Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

τελικα διαζυγιο;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

klmsathens

# 1 στην 1/5/2013
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

τελικα διαζυγιο;

ζητω την γνωμη σας γιατι δεν ξερω τι να κανω..θα σας πω εν συντομια την κατασταση. με τον αντρα μου ειμαστε 11 χρονια μαζι, παντρεμενοι 4. ειμαι 34 και ειναι 55. καθυστερησαμε να παντρεφτουμε γιατι ηταν σε διασταση με την πρωτη του συζυγο κ δεν ειχε βγει το διαζυγιο. εγω ειχα καποια οικονομικα προβληματα στα οποια ομολογω οτι με βοηθησε αλλα του τα επεστρεφα τα χρηματα που μου δανειζε. απο τον πρωτο σχεδον χρονο της σχεσης μας σταματησε να ερχεται σε ερωτικη επαφη μαζι μου κ οταν τον ρωτησα γιατι μου απαντησε φωναζοντας οτι το μονο που με νοιαζει ειναι αυτο κλπ..εγω δεν το ξαναεθιξα το θεμα γιατι υπεθεσα οτι μαλλον εχει καποιο προβλημα κ δεν ηθελα να τον φερω σε δυσκολη θεση. τον αγαπουσα κ σκεφτηκα οτι το σεξ δεν ειναι κ το πιο σημαντικο πραγμα σε μια σχεση.. καποια στιγμη ομως καταλαβα οτι αυτος ειχε δημιουργησει μια παραλληλη σχεση κ οταν τον ανακαλυψα αυτος εννοειται δεν παραδεχτηκε τιποτα κ ενω του ζητησα να φοραει τη βερα του την εβαλε για ενα μηνα κ μετα την ξαναεβγαλε.. οταν τον ρωτησα γιατι μου απαντησε παλι φωναζοντας οτι τον ενοχλουσε στο δαχτυλο! γενικα τα τελευταια χρονια δεν βγαινει σχεδον ποτε μαζι μου κ οταν πριν ενα χρονο του ειπα οτι ειμαστε πια σαν συγκατοικοι η απαντηση που πηρα ηταν οτι εχουμε διαφορετικες αφετηριες κ απεφυγε να συνεχισει την συζητηση. πριν λιγο καιρο βγηκε εξω βραδυ κ γυρισε εχοντας μεικ απ στο σακακι .. μετα απο ολη αυτη την αδιαφορια η αληθεια ειναι οτι εχω κρυωσει και εγω.. και ειμαι αδιαφορη γενικα και φαινεται μιας και τοσα χρονια ημουν εντελως διαφορετικη. κ φτανουμε στο ζητουμενο: τον χωριζω η λογω του οτι με βοηθησε στα δυσκολα πρεπει να μεινω κ να υπομεινω αυτην την κατασταση;

inioxos52

# 2 στην 1/5/2013
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Τον χωριζεις ασυζητητι, και μη ρωτας ντιπ!!!!

Αρέσει στο μέλος rosalinda88
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

archagellos

# 3 στην 1/5/2013
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.449
Αφου σε εχει για δευτερη ............τι καθεσαι και σκεφτεσαι ?

Σε βοηθησε , του γυρισες πισω αυτα που σου δανεισε .....τωρα τι ?

Με αυτα που περιγραφεις ...δεν βγαινει η ζωη καλο μου .

Κοιτα να βρεις κανεναν ανθρωπο που να σε σεβεται .
Keep Walking

POYLAKI-TSIOU

# 4 στην 1/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα ειμαστε τουλαχιστον αφελείς εαν σού πουμε απο εδω μεσα το τι να κανεις και εσυ επισης εαν το ακολουθήσεις...
Ολα δειχνουν πως ο ανδρας σου ηταν παντα απιστος (χωρις να το μαθεις -αν και ισως να υπήρξες κι εσυ καποτε το τριτο προσωπο στον γαμο του...).
Το θεμα ομως δεν ειναι απλο (γιατι η σεξουαλικη απιστια ηταν παντα απλο θεμα για τον ανδρα ).
Σιγουρα εχει κορεστει-κουραστεί σεξουαλικά και βγαζει μόνο το χούι του ως απιστος (αυτο που λένε...πρωτα βγαινει η ψυχη και μετα το χούι...).
Αν χωρισεις να δεις και το δικό σου θεματάκι γιατι σιγουρα καπου χωλενει και τούτο αφου σε οδηγεί σε τετοιες επιλογες συντρόφων...
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ !!!

wish_

# 5 στην 1/5/2013
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319
Εμ σε κερατώνει εμ θες και να κάτσεις,λες και έκανε κάτι που δε θα το κάνε καποιος αλλος αμα σε νοιαζόταν οπώς γονιός ή φίλος,άσε που στην τελική του τα επέστρεψες.

Ουτε να κάτσεις να το συζητήσεις πιστεύω δεν αξίζει,γιατί και κουβέντες που του έκανες στο βρόντο πήγαν.Παιδιά σκυλιά δεν έχετε και είσαι ακόμα νέα οπότε τη σκάς!Ήσουν απο τα 22 σχεδον σε μια σχέση ακόμα καλά καλά δεν ήξερες τι σου γίνεται και βρήκες έναν να σ΄εχει του χεριού του καιρός λοιπόν να τα μαζέψεις και να ζήσεις οτι δεν έζησες και να μην υποκύψεις σε χαζές δικαιολογίες.

Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

aladdin30

# 6 στις 2/5/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Αν δεν εισαι τρολακι, εχεις σοβαρο προβλημα...πρεπει να σε δει γιατρος. Μηπως να του πεις και καμμια συμβουλη για τη γκομενα? Καλα και αφου δε σε καλαφατιζε ο γερομπαμπαλης που διαλεξες γτ τον παντρευτηκες? Ρε το γερομπισμπικη που μου θελει και ερωμενη....

gyftaki

# 7 στις 2/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by klmsathens
ζητω την γνωμη σας γιατι δεν ξερω τι να κανω..θα σας πω εν συντομια την κατασταση. με τον αντρα μου ειμαστε 11 χρονια μαζι, παντρεμενοι 4. ειμαι 34 και ειναι 55. καθυστερησαμε να παντρεφτουμε γιατι ηταν σε διασταση με την πρωτη του συζυγο κ δεν ειχε βγει το διαζυγιο. εγω ειχα καποια οικονομικα προβληματα στα οποια ομολογω οτι με βοηθησε αλλα του τα επεστρεφα τα χρηματα που μου δανειζε. απο τον πρωτο σχεδον χρονο της σχεσης μας σταματησε να ερχεται σε ερωτικη επαφη μαζι μου κ οταν τον ρωτησα γιατι μου απαντησε φωναζοντας οτι το μονο που με νοιαζει ειναι αυτο κλπ..εγω δεν το ξαναεθιξα το θεμα γιατι υπεθεσα οτι μαλλον εχει καποιο προβλημα κ δεν ηθελα να τον φερω σε δυσκολη θεση. τον αγαπουσα κ σκεφτηκα οτι το σεξ δεν ειναι κ το πιο σημαντικο πραγμα σε μια σχεση.. καποια στιγμη ομως καταλαβα οτι αυτος ειχε δημιουργησει μια παραλληλη σχεση κ οταν τον ανακαλυψα αυτος εννοειται δεν παραδεχτηκε τιποτα κ ενω του ζητησα να φοραει τη βερα του την εβαλε για ενα μηνα κ μετα την ξαναεβγαλε.. οταν τον ρωτησα γιατι μου απαντησε παλι φωναζοντας οτι τον ενοχλουσε στο δαχτυλο! γενικα τα τελευταια χρονια δεν βγαινει σχεδον ποτε μαζι μου κ οταν πριν ενα χρονο του ειπα οτι ειμαστε πια σαν συγκατοικοι η απαντηση που πηρα ηταν οτι εχουμε διαφορετικες αφετηριες κ απεφυγε να συνεχισει την συζητηση. πριν λιγο καιρο βγηκε εξω βραδυ κ γυρισε εχοντας μεικ απ στο σακακι .. μετα απο ολη αυτη την αδιαφορια η αληθεια ειναι οτι εχω κρυωσει και εγω.. και ειμαι αδιαφορη γενικα και φαινεται μιας και τοσα χρονια ημουν εντελως διαφορετικη. κ φτανουμε στο ζητουμενο: τον χωριζω η λογω του οτι με βοηθησε στα δυσκολα πρεπει να μεινω κ να υπομεινω αυτην την κατασταση;

....Ασε τις Αφετηριες και πιασε τις..Καφετεριες...Ελα με το..ραμολι!!!...Μπαρκουλη μου θυμιζει...Πως μου ρθε αυτο τωρα???

ROCK-54

# 8 στις 2/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν δεν εχετε παιδια θα ελεγα πως πολυ εκατσες κ προσπαθησες μαζι του.
Δεν σε πηραν και τα χρονια-διορθωσε το λαθος-χωρις τυψεις κ χωρις παθος

aladdin30

# 9 στις 2/5/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Αρε θυμα, τι τυχεροι ειναι μερικοι που βρισκουν τετοια κοροδα...

klmsathens

# 10 στις 3/5/2013
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
ευχαριστω για τα οσα μου ειπατε παιδια. ειλικρινα με βοηθησατε πολυ . να ειστε ολοι καλα.

maria_antouanetta_33

# 11 στις 4/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αντί να σε έχει στα ώπα ώπα.. με τόση μεγάλη διαφορά ηλικίας,σε απατάει κιόλας.

Και εσύ ρωτάς τι να κάνεις..
Εσύ τι αισθάνεσαι?Αγάπη για αυτόν τον άνθρωπο?
Κρύωσες λες απλά. Ανακάλυψες μέικ απ κι απλά κρύωσες?
Αντί να του σβουρήξεις καμία του μαλακατέσα να πούμε..

Διάλογος δεν υπάρχει μεταξύ σας?
Αν όχι..μια χαρά νεότατη είσαι να φτιάξεις τη ζωή σου σωστά με κάποιον να σε σέβεται και να σε αγαπάει.

Αυτός τη ζωούλα του την καλοπερνάει.
Κοίτα φτιάξε τη δική σου μακριά από αυτόν.

Καλή Ανάσταση.

gyftaki

# 12 στις 5/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...Μονο εγω γελαω??Τι διαολο???Η εγω ειμαι γελοια η...εσεις τα παιρνετε ολα σοβαρα πια.....Μην ακουσω σχολια για το πρωτο ε???

tzoulia49

# 13 στις 12/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
σχολασε τον εν ταχη .......

ουτε ενα 24 ωρο μην χαραμισεις μαζι του.....

οι αντρες 50-60 περνανε φαση κλιμακτηριου .....

πηδ...νε αβερτα κουβερτα οτι θηλυκη γατα κουνιεται για να επιβεβαιωθουν οτι το εργαλειο δουλευει κι οτι οπου να ναι θα εκπνευσει ......

αυτος απ οτι φαινεται το ειχε στο dna του .....

παθαινει μια ασφυξια με την μονιμοτητα ......

και λες οτι απο πρωτο χρονο δεν κανατε σεξ .....

του γαμου ενοεις;

οπως και να εχει εχεις ενα οπλο ....

την νεοτητα σου ....

κοιτα μην το στρεψεις εναντιον σου .....

και κοιτα μην εφαρμοσει οτι εκανε μαζι σου .....

βρει μια αλλη .....ζητησει απο σενα διαζυγιο και ξαναεπαναληφθει η ιδια ιστορια .....

διωχτον ....σιγα πια ....

δεν πετυχες και το πρωτο λαχειο .....

Pianist_

# 14 στις 31/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ωχ ωχ ωχ ωχ!!Την περνάει βαριά την κλιμακτήριο ο παππούς σου(και ως γνωστόν οι άντρες την περνάνε χειρότερα απο τις γυναίκες).Ψάχνει να επιβεβαιώσει το μούσμουλο που αρχίζει και μαραίνεται.
Αχχχχ....Τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας!
Αντε ...ΚΑΙ πολύ του πέφτεις ΚΑΙ πολύ κάθησες.Καιρός να "στρίβεις"!

skaskaskasousou

# 15 στις 31/5/2013
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091
[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/verschiedene/d060.gif[/img]
Με βουντού και κλαδευτήρι, είδα πια κι εγώ χαΐρι..

elix_geo

# 16 στις 31/5/2013
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by skaskaskasousou

[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/verschiedene/d060.gif[/img]

Εγώ λέω να κάτσει και να του τα τρώει!!!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

raffaela

# 17 στις 2/6/2013
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Απαντήσεις: 99
Το δις εξαμαρτείν....

Απ'ότι φαίνεται....το έχει κάνει σύστημα και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν, αλλά εσύ μπορείς να φτιάξεις τη ζωή σου ( κάτι που ηλικιακά σε παίρνει) και να μην τη χαραμίσεις μαζί του.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που με τέτοια διαφορά δε σε έχει στα πούπουλα, αλλά ψάχνει από δω κι από κει...τι να πω....

clarita3022

# 18 στις 4/6/2013
author
Γυναίκα / 42 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 1
γεια σας! είμαι καινούρια και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε.....
προσπαθώ να πάρω διαζύγιο και δεν μου το δίνει ο πρωην σύζυγος γιατί με θέλει πίσω!
ωστόσο δε θέλω να παω στα δικαστήρια μαζί του αλλά εδώ και ένα χρόνο σχεδόν δε μένουμε μαζί! που και πως μπορώ να δηλώσω κάπου υπεύθυνα ότι είμαι σε διάσταση? ρώτησα στην εφορία και μου είπαν ότι δεν το δέχονται πλέον με υπεύθυνη δήλωση, παρά θέλουν μόνο διαζευκτ΄΄ηριο, ή χαρτί αγωγής....
ξέρει κάποιοσ να μου πει τι πρέπει να κάνω?

raffaela

# 19 στις 5/6/2013
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Απαντήσεις: 99
Clarita...καταρχήν θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν ήταν δική σου ή δική του πρωτοβουλία το να μείνετε χώρια. Και εννοώ έφυγε αυτός ή εσύ από το σπίτι?

Στην περίπτωση που έφυγες εσύ....κάτι που θεωρώ πιο πιθανό, θα έπρεπε να το δηλώσεις την ίδια μέρα στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου ώστε να μην κατηγορηθείς για εγκατάλειψη συζυγικής εστίας και για να μετράει και επίσημα ο χρόνος που είστε χώρια. Στα 2 χρόνια διάστασης πλέον βγαίνει διαζύγιο.

Όπως και να 'χει, θα πρέπει να απευθυνθείς σε δικηγόρο (ακόμα και για συναινετικό). Αλλά γιατί έναν ολόκληρο χρόνο δεν το έψαξες???

aladdin30

# 20 στις 7/6/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Με νεα διαταξη απο περσι τον απριλιο η διαδικασια διαζυγιου εχει απλοποιηθει παρα παρα παρα πολυ. Και ειναι και φτηνες οι αμοιβες. Ο λογος που χωρισατε ποιος ειναι? Αν θες λεπτομερειες παντως να σε πω συγκεκριμενα. Θα κανεις αγωγη διαζυγιου και θα επικαλεστεις κλονισμο. Αν σε απειλει θα κανεις και ασφαλιστικα μετρα. Αν εχετε ανηλικα τιθεται θεμα επιμελειας. Για τις περιουσιες ο καθενας παιρνει οτι ειναι στο ονομα του και αν καποιος αξιωνει οτι εχει συμβαλει στην περιουσια του αλλου ή στα κοινα περιουσιακα στοιχεια, πρεπει να κανει αγωγη για να διεκδικησει και να αποδειξει τη συμβολη. Αν κανεις αγωγη διαζυγιου μια φορα θα πας στο δικαστηριο κ τελος. Τσακ μπαπ. Δεν ειναι οπως παλια που περιμενες 4 ετη ας μη θελει να στο δωσει. Θα επικαλεστεις κλονισμο ομως, οχι αλλη κατηγορια και να το τεκμηριωσεις οσο καλυτερα γινεται. Αν πας σε ενα νεαρο δικηγορο θα δωσεις 100 ευρω, λιγο πανω λιγο κατω. Δε χρειαζεται να πας σε φιρματο γτ εχει γινει γραφειοκρατικο καθαρα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε