Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Ειναι εθιστική...η αυτολύπηση?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

MiltosRNLI1930

# 21 στις 13/5/2013
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.235
'Aρεσαν+: 0%
Στην πρωτη ενοτητα της παρουσιας μου στο Σχεσεις ,σε Θεμα που δημοσιευσα σχετικα με την Amelia Earhart απο κεκτημενη κακιουλα προς τις γυναικες προσεβαλες ενα απο τα αξιολογοτερα μελη που εχω συναντησει και η οποια δεν εχει δωσει ποτε δικαιωμα σε κανενα να σχολιασει τα γραπτα της.
Η απαντηση μου ηταν προσβλητικη,μαλιστα σου ειπα οτι κυκλοφορεις στα σουβλατζιδικα της Ελευσινος με "καφε λαστιχενια σαγιοναρα".
Η απαντηση σου ηταν οτι ,επεσα διανα.Με τον καιρο διαβαζοντας τα θεματα σου παρατηρησα οτι εισαι ενα αξιολογο και καλλιεργημενο ατομο και χειριζεσαι τη γλωσσα αψογα.
Κατα τη γνωμη μου δεν εχεις κανενα προβλημα ουτε εχεις την αναγκη
ψυχολογων,τους οποιους ειμαι σιγουρος σε μια διαλογικη συζητηση θα τους εντυπωσιασεις

achinos

# 22 στις 13/5/2013
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
Ε καλά ρε μάικ...εθιστική είναι...δεν είναι κ καμιά ...επικίνδυνη ουσία...
Εμένα...οτι μ αρέσει να το κάνω, το κάνω πέφτωντας μέσα...με τα μούτρα...
Μετά...αν γουστάρω, του βρίσκω κ κάνα όνομα...δεν χάθηκε κι ο κόσμος...ασήμαντες διαδικασίες...
Σημασία έχει...να το φχαριστιέσαι...χωρίς ίχνος ενοχής...

KLELIA22

# 23 στις 13/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Σημασία έχει...να το φχαριστιέσαι...χωρίς ίχνος ενοχής...

... οκ... νταξ με τη γνωματευση....
συμπληρωσε τωρα τη συνταγη....
χαπια.. δοσεις... κλπκλπ
μισες δουλειες...

achinos

# 24 στις 13/5/2013
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762
Οκ...λοιπόν μάικ...κάνε ότι κάνεις...κ μάλιστα σε μεγαλύτερες δόσεις απ όσο αντέχεις...σε σημείο να ξυπνάς το πρωί...κ να λες...μπλιάχχχχχ....
Μερικές απ τις καλύτερες κ πιο...δημιουργικές μου ώρες...ήταν αυτές που είμασταν εγώ κ οι...εθισμοί μου...κλειδωμένοι μέσα...με το τηλέφωνο κατεβασμένο...

maraki_lar

# 25 στις 14/5/2013
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364

Παράθεση:
Originally posted by ELONORA
Δ ε ν θέλεις να κλαψουρίζεις και δεν θέλεις να υποτιμάς τον εαυτό σου, γ ι α τ ί …αυτή η συμπεριφορά είναι ΑΚΡΩΣ απωθητική σε οποιοδήποτε άνθρωπο… θα ήθελες να μην κλαψουρίζεις… καταλαβαίνω… μήπως όμως κλαψουρίζεις γιατί κάποια ανάγκη σου δεν ικανοποιείται; …και γιατί απαραίτητα να επικρίνω το κλαψούρισμα (ως άκρως απωθητικό) και να μην σκεφτώ το νόημα που φέρει το κλαψούρισμα… OTAN ο άνθρωπος δεν καλύπτει βασικές του ανάγκες τότε αντιδρά με κάποιο τρόπο π.χ. κλαψουρίζει…

Δ ε ν γίνεται όσο και να θέλω (ή και να προσπαθώ)… να νιώσω όπως θέλει ο άλλος να νιώθω. Οπότε αυτό που μπορώ καταρχήν να κάνω, είναι να βιώσω το συναίσθημά μου και όχι να το απορρίψω (να το απορρίψω επειδή δεν πρέπει να νιώθω έτσι -επειδή οι άλλοι μου λένε πως πρέπει ..)…

Μόνιμη σκέψη επομένως πρέπει να είναι ότι η αξία του ατόμου (ανθρώπου) δεν αμφισβητείται. Από εκεί και έπειτα κάνω ό τ ι μπορώ (ότι μπορώ) σ ή μ ε ρ α για να ξεπεράσω τις αδυναμίες μου.
Το να θέλω να αλλάξω τον τρόπο του άλλου δεν είναι ρεαλιστικό. Το να θέλω να ακολουθήσω τους προσωπικούς μου (ηθικούς) στόχους π.χ. θέλω να είμαι γιατί… είναι ρεαλιστικό και πραγματοποιήσιμο.

Πολυ καλή αναλυση, για αλλη μια φορα!
Ακους Μαικ?Μην αυτομαστιγωνεσαι επειδη σου λενε οτι κλαψουριζεις συνεχεια!!Αυτοι που το λενε εχουν επισης αδυναμιες αλλες,δικες τους.

Λεμε 'ναι' στην προσπαθεια αυτοβελτίωσης, αρκει αυτη να μην μειωνει το αισθημα της αυταξίας και να μη στερει την αποδοχη του εαυτο σου με τα καλα και τα κακα του.

Που εισαι εσυ,κοπελια?Σε χασαμε...Επανηλθες βλεπω μετα χαρας και πολυ καλα εκανες, μου αρεσουν πολυ τα κειμενα σου, εχουν ωραια δομη!
Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

# 26 στις 13/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πολυ απλα δεν εχεις χτυπησει ακομα πατο. Μονο τοτε θα σηκωθεις.

freeman21

# 27 στις 14/5/2013
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.604
Μάικ πριν λίγο μου έπεσε στα "χέρια" τελείως τυχαία το παρακάτω κείμενο.
Για διάβασε το μπορεί να βοηθήσει λίγο..
http://codepetalouda.blogspot.gr/2013/05/blog-post_12.html
Όλα είναι κύκλος που γυρίζει...

ELONORA

# 28 στις 14/5/2013
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 277
maraki_lar…
Γεια …
… πηγαίνω-έρχομαι …

εδώ …

ταξιδεύω μαζί σας πότε-πότε …

maraki_lar

# 29 στις 15/5/2013
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364

Παράθεση:
Originally posted by ELONORA
maraki_lar…
Γεια …
… πηγαίνω-έρχομαι …

εδώ …

ταξιδεύω μαζί σας πότε-πότε …

αχ χαιρομαι που επανήλθες!

να γραφεις...
Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

corto_malteze

# 30 στις 27/5/2013
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 27

Παράθεση:
Originally posted by __mikeman

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
η γυναικα μονο θα σ αλλαξει πραγματικα ....

Ελπίζω αυτό να μην είναι αλήθεια, γιατί λογικά πρέπει πρώτα να αλλάξω εγώ για να με ερωτευτεί κάποια...και όχι το αντίστροφο. Και δεν μου φαίνεται και πολύ σωστό να περιμένω απο κάποιον...αλλο να μου λύσει τα θέματα μου. Αν και δεν μιλάω για τα ερωτικά σ'αυτό το θέμα, μιλάμε γενικά.

δεν νομιζω οτι πρεπει να αλλαξεισ κατι απο πανω σου.....ερωτευομαστε και μασς ερωτευονται για αυτο που ειμαστε....μια χαρα σκεπτομενος ανθρωπος εισαι
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost