Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μηπως δεν αξιζει να ασχολουμαι

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

demantz

# 1 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μηπως δεν αξιζει να ασχολουμαι

ΣΙΓΟΥΡΑ στους δυσκολους καιρους που ζουμε ειναι βλακεια να ασχολουμαστε με γελοια θεματα
Οταν ομως ερχομαστε αντιμετωποι με αυτα, μας βασανιζουν μας εξοργιζουν και στην τελικη ασχολουμαστε παραπανω απο οτι αξιζει...
κατι τετοιο συμβαινει και σε μενα και θα ηθελα την γνωμη σας...
Πριν χρονια ενας συναδελφος διεδωσε οτι ειχε δεσμο μαζι μου χωρις αυτο να συμβαινει χωρις να του εχω δωσει την παραμικρη αφορμη ουτε καν το θαρρος να με φλερταρει....
ς αυτο εφερε το αποτελεσμα να απολυθει απο την δουλεια του...
ΤΟΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ...
Μετα απο 20 χρονια περιπου μαθαινω οτι συνεχιζει σε παρεες να μιλαει για μενα και μαλιστα με λεπτομερειες που αυτοι που με γνωριζουν ξερουν οτι δεν στεκουν...
Προσπαθω να μην ασχοληθω μαζι του γιατι εχω παψει να ασχολουμαι με το τι θα πει ο κοσμος αλλα απο την αλλη νευριαζω και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο ...

Δεν ειχαμε ποτε καμια επικοινωνια .δεν μενουμε κοντα, και αν ετυχε σε ολο αυτο τον καιρο να τον δω καπου δεν ειπαμε ουτε καλημερα

Για πειτε μου λοιπον αγαπημενοι μου φιλοι...Τι να κανω .... να κανονισω μια συναντηση μαζι του και να τον αντιμετωπισω οπως του αξιζει η να τον αγνοησω για ακομη μια φορα...
Και μαλιστα πως μπορεις να αντιμετωπισεις τετοιου ειδους ανθρωπους

morgoth

# 2 στις 13/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by demantz
ΣΙΓΟΥΡΑ στους δυσκολους καιρους που ζουμε ειναι βλακεια να ασχολουμαστε με γελοια θεματα
Οταν ομως ερχομαστε αντιμετωποι με αυτα, μας βασανιζουν μας εξοργιζουν και στην τελικη ασχολουμαστε παραπανω απο οτι αξιζει...
κατι τετοιο συμβαινει και σε μενα και θα ηθελα την γνωμη σας...
Πριν χρονια ενας συναδελφος διεδωσε οτι ειχε δεσμο μαζι μου χωρις αυτο να συμβαινει χωρις να του εχω δωσει την παραμικρη αφορμη ουτε καν το θαρρος να με φλερταρει....
ς αυτο εφερε το αποτελεσμα να απολυθει απο την δουλεια του...
ΤΟΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ...
Μετα απο 20 χρονια περιπου μαθαινω οτι συνεχιζει σε παρεες να μιλαει για μενα και μαλιστα με λεπτομερειες που αυτοι που με γνωριζουν ξερουν οτι δεν στεκουν...
Προσπαθω να μην ασχοληθω μαζι του γιατι εχω παψει να ασχολουμαι με το τι θα πει ο κοσμος αλλα απο την αλλη νευριαζω και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο ...

Δεν ειχαμε ποτε καμια επικοινωνια .δεν μενουμε κοντα, και αν ετυχε σε ολο αυτο τον καιρο να τον δω καπου δεν ειπαμε ουτε καλημερα

Για πειτε μου λοιπον αγαπημενοι μου φιλοι...Τι να κανω .... να κανονισω μια συναντηση μαζι του και να τον αντιμετωπισω οπως του αξιζει η να τον αγνοησω για ακομη μια φορα...
Και μαλιστα πως μπορεις να αντιμετωπισεις τετοιου ειδους ανθρωπους

Μετα απο 20 χρονια περιπου
οπως το αντιμετωπισες 20 χρονια τωρα. σα να μην υπαρχει.

Kiki-Bibikou

# 3 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...αυτός διέδωσε ....αυτός απολύθηκε....?

...εσύ σε ποιο σημείο λαβώνεσαι?

Kiki-Bibikou

# 4 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...όλο και κάποια σχέση έχετε....

...δεν μπορεί

tzoulia49

# 5 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μηπως ειχες την φημη οτι κανεις εξωσυζυγικες σχεσεις μ αλλους αντρες;

μηπως ειναι τυπος ο οποιος εκδικειται και ηθελε να σ εκδικηθει μ αυτον τον τροπο για κατι που του εκανες;

μηπως πραγματι ειχες κατι ερωτικο μαζι του ;

εστω φλερτ κι αυτος το μεγενθυνε για να επιδειχτει ....

μηπως ειναι μυθομανης και θελει να κανει εντυπωση ....;

ισως ειναι συνδιασμος .....

παντως για καλο δεν το λεει να σε βλαψει θελει .....

η να σου βλαψει την εικονα η να επιδειχθει .....

η σωστη σταση ειναι να τον αγνοησεις και σ οποιον αναφερεται σ αυτο να λες την αληθεια ...

demantz

# 6 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Kiki-Bibikou

...δεν μπορεί

[Μα κικιτσα αυτο ακριβως με λαβωνει ...που ακουω... δεν μπορει... καποια σχεση ειχατε...
θα μου πεις τι σε νοιαζει ...μα να ακουσω προχθες οτι ακομη το αναφερει μιλωντας του στιλ την ξεσκ@@@σα και πηδηξα απο μπαλκονια και τον κυνηγησε ο αντρας μου και διαφορες τετοιες παπαρες,,, σημειωτεων μενω στον δευτερο οροφο ...ε νομιζω οτι καποιος πρεπει να τον βαλει στην θεση του ...εσενα δεν θα σε πειραζαν οι μυθοπλασιες καποιου εις βαρος σου?

morgoth

# 7 στις 13/6/2013
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:

Παράθεση:

...δεν μπορεί

[Μα κικιτσα αυτο ακριβως με λαβωνει ...που ακουω... δεν μπορει... καποια σχεση ειχατε...
θα μου πεις τι σε νοιαζει ...μα να ακουσω προχθες οτι ακομη το αναφερει μιλωντας του στιλ την ξεσκ@@@σα και πηδηξα απο μπαλκονια και τον κυνηγησε ο αντρας μου και διαφορες τετοιες παπαρες,,, σημειωτεων μενω στον δευτερο οροφο ...ε νομιζω οτι καποιος πρεπει να τον βαλει στην θεση του ...εσενα δεν θα σε πειραζαν οι μυθοπλασιες καποιου εις βαρος σου?

μετα απο 20 χρονια βρε? γραφτον εκει που ξερεις.

demantz

# 8 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
μηπως ειχες την φημη οτι κανεις εξωσυζυγικες σχεσεις μ αλλους αντρες;

μηπως ειναι τυπος ο οποιος εκδικειται και ηθελε να σ εκδικηθει μ αυτον τον τροπο για κατι που του εκανες;

μηπως πραγματι ειχες κατι ερωτικο μαζι του ;

εστω φλερτ κι αυτος το μεγενθυνε για να επιδειχτει ....

μηπως ειναι μυθομανης και θελει να κανει εντυπωση ....;

ισως ειναι συνδιασμος .....

παντως για καλο δεν το λεει να σε βλαψει θελει .....

η να σου βλαψει την εικονα η να επιδειχθει .....

η σωστη σταση ειναι να τον αγνοησεις και σ οποιον αναφερεται σ αυτο να λες την αληθεια ...

Οχι τζουλια δεν ειχαμε κατι ερωτικο...ουτε ειχα καμια φημη...τον εβλεπα που με κοιταζε αλλα τοτε κοριτσακια σαν τα κρυα τα νερα ολοι μας κοιταζαν... μικροπαντρεμενες με παιδια...
Ειμαι εντελως αμετοχη σε ολο αυτο και νομιζω οτι αυτο που λες να κανω ειναι το καλυτερο!

demantz

# 9 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by morgoth

Παράθεση:

Παράθεση:

...δεν μπορεί

μετα απο 20 χρονια βρε? γραφτον εκει που ξερεις.

εχεις δικαιο αλλα με πνιγει το αδικο...

achinos

# 10 στις 13/6/2013
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Eπαρχία, καφενείο, μόνο για άντρες...ΔΕΝ φαντάζεσαι τι λένε...μπροστα σ αυτον του κομμωτηρίου, ο πλούτος της π@π@ρολογίας κ της μπούρδας που ακούγεται...ωχριά...

Αυτό μόνο. (απο έρευνα)

Climentini

# 11 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ πάλι, θυμήθηκα ένα ανέκδοτο

Στο σαλόνι είναι μαζεμένοι αρκετοί φίλοι, κατά το πλείστον κυνηγοί, που ως συνήθως τα παραλένε λίγο. Τον λόγο είχε ο οικοδεσπότης που τους λέει μια περιπέτειά του με μια αρκούδα…

- Βρίσκομαι που λέτε στο δάσος και ακούω ξαφνικά έναν τρομερό θόρυβο από σπάσιμο ξερών κλαδιών και θάμνων. Προς στιγμήν τρομάζω βλέποντας μια τεράστια αρκούδα να έρχεται κατά πάνω μου. Αρπάζω το ντουφέκι μου και είμαι έτοιμος να την πυροβολήσω… εκείνη κοντοστέκεται και σηκώνει τα δύο μπροστινά της πόδια…

Eκείνη τη στιγμή όμως, χτυπάει το τηλέφωνο και πάει ο οικοδεσπότης να απαντήσει. Μετά από πέντε λεπτά επιστρέφει και έχοντας ξεχάσει τί έλεγε, ρωτάει την παρέα των υπόλοιπων κυνηγών:

- Πού είχα μείνει ρε παιδιά;

- Εκεί που είχε σηκώσει τα πόδια, του απαντάει ένας.
- Ε την πιάνω που λέτε παιδιά και της ρίχνω ένα γα….

sunnyeyes-

# 12 στις 13/6/2013
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925
Εγω θα του εκανα και μια αγωγη (δεν ειναι και τρελο το ποσο)

και φυσικα θα με ενοχλουσε.

Αλλά ειμαι σιγουρη, οτι οι περισσοτερες
εχουμε περασει απο κουτσομπολιο
απλα δεν εχει τυχει να ερθει στα αυτια μας...
(ευτυχως)

Αλλα ο τυπος κατανταει αηδια...

Στειλτου ενα σημειωμα, να δεις ποτε θα αλλαξει
ρεπερτοριο...

και φυσικα, μην πας να τον συναντησεις...
ή αυτο επιδιωκει ουτως ή αλλως, ή θα
το χρησιμοποιησει σαν μια "νεα νυχτα με φεγγαρι
που πηγες και τον βρηκες για ενα νεο ξεσ.. και τον
παρακαλουσες "
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

aladdin30

# 13 στις 13/6/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Aφου λες οτι διεδιδε σε γνωστους σου που ξερουν την αληθεια, γιατι δε τον ξεμπροστιαζες? Να του λεγες ελα δω, γτ με κατηγορας?
Αρέσει στο μέλος lovable1

demantz

# 14 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aladdin30
Aφου λες οτι διεδιδε σε γνωστους σου που ξερουν την αληθεια, γιατι δε τον ξεμπροστιαζες? Να του λεγες ελα δω, γτ με κατηγορας?

Φυσικσ και μπορω ...γιαυτο και ζητω την γνωμη σας να κανω αυτο που λες?η καποιους τετοιους ανθρωπους ειναι καλυτερα να τους αγνοεις?Μπορω να βρω το τηλ και να τον σκυλοβρισω...ναι ομως θα ικανοποιηθω με αυτο? Αξιζει να κατεβω στο επιπεδο του?

demantz

# 15 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

και φυσικα, μην πας να τον συναντησεις...
ή αυτο επιδιωκει ουτως ή αλλως, ή θα
το χρησιμοποιησει σαν μια "νεα νυχτα με φεγγαρι
που πηγες και τον βρηκες για ενα νεο ξεσ.. και τον
παρακαλουσες "

αυτο δεν το σκεφτηκα!!!!!

newmammy123

# 16 στις 13/6/2013
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 50
Καλησπέρα,

Πολύ παράξενο το θέμα σου..Καλά αυτός 20 χρόνια και δε το ξεπέρασε ακόμη ασχολείται??Μάλλον έχει κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα. Δε ξέρω εσύ τον ξέρεις και εσύ ξέρεις καλύτερα την υπόθεση και τι ακριβώς έχει συμβεί.

Εγώ αν δεν το θεωρούσα επικίνδυνο ως προς εμένα και την οικογένειά μου απλώς θα τον αγνοούσα, εξηγώντας στους φίλους μου ή σε όποιον λέει αυτές τις βλακείες ότι είναι συκοφαντίες και ο άνθρωπος έχει νοητικό πρόβλημα. Αν όμως πίστευα ότι θα με πείραζε και θα μου έβλαπτε σοβαρά ή εμένα ή την οικογένειά μου θα έκανα μήνυση για συκοφαντική δυσφίμιση τουλάχιστον.

Δε ξέρω εσύ μόνο ξέρεις τη σοβαροτητα της κατάστασης..αν και νομίζω ότι για να μην κάνει κάτι μετά από 20 χρόνια και απλά να επιμένει σε μια φήμη δεν είναι κάτι σοβαρό και άξιο να ασχολείσαι.

aladdin30

# 17 στις 13/6/2013
author
Ανδρας / 37 / Σε σχέση
Ν. Κορινθίας / Λουτράκι-Περαχώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 4.292
Οχι να τον βρισεις, να του πεις γιατι τα λεει. Εφοσον ομως εχεις και ντοκουμεντα. Πως δε το κανες νωριτερα? Αν και θα το παιξει τρελος οποτε τον απειλεις νομικα πλεον.

inioxos52

# 18 στις 13/6/2013
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Αν και λενε πως δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια, εγω θα ασπαστω την αποψη σου, δεδομενου του οτι γνωριζω αυτον τον τυπο των θρασυδειλων αρσενικων, ρωτωντας ομως το εξης.

Πριν απο 20 χρονια, ησουν παντρεμενη ετσι δεν ειναι? Οταν εφτασε στα αυτια σου η φημη και οι διαδοσεις του μαλακοπιτουρα, δεν το συζητησες με τον αντρα σου, ωστε στο καφενειο να του πει δυο κουβεντες η να του χωσει εφοσον χρειαστει δυο μπατσες να τον φερει στα ισια του?

Προσωπικα, τωρα πλεον θα του εστελνα με εναν τριτο κοινο γνωστο που ξερει την ιστορια ενα μνμ δικην εξωδικου, που θα ελεγε: "Προσεξε καλα. Την επομενη φορα που θα ανοιξεις το στομα σου για να πεις κατι το οποιο θα θιγει την τιμη και την υποληψη μου, θα τα πουμε στα δικαστηρια αφου θα σου κανω μηνυση και αγωγη αποζημιωσης για συκοφαντικη δυσφημιση". Τελος.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

nuvola

# 19 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αν το δεις σφαιρικά...το ερώτημα είναι

αντιδράς στην κακοήθεια και στο ψέμα ή αδιαφορείς γιατί όπως λεν και οι σοφοί '' η αλήθεια πάντα λάμπει''...;

στο συγκεκριμένο τώρα...

επειδή ο τύπος ένα φαφλατίγκος είναι,λύσεις 2

1)αν έχεις κανα γνωστό δικηγόρο βάλτον να κανει ένα τηλεφωνο εκφοβισμού

2)αν έχεις κανα δυο φραγκα που περισσεύουν βάλε ένα ''παιδάκι ''
να του ρ'ιξει κανα δυο μπατσακια για να μη ξαναπει κουβέντα για σένα...

('αχτι σου χει...)

nuvola

# 20 στις 13/6/2013
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ααα τώρα θυμήθηκα και ένα άλλο,

όταν κάποιος σε βάζει σε θέση άμυνας ως θύμα,

η καλύτερη αντίδραση είναι η κοινοποίηση...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε