Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

θελει απλα το χρονο του η δεν ηταν σιγουρος?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

cancandoit

# 1 στις 27/4/2013
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

θελει απλα το χρονο του η δεν ηταν σιγουρος?

γεια σας..πριν 6 μηνες επισκεφθηκα ενα νησι και για οικογενειακους λογους εμεινα 5 μηνες.εκει γνωρισα καποιον.με προσεγγισε με διακριτικο τροπο και ηθελε να περναμε αρλετες ωρες μαζι.ακομα και οταν δε μ εβλεπε προσπαθουσε μεσω διαδικτυου να με βρει.εμαθα οτι εχει σχεση 4 ετων με μια κοπελα που και τα 4 χρονια της σχεσης τους λειπει για σπουδες.η παρεα μας εγινε πιο στενη.μετα απο 3 μηνες γνωριμιας μου αποκαλυψε οτι ειναι ερωτευμενος μαζι μου.του ζητησα να μου πει τι θα γινει απο δω και περα εφοσον εχει σχεση.μου ειπε οτι δε μπορει να ειναι μαζι μου γιατι η κοπελα του ειναι μακρια και δεν θ ηθελε για κανεναν λογο να τη στεναχωρησει.βεβαια αισθανοταν πολυ ασχημα που ταλαιπωρουσε κ εμενα.εξαιτιας αυτου αποφασισα να φυγω απο το νησι.εκλαιγε που δεν ειχε τ κουραγιο τελικα να με κρατησει και φοβηθηκε οτι θα χανομασταν.επρεπε να φυγω δεν ηθελα ν αφεθω σε κατι παρανομο που θα γινοταν αρρωστο.λειπω απο εκει σχεδον 2 μηνες.εχουμε τηλεφωνικη επαφη.προσπαθησαμε πολλες φορες να διακοψουμε αλλα ακατορθωτο.(δεν ειχε υπαρξει ερωτικη επαφη,ολοκληρωμενη).τελικα μια μερα με πηρε τηλ και αποφασισε να παει να βρει τ κοπελα τ που αυτο τ χρονικο διαστημα λειπει στ εξωτερικο και να της μιλησει.πριν φυγει δεν τ ειδα και μου εξομολογηθηκε πραγματα που δεν περιμενα ν ακουσω,εδειχναν εναν ανθρωπο πολυ ερωτευμενο.αφου γυρισε απο το ταξιδι μου ειπε οτι σχεδον χωρισε.οτι της μιλησε (χωρις να της αποκαλυψει οτι ειναι ερωτευμενος με καποια αλλη,του το ειχα απαγορευσει γιατι θεωρω οτι ειναι πολυ δυσκολο για μια γυναικα να ακουει κατι τετοιο,ξερω οτι ειναι λαθος που δεν της ειπε ολη την αληθεια αλλα επειδη ειχα μια τετποια εμπειρια μου πηρε χρονια να τ ξεπερασω).τον ρωτησα αν φταιω εγω που χωριζει και μου ειπε οτι δεν αντεχει να μην με εχει.οτι ειναι η πρωτη φορα στ ζωη του π αισαθνεται ετσι.με την κοπελα του δεν ειχε νιωσει ετσι.η σχεση τους ειχε ξεκινησει χαλαρα και βγηκε κατι ομορφο.νομιζε οτι η ζωη ειναι ετσι .οτι δεν υπαρχουν τοσο δυνατα συναισθηματα.θεωρω οτι δεν εκανα κατι για να τον χωρισω απλα του ζητησα να ξεκαθαρισει.ποτε δεν τον προκαλεσα σα γυναικα.απλα ηταν η καθημερινη επαφη και στοιχεια του χαρακτηρα του που μου αρεσαν και του αρεσαν.τοσα χρονια μου ειπε οτι ποτε δεν αναζητησε κατι αλλο και δεν ειχε απατησει τ κοπελα του αλλα τωρα ηταν κατι διαφορετικο.πηγα στ ζωη του και του εδωσα νοημα,φως..οπως λεει.η επιστροφη του απο το ταξιδι τον εφερε και αλλαγμενο,στεναχωρημενο.αυτο που μου ειπε ειναι οτι νιωθει χαλια γιατι ποτε στ ζωη του δεν πικρανε κανεναν και νιωθει απαισια που το εκανε σε μια κοπελα που ηταν παντα καλη μαζι του.του ειπα οτι μπορει να γυρισει πισω αν το μετανιωσε.μου ειπε οτι δεν ειναι αυτο και προς τ παρον δεν το εχει σκεφτει απλα ειπε ειναι πολυ δυνατες οι τελευταιες εικονες.η γιαγια του λεει οτι ελεγε εδω ειναι η ολαση,εδω και ο παραδεισος...προς το παρον ειναι στ κολαση....του ειπα πως αν μαζι της ηταν στ παραδεισο τοτε να γυρισει και απαντησε πως δεν ηταν και απλα χρειαζεται χρονο.τον θελω πολυ στη ζωη μου.δεν θα γυρισω ακομα στ νησι.θελω να ειναι σιγουρος οτι εχει παρει τη σωστη αποφαση.αν παω ξερω οτι θα του παρω τ πονο και θ ξεχαστει ομως θα το ξεπερασει πραγματικα?δε νομιζω...θεωρω οτι πρπει να τ ξεπερασει μονος.η ερωτηση μου ειναι μηπως ηταν απο μερος του ενας ενθουσιασμος?μια τετοια σχεση 4 ετων που δεν ειχε προβληματα ξεπερνιεται?μηπως ν αποχωρησω?απλα βοηθειστε με σας παρακαλω.ειναι καλο παιδι ξερω οτι ειναι χαλια που τη στεναχωρησε αλλα ειναι μονο αυτο η ισως γυρισει πισω?

KLELIA22

# 2 στις 27/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
.... αν η σχεση... δεν ειχε προβλημα....

θα ειχες εσυ τωρα καλη μου κυρια????
κοψ'τε λιγο τα σοροπια... μη σας ανεβει ο ζαχαρος.....
και τρεχουμε για ενεσεις....

και οταν περασει ενα μηνα χωρια ... απο την αλληνα.. ανεβασε στροφες....
εμπνευση εισαι.... για εξελιξη....
οχι σεισμος .... ουτε λιμος... ουτε καταποντισμος.....
ε σε μερικους .. δεν ερχεται σαν επιφοιτησηση....

αλλα... εν-σωματωμενη!

dylanthomas

# 3 στις 27/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μείνε, όσο μπορείς, μακρυά!!!!!!
Αφησέ τον να πάρει τις δικές του αποφάσεις.
Μην τον πιέσεις!!!!
Βρίσκεται σε αδιέξοδο!!!

tzoulia49

# 4 στις 28/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
υπερβολες .........

κι οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρο καλαθι .......

να σε π......ξει θελει .......

και στο παιζει φουλ ερωτευμενος ......

την αλλη δεν προκειται να την αφησει .....

και τα χει ανακατεψει προφανως και ειναι αναστατωμενος .....

καμια σχεση 4 χρονων δεν την διαλυεις ετσι απο το πουθενα επειδη εκανες παρεα με καποια αλλη .....

σχεση δεν θα την ελεγες .παντως ....

mordxw30

# 5 στις 28/4/2013
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 186
Σε δουλεύει για να του κάτσεις και βρήκε ένα βολικό παραμύθι για να μπορέσει να φύγει μετά αναίμακτα. Τότε που θα τον πιάσουν οι "τύψεις" για την "άλλη".

'Οταν ένας άντρας σου λέει ότι έχει σχέση με άλλη, αλλά θέλει κι εσένα, εμμέσως πλην σαφώς σου λέει ότι δεν θέλει δέσμευση . Τι το κουράζεις κι εσύ ; Για γάμο τον θέλεις ;

aladdin30

# 6 στις 28/4/2013
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Κρεμαλα παιζεις?

Θ _ _ Α

psaromallis

# 7 στις 27/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η ζωή του στο νησί ήταν ανύπαρκτη, ιδίως με την κοπέλλα του στα ξένα.
Πήγες εσύ εκεί και, γνωρίζοντάς σε, ένοιωσε ξανά πως είναι ζωντανός.
Καλό παιδί, αλλά φαίνεται να είχε -ήρεμα- τη μοίρα του αποδεχθεί.
Ώσπου ένα πρωί ανακάλυψε πως η πλάση είναι υπέροχα όμορφη και
ο κόσμος μια γιορτή. Και σκέφτηκε πως, οφείλει και αυτός να συμμετέχει.

Αν είναι αλήθεια έτσι όπως τα λες -και δεν του κούνησες την ουρά σου-
άλλο δεν έκανες, από να τον βοηθήσεις από τη χειμερία νάρκη του να βγει.

Τώρα λοιπόν, που η παρουσία σου έκανε "την αρκούδα να ξυπνήσει"
και τη φωλιά των αγριομελισσών ν' ανακαλύψει στου δένδρου την κουφάλα,
το μόνο πρέπον που έχεις να κάνεις, είναι ΤΟ ΜΕΛΙ σου να της προσφέρεις...

soulmemory

# 8 στις 28/4/2013
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 406
Respect στη ποιητική τοποθέτηση του psaromalli!
Και φυσικά συμφωνώ μαζί του πως ήσουν η "αφύπνιση" στη ρουτίνα του.

Κοπέλα μου φαίνεσαι συγκροτημένος χαρακτήρας απ'αυτά που γράφεις και τους ενδοιασμούς που τρέφεις.

Επομένως εύκολα μπορείς να καταλάβεις πως χρειάζεται χρόνο για να διαχειριστεί τα νέα του συναισθήματα.
Δεν είναι ικανός ακόμη να συνειδητοποιήσει αν η απόφασή του να φύγει από μια 4χρονη σχέση-βόλεμα ήταν σωστή.

Πόσο χρονών είστε? ρωτάω διότι ίσως έχει κάποια σημασία..
(Αν πχ είναι πάνω κάτω 25 χρονών, μπορεί πολύ πιο εύκολα να ρισκάρει να ζήσει νέες καταστάσεις..
Αν όμως είναι 30+, ε τότε σίγουρα, θα του είναι πιο δύσκολο να διαλύσει κάτι σίγουρο και όμορφο για έναν, ας πούμε, ενθουσιασμό.)

Και ας πούμε πως τελικά όλα βαίνουν καλώς για σας, πόσο εύκολο σου είναι να πας σ'εκείνο το νησί? Εργάζεσαι, σπουδάζεις?
Έχεις τη δυνατότητα να εγκατασταθείς εκεί, ή θα πηγαινοέρχεσαι διατηρώντας μια σχέση εξ'αποστάσεως?
Αν θέλεις, δώσε μας κάποια στοιχεία για να μπορέσουμε κι εμείς στη συνέχεια να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα με βάση τα δεδομένα σας κι αν τελικά αξίζει κι είναι πρακτικά εφικτό να προσπαθήσετε.

Γενικότερα οι άνθρωποι βολευόμαστε σε καταστάσεις και σχέσεις που μας προσφέρουν ασφάλεια και ομορφιά.
Δύσκολα διαλύουμε κάτι όμορφο για να ζήσουμε κάτι άγνωστο και ίσως εφήμερο.

Πολύ φοβάμαι, μη τυχόν κι αυτός ο άνθρωπος καταλήξει στη πιο συμφέρουσα για εκείνον επιλογή, που είναι ναι μεν να διατηρήσει τη μακροχρόνια σχέση του, αλλά και να το ζήσει με σ'ένα.

Δυστυχώς ή ευτυχώς, η ζωή δείχνει πως οι περισσότεροι δειλιάζουν και διαλέγουν τον εύκολο δρόμο.
Γι'αυτό και να είσαι επιφυλακτική και όσο μπορείς να τσεκάρεις τα σημάδια που σου δίνει, αφήνοντας στην άκρη τα γλυκόλογα και μπλα μπλα.

Σε βλέπει κι εσένα "ζόρικη" και προσπαθεί να σε "τουμπάρει".
Γι'αυτό εξάλλου σου είπε πως "σχεδόν χώρισε".
Τί θα πεί σχεδόν?
Ή χωρίζεις ή όχι ή χωρίζεις μέχρι να γλυκαθεί απ'αλλού και μετά ξαφνικά είναι και πάλι μαζί με τη μακρόχρονη-βολεμένη σχέση του.

Μακάρι να βγω λάθος και να μην ισχύουν αυτά, όμως σε παρακαλώ πολύ έχε το νου σου, έτσι ώστε να μη βρεθείς στη θέση του "θύματος" (όπως λέει κι ο Aladdin) κι ύστερα κλαίγεσαι για το πόσο ψεύτικοι είναι μερικοί άνθρωποι.
Και αντίστοιχα, πόσο αφελείς είμαστε..

achinos

# 9 στις 28/4/2013
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762
Σχεδόν χώρισε...

Τώρα μένει να της πει...οτι την κατέστησε...ολίγον έγκυος...

