Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προβλήματα στο γάμο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

POYLAKI-TSIOU

# 21 στην 1/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Βρε ποιά λειπει...
ποιά λειπει...ποιά λειπει....
που θα πεί ΑΝΕΤΑ...

ΧΩΡΙΣΕΤΟΝ !!!!

Δεν θα πει ποτε που να πας με τα παιδιά σου και πως θα τα πεισεις οτι χωρισες για την γιαγιά.

morgoth

# 22 στις 2/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
'Aρεσαν+: 0%
μενετε ο ενας πανω στον αλλο? διωροφο κτλ? τι παιζει?

τρομερο πραγμα η εξαρτηση απο τους γονεις... δεν υπαρχουν ευκολες λυσεις. πρεπει να το καταλαβει ο ιδιος οτι εχει οικογενεια κτλ. εσύ δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα.. δυστυχως. πρεπει να δεις μεσα σου τι μπορεις να αντεξεις. και αν εισαι διατεθειμενη να περασεις καλα στη ζωή σου και οχι εγκλωβισμενη σε μια κατασταση που δεν θες.

kisina

# 23 στις 2/6/2013
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 17

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Δες το σύντροφό σου, πως διαχειρίζεται τις επιθυμίες του, τις ανάγκες του, το χρόνο του, το μισθο του, τις κοινωνικές κ οικογενειακές του σχέσεις...για αρχή. Είναι ευχαριστημένος;
ΕΣΥ είσαι;

Εχεις ανάλογες επιθυμίες, ανάγκες, κοινωνικότητα; Εχεις οικογένεια;
Ο χρόνος σου, που μοιράζεται;
Είναι μεγάλο κατόρθωμα, καθώς κοιτάς στον καθρέφτη, να δεις...εσένα...

Βλεπω οτι απο τοτε που μετακομισαμε δεν ασχολειται καθόλου με δικες του αναγκες παρα μονο των γονιω του κ αυταο με εκνευριζει ακομα περισσοτερο.Του χω πει καλυτερα καποια χρηματα να τα ετρωγε μονος του στα μπουζουκια παρα να του τα τρωει η μανα του.Ειναι αρρωστο αλλα στου κουφου την πορτα παρε την πορτα κ φυγε.
Εμενα πλεον οι αναγκες μου με δυο παιδια κ χωρις την παραμικρη βοηθεια( η πεθερα βλεπει τα εγγονια μονο για να διασκεδασει αυτη) ειναι να μπορω να ανταπεξελθω στο μεγαλωμα τους.Ημουν ετοιμη γι αυτο αλαλ ηθελα κ τον αντρα μου μαζι σε αυτο,οχι οποτε περισεψει χρονος απο την πατρικη οικογενεια.

kisina

# 24 στις 2/6/2013
author

Παράθεση:
Originally posted by katerina_val
Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Έχω περάσει παρόμοιες-αν και πιο περίπλοκες-καταστάσεις και χωρίσαμε στον αρραβώνα, γιατί θεωρώ ότι δεν χειρίστηκα σωστά κάποια πράγματα.

Αρχικά προσπάθησε να βρείς τρόπους να ηρεμείς. Έστω μισή ώρα την ημέρα για σένα. Έχεις φίλους εκεί που μετακομίσατε? Εννοώ αν έχεις έστω και έναν στοιχειώδη κοινωνικό κύκλο που μπορείς να πάς για έναν καφέ, να ξεφύγεις...να πείς μια χαζομαρα, να γελάσεις (ξέρω έχεις μικρά παιδιά, κάλεσέ τους στο σπίτι για καφε)! Αν δεν έχεις προσπάθησε να αποκτήσεις γιατί όσο περισσότερο εγκλωβίζεσαι στα προβλήματα της καθημερινότητας, τόσο περισσότερο θα φουντώνεις και θα αρχίσεις να βλέπεις θολά. Ακόμα κι αν δεν έχεις φίλους εκεί που μένεις, πάρε ένα τηλέφωνο τους φίλους από παλιά για χαλαρή κουβεντούλα. Πίστεψέ με θα ηρεμήσεις λίγο. Αρχικά προσπάθησε να βρείς έναν τρόπο, μια διέξοδο, ένα μέσο για να ηρεμείς.

Εν συνεχεία...ξεκινάνε τα δύσκολα -γι΄αυτό και πρέπει πρώτα να είσαι ήρεμη- σε θέλω δυνατή Από ότι καταλαβαίνω η μάνα του ξέρει να τον χειρίζεται. Θα μιμιθείς λοιπόν την τακτική της. Δηλαδή πώς του παίρνει λεφτά? Τον χτυπάει στο φιλότιμο? Ακολούθησε την τακτική της, χτύπα τον κι εσύ στο φιλότιμο, αν του πείς τα πράγματα ντόμπρα και σταράτα δεν θα βρείς το δίκιο σου, θα γίνεις η κακία και ο άντρας σου, επειδή δεν θα μπορεί να διαχειριστεί την κακιά γυναίκα του θα τα πεί όλα στην μαμα. Άμα τα πεί στην μαμά το έχασες το παιχνίδι. Καταλαβαίνεις τι θα ακολουθήσει! Η γλυκιά μανούλα του θα αρχίσει να τον απομακρύνει (συμβουλή της πρώην πεθεράς μου που δεν του άφηνε φράγκο του πρώην: Μήν πείς ποτέ λόγια για την μάνα στον άντρα σου γιατι θα απομακρυνθεί από κοντά σου - γιατί και η δικιά μου λειτουργούσε όπως η δικιά σου και είχα αρχίσει να γκρινιάζω, οπότε με προειδοποιούσε).

Δυστυχώς η μητέρα του άντρα σου δεν τον θέλει ανεξάρτητο, να κάνει δική του οικογένεια και να τον αφήσει ύσηχο. Ο άνθρωπός σου χρειάζεται την βοήθειά σου ώστε να ανεξαρτητοποιηθεί. Δες το έτσι, ότι έχει ένα πρόβλημα που δεν το καταλαβαίνει και πρέπει να τον βοηθήσεις να το ξεπεράσει.

Πρόσεχε σε θέλω νικήτρια στο πρόβλημα και η νίκη έρχεται όταν έχεις καθαρό μυαλό και είσαι ήρεμη. Δεν θα κερδίσεις τίποτα με το να φουντώνεις. Πίστεψε στον εαυτό σου και στην οικογένειά σου και όλα θα γίνουν όπως υα θέλεις.Δεν είναι ευκολο, το ξέρω...αλλά αν το πετυχεις θα έχεις υπερβεί τον εαυτό σου, και τότε θα σου αξίζουν συγχαρητήρια

Υ.Γ. Μπορείς επίσης να απευθυνθείς και σε κάποιο κέντρο ψυχικής υγείας που είναι δωρεάν για να σου εξηγήσουν τι ακριβώς έχει ο άντρας σου και πώς μπορείς να τον βοηθήσεις. Γιατί ότι έχει ένα θεματάκι ψυχολογικό το έχει, το να στεναχωρείς την οικογένειά σου για την μαμά, κάτι υποδηλώνει...μπορεί ανασφαλής προσκόλληση..μπορεί κάτι άλλο, θα σου πούν καλύτερα οι ειδικοί.

Φαινεται οτι εχεις ζησει κατι παρομοιο γτ καταλαβες αμεσως πολλες διαστασεις του προβληματος.Εχω σκεφτει να χειριστω ετσι την κατασταση,αλλα ο αυθορμητισμος μου δεν με εφηνει κ δημιουργω καυγα.

kisina

# 25 στις 2/6/2013
author
Λοιπον διαβασα ολες τις απαντησεις.Δικαιολογημένες ολες.Λογικο ειναι απο μια παραγραφο ο καθενας να βγαζει τα συμπερασματα του.
Καποιοι γραψαν οτι δεν εχω προυποθεσεις να χωρισω.Δουλεια εχω κ σπιτι κ γενικα εχω μαθει να αγωνιζομια πολυ κ λογω καποιων δυσκολων συγκυριών στην πατρικη οικογενεια.Ομως δεν μπορω νασκεφτομαι μονο εμενα,βλεπω την κορουλα μου που λιωνει για τον μπαμπα της, δεν γινεται να αγνοησω κατι τετοιο.Φιλους δεν εχω ακομα εδω, μονο γνωστους.
Μαμακιας ειναι ο αντρας μου αλλα οχι ο κλασικος μαμακιας που τη ρωταει.Δεν ρωταει δεν λεει τα παντα στη μαμα του.Απλα δεν της αρνειται τιποτα,πεταει ο γαϊδαρος,πεταει ,αν το πει η μαμα και αυτο ειναι απιστευτα εκνευριστικο.Αρχιζω να αμφιβαλω για το IQ του.Γενικα δνε μπορω να το παιξω διπλωματισα.,Αν ενοχλουμαι αρχιζω καυγα.Ηθελα να κανω παιδια και δεν μου λειπει η εργενικη ζωη.Εζησα καποια πραγματα,μου λειπει η συντροφικοτητα,το να με ποθει ο αντρας μου ,το να ειμαστε η δυο μας στη νεα οικογενεια κ να μην με αφηνει μονη μου για να τρεχει στη μαμα για ψυλου πηδημα.Ζησαμε ολα τα χρονια μακρια απο συγγενεις και οταν ερχομασταν περιστασιακα στα πεθερικα δεν εδωσα σημασια σε καποια πραγματα που εκ των υστερων βλεπω οτι ήταν παθολογικα.Θα θελα εξ αρχης συμβουλες για το πως να διαχειριστω την παρουσα κατασταση κ μετα μιλαμε για χωρισμο.Μηπως μπορεσω και σωσω καποια πραγματα.
Οσο για το ερωτικο κομματι προσπαθω να μην εγκαταλειψουμε γτ ξερω οτι θα χειροτερεψουν πολυ τα πραγματα.
Δεν παιζει να εχει ερωμενη.Οσο κ αν με αμφισθητειται αυτο το ξερω σιγουρα.Δεν εθελοτυφλω ,δεν το εκανα ποτε στη ζωή μου κ σε κανενα τομέα.Απλα ειναι εξισου εκνευριστικο να περναω απιστευτο χρονο μονη μου με τα παιδια χωρις βοηθεια κ αυτος να ασχολειται εξ ολοκληρου με υποθεσεις της πατρικης οικογενειας.Με εκνευριζει ο τροπος που τον χειριζονται κ ακομα περισσοτερο ο αντρας μου που όλα αυτα τα βλεπει φυσιολογικα.Ειναι αρρωστια.

kisina

# 26 στις 2/6/2013
author
οχι δεν μενουμε μαζι,οι δικοι του μενουν σε ενα χωριο 20 λεπτα μακρια.Ξερω οτι δεν μπορω να κανω πολλα.Τι μπορω να κανω ομως?Να αφεθω σε ολο αυτο?

achinos

# 27 στις 3/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Yπομονή...
το μόνο που δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να μην αλλάξει, είναι ο χρόνος. Κ τ αφήνει όλα πίσω...

Πάντως κατά τη γνώμη μου, το να ξέρει ο άλλος τι σκέφτεσαι γιαυτόν κ για όλους, είναι καλύτερο απ το κουκούλωμα.

Το να παριστάνεις συνεχώς τον κυματοθραύστη, για το καλό ταχαμ της οικογένειας, της σχέσης κ των παιδιών, μπορεί μια μέρα να σε οδηγήσει στο να θέλεις να φύγεις μακριά...να μην ξαναδείς ποτέ αυτόν που αγάπησες, να μη βρίσκεις τπτ απ αυτά που σας κράτησαν μαζί...

Pianist_

# 28 στις 3/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Περνάς ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ(κατα τα γραφόμενά σου )χρόνο μόνη με τα παιδιά...ΧΩΡΙΣ βοήθεια...ΔΕΝ σε προσεγγίζει ερωτικά και ΔΕΝ αισθάνεσαι ότι σε ποθεί και το παλεύεις ΜΟΝΟ εσύ....Ασχολείται εξ ολοκλήρου με τις πατρικές υποθέσεις καθημερινά(τι σόι υποθέσεις μπορεί να έχει ενα ζεύγος γερόντων σε χωριό άραγε που να απαιτεί την αφοσίωση του καθημερινού χρόνου του υιού ,ο οποίος "γράφει" κανονικότατα σύζυγο και παιδιά ο-έ-ο??).....Το χωριό των γονιών απέχει 20 λεπτά απο το σπίτι σας....Απειλεί ότι αν δεν του επιτρέπεις να χαλάει τα λεφτά του για τους δικούς του θα τρώει ολο τον μισθό ΜΟΝΟΣ(?) του....(Καλέ σας αγαπάει!!Το βρήκα!!).
Χμμμμμμμμμμμμμμμ......Μάλιστα.........ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ.

morgoth

# 29 στις 3/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
αν ειναι και μεγαλοι σε ηλικια.. αστα να πανε.. ισως και γιαυτο θελησε να πατε εκει... για να τους γηροκομησει.
πρπεει να βρεις ασχολιες.. να βγεις απο το σπιτι..

newmammy123

# 30 στις 3/6/2013
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 50
Καλησπέρα,

Τελικά δε μπορώ να καταλάβω τι στο καλό φταίει.....ειλικρινά, είναι ότι όλοι οι άντρες είναι μαμάκιες>??είναι το αναθεματισμένο μοντέλο ελληνικής παραδοσιακής οικογένειας??φταίει η χώρα? το οιδιπόδειο???

Δε ξέρω πάντως ότι και αν φταίει όταν ένας άνθρωπος που κάνει οικογένεια και έχει και δύο παιδιά δε καταλαβαίνει ότι πρέπει να βάλει την οικογένεια που έφτιαξε πάνω από όλα δημιουργούνται πολλά προβλήματα...
Ένα θα σου πω πάντως είτε θέλεις είτε δε θέλεις πια να διατηρήσεις το γάμο σας μη τα βάλεις με τα πεθερικά σου..αυτοί δε θα αλλάξουν ποτέ και δε θα κερδίσεις απολύτως τίποτα παρά μόνο να χαλάσεις την ηρεμία σου...Στο λέω γιατί εγώ το έκανα τα έβαλα μαζί τους και όχι μόνο έχασα το δίκιο μου αλλά για ένα μεγάλο διαστημα έχασα και την ηρεμία μου ολοκληρωτικά!!!
Να ξέρεις πάντως ότι ο άντρας σου κρατάει το ''κλειδί''αν υποστηρίζει συνεχώς εκείνους και θεωρεί σωστό να καλύπτει τα οικονομικά τους δυστυχώς εσύ δε μπορείς να κάνεις ΤΙΠΟΤΑ...παρά να αποχωρήσεις με ελαφρά πηδηματάκια...
Δε θα σου πω το αυτονόητο : καλα 11 χρόνια τίποτα δε κατάλαβες???γιατί τα ίδια έπαθα και εγώ...Βέβαια ο δικός μου δεν έχει τέτοια βλάβη που να καλύπτει και τις οικονομικές τους ανάγκες(Απο όσο ξέρω δηλαδή) αλλά ούτε και τη στοιχειώδη δύναμη να τους πει είναι η γυναίκα μου , η μάνα του παιδιού μου, σταματήστε να τη προσβάλλετε!!

Δυστυχώς αυτά ή τα αποδέχεσαι και συμβιβάζεσαι και πας παρακάτω ή φεύγεις!! Στη δική σου θέση αν είναι τόσο χάλια όσο τα περιγράφεις εγώ θα έφευγα. Σε καταλαβαίνω πρέπει να είναι πολύ δύσκολο με δύο παιδιά...όμως ο άνθρωπος δείχνει να μη νοιάζεται καθόλου για εσάς...όχι γιατί έκανες θυσία να τον ακολουθήσεις αλλά γιατί είστε η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ!!!

Συγγνώμη αλλά εκνευρίζομαι και ειλικρινά επειδή και εγώ μεγαλώνω αγόρι εύχομαι να ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ να μη μπαίνω με αυτό το τρόπο εμπόδιο στη ζωή του και να μεγαλώσει ανεξάρτητος και αυτόνομος να σταθεί στα πόδια του!!

Καλή τύχη σου εύχομαι και

υ.γ. μη στεναχωριέσαι χώρισέ τον να πάρεις και τη διατροφή να του πω εγώ πως θα συντηρεί μετά τους δικούς του και πως θα απαιτεί το ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ

izampo

# 31 στις 3/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kisina
οχι δεν μενουμε μαζι,οι δικοι του μενουν σε ενα χωριο 20 λεπτα μακρια.Ξερω οτι δεν μπορω να κανω πολλα.Τι μπορω να κανω ομως?Να αφεθω σε ολο αυτο?

βλέπεις morgoth μου ο άνδρας της είναι 20 λεπτά μακρυά και τον ελέγχουν ...δεν χρειάζεται να είναι και σε διώροφο.......!!!!!

kisina

# 32 στις 3/6/2013
author
μα ναι τελικα γιαυτο ηρθαμε εδω.Αλλα ειναι ανθρωποι που ολο κατι ζητανε.Απαιτητικοι απο τα παιδια τους.Λιγο εχει συμαζευτει γτ πριν παντρευτουμε ειναι σιγουρο οτι του τρωγανε τρελα λεφτα (αλλα ειχαμε χωριστα τανμεια κ δεν επερνα μυρουδια).Τωρα δεν τον παιρνει να δεινει κ πολλα, καταλαβαινετε ολοι οτι τα περιθωρια στενεψαν.

morgoth

# 33 στις 4/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
το να φροντιζεις τους δικους σου ειναι θεμιτο. μεχρι ενα σημειο. μεχρι εκει που η καθημερινοτητα σου δεν περιστρεφεται γυρω απο τη δικια τους. τωρα τι να σου πω. εσυ ξερεις ποια ειναι τα ορια και αν εχουν ξεπεραστει.
ισως πρεπει να αποκτησετε λιγο κοιωννικες επαφες. να βγαινεται ως οικογενεια, επαφες με αλλους ανθρωπους κτλ

Dardana

# 34 στις 4/6/2013
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
εγω παιδια, ξερω ενα πραμα..
οταν παντρευεσαι και κανεις παιδια, η οικογενεια σου ειναι πρωτα απ' ολους ο/η συζυγος και το παιδι...δεν εννοω βεβαια οτι απαρνιεσαι τους γονεις σου και τα αδελφια σου..και φυσικα μια αλληλεγγυη και υποστηριξη οφειλει να υπαρχει..αλλά οχι εις βαρος των υπολοιπων και οχι οταν δεν προκειται για αμεση και πραγματικη αναγκη. εννοειται οτι θα στηριξω τους γονεις μου αν χρειαζονται κατι που εγω μπορω κι εκεινοι οχι..αλλά δεν παραταμε την οικογενεια μας να τρεχουμε ολο το σοϊ για το οτιδηποτε. αναλογα την αναγκη και την σημαντικοτητα του θεματος.

δεν ξερω αν εχει δικιο η θεματοθετις ή αν υπερβαλει..αυτα ως γενικο κανονα.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Dardana

# 35 στις 4/6/2013
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
και θα συμφωνησω με τη Σανυ σ'ενα πραμα..
να παιρνουμε τις ευθυνες των επιλογων μας..κι αν αυτες μας ερχονται βαριες..να'χουμε τα κοτσια να το παραδεχτουμε ή εστω να πουμε οτι "μου ' κατσε βαρυς ο γαμος τελικα"...
ομως απο τη στιγμη που εχουμε παιδια, ουτε αυτο δικαιουμαστε να πουμε. τα φεραμε στον κοσμο, οφειλουμε να κανουμε οτι μπορουμε καλυτερο για να ζουν καλα. ειτε να μεινουμε στο γαμο και να το παλεψουμε, ειτε να φυγουμε, ο,τι προσφερει τις συνθηκες για ηρεμια και ασφαλεια για τα παιδια μας αλλά και για μας.
επισης..ο ανθωπος δεν αλλαζει αν πρωτα δεν καταλαβει ο ιδιος οτι αυτο που κανει, τον βλαπτει ή εχει συνεπειες στη ζωη του και την ευτυχια του..αν τον 'παιρνει' να κανει αυτο που του κατεβαινει στην κουτρα αναγκαζοντας τους άλλους να προσαρμοζονται σε αυτο, θα συνεχισει να το κανει. οι αντρες ειδικα , πασχουν στο θεμα "ενσυναισθηση".
οδυνηρη διαπιστωση μερικες φορές αλλά ωφελιμη.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

achinos

# 36 στις 4/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Ανδρας με "ενσυναίσθηση"...σπανιότατο ζώο...κι ακόμα πιο σπάνιο, όταν παντρευτεί κ ...μαντρώσει την κότα...με κάνα -δυο ...σπλάχνα...

aladdin30

# 37 στις 5/6/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Ενταξει αμα η κορη σου λιωνει για το φαδερ, κανε μοκο κ υπομονη...αληθεια οριν παντρευτεις, δεν ειχες σκεφτει τι θα κανεις σε περιπτωση που κατι παει στραβα οπως εδω? Ποιο ηταν το πλαν μπι? Να κανεις υπομονη και να τον τσιγλας και για σεξακι? Τι να σου πω, μαλλον εισαι πολυ αδυναμη και κομπλεξικη. Πρεπει να τα ξεπερασεις αυτα. Αν οι γονεις σου εκαναν τα ιδια σ αυτον, τι πιστευεις θα κανε? Εγω λεω θα σε σουταριζε πανηγυρικως.

morgoth

# 38 στις 5/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by izampo

Παράθεση:

βλέπεις morgoth μου ο άνδρας της είναι 20 λεπτά μακρυά και τον ελέγχουν ...δεν χρειάζεται να είναι και σε διώροφο.......!!!!!

σκεψου και να ταν ομως..... τωρα θα ταν στο τρελαδικο η κοπελια..
μια γενικη τοποθετηση. αγαπαμε τους δικους μας, ομως το γεγονος οτι μας εφτιαξαν ενα κολοσπιτο δε σημαινει οτι θα κρεμομαστε απο τα @@ τους μια ζωή και θα τους κανουμε αιωνιους τεμεναδες.. Ή οτι ο συντροφος μας ειναι υποχρεωμενος να τους κανει τεμεναδες.. Το λεω λιγο ωμα, διοτι στην ελληνικη κοινωνια επικρατει η αντιληψη περι αχαριστιας, τεμεναδων και λοιπών εκδηλωσεων υποχρεωσης τεκνων προς γονεις.

DoReMaKi

# 39 στις 5/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by morgoth

Παράθεση:
Originally posted by izampo

Παράθεση:

σκεψου και να ταν ομως..... τωρα θα ταν στο τρελαδικο η κοπελια..
μια γενικη τοποθετηση. αγαπαμε τους δικους μας, ομως το γεγονος οτι μας εφτιαξαν ενα κολοσπιτο δε σημαινει οτι θα κρεμομαστε απο τα @@ τους μια ζωή και θα τους κανουμε αιωνιους τεμεναδες.. Ή οτι ο συντροφος μας ειναι υποχρεωμενος να τους κανει τεμεναδες.. Το λεω λιγο ωμα, διοτι στην ελληνικη κοινωνια επικρατει η αντιληψη περι αχαριστιας, τεμεναδων και λοιπών εκδηλωσεων υποχρεωσης τεκνων προς γονεις.

αχάριστε
σε λίγο θα μας πεις ότι δεν συμφωνείς και με το κλειδί μόνιμα πάνω στην πόρτα

morgoth

# 40 στις 5/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
ε τραβηγμενο... κλειδι πανω στη πορτα??
αλλα δεν εχω προβλημα με αυτό.. για να συννενοουνται μανα και κορη..
[img]http://1.bp.blogspot.com/-eRmGkx9oYbQ/UH3Oy9G0AQI/AAAAAAABhUQ/J_mC_13ontE/s1600/5283walkie_talkie.jpg[/img]

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε