Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σκέψεις και προβληματισμοί......

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

maraki_lar

# 21 στις 17/5/2013
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by thalassa27

Παράθεση:
Από το μέλος somebody961 - 17/05/13 06:04
... Ούτε σκέψεις, ούτε προβληματισμούς έχω.
Δεν αναλώνομαι να ψάχνω την ευτυχία γιατί, έχω καταλάβει πως
ευτυχία είναι αυτό που μας συμβαίνει, ό,τι και αν είναι αυτό. Σημαίνει ότι ζούμε! Υπάρχει κάτι καλύτερο;;

Αυτό εμένα μου αρκεί.
Το μόνο που ήθελα ήταν ένας άνθρωπος σαν και μένα, και τον βρήκα.
Το μόνο που δέχομαι σαν πηγή δυστυχίας είναι η μοναξιά και να μη μοιράζεσαι τη ζωή σου.

Ολα τα άλλα είναι παρλαπίπες μίζερων.

Δυστυχία είναι, να είσαι ευτυχισμένος και να μην το βλέπεις! ...

καλημέρα Σαμ ωραίο σχόλιο χρήσιμη και αυτή η οπτική...
μόνο που το maraki δεν έχει την ηλικία μας ...και ψάχνει τη ζωή της
όπως κάναμε όλοι ως νεότεροι μη σου πω και μεγαλύτεροι...

οφείλουμε κάτι να της πούμε αν και όλοι...''οφείλουμε να σπάσουμε τα
μούτρα μας...ίσως''
μόνο να είναι πριν τα παιδιά ή πολύ μετά...

Ευχαριστω Θαλασσίτσα που με καταλαβαίνεις
Ευχαριστω και τον Σαμ για το χρησιμο πραγματικα σχόλιο, ολα φιλτραρονται.

Εγω ημουν απο μικρη ανησυχο πνευμα...παντα ψαχνόμουν...
Μ'αρεσει να μαθαινω απο τους μεγαλυτερους, το πως αυτοι βλέπουν ατη ζωη...

Λαθη κανουμε ολοι, απλα δε θελω να κανω λαθη ανεπανόρθωτα...εχω ενα φοβο οταν προκειται να παρω σημαντικες αποφασεις πχ για το θεμα 'γαμος',ελπίζω να μου βγει σε καλο.

στα απλα καθημερινα θεματα, αποφασιζω πιο παρορμητικα.
Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

_aidiothir_1978

# 22 στις 20/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εγω πάλι γιατί πιστεύω μετα απο τον τροπο γραφής του θέματος, οτι το μόνο και μοναδικό πρόβλημα της θεματοθετριας είναι ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ και πιο σιγκεκριμενα, πως θα βρει κάποιος σχέση, όταν είναι μόνος του.
Γιατί αν διαβάσει ο οποιοσδήποτε πίσω απο τις λέξεις, αυτο θα συμπεραίνει. Ενω όλα τα υπόλοιπα ερωτήματα που μπήκαν στο θέμα ήταν απλώς περιφεριακα, για να αποκρυψουν και να στολίσουν καπωσ το κυρίως πρόβλημα που είναι η εύρεση σχέσης.
Είναι σαν να προσπάθησε να βρει λύση στο πρόβλημα της η θεματοθετρια, όχι όμως εκθέτοντας ευθέως το πρόβλημα, αλλα πηγαίνοντας το μέσο Λαμίας, η καλύτερα μέσο Λαρισσας.

hulk65

# 23 στις 21/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τελικά ευτυχία είναι ένα ζευγάρι χέρια, δύο χέρια.
Αυτά που θα σε αγκαλιάσουν, θα σε κρατήσουν, θα σε κοιμήσουν, θα σε περιποιηθούν, θα σου μαγειρέψουν, θα σε χαιδέψουν και στο τέλος θα σου κλείσουν τα μάτια.
ΘΒ

_aidiothir_1978

# 24 στις 21/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by hulk65
Τελικά ευτυχία είναι ένα ζευγάρι χέρια, δύο χέρια.
Αυτά που θα σε αγκαλιάσουν, θα σε κρατήσουν, θα σε κοιμήσουν, θα σε περιποιηθούν, θα σου μαγειρέψουν, θα σε χαιδέψουν και στο τέλος θα σου κλείσουν τα μάτια.
ΘΒ

maraki_lar

# 25 στις 19/6/2013
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από _aidiothir_1978
Εγω πάλι γιατί πιστεύω μετα απο τον τροπο γραφής του θέματος, οτι το μόνο και μοναδικό πρόβλημα της θεματοθετριας είναι ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ και πιο σιγκεκριμενα, πως θα βρει κάποιος σχέση, όταν είναι μόνος του.
Γιατί αν διαβάσει ο οποιοσδήποτε πίσω απο τις λέξεις, αυτο θα συμπεραίνει. Ενω όλα τα υπόλοιπα ερωτήματα που μπήκαν στο θέμα ήταν απλώς περιφεριακα, για να αποκρυψουν και να στολίσουν καπωσ το κυρίως πρόβλημα που είναι η εύρεση σχέσης.
Είναι σαν να προσπάθησε να βρει λύση στο πρόβλημα της η θεματοθετρια, όχι όμως εκθέτοντας ευθέως το πρόβλημα, αλλα πηγαίνοντας το μέσο Λαμίας, η καλύτερα μέσο Λαρισσας.

δε το ειχα δει το ποστ αυτο, Τασο..τωρα το ειδα...

Να σου πω...δεν εχεις κι αδικο σε αυτο που λες, με την εννοια οτι...το θεμα "σχεσεις" παντα με απασχολει και ειναι κεντρικο ζητημα στις συζητησεις που κανω κ στιες παρεες μου...

η αλήθεια ειναι οτι αν δεν εχω εναν ανθρωπο διπλα μου να με καταλαβαινει, περα απο το καλο σεξακι, νιωθω πως κατι μου λείπει...

για μενα...περα απο την επαγγελματικη αποκατασταση που ειναι σημαντική ωστε να μπορω να κανω μια επικερδή δουλεια που μου αρεσει κ να νιωθω δημιουργική...Ο ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΝΟΗΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ!

τωρα δεν ψαχνομαι να βρω σχεση βεβαια, (αν αυτο εννοεις, σχεση εχω, που ειναι σε μια κρισιμη καμπη ), απλα καπου εχω κουραστει απο την καθημερινη ρουτίνα και θελω μια ανανεωση...ενα ταξιδακι ας πουμε...κατι θα γινει!

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε