Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Tο προσκλητηριο μου επεσε απο τα χερια

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

DoctorZhivagos

# 1 στις 20/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Tο προσκλητηριο μου επεσε απο τα χερια

Πώς είναι δυνατόν να βγαίνει κάποια απο μακροχρόνια σχέση και να παντρεύεται κάποιον άλλον χωρίς καν να χουν κλείσει χρόνο στη σχέση τους... απο εκδίκηση στον πρώην μήπως; Δέν είναι λάθος αυτό για να ικανοποιήσεις ένα σου τερτίπι να πας να παντρευτείς.. για να σε δεί ο πρώην σου και να ζηλέψει;

Αυτό είναι καινούργια μόδα τώρα; Και αυτοί οι γάμοι δέν είναι καταδικασμένοι να αποτύχουν;

KLELIA22

# 2 στις 20/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατρε μου!!!

σε γαμο???

στα καπακια????
με τι κουραγια????????//
α καλααααααααααααααα..........
ειναι προφεσσιοναλ.... η γκομινα!
λογικα ... συνεβη σε καποιο φιλο σου....
πανε .. και βουτα τον.... ακομη και με τα ρυζια στο κεφαλι!!
και δεσ'τον σε κανα κοτετσι.....

μεχρι να βγει η ακυρωση του γαμου!!!!!!!

hns1602

# 3 στις 20/4/2013
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671
'Aρεσαν+: 0%
Το έχω ξανακούσει... και όχι μόνο μία φορά...

Άτιμες γυναίκες...

Φταίνε και τα χαϊβάνια που πάνε και τις παντρεύονται... τίποτα απελπισμένοι θα είναι...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

izampo

# 4 στις 21/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
χαχαχα.............!!!!!!!!!!!!!!!καλώς τον ...... όταν το είπα εγω σε θέμα δεν σε είδα να προβληματιζεσαι ......εχω και γω την ιδια απορία με εσένα ...... χαχαχα

aladdin30

# 5 στις 20/4/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Εσενα τι σε κοφτει??? Ποναει το δοντακι σου???

wish_

# 6 στις 21/4/2013
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319
Δυστυχώς το ακούμε πολύ συχνά...και εγώ αναρωτιέμαι κάποιες φορές.

Πώς γινεται να ξέχασες τόσο γρήγορα ότι έζησες ή οτι ενιωθες και πως γινεται να ξεκινάς κάτι καινούργιο και να παντρεύεσαι κιόλας ενώ ακόμα όλα είναι τοσο φρέσκα.

Ή πραγματικά ο αλλη/ος καιγονται για γαμο και ειναι το μονο που έχουν στο μυαλο τους ή έχει τυχει καμια 'εγκυμοσυνή' ή τι να πω...μετά απο μια ηλικια δεν καθεσαι να το ψάξεις και τοσο. Αξιοι της μοίρας τους οσοι το κανουν απλά για να την μπουν στο ματι κάποιου.

Και εγώ θεωρώ οτι πλεον παντρευονται χωρίς να ξέρουν τι σημαίνει αλλά το αν ειναι καταδικασμένοι αυτό μονο ο χρονος το δείχνει.Καμιά φορά μπορεί οντως να βρεις καποιον που να ειναι οτι περιμενες και ας ειχες μια πολυχρονη σχέση.Στην τελική μπορεί εκεινη η σχέση να ηταν προβληματική οποτε οταν βρισκεις το καινουργιο που ειναι καλυτερο τα ξεχνάς όλα.
Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

izampo

# 7 στις 21/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by wish_

Πώς γινεται να ξέχασες τόσο γρήγορα ότι έζησες ή οτι ενιωθες και πως γινεται να ξεκινάς κάτι καινούργιο και να παντρεύεσαι κιόλας ενώ ακόμα όλα είναι τοσο φρέσκα.

Ή πραγματικά ο αλλη/ος καιγονται για γαμο και ειναι το μονο που έχουν στο μυαλο τους ή έχει τυχει καμια 'εγκυμοσυνή' ή τι να πω...μετά απο μια ηλικια δεν καθεσαι να το ψάξεις και τοσο. Αξιοι της μοίρας τους οσοι το κανουν απλά για να την μπουν στο ματι κάποιου.

Και εγώ θεωρώ οτι πλεον παντρευονται χωρίς να ξέρουν τι σημαίνει αλλά το αν ειναι καταδικασμένοι αυτό μονο ο χρονος το δείχνει.Καμιά φορά μπορεί οντως να βρεις καποιον που να ειναι οτι περιμενες και ας ειχες μια πολυχρονη σχέση.Στην τελική μπορεί εκεινη η σχέση να ηταν προβληματική οποτε οταν βρισκεις το καινουργιο που ειναι καλυτερο τα ξεχνάς όλα.

Σε ένα σύντομο χρονικό διάστημα δεν μπορεί να ξέρεις αν η καινούργια σχέση σου είναι καλύτερη από την προηγούμενη γιατί δεν ξέρεις τον άλλον καθόλου....νομίζω ότι αυτοί οι γάμοι είναι κορώνα γράμματα .... δεν τον γνωρίζεις τον άλλον και το ρισκάρεις πάρα πολύ .... αλλά η πιθανότητα είναι να μην είναι επιτυχημένος γάμος... όπως μου είπε και ένα παιδί για να υπάρχουν αμοιβαίες παραχωρήσεις πρέπει να υπάρχει αγάπη μεταξύ του ζευγαριού...... καλά να περάσουν οι νιόπαντροι..... ελπίζω να μην σφαχτούν ...άντε και στα δικά μας....

DoctorZhivagos

# 8 στις 21/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βασικά παντρεύονται για τα μάτια του κόσμου.. μιλάμε ξέρω κάποιους που παντρεύτηκαν μετα απο γνωριμία 5 μηνών.. και ο ένας και η άλλη βγήκαν απο μεγάλη σχέση.. σίγουρα απο εκδίκηση στους πρώην πάνε και το κάνουν.. δες εδώ μυαλά.. θα χωρίσουν με μαθηματική ακρίβεια.. ήμουν μπροστά σε κουβέντα τους στην αρχή της γνωριμίας τους και έλεγε ο ένας στον άλλον τα περουσιακα του στοιχεία.. π.χ. εχω διαμέρισμα να λέει ο ένας ο άλλος να λέει έχω εξοχικό κτλ κτλ και μετά απο 5 μήνες να παντρεύονται.. δε πάμε καλά μου φαίνετε.. η χαρά των δικηγόρων..

DoctorZhivagos

# 9 στις 21/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22
Γιατρε μου!!!

σε γαμο???

στα καπακια????
με τι κουραγια????????//
α καλααααααααααααααα..........
ειναι προφεσσιοναλ.... η γκομινα!
λογικα ... συνεβη σε καποιο φιλο σου....
πανε .. και βουτα τον.... ακομη και με τα ρυζια στο κεφαλι!!
και δεσ'τον σε κανα κοτετσι.....

μεχρι να βγει η ακυρωση του γαμου!!!!!!!

Πραγματικά δε μπορώ να δώσω εξήγηση στο φαινόμενο... εδώ δε στεριώνουν σε μακροχρόνια σχέση κάποιοι και πάνε και παντρεύονται το πρώτο τυχώντα..

DoctorZhivagos

# 10 στις 21/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by izampo

Παράθεση:

Σε ένα σύντομο χρονικό διάστημα δεν μπορεί να ξέρεις αν η καινούργια σχέση σου είναι καλύτερη από την προηγούμενη γιατί δεν ξέρεις τον άλλον καθόλου....νομίζω ότι αυτοί οι γάμοι είναι κορώνα γράμματα .... δεν τον γνωρίζεις τον άλλον και το ρισκάρεις πάρα πολύ .... αλλά η πιθανότητα είναι να μην είναι επιτυχημένος γάμος... όπως μου είπε και ένα παιδί για να υπάρχουν αμοιβαίες παραχωρήσεις πρέπει να υπάρχει αγάπη μεταξύ του ζευγαριού...... καλά να περάσουν οι νιόπαντροι..... ελπίζω να μην σφαχτούν ...άντε και στα δικά μας....

izampo.. will you marry me??

Βρές εσυ τον παππά να βρώ εγώ τον δικηγόρο..

izampo

# 11 στις 22/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by DoctorZhivagos

Παράθεση:

Παράθεση:

izampo.. will you marry me??

Βρές εσυ τον παππά να βρώ εγώ τον δικηγόρο..

Ανάλογα με το αν έχεις σπίτι και εξοχικό σε παντρεύομαι....
Πέρα από την πλάκα θα σου πω την αποψη μου....
Υπάρχουν πολλά αν στην υπόθεση ....Θεωρώ ότι αυτό το κάνουν οι κομπλεξικοί για να αποδείξουν οτί κάποιος δέχτηκε να τους παντρευτεί...
δηλαδή κάτι κρύβεται πίσω από αυτό.... οτιδήποτε μπορεί να σκεφτεί ο καθένας ... δηλαδή μπορεί η νύφη να σκέφτεται κατινιστικα πχ να παντρευτεί γρήγορα πριν γεράσει και για να πικάρει τον πρώην της , νομίζει ότι έτσι θα τον εκδικηθεί .... από την άλλη δύσκολα ένας άνδρας θέλει να παντρευτεί γρήγορα ...κυρίως οι άνδρες δεν θέλουν να χάσουν την ελευθερία τους παρόλο που πολλές φορές είναι και φουλ ερωτευμένοι.... τώρα σκέψου και τι θα είναι και αυτός.... μπορεί δηλαδή να είναι προικοθήρας ή μπορεί να μην βρίσκει γυναίκα γενικά ή μπορεί να ναι μαμάκιας και να κάνει ότι του λέει η μαμά του πολλά μπορεί....Πάντως οι γυναίκες πράττουν πολλές φορες παρορμητικά και λαθεμένα αλλά οι άνδρες πράττουν με την λογική ... δηλαδή αυτή δεν το πολύ σκέφτηκε άλλα αυτός το χει σκεφτεί....
Τώρα το τι θα γίνει δεν το ξέρουμε.... αλλά θέλω να σου πω ότι αυτοί οι δυο έχουν το δικό τους κώδικα επικοινωνίας ... δηλαδή είναι με όρους και όταν δυο άνθρωποι είναι με όρους όπως σε μια επιχείρηση ξέρουν να μην φτάνουν στα άκρα.... άρα θα τα βρίσκουν μεταξύ τους δηλαδή αν κάποια στιγμή βαρεθούν και πηγαίνουν με άλλους μπορεί να συγκατοικούν και κάτω από την ίδια στέγη ... άρα αυτοί τα βρίσκουν .... το λυπηρό θα ήταν ένας από αυτούς να παντρευόταν έναν πιο συναισθηματικό άνθρωπο τότε δεν θα χαν τον ίδιο κώδικα επικοινωνίας και θα χώριζαν ...... περα από την θεωρητική μεριά ...
σκέψου πρακτικά απ την οικογένεια σου και από τους συγγενείς σου τι ήταν αυτό που τους έκανε να μείνουν μαζί μέχρι τα γεράματα ???? πάντως από την δική μου εμπειρία γάμος χωρίς αγάπη δεν ευδοκιμεί .... ελπίζω να σε βοήθησα ... άντε και του χρόνου πάντα τέτοια για τα παιδιά καλέ.....

POYLAKI-TSIOU

# 12 στις 22/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ισως να συμβαίνουν γιατρούλη τα εξής.
-Η ηλικια της σε συνδιασμό με την επιθυμία γαμου οικογενειας κλπ να ειναι τετοια που δεν επιτρεπει παιχνίδια και ετσι βρηκε τον πρωτο διαθέσιμο.
- Βρηκε καποιον με καλυτερο παραμύθι που διευκολύνει τα παραπάνω.
- καταλαβε πως ο ερωτας εχει ημερομηνία λήξης και το ειδε πιο πρακτικά.
- εδινε ευκαιρίες για προταση γαμου τοσο καιρό ,κατι που δεν εγινε.
- ειδε πως το χρημα ειναι κατι που γεμίζει κατσαρόλες ενω το συναισθημα υποσκελιζεται στα αδεια στομαχια.
-δεν ενοιωθε αληθινα συναισθηματα για τον πρωην και το αντιλήφθηκε (ως συνηθως) ξαφνικα.
-παντα τον κεράτωνε απλα τωρα το εκανε επισημο.
ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

POYLAKI-TSIOU

# 13 στις 22/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
υγ. Το αν πετυχει ο γαμος ειναι αλλο θεμα γιατι εχουμε δει και μεγαλους ερωτες να καταλήγουν στην Πάνια ....

izampo

# 14 στις 22/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by POYLAKI-TSIOU
υγ. Το αν πετυχει ο γαμος ειναι αλλο θεμα γιατι εχουμε δει και μεγαλους ερωτες να καταλήγουν στην Πάνια ....

Πάντως μέχρι στιγμής εγώ δεν έχω δει να αγαπιούνται πραγματικά και να χωρίζουν .... αλλά έχω δει να νομίζουν ότι αγαπιούνται πραγματικά και να χωρίζουν.....Τώρα βέβαια δεν είμαι και μεγάλη σε ηλικία... μπορεί να δω κάτι τέτοιο στο μέλλον πράγμα που απεύχομαι .....

hns1602

# 15 στις 22/4/2013
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
...εχουμε δει και μεγαλους ερωτες να καταλήγουν στην Πάνια ....

Έναν τέτοιον έρωτα εννοείς...

http://www.youtube.com/watch?v=j6JyK5wWXeE

I want a perfect body... I want a perfect soul...

POYLAKI-TSIOU

# 16 στις 22/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by hns1602

Παράθεση:
...εχουμε δει και μεγαλους ερωτες να καταλήγουν στην Πάνια ....

Έναν τέτοιον έρωτα εννοείς...

http://www.youtube.com/watch?v=j6JyK5wWXeE

Διαφερει πολυ πιστευεις απο τούς αλλους...;;;;
Ερωτας δεν σημαινει και αισθηματα Αγαπης.

POYLAKI-TSIOU

# 17 στις 22/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Πάντως μέχρι στιγμής εγώ δεν έχω δει να αγαπιούνται πραγματικά και να χωρίζουν .... αλλά έχω δει να νομίζουν ότι αγαπιούνται πραγματικά και να χωρίζουν.....Τώρα βέβαια δεν είμαι και μεγάλη σε ηλικία... μπορεί να δω κάτι τέτοιο στο μέλλον πράγμα που απεύχομαι .....

Ξερεις...
τις περισσοτερες φορές δεν χωριζουν αυτοι που ΔΕΝ αγαπιούνται....
Η αγαπη αρκετες φορές μπορεί να γινει επικινδυνη δυστηχως...

morgoth

# 18 στις 23/4/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
το χω πει πολλες φορες. η αγαπη μονη της σα λεξη σαν εννοια δε λεει τιποτα. τι σημαινει αγαπη για μενα, για σενα, για τον παραδιπλα....
και αυτος που βαραει τη γυναικα του 2 φορες τη μερα, αμα τον ρωτησεις θα σου πει οτι την αγαπαει...

nefelena

# 19 στις 23/4/2013
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.558

Παράθεση:
Ξερεις...
τις περισσοτερες φορές δεν χωριζουν αυτοι που ΔΕΝ αγαπιούνται....
Η αγαπη αρκετες φορές μπορεί να γινει επικινδυνη δυστηχως...

Θελω τη μερα που θα φυγεις,απ το πρωι να μου γελας...κι οταν την πορτα θα ανοιγεις να ειναι σαν να μ αγαπας...

izampo

# 20 στις 23/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
morgoth kai nefelena ποια είναι η αποψη σας περι του θέματος???? αυτός που παντρευται τόσο γρήγορα έχει ξεπεράσει τον /την πρώην του???? κτλ
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.