Μα καλά δεν καταλαβαίνουμε οτι όλα αυτά τα κουλά είναι π@π@ρες για να πηδήξουμε;

Δώστου καλέ αυτό που θέλει...κ θα δεις μετά το "σχεδόν" τι σχέδιο είναι...
Μ αρέσει πάντως όταν το παίζουν...συναισθηματικούληδες...

cancancandoit

# 10 στις 28/4/2013
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 8
πρωτον ευχαριστω για τις απαντησεις....θελω ν βλεπω διαφορες αποψεις...δευτερον παρατηρω τις ηλικιες σας κ βλεπω οτι μερικοι παρολο την ωριμοτητα της ηλικιας σας δεν εχετε καταλαβει τι σας λεω...λοιπον ναι ειχε την ευκαιρια λιγο πριν φυγω να παρει αυτο που συμφωνα με αυτο που καταλαβαινετε ηθελε....τον αφησα κιολας να δω που θια το παει εως που σταματησε και γυρισε κ μου ειπε οτι ειναι λαθος να γινει ετσι ...οτι το εχει φανταστει διαφορετικα και οχι υπο αυτες τις συνθηκες....δευτερον καποιος που ειναι ερωτευμενος πιστεψτε με δεν ειναι θυμα η χαζος η σωνει και καλα εθελοτυφλει,,πανω κατω καταλαβαινουμε τι ειναι ο αλλος οχι μεσα απο τ λογια αλλα απο τις πραξεις....ενα απλο πχ την ημερα τ γενεθλιων της αδερφης μου κ αφου ειχα φυγει απο τ νησι με πηρε τηλ και κανονισε να της παει τουρτα οπως κ εγινε..(η αδερφη μ σπουδαζει εκει)...δεν καταλαβαινω γτ πιστευετε πως ολα ειναι σεξ κ ολοι θελουν μονο αυτο...δεν καταλαβαινω αυτη τη προκαταληψη οτι καποιος σωνει και καλα κοροιδευει για ενα απλο πηδημα....κ ομως και στις μερες μας υπαρχει ερωτας...ποσο αδειος και κενος μπορει να ειναι καποιος ωστε να μη καταλαβαινει αυτο που περιγραφω??ειμαι 25 ειναι 25...οχι δεν εργαζομαι εκει αλλα σπουδαζω σε μια μεγαλη πολη.....οχι δε θελω σχεση απο αποσταση θελω να μεινω εκει κ ναι ειμαι μαζι του και τ ξερει...τ νησι ειναι μικρο δεν εχει περιθωρια να διατηρει δυο σχεσεις και ξαναλεω δεν ειναι τετοιος ανθρωπος....καλα δε βαζω και τ χερι μου στη φωτια αλλα απο αυτα που εχω καταλαβει.....μιλαμε σχεδον ολη μερα εκτος οταν παμε για υπνο....και τ 2 μιση μηνες που λειπω....ακομα και τ πρωτοχρονια που ειχα παει στους δικους μου και δεν ειχε αποκαλυψει τα συναισθηματα του,(μου ειπε τι ενιωθε 3 μηνες αφου με γνωριστηκαμε..λεει οτι προσπαθουσε να τ παραμερισει ολο αυτο,,,να κανει πως δεν υπαρχει αλλα δεν αντεξε),ενα τεταρτο αφου μπηκε η χρονια με πηρε τηλ κ μιλουσαμε 3 ωρες ..και η κοπελα του εκει στ νησι...ακομα κ οταν ετυχε μια φορα να ερθει αντι να ειναι μαζι της προσπαθουσε να περναει χρονο μαζι μου....τελος..νομιζω οτι αυτα δεν ερχονται καθε 3 κ λιγο στ ζωη μας και δε με νοιαζει να παω στ νησι (αν τελικα πανε ολα καλα) και να βρω μια δουλεια εκει....θελω να ειμαι απλα μαζι του αλλα με το σωστο τροπο..!

soulmemory

# 11 στις 28/4/2013
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 406
Έρωτας λαλαλα

Κοπέλα μου σε καταλαβαίνω..
Μην αδικείς τους συνδικτύους.
Έχουμε δει και έχουμε ακούσει πολλά (φαντάζομαι και εσύ)
και εδώ που τα λέμε δεν είναι λίγες οι φορές που τα λόγια μας βγήκαν αληθινά.

Βέβαια η κάθε περίπτωση διαφέρει και εσύ είσαι αυτή που το βιώνει και μπορεί να δει τα σημάδια που σου στέλνει.
Εμείς απαντήσαμε καθαρά με βάση όσων ανέφερες, τίποτα παραπέρα.

Αν λοιπόν, με όσα εισπράττεις, αισθάνεσαι πως είναι ειλικρινής και αξίζει να προσπαθήσεις, τότε κάνε το.
(Ομολογώ πως με τα στοιχεία που πρόσθεσες, δείχνει ειλικρινείς απέναντι στις προθέσεις του.)

Το μόνο λοιπόν που έχεις να κάνεις από δω και πέρα είναι να συνεχίσετε την όλη επικοινωνία,
δίνοντας βέβαια τον κατάλληλο χρόνο που χρειάζεται ώστε να διαχειριστεί τη τωρινή του σχέση και να τη λήξει οριστικά,
και παίρνοντας κι εσύ αντίστοιχα τον χρόνο σου ώστε να επιβεβαιώσεις την αληθινότητα των πράξεών του μέσα απ'τις αποφάσεις του.

Γενικότερα ο χρόνος θα δείξει!
Κι αφού είσαι τόσο ερωτευμένη, όπως κι εκείνος δείχνει για σ'ένα, εεε ζήστε το βρε παιδιά

KLELIA22

# 12 στις 28/4/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by psaromallis
Η ζωή του στο νησί ήταν ανύπαρκτη, ιδίως με την κοπέλλα του στα ξένα.
Πήγες εσύ εκεί και, γνωρίζοντάς σε, ένοιωσε ξανά πως είναι ζωντανός.
Καλό παιδί, αλλά φαίνεται να είχε -ήρεμα- τη μοίρα του αποδεχθεί.
Ώσπου ένα πρωί ανακάλυψε πως η πλάση είναι υπέροχα όμορφη και
ο κόσμος μια γιορτή. Και σκέφτηκε πως, οφείλει και αυτός να συμμετέχει.

Αν είναι αλήθεια έτσι όπως τα λες -και δεν του κούνησες την ουρά σου-
άλλο δεν έκανες, από να τον βοηθήσεις από τη χειμερία νάρκη του να βγει.

Τώρα λοιπόν, που η παρουσία σου έκανε "την αρκούδα να ξυπνήσει"
και τη φωλιά των αγριομελισσών ν' ανακαλύψει στου δένδρου την κουφάλα,
το μόνο πρέπον που έχεις να κάνεις, είναι ΤΟ ΜΕΛΙ σου να της προσφέρεις...

10 σειρες!
αψογη δομη!
διακριτη θεματικη περιοδος!
σχολια!
και κατακλειδα!!
καλολογικα στοχεια!
ορθογραφια!
σημεια στιξης ... σε σωστη θεση...!

και τοση οση γλαφυροτητα.... και συγκινηση... αρμοζει.. στο θεμα !!
απο το 2006 .ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ μια τετοια απαντηση εδω μεσα .
( αδιαφορο το αν συμφωνουμε ή οχι....)
..... RESPECT!
( χραααααααααααααατς!!!!!!!!!!!!)

inioxos52

# 13 στις 28/4/2013
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Επειδη εισαι πλεον μεγαλο κοριτσι, πρεπει να λεγονται αληθειες. Αποψη μου λοιπον, ειναι πως ο τυπος σε ταιζει χοντρο παραμυθι.

Διοτι οι πιθανοτητες σφοδροτατου ερωτα προερχομενου μονο απο τα λογια και καποια φασωματα, στις ηλικιες σας απλως δεν παιζει. Γιατι οι σφοδροι ερωτες, ειναι παντοτε διανθισμενοι με εντονο και συνεχες σεχ. Που στην περιπτωση σας δεν υπηρξε διολου. Αρα μουφα ο σφοδρος ερως. Πεστο δυνατη ελξη, πεστο ενθουσιασμο καλυτερα, για νασαι μεσα στα σιγουρα. Η σφοδροτητα των συναισθηματων θα φανει σταδιακα, και με την προοδο στο θεμα του σεξακιου.

Επιπλεον, αποψη μου ειναι πως ακομη κι αν παιζει σχεση εξωτερικου, σε ταιζει μεγαλες ποσοτητες φουμαρα. Οταν απο αντρα ακους δραματικες εκφρασεις περι ασιγαστου και βασανιστικου ερωτα για σενα που δεν τον αφηνει ουτε να φαει ουτε να πιει, οπως επισης και για κρισεις συνειδησεως οσον αφορα τα γκομενικα του, τοτε να κουμπωνεσαι. Γιατι ΔΕΝ ειναι αυτος ο αντρικος τροπος σκεψης για αυτα τα θεματα. Το πιθανοτερο λοιπον, ουτε ταξιδι πηγε, και σαφεστατα ουδεποτε της μιλησε. Ασε το τι λεει.

Οι αντρες κοπελλια, μιλουν με γυναικειο τροπο, οταν εχουν απεναντι τους μια γυναικα διστακτικη, αναποφασιστη, με αισθηση ηθικης, και με πολλα ερωτηματικα στο μυαλο της οσον αφορα μια πιθανη σχεση με εναν αντρα δεσμευμενο. Με αυτους τους γλυκαναλατους τροπους λοιπον, αιρουν η εν πασει περιπτωσει επιχειρουν να αρουν τους δισταγμους των διστακτικων γυναικων. Και εκ του αποτελεσματος, φαινεται η επιτυχια η αποτυχια τους.

Εν κατακλειδι. Εαν θελεις να περασεις καποιες ωραιες στιγμες μαζυ του επειδη τον θελεις, καντο χωρις δευτερη κουβεντα. Εαν ομως σκοπευεις σε σχεσεις σοβαρες και λοιπα συναισθηματικα, καλυτερα αφησε το κοπελλια να προσπερασει, γιατι σε βλεπω στο τελος εδω μεσα να κλαις μαυρο δακρυ η προδομενη.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

aladdin30

# 14 στις 28/4/2013
author
Ανδρας / 36 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Και γιατι επρεπε να γνωρισει εσενα για να χωρισει την ξενιτεμενη? Δεν ηθελε να τη στεναχωρησει μωρε ο κακομοιρης εκε στα ξενα και κοψει καμια φλεβα για παρτυ του...

cancancandoit

# 15 στην 1/5/2013
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Το εκτιιμω!λοιπον,η καταληξη ειναι οτι οντως χωρισε...ηρθε με βρηκε και θελει να ειμαστε μαζι.....πειμενω πως και πως να περασει ο καιρος και να παω στο νησι μαζι του! ο ερωτας ειναι ομορφο πραγμα ...ας μη τα βλεπουμε ολα καχυποπτα..να ειστε καλα!

nazirella

# 16 στην 1/5/2013
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 68
Κοπελιαααα!! Τωρα εγω θα γινω πολύ κακιά , πάαααααααρα πολύ κακια ομως!

Πόσο σοβαρος ειναι αυτός ο τύπος που περιμένι να γνωρισει πρωτα την επόμενη για να χωρισει την προηγούμενη?

Και πως θα νιωσεις ΕΣΥ μετα απο 4 χρόνια, όταν θα λεει σε ΜΙΑ ΑΛΛΗ γυναίκα , ότι εσενα σε έχει βαρεθει και ειναι τρελα ερωτευμενος μαζι της και ποιά και λοιπά??

Και πόσο οκ εισαι εσύ που γνωριζες ότι δεν εχει χωρισει ακομα και μπλεχτηκες σε αυτη την ιστορια?

Συγνώμη, αλλά δε του εδωσες την εντυπωση και της πιό δυνατης προσωπικότητας,. Νομιζω θα σε εκτιμουσε πολυ παραπάνω, αν του έλεγες " με συγκινεί ο ερωτάς σου, αλλά δε θα κάνω ΤΙΠΟΤΑ μαζι σου αν δεν ξεκαθαρισεις τα πραγματα με την κοπελια σου" !

Κι όταν λέω ΤΙΠΟΤΑ εννοω ΤΙΠΟΤΑ!!

Οχι φιλια στο στόμα και φασωματα που εκανες εσυ!!

Σορυ αλλά για μενα κανεις απο τους 2 σας δεν ειναι ενταξει! Κι αυτα γυρίζουν μπουμερανγκ!

Καλό Πασχα!

cancancandoit

# 17 στην 1/5/2013
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
ναι συγνωμη κιολας που δε το χειριστηκα οπως θα το εκανες εσυ....ευχαριστω παντως για την απαντηση σου .καλο πασχα!

tzoulia49

# 18 στις 2/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
προσεξε εκει στο νησι που θα πας να κραττας μικρο καλαθι ....

πολυ μικρο καλαθακι .....

ακομα δεν πεισθηκα οτι χωρισε την 4 χρονη σχεση του επειδη εριξε δυο φιλια σε σενα ....

μηπως εψαχνε αφορμη να την διωξει και μια και βρεθηκε το δεκανικι σε χρησιμοποιησε ως ευκαιρια ;

εισαι σ αλλη διασταση προσγειωσου ....

πολυ φοβαμαι οτι την επομενη βδομαδα θα μπεις και θα τον βριζεις ....

και να δουμε μετα ποιος ειναι ο καχυποπτος και ποιος εχει πλασματικη πραγματικοτητα ....

Pianist_

# 19 στις 3/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by cancancandoit
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Το εκτιιμω!λοιπον,η καταληξη ειναι οτι οντως χωρισε...ηρθε με βρηκε και θελει να ειμαστε μαζι.....πειμενω πως και πως να περασει ο καιρος και να παω στο νησι μαζι του! ο ερωτας ειναι ομορφο πραγμα ...ας μη τα βλεπουμε ολα καχυποπτα..να ειστε καλα!

Εγω θέλω να έχει κανένα τυρογαριδάκι ,και θα σου πώ μετά που θα πάει ο έρωτας !

Ε ρε πώς σας δουλεύουν και τα καταπίνετε αμάασητα.Άντε τρέχα στο νησί μην χάσεις το κελεπούρι.Ψιτ και που είσαι....ατην σχέση του ούτε έχειμιλήσει ούτε και την έχει χωρίσει.Άντε και καλό βόλι !!

maraki_lar

# 20 στις 5/5/2013
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364

Παράθεση:

Καλή μου εγω θα σου ελεγα, πανω-κατω τα εξης (ηδη στα γραψανε και καποιοι πιο πανω):

1) Ο ερωτας για μενα-στους ωριμους ανθρωπους- συμβαδιζει με τη λογική.Δεν ειναι 2 ξεχωρα πραματα.Ζησε τον ερωτα σου λοιπόν (γιατι ναι, και για μενα ειναι το αλατοπίπερο της ζωής), ομως μεινε όσο μπορείς προσγειωμενη, μην υπερενθουσιάζεσαι και μην εχεις πολλές προσδοκίες απο τον κυριούλη αυτον.

So...επειδη σε βλέπω φούλ καψούρα-εχουμε περασει απο αυτα και ξερουμε πως ειναι- θα συμβούλευα:
Γνωρίζοντας πως ειναι ρισκο να πας εκει στο νησι-δεδομενου του οτι δεν ξερεις αν την εχει ξεπερασει την αλλη-προχωρα κι οτι γινει...ομως ούσα προετοιμασμενη και για μια ενδεχόμενη απογοητευτική κατάληξη του εγχειρήματος!

2) Το "σχεδόν χωρισα..." κορυφαια ατακα!!

Ψαξε να δεις αν οντως χωρισε, προσπαθησε να το διασταυρωσεις, εφόσον ειναι εφικτό κατι τέτοιο, πριν του δωθεις ψυχή τε και σώματι!
Γενικα...δωσε χρονο και σε σενα και σε αυτον, πριν προχωρήσεις, οπως σωστα ειπες οτι θα κανεις.

Παράθεση:

Τον θελω πολυ στη ζωη μου.Δεν θα γυρισω ακομα στο νησι.Θελω να ειναι σιγουρος οτι εχει παρει τη σωστη αποφαση.Αν παω ξερω οτι θα του παρω τον πονο και θα ξεχαστει, ομως θα το ξεπερασει πραγματικα?δε νομιζω...θεωρω οτι πρεπει να το ξεπερασει μονος.

...βαση αυτών των σκεψεων σου γι αυτον και τη "σχεση", δε βλεπω να εχεις χασει τη λογική σου και η κριση σου δε φαινεται να εχει θολώσει.Αυτο ειναι θετικο σημαδι...

keep walking...

Αυτα απο μενα και...ευχομαι οτι καλύτερο!
Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε