Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ταξιδι με συναδελφο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

achinos

# 41 στις 15/5/2013
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.452
'Aρεσαν+: 0%
Η χειρότερη ζήλεια, είναι να ζηλεύει τον άλλον...μόνο που υπάρχει...

Τα υπόλοιπα έπονται...

Dardana

# 42 στις 15/5/2013
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Satyr0s
Γεια χαρα εχω ενα θεματακι με την ζηλεια, προσπαθω να μην το σκεφτομαι η να κανω πραγματα να απασχολουμαι και να ξεχνιεμαι αλλα δεν δουλευει παντα... Λοιπον η κοπελα μου θα φυγει σε ενα νησι για μια βδομαδα με εναν συναδελφο απο την δουλεια, συνηθως παει και ο προισταμενος μαζι τους (που ειναι ο πατερας της) γιατι αυτοι ειναι οι βοηθοι του αλλα αυτη τη φορα δεν μπορει.

Αυτος ειναι 35αρης παντρεμενος και με παιδια και η κοπελα μου 25, μου εχει πει οτι ειναι καθαρα επαγγελματικη σχεση και τον ξερει χρονια και δεν της εχει κανει καμια κινηση ακομα και πριν τα φτιαξουμε εμεις.

Δεν εχει σημασια τι μου λεει εμενα το μυαλο μου μου παιζει τρελα παιχνιδια και με εχει τρελανει με ασχημες σκεψεις και ζηλια, η αληθεια ειναι οτι δεν μου εχει δωσει δικαιωματα αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι ομορφη κοπελα με καλιγραμμο σωμα και οσο ναναι αν εισαι αντρας θα την παρατηρησεις το λιγοτερο...

μάλλον κρινεις εξ ιδιων..μηπως εσυ αυτο θα εκανες αν βρισκοσουν σε αναλογη περιπτωση; γι αυτο και προβαλλεις τις ιδιες αντιδρασεις και στους άλλους

Παράθεση:
Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι θα ειναι πολλες ωρες μαζι δηλαδη απο το πρωι 9 μεχρι το απογευμα 6 θα ειναι στη δουλεια, μετα θα πανε να φανε και μετα θα γυρισουν στο ξενοδοχειο, φυσικα ειναι 2 ξεχωριστα δωματια αλλα τι να λεει αυτο...

δηλαδη αν ηταν λιγες ωρες, θα'σουν ησυχος; ξερεις το "κακο" γινεται και μεσα σε μερικα λεπτα αμα ειναι να γινει..

Παράθεση:

Της ειπα οτι με ενοχλει που θα ναι οι δυο τους και μου ειπε οτι ειναι καθαρα επαγγελματικη σχεση δεν υπαρχει τιποτα πονηρο μεταξυ τους και οτι τον θεωρει φλωρο αλλα ειναι υποχρεωμενη να παει.

Αν εγω πηγαινα μια βδομαδα με μια 18αρα σε ενα νησι για δουλεια το πρωτο πραγμα που θα σκεφτοταν μια γυναικα τι θα ηταν?...

αν σκεφτεσαι τοσο "πονηρά" οσο φαινεσαι, μαλλον θα'χε τα δίκια της η κοπελα σου

Παράθεση:

Θα μου πειτε αν θελει να κανει κατι θα το κανει και δεν προκειται να το μαθεις και ποτε αλλα την εμπιστευομαι, ποιο πολυ με πειραζει που δεν ξερω αυτον τον συναδελφο που στην τελικη μπορει να ειναι κανα ψυχακιας και να της επιτεθει η να την χουφτωνει η οτιδηποτε χωρις να εχει κανεναν εκει να την προστατευσει ολα αυτα μου ερχονται και δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

αν την εμπιστευοσουν δε θα το συζητουσες καν..
ξερεις, δεν γινεται να εξαφανισουμε ολους τους άλλους αντρες ή γυναικες απο τη γη για να ειμαστε εμεις ησυχοι...ουτε μπορεις να βαλεις την κοπελα σου σ'ενα κλουβι για να μπορεις να την ελεγχεις. δε γινεται οσο κι αν αυτο θα σε βολευε. οποτε παρ΄το αλλιως γιατι θα βρεις..

αν παλι δεν μπορεις...υπαρχει και η littlepony. κανε σχεση μαζι της, ταιριαζετε πολυ!!

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

inioxos52

# 43 στις 15/5/2013
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275
Επειδη καταλαβαινω αγαπητε μου το τι τραβας, και για να σε καθησυχασω οριστικα και να μην βασανιζεσαι, θα σου πω μονο τουτο: Την γυναικα, και στο μπουκαλι να την βαλεις, με την ταπα θα το κανει εφοσον το γουσταρει. Οποτε φιλε μου κουλαρισε, μιας και το πεπρωμενο φυγειν αδυνατον. Και οταν με το καλο γυρισει, χωστης δυο φουσκους και τελειωσε την. Κι αυτην, και τον γρυλο της.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

achinos

# 44 στις 15/5/2013
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.452
Έτσι λέγανε κ αυτοί...οι ελληναράδες παλαιάς κοπής..."την έκοψα από τη δουλειά...για να μην της πιάνουνε τον κ@λ@..."
Δεν μπορούσα να φανταστώ ποτέ...πόσο κρυμένο μίσος συσσωρεύεται μερικές φορές...πίσω απο αυτή την αναγκαστική κατάσταση...

Κ φυσικά δε σκέφτηκα ούτε μια φορά...να σπουδάσω...ανωτάτη παντρευτική...σκέτο...

...με πιάνανε...αναγούλες...

Dardana

# 45 στις 15/5/2013
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
..κι αμα δεν αντεχεις να'χεις ωραια γκομενα διπλα σου...(δεν την αξιζεις προφανως) φτιαξ'τα με μια ασχημομουρα να'χεις το κεφαλι σου ησυχο.
Αρέσει στο μέλος georgecv
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

MiltosRNLI1930

# 46 στις 15/5/2013
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.834

Satyr0s

# 47 στις 15/5/2013
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Λυκόβρυση
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 85

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Επειδη καταλαβαινω αγαπητε μου το τι τραβας, και για να σε καθησυχασω οριστικα και να μην βασανιζεσαι, θα σου πω μονο τουτο: Την γυναικα, και στο μπουκαλι να την βαλεις, με την ταπα θα το κανει εφοσον το γουσταρει. Οποτε φιλε μου κουλαρισε, μιας και το πεπρωμενο φυγειν αδυνατον. Και οταν με το καλο γυρισει, χωστης δυο φουσκους και τελειωσε την. Κι αυτην, και τον γρυλο της.

εχεις δικιο ετσι οπως το πες αλλα ειναι πολυ δυσκολο να το καταπιεσω... γουυυυυσααααα χαχχαχαχ

αυτο με τους φουσκους και τον γρυλλο δεν το καταλαβα ομως

_xanoumaki_

# 48 στις 15/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
τελειωσε την
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ.

Satyr0s

# 49 στις 15/5/2013
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
η απαντηση στα παντα ειναι το καλο σεξ για σας μου φαινεται...

το θεμα ειναι να της πω πως νιωθω χωρις να της επιβαλλω τη να κανει, αλλο αυτο ας κανει οτι θελει αλλα να ξερει πως νιωθω η οχι?

MiltosRNLI1930

# 50 στις 16/5/2013
author
Ανδρας / 57 / Χήρος

Παράθεση:
η απαντηση στα παντα ειναι το καλο σεξ για σας μου φαινεται...

το θεμα ειναι να της πω πως νιωθω χωρις να της επιβαλλω τη να κανει, αλλο αυτο ας κανει οτι θελει αλλα να ξερει πως νιωθω η οχι?

Αντιμετοπιζεις τα παντα σαν επαρχιωτης που κατεβηκε απο το τρενο στο σταθμο Λαρισης.
Λυπαμαι την κοπελα που επεσε στα χερια ενος αρχαριου.Με τη ζηλεια που κουβαλας μονο για φαροφυλακας θα προκοψεις να μην βλεπεις γυναικα και τη ζηλευεις.
Αν ακουγες τις συμβουλες ολων ισως να αλλαζες!

DoctorZhivagos

# 51 στις 15/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nefelena

Παράθεση:
Originally posted by DoctorZhivagos
Ο ίδιος ο θεματοθέτης την εξαφάνισε τη κοπέλα του πρώτα απ όλα.. οσο ανασφαλείς και με συμπλέγματα μειωνεξίας να τον διακατέχουν τον άνθρωπο.. γυναίκα που τη φοβάσε κάτι σου βγάζει.. δέν έχει αντισώματα.. αντιστάσεις κτλ.. ε για να την φοβάτε κάτι θα ξέρει.. αλλιώς έχει ο ίδιος καθαρά το πρόβλημα.. μάντεις δεν είμαι προφανώς.. τόσο ζήλεια χωρίς κανένα δικαίωμα δε νομίζω να ναι φυσιολογική τότε..

Ο ιδιος δεν ειπε πουθενα πως του εχει δωσει δικαιωμα.....τουλαχιστον σε μας...τωρα με τον ευατο του τι εχει συζητησει και σε τι συμπερασμα εχει φτασει,δεν ειμαι σε θεση να ξερω....και ναι,μπορει να υπαρχει ζηλεια χωρις να δοθει δικαιωμα.....κατα πως το κρινει ο καθενας φυσικα το δικαιωμα.....σχετικο ειναι....διοτι,ζηλεια μπορει να εγειρει φερ ειπειν οτι η αλλη εβαλε κολλητο μπλουζακι.....ή ο αλλος αναψε το τσιγαρο της φιλης της....

Το πως αξιολογω εγω το δικαιωμα και πως εσυ,μπορει να διαφερει ....δεν νομιζεις?

Εχω καταλάβει οτι μερίδιο ευθύνης απο αυτόν που ζηλεύει υπάρχει κι απ την άλλη πλευρά σχεδόν πάντα.. με την έννοια οτι πολλοί που τους ζηλεύουν το προκαλούνε κι απο δική τους ανασφάλεια πάντα.. αυτό το θέμα θέλει δουλειά κι απ τους δύο.. όταν η μια πλευρά κάνει τη σκέψη ''με ζηλεύει και δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό, δε φταίω εγώ σε κάτι'' χάθηκε ένα μεγάλο υγιές κομμάτι της σχέσης με το καλημέρα.. τώρα άμα υπάρχει κάτι στο φέρσιμο του άλλου.. έχει έναν αέρα που δε μπορεί η άλλη πλευρά να σηκώσει.. πολύ απλά δύο τέτοιοι άνθρωποι δε μπορούν να συμβαδίσουν..

άμα π.χ. βάλω τον εαυτό μου στη διαδικασία να κάνει σχέση με κάποια κοινωνική-εξωστρεφή-δυναμική-όμορφη-καταξιωμένη-με δομημένη προσωπικότητα-με χίουμορ-με λέγειν-με εμπειρίες-με ενθουσιασμό στη ζωή-με οικογενειακές πλάτες-με με με με.. κι εμένα όλο αυτό το πλαίσιο που εκπέμπει η συγκεκριμένη κοπέλα είναι τελείως έξω απ τα νερά μου.. δε το σηκώνω.. δε συμβαδίζω στο τρόπο να εξωτερικεύομαι μαζί της.. τότε προφανώς δε μπορεί να υπάρχει σχέση.. κάποιος είπε οτι το χειρότερο είναι να σε ζηλεύουν και μόνο που υπάρχεις.. απο εκεί φαίνετε οτι μιλάμε για δύο πλευρές που δε τέμνονται σαν προσωπικότητες.. σαν συναισθήματα σαν καποια κοινά μπορεί να τέμνονται.. αλλά σαν προσωπικότητες μέσα στο δικό της πλαίσιο η καθεμία για τον εαυτό της ξεχωριστά δέν μπορούν να ισσοροπίσουν.. να φρεθούν.. εκεί υπάρχει πρόβλημα όπως του θεματοθέτη.. παίζει ο καθένας σε διαφορετική καρηγορία.. game over απο τα αποδυτήρια..

Satyr0s

# 52 στις 16/5/2013
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Σκληρα λογια, μαλλον το χρειαζομουν, ειπα θα προσπαθησω να ακολουθησω αυτα που μου ειπατε.

Satyr0s

# 53 στις 17/5/2013
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
μαλλον με πειραζει που εχω επενδυσει περισσοτερο σε αυτη την σχεση απο οτι αυτη, οσο πιο πολυ επενδυεις τοσο περισοτερο τρελενεσαι να μην το χασεις ετσι δεν ειναι?

ετσι δουλευω ομως οτι νιωθω κανω και λεω, ας καω τι να κανουμε...

Satyr0s

# 54 στις 17/5/2013
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
ρε παιδια γιατι θα τρελαθω δεν νομιζω να ειμαι τοσο παραλογος σας παρακαλω δηλαδη απαντηστε μου σε αυτο που θα σας διηγηθω.

Σημερα μου λεει οτι κανονισε με 2 φιλες τις που μενουνε σε αυτο το νησι να βγουνε, οκ ολα καλα ως εδω.
Μου λεει θα βγουνε κατα τις 7:30 το απογευμα θα παει να φαει πρωτα μαζι τους και μετα εξοδο, με παιρνει τωρα πριν λιγο και μου λεει, οτι βγηκε με τις 2 φιλες τα αγορια τους και την παρεα τους που οι περισσοτεροι ειναι αντρες και μετα απο 2-3 λεπτα που μιλαγαμε μου λεει ε να σε παρω αργοτερα για να τα πουμε με την φιλη μου γιατι πριν δεν προλαβαμε!!! απο τις 7:30 ως τις 00:30 ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ.

Ε ΤΩΡΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΠΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ,ειστε ερωτευμενος και αυτη ειναι μακρια και σας λεει αυτο το πραγμα πως αντιδρατε?

tzoulia49

# 55 στις 17/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοιτα να δεις ισοπεδωση .....

κατ αρχην το οτι δεν προλαβε να τα πει με την φιλη της μπορει να συνεβη....

που σου κανει περιεργο ....

αν ηταν παροντα κι αλλα ατομα ισως να μην μπορουσαν να μιλησουν ......

απλο ειναι ...σεβασου το ....

αλλα να λες την θελω τρελα κι οτι μου κανει θα το ανεχτω κι ας καω .....

συγνωμη αλλα εισαι θυμα .......

ypo_egkrisi

# 56 στις 18/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
μαλλον με πειραζει που εχω επενδυσει περισσοτερο σε αυτη την σχεση απο οτι αυτη, οσο πιο πολυ επενδυεις τοσο περισοτερο τρελενεσαι να μην το χασεις ετσι δεν ειναι?

ετσι δουλευω ομως οτι νιωθω κανω και λεω, ας καω τι να κανουμε...

Εγωισμός κι έλλειψη αυτοπεποίθησης είναι αυτό... Μην "πνίγεις" τον άλλον για να μην "βυθιστείς" εσύ! Θα φτάσει η κοπέλα να βλέπει τα επαγγελματικά ταξίδια σαν μια ανάσα ελευθερίας από την καταπιεστική συμπεριφορά σου.

MiltosRNLI1930

# 57 στις 18/5/2013
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Καλημερα σας Κυριε Σατυρε
μαλ δυ δεπαρτ

gyftaki

# 58 στις 21/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Η χειρότερη ζήλεια, είναι να ζηλεύει τον άλλον...μόνο που υπάρχει...

Τα υπόλοιπα έπονται...

..........Απαραδεκτον...κι ομως συμβαινει...!!!

gyftaki

# 59 στις 21/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

.......Διορθωση...Δεν το γουσταρει....την σπρωχνει...τη θυμωνει...της ανοιγει το δρομο ο...χαλβας!...Και το γρυλο...να τον βαλει εκει που πρεπει...( Αντε...σου δωσα σημασια..σοφε..γεροντα...χοχοχο!! )...Κοιτα να σε σιχαθει μεγαλε...πολεμα το κι αλλο...θα σου βγει στο τελος...Ε!ρε τι κυκλοφορει μεταμφιεσμενο σε...διποδο!!!

MiltosRNLI1930

# 60 στις 6/6/2013
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Καλησπερα κυριε Σατυρε ! Σας χασαμε!
μαλ δυ δεπαρτ
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234