Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Προβλήματα στο γάμο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

kisina

# 1 στις 31/5/2013
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 17
'Aρεσαν+: 0%

Προβλήματα στο γάμο.

Καλησπέρα.Θα ηθελα αν καποια αλλη εχει ζησει κατι παρόμοιο και πως το αντιμετωπισε να πει τη γνωμη της..Με το αντρα μου ειμαστε 11 χρονια μαζι εκ των οποιων 3 παντρεμενοι κ εχουμε 2 παιδακια.Εδω και ενα χρονο μετακομισαμε στην πολη που μεγαλωσε.Το προβλημα μου ειναι τα πεθερικα και τα μυαλα του αντρα μου σε σχεση με αυτους.Ειναι μαμακιας με την ενοια οτι, οτι πει ή θελησει η μανα του δεν χωραει την παραμικρη αμφισβητηση σε σημειο που ξεπερνα τα ορια.Αν θελησει κατι η μανα του τρεχει σαν τρελος.Αν πει η μανα του οτι δεν εχει λεφτα(εχουν περισσοτερα απο μας)αναλαμβανει δικα τους εξοδα αδιαφοροντας τι θα γινει την επομενη μερα.ΤΡεχει σαν τρελος γι αυτους και με αφηνει μονη με τα παιδια παρα πολλα απογευματα( ενω εγω για χαρη του εφυγα απο την πατρικη μου πολη κ απο εκει που σπουδασαμε και ειχαμε φιλους) Εδω ειμαι μονη μου αλλα βλεπω λιγο τον νοιαζει.Πως να το χειριστω που πλεον δεν μπορω να ελεξω να νευρα μου?Ασχολειται τοσο πολυ με τους δικους του(ουσιαστικα εχει αναλαβει ολες τις υποθεσεις τους ενω υπαρχουν κ αλλα αδερφια) που και στον ερωτικο τομεα ειναι αδιαφορος.Πρεπει εγω να κανω κινηση αυτος ειναι μονιμα κουρασμενος.Πλεον πιστευω οτι ολο αυτο ειναι παθολογικο αλλα πως να τα διαλυσω ολα ?Ειμαι σε απογνωση.Δεν ξερω πως να χειριστω την κατασταση.Καθε τρεις και λιγο δημιουργειται ενα θεμα .Εντωμεταξυ η μανα του ειναι τοσο¨υπουλη¨ που τον χειριζεται οπως θελει.Δεν τον μαλωνει ποτε αλλα τον τρεχει απιστευτα με τις δουλειες της και αυτος τα θεωρει ολα αυτα φυσιολογικα .Πραγματικα θελω να απευθυνω σε ειδικο αλλα τα οικονομικα τελευταια δεν το επιτρεπουν.Οι δικοι μου με φουντωνουν περισσοτερο οταν λεω κατι κ δεν ξερω αν ετσι γινομαι υποκειμενικη.Τωρα παλι ηθελε χρηματα για υποθεση των γονιων του και αφου δεν του δωσα οσα ηθελε με απειλησε οτι θα τρωει ολο το μισθο μονος του.Ελεος...

dylanthomas

# 2 στις 31/5/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πολλά τα προβλήματα, αλλά, μάλλον μεταξύ σας!!!!!

achinos

# 3 στις 31/5/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Να μας ζήσει η...άγια, παραδοσιακή, ελληνική οικογένεια, που τηρεί τις παραδόσεις κ είναι πιστή στα ήθη κ έθιμα της φυλής...

Καλά κ συ, τόσα χρόνια μην πεις οτι δεν ήξερες τι έπαιρνες...λίγο η τυφλοβδομάδα, λίγο το εγώ πότε θα γίνω μάνα, λίγο το τώρα που μεγάλωσα ποιός χαζός θα με πάρει...την έκαναν τη δουλειά τους.
Τώρα αφού συνειδητοποιήσεις πόσο...θκατά τάκανες, ανασκουμπώνεσαι κ παίρνεις τον έλεγχο της ζωής σου...για σένα, την ψυχή σου, το σώμα σου κ ...παρεπιπτόντως τα παιδιά σου, που καλύτερα είναι νάχουν μια μάνα που είναι καλά, όσο το δυνατόν περισσότερο ευτυχισμένη μπορεί να είναι, για νάναι κι αυτά καλά...παρά να διαιωνίζει...το παραδοσιακό μοντελάκι που θα τα βουτήξει μέσα στα αδιέξοδα κ στα προβλήματα που ταλανίζουν όχι μόνο τα σπίτια, τα σόγια κ τις οικογένειες, αλλά κ τις γειτονιές , τα χωριά, τις πόλεις κ ολόκληρη τη χώρα...

kisina

# 4 στις 31/5/2013
author
Τα περιεργαψα light.Μην νομιζεις εχουν απαιτησεις και ανακατευονται γενικα.Πχ.το πρωτο παιδι το ειπα στην πεθερα τωρα ο πεθερος περιμενει κ το δευτερο να το πω σε αυτον κ ας το εχει ξανακουσει.Ολο κια πεταει τις εξυπναδες του κ αν δεν το πω δεν ξερω κ εγω ποσο θα στραβωσει.

aladdin30

# 5 στην 1/6/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Αφου ειναι μαμακιας γτ τον παντρευτηκες? Και δε σε καλαφατιζει κιολας? Θα σαι καλη κοπελα φαινεται για να σου χουν παρει τον αερα. Ο προλεταριος πρεπει να επαναστατησει γιατι δεν εχει να χασει παρα μονο τις αλυσιδες του. Μαρξ.

kisina

# 6 στην 1/6/2013
author
Ξερεις τι γινεται,δικαιο εχεις σε αυτα που λες.Απλα βλεπεις καποια πραγματα που στη σχεση δεν ειναι τραγικα(ειδικα αν μενεις κχλμ μακρια )ποσοσ μπορουν να σε επηρρεασουν?Μετα στο γαμο με τα παιδια αποτελουν προβλημα,οπως κ αν το δεις. .Εσυ δηλαδη προτεινεις χωρισμο?Δεν υπαρχει αλλη λύση? Η αληθεια ειναι οτι οντως τα εκανα θκατα κ τωρα δεν ξερω πως θα βρω τη δυναμη να τα λυσω.Απο που να κρατηθω?Ακομα νιωθω αδυναμη να παρω την κατασταση στα χερια μου. Ισως εχω ψευδαισθησεις οτι κατι θα αλλαξει αλλα καθε μερα η ιδια ιστορια.Νιωθω μονη..

katerina_val

# 7 στην 1/6/2013
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30
Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Έχω περάσει παρόμοιες-αν και πιο περίπλοκες-καταστάσεις και χωρίσαμε στον αρραβώνα, γιατί θεωρώ ότι δεν χειρίστηκα σωστά κάποια πράγματα.

Αρχικά προσπάθησε να βρείς τρόπους να ηρεμείς. Έστω μισή ώρα την ημέρα για σένα. Έχεις φίλους εκεί που μετακομίσατε? Εννοώ αν έχεις έστω και έναν στοιχειώδη κοινωνικό κύκλο που μπορείς να πάς για έναν καφέ, να ξεφύγεις...να πείς μια χαζομαρα, να γελάσεις (ξέρω έχεις μικρά παιδιά, κάλεσέ τους στο σπίτι για καφε)! Αν δεν έχεις προσπάθησε να αποκτήσεις γιατί όσο περισσότερο εγκλωβίζεσαι στα προβλήματα της καθημερινότητας, τόσο περισσότερο θα φουντώνεις και θα αρχίσεις να βλέπεις θολά. Ακόμα κι αν δεν έχεις φίλους εκεί που μένεις, πάρε ένα τηλέφωνο τους φίλους από παλιά για χαλαρή κουβεντούλα. Πίστεψέ με θα ηρεμήσεις λίγο. Αρχικά προσπάθησε να βρείς έναν τρόπο, μια διέξοδο, ένα μέσο για να ηρεμείς.

Εν συνεχεία...ξεκινάνε τα δύσκολα -γι΄αυτό και πρέπει πρώτα να είσαι ήρεμη- σε θέλω δυνατή Από ότι καταλαβαίνω η μάνα του ξέρει να τον χειρίζεται. Θα μιμιθείς λοιπόν την τακτική της. Δηλαδή πώς του παίρνει λεφτά? Τον χτυπάει στο φιλότιμο? Ακολούθησε την τακτική της, χτύπα τον κι εσύ στο φιλότιμο, αν του πείς τα πράγματα ντόμπρα και σταράτα δεν θα βρείς το δίκιο σου, θα γίνεις η κακία και ο άντρας σου, επειδή δεν θα μπορεί να διαχειριστεί την κακιά γυναίκα του θα τα πεί όλα στην μαμα. Άμα τα πεί στην μαμά το έχασες το παιχνίδι. Καταλαβαίνεις τι θα ακολουθήσει! Η γλυκιά μανούλα του θα αρχίσει να τον απομακρύνει (συμβουλή της πρώην πεθεράς μου που δεν του άφηνε φράγκο του πρώην: Μήν πείς ποτέ λόγια για την μάνα στον άντρα σου γιατι θα απομακρυνθεί από κοντά σου - γιατί και η δικιά μου λειτουργούσε όπως η δικιά σου και είχα αρχίσει να γκρινιάζω, οπότε με προειδοποιούσε).

Δυστυχώς η μητέρα του άντρα σου δεν τον θέλει ανεξάρτητο, να κάνει δική του οικογένεια και να τον αφήσει ύσηχο. Ο άνθρωπός σου χρειάζεται την βοήθειά σου ώστε να ανεξαρτητοποιηθεί. Δες το έτσι, ότι έχει ένα πρόβλημα που δεν το καταλαβαίνει και πρέπει να τον βοηθήσεις να το ξεπεράσει.

Πρόσεχε σε θέλω νικήτρια στο πρόβλημα και η νίκη έρχεται όταν έχεις καθαρό μυαλό και είσαι ήρεμη. Δεν θα κερδίσεις τίποτα με το να φουντώνεις. Πίστεψε στον εαυτό σου και στην οικογένειά σου και όλα θα γίνουν όπως υα θέλεις.Δεν είναι ευκολο, το ξέρω...αλλά αν το πετυχεις θα έχεις υπερβεί τον εαυτό σου, και τότε θα σου αξίζουν συγχαρητήρια

Υ.Γ. Μπορείς επίσης να απευθυνθείς και σε κάποιο κέντρο ψυχικής υγείας που είναι δωρεάν για να σου εξηγήσουν τι ακριβώς έχει ο άντρας σου και πώς μπορείς να τον βοηθήσεις. Γιατί ότι έχει ένα θεματάκι ψυχολογικό το έχει, το να στεναχωρείς την οικογένειά σου για την μαμά, κάτι υποδηλώνει...μπορεί ανασφαλής προσκόλληση..μπορεί κάτι άλλο, θα σου πούν καλύτερα οι ειδικοί.

achinos

# 8 στην 1/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Δες το σύντροφό σου, πως διαχειρίζεται τις επιθυμίες του, τις ανάγκες του, το χρόνο του, το μισθο του, τις κοινωνικές κ οικογενειακές του σχέσεις...για αρχή. Είναι ευχαριστημένος;
ΕΣΥ είσαι;

Εχεις ανάλογες επιθυμίες, ανάγκες, κοινωνικότητα; Εχεις οικογένεια;
Ο χρόνος σου, που μοιράζεται;
Είναι μεγάλο κατόρθωμα, καθώς κοιτάς στον καθρέφτη, να δεις...εσένα...

VLEMMA

# 9 στην 1/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kisina
.Με το αντρα μου ειμαστε 11 χρονια μαζι εκ των οποιων 3 παντρεμενοι κ εχουμε 2 παιδακια.Εδω και ενα χρονο μετακομισαμε στην πολη που μεγαλωσε.Το προβλημα μου ειναι τα πεθερικα και τα μυαλα του αντρα μου σε σχεση με αυτους.

το συμπαν που εχεις διαλεξει να "υπηρετεις"
παιδακια-συζυγο-πεθερικα-γονεις...

επισης εχει και συγκεκριμενο συντακτικο-τελετουργιες...

Τι διαμαρτυρεσαι;;;;

Αν δεν σ' αρεσει
υπαρχουν και αλλα συμπαντα
με διαφορετικα σκηνικα και ρολους...

μπορεις ν' αλλαξεις ξερεις...

οχι οι αλλοι...
ΕΣΥ...
αυτο ειναι εφικτοτερο...

για προχωρα....
και ασε τα ΕΛΕΟΣ και τα ΠΟΛΥΕΛΕΟΣ...

nuvola

# 10 στην 1/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
το να πιστευουν οι ανθρωποι ότι δε θα αλλάξει τίποτε ...ενώ όλα τρέχουν...
με κάνει πάντα να απορώ

sunnyeyes-

# 11 στην 1/6/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
...Το προβλημα μου ειναι ...

To προβλημα σου είναι οτι δεν αντεχεις τις δυσκολιες ενος γαμου.

Ουτε τα πεθερικα σου, ουτε τα παιδια σου ουτε τον αντρα σου!
Μα μανταμ, ετσι ειναι ο γαμος. Οποιος δεν τον σηκωνει δεν τον κανει.
Αν ηθελες εργενικη ζωη μπορουσες να την εχεις.

Μικρη δεν ησουν.. ηξερες πολυ καλα τι βαρος σηκωνει ο ωμος σου.

Τωρα σου φταινε τα πεθερικα, ο αντρας σου ο μαμακας
τα παιδια που κανουν φασαρια...
αντε να σε χαιδεψουμε να σε στειλουμε και σε ενα ψυχολογο να σου αναλαβει αυτος τις ευθυνες σου...

Αυτο ειναι?
Οκευ.. πηρες λοιπον ενα δανειο εφορου ζωης! Διοτι απο τη στιγμη που εκανες παιδια, εφορου ζωης ειναι αυτο το δανειο και δεν ξεπληρωνεται..
Κατσε λοιπον τωρα και σκεψου! ωριμα και συνεσταλμενα,

με ποιο τροπο, το δανειο που δεν γουσταρες να παρεις αλλά το πηρες
μπορεις να το κανεις λιγοτερο δυσβασταχτο για εσενα..

Καθεσαι και γραφεις τις σαχλαμαρες τυπου "εφυγα απο τις φιλες μου... μπουυυυυυυ
εφυγα απο την οικογενεια μου .. μπουυυυυυυυ
η πεθερα μου φταιει που δεν περναω καλα μπουυυυυυ...

Κοριτσι δεν εισαι φοιτητρια. Μανα εισαι και μαλιστα δυο παιδιων...

Παρτο αποφαση, αυτο ειναι μηπως δεις μιαν ασπρη μερα, διοτι οσο αναπολεις το σταριλικι της φοιτητικης και εργενικης ζωης οικογενεια δεν προκειται να κανεις.

Βtw μια χαρα ειναι ο αντρας σου. Απο τη στιγμη που δεν εχει οικογενεια, θα παει στην πατρικη του οικογενεια να συντραμμει.
Εκει βρισκει φωλια, εκει θα τρεξει.
Θα μου πεις σωστο? Θα σου πω μαλλον ενστικτο..
Εσυ κατσε να κλαις σαν την μικρη Ελενη, που εχασε τις φιλες της και δεν την παιζουνε.
Εννοειτε οτι δεν μπορεις να στηριξεις μονογονεικη οικογενεια εσυ... Το πιθανοτερο ειναι η πεθερα σου να σου παρει και τα παιδια.
Φροντισε να παθεις καταθλιψη..

αν σε παιρνει παθε
Υγ.. εχεις γινει κατινουλα με την πεθερα σου... οσο τη ζηλευεις
τοσο θα λιωνεις.
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

KLELIA22

# 12 στην 1/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-
To προβλημα σου είναι οτι δεν αντεχεις τις δυσκολιες ενος γαμου.
Μα μανταμ, ετσι ειναι ο γαμος.
μπορεις να το κανεις λιγοτερο δυσβασταχτο για εσενα..
Βtw μια χαρα ειναι ο αντρας σου.

πες τα ρε συ Σαννυ!!

πες τα...
το τσουτσεκι!!!

αχαριστια φουλ..παιδι μου.....
αντι να δοξαζει μερα νυχτα τον Παναγαθο.... που βρηκε γαμπρο!

υγ.δεν θελω να σε ταραξω...
αλλα επειδη το ψαξα....
εχει κι αλλα σχεδια "γαμους"....
λιγοτερο... ασφυκτικους... περισσοτερο δημοκρατικους...

achinos

# 13 στην 1/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Δλδ...δεν είν το μοναδικό, το σχέδιο "τα βρήκα ακόμα πιο δύσκολα απ ότι τα φανταζόμουνα";

Ελα ρεεεεε....

sunnyeyes-

# 14 στην 1/6/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22
πες τα ρε συ Σαννυ!!

πες τα...
το τσουτσεκι!!!

αχαριστια φουλ..παιδι μου.....
αντι να δοξαζει μερα νυχτα τον Παναγαθο.... που βρηκε γαμπρο!

Δεν ειπα αυτο...

Υπερ του γαμου δεν ειμαι ουτε θα γινω. Δεν ειμαι υπερ ομως
των χωρισμων οταν υπαρχουν παιδια αν δεν συντρεχει
λογος ιδιαιτερος.

Την αναληψη των ευθυνων μας ομως ειτε αυτο ειναι παιδι
ειτε ειναι δανειο στη τραπεζα με αποπληρωμη το 2080
οφειλουμε να τις σηκωσουμε.
Δεν θα μπλεξω τον αλλο που εγω ξαφνικα δεν μπορω να πληρωσω
το δανειο μου.. Εγω φταιω που πηγα να το παιξω πλουσια
ενω δεν μπορουσα..
Και αν τελικα ειδα το λαθος μου θα δω τι μπορω να κανω
να το ελαφρυνω.

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22
,,,
υγ.δεν θελω να σε ταραξω...
αλλα επειδη το ψαξα....
εχει κι αλλα σχεδια "γαμους"....
λιγοτερο... ασφυκτικους... περισσοτερο δημοκρατικους...

Επισης δεν φερνω αντιρρηση στο οτι υπαρχουν ανθρωποι
που ξερουν τι θελουν και περνανε πολυ
καλα με αυτο που εχουν και που κανουν..

Δεν ειναι ομως για ολους τους πwπους
το ιδιο πραγμα.
Οπως πολλοι δεν μπορουν να μενουν εργενηδες

ετσι πολλοι δεν μπορουν να ειναι σε οικογενεια!

Ποση σοφια πια χρειαζεται για να καταλαβουμε το αυτονοητο
για τους εαυτους μας?

και καλο ειναι ο καθενας να ξερει ποσα απιδια βαζει ο σακος του
πριν εμπλεξει και αλλους ανθρωπους στη κοινωνια,
καταθλιπτικους..

τον εαυτο του δηλαδη και τα παιδια του..
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

achinos

# 15 στην 1/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Όταν υπάρχουν παιδιά, δεν υπάρχει χωρισμός χωρίς ιδιαίτερο λόγο, ασχέτως εμένα τι μου φαίνεται.

Κ τα παιδιά δεν είναι πέτρες, να σε κρατάνε πίσω κ κάτω όταν δε θες, άθρωποι είναι που στέκονται απέναντί σου, απέναντι κ τους δύο.

Αν είναι η ζωή τους να καλυτερέψει όταν χωρίσεις...χωρίζεις...
Άσχετο...ποιός της είπε να χωρίσει;

inioxos52

# 16 στην 1/6/2013
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Εσυ δηλαδη προτεινεις χωρισμο?Δεν υπαρχει αλλη λύση? Η αληθεια ειναι οτι οντως τα εκανα θκατα κ τωρα δεν ξερω πως θα βρω τη δυναμη να τα λυσω.Απο που να κρατηθω?Ακομα νιωθω αδυναμη να παρω την κατασταση στα χερια μου.

Η αιωνια κοντρα νυφης με πεθερα, κι οχι μονο. Ρε κοπελλια, ο μαμακιας κανει μπαμ απο χιλιομετρα μακρυα, και εφοσον δεν τα πας καλα με αυτον τον τυπο του αντρος, ΔΕΝ τον παντρευεσαι. Τον αφηνεις για την επομενη, και συ συνεχιζεις το ψαξιμο.

Εφοσον λοιπον τακανες οπως τακανες, και εφοσον δεν εχεις τις προυποθεσεις ωστε να παρεις σοβαρες αποφασεις οσον αφορα το μελλον σου καθως και των παιδιων σου, κατσε στα αυγα σου και μην μιλας.

Μεχρι να μπορεσεις να αντιμετωπισεις αυτην την κατασταση δυναμικα, συμβιβασου, αλλα προετοιμαζε και το πλανο της φυγης σου απο την φυλακη στην οποια οικοιοθελως μπηκες.

Αλλες λυσεις δεν υπαρχουν, και μη ρωτας τζαμπα.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

sunnyeyes-

# 17 στην 1/6/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Όταν υπάρχουν παιδιά, δεν υπάρχει χωρισμός χωρίς ιδιαίτερο λόγο, ασχέτως εμένα τι μου φαίνεται.

Κ τα παιδιά δεν είναι πέτρες, να σε κρατάνε πίσω κ κάτω όταν δε θες, άθρωποι είναι που στέκονται απέναντί σου, απέναντι κ τους δύο.

Αν είναι η ζωή τους να καλυτερέψει όταν χωρίσεις...χωρίζεις...
Άσχετο...ποιός της είπε να χωρίσει;

Δεν διαφωνω αλλά και διαφωνω

Οταν υπαρχει λογος... τοτε εννοειτε

οταν εισαι ετοιμος να αναλαβεις τις ευθυνες σου
παιρνεις τα μπαγκαζια σου και φευγεις.
Ομως, επειδη βλεπω και απο εδω μεσα, οτι ενα μεγαλο ποσοστο γυναικων που εχουν χωρισει το μετανοιωνουν μετα,

προσπαθωντας δηλαδη να διορθωσουν το ενα λαθος.. πανε
και κανουν το αμεσως επομενο!.. ΕΝΩ στην πραγματικοτητα
το λαθος ειναι οτι δεν μπορουν να σηκωσουν την ευθυνη
μιας οικογενειας που πιθανοτατα να μην ηθελαν και ποτε!

φευγουν τρεχαπεταμενες και μετα τα βρισκουν δυο φορες μπαστουνια!
Συγνωμη.. αν δεν αναλαβεις τις ευθυνες σου εντος
γαμου, ουτε εκτος μπορεις να τις αναλαβεις
και μαλιστα τοτε μεγαλωνουν παραπανω.

Οσο για το ποιος της ειπε να χωρισει,
συζητηση κανουμε..

Πως να χωρισει ρε αχινε? Εδω ακομα παιζει με τα κουβαδακια της.
Και εγω φευγω παω να παιξω και εγω με τα κουβαδακια μου!

MiltosRNLI1930

# 18 στην 1/6/2013
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.532
Αφου εσυ κανεις παντα την κινηση κι'αυτος ειναι κουρασμενος ,εισαι ηρωιδα και εχεις τρομερες δυναμεις ,απλα δεν ξερεις να τις χειρισθεις.
μαλ δυ δεπαρτ

Pianist_

# 19 στην 1/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΚΑΙ μαμάκιας ΚΑΙ έχει και γκόμενα στάνταρ!!τα λεφτά δεν πάνε όλα στους γονείς του μανταμίτσα μου.ΞΥΠΝΑ!!Βρήκε και "πάτημα " για να σου πεί ότι θα τρώει όλο τον μισθό μόνος του!!!)Ωραίος πατέρας...ωραίος οικογενειάρχης ρε συ!!!!Να τον χαίρεσαι!

achinos

# 20 στις 2/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Το επόμενο είναι, αν του κάνεις κουβέντα γιατο γιατί δεν κάνετε τπτ ερωτικώς κ γιατί έχει απομακρυνθεί, να σου πει...οτι χόντρυνες κ ασχολείσαι συνεχώς με τα παιδιά...
Έτσι συνεχίζεται αυτή η παραδοσιακή ιστορία στον τόπο μας.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.