερη φορα σε εστειλε.Απλα την πρωτη φορα σε δοκιμασε.Εζησε και την δικη σου εκδοχη.Αφου ηξερε εκ τον προτερων οτι εισαι μονη γιατι δεν εκανε το βημα πιο πριν.Πριν παει με την αλλη?Απλα σε εζησε και θα εξακολουθησει να σε εχει δευερη γιατι του εδιξες κατι τετοιο.Ασχετα αν σου λεει οτι εισαι ομορφη κ.τ.λ κοψτω τωρα που ειναι νωρις.Ξεκαθαρισε του τι θελει.Πες του δευτερη οτι δεν ερχεσαι.Εκτος αν μονη σου βγαλεις τα ματακια σου.Εκτος αν αυτο θελεις να βγαζεις τα ματια σου και να περιμενεις υπομονετικα οποτε μαλωνουν να ερχεται να σου χτυπαει την πορτα και να νιωθεις για λιγες ωρες σημαντικη τοτε καντω και οπου σε βγαλει.
Νομιζεις οτι θα την παρατησει?δεν ξερω τι πιστευεις και τι σου εδειξε αλλα το μονο σιγουρο ειναι αφου πηγατε στο σπιτι του κι ολας οτι εισαι ευκολακι.
Συγνωμη για τις βαριες προτασεις αλλα ετσι ειναι.

ML-1984

# 5 στις 16/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατι ακομη
Για μενα το καλυτερο ειναι να τον στειλεις αδιαβαστο τον τυπο γιατι παιζει πολυ με τις γυναικες.Ουτε μηνυμα φασεμπουκ.Ουτε τιποτα σαν να μην συνβενει τιποτα συνεχισε την ζωη σου και να σε σιγουρη οτι θα τρεχει απο πισω σου.Ας τον να γελαει μπροστα σου οσο θελει με τα φιλαρακια σου.Ασε τον να σου το παιζει οτι θελει εσυ κυρια ουτε κοιταγμα και αν ερθει να σου μιλησει πες του τι εγινε μας θυμηθηκες?δεν ειμαι δευτερη και ουτε θα γινω ποτε σηκω και φυγε εκεινη την στιγμη.Τοτε θα τον εχεις κανει λιωμα σε γκρεμο.Δεν στα λεω για να γυρισει πισω αλλα κανενας αντρας δεν ανεχετε την χυλοπιτα τετοιου ειδους.Παιξτον οπως σε παιζει και αυτος.Απλα αγνοησε τον βρε δε πα να καιγεσαι μεγαλυτερο καψιμο θα παθεις αν συνεχισεις παρα αν σταματησεις.
Βρες αλλον!Θα δεις που σε ενα μηνα οτι σκηνικα και να κανει μονο και μονο για να δει αν θα σε εχει για ακομη μια φορα εσυ θα εισαι αλλου και δεν χρειαζεται να εχεις σχεση.Θα σε σε αλλη φαση γιατι πες του αγαπας τον εαυτο σου.

htsopelas

# 6 στις 16/4/2013
author
Ανδρας / 41 / Παντρεμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 28
εννοειται μην ξαναασχοληθεις
|

Proudence

# 7 στις 15/4/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Το ξερω πως εχετε δικιο αλλα αμα κολλας με καποιον το μυαλο δν ειναι καθαρο
και συμφωνησαν οι φιλες μου πως μπορει να το κανει γιατι μπορει να με θελει αλλα δεν ειναι σιγουρος για μενα ακομα και αν αξιζει να παρατησει τν παλια δηλαδη το δεδομενο για κατι καινουριο δηλαδη εμενα..μπορει για αυτο να θελει χρονο.. δεν ξερω..

Proudence

# 8 στις 16/4/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Δεν εγραψα πουθενα πως πηγαμε σπιτι του αλλα πηγαμε βολτα.Και δεν ηταν καν σιγουρο πως θα γινει κατι.
Μου τον παρουσιαζουν οσοι εχουν μιλησει μαζι του ως μπερδεμενο και πως θελει τον χρονο να του να παρει αποφασεις και τετοια.Τους ειπα πως αν θελει να το τελειωσουμε εδω εω δεν εχω προβλημα αλλα καθε φορα τους απανταει το ιδιο..θελω να το σκεφτω..

tzoulia49

# 9 στις 16/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αστον να το σκεφτει ......

μονο να προσεχει μην καψει εγκεφαλο να του πεις ......

δηλ ποοοοοοοσο περιπου θελει να το σκεφτει .....

ρε τι ακουμε .....ουτε γκομενα να ηταν ο τυπος .....

κοπελια μην ψαχνεις να πιαστεις απο το τιποτα .....

ψαξε μονον να βρεις ενα αγορι που δεν θα σκεφτεται τοσο πολυ το αν θελει η οχι ενα κοριτσι .....

Proudence

# 10 στις 16/4/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Αυτο ακριβως σκεφτηκα κι εγω.
Το θεμα ειναι πως εγω μια χαρα ψαχνω αλλα με βρισκουν οσοι δεν θελω
για παραδειγμα αυτες τις μερες που κυνηγαω εγω αυτον εμενα με κηνυγαν αλλοι 3 και αναρωτιεμαι γιατι ρε γαμωτο οσους θελω να μν με θελουν και οσους δεν θελω να με θελουν;Τοσο ατυχια στον ερωτα πια;
Παντα οτι γινοταν με καποιον ηταν επειδη εγω του αρεζα στν αρχη και μετα εγω το σκεφτομουν και ελεγα ναι γιατι την μια ο ενας ηταν ωραιος την μια καλο παιδι και ολο εβρισκες κατι καλο αλλα ξενερωνα μαζι τους μετα γιατι αν δεν πιστευω πως ειναι αυτος που ψαχνω δεν τον θελω για κατι μονιμο, εγω παντα ηθελα πρωτα να μου αρεσει καποιος σε μενα να μαθω πως του αρεσω κι εγω ( οτι ειχε γινει κι εδω ) και να κανονιστει να βγουμε και να προχωρισει το θεμα, κατι το οποιο μου φαινοταν πως θα γινοταν αλλα τελικα ηρθε το μεγαλο πληγμα πως εχει κοπελα.Μετα μου λενε πως δν ειμαι σταθερη εγω, μπορει οι αλλοι να το λενε επειδη βρηκαν το αλλο τους μισο πιο ευκολα.
Τι να πεις αδικη ζωη..δεν ξερω τι να κανω πια..

aladdin30

# 11 στις 16/4/2013
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Σεξ εχετε κανει?

Proudence

# 12 στις 16/4/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Oχι δεν εχουμε κανει σεξ

ML-1984

# 13 στις 17/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
δεν με ενδιαφερει αν εχεις κανει σεξ κοριτσακι μου καλο.Ειναι δυνατον να βαζει μεσαζοντες να σου λεει το πως σκεφτεται ενω δεν εχει τα κοτσια να στα πει.
Καλα περναει κ με την αλλη κοπελια εσυ αυτο το καταλαβενεις? ή θελεις να γινεις αντροχωριστρα επειδη κολλησες?
Φαντασου οτι ο τυπος αυριο μεθαυριο δεν θα μπορει να μιλησει στην γυναικα του ευθεως κ θα βαζει την μανουλα του να συνενωειτε αντε και κανενα φιλο του.

Επειδη δεν θελεις να καταλαβεις τι σου λεμε διοτι θελεις να το ζησεις ξανα αυτο το παθος.Δεν σε ενδιαφερει κ πολυ τι κανεις.Εισαι επιπολαια και σου αρεσει.

Λοιπον με καθολου υφος επικριτικο κατσε και φαε τα μουτρα σου.Αυτο θελεις αυτο πανε κ κανε.Περιμενε να ερθει σε εσενα.

Πιστευεις οτι η αλλη κοπελα δεν εχει ιδεα με πια παρεα εφαγε εκεινο το βραδυ?
Εγω λεω ναι.
καλα μπερδεματα.

ML-1984

# 14 στις 17/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
δεν με ενδιαφερει αν εχεις κανει σεξ κοριτσακι μου καλο.Ειναι δυνατον να βαζει μεσαζοντες να σου λεει το πως σκεφτεται ενω δεν εχει τα κοτσια να στα πει.
Καλα περναει κ με την αλλη κοπελια εσυ αυτο το καταλαβενεις? ή θελεις να γινεις αντροχωριστρα επειδη κολλησες?
Φαντασου οτι ο τυπος αυριο μεθαυριο δεν θα μπορει να μιλησει στην γυναικα του ευθεως κ θα βαζει την μανουλα του να συνενωειτε αντε και κανενα φιλο του.

Επειδη δεν θελεις να καταλαβεις τι σου λεμε διοτι θελεις να το ζησεις ξανα αυτο το παθος.Δεν σε ενδιαφερει κ πολυ τι κανεις.Εισαι επιπολαια και σου αρεσει.

Λοιπον με καθολου υφος επικριτικο κατσε και φαε τα μουτρα σου.Αυτο θελεις αυτο πανε κ κανε.Περιμενε να ερθει σε εσενα.

Πιστευεις οτι η αλλη κοπελα δεν εχει ιδεα με πια παρεα εφαγε εκεινο το βραδυ?
Εγω λεω ναι.
καλα μπερδεματα.

sebh48

# 15 στις 17/4/2013
author
Γυναίκα / 52 / Χήρα
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Στέφανος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 12
απλά prudence.....

aladdin30

# 16 στις 17/4/2013
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Δεν ειναι απαραιτητο να διαλεξει, μπορει να εχει 2 σχεσεις. Πες του να σε διαλεξει χωρις να σου πει τιποτα για την αλλη.

Proudence

# 17 στις 17/4/2013
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Το θεμα ειναι πως μπορω καπως να ξεκολλησω αλλα θελω να μαθω απο αυτον οτι το θελει και το γιατι εκανε κατι μαζι μου ενω εχει την κοπελα του να τα κανει αυτα.

tzoulia49

# 18 στις 17/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ναι τωρα τα πιασαμε τα λεφτα μας ......

να απολογηθει γιατι ενω ειχε κοπελλα φλερταρε εσενα .....

προσγειωσου γιατι αν σκεφτεσαι τοσο εξωπραγματικα σε βλεπω να τρως πολλα πακετα στην ζωη σου .....

και τετοια και αλλα ......

οι ανθρωποι ετσι ειναι χρυσο μου .....

ο καθενας με την ψυχοπαθεια του ....

aladdin30

# 19 στις 17/4/2013
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Γιατι θελει να σας καλαφατιζει και τις 2. Ο εχων μια γκομενα δε σημαινει οτι δεν εχει και αλλη. Αν δεν εχεις προβλημα προχωρα, αλλιως κοψε λασπη.

ML-1984

# 20 στις 18/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
συνφωνω με τζουλια!
δεν βλεπω να θελεις να καταλαβεις ουτε να ξεκοψεις.περιμενεις απο τον ιδιο αφου δεν εχει τα κοτσια να στο πει γιατι περναει καλα με την επισημη.Βαζει αλλους να λεει και καλα οτι ειναι μπερδεμενος.
Δικαιολογιες ολα πουλακι μου.Μια ζωη θα ναι δικαιολογιες.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε